Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mmmk
24. apr 2008

Mirusch, ak ti to urobi radost, idem na laparku koncom maja. Bojim, bojim. Nechcem ale pisat kedy, ozvem sa, az po 🤐 Mam zistene PCO, tak mi urobiju zaroven okrem priechodnosti aj drilling 😅

ivana98
autor
24. apr 2008

Kitten, drziim palce! Ako zatial znasas hormony? Jo, ja pracujem pre vydavatelstvo, ale len take mini, skoda reci 😝

Violoncielka, to je teda zaujimave, kazdy lekar to robi inak 😕 U nas by IUI ani neurobili, kym neskontroluju priechodnost.. a coskoro mi asi budu robit hsg a laparku a pritom som tiez nikdy nemala nic zavazne.
ak ti ale mozem odporucit, tak na tvojom mieste by som asi predsa len pozistovala moznosti IVF v Taliansku, predsa len, cestovanie by bolo narocne (a aj drahe) a najma po transfere sa musis velmi setrit. A bez manzela ☹

ivana98
autor
24. apr 2008

Mmmka??? 😲 😲

violoncielka
24. apr 2008

Ivi,no to si ma nepotesila.Ale ak pojdem na IVF,tak vlastne to nie ani dolezite to vysetrenie priechodnosti.nie?Ako to vlastne prebieha?Dost sa toho desim...ale co neurobis pre babo.No asi fakt pojdem sem do italy do nejakeho centra.Ale neviem,ci fakt IUI nie je zbytocnost,ked tam je taka mala %.Vies ja uz budem mat 36,tak uz to nejako zacina tikat 🙂 alebo mi zacina tikat na rozum? 😀 Dik za radu

mmmk
24. apr 2008

Ivi, to se divis moji slovenstine nebo te laparce? 😀 Jo, jdu. Pry je ta sance tesne po nejvyssi 🙄

meleri
24. apr 2008

Ahoj holky,

zdravím všechny!

Mi je pořád divně, jako bych byla nemocná, prostě nemám žádnou energii..dneska jsem ani v práci nebyla, ráno fakt mi bylo blbě.

Jinak tak nějak nevím co napsat... ☹ tak se nezlobte!

Máte ted taky tak krásně? Dneska je opravdu překrásně, ale já ani nemám chuť jít ven...

mmmk
24. apr 2008

Mel, vypsi se, dokud muzes. Uz jsi byla na utz? Nemas ty hodnoty HCG na jedno mimco prilis vysoke? 😉

mmmk
24. apr 2008

Ehm, vyspi, nejak uz neumim psat 😎

ivana98
autor
24. apr 2008

Mmmka, divim sa PCO!! Takze to je povod tvojich problemov... 😕 😕 Jasne, po drilingu je najvyssia sanca..pamatas si Ededika? Je tehulka 😵 (mimochodom, v tej slovenskej veticke mas chybicku 😀 )

Violka, mas pravdu. na IVF nie je dolezita priechodnost, je to vlastne sposob ako vajcovody obist. Ale vacsinou sa o IVF uvazuje az po tom, ako sa urobili rozne vysetrenia, aby sa nasla pricina toho, preco to nejde prirodzene. A co ti teda vlastne vysetrovali? Tvoje cykly su uplne ok? 🙂 A chapem, ze vam utekaju roky... ale 36 je este v pohode...treba mysliet pozitivne, urcite sa to podari 😉 a mozno aj dvakrat 😎

Meleri, pekne odpocivaj... 🙂 kedy mas kontrolu? Uz sa neviem dockat, az nam oznamis, ze mate dve srdiecka 😵

meleri
24. apr 2008

ahojte,

jenom jsem si nachvíli lehla..pak jsem se dala do uklízení a sice mě to zničilo, ale je mi nějak líp..🙂

No víte, já jedu příští týden do toho česka, takže ultrazvuk bude až se vrátím, ale zítra jdeme projistotu ještě k doktorovi, aby mě vyšetřil a ještě jednou se ho zeptáme jestli si myslí že teda můžem jet..původně jsme měli přespávat, ale manžel to chce dát za jeden den...s tím že jak se budu cítit dobře, tak budu řídit, až na německo, kde mám z těch dálnic u velkých měst fakt hrůzu, páč jezdí strašně rychle.

