Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
11. apr 2009

Ahojte. Tak my sme uz stihli dnes dost, nakupit potraviny, napoje a aj Ikeu, iba drobnosti, pri tej prilezitosti som sa rozculila, lebo tie ceny co tam maju, tak tie platia iba s Family kartou, nikde to nie je jasne napisane, nie sme prvi, co sme si to nevsimli, nasi znami nedavno nechali stat kreslo pri kase. Nastastie sme mali fakt len drobnosti...ale keby som bola sama, tak sa idem stazovat, ze klamu ludi, to je jasna vec. Ale s mojim manzelom sa to neda, iba by bol nervozny. Len dufam, ze im daju pokutu za zavadzanie zakaznikov a zase to coskoro zrusia.

Blondy, nuz, ak sa Schnuckovci zoberu, tak to bude "len" 1500,- na jeden pokus, len ktovie, ci vyjde, vsakze, ale na splatky, to nie je zly napad. To by sa dalo. A ber to tak, ze si urobila dobry skutok-peniaze kamoske, ak ti az tak nechybaju. mozno ti este vrati, ved uvidis.

Simonecka, dobra vnucka si 😉 A nie si najstarsia? Lebo take vnucky byvaju oblubene 😀 (vlastna skusenost). Ja sa staram o svokru, k mojim babickam to mam daleko.

Jej Zuzi, idem kuknut fotku, az teraz som si vsimla... 😕 Neprehanas s tym sportom? Vies kde su vsetci ti ludia? Kdeze na vikend prec! Vsetci nakupuju 😠

mirusch
11. apr 2009

No toto Zuzi, aky krasavec-krasavica 😀 A nedalo sa ti to normalne odskenovat? Aky uz je drobec velky?

Inak, aj mne konecne dofukal manzel kolesa na bicykli, mne sa nedalo rucnou pumpou, tak ci tak musime vymenit duse, rychlo sfukuju ☹

Meleri, jasne, ze sa da zistit pohlavie, uz u niekolkobunkoveho embrya - este pred vkladom, v SR to robia, vola sa to PiGD - predimplatacna diagnostika, v DE je to zakazane. Robi sa to vtedy, ked je vysoke riziko genetickej poruchy, tak to vedia vylucit embrya, ktore su postihnute a pri tej prilezitosti vedia aj urcit pohlavie z DNA. Lenze mne sa to zda aj dost riskantne, citala som vela o tom, ale este sa nevie, ci to sposobuje nejake choroby, ide totiz o to, ze sa odoberie jedna bunka. A ked si prestavite, ze embryo ma napr. len 4 bunky a jednu mu zoberu, tak je mozne, ze sa tym nieco porusi... Myslim, ze je to v DE zakazane uz aj preto, ze sa boja, aby sa to nezneuzivalo, aby sa nevyberalo "vhodne" dieta.

Nuz, ja tiez nie som veriaca, manzel je evanjelik, ale zda sa mi, ze ja dodrziavam sviatky viac ako on. U nas v rodine sme to tak ciastocne mali. Nejake posty sa nedrzali, ale vedela som, ze Velka noc je najvacsi krestansky sviatok a pod. Aj ked som ju nikdy nemala rada kvoli oblievaniu a sibaniu, zdalo sa mi to ponizujuce a este potom chlapov za to odmenit. Brat vzdy dosiel s peniazmi a cokoladou a ja som mala velke ... Ale urobila som si teraz na stole zatisie vajicok a cokoladky, plus kvety, nech mame pekne. Tu v DE sa predavaju hotove varene vajcia s nafarbenymi skrupinami. Proste ludia zleniveli, my sme si ich kedysi vyrabali sami.

blondynka400
11. apr 2009

Ahoj holky,

je Zuzi, ten už je velký 😵

Meleri, hm, tak to je fajn. Mně právě přijde, že v čechách to má každý jinka a ceny jsou hodně odlišné... 😒 S tím embryem a pohlavím. Dá se to zjisit docela jednoduše, v americe to dělají úplně normálně pokuď vím. Ale taky mi to nepřijde úplně v pořádku, to už je až moc umělé.... 😖

