Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
6. nov 2009

lubi a ty máš nějakou indikaci proč by si měla mít planovaného císaře? 😕

lubinka9
6. nov 2009

jj blondy, psychologicku 😔
uz som to posledne aj spominala Dr., povedal, ze nieje problem. A kedze pojde o planovany, rizika su minimalne. A to vlastne u mna aj rozhoduje.
a vyhodou je, ze tu v podstate indikacie ani mat nemusis, proste si vyberas. cca 30% deti sa rodi v DE cisarskym.
To je potom asi otazka preplatenia zakroku a osetrovania pri indikacii od Dr. a vlastnej volby. Toto este nemam celkom vyzistene..

kleopatris
6. nov 2009

lubi mozno sa malicky vypyta skorej a bude to vyriesene 😵 a zbavi ta aj toho blbeho pocitu z minula 😔 a prezijes pekny prirodzeny porod 😵

no prave sme si mysleli aj my, ze davaju narkozu, ale ona ze tu davaju narkozu, len ak je akutne ohrozenie zivota...ak je tam 20 minut rezerva tak daju epi....a to priviazanie na stol...ze jak sa zena trasie od zimy, ze by tresla z uzkeho operacneho stola a preto ju priviazu kde sa da 😒 no des...jaj a dala nam jednu "radu" do zivota, ze ak je akutny stav a manzel vaha, ci ostat s maminkou na sale alebo ist s babatkom, tak ze sa ma vzdy rozhodnut pre babatko. Lebo mamicka je nestastna, ze prepasie prve hodiny babatka a otecko jej to potom moze dookola vysvetlovat a popisovat jak sa malicke tvarilo a tak, ze si nejako tu dieru moze vyplnit jeho zazitkami 🙂 lebo vraj niektore maminky pri necakanom cisaraku maju psychicke problemy ....asi by som aj ja mala, keby mna uviazali jak na muciarni 😖

lubinka9
6. nov 2009

kleo, skor radsej nie.. Ja myslim, ze to zvladneme. 😉

inak neslavis/neslavila si teraz niekedy narodeniny? 😎

blondynka400
6. nov 2009

lubi, no čechách si oficiálně o císařák požádát nemůžeš. Ale co vím, tak když chceš, není to absolutně problém...
Tak rizika jsou v podstatě menší než přiklasickém porodu, ale nevím no, přijde mi, že o to nejhezčí se ochudíš, ale je to každého věc... Navíc nenůžeš se hned od začátku o mimi plně starat. Nevím jak v DE, ale v čechách ho ani nemáš u sebe, protože ty musíš být na začátku na jipce a tam mimi být s tebou nemůže...

kleo, s tou zimou, no nevím. Porodní sály se nepřetápějí a na operačních sálech až zas taková zima není, aby tě kvůli tomu přivazovali 😀. A tedy chtěla bych vidět, jak někdo při akurním císaři bude čekat 20 minut, než zabere epi nebo jí vůbec chtěl píchat...

kleopatris
6. nov 2009

no blondy tu su teda tie porodne saly riadne prekurene...este aj v lete kuria 😖 jak sme tam boli kuknut sme mysleli, ze sa uvarime...oteckom odporucaju kratasy ak chcu byt u toho 😀 no neviem, dufam, ze v AT nemusim absolvovat cisarak 😝
no to teta tiez hovorila, ze babo ti asi na 10 sekund ukazu a vezmu prec, lebo ho musi kuknut lekar a teba siju a tak, takze ho vidis tak riadne asi o dve tri hodiny...teda ak je epi, ak je narkoza tak neviem kedy

slavila 😵 vcera 😀 uz som v klube 28ciek

lubinka9
6. nov 2009

kleo, tak vsetko najlepsie 😵

kleopatris
6. nov 2009

dakujem 🙂

blondynka400
6. nov 2009

kleo, všechno nejlepší, hodně štěstí zdraví a žádný císařeák v rakousku 😵 😀
Tak to bych asi u porodu chcípla, nesnášim přetopené místnosti 😝

meleri
6. nov 2009

Kleo

právě že když je akutní tak tě uspí a o ničem nevíš...já ho měla trošku ve spěchu ale hodinu mě teda nešili. celé to trvalo asi hodinu..pak je to v klídku odpočineš si, ale jen co odezní spinal. um. tak to začne pěkně bolet....

