Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
8. máj 2008

Caute 😀 Ja sa tesim z tohto pocasia ako blazon...pekne v tricku, dnes som skocila do Frankfurtu, nakupila plnu tasku a potom som to musela vsade vlacit 😀 Kukla som aj Tlapicku, zlata baba, obavam sa, ze to nezostane pri jednom stretnuti 😀 😀 A jej princeznicka je ako zive striebro...
Bola som aj v CAR, tak uvidime podla hormonikov, ci musim mesiac brat tabletky alebo nie a ci to teda stihneme koncom juna. Teda dufam, lebo v auguste je dovolenka, to by sme museli prekladat a asi by ma porazilo este dlhsie cakat. Ale isto, ze riskovat nebudeme. Takze len dufat a modlit sa, ked som to povedala lekarke, tak suhlasila 😀 A tiez verim, ze mi MS dojde nacas, lebo inak nemam ako ist na krv, lebo cestujeme...No nic, bude tak, ako ma byt, spolieham sa na to. Ale palce mi drzat mozte 😅

Mmmk, tak super, ze mas skusky za sebou, blahozelam. To uz dorazis-diplomovku a mas pokoj. hm, ani by som to nedelila na obycajneho alebo neobycajneho ci zazracneho gynekologa...Oni ti lekari bud maju nieco v hlave a rozmyslaju a naozaj im na vysledku zalezi alebo nie. Si myslim. Cize skor si myslim, ze doteraz si natrafila na takych, co sa im nechcelo... Ber to tak, ze si na dobrej ceste, musis si ju prejst a na jej konci ti bude zle, priberies, opuchnu ti nohy ... 😀 😀 a potom sa vobec nevyspis, lebo budes musiet vstavat k neustale placucemu drobcovi 😵

Zdravim vas vsetky 😉

mmmk
8. máj 2008

... ale muj zivot tak dostane konecne smysl a vyznam 😵 😵 😵

kitten
9. máj 2008

Dobre rano!mmmk at se ti dore pise diplomka - do kdy to musis dodelat?Mirusch, jake bylo Irsko?Ja uz konecne zacla pichat ty stimulacni leky - takze drzte palce at folikuly rostou 😉Na dalsi ultrazvuk jdu pristi ctvrtek. Museli jsme zrusit dovolenou v cervenci ☹Oni nedoporucuji cestovani az do 12 tydne po IVF. My tu ted mame taky super pocasi - teploucko a neprsi 🙂

mirusch
9. máj 2008

Kitten, Írsko až o týždeň 😉 Držíme palce, na rukách, na nohách, informuj!!! Som zvedaná.

Mmmk, mi nehovor, že doteraz tvoj život nemal zmysel 😠 Celý tvoj život má zmysel a význam, inak by si tu nebola. A drobec bude taká ta čerešnička na torte 😉 Veľmi ti to prajem.

kitten
9. máj 2008

😎 Jejda! Ja myslela, ze uz jste byli! My zitra jedem do Walesu - ma byt zase teploucko. (dame picknick na plazi)Pekny vikend vsem! 🙂 🙂 🙂

rosienka
11. máj 2008

ahojte baby, dik za privitanie 🙂 😅

ano mirus, bola som tu na jesen a este zaciatkom tohto roka, potom som sa trochu odmlcala a myslela na ine veci, ale ked sa mi stimulka zas priblizuje, tak uz som zas v "strese" 😀 ... Zacinam asi o 10 dni, tak som patricne nervozna...juuuj. Este neviem, co budem pichat, povedali mi pri posednom pohovore, ze bud ako predtym Merional, alebo o nieco drahsi a vraj este hormonovo cistejsi Menopur, ale ze vraj aj s Merionalom maju inak dobre vysledky, len mne to prvy krat nevyslo. No dufam, ze tentokrat to lepsie vystimuliju, ked vedia ako raegujem. Inak chodim aj do IVF-ackej temicky, tak aj tam sa stretneme.

