Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mmmk
11. mar 2008

Miri, je pravda, ze polovinu ceny IVF plati pojistovna, kdyz jste manzele?

ivana98
autor
11. mar 2008

Mirusch a ten tvoj zvyseny FSH sa nejako prejavuje? Bolo na to predtym podozrenie?

Marki, ja viem len tolko, ze naklady zakroku (lekari, transfer, kultivacia atd) plati poistovna, a ziadatelia platia iba za lieky a hormony... co samozrejme pri IVF tiez nie je malo. A Mirusch ako samoplatca musi platit asi vsetko ☹ Uz vam to vycislili? Kolko stoji samotne ICSI? (pytam sa len informacne, neboj, stale verim ze to u nas pojde samo 😀 😎 )

mmmk
11. mar 2008

Ivi, mne prave sestricka u moji doktorky povidala, ze se budou s jejim manzelem brat, protoze dostanou a) penize jako svatebni dar a b) pojistovna u manzelskych paru prebere polovinu nakladu za IVF. Proto se na to ptam 😅

mirusch
12. mar 2008

Mmmk, poistovna by mala platit za zakrok, cast aj lieky, neviem ako v DE, ale v SR sa za ICSI plati navyse. V SR beru aj partnerov ako manzelov - ked maju potvrdenie od notara, ze ziju spolu a budu sa o dieta starat, neviem ako v DE, ale viem, ze im zalezalo na tom, aby sme boli manzelia...Tak neviem, ci partnerom nerobia, alebo si platia vsetko, treba sa opytat. My sme kvoli manzelovmu veku samoplatci, tak sme nepatrali. Vycislili nam to vsetko - vratane odberu vajicok v narkoze, transferu, IVF, ICSI, liekov, asi na 4000,- EUR, zalezi kolko liekov budem potrebovat. Budem mat vysoke davky, tak to pojde pekne do penazi (4 davky=jedna injekcia asi 500,- EUR). Toz. Plus za pripadne zamrazenie embryi. Presne ceny za co kolko neviem, ale da sa to zistit na internete alebo priamo v centre. Je to rozne v kazdom centre. Esteze odbery a aj genetiku sme mali zadarmo. Uf.

Iva, FSH sa u mna navonok prejavuje akne ... pocas brania HA a liekov na jeho znizenie som ho nemala. Ale zase kvoli tomu hormony nebudem brat zvysok zivota... Inak mam ovu, aj ked o nieco neskor, ale napr. minuly mesiac mi prisla uz na 11. DC, co moze byt sposobene Femigardom. Takze si dam skontrolovat horm. profil znova, ci sa to o nieco neupravilo.

ivana98
autor
12. mar 2008

Mirusch,
dufam ze sa ta tym nedotknem, ale cakala som, ze napises vyssiu sumu - aspon 10 tisic... ako samoplatca a s ICSI. Jasne, je to vela penazi a treba na to dlho setrit, ale normalne mi odlahlo...vazne. Proste pre akykolvek pripad - nie je to nedosiahnutelne 🙂 Ale nepredbiehajme 😀 😝

a ad FSH - mavala si pred hak extremne kratke cykly?

mirusch
12. mar 2008

Ivka, uf, pre nás je aj 4000,- EUR veľmi veľa. Tož. Kukni na to takto - mám v chladničke 2 injekcie na 8 dávok za 1100,- EUR. Ak prdne prúd alebo chladnička, tak sú v keli. A budem potrebovať raz toľko. Ale vy ste mladí, vám predsa poisťovňa preplatí.
FSH - práveže som cykly mala úplne v poriadku... aj teraz .