Mmmk, jo mám to vysoké, tak nevím co se v těle děje. Je mi ale pořád jako bych byla nemocná a už mě to fakt....

Holky jinak ta průchodnost či priechodnost je důležitá jen u té IUI. Violoncelko, jo to IVF je fakt lepší. Ale předem nikdo nic neví a je možné že tobě se po první nebo druhé IUI zadaří! To by bylo super protože ta IVF je sice lepší ale tělo si musíš víc namáhat těmi hormony. Já si myslím, že 36 je pohoda. Vždyt žena může mít děti do 45 let jestli se nepletu! Držím palce!

mirusch
24. apr 2008

No, tak postupne...
Violoncielka...inak, tesim sa, ze si taka hudobnicka... 😵 To je tak. Normalne by sa IUI bez zistovania priechodnosti vajcovodov nemalo robit. Lebo lekar nema röntgenove oci a nemoze tusit, ci ich mas alebo nemas priechodne, to su iba take dohady. Je to 50 na 50. IUI nebyva celkovo nejako bohvieako uspesne a ak nevies isto, ci ich mas priechodne, to je len take strielanie naslepo. Cize porozmyslaj - bud chod na laparku, kde ta riadne pozru a potom skusajte IUI alebo chod rovno na IVF a vajcovody su vedlajsie. Samozrejme, ze musis byt v blizkosti centra, hlavne pocas stimulky!!!!!!! Lekar ta musi kazdych par dni kontrolovat a navyse cestovat hore dole, ked mas vajecniky niekolkonasobne vacsie a hrozi ti hyperstimulak (inak treba velmi vela pit!!!), to by som neradila ani najvacsiemu nepriatelovi. Proste musis byt pod lekarskym dohladom. ET je operacia, to uz by som sa vobec nehla z miesta a potom tiez nie, stale hrozi hyperstimulak. Cize ja to tak vidim, ze najrozumnejsie bude najst si centrum v IT, keby nastali komplikacie. A aj keby nie, stale mas vacsiu istotu a nemusis sa nahanat, ked by si mala byt v klude. A navyse, budes mat pri sebe manzela, ktory ta bude podporovat a upratovat namiesto teba 😉

Mmmk, uf, laparka. Ale je to celkom rozumne, hlavne ked mas PCO. A potom hura na to, mozno sa podari raz-dva. Budem ti silno drzat palce a isto nam potom napis, co zistili. Kludne si mohla hodit datum, by sme ti drzali palce a posielali pozitivnu energiu 😵
Inak, mne sa tiez zda, ze Meleri bude mat dvojicky 😀 Len sa cudujem, ze ide na uzv tak neskoro 😕

Ivus, ako mas? Uz ste prisli na to, co to chcete vlastne? Lebo ja by som aj radila, ale stale neviem, mena z akeho smeru mam hadzat...beletria je dost siroky pojem...Moja mama tvrdi, ze slovenske zenske sucasne autorky teraz letia, ale to sa mi zda dost plytke...teda vacsinou.

meleri
24. apr 2008

Ted mě jedna holka vystrašila, že prý nějaká jiná holka měla takové vysoké HCG a na monitoru tam bila tři srdíčka! 😨 😨 😕 tak to mi už prijde fakt mnoho! Já mám jenom dvě ruce! A dvě prsa 😅 .

Mirusch,
je to tak. My nadávali už na to že jsme museli dojíždět asi čtyřicet km nebo padesát..hlavně na ty ultrazvuky, ale že bych jezdila až do jiné země..nadruhou stranu jedna holčina Ninule se jmenovala, tak ta lítala z německa do česka, a nakonec se zadařilo, ale měli nějaké problémové těhotenství, tvrdnutí dělohy či co.

Přeju ti Violoncelko at se dobře rozhodnete!

