Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
9. jún 2009

Kleo 😖 Je to kvuli prkotine nebo neco vazneho???? Mas pravdu blby den, asi si jdu lehnout, jsem prejedena, unavena, nenaladena, snad bude zitra lip............

mirusch
9. jún 2009

Ludia neblbnite. Vsetkych som vas nakazila 🙄
Kleo, udobri sa s manzelom, nerozidte sa nahnevani. Nevies, co sa moze stat a do konca zivota budes lutovat...
Inak, dakujem ti za podporu, je to tak. Mna to len hrozne boli, lebo som si myslela, ze sme kamosky so svagrinou a preto, lebo moj manzel ju mal velmi rad a visel na nej.
Veru, selektujem prave ludi, mam takych, co som naozaj mala snahu sa stretavat, ale nie je to obojstranne, tak sa uz nesnazim. Naco.

Zuzka, no to mas co za rodicov 😨😠 Praveze my sme mali problemy, ked som bola doma, odkedy - hned po vyske - som prec, tak to zacalo klapat a mam v nich absolutnu podporu a velmi maju radi aj mojho manzela, aj ked je to Nemec a aj ked mama tusi, ze on je dovodom, ze nemame deti. A povedala si mamke niekedy na rovinu alebo mailom, ako ti tym spravanim ublizuju? normalne im to napis vsetko, mozno netusia. A ak sa ani potom nezobudia, tak im nie je pomoci. Taku skvelu a sikovnu dceru, zata a teraz vnuka a nezaujimaju sa 😠 Ja by som sa ich na rovinu popytala a napisala moj uhol pohladu. Som poucena, treba sa vyjadrit, inak to dopadne ako u nas.
Ja ked mam problem, tak zavolam mame, ze potrebujem polutovat a ona ma lutuje cez telefon a niekedy ani nevie preco 😀 Rodina by mala za clovekom stat, aj keby urobil blbost a nie este ked je taky uzasny. Myslim na teba.

Lubinka, veru, pocasie v DE je niekedy horsie ako v Londyne ☹ Pamatam na jedno leto, co bolo komplet cele leto pod 20° a zamracene, skoro som tu umrela. Ale ak sa tu neotepli, serem na to a nieco slnecne vymyslim. Pojdes so mnou na Mallorcu?

zuzka11
9. jún 2009

Miri zkousela jsem to, diky IVF pri kterem jsem u nich musela bydelt vim, ze podpora proste neni.....a bohizel jsem citlivka, takze skoro pokazde jsem se u toho rozbrecela a koncilo to tim, ze jsem precitlivela a oatzaka - co blaznis? Ale nezmenilo se nic....a priklad veci ktere delam spatne? Drz se - treba naposledy mi vytkli, ze hlasite chodim.....tak to by bylo, ani ja nemam naladu s nima neco resit.....jsem dost zvedava jak to bude s Gyroskem, oni ho urcite budou chtit vidat,a le tim zpusobem, jako privez mi ho sem v tolik a tolik a za hodinu si ho vyzvedni...a nesmi rvat.......a kdyz jim reknu at prijedou sami, ze takhle nakratko se mi nevyplati ho k nim vozit a proplotat se Prahou, tak co? zase budu spatna dcea..........fakt to vidim v barvach.........A pokud jednou pohlidaji "normalne", tak budou ocekavat pul roku diku.......Proste od te doby, co mam manzela, cim dal vic ocenuju uprimnost v jednani, mluveni o vsem, pomahani......jojo, clovek se vyviji a dostava od zivota facky....

Miri - nedocetla jsem se, co se se svagrovkou presne stalo, ale jak te znam blbost to neni, je to dost zasadni a hodne zranila manzela.....bavte se o tom, a uvidite co bude casem, ted je to vsechno moc cerstve......

mirusch
9. jún 2009

Zuzka, je to smutne, ze u rodicov nemas podporu ☹ Viem, ake je to dolezite. Ja keby som nemala ich podporu, tak ma teraz klepne, fakt. Viem, ze nech sa stane cokolvek, mozem za nimi ist a oni to so mnou poriesia. Som za to velmi vdacna. Ked vidim, ake su niektore rodiny rozpadnute. Isto ani moji nie su perfektni a ked som u nich uz 2 tyzdne, tak sa vraciame do starych kolaji - zhasni svetlo, chod uz spat, daj si ciapku 🙄 , no ale kaslat na to. Ale vedz, ze kedykolvek sa budes chciet vykecat, my sme tu. Keby si mala v Prahe pevnu linku, daj vediet, odtialto je to fakt lacne telefonovat.

zuzka11
9. jún 2009

Diky Miri......me se k nim ani na navstevu nechce, starsne me mrzi, ze pred P.si mi nedovoli nic rist, ale jakmile tam neni, tak "za zady" se do me pusti....to je presne jejich styl...neco resit za necimi zady......takhle me treba chteli dokopat do lazni, navrhli mi to, ja o tom popremyslela, rekla jsem jim, ze si myslim, ze to nepotrebuju, nemam duvod tam jezdit a oni pak za mymi zady zacli premlouvat P.at on me premluvi.....prste nerespektuji moje rozhodnuti.......strasne me to se.........pardon 😠 A uz prestavam s vylevama, at vas tu neobtezuju......

