Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
2. apr 2008

Ivčo,

tak to tady je jedno..stačí i když jen žijete bez svatby, ale musí to být myslím 4 roky...jak to ale ty páry potvrzují to nevím...

Máte to tam přísné s tím věkem. Tady bývají občas i dvojice strašně mladé..přijde mi to líto že tak mladí lidi mají problémy..přecejen chápu, že kolem té čtyřicítky to už asi není tak jednoduché...

Jo já zkouším čumět na filmy, ale už mě ani to nebaví..navíc žiju na vesnici a tady se dají filmy půjčit jen v místní knihovně, a ty filmy z knihovny stojí za prd..:( občas je tam něco dobrého...zato tam mají dobré dokumenty..dneska se tam vydám...🙂 Jinak bych si někam zajela ale s tím motáním hlavy mám fakt strach sednout za volant, připadám si jak opilá, a asi tedkom jsem, protože jsem si dala skleničku červeného vína, a zezačátku to pomohlo tedkom už ale prd vidím 😀 😀

no musím toho nechat! ale alkohol v malých dávkách neškodí 😎

mmmk
2. apr 2008

Meleri, v Nemecku je v mem okoli taky strasne moc mladych holek, co ma deti. Maji treba 19 a dvoulete dite. Jenze mi prijde, ze pak tlaci kocar, kouri u toho a jsou nakvasene, ze jim neco uteklo. A navic se tim nijak netaji. Vetsinou do toho vlitnou, ani nevedi jak :-/ S tim vekem ma Ivca pravdu.

Ivi, nemyslela jsem to na upravu cyklu, ale na procisteni organismu. Vzdyt Hanicce to prece pomohlo 😉 Ja jsem se uz uplne bio-pomatla - zacala jsem pit kafe se sojovym mlikem. Normalni mliko zadrzuje kofein v tele a me po tom kafe pak pali zaha. Po kafi se sojovym nic. A chutna to stejne 😉 A koupila jsem si i ten aloe - zazrak, co pila Hanicka 🙂

meleri
2. apr 2008

Mmmk,

je fakt, že takových holčin jsem tu taky dost viděla..a to si pak říkám, taková kráva dítě má a je jí to jedno a my nic...ale tak to prostě je..:( no já si myslím, že i mladé páry co chodí kvůli neplodnosti to myslí vážně..já se přiznám že já chtěla dítě už ve dvaceti, jenže jsem neměla chlapa!! 🙂) Nikdo mě nechtěl! 🙂))A jak jsem poznala mého manžela, tak jsem hned věděla že s ním bych dítě chtěla moc mít! Jenže roky se překulily, a nic z toho...

mmmk
2. apr 2008

Meleri, teda tak bezo jsem mimco nechtela, jen me malicke deti vzdycky desne bavily a miminka jsem uplne zboznovala. Ale nebylo to, ze bych chtela mit vlastni. Rada jsem hlidala a pak vecer vratila 😀 Mym pranim bylo mit mimco hned na vysoke, abych pak mohla po skole nastoupit do prace a pak bych mela dalsi. Jenze situace je takova, ze za 2 mesice tu skolu koncim a miminko nikde 😅

meleri
2. apr 2008

Mmmk,

někdy to fakt asi trvá...můj brácha se narodil mamce hned, v 21 letech..pak chtěli začas další, protože chtěli holku, ale čekali na mě sedm let než se to povedlo! A přitom byli oba zdraví, tak nevím někdy to tak příroda zařídí, třebas je i moudřejší než my a ví proč nás nechává čekat...třeba pro nás ten pravý čas přijde až za nějakou dobu..🙂 ale teda nevím, zase do třiceti se mi taky moc čekat nechce.. 🙂

mirusch
2. apr 2008

Ahojte, zaujimavu temu mate. No, ja som na dieta zacala pomyslat az niekedy v 28 😀 Dovtedy absolutne. Cestovala som, vobec som na rodinu nemala naladu. A teraz nejde ☹
Inak, Ivus, mne napr. dokina v centre povedala, ze moj vek je uplne najlepsi na IVF. tak to som cucala ze preco. Neviem. Ale je fakt, ze tam maju vela zien okolo 40. Aj v IVF teme mame par nad 40 a uz su aj tehotne, jedna s dvojickami, no nie je to super? A vsetko je ok. Takze sa da....