Mirusch, ono to jde i na splátky? I když vlastně proč ne, v dnešní době jde na splátky nsad skoro vše...
K těm penězům, nechybějí mi a ani je po ní nechci. Posloužily na dobrou věc a to je hlavní. Já si to u ní jednou vyberu jinak, peníze nejsou všechno 😀

mirusch
11. apr 2009

Blondy, no na splatky ... nam ponukli, ze to mozeme splatit na 2x. Ale da sa aj tak, ze si peniaze pozicias v banke a splacas banke, nie?
Mas pravdu, peniaze nie su vsetko a vyberies si to u nej inym sposobom 😕 😀

Vsetky sa prechadzate? U nas je polooblacno, no hadam burka nepride ako slubovali. Rozmyslam, ci ist do postele alebo servitkovu techniku ... nejako sa mi nic nechce. Asi dam kavu a uvidim 😝

schnucki
11. apr 2009

ahoj holky,

tak jsem se k vam konecne dostala, dneska uklizim, byli jsme nakoupit, nalozit maso (zitra grilujem, syn od pritelovi segry ma narozky), byli jsme nakladak vyzvednout .... no nezastavim se 😝

simon teeeda ty jsi ale vzorna vnucka 😉 .... uzij si velikonoce ....

holky chtela jsem vam podekovat za nazory, navrhy a rady a tak .... pokud by nam vitaminky nepomohli a museli by jsme do IVF, tak pujdeme az se vememe, vim ze ten prvni pokus casto nevyjde, a opravdu nemame na kazdy pokus 3tis euro, .... ta pujcka neni spatny napad a myslim ze to bude nase jedina cesta, ale jsme pripraveny do toho jit a udelat pro to vsechno .... vcera jsme si jeste povydali a probirali to ....

jinak ja vim, ze by mel prestat hned a ne to pomalu snizovat, a snazim se nebyt na nej nejak oskliva, snazim se ho podporovat, on vam ti ma jak nema cigaretu jako paleni zahy, tak nejak to popisuje, .... zvyka zvykacky, louska ty svoje jadyrka a zacina bejt protivnej ..... bojim se az ted bude cely tyden pryc, to budou pro nej muka, ale vypada to, ze je opravdu odhodlany 🙂

jinak ja dneska potkala snad tisice tehulek, jako na potvoru

a abych nezapomela, zuzi gyrosek je paradnik ... a je uz velky, to nevim kde se ti tam schovava 😵
.... dekujeme za fotecku 🙂

meleri je supr ze mas alespon nejakou spriznenou dusi 😉

a co dneska vyrabi zbytek???

blondynka400
11. apr 2009

Mirusch, no jo, vidíš to mě nenapadlo, že si vlastně stačí vzít normální úvěr v nejhorším případě 😀

Já se neprocházím, sice tady je 23 a jasno. Ale jak už jsme psala, tajy se pěšky nechodí ani na procházky 😝 . A pláž je v plánu zítra. 🙂 . Navíc večer máme návštěvu, tak musím pár věcí připravit 😉

schnucki
11. apr 2009

blondy uz jsme zase psali stejne 😀

mirusch to ani ja jsem nevedela, to je teda peknej podraz, ale kdyz jste meli jen drobnosti tak to jde ....