Zitra mas Miri "sichtu" v muzeu vid? Budu na tebe myslet..........

mirusch
9. jún 2009

Zuzi, ach jo ☹
Veru, zajtra som v muzeu, ukazem sa tu neskor. Dobru noc vsetkym.

lubinka9
10. jún 2009

ranko..prva 😀

blondynka400
10. jún 2009

Ahoj holky,

lubinka, co zas tak brzo? 😝 😀 😀

mirusch, přeju at už je konečně vše v pořádku 😵

meleri, já si v jednu dobu dělala domací jogurt i bez jogurtovače. Stačí mít kvalitní mléko a do toho přimíchat trošku jogustu s živými bakteriemi (v čechách nejlépe Holandia, rozhodně ne activia, to je podvod 😀 ), nechat to při 7 dva dny a byl jogurt, výborný... A něbo se dá koupit přímo i kultura, ale to je zb ytečně drahé... V tom jogurotvači to máš lepší, protože to udržuje správné prostředí a bakterie se líépe množí 😉

Tak hlasím že jsme to včera zvládla, na alkohol jsem se nakonec vymlvubial docela bez problémů, ale půlku věcí jsem nejedla, mušle, napůl syrové ryby a tak, tak jsem tam byla jako exotka. Nepilůa jsem, skoro nejedla a pořád chodila na záchod 😀 😀 😀

mona12071
10. jún 2009

ahoj holky na modry konik som uz asi 3 mesiace a nakolko som aj ja v zahranici tak som zavytala aj za vami 🙂
aby som vam v skratke nieco napisala zijem 4 roky v Londyne a snazime sa o mimisko 3 mesiace

lubinka9
10. jún 2009

ahoj mona, vitaj medzi nami 😵
a co ta do Londyna zavialo? A manzel/priatel je cudzinec? Priprav sa na otazky aj od ostatnych bab 😀
a drzim palce nech sa skoro podari.. 😉

blondy, tak vidis, nakoniec to dobre dopadlo 😉
musle som este nejedla..skusila by som. No a zas tak skoro, uz si ale zvykam.

pijem zasa horuci caj s medom nech sa mi to prechladnutie nerozvinie 😒

jo a mirusch, Mallorca? 😀 😀

mona12071
10. jún 2009

lubi-nie sme obaja slovaci
ako kazdy sme isli do zahranicia kvoly praci a ktomu som si tu tak zvykla ze neviem kedy sa budem chciet vratit ale tak skoro to urcite nebude

lubinka9
10. jún 2009

tak to je super mona, ze sa vam paci. My sme v Nemecku a tiez sa nam paci, nebude sa mi chciet o 2 roky vracat spat na SK.

a kde mame schnucki, simonecku,..?

lenkove
10. jún 2009

Ahojte
ja kedze som nanovo zahranicna, tak si idem ohrievat k vam polievocku a vypytovat sa 😀
Lubika a kde v De ste vy? My v Bavorsku 😉

lubinka9
10. jún 2009

ahoj Lenka, ja som v Niedersachsen, pri Wolfsburgu.
a ako dlho si to vydrzala bez manzela?

lenkove
10. jún 2009

ehm, asi take 4 mesiace, aj to sme sa vidali aspon kazdy druhy vikend 😀 som charakter, ze? 😀

aha, to je 500 km od nas 😝

a vy ste obaja Slovaci?

zuzka11
10. jún 2009

Dobre ranko!

Blondy - gratulace 😀

Lubi - pekne cajikuj at si OK......ja se dneska budila strachy z kreci:(((A to jsem si vecer vzala magnezko, je to holt v hlave 😀 Lubi dneska jdu okouknout Quinny, tak az to bude aktualni, dam ti vedet a vsechny info ti predam🙂))))

Lenkove - ahooooj, zdravim Bavorsko, jsme v Mnichove!

Miri - urcite nakoukni, a uzij si muzeum, at mas same vtipne a pozitivne naladene navstevniky!

Schnucki - vim, ze jsi zrcite v balici fazi, ale moc na tebe myslim a uzijte si dovcuuuuuuuu!