Mmmk, ja som raz skusila sojove mlieko, ale nebola som schopna to dopit ani nahodou. Mne to vobec nechut a pritom soju milujem, kupujem si taku neosolenu v Reformhaus, super to je.

Meleri, pocuj, ty by si nemala pit vinko, ked si tehu 😕 😵 Fakt. Ziaden alkohol ani tabletky proti bolesti.

meleri
2. apr 2008

Cau Mirusch,

já mám kamarádku která až ve 40 našla toho pravého, a dítě by moc chtěla ale podcenuje se, že už je stará atd..tak jsem se jí snažila povzbudit, at to zkusí, ale ona z toho byla nějaká špatná, a od té doby je toto téma mezi náma tabu..prostě o tom nechce mluvit, a já jsem z toho smutná, protože vím, že by dítě chtěla ale že si myslí že už na to nemá právo..já si myslím, že každý to právo má dokud to jde..a přece ženy menstruují snad to padesáti? Navíc jí nerada mluvím o těch našich pokusech protože ona to taky bere špatně...a pokud otěhotním tak mám strach že se se mnou přestane bavit..nechápu co jí je..snad jí něco řekl její muž..

Jo jinak jsem volala doktorovi a popsala mu ty problémy, tak je to jasné-mám nízký tlak..tak se snažím opět pít jako dřív, to vínko fakt nakonec nezabralo, takže si už nedám..jenže se mi prý ta hlava bude motat bud do menstruace nebo do těhotenství..:( naprd..

mirusch
2. apr 2008

Meleri, alkohol fakt nie, si predsa tehotna, mysli na drobca! Skus slabsiu kavu radsej. Ja mam tiez nizky tlak. Niekedy staci ked dostatocne pijes, mala by si teraz aj tak, ako som pisala. Skus 2-3 litre denne - vodu, caj, dzusy a tak.
To s tvojou kamaratkou to je tazke. Potrebovala by ist k psychologicke. Ale ak odmieta, tak jej pomoct nemozes, ak ona sama nechce. bohuzial. 40 nie je na dieta vela, fakt este nie. Su tam rizika, ale to sa da odsledovat.

meleri
2. apr 2008

Mirusch,

já nejsom těhotná! Kéž bych byla! Ale to fakt nevím, co se v břichu děje.. To je to.. ☹ ne dala jsem si jen malinečkou skleničku červeného, protože jsem už z toho motání hlavy fakt zoufalá..jenže to nepomohlo..zas kávu nesnáším bolí mě z ní žaludek a hlava...musím zas hodně pít..právě že jsem moc nepila kvůli tomu abych se nenafukovala-minule jsem s tim po IVF měla problémy..normálně piju 2,5 litru. tak se zas vrácím do normálu..

No brzo ji uvidím, zkusím to téma nakousnout, ale myslím že mě zas odpálkuje..myslím, že i ten její partner je takový odmítavý..nechtěl slyšet ani o svatbě, že už jsou na to staří a že by to bylo trapné se vdávat v tomto věku..:(

mmmk
2. apr 2008

Meleri, dej za priklad kamosce vselijake herecky (Salma Hayek, Nicole Kidman). Ty taky zacaly s detma az v pozdejsim veku. Chce to asi jen zvysenou peci. Ale zase to kamosce nenut, protoze kdyz bude diteti 20, ji 60 😅

meleri
2. apr 2008

Jo je to drsné s tím, že pak ti starší rodiče brzo umřou..:( takže si ani vnoučat dlouho neužijou...to mi přijde trochu smutné..no ona se blbě smiřuje se svým věkem, přitom se chová a vypadá tak na třicet..ale do hlavy člověku nevlezeš.. 😖

mirusch
2. apr 2008

Meleri, nejdes na to dobre. Pozitivne ! Si tehotna a basta. Ok? Inak, to ti nepovedali, ze po odbere musis pit najmenej 3-4 litre aby si predisla hyperstimulaku? Hm.
Povedz kamoske, ze tiez sa na to nepozera dobre. V 40 zivot len zacina! Jeden nas clen rodiny sa zenil ked mal 75 rokov! Ludia, ludia, treba sa tesit zo zivota kym sa da!