my se byli vcera projit a dneska pujdem asi taky .... uz sem vytahla sukni 😀

blondynka400
11. apr 2009

schnucki, zas jsme psaly ve stejnou dobu 😀
Jinak to je dboře že jste to všechno probrali a chcete do toho jít. A stejně jste se chtěli vzít, tak tohle by byl k tomu bonus, že to budete mít levnější. 😉
S tím kouřením, já si myslím že to není až zas tak špatné postupně to snižovat ař přestane kouřit úplně. Ale musí to dodržet... Asi bude protivný, ale musíš ho podržet a oba to určo zvládnete 😵

blondynka400
11. apr 2009

schnucki, tak jsme napodruhé psaly stejně 😀 😀 😀

schnucki
11. apr 2009

mirusch co se tyka pondelka, musi si to natukat do navigace, ale vypada to, ze pojede nekdy v noci .... mohla bych prespat u vas v utery??? 😀

blondy ja se snazim ho podporovat, asi neni pro nej jednoduchy nechat toho ze dne na den, ale snazi se a jsem rada ze chce prestat a snazi se ..... mirusch nakoupil si i mrkev na chroupani 😀 ....

schnucki
11. apr 2009

😀 ale ted jsi byla rychlejsi 😀

blondynka400
11. apr 2009

schnucki, tak mi to příště oplatíš 😎

Přestat s nějkou závislotí není nikdy jednoduché.... Tak ať mu to vydrží co nejdéle a zvládnete, držím vám všechny palečky 😵 . Jo jinak otec si dal předsevzetí, že si když to vydrží půl roku, koupí si jako odměnu nové PDA. Poradili mu to v té poradně.... Tak by jste to třeba mohli také zkusit, jestli je tedy něco, co by hodně chtěl, ale přijde mu to zbtečné si to norálně kupovat 🙂

schnucki
11. apr 2009

dekuju, to je dobry napad, nejaky to predsevzeti kdyz to zmakne 😀 .... asi jsi to tu uz psala, ale jak dlouho uz tatka nekouri??

letim dodelat kuchyn, ozvu se navecir ....

hezky zbytek dne 😎

blondynka400
11. apr 2009

schnucki, rok a kousek a jsme si 100% jistá, že už nezačne 🙂 . Jinak kouřil 40 let a posledních 10 tak dvě krabičky denně 😠

Také hezký zbytek dne, měla bych se odebrat do kuchyně a začít něco dělat, ale nějak se mi nechce 😝

mirusch
11. apr 2009

Vy ste teda dobre, telepatia, herpes...ako dvojicky 😀

Schnucki, teraz musis naozaj radsej vydrzat, ak bude protivny, zahryznut si do jazyka. Aj moj bol protivny. Ono lahke to nie je a ak je ochotny prestat, tak ho chval a podporuj. Ja mojmu kazdy rok na vyrocie ked prestal fajcit, kupim cokoladku a poblahozelam mu 😉 Nech vidi, ze si to vazim.
Mozes v utorok, jasne, ale tentokrat mam podmienku - kedze musis v stredu skoro vstavat, tak musis prist v utorok cim skor, aby sme stihli aj pokecat, nie ze sa hned ulozis a budes spat 😠 😝 Jasne?
Inak, tych nasich dvoch by sme mali nechat, nech si tiez niekedy sami pokecaju, ked uz su taki rovnaki 😀 Vo vsetkom ☹ Este aj tie mrkvy 😀

Blondy, prajem prijemnu navstevu. Ja som spravila jahodovy kolacik - za 15 min, hotovo - kupeny tortovy spodok (piskotove cesto), na to natierkove maslo, jahody a zele. Cakam kym stuhne a mozeme papat. Akosi manzelik prerusil dietu na Velku noc, ale ved coze, zasluzi si.

zuzka11
11. apr 2009

Zdravím!!!

Meleri - super, v tom počasí je kolo paráda, viď? Jinak k půstu, mám super kámošku, řekyni, tak mi povídala jak to mají u nich, a fakt zajímavé....ne půst, ale jedí jen jednoduché věci, hodně salát a poslední týden žádné maso, pak v sobotu jehněčí......

Miri - tak Ikea?🙂))Manžel ji jednoho času skoro nenáviděl, ale v ČR jsme ji měli 5 min autem od domu, tak jsem se tam stavovala já, bylo to i u fitka, tak to nevadilo.......on vůbec není nakupovací......