Mmmk, ty jdeš na lapárku? Tak ti držím palce, at ti to dobře profouknou a pak už šup a at se zadaří!

violoncielka
24. apr 2008

Dik ivy za konecne vysvetlenie o com to je.Uz som pozerala stranky do centra tu blizko (50 km)Ja som si citala aj o soft verzii-mozno by som mohla skusit to,lebo ja som hormonalne aj ovulacne uplne v poriadku (mozno teraz po 35 uz nemam kazdy mesiac ovulku)ale mne uplne stacil na hormonalne vytocenie aj obycajny clostylbegit.(vyprodukovala som az 3 vajicka9 😎 tak som zvedava kolko ich bude po stimulke 😒 .Ozaj a ako je to s laparkou-je to bolestive? Mozno ste to uz pisali,ale ja zatial nestiham citat vsetky tie maily.no zatial pa-alebo dobru noc Buona notte
mel,akurat vcera som povedala manzelovi (cela natesena) ,ze by mal konecne kupit kolieskove korcule 🙂 ja som si uz davno chcela kupit,ale bojim sa o ruky (ked hrajem na celo) ale asi na to kaslem,lebo na lade sa viem korculovat celkom dobre.
Tak dobru noc

mmmk
24. apr 2008

Mirsuch, diky 🙂

Meleri, mne to nebudou delat profukem, ale kontrastni tekutinou, pry je to efektivnejsi a odstrani se takove ty mikroskopicke srusty, co by vzduch neprorazil.

Violoncielka, como spero e la laparoscopia senza dolore... spero 😅

mmmk
24. apr 2008

Mirsuch, diky 🙂

Meleri, mne to nebudou delat profukem, ale kontrastni tekutinou, pry je to efektivnejsi a odstrani se takove ty mikroskopicke srusty, co by vzduch neprorazil.

Violoncielka, como spero e la laparoscopia senza dolore... spero 😅

poletucha
24. apr 2008

ahoj holky,muzu k vam? Jsem tretim mesicem ve spanelsku,manzel tady ma praci...zaciname resit CAR,a tak jsem se chtela zeptat,jak to provadite? Litate na vysetreni do cech? nebo mate nejaky CAR primo v zemi kde zijete? Diky moc

mmmk
25. apr 2008

Ahoj Poletucha, jasne, ze muzes k nam, vitam te 😵
Prave jsme tu resili, ze je lepsi mit CAR v miste bydliste, protoze kvuli vysetrenim a ultrazvukum by ses teda nalitala 😅 Ale je to na tobe. Vubec nemam tuseni, jak jsou na tom spanelske CARy. Znam treba holky, co litaji z Anglie do CR do CARu, protoze je to tam trosku sileny.
Jak dlouho se uz snazite?

meleri
25. apr 2008

Nazdar Poletucho,

jo je to fakt asi lepší to mít co nejlbíž. I když jak jsem už psala, tak tady byla holka co z Německa lítala do Prahy. Ale přijde mi to šílené.

Violončelko, určitě si kup chrániče na ruce!!!! Je to dost důležité! My bruslili až do ted, je to super, ale je třeba mít chrániče, protože nikdy nevíš co se stane. I ti nejlepší padají. A chrániče nejsou žádná ostuda. Zvlášt když jsi muzikant. Dají se koupit chrániče na předloktí a na zápěstí..pak kolena.
Jinak je to super sport! Fak je to dost návykové..🙂)
Jinak ty hraješ na violoncelo? Já pocházím taky s muzikantské rodiny, jenže jsem se nepovedla..mamka učí klavír, tatka a brácha hrajou v orchestru jen já nic...:(

Mmmk, držím palce at ti to dobře dopadne!

ahojte!

ivana98
autor
25. apr 2008

Meleri, neboooj, trojicky to nebudu 😀 ved ti vkladali iba dve vajicka...iba ze by sa stal zazrak a ty si vyprodukovala aj nejake vajko ktore ti neodobrali a to sa oplodnilo prirodzenou cestou 😅 😀 (ale nie, nechcem ta strasit, to si len robim srandu)

Poletucho, vitaj! Tak nam tu vznika pestry mix - DE, F, IT, ES 😵 my sme si nasli Car priamo tu v Nemecku. Najma na tie prve vysetrenia by to bol opruz cestovat hore-dole. Ale ak si spokojna so span. zdravotnictvom, tak je celkom dobra sanca, ze budes spokojna aj so spanielskym Carom. 🙂 A ked mas spanielsku poistku, tak nie je co riesit...