holky mě to hodně bolelo ale já nebrala ty tišící léky..určitě vás to bolet tak nebude! a třeba to vůbec ani mít nebudete. držím palce at všecky porodíte normálně..

teda na op. s. fakt taková zima nebyla ale já se klepala strachy! 😀

Blondy,

jo ale jsou fakt sympaťáci..rozhodně větší než francouzi ti moc italsky nemluví teda... 😖 bojím se že oni nemluví vlastně nijak jinak než francouzsky... 🙂

blondynka400
6. nov 2009

meleri, no já byla na jedné operaci s břichem a bolelo to pak jak sviňa asi týden a pak ještě tak čtvrt roku to nebylo ono. Řekla bych že císař je asi hdně podobný a absolovovat bych to tedy už fakt nechtěla... 😝

Symaťáci? Tady dole? To ani náhodou 😀 A hlavně tady neumí ani itlasky, jen napolitánsky a to je velký rozdíl 😀

kleopatris
6. nov 2009

ja viem, ze francuzi neznasaju nemcov 🙂 draheho firma kupila francuzsku firmu a nikto sa s nimi nechce bavit uz len z principu 😀
a aj tak si myslim, ze cely svet je sympatickejsi jak rakusani 😀 😀

diky baby za gratulacie 😵

a cisaraku sa bojim aj kvoli jazve 😖 ja mam strasne hojenie....sa mi robia koloidne jazvy na nohach, tak neviem ci aj na bruchu nie ... ale vcera som dohovarala maximu nech je pekne poslusny a narodi sa jak ma 😀

lubinka9
6. nov 2009

baby, ono je to trocha komplikovanejsie, nazor vam neberiem ale ja uvazujem inak prave vdaka skusenosti.

Ale nemyslim si, ze budem o nieco ochudobnena len preto, ze je zauzivana predstava nech si to zena v bolestiach "uzije". Bolesti som si uzila viac nez dost, po 3 infuziach oxytocinu sa mi porod nerozbiehal a utisujuce lieky mi uz dat nemohli nakolko ich minuli pri prvej infuzii. A kazdy vam povie, ze kontrakcie pri vyvolavanom a normalnom porode sa nedaju porovnat. Nakoniec mi aj tak museli nasilu krcok roztahovat lebo sa nic nedialo a to bez akehokolvek utlmenia. Od bolesti som im tam odpadavala. A to, ze mi "sikovny" porodnik ukazal porodeny mrtvy plod v 19tt to vam detailne ani nebudem popisovat. Proste ten obraz vam navzdy zostane v hlave, s tym musite potom zit do konca zivota.
Takze nie, dakujem, traumy mam do konca zivota viac nez dost odzitej chcem len maximalne minimalizovat rizika maleho. A ak to ma znamenat, ze mi maleho po par minutach vezmu a uvidim ho po hodine tak to mi pride uplne zanedbatelne. Budem pri nom potom predsa do konca zivota.
A urcite nebudem menejcennejsia matka ako tie, ktore porodia prirodzene. Tu nejaka "statocnost" nieje na mieste.

len tolko, vam prajem aby vase porody boli pre vas tymi najkrajsimi okamihmi.

..no idem si trocha prevetrat hlavu.. cauky zatim

kleopatris
6. nov 2009

lubi my sme to zle nemysleli 😔 ja uplne chapem (aj ked predstavit si to clovek nedokaze, pokial nezazije...), ze si sa rozhodla ako si sa rozhodla 😔 a menejcennejsia matka nebudes urcite, si myslim, ze rozhodnut sa dobrovolne pre cisarak vyzaduje ovela viac odvahy jak normalny porod (teda v mojich ociach)....prepac ja som nechcela ozivovat tvoje rany 😔

meleri
6. nov 2009

Blondýnko,

ne já myslela ty Italy ze severu, jako u hranic francouzských..

jo bolí to fakt dlouho bohužel.... ☹

Kleo,

no tak to jsem si ani nevšimla, že by francouzi nemuseli němce, je fakt že tady jich moc není..co vím tak fakt nemusí araby a spol.