A vo Svajciarsku tu teda ziadna z vas nie je??? 😕

violoncielka
12. máj 2008

ahoj zenusky
tak vikend bol nadherny,aj k moru sme zasli,manzelik sa trochu aj spalil,ale dnes mi to zase pokazila cervena ozruta 🙄 .neva-novy mesiac-nova nadej 🙂
Mmmk gratulujem ku skuskam a suhlasim s Mirusch.
rosienka,Ivf ti robia vo Svajciarsku?Odkial si? a kolko rokov uz zijes vo Svaj.?Ja som z Italy,ale parkrat sme boli s orchestrom vo Svaj.hrat.Ako si si tam zvykla?
Kitten drzim palce

kitten
12. máj 2008

ahoj violko - diky 😉 Jak ty to mas s tou laparkou? A co ten konkurz do orchestru?Musi to byt super uzasne - hrat ve Verone 🙂 ahoj rosienko, ja jsem v Anglii. Zlom vaz na podruhe! 🙂

violoncielka
12. máj 2008

ahoj kitten,tak s tou laparkou to idem riesit tento tyzden.No a mas pravdu hrat vo verone v arene musi byt nadherne.ja som tam bola asi pred 5 rokmi na jednej opere,vlastne je to divadlo pod holum nebom na sposob kolosea,je to tam obrovske asi 4000 divakov.Tak konkurz som spravila-jupii,ale teraz musim cakat,ci ma vobec zavolaju,lebo nas spravilo 9 . Bolo nas 30,polovica isla do 2.kola a potom povedali,ze uroven bola velmi vysoka,takze sme 9 sposobili hrat.takze,teraz vsetko zavisi od stastia,kolko celistov budu potrebovat.No moze sa stat,ze ma ani nezavolaju.ale aj tak som spokojna,lebo ten konkurz mam 🙂
ale vsetko by som aj tak obetovala za uplne ine stastie 🙂 🙂
babky,musime sa drzat a bojovat

kitten
12. máj 2008

😉Jasne, to je spravny pristup! 🙂

meleri
12. máj 2008

Ahojte holky,

jsme zpátky z česka, píšu jen na rychlo, dojeli jsme po obědě, ale tedkom jsem nějak unavená. Už se půjdu umýt a něco pojíst. Lednice je prázdná.. ☹
všechny vás zdravím!

mmmk
12. máj 2008

Ahoj Meleri, jak bylo?
Zdravim, jsem uplne vycerpana, ale snad bude lip 😉 Uz se konec blizi 😵

rosienka
12. máj 2008

violka - hej, IVF absolvujem vo Svajciarsku, uz som tu vyse sedem rokov...boze, ten cas leti 😖 Som v Bazileji, tak keby si sem sla raz hrat, tak sa mozes dat vediet. Vidim, ze si velka hudobnicka, gratulujem ku konkurzu! 🙂

kitten - dakujem, budem to potrebovat, lebo toto predlzovanie, neistota a natahovanie mi vela dobreho nepridava...ale ktora z nas ma z toho radost, vsak ano 😢

ivana98
autor
12. máj 2008

ahojte dievcata,
kitten, ako pokracuje stimulka? aka bude "uroda" ? drziiim palce!
violoncielka, to znie super, snad to klapne! a tvoja ozruta... skus to brat ako dalsiu sancu 😉

rosienka, v CH tu zatial nikto iny nejde, ale mas tu par "susediek" zo vsetkych stran, aj to je nieco 😉 meleri na zapade, violoncielku na juhovychode a nas na severe 😀

rosienka
12. máj 2008

iva - no aspon teda "susedky", ale ved cez internet je to, ako by sme sedeli vedla seba. Ty si taka prirodzene snazilka, ci tiez "umelacikova"? 😉 sorry, necitala som to vsetko

ivana98
autor
12. máj 2008

ja som zatial prirodzena, ak sa to tak da nazvat 🙂 ale uz mi pomaly dochadza trpezlivost 😅
inak Basel je naaadherny, minulu jesen som tam bola na sluzobke a cely cas som vzdychala, ze by som sa tam hned prestahovala 😵 ake mas povolanie ak sa smiem spytat?

mmmk
13. máj 2008

Rosienka, tak ja jsem ze severnich sousedek asi nejbliz, teda budu, touto dobou se stehujeme jizne pod Stuttgart 😅 A do Basel si chceme udelat brzo vylet, protoze to mesto vsichni strasne chvali 😉

meleri
13. máj 2008

Ahoj Mmmk,

bylo pěkně, akorát to rychle uteklo...přivezla jsem si nějakou chřipku či co, a je mi pěkně blbě..tak jsem dneska nešla do práce..

