Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
6. mar 2009

Taky obcas pisu, omlouvam s eza to....zkousim vsema deseti a jak menim klavesnice, obcas jsou preklepy.. 😕

Co planujete na vikend??

schnucki
6. mar 2009

ok, tak ja skocim v pondeli do gelnhausenu a uvidim co mi tam povedej .... a jestli mi to bez problemu daj, budu snad i nastvana

kleopatris
6. mar 2009

schnucki dakujem za info, este sa potom urcite ozvem, ked to bude aktualne 🙂

kleopatris
6. mar 2009

schnucki, teraz som sa pytala manzela, kde sme to boli my a my sme boli vraj na Ausländeramt alebo Bürgeramt alebo Eiwohnermeldeamt 😒 on mi tu teraz diktuje vsetky amty co tam maju mam pocit 🙂 asi chce pomoct 😉 . A vravim ja som prisla a po 5 minutach max. som odchadzala s unbefristete EU Freizügigkeitserklärung....kedze sme uz v EU tak nie je ziadny problem uz 🙂

mirusch
6. mar 2009

Schnucki, no skus skocit, ale max. ti daju info, neviem ci by nebolo lepsie si najprv zavolat, co ti vsetko treba a ist tam rovno s tym, aby si napr. kvoli 1 papieru nestracala nervy a benzin 😀 Isto ti bude treba potvrdenie z Rathausu o pobyte, pripadne aj od kedy...ale zavolaj a opytaj.

Zuzi, ja pisem desiatimi, naucila som sa to este na gympli a som za to vdacna, usetri to vela casu. Mam vyse 300 znakov za minutu 😕 Moj manzel mi casto vravi, ked ma tu tak pocuje tukat, ze mam pisat pomalsie, lebo si ublizim 😀 Nuz, je fakt, ze na PC to ide rychlejsie, my sme este trenovali na klasickych strojoch a to som mala bezne zalepene krvave prsty, ako mi vlieli do medzier medzi klavesami 😝

mirusch
6. mar 2009

Kleo Ausländeramt je to. Poslala som jej uz link na to, patrime do toho isteho okresu 😉 Verim, ze teraz je uz menej problemov, dokonca si myslim, ze to uz ani netreba....neviem.

kleopatris
6. mar 2009

ja som bola teraz v decembri u manzelovych rodicov sa prehlasit a vraj je to este stale treba pokial nemas obcianstvo, aspon ja to este potrebujem...neviem sice k comu, ale ze je to dobre mat mi povedal ten ujo

mirusch
6. mar 2009

A si pamatam, ze ked mi davali este ten dodatok k pasu, tak mi tam napisali narodnost slovinska a potom mi pisali, ze musim prist znova, ze sa to musi opravit. A zistili to iba uplne nahodou. ja som to neriesila, lebo sa mi tam nechcelo zase stracat cas 😀 Ale musela som ist. A ked sme sli do Grecka, tak mi na letisku kontrolovali tento papier, ci sa mozem do DE vratit. No brutal to bol. Ale teraz sa im uz ohanam nemeckym pasom 😀

mirusch
6. mar 2009

jasne Kleo, radsej mat. Ja som si to tiez dala spravit, aj ked som uz bola cakatelka na obcianstvo.

schnucki
6. mar 2009

ok, tak ja tam v pondeli brnknu a uvidim co mi reknou, taky si totiz myslim ze jsme v eu, tak kde je problem

me z tech uradu jednou klepne 😝

jinak mi jeste pevny plan na vikend nemame, ale v nedeli mame rok a 8m, tak udelam snidani do postele a asi si nekam tak lehce vyraziem

zuzka11
6. mar 2009

Tak Miri se ohani nemeckym pasem 😀

Schnucki - pekne si to uzijte....my nejak mesice nepocitame, vzdycky jen vyroci.....a to jsme vetsinou na ceste na dovcu, takze slavime prituknutim vinka.....