meleri
2. apr 2008

No já minule pila a právě proto jsem měla hyperstimulák!!! Doktor mi říkal, nepijte, budete se nafukovat! A já neposlechla..pila jsem a pak mi napuchl i obličej..ted u té druhé IVF si dávám bacha..nepila jsem nic, a nenafoukla jsem se..je mi dobře, jen ten nízký tlak mě trápí..tedkom už ale podle mě ten HSS dostat nemůžu takže zas začínám pít..

víš já minule tomu chtěla věřit, a nevyšlo to..tedkom si držím neutrální postoj..🙂. Jsem tak někde mezi, a myslím že je to kvůli zklamání lepší..já před tím byla 5x na IUI a taky jsem věřila..takže já už moc té víry nemám..🙂) ale ne, je třeba to pořád zkoušet.🙂
75, to je borec! To já bych už asi v tomto věku chtěla mít klid..🙂 ale někdo je romantik napořád..🙂 i když já vlastně taky. 🙂

mirusch
2. apr 2008

Meleri, tak to oci pucim, lebo po ET vsade kazu vela pit, lebo ked mas hyperstimulak a nepijes, mozes aj umriet, lebo voda sa hromazdi v bruchu, krv je husta a robia sa zrazeniny. Uf. To je fakt divne, este som nepocula, ze lekar kaze nepit. Fakt kukam!
No vies, s tou svadbou, to bolo aj mudre, lebo teraz sa o neho zena stara, on uz nevladze 😀 Keby bol sam, uz by bol v domove dochodcov.

meleri
2. apr 2008

Mirusch,

no právě čím víc piješ, tím víc vody zůstává v břichu, protože to nečůráš! Kdyby jen břicho! Mi natekly nohy, obličej, bolestí jsem nemohla chodit a měla jsem teploty. HSS jak prase...Prostě furt piješ a nejde to ven...a jakmile jsem přestala pít tak to pomalu vycházelo...tedkom jsem moc nepila a vždycky jsem čekala, až všechno vyčůrám..jo a na ředění krve se tu berou prášky.

Jo, život je těžký, fakt to stáří není nic moc..:( Ale zařídil si to dobře 😎 no musím jít umýt nádobí!

ivana98
autor
2. apr 2008

Mmka, no Mirusch pisala, ze jej z Femigardu prisla ovu zrazu na 9 DC, tak neviem ci chcem riskovat nieco podobne 😝 mne uplne vyhovuje ten moj 16 DC 😀 no a aloe a ja sa nekamaratime, uz som ti to tusim pisala...kvoli svokre (ktora je inak moc fajn) 😀
inak sojove mlieko (v prasku) som dostala od babicky, tak mozno ho vyskusam do kavy...ale len kvoli tomu ze si to ty 😀

Mirusch, mozno ta dr. myslela ze mas idealnejsi vek ako 40 😅 neviem... alebo je to tym, ze v tvojom veku ma zena vacsinou istotu, ze to dostatocne dlho skusali a nejde to a ze teda ide o uvazene rozhodnutie...

ja sa priznam, ze co sa tyka hornej vekovej hranice IVF, tak som dost skepticka... tazko rozhodnut co je spravne a co nie... ale s nazorom ze kazdy ma pravo mat miminko...no neviem. nikomu nemozes zakazat pokusat sa o neho, ale ked to nejde, tak nieco ako "narok na ivf" podla mna neexistuje..
a rozhodne nie v pripadoch, ked si zena "zrazu" uvedomi, ze ma 40 a je bezdetna... jasne, su rozne zivotne situacie, ked caka na toho spravneho partnera, ma zdravotne problemy atd... ale vo vseobecnosti mi to pripada byt trochu nezodpovedne, zrazu v strese riesit prve dieta v tom veku..aj vzhladom na vyssie zdravotne rizika pre matku a dieta. zabijete ma? 😅

meleri
3. apr 2008

Ivčo, nezabiju tě, myslím, že je to taky dobrý názor..koneckonců si člověk může položit otázku: a co do těch 40 let dělala, že si nenašla chlapa a nezaložila rodinu?
No podle mě po tom někteří lidi ani netouží, po rodině, po dítěti, fakt takoví lidé jsou...ale možná že některým ženám to fakt nějak uteklo, nebo dítě nikdy nechtěly a najednou zjistily že by chtěly..