mirusch
13. mar 2008

A kdeže ste všetky babenky, ja sa tu začnem asi sama báť... 😔

ivana98
autor
15. mar 2008

ahoj mirusch, nemas sa coho bat 🙂

mmmk
16. mar 2008

Uz jsem zpatky 😵

mirusch
17. mar 2008

No sláva, sláva 😀
A ostatné babenky??? 😕 My nehovorte, že sme len tri snažilky v zahraničí 😀

ivana98
autor
17. mar 2008

halo halo, o com budeme kecat?
tak rovno hodim otazku - tento tyzden poprvy krat odovzdam krv na horm. profil, budu zistovat iba vysku progesteronu a prolaktinu alebo aj niecoho ineho? (mala by som vtedy byt v lutealnej fazi)... a hovori vam nieco zistovanie protilatok na chlamydie? to mi chcu tiez zistovat 😕

mirusch
17. mar 2008

Iva, neviem čo všetko ti budú, ale isto aj FSH hormón, DHEAS a také.
Chlamýdie sú tiež dôležité a mala by si si pýtať aj toxoplazmózu, to aj ja ešte chcem.

ivana98
autor
17. mar 2008

protilatky na Röteln mi robila uz gynekologicka pred zaciatkom snazenia a toxoplazmozu mi robili pred operaciou pred 3 rokmi.... dr. mi hovorila ze opakovany test by mal stacit na zaciatku tehu...
co je to DHEAS?
a kde mam odpoved na IP? 😀

mirusch
17. mar 2008

Bože, Ivuš, ja dnes nestíham. Ja kecám asi s piatimi ľuďmi naraz-Skype, Messenger, vkuse telefón, dnes som žiadaná, mám narodky 😀 Všetko bude... Idem sa najesť, ešte som nestihla.
DHEAS ti musím kuknúť, alebo si ty kukni na nete, je to jeden z hormónov, ja ho mám zvýšený a to znamená, že mám potlačenú funkciu vaječníkov vraj, ale ovu mám, aj folikuly sa mi normálne tvoria, tak neviem. Nech vás riadne preklepnú, dôležité je aj to, aby drahého potvorky boli ok.

ivana98
autor
17. mar 2008

fiha, to som nevedela....gratulujeeeem!! prajem vsetko naj a nech sa v tomto jubilejnom roku podari vsetko co si zelas 😉

a dheas..to je divne...mas zvysene fsh a aj to druhe...? na jednej strane potlacena funkcia vajecnikov a na druhej strane zvysena? 😕

mirusch
17. mar 2008

Ivuš, ďakujem ti krásne 😉
No, to je tak. Ja som v počítači videla, že majú moje DHEAS červeným, že je zvýšené. Potom mi robili ešte horm. profily a doktorka spomínala len FSH. Tak ja neviem. Neriešim. Ale budem mať vysoké dávky, kvôli vraj zníženej funkcii vaječníkov. Tak ja nedbám.

ivana98
autor
17. mar 2008

mas pravdu, ved oni su doktori, urcite vedia ako ti nastavit lieky 😉 hlavne ze to povedie k vytuzenemu cielu 😵

ked budem mat vysledky HP, tak ti ich hned napisem, ty mi urcite spravis dobru interpretaciu 😀 dufam ze mi ich daju telefonicky a nebudem musiet cakat az do dalsieho terminu na pokec..

mirusch
17. mar 2008

Oki, napíš. A pýtaj sa, lebo mne to vôbec podrobne nepovedali, ja som len drzo nakúkala do počítača a to červeným som si napísala, aby som si to potom kukla na nete 😀 Ale mám skúsenosť, že keď sa pýtam, tak mi aj odpovedajú...
Držím palce na dobré výsledky!

Mmmk a kde si?

mmmk
17. mar 2008

Jsem tu ☹ Ukradli nam ze sklepa jeden snowboard, ten lepsi a drazsi, samozrejme 😖 Tak prolezam internet a hledam, co mame delat a na koho se obratit! Posledni kapka ke stehovani na zapad! 😠

mirusch
18. mar 2008

Uf, mmmk a to sa ako podarilo? Nemali ste zamknuté? Ale no jo, ak ho videli, tak sa isto prebúrali... 😠 😠 Však policajti, nie? Alebo to nestačí na zavolanie polície? By som takých ľudí...ja by som nevedela spať, keby som čo len 10 EUR zobrala!