Ahoj Ivano,

byla jsi taky na dovolené? Basel je ve švýcarsku myslím? No, moc se v těch západních zemích nevyznám..akorát ta Francie trochu...🙂

ivana98
autor
13. máj 2008

Ahoj Meleri, pekne sa liec a oddychuj. Take navstevy vacsinou byvaju dost vycerpavajuce, ved to pozname 😝
Ja som nebola na dovolenke 😅 furt pracujem a momentalne ma to vobec nebavi 🤐 ale to tiez asi poznate...

violoncielka
14. máj 2008

ahoj babenky,
Doma je vzdy len doma Meleri,ja som bola na SK pred mesiacom a pojdeme opat asi v auguste.Mozno,ak mspravia tu laparku,skusim este raz IUI v Martine.Ako casto chodis do CZ?A ako si zvladla cestu?nebolo ti zle?
Dnes idem prvy krat tu v Italy k lekarke,tak som zvedava na akej urovni je tu zdravotnictvo a kde ma posle atd. Tu sa tiez,vela veci plati,bud ides do statnej a cakas (dufam,ze nie vela)alebo ides k privatnym a cvakas.Myslim,ze tu v Italy-nie je este legalne robit IVF a preto vsetko si to hradi pacient sam.Dokonca ani IUI nepreplacaju,tak preto IUI este na SK a na IVF pojdem tu v Italy. Len som zvedava co mi povie dnes,kolko sa asi caka na laparku atd.
My tu mame krasny den,a dufam,ze vydrzi pocasie az do vikendu,aby sme mohli ist k moru.Minuly tyzden bolo fakt nadherne 🙂
zdravim vas vsetky a do modrokonikovania.

mirusch
14. máj 2008

Ahojte. No, nejako nič nestíham. Uf. A to ani nie som zamestnaná.... 😅 Teraz tu bolo a ešte stále je také krásne počasie, že je priam hriech sedieť doma. V pondelok bol sviatok, tak sme to s manželíkom využili a navštívili Wildpark, konečne sa dá chodiť vonku, parádička.

Violončielka blahoželám ku konkurzu, tak teraz len aby ťa zobrali. Potom niekedy prídem na predstavenie, ja som bola odchovaná na koncertoch a operách 😉
Meleri a šli ste autom alebo ste leteli? Ako si to zvládala? Skoré uzdravenie!
Rosienka, tak teda hor sa do stimulky 😀 Sa uvidíme aj v IVF témičke, už som ťa tam našla.

rosienka
14. máj 2008

ivi - hej, aj mne sa tu paci, uz ako doma, i ked moja rodna Bratislava, je predsa len tiez jednotka 😉
ja som architektka, prace mam momentalne vyse hlavy, tak som aj nervozna trochu zo zacatia tej terapie, kedze PN tu len tak nedavaju. Musela som si brat dovolenku, voci predchadzajucej skusenosti.

A ty co robis v Nemecku?

rosienka
14. máj 2008

mirus - tak, tak hor sa! 😉 ved aj tebe sa to krati...snad ked zacnes, ja uz budem mat vysledky, ratam ze do 22.6. by som mala vediet, ako dopadnem, juuuj

violka - ani tu vo Svajciarsku sa IVF nepreplaca a uplne vsetko cvakame z vlastneho, co je dost velka palka...ale co uz... ☹

meleri
14. máj 2008

Ahoj holky,

cesta byla v pohode, jeli jsme autem, stridali jsme se co tri ctyri hodky. Naopak me znicil vyslap na hory, takze hory jsem si zakazala. Jinak zvladam kratsi prochazky ale musi to byt po rovine. Na zpatek me chytala ta nemoc takze jsem ridila jen v cesku a pak jel manzel a prenocovali jsme.
Dneska uz je nemoc skoro pryc tak snad v poho.