Lubinko,

ježíši to jsem nevěděla! to je mi strašně moc líto! chudák miminko! 😢 😢 tak už chápu proč sis nedala ty týdny aby byly vidět..to je hrozné....nemám slov..
tak jestli proto chceš ten cís. řez tak to chápu...oproti tomu co jsi zažila tak ten císařský řez je fakt nic.

blondynka400
6. nov 2009

lubi, holka zlatá my to nemysleli špatně. Já to chápu, že chceš jít na císaře a nikdo ti to přeci tady ani nevymlouval 😵 . Jak už jsem napsala výše, je to každého věc a nikdo tě za to nemůže odsoudit...

meleri, jo ještě jsem zapoměla k tomu italskému jídlu. Italové dělají v podstatě čtyři chody, předkrm, první jídlo (většinou tětoviny), druhé jídlo (ryby nebo maso), dezert a pak ještě ovoce. Takže vlastně pět chodů a sníst se to opravdu nedá 😝 😀

meleri
6. nov 2009

Blondy,

já nekecám, těch chodů bylo asi 15! a to bylo navařeno pro DVA orchestry (cca asi 50 lidí), ten italský a pak manželův..byli jsme z toho v šoku..takovou pohostinnost sem fakt nezažila..začlo to těma syrovýma šuňčičkama, přes růzé zeleniny, pizzy, špagety, masíčka, to už pak normálně dál nešlo...a do toho samý zpěv a víno....myslím že francouzi jsou tež celkem pohostinný národ ale toto fakt bylo něco...

blondynka400
6. nov 2009

meleri, no ana třeba antipasta (předkrm) může být i 20 různých věcí, ale oni to berou jen jako předkrm. Zsa to nám to připadá jako různé chody... Většinolu je večeře komplet tak na 3 hodiny a fakt se to nedá 😀 . Ale oni si od každého vemou jen trošičku, proto to tak mají....

mirusch
7. nov 2009

Ahojte babule, som u sesternice, tak pisem par slov, ze zijem a vsetko ok. Ani hlava ma uz neboli, tak hadam uz bude len lepsie.

Fuu, ale taku temu tu mate 😕 Lubinka, fiha, to az takto sa o teba postarali? 😔 A to bolo v SR? Je mi to luto. Kludne si cisarsky pytaj, ked to tak citis.

Ja vam vela pisat nebudem, ani nemam co, navstevujem rodinu a potom si dam par dni pohov, budem si brazdit po meste a mozno najdem niekde aj vetrovku. Inak som zhrozena z cien. Brutal, brutal, ide to hore kazdym mesiacom. Cokolada Milka na zlave za 1,05 EUR, ked v DE je normalna cena 0,85 EUR. Uf, uf, uz aj potraviny su drahsie. Nechapem to 😔

Inak ok. Myslim na vas, skusim sa este ozvat. pa.

ivanajelinek
7. nov 2009

Ahoj Mirus, to mi hovor...My sme boli teraz 2 tyzdne doma a tiez som len cumela ako vsetko drazie...A nehovorim o drogerii, ta je na Slovensku moc draha s porovnamim tu v nemecku...A aj potraviny... 😖

A inak kocky co mate nove? Ako vikendujete? My snazime tak som zvedava ci dostanem tento mesiac mrchu 😉
A co je so schnucki ta tu uz tiez dlho nebola????

mirusch
8. nov 2009

Veru Ivus, je mi z tych cien smutno, ked si predstavim, ake tu maju ludia platy 😔 Nechapem, ako to zvladaju...

Drzim palce, nech mrcha nepride 😉

Schnucki je ok, pisala mi IP, len nestiha, tentokrat asi kvoli skole, no ale musim ju nakopnut, nech na nas nekasle 😝
Ok, zatial pa, neviem kedy sa ozvem najblizsie.

violoncielka
8. nov 2009

Ahojte dievcata
specialne pozdrav pre Mirusch 😵 . Diky ze na mna myslis.
Teraz mame cca 6 mesiacov pauzu v snazilkovani....takze sa nemam cim strasovat.
Mirusch...vsak to je hrozne tie ceny na SK.....aj ja som bola v soku. Oni ale boli stale take, len ja som si to neprepocitavala...takze az teraz je to takto do oci bijuce.... 😒 .

Pekny zbytok nedele vsetkym zahranickam pa

blondynka400
9. nov 2009

Ahoj holky,

k těm cenám, v německu bylo v poseldních eltech o dost levněji než v čechách, ale teď co vím, tak se to začínám vyrovnávat. Je pravda, že na slovensku bylo vždycky o dost dríž. Je to vidět třeba i na časopisech, když je tam napsaná cena, kolik to stojí v čechách a kolik na slovenku, ty rozdíly jsou fakt velké.. Ale tedy pořád je tam levněji, než tady v itálii (alespoň u nás na jihu) 😝

lubinka9
9. nov 2009

Caute kocice,

ako po vikende?