Schnucki - pokud odstarní to kouření, věřím, že se to zlepší a to o moc. Zajímavé v tom filmu Supersize me bylo, že se mu zhoršíl i SPG a to o dost a nemohl mít skoro erekci, takže taky fastfood ať je pro vás tabu!

Moc díky za Gyroska, já samozřejmě měla bobky než jsem tam šla, protože to břicho je fakt malé a v oblečení ještě není vidět, tak jsem se bála jestli je vše OK....ale je, má cca 12-13cm, váží 140g a já už mám 3 kg navíc 😕

Bohužel prostě moc vím, když bych měla břicho zase velké, tak se bojím že má genetickou poruchu a má moc plodovky........

Ale teď jsem na chvíli uklidněná, dneska jsme vyrazili na kole do bazéná, je parádní, venkovní, voda trochu vyhřívaná, fakt jsme si to užili, počasí jako v létě.........

zuzka11
11. apr 2009

jetšě k Ikea - Miri to jsem teda netušila že ceny jsou dvojí, ja myslela že Family karta je jen na kafe zdarma či co....mám ji doma , tu prvnotní, tak ji asi zaktivuju.....a s koláčem jsi šikula!!!!!Zní hrozně lehoučce a musí osvěžit!

mirusch
11. apr 2009

Ahoj Zuzi, no aspon ty si sa ukazala, uz som tu bola smutna 😉 Ale idem vypnut PC a hadam nieco citat alebo co vymyslim.
No, to s tou Family kartou je nejaka novinka, asi par tyzdnov to maju, nasi znami hovorili, ze sa tiez prekvapili a nechali kreslo pri kase, kedze bolo bez karty o 10 EUR drahsie. Aj tie samoobsluzne kasy teraz zaviedli, len 1-2 normalne maju. Vobec to nemaju viditelne oznacene-tie dvojite ceny, ani ja som si nevsimla. Normalna cena je iba takym malickym alebo dokonca VOBEC! Nie vsetko je s kartou zlacnene - napr. sme kupili taky dreveny maly stolcek a cena bola rovnaka. Objednala som si aj ja tu kartu, aj ked manzel bol zasadne proti. Ale mame vyhliadku, ze budeme kupovat regal, tak nech sa neprekvapim potom. Manzel tiez nema rad Ikeu, cize chodim sama a s nim len ked treba tazke zobrat. Aj ked nabytok z nej nemam rada, maximalne nejake regale a tak, naposledy skrinku na topanky, ta sa im podarila. Ale na deko a tak, to je fajn.

Fiha, mas uz velkeho gyroska. Kedy ides na dalsie sono? Este pohlavie asi nebolo vidno, vsak? A verim, ze brusko dorastie. Kamoske nabehlo az v 8. mesiaci.

Dnes som porobila drobnosti, aj som natrela tu stolicku impregnaciou, zajtra mam v plane servitkovu techniku, kedze je sviatok a upratovat nebudem, tak nech som trosku cinna inak. Jedine co mi nechyba zo slovenskej Velkej noci je oblievacka. Teraz si tento sviatok uzivam viac 😉

Prajem dobru noc.

mirusch
11. apr 2009

A ozi este kolac - dakujem. Je to velmi rychle a v lete naozaj osviezujuce. Najlepsie s jahodami, ale da sa akekolvek ovocie dat. Dokonca mrazene.

ladybird.....
11. apr 2009

Ahoj holky,

Jdu jen na skok, vubec nestiham sem ted chodit 😖 Malej uz neni to lezici mimco co jen spinka ale poradny zlobidlo 😵 Takze uz nemam cas sedet cele dopoledne na MK 😅 😔

Jdu vam hlavne poprat stastne Velikonoce 😉

Zase se nekdy ukazu 😉

zuzka11
11. apr 2009

Miri my byli v IKEA asi pred mesicem a byla jsem paf z tech samoobsluznych kas, fakt to hodne urychlilo provoz......