Ivco, tak to je mi lito ze te to nebavi, me taky moje prace nebavi, nastesti v zari - september odchazim.

Violloncelko, jo to mas pravdu doma je doma...:(

mejte se pekne holky!

mirusch
14. máj 2008

Rosienka a kolko vas to zhruba vyjde? Aj my sme samoplatci, ale kvoli manzelovmu veku, vraj okolo 4000,- EUR.

violoncielka
15. máj 2008

No ahoj,tak musim vam povedat,ze taliani su hrozni...Tak vcera som bola u lekarky,uz ma objednala do centra,ale povedala,ze nech sa pripravim na dlhodoby proces-dokial ma oni pripustia na IVF,nusim absolvovat vsetky mozne vysetrenia,ktorych je strasna kopa.Ja som jej povedala,ze mam nejake vysetrenia urobene,ale ze vraj ak su starsie ako 6 mesiacov-nie su akceptovane.No do kelu 😠 .Potom mi povedala,ze nam praje aby sme skor ako sa zacne cely ten kolobeh otehotneli,aj ona ze vraj o tom rozmyslala a nakoniec sa jej podarilo vo veku 43 rokov otehotniet.Povedala,aby sme sa do toho nehnali,ze co ma prist to pride....Tak a moj manzel bol uplne spokojny,povedal no vidis,ze aj v 43 rokoch sa da otehotniet a netreba sa stresovat vysetreniami...on by to najradsej prirodzenou cestou, 😒 .No takze to musim opat tahat dopredu ja...Ak ten zoznam vysetreni co mi daju,bude neunosny,mozno sa obratim na Martin,pekne ostanem na SK 2 mesiace a hotovo!
Trochu som bola z toho slkamana,ale beriem to tak,ze mozno nam nejakym vysetrenim pomozu a nakoniec nebudeme musiet ist na IVF.No moj manzel ma pomalsie spermiky,asi pojdem na Sk a kupim mu Profeltil,lebo tieto BIOARGITIN,co mu predpisali tu nejako nezaberaju.
Tak hor sa do boja. 🙂 🙂 Musim byt optimista....vsetko je tak,ako ma byt.....musim sa o tom viac uistit.
Prajem vam pekny den a sorry,musela som sa takto vykecat

mmmk
15. máj 2008

Ahojky babenky, zacinam byt taky optimisticka, vypada to, ze dneska ve 12 davam diplomku do tisku, v utery do vazby 😵 😵 😵 😵 Jupiiii, snad to stihnu 😅 Musim jeste udelat formalni upravy atd. Ale skacu radosti, ze vetsinu mam za sebou 😉

meleri
15. máj 2008

Mmmk,
tak držím palce s diplomkou! A gratuluju že jsi to všechno zvládla a stihla..takže tedkom už jenom obhajoba a státnice a pak už můžeš oslavovat! to je pak moc super období..

Violoncielko,

to je mi fakt líto, ale ono to tak asi bude všude, že budou chtít plno vyšetření. Akorát nechápu, proč tě od toho odrazovala!! 🙄 Spíš tě měla povzbudit, že to nic není a že se to dá zvládnout. My jsme si taky prošli pěkným kolotočem, ale aspon jsme si byli jisti, tím že jsem v pořádku a hlavně to bylo důležité pro doktora.

Já bych se do toho asi vrhla za pár měsíců to můžeš mít hotovo a pak už šup na IVF. A to že někdo otěhotní v 43 neznamená, že to tak platí pro všechny, teda to je ale zdravotnice! Každá jsme přece jiná!
Já teda nevím, co ti všechno řekli že musíš prodělat, ale kromě genetiky, vyšetření dělohy a vaječníků, a krevních testů, a moče a manžel spermogram fakt nevím co by vám ještě dělali! Max. tu laparoskopii? O té jsi myslím psala..Jen ta genetika chvíli trvala, asi měsíc, než nám přišly výsledky..