Violka, laparka by nemala byt bolestiva, robi sa v narkoze. Vraj sa treba nasledne par dni trochu setrit a odpocivat, ale mne to lekarka vysvetlovala tak, ze o par dni mozem normalne do prace... ale je to individualne, kazdy to znasa trochu inak. Ja verim ze to bude ok 🙂

inak...kolko mm ma mat del. sliznica pocas lutealnej fazy? 9 mm je ok?

mmmk
25. apr 2008

Ivi, ty se taky chystas na laparku? 😨

meleri
25. apr 2008

Ivco,
pruser je v tom ze se ty vajicka muzou rozdelit, takze z kazdeho jsou pak jeste dva ☹ ale mas pravdu tohle se prece asi moc nestava.

Ivco ja ani nevim co to je lutealna faza takze fakt neporadim. Me ani nikdy tu sliznici nemeril, nebo asi jo ale nikdy mi to nerekl. Tak nevim! A jak se jinak mas?

ivana98
autor
25. apr 2008

meleri, spravne, tak vznikaju jednovajecne dvojcata, v tvojom pripade dvojvajecne stvorcata 😝 nieeee, takto delenie je extremne zriedkave, nemas sa coho bat. a najma - v pripade jednovajecnych dvojcat je to vacsinou s genetickou dispoziciou a ak take v rodine nemate, tak bud fakt v klude.
ale ta dievcina s trojickami - jej zavadzali iba 2 embryjka?? lebo niekedy davaju dokonca tri! 😅
tak dnes ides konecne na vysetrenie?? drziiim palce!

mmmka, na laparku pojdem asi koncom leta. zatial nemam ziaden termin, takze na to ani nemyslim.

poletucha
25. apr 2008

ahojky,diky moc za privitani 🙂 Snazime se ted jedenactej mesic, byla jsem pred mesicem v Gestu v Praze,tak zacli se zakladnim vysetrenim...no a zatim to vypada,ze tam budu litat 😒 Mam pojisteni placeny v Cechach,tady ve Spanelsku je pry zdarma,ale nejak jsem po tom jeste nepatrala. Po pravde bych se tu zdravotnictvi docela bala,nejenom ze nemluvi anglicky (ja se teprve spanelsky ucim),ale jsou to takovy nemakacenka a prijde mi,ze tu nic nefunguje...sama fiesta a siesta 😎 Navic nevime,jak dlouho tu budem, manzel ma na podzim povysit a muze byt pridelenej uplne jinam v Evrope...tak jsem z toho takova zdesena 😒 Navic manzel je zamestnancem irsky spolecnosti,takze ma zdravotni tam, takze ukony se tykaji jeho bude muset platit...zatim jsem zjistovala jenom spermio...tak to se jeste da,ale nevite,co vic by pak musel hradit treba pri IUI?

mmmk
25. apr 2008

Meleri, ja znam z okoli nasich jednu pani, co mela snad v 18 dceru, pak studovala atd. a kdyz ji bylo 30, chtela dalsi, ale neslo to. Strasne chtela mit tri deti (ona je fakt rozena mamka) a tak to snad 3 roky zkouseli, nez sli na IVF, zavedli jim 2 embryjka, podotykam, ze dvojcatat nemel nikdo z rodiny. A nekdy v 5. mesici jim na utz nasli 3. miminko. Jedno vajicko se rozdelilo na dva a oni to druhe miminko nevideli. Takze maji jednovajecna dvojcatka holcicky a braska je jejich trojce 😀 😀 😀 Myslim si ale, ze je to fakt extremni pripad 😎

Ivi, to jsem netusila. Sice jsem se tomu ze zacatku v myslenkach branila, ale pokud by mi to melo pomoct k mimcu, proc ne? V Nemecku o tom nepadlo ani slovo, porad jen neco mleli o zjisteni pruchodnosti utz, coz mi tady ten cesky doktor rekl, ze je to neefektivni.
Jak vzdycky rikam, snedla bych i zizalu, kdyby mi to pomohlo k otehotneni 😀

