Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuuzka
2. okt 2009

Ahojte kocky, nezijete nahodou niektora v Polsku. Velmi by som totiz potrebovala poradit ohladne polskych lekarov a porodnic. 🙂

blondynka400
2. okt 2009

zuuzka, z Polska tu bohužel nikdo není 😉

zuuzka
2. okt 2009

Nevadi, aj tak dakujem 🙂

lubinka9
2. okt 2009

ahoj blondy, tak parada. Gratulujem k OK vysledkom a tabulkovemu mimcu. 😵
Nepoznam ja teda nikoho kto by na kontroly lietal lietadlom 😀

blondynka400
2. okt 2009

lubinka, to víš no, já jsem prostě originál 😀 . Tak já neletám do čech jenom kvůli kontrolám, i když teď je to ta hlavní přičina, to je fakt... 😀 . Naštěstí mi letání abolutně nevadí a malé evidentně také ne 😀
Nejhorší na tom je, že když srovnám cenu letenky a cenu kontolry, kolik bych tady za to dala, mohla bych letět do čech za jednu kontorlou klidně čtyřikrát 😀
A co ty, co u tebe nového?

Jinak jsem přidala do albíčka další fotečku bříška, ten rozdíl už je fakt znát
😅

mirusch
2. okt 2009

Ahojte. Tak Schnucki tu bola a zase zdrhla 😀 Ale uz viem ako na nu, lebo ked sa dohovarame dopredu, tak je vzdy problem, takto narychlo to zrazu klapne 😕 Dala som jej prednasku o asertivnom spravani a dupnuti si 😀 😀 Tak uvidime, ako to poriesi s tou rodinkou kam chodi...

Emma, z UK sa tu vzdy niekto objavi a potom uz nie, vsak ostan, pokeciame.

Zuuzka, z Polska tu este ani nikto nebol, ale ak si dobre pamatam, tak Simonecka tam ma rodinu a chodieva tam. Len sa po Simenecke nejako zlahla zem, mozno cestuje, ako planovala....

Blondy, srdecne blahozelam k tabulkovej dcerke 😵 Joj, super. Len tak dalej. A ako to budes robit s kontrolami vo vyssom stadiu tehu? Dovolia ti lietat?

No, idem urobit obed, v poslednom case toho vela nenavarim, tak ked mam hodinu casu, tak by som mohla, nie? a potom zase do nemocnice 😖 Volala som na socialny urad, ze teda ako to je s tymi peniazmi, ked dochodok nestaci, tak vraj to oni vyrovnaju, ten doplatok opatrovatelskemu domu. Hm....zda sa mi to prilis jednoduche, pockam si ja na to tlacivo a uvidim, ci tam nemusime pridat nase prijmy a tak, ci si nenajdu nejaku vyhovorku... Lebo by to bolo prilis pekne, aby to bola fakt pravda. 😕 A inak, clovek musi mat fakt velku predstavivost, kam by mohol pripadne zavolat a zistit si veci, boze, kolko veci neviem a kolko uradov nepoznam....

lenkove
2. okt 2009

ahojte moje pekne
tesim sa z tabulkovej dcerusky 🙂 velmi..

Mirusch, drziim palce... ty si ale sikulka sikulkovska, rodina tvojho mm moze byt stastna, ze ta ma 😎 😠

inak, mna strasne boli chrbat.. vcera som nemohla ani spat, ani lezat, ani sediet, nic.. mm mi na to dal veral a asi prilacil na postihnute miesto a potom to bolelo ako slak.. som planovala ist k lekarovi, ale je mi lepsie, tak nemam sil ani odchodlanie 😕
mam to podla mna z bicyklovania, nosim batoh a mala som necyklisticku bundu., len taky mencestrovy kabatik kratky, ktory mi podfuklo.. a to som sla taky 7 km po kopcekoch 🙄 uz si dam pozor.. len dufam,ze sa mi to nezhorsi cez vikend, lebo kam by som s tym sla 😔 aspon vidim, ze ozaj MUSIM cvicit..

blondynka400
2. okt 2009

mirusch, no vychází mi to letět ještě dvakrát, jednou v 27 a pak v 31tt, což není problém ani na straně letecké společnosti a doktorka proti také nic nemá. A pak v nějakém 35tt pojedu autem a až do porodu budu v čechách. Tady porodit fatk nehodlám, takže riskovoat opravdu nebudu 😀

lenkove
2. okt 2009

inak, odchodlanie 😀 pisem ako Bulhar 😀

mirusch
2. okt 2009

Lenka a nemas to prechladnute oblicky? 😕 No, musis si davat pozor, nic sa neda robit. Tak hadam ti to prejde. Skus Ibuprofen - ten je na aj proti zapalu, mohol by zabrat. No, ja som raz mame pisala na Skype a namiesto svokra som napisala svorka 😀 😀 Stane sa.
Inak, dik, snazim sa. aj ked rozhodnutia musia urobit jej deti...