No tady je to tak, že to IVF hrazené pojištovnou může zkusit každý, ale musíš nejdřív vyplnit žádost a tu pak zkoumá doktor té pojištovny, takže je možné, že to třeba taky každému neodsouhlasí...

Já osobně takovým ženám taky nerozumím, já jsem vždycky dítě chtěla, ale jak vidím tu kamarádku, tak ona prostě celý život pracovala a užívala si večírků a vedla celkem nezodpovědný život, až ji to pak zamrzelo...je to částečně asi její chyba že na to nepomyslela dřív..ale já ji za to fakt neodsuzuju, ona je totiž sama pořád i v těch 40 letech jako malé dítě, takže někteří lidi asi nedospějou....🙂 tím nechci říct, že já jsem kdovíjak vyspělá a zralá žena... 😝

mirusch
3. apr 2008

Ivuš, ani ja ťa nezabijem 😀 , isto, že máš aj pravdu. Ale keď sa tak kuknem na seba, tak si nemyslím, že som doteraz žila nezodpovedný život, proste sa to tak vyvinulo, aj keď ja teoreticky ešte čas mám... Vysoká, potom zahraničie, skúsenosti, potom práca, vtedy mi už došlo, že aha rodina, to som mala 28. Ale nebyli lidi 😅 Si nemyslím, že som sprostá alebo škaredá, ale fakt som si nevedela nikoho normálneho nájsť, tých pár divných vzťahov nerátam. Ale keďže sa všetko deje pre niečo, teraz vidím, že predtým som vôbec na rodinu nebola pripravená. A keď som bola, tak prišiel aj ten pravý. To, že máme teraz problémy a musíme na IVF, to je proste osud, neriešim to. A drobca sme plánovali od začiatku... Hranice na IVF schvaľujem, isto, že žena v 45 by si už mala naozaj 3x rozmyslieť dôsledky, lebo chudák dieťa, keď rodičia raz-dva zostarnú. Ja si ešte fandím 😀 Ale keď na to tak kukám, tak naozaj som z tých mladších a ten jeden pokus nám za to stojí.

meleri
3. apr 2008

mě v česku taky nikdo nechtěl...všichni kluci co jsem znala, tak vždycky chodili s nejlepší kamarádkou, já nic...:( a později se mi zas nelíbilo, že všichni pořád jenom chlastají...chtěla jsem někoho "pořádného" kdo bude rodinný typ,a ne pařmen..a to bylo fakt těžké, protože jsem takového v okolí taky neznala...pak jsem vycestovala a potkala mého muže, a padli jsme si do oka..

Já si taky myslím, že to fakt o věku není, že by na to měl mít právo každý..i když je taky spousta ženských které jsou samy a bezdětné a vyhovuje jim to...tak to asi záleží..

Jen jsem taky ráda, že mi to tak dlouho netrvalo a našla jsem toho pravého...🙂

holky at už se nám to s tím miminkem povede...🙂

mmmk
3. apr 2008

Meleri, mne treba prijde nemoralni, ze zenska ve 40 chce dite jen proto, ze jeste dite nemela a "mela by nejake dite mit!" I kdyz vlastne po nem ani moc netouzi! Ale kdyz je zenske 40 a treba uz deti ma a citi se jeste na jedno, neni problem. Viz treba Zdina, je ji asi 41 a ma maleho Martinka a jeste chce pro nej partaka.
A taky jsem nekde cetla, ze je rozdil, zda je to ve 40 letech prvni nebo dalsi dite. Ze jako "dalsi" dite neni az takove riziko jako 40-leta prvorodicka. 😒
Mimochodem, jak se citis?

Mirusch, mne tvuj vek neprijde az "tak pokrocily" 😀 Ale nerada bych se snazila jeste v tomto veku 😀 Doufam, ze se nam povede brzo a sejdeme se v tehulkach v zahranici 😎 😵

Ivi, to sojove mleko v prasku je do kafe hnusne. Ja si davam normalni z lahve nebo tetrapacku. Samotne mleko taky nevypiju, ale to kafe tomu tu moucnou chut jakoby vezme 😵

meleri
3. apr 2008

Mmmk.

souhlasím..to jsem taky slyšela, že když je to už druhé nebo třetí dítě, tak prý na tom věku tak nezáleží..taky si říkám, že to možná do 40 nezvládnu.. ☹ 🙂
Cítím se dobře, od té doby co zas piju tak je všechno lepší, jen se zas mírně nafukuju, ale co se dá dělat..a jak ty? jak se máš?