Tak me napada - mate doma romantika? Kyticky, darecky jako normal, nebo jen na Vanoce, svatek, narozeniny, pripadne vyroci??

mirusch
6. mar 2009

Zuzka, jasne ze sa 😀 Ale v SR mi je stale vyhodnejsie sa ohanat slovenskym obcianskym.
Kyticky? Darecky? To je co? 😖 Moj mi dal par darcekov, kym sme spolu chodili, raz, ked som za nim prisla do hotela v BA, tak mal naaranzovanu kopku pre mna-Levis dzinsy z USA, tricko a oblozene telefonnymi kartami, s ktorymi mi odtial telefonoval ( bol u sestry na navsteve) 😀 No a ako sme svoji, tak nic. Vypytam si kvety na narodeniny a.... nic. Uz ma to aj stvalo. Nakoniec sa pochlapil a na 4. vyrocie svadby som dostala prvu kyticu!! Ok, ok, na jedneho valentina fialku v crepniku. Ale dobrovolne? Zabudni.

zuzka11
6. mar 2009

A jak ostatni???Jsem zvedava...... 😀

schnucki
6. mar 2009

ja jak jsme na zacatku, tak pocitame, nebo ja i mesice ... a musim priznat on si to taky pamatuje a vi i kterej mesic 😀
ja dostavam darky na narozeniny a vanoce, on nei romantik v tom slova smyslu ze by mi prinasel kvetiny nebo tak, ale casto vytvori doma takovou romantickou atmosferu, svicky a tak 😀

prave jsem smejdila ne netu a vylejvaj se u nas zas reky, praha hlasi prvni stupen, na jihu je i treti .... labe se zacina taky vylejvat (rodice bydlej v roudnici nad labem) ale roudnice je postavena do kopce a nasi bydlej nahore, takze se vzdycky zaleje jen nadrazi a kramky dole a pak se to vylejva na druhou stranu do vesnicek .... pry taje snih a do toho prsi, tak snad to nebude tak hrozny

mirusch
6. mar 2009

Ale byvaly...tak ten to prehanal a ani to nie je prijemne. To mi na Valentina aj narodky aj neviem co posielal obrovske kytice ruzi, bud k rodine, kde som bola au pair (ta pani potom robila vycitky manzelovi, ze ja dostanem taku kyticu a ona nic 😀 ) alebo aj do SR do prace. To kolegyne vzdy cakali, ze aha, Valentin, a hlasili mi zdola, ze uz sa kytica blizi 😝 A posielal mi niekolko pohladnic naraz - do prace a raz to otvoril nechtiac sef 😀

mirusch
6. mar 2009

Nuz, nas datum svadby si kazdy zapamata....preto bol aj taky termin este volny, lebo ho nikto nechcel 😀 A teraz sa ludia zlaknu, ked im to povieme. A kedy sme sa dali dokopy...nuz prvy jarny den 😵

mirusch
6. mar 2009

Schnucki, ani nehovor, ja mam cestovat, dufam, ze nebude zase burka, neznasam letiet v burke, to sa bojim.

zuzka11
6. mar 2009

Prehanet se to nema, ale obcas se pozornost hodi....muj mazel romantik je obcas, kazdopadne kytky ne, ale nechava mi pozdravy - jako podekovani u zehlicky a u kyblu na vytirani, cokoladku, sacek suseneho ovoce.....takze taky fajn. jinak na romantickou atmocsku neni, ale daky na narozeniny a Vanoce vymysli vzdycky uzasne...takze si asi nemuzu stezovat....jak jsem ted trochu precitlivela, chtela bych vic hyckat, ale asi si ty cokoladove pralinky radsi zitra koupim sama 😀

schnucki
6. mar 2009

holky letim spinkat, uz mi tu padaj ocka, tak vas doctu zitra

jinak zuzi me to prijde strasne roztomili a hezky, pozdravy u zehlicky a tak, jeeee 😵

preju vam dobrou noc holky, papa zitra

kleopatris
6. mar 2009

no moj je v podstate dost pozorny ( a ocakava to aj odo mna 😒 ), este jak sme boli par dni spolu, mi daroval adventny kalendar, taku retaz s 24 balickami, ktory sam zostrojil a este aj naplne nakupil! ja by som asi zomrela, nez by mi napadlo na taku rychlost 24 darcekov 😲 ale to bol zatial asi najoriginalnejsi darcek od neho. Inak k narodkam, vyrociu je vzdy kytica a nejaky dracek, na valentina sme sa tento rok dohodli ze si kazdy kupime maly kaktusok, lebo ja ich zboznujem 😀