Blondy, mas to proste super naplanovane a vymyslene. Teraz len dufat, ze mala bude posluchat 😉

lenkove
2. okt 2009

Mirusch
podla mna je to sval, lebo je to pod lopatkou na jednej strane.. vcera som si dala brufen, pomohol.. dnes uz len paracetamol, ale hadam neuskodi ani ten.. musim trosku pisat, tak nech mozem sediet.. Inak lieky skoro vobec neberiem 😔 a objednala som sa na jedno vysetrenia ku gastroenterologovi, som sa musela dlho odhodlavat 😔 ale som na seba hrda, ze som sa odhodlala 😀 ja lekarov nerada.. 😨

K teme svorka (svorka 😀)... vela sily 😔

Inak, vcera som pozerala 25 najvacsich nemeckych hitov, bolo to na jednotke, videli ste to niekto?? Sme sa s mm narehotali 😀 Par pesniciek bolo super, par uplne hroznych ako Dj Otzi, a nejake damy co spievali a la Senzus, no hroza 😅 to som netusila, ze aj v DE su take zjavy.
Ale objavila som par dobrych tipov, spevacka Alexandra, sansonierka, pocuvam ju cely den na youtube a som sa zamilovala 🙂

lubinka9
2. okt 2009

blondy, ja som OK, dufam, ze aj krpaty. Hmyri sa coraz viac. Buduci utorok mame KO tak dufam, ze bude vse OK.
fuuha v 35tt tolko kilometrov autom 😕 To bude asi hodne nepohodlne. Dufam, ze to neodsoferujes sama 😕
A inak, ANO, je tam rozdiel na fotecke 😵

Inak nemcuri maju zajtra sviatok, vsetko bude zatvorene ako aj klasika v nedelu. Musim rychlo vymysliet co kupit na varenie. Len teraz som to pocula v radiu 😠 Som sa divila, ze sme mali na namesti dnes trh ked byva v sobotu 😕

Vecer ideme na navstevu, k slovakom co su tu 3 rok. Ale nejak sa mi nechce, musim sa prekonat, trochu socializacie mi nezaskodi 😀

lenkove
2. okt 2009

Lubinka
zajtra je den zjednotenia 😉

mirusch
2. okt 2009

Ved hej, sviatok, som aj o nom vedela, aj som zabudla... musim rychlo kupit chlieb a nejake ovocie, aspon. Co budem varit, netusim, ale ved nejako prezijeme 😀 Nase tukove zasoby to istia ...

Veru Blondy, super brusko mas! Uz je to jasne.

Lenka, dakujem. No, tie hity som nekukala, to by ma manzel hnal, take nieco pozerat. Uz som si zvykla, ze ked vecer stiham kukat telku, tak krimi - CSI, NCIS, Tatort a podobne veci. A ked nieco fakt velmi chcem kukat, tak sa manzel zdekuje, lebo on moje romanticke filmy predsa ako chlap kukat nebude 😀 😝

lenkove
2. okt 2009

Mirusch,
no ty to mas ine, tebe to ma kto vysvetlit ako to naozaj je a tak 🙂 my sa snazime hlavne relacie pozerat, kabarety a podobne aby sme viacej pochopili tunajsiu kulturu.. nechcem si so sebou spat na SK zobrat len stereotypy.. a nema nam to kto ozrejmovat, uz teraz sa kamarati hnevaju, ze sa ich uz tyzden len o volbach pytame 😀 😀
inak, ak mas nejaky tip pre nas, ze co si pozriet a tak, sem s nim! ;)

Lubi
pekne sa socializujte a uzite si to! 🙂

schnucki
2. okt 2009

ahojik holky,

blondy gratuluju k ukazkove holcicce .... moc me to tesi 😵 ..... jsi odvazna litat, ale pokud je to v poho, tak proc ne ... brisko je paradni 😵

my uz jsme nakoupit byli, hruuuuuza .... vsichni jak pomateny .... tak rychlej nakup jsem uz dlouho nezazila 😀 .... jinak uz se tesim v utery na kontrolu, dneska se mi v kuchyni zamotala hlava, bylo mi divne po tasky a skoro celou dobu cejtim podbrisek, nevim jak to popsat ale proste to cejtim .... no sem zvedava co se mnou je 😝

lubi je moc dobre ze jsi v poho a vse je v poradku 😵

lenkove doufam ze se ti brzo ulevi a vse bude uz lepsi 🙂

jojo mirusch, priste se musime dohodnout kratkodobe 😀 .... jinak te fakt obdivuju, zvladas to bravurne .... a moc dekuju za podporu a za rady ...