Zítra už to u mě bude šest dní....čím víc mám těch pokusů za sebou tím hůř se to snáší..

mmmk
3. apr 2008

Ja jsem prave v CR a mam pekelne stresy, takze na nejakou plodnost nemam ani myslenky 😀 Zacnu to resit, az budu mit dokoncenou skolu. Do te doby jen podstoupim ta vysetreni.

Moc a moc a moc ti drzim pesti a chapu, ze to spatne snasis 😢

meleri
3. apr 2008

cau tak to si užij česka! 🙂
jinak holky jestli chcete, tak se podívejte na moje nové album je to pod jménem Meleri..🙂
dík moc mmmk, a co máš prosím tě za stresy? já jedu do čech jen na odpočine..🙂

mmmk
3. apr 2008

Jenze ja tu dodelavam vysokou, vis? Pro nekoho treba ne, ale pro me to stres je. Ja pod stresem nejlip pracuju 😀

tobik
3. apr 2008

Ahoj holciny!
Vcera jsem se dozvedela o tehle diskusi.Mam podobne problemy jako vy,tak bych se mezi vas rad pridala. 😉
Po nekolikaletem trapeni mame kloucka a v soucasne dobe uz zase 2,5roku ''pracujeme'' spolecne s doktory na braskovi a stale nic.Tot neco malo o me. 😉
Vsem prijemny vecer!

meleri
4. apr 2008

mmmk,

sorry, já zapomněla!🙂 jo to je stres. Já to náhodou znám...poslední rok jsem taky trajdala mezi fildou a francií, tak to chápu..tak ti držím palce. ale zatím pohoda ne? zkouškové ještě nezačlo...🙂

Tobiku,

ahoj, tak to ti závidím, už aspon jedno máte...🙂 to my pořád nic, a možná ani nic nebudem...max. nějaké zvířata...:(

měj se pěkně a třeba zas napiš!

ahoj

mmmk
4. apr 2008

Meleri, hezke album 😉 Nam uz zkouskove zacne pristi tyden, ted je zapoctak, mam zkraceny semestr, v cervnu statnice ☹ Studovalas v Brne nebo v Praze? A co presne?

Zdeni (tobiku), to je fajn, ze se pridavas 😉

meleri
4. apr 2008

Ahoj,

dík..🙂 aha, tak to je jiné...🙂 tak už je makačka, zápočták, zachvíli zkoužky..držím palce at to zvládáš! aspon už budeš mít klid...státnice..tak o těch se mi dodnes někdy zdají hnusné sny..a co studuješ?
Já měla bakalářské Angličtina pro hos. sféru a cestovní ruch v Ostravě. Je to otrava s tou diplomovou prací..
držím palce..pak už budeš mít pokoj! můj první týden po státnicích byl jeden z nejkrásnějších momentů v mém životě...ten pocit svobody...akorát že ted je mi tu titul naprd, páč tu angličtinu nikdo nepotřebuje...s franinou jsem začínala od nuly před 4 lety..tedkom se domluvím a i slušně píšu, ale furt je to ještě nic moc...

mmmk
4. apr 2008

Delam ekonomku, uz se taky tesim na ten tyden po statnicich 😎 Mamka me taky nutila do filologie, ale nedonutila. Nevim, k cemu by mi anglictina s nemcinou v Nemecku byly 😀 To je tam standard 😎

meleri
4. apr 2008

Počkej to už si před vysokou věděla, že budeš žít v německu?
Klobouk dolů..
Za mě to všechno naplánovala náhoda, nebo osud...chtěla jsem dělat po škole v cestovce, moc jsem to chtěla...

Tedkom si o tom můžu tak leda nechat zdát..:(

Jo ten týden po státnicích, to se všichni ti mladí lidé tak opijí... 🤐 😵 😀 😝