Pak hod fotku na net, az udelas dalsi ubr.techniku, jsi sikula!

Na dalsi sono za mesic, to snad bude videt jestli je Gyrosek kluk nebo holka, pak sem dam anketu na jmena 😀

Zitra planujeme asi zase koupaliste, dneska to byla fakt parada!!!!

Ahoj ladybird, jasne ukaz se zase nekdy a rekni co je noveho!!!

blondynka400
12. apr 2009

Ahoj holky,

mirusch, ten ovocný koláč s želatinou dělám taky. Mám ho hrozně ráda, ale nejradši s višněmí a pudinkovým krémem. Jsem schopná sníst skoro celý 😀

zuzi, on když člověk moc ví, tak vždycky zbytečně moc přemýšlí... Ale prostě každý jsme nastavený jinak. Ono bříško brzy bude, neboj 😅 . A 3 kila to je zatím pohoda, ne? 😉

Já jsem se dneska vzbudila, bolí mě hlava, mám prasklou žilku v oku, no fakt paráda 😠

mirusch
12. apr 2009

Pavla, jasnacka 😉

Zuzi, no neviem, u nas asi nie su ludia velmi technicky vyzreti, ale u nas to prevadzku neurychlilo 😠 Mne sa to velmi paci, ze som sama sebe panom, ale uz som musela ziadat o asistenciu, ked sme dostali len papier a ten kod tam nebralo....nuz, to treba extra special tlacitko na to predtym stlacit. Inak stale rozmyslam nad tym, ako chcu zabranit tomu, ze ludia nebudu podvadzat... 😕 Teda ja som zodpovedna, dokonca raz na mna teta divne kukala, ked som jednu misku skenovala 5x 😀 No nebudem jednu po druhej, ked su rovnake, nie? Predpokladam, ze v SR by takyto system veselo zneuzivali.

Nuz, na kupalisko je myslim trosku chladno a samej sa mi nechce. Ale poobede skocime ku grekom na kavicku, tak sa tam prejdeme.
Servitkova je v procese, poobede sa rozlozim a zacnem misky natierat, servitky su uz pripravene. To su darceky do USA, cize mozes skolaudovat potom 😉
A ozi, to meno, jasnacka, nejake ti navrhneme a dame hlasovat 😝

Blondy, ten kolac je super na leto, ale ja sa snazim o dietnejsiu verziu, cize ziaden krem, pekne tenka vrstva Philadelphie, to staci 😉 Ja mam rada aj slivkovy kolac - peceny, ale moj manzel nie, cize to si kupujem len v pekarni.
A s tou zilkou to nie je nebezpecne? Ako si k tomu dosla? 😨

schnucki
12. apr 2009

ahojik holky,
jsem tu jen na skok, musim umit okna a budem grilovat ....

dneska jsem byla vyzvednout ty vitaminy, museli se objednat, pan mel pohotovost tak rekl at si je dnes vyzvednu, vyplazla jsem 126 euro, jsem myslela ze me klepne, ale co .... je to udelany takovy balenicka, na kazdy den jeden, a v kazdym je asi 4 tabletky, tak snad to pomuze 😀

jinak ten kolac delam taky, je moooooc dobry ...

zuzi ok, budem tu hlasovat o jmena, uz se tesiiim .... jinak my fast food skoro nejime, dame si jen tak 1x do mesice gyros, ale to je vse, takze z toho to nebude ... ale dekuju za info 😀

mirusch tesim se na nove fotecky, urcite to bude zas naaadhera 😵 ....

blondy co hlava, uz je to lepsi? prosimte z ceho ti praskla zilka v oku??? ...