schnucki
2. okt 2009

vsimli jste si ze jsme prekrocili 10000?? .... mohli by jsme udelat snazilky kdekolvek v zahranici 2 😀

mirusch
2. okt 2009

Schnucki, no ti ludia si myslia, ze dva dni bez otvorenych obchodov nepreziju a musia narobit riadne zasoby 😀 Ja som chcela len chlieb a nemala som sancu. Tak som kupila ciabattu na pecenie v rure.
Inak aj mne mala dnes prist MS, uz cely tyzden ma boli brucho ako na MS, dnes mini spinenie a nic. Ale ono sa to rozbehne, len to ide na nervy. ozi, nespravis si tehu test? Kedy ides k tej Dr.?

Lenka, momentalne nemam ziaden tip, ale ak ma nieco napadne, tak napisem. my zvykneme pozerat Planet Wissen alebo obdobne relacie, ale to nie je velmi o Nemecku... Inak, staci, ked sa pojdes pozriet na Oktoberfest a bude ti jasne o com je nemecka kultura 😝 Plus Fasching 😀

Inak, ozi, kto zalozi druhe pokracovanie temy?

schnucki
3. okt 2009

dobre ranko,

mirusch tenhle tyden uz mi vrtalo hlavou jestli se to nahodou nepovedlo, tak jsem test prubla, ale ani naznak 🙄
..... tak ti nevim .... k doktorovi jdu v utery, uz jsem jak na trni 😝

😀 to jo, oktoberfest a fasching a pak je vsechno jasny 😀

mirusch pokud se neozve prvni zakladatelka, ja bych byla pro, abys druhe pokracovani zalozila ty 🙂 kdo je pro???

blondynka400
3. okt 2009

mirusch, no bude muset 😀

lubinka, no nějaký kilometr ho ujet asi nechám 😀 . Tak nepohodlné, uvidíme, snad to přežiju. Ale jak mám speciální těhotenský pás do auta, je to mnohem lepší, vůbec nikde tě to netlačí a tak 😅 . A já u řízení docela ležim, takže to snad nějak zvládnu 😉

schnucki, no létat se nebojím, mně to fakt nevadí a malá taky vůbec při letu neprotestuje, takže to neřeším. No je hrozný že už měří 30cm a má přes půl kila 😅

Jo jinak oni jsou už nějakou dobu nová pravidla a při 10 tis. příspěvcích se nová diskuze nezakládá a pokračuje se dál 😝 😀

petullek
3. okt 2009

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Jste nektera v Anglii?? mate nekdo zkusenosti jak to tady chodi? diky moc 🙂)

blondynka400
3. okt 2009

petullek, určitě se přidej. Ale pokuď vím, z Anglie tu nikdo není... Koukám čerstvá těhulka, velká gratulace 😵

schnucki
3. okt 2009

teeeda 30cm a pul kila, to se pronese 😀 .... pas do auta?? je dobre ze ho mas, urco se s nim jezdi lip .... hlavne na sebe davej pozor az pojedete 🙂

to jsem nevedela ze jsou novy pravidla, tak nic 😝 🙂

jinak me dneska boli hlava a je mi divne a to nam prijede navsteva, super 😝

blondynka400
3. okt 2009

schnucki, psali to někdy před 2 měsíci....

No to se pronese, taky mám už nahoře skoro 4 kila 😀
Pás do auta je takový speciální pomůcka, aby ti spodní část bezpečnostního pásu nešla přes břicho, ale správně pod. Má to dvě výhody, za prvé to vůbec netlačí a za druhé v případě autonehody je miminko chráněné a nemůže se mu nic stát 😉

