Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
19. okt 2009

Blondy,

mi se strašně líbí věci od petit bateau, je to takové decentní a i ta růžová vypadá fakt pěkně..
máš pravdu, stačilo by pár hezkých věcí a doma to staré...no ale kdo ví, jestli to bude zase kluk tak už to řešit nemusím...

jo my máme teda hluboký kočárek, sedačku-vajíčko, a sporťák, s tím že ten sporťák je takový šrot, že jsme si museli koupit nějaký decentní..

jo s manželem je to v pohodě, už delší dobu, s tchýní ještě horší, ale aspon mě manžel nenutí tam jezdit, tak mám klid.

mirusch
19. okt 2009

Ahojte, ja sa tak tesim, ze konecne dohanam resty, ze si konecne uzivam trochu kludu... 😵 Sice kazdy den za svokrou, dnes aj do poistovne, ale to je nic oproti tomu, co sme mali minuly tyzden. A dokonca sa vyslovila, ze mame odovzdat byt (najomny) 😕 To znamena, ze sa zmieruje so situaciou... No som zvedava. Dnes som jej na obed zozrala dezert 😅 No ale co mam robit, ked ona nechcela, co ho vyhodia? 😝

Zase rozoberate brucha? Ma nes... 😠 Pokial je dieta a aj vy v pohode, tak naco riesite?
Blondy, zajtra drzim palce!!!

Lubinka, no a cudujes sa, ze po vikende priberas? Ved mas v piatok ladove gastany 😀

Inak, mojej sesternici najprv povedali, ze asi dievcatko caka, nakupila ruzove dupacky a narodil sa chlapec 😀 (nas krstny syn) Ale doma ho chudaka oblieka do ruzovych dupaciek, ved co s nimi? Ja si osobne myslim, ze decku je to srdecne jedno, co ma na sebe. No nie?

meleri
19. okt 2009

Mirusch,

tak to je dobrý s tím chlapečkem! 😀 jo je mu to fakt jedno! já taky dávám občas růžovou protože se mi prostě líbí a basta...

a jak se jinak máš? a ta svokra s ní je to vážné?

mirusch
19. okt 2009

Meleri, jasne, tvoj syn to prezije 😀 Starsiemu dietatu by som to uz nedavala, v skolke a tak, ale babatku je to suvix. Ja som teraz kupila take plysove zvieratka nad postielku a su tam modre a aj ruzove. No a co. Moj manzel iba oci prevracia, ale to je jeho problem, on ruzovu nosit nemusi 😝

Inak sa mam lepsie, uz som sem toho dost popisala o poslednych par tyzdnoch a peripetiach so svokrou, najhorsie bolo, ked sme sa o nu starali doma. Teraz je v domove a aj my si oddychneme trochu a aj ona sa ma o nieco malo lepsie, rozhodne je menej depresivna, ako ked sedela doma a aj von sa dostane konecne, aj tak je stale na vozicku, tak ju iba zababusim a ideme na chvilu von. Vazne to je, kedykolvek sa moze nieco stat... 😔

Prajem dobru noc. Idem nieco ozehlit a idem chrniet. Zajtra nemusim mat rano budik 😵 😵 Dost nezvycajna situacia. Mozem spat dokedy chcem 😵

barbora87
19. okt 2009

Ajojte babule
vidim ze ste dnes zase fungovali...ja od6.40pracujem à Este mam2hodky pred sebou...no tak drzte mi palecky nech mam tu princeznu à nech to skoro klapne...uvidime no...som z toho nervozna...a manzelik Sa tiez tesi...Maly sme krasny vikend...tak je vsetko ok à ked prejde mrcha sup na to🙂

schnucki
19. okt 2009

ahojik holky,

jen hlasim ze ziju, mam do zitra dost na cteni a beham a kupuju knihy, me klepne, jeste tu sedim a ctu ....

sem jsem vas tak zbehla, mirusch blesi trh jooo, ale kazda zkusenost je dobra 😀 .... vypada to ze by mohlo klepat na lepsi casy se svokrou, vid, to me tesi ....

kleo co stehovani, jak jste na tom???

baru nevim jestli ti to tu nekdo psal, ale bere se 1x za den ..... tak at to klapne co nejdriv 😉

blondy a co ty, neco noveho u vas?? uteklo mi co zitra mas, ale kazdopadne hodne stesti a myslim na tebe 😀

meleri aspon ze s manzelem je vse ok, na tchyni se vyprdni ....

ok, jdu cist ....

mywiel
19. okt 2009

Ahojko, ak sa nahodou najdu tu aj Svajciarky, ozvite sa mi do IP prosim. 😉 🙂

lubinka9
20. okt 2009

ranko 🙂

vstavat a cvicit! 😀

schnucki, som si aj myslela, ze uz zaberas v skole. Tak nech sa ti dari.