ivana98
autor
18. mar 2008

Marki tak snad to poistka preplati... 😉

aj u vas je taka snehova metelica? Normalne by som nadavala, ale kedze sa chystam lyzovat, tak 😵 😀 😎

mmmk
18. mar 2008

Miri, policajti tu byli, jenze to dvakrat cvakli fotakem, sepsali protokol a nazdar. Ja osobne jsem stanovila hypotezu, ze to pachatel prelezl (branu naseho Abteilungu ve sklepe), protoze jsou tam stopy a sebral jen to delsi prkno, protoze to druhe bylo kratsi (to moje). Uz jsem obehala An und Verkaufy, kam by to mohl zlodej chtit prodat, nechala jsem tam svy handynr. a popis prkna a pry se mi ozvou, jak to tam nekdo prinese! Tak uvidime. Hausverwaltung to vi, ale pojistka se na to asi nevztahuje ☹ Neni vypaceny zamek 😠

mirusch
18. mar 2008

Uf, tak to je dobre na nervy. Vela stastia. Aj ked nemyslim, ze sa vam to najde...bohuzial ☹ Ach jo.

Ivuš, u nas nesnezi, prakticky nikdy. Raz si pamatam, ze sme mali na 1 den 20 cm snehu a tot vsjo. Dnes sme mali slniecko 🙂 V nasom mestecku je vzdy ine pocasie ako vo zvysku DE.

ivana98
autor
20. mar 2008

prajem pekne sviatky!
u nas tento tyzden snezilo po prvy krat tuto zimu, ale zato hned poriadne 😖 tak snad v poriadku docestujeme 😕
p.s. dnes poobede budu vysledky spg, tak som ako na trni 😅 😎

mirusch
20. mar 2008

Aj vám všetkým pekné sviatky!!!
Ivuš, príjemný pobyt 😉 A ešte informuj o výsledkoch, aj do IP ak chceš, som zvedavá... 😅
No, tak po celom v nemecku snežilo a u nás čo???? No čo? Svietilo slnko! Do kelu. Dnes je už jar, tak hurá, hurá, svitá na lepšie časy 😀

ivana98
autor
20. mar 2008

ja to s tym pocasim vazne nechapem.... asi este budeme musiet niekde na pumpe kupovat nejake snehove retaze ci co ☹ no nervy, najma netusime aku velkost a co taka sranda stoji...
u vas co nove? kdeze to budete na sviatky?

mirusch
20. mar 2008

My sme tu v DE 😒 Čiže nic, moc. Tu ani nemá zmysel robiť nejakú veľkonočnú dekoráciu, by som si ju sama pre seba vešala a až tak sa mi nechce. No jo. Hádam budúci rok....Skúsim urobiť aspoň vaječný koňak a možno aj zemiakový šalát, nech sa trošku sviatočne cítim, tieto dve veci sme v SR robili vždy na Vianoce a Veľkú noc 😉
Šťastnú cestu Ivuš, choďte pomaly a dávajte si pozor! My sme na ceste zo SR vleteli do tej šialenej víchrice - Emma, som sa hrozne bála... Tak nech vám počasie neblbne.

ivana98
autor
20. mar 2008

to ta chapem, mne sa by sa len pre mna tiez deko nechcelo robit a muzikovi je to aj tak viac-menej jedno...
zemiakovy salat na velku noc? to my robime len na vianoce 😀

ja len dufam, ze nebude mrznut...no uvidime. ked sa dlhsie ako dva tyzdne neobjavim,tak sa mozete zacat divit 😀

mmmk
20. mar 2008

Ahoj damy. Vidim, ze nase rady proridly 😅

Ivi, retezy koupis tak od 10€, na pumpe budou vedet, jak velke. Nektere jsou i nastavitelne. Hlavne opatrne na D1, je to tam ted divoke, sama havarka 😅

Mirusch, ja si udelala pro radost i velikonocni deko - koupila jsem si hyacint, takove ty gelove vodni kulicky. Vzala jsem hranatou vazu, dala do ni ty kulicky a vysadila jsem hyacint z kvetinace, umyla od hliny a dala do tech kulicek a vypada to dobre 😵 Uz slysim manzeliska, jak nadava, ze jsem koupila vazu. Ale omylu, tu jsme doma meli 😀

Hezke svatky 😉

mmmk
25. mar 2008

To tu budu dneska sama??? 😕