holky tak ja letim nebo to nestihnu, vecer se ozvu 😀

preju vam vsem kraaasny den, zuzi neboj brisko naroste 😉

papa

mirusch
12. apr 2009

Schnucki OKNA??? 😨 Vo Velkonocnu nedelu? Nuz, ja veriaca nie som, ale jedno mi je jasne... ze vo velkonocnu nedelu a pondelok sa nepracuje a uz vobec nie okna. Za to by ta v akejkolvek dedine ukamenovali 😖 Ja som teda dost liberalna a v nedelu - obycajnu - by som kludne robila hocico, ale cistit chodniky pred domom, ked mame sluzbu a v sobotu sme zabudli, tak to mi manzel nedovoli, pretoze "co by si o nas ludia pomysleli". Ale respektujem to. Nabuduce skus vybavit pred Velkou nocou 😉

Inak tie lieky su drahe, nam to tiez Dr. ponukla, ale hned poznamenala, ze v nasom pripade by to bolo s velkou pravdepodobnostou zbytocne. Pekne od nej, ze nas nenutila vyhadzovat peniaze 😝 A to 126 EUR bolo na mesiac alebo 3 mesiace? Lebo ak 3, tak to nie je take zle...

Nuz, ja cakam kym mi poschnu misky, kukam Poklad na striebornom jazera, citam si casopis a obcas kuknem, ci je niekto na nete. Moj manzelik siel nahlas "meditovat" 😀

schnucki
12. apr 2009

ahojik, no, umyla jsem je jenom v loznici, na zbytek jsem nemela nejak naladu 😀
tech 126 euro je na 3 mesice, takze si rikam, ze zas tak hrozny to neni, jen ten prvni sok 😕

tak ja zas letim, za chvili se priritej 🙂

blondynka400
12. apr 2009

schnucki, tak jestli je to na 3 měsíce tak to docela jde. Vitamíny jsou bohužel docela drahé... Hlavně aby to pomohlo 😵 . Lepší to neni, teď jsem i chviličku spala, ale myslím že je to z těch prášků...

mirusch, k té žilce, myslím že ne. Nebo nevím mě se to nestává. Tedy stalo se mi to jednou, minule když jsme byla tu chvíli těhu, ale to teď nehorzí, tak nevim, snad se to brzy vstřebá 😀
K tomu koláči, já ten krém dělám v podstatě bez tuku, dělám ho z pudingu a ricoty, takže to je dietní 😵 , ale v čechách jsme byla občas líná a davala jsme tam pribiňáčka 😀

simonecka91
12. apr 2009

ahojte holky, tak vzorna vnucka se prezrala jako prase, fuj jenom zeru a zeru a zeru...uz jsem si musela povolit zip na kalhotech.

meleri ja do kostela nechodim ted jsem taky nebyla proste o to nestojim...ale jinak se ten pust myslim ma drzet nejak od ledna do velikonoc na masopust se to zacina drzet masopust je v lednu ne? no nejak tak to je.

nejstarsi vnucka nejsem moje babinka zrovna byla na krtu sveho jiz 17.teho vnuka 😉 mela 7 deti my jsme velka rodina 😅

mirusch
12. apr 2009

Blondy, chcela som ti napisat, ze choj radsej k Dr., ale asi by si za to musela cvakat, vsak? Ach jo. Nemas to lahke, ked sa nieco stane....

Simonecka, no toto, ako prase? 😀 To nevadi, to sme sa asi vsetci...moj muz zase pribral, ale to nevadi, ved zase zhodi, obcas si treba urobit radost, nie? S tym postom ti neporadim, ja nie som veriaca, takze sa nevyznam 😅 ale viem, ze uz pred par tyzdnami tu v DE nieco spominali s postom.
17 vnukov!!!! No teda. My sme boli len 4. A odo mna ziadni potomci...nuz, na velku rodinu to takto nedotiahneme 😀

blondynka400
12. apr 2009

mirusch, jojo, to musela. Tedy můžu jít zadarmo k nějakému italskému, ale to je fakt leší niž než tohle. Já si nemyslím, že by to bylo něco vážného... Asi blbý talk nebo tak něco 😉