Poletucha, nechtela jsem to psat, ale mela jsem ten pocit jen po jedne navsteve Spanelska, ze to tam musi byt divoky i ve zdravotnictvi. Pokud mas zdravotni v CR, zustan v tom Gestu 😉

ivana98
autor
25. apr 2008

Mmmka, co si netusila? 😅 O laparke? Mne uz davali aj taky informacny papier, kde im to nakonci musim podpisat ze som si vedoma vsetkych rizik a ze ich nebudem zalovat 😀 Ale inak to vraj robievaju vzdy vo stvrtok a vacsina zenskych uz je v pondelok fit. Ved pockaj na Mirusch, jej to robili, tak nam to dosledne popise. Inak cisto hsg (priechodnost tou kontrastnou latkou) mi vyslovene neodporucili, vraj tam aj tak nie je vidno tolko ako pri laparke a k tomu ta musia oziarit röntgenom atd.... tak im verim 🙂
Tak si priprav tu zizalu a vlezte si do tej telefonnej budky a bude to 😀 😝

Poletucho, tak to asi bude lepsie riesenie v CR. Ak nepracujes, tak by asi bolo vyhodne byt aspon mesiac vkuse v CR a dohodnut sa s lekarom nech ti urobia naraz co najviac vysetreni, aby si nemusela lietat furt hore-dole. Ci vlastne vychod-juhozapad 😀 Inak v ramci EU by si mala mat zdravotnu starostlivost v Spanielsku krytu aj cez cesku poistku, ale je to trochu komplikovane. A mate nejake podozrenie na problem?
Na IUI sa konkretne v Nemecku doplaca iba cast liekov, vykon ide cez poistovnu. Vychadza to tusim od 50-200 euro za pokus, podla toho nakolko ta musia stimulovat 🙂

mmmk
25. apr 2008

Ivi, ja prave nechapu, ze me na to nemecka doktorka posilala, kdyz mi vsichni vsude psali a rikali, ze to nema nejaky smysl. Pry to dost boli, kdyz se tam trhaji ty pavucinkove srusty. Ale co jsem tak zkoumala diskuzi o LPK, tak me hodne potesilo, kolik holek do toho vlitlo tak rychle.
U toho doktora jsem se docela zasmala. Ptala jsem se doktora, jestli ta laparka po zakroku nejak boli a on mi rekl, ze asi ne, ale nevi, protoze nema vejcovody 😀 To bylo aspon uprimne, protoze to fakt nezazil. Jak nektery doktor rekne "bezbolestny zakrok" a pak to boli jak cert a ten doktor to sam nezazil 😅

mirusch
25. apr 2008

Ahojte, no ste toho popisali, hadam odpoviem na vsetko. Cize.
Zaujimava diskusia o mieste Car-u, Poletucha (inak vitaj 😉 ), v tvojom pripade by som asi fakt sla do CR, ked nevies kde budete...mate to dost divoke, ale aspon sa nenudis. Ja sa chystam inak v juni na 1 den do Barcelony, tak tiez kukam trosku do spanielciny, nech tam nie som ako blbec, aj ked predpokladam, ze by mohli vediet anglicky alebo nemecky...

Inak, vsimate, ze sa tu zhromazdujeme vlastne snazilky s problemami 😅 Ale super, aspon si poradime.

Laparoskopia...presne tak Ivus, mozem o tom rozpravat pribehy...uf. No, je to tak, ze niekomu robia len 1-dnovu chirurgiu a hned ide domov. Pre mna je to dost nepochopitelne, pretoze ja som laparoskopiu vnimala sice ako nie komplikovany zakrok, ale som bola vdacna za tie 3 dni v nemocnici. Mozno zalezi aj od toho, komu co robia a kolko rezov, lebo niekedy sa robi len 1. Ja som mala 3, z toho na pupku az 3 cm (uz ju skoro nevidno), plus mi rezali vajecnik, kedze som mala v nom cystu - ale ostal mi nastastie. No, rany ma neboleli, alebo som ich teda necitila, kedze ma bolelo brucho a postupne aj ine casti tela z plynu. Si myslim, ze plyn narobi najviac bolesti, kedze sa organy vracaju do povodneho stavu a potom este trosku cestuje po tele a bolia plecia a rebra... Ale tento stav do troch dni pominie. Pocula som o babach, co sli hned do prace, ale normalne byva PN 2 tyzdne. Ja osobne by som sa teda skor do prace nehrnula, ked, tak aspon tyzden doma!!! Osobne som bola schopna existovat az po tyzdni, s tym, ze som mala zakazane cokolvek tazke nosit a zdvihat tak do mesiaca. Pochopila som preco, ked som sla na ultrazvuk - bolelo ma pri jazve na pupku - a videla som ten kanalisko cez cele brucho - od instrumentov. Oni totiz nezasivaju len zvonka, ale niekolko vrstiev aj v bruchu.
No, ale aby som to zhrnula. Laparoskopia je zakrok, ktory moze objasnit mnohe veci a zaroven poriesit niektore problemy. Ja som velmi rada, ze som ju absolvovala a tych par dni bolesti, ktore boli znesitelne, za to stali. Som si hovorila, ze to mam ako pripravu na porod 😀
Inak, s tymi bezbolestnymi zakrokmi....mne tiez tvrdili, ze kolonoskopia je uplne bezbolestna...no chvalabohu, ze ma uspali, lebo tych prvych 15 sekund, co som vnimala, to teda bolelo velmi. A potom som pocula jednu pani kricat. Tak asi tak k tomu bezbolestnemu...