kleo, tak co kuchyna, spokojna?

mirusch, tak slava. Snad sa to uz nezvrtne.

blondy drzim palce 😉

kleopatris
20. okt 2009

Dobre ranko 🙂

tak kuchyna je pekna aj na zivo 😵 uz aby sme tam byvali 🙂 fotecky zatial nemam, lebo nejak sme vcera zabudli fotak a mame len mobilove, tak vam ukazem neskor 🙂

blondy drzte sa dnes 🙂 a daj hned vediet ake ste velke a tazke a taaak 😵

barborka tak myslim na teba a nebud nervozna, aby ste si to tym "stresom" zbytocne neposuvali 😉 maxi pocka na vasu malu, neboj 😀

mirusch tak si dnes pekne oddychni a vyspinkaj sa konecne 🙂 zasluzis si to 🙂

schnucki tolko citania 😲 joj jak som rada, ze to uz mam za sebou a este ta predstava, ze mas vsetko v nemcine.....brrrr

mirusch to bolo dobre s tymi ladovymi gastanmi :D no lubi, mala by si sa zamysliet 😀 no a ja som sa dnes konecne odvazila, takze mam 66,2 kg a zacinala som s 59 kg plus minus....takze moj odhad nebol daleko od pravdy 😀 no co babo slonik, mama slonik 😀

lubinka9
20. okt 2009

baby neblaznite, to sa mam vzdat aj tych piatkovych oslav? Ved salat mi uz trci z usi 😀
I ked je pravda, ze kazda ta piatkova tycinka sa na mna asi hned nalepi. Vcera ma drahy skusal, dal cokoladu predomna, ze daj si. Potom to skusil este s nejakymi cukrikmi, tak som sa postavila a odisla z miestnosti. Nebudem predsa riskovat, ze neodolam. Ale odolala som 😵

meleri
20. okt 2009

Mirusch,

všichni chlapi jsou stejní!! 😅 jsou na růžovou alergičtí!

schnucki,

tak ti to už začlo, to studium? a kolik ještě let zbývá?

Kleopatris,
to sem ráda že to vyšlo dobře s tou kuchyní..

neboj po porodu to fakt půjde dolů..jak budeš kojit, jen bacha na sladké..

já sem už tak dorubaná, malému rostou vrchní zuby tak se v noci moc nevyspíme..navíc jsem se včera dorubala na výletě, ale je třeba se trochu hýbat...včera bylo asi už naposledy 20 stupňů, mám pocit že to už fakt byl poslední teplý den..

kdy se vůbec přetáčí čas? mám skoro 30 roků a furt si to nesem schopna zapamatovat.. 😅

kleopatris
20. okt 2009

meleri tento vikend 🙂 ja viem, ze na jesen to je vzdy po mamkinych narodkach, inak by som si to tiez nepamatala 🙂 a na jar to vzdy skoro nestihneme....
chuda maly, zuby su hnusne ☹ urcite ho to boli...

lubi dobra vydrz, to ja by som teda neodolala 😝

schnucki
20. okt 2009

ahoji holky, na skok, zehlim 😝

kleo ta nemcina uz mi problem nedela, ale to kvantum, me klepne .... 😝 chci psat dve hausarbeiten a 2 normal zkosky, tak toho mam az nad hlavu 🙄

kleo tesim se na fotecky, jsem na tu vasi kuchyn zvedava 😵

lubi jen si ty kastany dej, jednou tydne te to nezabije 😎 ....

meleri chudak malej, zoubky jsou mrchy .....

jinak ja bych lubi taky neodolala, jses dobra ..... nesu si do skoly tycinky cokolady (duplo) a po ceste domu vzdy ve vlaku jednu zblajznu 😀

meleri pocitam tri roky 😝

jdu to dozehlit ....

joooo a kde je vubec dneska blondy?? uteklo mi to 😅

jerrymona
20. okt 2009

ahoj schnucki. poslala som ti spravu.

mirusch
20. okt 2009

Ahojte, tak ja som dnes konecne bola vo fitnesku, som sa tesila ako mala. Ale na november si chcem nahlasit pauzu, budem prec, plus bude vela roboty. Vyzera to tak, ze svokru osvietilo a ideme odovzdavat jej byt. To znamena, zajtra jej to dat na podpis a ked dostaneme potvrdenie, tak mozeme zacat obvolavat vsetky urady o zmenu adresy, vypovedavat zmluvy, triedit obsah skrin a potom uz len zavolat firmu, co to vsetko odvlaci prec. Samozrejme, okrem tej firmy sa to musi uskutocnit kym neodidem do SR, cize ma cakaju velmi krusne 2 tyzdne. Ja som totiz jedina, ktora vie, co kde svokra ma, hlavne dokumenty. Zvysok pohadzeme do kosa, vobec sa mi s tym nechce zaoberat, ze pripadne popredat alebo co, mam len jedny nervy a jeden zivot.
Tak ak sa nebudem ozyvat, viete kde som. 🙄

Schnucki, no ved konecne, ze skola, dufam, ze u rodiny si fakt uz len ten 1 den... To zvladnes. Blondy mala byt dnes na kontrole, tak som zvedava, ako dopadla.