mirusch
6. mar 2009

Zuzi, to je naozaj velmi pekne, tie odkazy. Obycajne to nechavam manzelovi ja 😉 A mas pravdu, ak nedostanes od neho, tak si pekne kup ty. Ja som si raz tak kupila na narodky kvety sama, z trucu a aj preto, lebo som ich proste chcela mat.
Oki, idem aj ja do postele. Dobru noc.

schnucki
7. mar 2009

dobre ranko holky,

me se to taky libi zuzi 😵

kleo sam ti vyrobil adventni kalendar? tyyy jooo 😵

jinak ja jsem u pritelovi segry, cekam az se mi vrati z prace, veme po ceste par housek a rovnou se nasnidame a pak hura domu

co mate dneska v planu?

mirusch
7. mar 2009

Ahojte, co porabate? Co poraba Schnucki, to si mozeme domysliet 😀 Vrha sa na draheho ...
My sme boli nakupit, rozsvietilo sa nadherne slnco, uvidime, dokedy to vydrzi. Idem vyuzit tuto situaciu, pretoze pri slnecnom pocasi mam viac energie a idem sa scasti pobalit.

zuzka11
7. mar 2009

Zdravím! U nás sněží, nešlo mi připojit se na Koníka a jsem strašně naštvaná na svého chlapa, kvůli pitominám ale je jich moc, a kapka přetekla.....blbý den 😠

mirusch
7. mar 2009

Zuzka, poznam. ☹ Tiez take mavam. A taky chlap vie byt protivny. Prajem ti, aby to rychlo preslo. 😉 Cmuk.

Moj chlap ma nadchu a pokial to od neho chytim a budem cestovat s plnym ruksakom vreckoviek, tak ... ☹

schnucki
7. mar 2009

ahoj holky,

me se taky neslo pripojit, vsechno slo, jen konik ne ... tady svitilo slunicko, ale uz zaleza 😒

zuzi tak to me mrzi, doufam ze uz se to alespon trosku uklidnilo 🙂

mirusch ze zrovna takhle pred odjezdem ... jako na potvoru

mirusch
7. mar 2009

To je zaujimave, mne sa na kona dalo ist 😕 Asi teda, neskusala som kazdu chvilu...
Schnucki, to jo. Ak ochoriem, tak musim zrusit babatkove stretnutie v stredu. Ale nebudem sa trapit. Bude ako bude a ja s tym budem spokojna. A hotovo. 😉
Zuzi, ako?

schnucki
7. mar 2009

ja to zkousela odpo nekolikrat a neslo to, tak nevim ... ale ted uz to jde 😀

presne tak, zadny stresy ... i kdyby si to od manzilka chytla, uvidis je priste 🙂

zuzi ???

ja cekam az se mi zbudi, prijel kolem 8 a pak jeste delal segre na aute, sel si asi ve 2 lehnout, kolem 7h ho mam jit zbudit, musime jeste nakoupit, ze pojedem spolu, mohla bych klidne sama, ale co .... nejhorsi je, ze ja budu nekdy kolem 10h mrtva a on vzhuru, no jo

mirusch
7. mar 2009

Schnucki, priste uz budu babatka velke ☹ Ale nezmenim. Uvidime...Mozno som supermanka a ostanem zdrava 😕 Hm, to si nejako blbo zariadil dneska...ja by som isto sla najprv spat a potom ostatne. No jo. A nekukal este po nejakej inej praci? Takej menej upirskej? 😀 Teda dennej? 😝

schnucki
7. mar 2009

on tam ma docela dobre penize, a ja jsem si na to celkem zvykla, kouka vzdycky do novin jestli by se tam neco nenaslo .... mluvili jsme o tom a vecne to delat nechce, ale zatim jsme jen dva a ja sem si castecne zvykla 🙂

a neslo by tomu nejak predejit, ze se taky nakazis? nevim sice jak ale treba to nejak jde??