Ta babenka, co caka trojicky, mala vlozene 3 embrijka a vsetky sa chytili. Je fakt, ze sa moze 1 vajko este rozdvojit, ale nestava sa to casto, takze ziadne strachy.

Ivus, s tou kontrastnou latkou je to tak ako pises, ze tam nie je tolko vidno, aj mne to lekar hovoril. Mne tiez mali kuknut vajcovody, ale kedze som bola uz v strede cyklu a dolezitejsie bolo odstranit cystu a kuknut, preco mam bolesti, tak mi ich nerobili. My ideme aj tak na IVF.

Asi vsetko, co som chcela 😵

mmmk
25. apr 2008

Mirusch, dekuji za detailni shrnuti, ani se nejak nebojim, ted neni moc cas se bat 😀 Jdu tam jeste pred statnicemi 🤐 😀 Abych se mohla v klidu ucit 😎 😀

mirusch
25. apr 2008

Mmmk, ja som sa na laparku tesila 😀 Ja som asi divna, ale fakt som sa na nu vypytala a tesila. Lebo som dufala, ze bud mi zistia, co mi je, alebo mi vylucia nieco zavazne. Este som aj dodavala odvahu jednej zene na izbe, co sla po mne. Som asi fakt divna. A to som bola prave 2 tyzdne po prvej "operacii" - nic extra, ale narkoza bola, takze som nemohla povedat, ze neviem, do coho idem. Takze sa ani nemas coho bat, tes sa, ze ti vyriesia problem a potom budes tehu a tak. Proste pozitivne mysliet. 😵 😵 A potom spravis statnice a svet gombicka 😵 No...viem, ze to taka sranda nie je, ani statnice, mam jedny za sebou, ale stale su horsie veci....si tak hovorim 😅 Takze ti drzim palce vo vsetkom!

violoncielka
25. apr 2008

ahojte babky-no vy mate informacii,ale asi je to tak,ze zeny su viac vynaliezave a teda snazime sa prist veci na klb.Mojho manzela to ani nenapadne zaoberat sa niecim takym.on je sice tiez smutny,ale stale mi hovori dai che ce la facciamo (podari sa nam to raz).Ale celkom je rad ked mu hovorim nove poznatky.Mmmk-allora un po' d'italiano?
Potom mi napis ako to bolo na tej laparke.
Mel-jasne,ze si kupim aj chranice,ale aj tak si mozes zlomit ruku,ale ved to si mozem aj na chodniku 😉 Tvoj brat hra kde a na co?
Inac Mirusch-ty mas poznatky klobuk dole!!dakujem ti za tak podrobne opisanie. 🙂 fakt lekari si myslia,ze by to mala byt samozrejmost ovladat ich terminy,ja som mala jednu gynekolog.v BB co rozpravala tak vedecky,ze som na nu zizala a potom som hned isla hladat na iternet co mi to vlastne hovorila??? 🙂 No zatial sa majte-akurat cakame navstevu-manzelove tety,ujo a sesternice-takze nas caka cena(vecera) na taliansky sposob (niekolkohodinova)mozno dame aj karty -takze idem pripravovat.ciao