U nás se to trochu protáhlo, protože mi ještě odstraňovali polyp z dělohy.

Jo a chlapi jsou zezačátku asi všichni stejní, ten můj se do toho taky moc nehrnul....ale časem si zvyknul..chlapi moc nemají ta vyšetření rádi, a dost se za to stydí...já jich mnoho viděla v laboratoři, jak vždycky nosili ty "sáčky s lahvičkou" a bylo vidět, že by se nejradši propadli do země jak se styděli...

tak ti držím palce! a neboj, manžel si určitě zvykne!
chlapi jsou hold měkkouši, jak dojde na zdraví a doktory!

mirusch
15. máj 2008

Mmmk, tak ti tak potichucky poloblahozelam 😀 , mas to takmer za sebou. O chvilu uz len budes spominat...Vela stasticka!

Violoncielka, uf, to fakt take zlozite to je? Mozno len lekarke sa to zdalo zlozite, lebo ako pise Meleri, neviem si predstavit ine vysetrenia ako pise aj ona. A navyse laparka je nutna len ak mate sancu na prirodzene - skontrolovat vajcovody, ak musite ist na IVF, tak netreba. Krvne testy, spermie, maximalne ak tak genetika, na tu sme aj my cakali mesiac, inak nic. Minuly tyzden som bola znova v CAR, ze ci este nieco treba, ked mame len jeden pokus, nech nieco nezanedbame, ale vraj nic, lebo imunologia sa robi az po potratoch, predtym by sme si museli zaplatit a je to drahsie ako samotne IVF. Akurat nam urobi virologiu - hepatitis, AIDS, toxoplazmozu...
A to sa mi fakt nezda strasne. Cize si zisti a zariadis sa.
Inak ten Profertil tiez nemusi zabrat, to su vlastne len vitaminy a nam bolo tiez povedane, ze je to skor vyhadzovanie penazi, ze to zaberie len tomu, kto ma zhorseny spermiogram zo stresu a podobne, u nas to je vrodene a teda ziadna sanca.
Meleri a u vas chodia chlapi s lahvickami? 😕 Lebo ked mojmu muzickovi robili spg v CAR, tak tam maju specialnu miestnost, vraj velmi peknu a vybavenu, len to vlozi do okienka tam...
Moj teraz musi ist na kontrolny spg a zase je z toho nestastny, ale ak nepojde a pri mojej punkcii zistia, ze nema ziadne, tak ho asi dobijem. No ved uvidime.

Zdravim vas vsetkych.

violoncielka
15. máj 2008

Dik meleri,fakt my snazilky sa chapeme.Ona mi nepovedala ten zoznam,ten dostanem az v centre,ale vyjadrovala sa ako o niekolko rocnom procese.Ja som sa jej nepytala kolko rokov sa snazila(mozno sa vydala v 40)ale co ma najviac dojalo bola veta:tak ked teda az tak velmi chcete to dieta,tak vas objednam do toho centra... No nevadi,ale mas pravdu-idem do toho.Oni asi chcu vylucit akukolvek moznost nasledneho neuspechu IVF.A mozno to nebude trvat az tak dlho(aj ked ako poznam pomalych talianov....) 😠

Dobre vsak bude,ze to centrum-je priamo t(mozno tu nerobia uplne vsetky vysetrenia), ale nebudeme nuteni cestovat 800km.musim si hladat vsetky pozitiva.
Ako sa robi vysetrenie na genetiku?manzel uzival nejake vitaminy?

Mmmk drzim palce s diplomkou,rozmyslam,ze sa dam este na nejake studium,aspon ma clovek ine myslienky a nema cas sa zaoberat plodnymi a neplodnymi dnami. 🙂

Pozdravujem vas vsetky a drzim palce.Pa