Mywiel, bola tu babula zo Svajciarska, ale zase zmizla. Vacsinou sa babule opytaju, ci sa mozu pridat, co sa jasne moze ktokolvek a potom sa neukazu 😔 Ved sa pridaj aj tak, nie?

schnucki
20. okt 2009

ahojik mirusch,

tak to me tesi ze se svokra konecne rozhodla takhle 🙂 je to lepsi, vy musite mit i vlastni zivot .... to bude asi behani co, to vsechno vytridit a tak 😝 .... a jak bylo ve fitnesku??

neboj, jsem u rodinky fakt jen ve ct 😀 uz si hledaj novou au-pair, premejslej o klukovi .... je mi lip, nejsem takova vystresovana a stiham toho vic 😀

aha, blondy a jak???

mirusch
20. okt 2009

Schnucki, uz si to mala davno takto poriesit ... Takze kluk 😕 😀 No, neviem, neviem, ci nebude od nich utekat 😝 Mozno ho chcu k dedovi.
Vo fitnesku fajn, aj ked som musela zase pomaly, aby nebola svalovica. Hlavne ked teraz naprd chodim, kedze ma trapi vyrastok na pate a nemam zbytocnych 300 EUR na odstranenie.

schnucki
20. okt 2009

😀 to jo, ten kdo k nim prijde toho uprimne lituju .....

coze??? 300 euro za odstraneni?? neprehanej to?

mirusch
20. okt 2009

Schnucki, nuz, toto poistovna neplati. Proste neberu do uvahy, ze clovek ledva chodi a blbym chodenim si nici vsetky mozne klby. Vsak prejde, no nie? Vyliecim sa sama, aj napriek lekarom 😖 Ako uz parkrat... Aj s kolenami ma poslal domov, ze mam vrodene blbo postavene "jablcko" ci ako sa to vola. A teraz co 😕 Asi si kupim zelatinu, nech sa mi to trochu premaze.

kleopatris
21. okt 2009

dobre rano 🙂

blondy no ako ste dopadli?

ja mam dnes uplne hnusny den a jedine po com tuzim je postel...rano som sa zobudila na priserne bolesti chrbata a brucha, dvakrat sa dogrcala a uz mam dost na cely den ☹ a to je este len rano..
dufam, ze vas den bude lepsi 😝

lubinka9
21. okt 2009

ahojte,

miri, tak slava a s fitneskom opatrne ked mas problemy. Vekom sa to nezlepsi 😝

kleo, co stvaras dievca. Snad je uz lepsie. A co tie bolesti brucha?? 😕

inak ja ked vstavam tak mam tvrde brucho, ked zbehnem na wecko tak je to uz OK. Mas to aj ty? Ja sa sice snazim premahat aby som aj v noci sla ked mi treba ale rano je i tak tvrdsie. Dnes ale dost.

sa vam musim priznat, vcera po prechadzke sme zbehli este do obchodu a natrafila som tam na alternativu Milanskej zmesi. Hrozienka v cokolade. Tam som si kupila jeden balicek (200g), ze si dam denne zopar zrniecok. Ale jak som to doma pri telke otvorila uplne ma prepadol abstak a chut za posledne tyzdne a na posedenie som to zozrala!! 😖 😠 🤐 😀 Drahemu sa usli dve zrnka 😀 Takze som sa rozhodla, ze oslava v piatok nebude a pravdepodobne ani ten buduci. A tie vycitky potom.. Mrnavy dostal taku davku cukru, ze potom vystrajal o 106 😅

ale bolo to ovela silnejsie ako ja a proste sa nedalo odolat

kleopatris
21. okt 2009

lubi ja ta aj tak obdivujem 🙂 ja som teda tiez obmedzila sladke dost, v piatok idem na ten zuckertest, tak sa bojim jak dopadneme....a ak dobre, tak si zase doprajem :D

a s tym bruskom, aj mne tvrdne, ale dnes rano som myslela, ze asi takto vyzera porod ☹ som da normalne bala, ale nastastie brusko zmäklo a bolest ako tak presla...brucho uplne tvrde, nedefinovatelne bolesti brucha a krizov.....som sa musela vratit do postele a lezat....potom to vracanie a este mna aj prehnalo....ach jaj 😖
a som sa rozhodla, ze im kaslem na cele zelezo, nic nebude na lacno, som uz vracala fakt len vynimocne a teraz zase kazdy den 😠
inak beriete niekto magnezium? ja beriem, a myslim, ze ani to mi nesadlo 😒 sa mi prejavil dost vyrazne ten jediny negativny ucinok, co je v letaku.....boze uz nech je februar a malicky vonku ☹
sorry, ze vas tu otravujem mojimi starostami, ale na to vas tu mam, nie 😉