Klea - jak to vcera dopadlo, usmireni nebo pohadani zustalo? 😕

meleri - cauki kocko, jak je dneska? Zase nejaky vylet? Jinak jak pise Blondy zni dost dobre....ja kdyz byla v CR tak ani domaci mit nemusela, ale Hollandia byla favorit....bila nebo boruvkova, nam 😉

mona12071
10. jún 2009

lenk-ahooooj 🙂

lenkove
10. jún 2009

Zuzi, ahoj! to no je udaj! 120 km, to sa mi paci 😀 😀

Monka ahoj 😀 😀

uz som sa trosku ohriala (zabalila do deky) a idem sa tvarit, ze pracujem 🙂 zelam vam vsetkym pekny den!

zuzka11
10. jún 2009

Lenkove kde v praci se mjuzes balit do deky? 😕 😀

Jinak manzel si dneska zapomnel mobil doma, tak mam funkci sekretarky 😖 Uz asi 10 hovoru.....ojoj, to bude denik 😀

Mona - ahoooj 😀

lenkove
10. jún 2009

Zuzka

nieeeeee. Ja som uz len zena v domacnosti, kedze som sa doplazila za muzom do DE.. a doma sa do deky balim kedy chcem 😀
Pracovno-studijne pracovanie si vzdy nieco najdem, tak ako teraz 😀

zuzka11
10. jún 2009

Aha, tak zdravim dalsi zenu v domacnosti, ja jsem taky🙂))Puvodne to bylo planovane jinak, ale clovek mini..... 😉

mona12071
10. jún 2009

zuzi-ahojky

blondynka400
10. jún 2009

zuzi, to já jsem dělala sekretářku v pondělí. Pro změnu si tady nechal oba trelefony, jak italský tak český a jak na potvoru zrovna pořád někdo musdel otravovat 😀

lenkove, ahoj, dlouho jsem tě neviděla 😅

lubinka jen je zkus, jsou dobré, ale chce to aby byli fakt čerstvé, nejlépe rovnou z moře vytažené, tak až budeš někdy na jihu u moře, tak si je objednej
😉

lenkove
10. jún 2009

blondy ahoj 🙂 blahozelam k tehuuuuuuuu 😵 😵 😵

zuzka, aj ja som to planovala inak, ale co narobis 😝

lubinka9
10. jún 2009

zuzka, OK a potom nam hod link aky si vybrala

lenka, my sme tiez obaja slovaci. Priatel sem zarotoval v ramci prace. Na 2rocny kontrakt.

Aj ja som zena v domacnosti. Zatial.. 😎

blondynka400
10. jún 2009

lenkove, děkuju 😎

Jojo, ohlky, něškteré věci hold podle plánů nevychází, to známe.... 😖

meleri
10. jún 2009

Ahojte holky,

Mirusch tak doufám že už je dneska líp? tak se tím netrap...já např včera viděla na pět sekund tchýni a zase padla jedovatá slova....sem se tomu radši jenom zachechtala..

Blondýnko,

dík...pravé mlíko tady máme možnost mít, akorát jsem to nezlob se nějak nepochopila..takže trochu jogurtu do toho mlíka ale nevíš asi jaký poměr? a pak teda nechat v nějaké misce dva dny?
aktivia že je podvod, to jsem tušila ale zas je to jediný jogurt který se tu dá jíst...jako tady ve Fr jsou ty mléčné výrobky fakt slabota...a ten jogurtovač nevím jestli stojí za to koupit...no ale uvidím...chci s tím začít hlavně kvůli malého...už mám dost těch sraček, všude samé éčka atd....

a ještě dotaz..neumíte někdo dělat ovocný syrup? klidně i přes IP kdybyste napsali...

jinak co je se Schnucki?

jo nazdar Zuzko,
jak se vede...jo tak dneska je tu nějaká konference o kojení... 😅 tak sem zvědavá co se nového dozvím....

zdravím všecky Simonečku a Lubinku, atd...mějte se

blondynka400
10. jún 2009

meleri, no mě tam taky nějaká slovíčka vypadli, to víš to je to moje psaní narychlo 😀

Np já to dělala vždycky do těch skleněných lahviček od jihočeského jogurtu (ten je na to jinak taky moc dobrý), naliješ tam mléko (nejlépe čerstvé pasterizované polotučné), dáš tam větší lžičku živého jogurtu a dáš do lednice, ale bacha na tu teplotu, při nižší i vyšší se bakterie špatně množí. Ale fakt to chce kvalitní živý jogurt, jinak z toho nevyrobíš nic..... (v čechách mě napadají akorát ty dva Holandia a jihočeský ve skle)
Snad jsem to napsala srozumitelně 😉. Jo ale ten jogurt je pak chuťově trošku jiný, takový hodně přírodní, prosdtě tam není žádná želtina, škrob a podobně 😅

A sirup, my ho vždycky dělali tak, že se umlelo ovoce, pak se šťáva svařila s troškou cukru a pak to musíš sterilizovat, buď ve speciálním hrnci nebo v troubě, minimálně na 110 C 😉

lenkove
10. jún 2009

Lubika,

aj moj ma ukecal na dvojrocny kontrakt, to som si tu vybavila stipko.. ale cochvila zacneme treti rok a stale nevyzera, ze sa chce odtialto pohnut 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mona12071
10. jún 2009

holky a ste tu niektora z anglicka