Jé tak ať ti je lépe, my jdeme večer taky na oslavu, abych pravdu řekla, úplně se mi nechce, ale slíbili jsme to
😒

schnucki
3. okt 2009

tak to je dobry ten pas, to si zapamatuju a poridim si ho taky 😀

ja bych se nejradeji placla na gauc a spala, i kdyz jsem prospala skoro cely dopoledne, ale uz to bylo domluveny a uz jsou na ceste, tak to nejak prekousnu 🙂

dekuju blondy, ja jsem si ale za ten tyden na tyhle moje stavy uz tak nejak zvykla, i kdyz ten podbrisek mi leze na nervy 😝

uzijte si vecer oslavu, no kdyz te to tam nebude bavit, vymluvu mas 🙂

mirusch
3. okt 2009

Blondy, teda mala je uz ako slon 😀 Strasne rychlo to leti, na neuverenie.
To fakt su nove pravidla? A kde to pisali, pamatas si? Asi budem musiet ist na prieskum do MK temy. Vsak mne je jedno, mozeme pokracovat do blba... 🙂

Schnucki a to ta stale boli brucho? No, moze to byt vselico mozne, dobre, ze ides k Dr. Od zblbnutych hormonov cez endometriozu, po cojaviemco... Povedz jej, ze sa jej odtial nehnes, kym nezisti, co ti je 😕 😀

Petullek ahoj. Prave predvcerom sa jedna babula pytala, ci je tu niekto z UK a uz sa nezvala. S UK je to tazke, mali sme tu viacere, ale dlho sa neohriali, neviem preco 😝 Vidim, ze si cerstva tehulka, takze srdecne blahozelame!!! Ja mam len zhruba predstavu ako to v UK chodi, nechcem ta strasit, ale teda fakt nic moc. Ak nemas sukromne poistenie. Vtedy dostanes normalnu zdravotnu starostlivost, ako je bezne v SR a CR 🙄 Je to smutne,ale je to tak. V UK sa velmi nepretrhnu a budes si zrejme musiet vsetko pozistovat sama a vydupat si alebo chodit na vysetrenia do CR, ak ti zalezi na tom, aby si bola dobre pod kontrolou. Ach jo. Drzim palce. Ak vsak nebudes mat problem, tak sa nemas coho obavat 😉

mirusch
3. okt 2009

Ok, overene, mozeme pisat v tejto teme do nekonecna 😀

schnucki
4. okt 2009

dobre ranko,

jeee, jsem uplne prehlidla ... petullek vitej a gratulace k tehu 🙂

mirusch neboli, jen ho citim, jako kdyby tam neco bylo, ja to neumim popsat, jsem zvedava jak to budu popisovat doktorovi 😝 .... v utery pisnu co a jak ....

navsteva uz odjela, tak jdu trochu poklidit a placnu se na gauc, nejak jsem takova prejeta, asi si zdrimnu ....

a jak jste se meli vsichni o vikendu???

mirusch
4. okt 2009

Ahojte, no, ja sa dnes konecne trochu flakam. Je to uzasny pocit, nic nerobit 😅 Je fakt, ze ma zase chytala migrena, cize som mala vyhovorku a obed robil manzel 😀 Dnes vynechame aj navstevu nemocnice, potrebujeme trosku vypnut. Manzel ma v pondelok-utorok dovolenku, tak pojdeme trosku nakupovat do Frankfurtu, topanky-on, bunda-ja, hadam sa podari.

Schnucki, no, tak to presne tak Dr. povedz - nieco mam v bruchu 😀 Nech ti spravi ultrazvuk. A citis sa ako pred MS alebo inak? Lebo ja mavam niekedy dost dlho take pocity, ako pred MS a nic a potom to prejde... Zvalujem to na hormony a basta. Mne to je uz jedno, ale vy sa snazite, treba to kuknut. aj keby si na laparoskopiu musela, to by nemuselo byt na skodu, zistit, ci si ok.

Dnes je inak dost naprd pocasie. Take uplne typicke nemecke jesenne. no ale to sa dobre pri tom vala v posteli 😝

schnucki
4. okt 2009

mirusch spravne, pekne se flakej, to je taky potreba 😀 .... myslim ze se to nezblazni ze dneska do nemocnice nepujdes, neni na skodu ze vypnej, ono se to musi ....
tak botky a bundu jo, dej vedet jak jste poridili 🙂

ja jsem uz o laparoskopii premyslela, uvidim jak v utery dopadnu .... nene, neni to jako pred ms, pred ms mam bolesti, ktery vzdycky prijdou a pak zas odejdou a pak se zas prihlasej, tohle je jiny, nepamatuju si ze bych tohle nekdy mela, proto se mi to tak blbe popisuje ....

jdu se premluvit na zehleni, valim se celou dobu na gauci, jsem si zdrimla 😀

tak jdu na zehleni 😝