lubinka9
21. okt 2009

ozaj a meleri sa tusim zaujimala o ten casovy posun, tak sa to blizi uz tuto nedelu 25.10 sa posuva z 3:00 na 2:00.
tak si dlhsie pospime, kleo tesis sa? 😀

lubinka9
21. okt 2009

tak hlavne, ze ti to preslo. Si v praci alebo doma?
a preco beries lieky nalacno? tak ti kazala lekarka? Ja tie svoje beriem zasadne po najvacsom jedle, po obede. Tak je to aj v letaku.
a magnezko samostatne neberiem, s typickym tvrdnutim zatial problem nemam (klop, klop, klop) (to je rano vzdy mocak) a krce v nohach ma tiez netrapia. Cpem do seba ale vela zeleniny, hlavne zelene listove salaty a ovocko. A lekar zatial nic nespominal, ked som sa na nic nestazovala. No a tiez mam tie svoje lieky, tam asi magnezko nejake je, idem kuknut.
..tak nieco malo magnezka to obsahuje.

kleopatris
21. okt 2009

no zelezo mam brat nalacno a najlepsie minimalne pol hodiny pred jedlom, tak si natahujem budik pol hodiny pred normalnym budikom, zjem zelezo a spim dalej....tak mi kazala lekarka, aj v lekarni....ze mam vyskusat a ak sa par krat povraciam, mam to zacat brat s jedlom.
a magnezko mi dala asi na tu placentu, som citala, ze pomaha pri jej dvihani. krce tiez nemavam a brucho neviem ci tvrdne, ze tvrdne, alebo je to mocak, prip.creva 😅
a som v praci ☹ este 22 dni v praci 😒 uz to mam v kalendari a "striham meter" 😀

kleopatris
21. okt 2009

ale ta blondy uz by sa mohla ozvat, nie? 😲

lubinka9
21. okt 2009

tak to zelezo skus teda radsej po jedle, ked aj Dr. schvalila. Ved jej to urcite spomenies.
inak poznas od Zbirku "uz len 22 dni..." 😀

mozno blondy isla zasa na kontrolu do Ciech a zdrzala sa s rodinou. Ked je v CZ tak sa neozyva.

meleri
21. okt 2009

kleopatris,

taky sem to měla...břicho mi tvrdlo teda ale dole...:( někdy to dost bolí..magnézko trošku pomůže ale málo...existují tablety proti potlačení kontrakcí, tady ve fr se to jmenuje Spasfon a taky jsou i jiné těžší léky na potlačení tvrdnutí břicha...určitě neváhej a řekni to doktorovi..

magnézium pomůže trošku. chce to hodně ležet a odpočívat dokud ti ta placenta nevyleze nahoru..

jestli míváš bolesti v zádech takové bodavé, to můžou být zádové kontrakce,teda aspon to jsem měla strašně to bolí...určitě si odpočiň. a neváhej to říct doktorovi.

Lubinko

dík za to datum. 🙂

jinak tuto noc malý konečně spal a vzbudil se jen jednou, ale pro změnu jsem večer nemohla usnout já..padla na mě jakási depka..z toho jak je to občas dokola....jak ten život plyne a ani už není žádné vzrůšo...asi požádám manžela aby zůstal jeden večer s malým a já si zajdu aspon do kina...někdy je to na zblbnutí... ☹

kleopatris
21. okt 2009

no meleri asi je to tazke, sama s miminkom a este v cudzine ☹ ja sa toho tiez bojim uz teraz, nemam zatial ani s kym kocikovat, ani nic....jediny socialny kontakt bude po porode moj manzel a sem tam nejaka rodinna navsteva 😒 ale neboj, ked maly troska povyrastie, tak budes moct ist do kina aj s nim 🙂 alebo robit konecne vyletiky a tak 🙂 len treba dovtedy vydrzat 🙂

meleri
21. okt 2009

no je to těžké...přiznám se že já jsem nikdy zas tak moc kamarádů neměla takže asi nejsem úplně společenksý typ ale co mi fakt chybí je rodina....

pokud tvůj manža bude v práci končit brzo což asi v německu tak je, tak to bude v pohodě...

pro matky se pořádají různé akce, jako čtení dětem, kojící matky,a td. takže známosti určitě naděláš...

horší je to s rodinou... ☹ tu ti nikdo nenahradí..ani ta manželova bohužel..