U nas pocko hrozne, nuda. Nedelu som prelezala, chytili ma divne bolesti brucha. Nastastie to uz preslo.
Inak baby kedy nastupuju tie falosne kontrakcie? A citala som minule, ze okolo toho 22tt sa zacina tvorit to prve mlieko-kolostrum, ja som teda nic take na sebe nespozorovala. Co vy, Blondy, Kleo? 😕

no miri, veru na SK sa o mna takto "postarali". Ale som sa rozhodla, ze sa k tomu uz nebudem vraciat. Dost ma to v piatok rozrusilo, maly prestal komunikovat aj cely vikend bol divny, aj tie bolesti. Nastastie si to potom rozmyslel. Takze sa snazim uz len pozitivne.

no a k tym cenam.. v DE sa da drogeria, oblecenie a kopec inych veci kupit lacnejsie ako na SK. Zasa ale sluzby su tu omnoho drahsie. A aj niektore potraviny..

blondynka400
9. nov 2009

lubinka, už to nebudeme rozebírat a mysli jen pozitivně, ju? 😵
Oni jsou ty miminka každý den jiný, alespoň malá teda uričtě 😀

"Falešné" kontrakce se můžou objevovat od 20tt, zhruba od 30tt je to běžnější.Ale psousta žen je ani pociťovat nemusí. Já jsme si jich tedy zatím nevšimla ani jednou.
Kolostrum už se u mne nějaký ten týden vytváří, když bradavku leche zmáčkneš, tak vyteče taková mazlavá tekutina...

lubinka9
9. nov 2009

veru blondy, kazdy den ine pohyby. Niekedy je lenivy, potom zasa nevie co so sebou. Som myslela, ze sa to nejak ustali a najde si nejaky rezim ale vobec.

tak schvalne blondy, skusila som a nic 😒 Mozno je este skoro u mna 😕

lubinka9
9. nov 2009

ale zasa sa mi uz spravila ta ciara cez brucho 😎 Este nieje brutal vyrazna ale je tam 🙂

blondynka400
9. nov 2009

lubi, tedy pokuď můžu říct ze své zkušenosti, tak čím je starší, tím jsou větší rozdíly... A Přesně jak píšeš, jeden den je lenivá a druhý den má výbojnou, jak já tomu říkám. 😀 Tedy jediné, co je konstantní je to, že je v noci klid... 😀
Tak každá to máme asi jinak, neboj, ono se začne tvořit... Jinak vidíš, já zas nemm tu čáru, ani sebemenší náznak 😀 (tedy vůbec mi to neva, mít jí nemusím 😀 )

kleopatris
9. nov 2009

ahojky 🙂

no ja kolostrum este nemam, len mam taku zltu zatku na bradavkach
a nas maly komunikuje viac menej stale, len po kontrole u Dr. sa tradicne "nebavi" 3 dni so mnou...som zvedava ci aj zajtra..
a co su to tie falosne kontrakcie? jak sa to pocituje? mne posledne dni strasne tvrdne to brucho, viac krat za den a je to jak taky stah, moze to byt ono? chvalabohu idem zajtra k tej Dr....
este mna zacalo cez vikend tak divne boliet tam dole 😅 jak sa pocituje krcok neviete? lebo je to cudne a uz som riadne nervozna od piatka z toho 😖
a este som sa zase dobre dogrckala cez vikend 😢 ja uz chcem byt doma, ani neviete jak moc :( ale snad ukecam zajtra Dr. a necha ma na PNke...
no a moje brusko momentalne nerastie, sme sa s manzelom zhodli, ze mi len vtedy vyhupslo riadne a odvtedy je viac menej rovnake 😵 chvalabohu, lebo ak by rastlo tempom jak na zaciatku tak sa uz asi nepohnem 😀

inak k tym cenam...hrozne vazne, tie potraviny mna sokuju najviac ... ok kadernictvo atd. su lacnejsie ovela a aj pecivo a pod....ale kazdy krat, ked ideme k nasim sa dvihaju aj ich ceny 😒 chudaci ludia, jak to zvladaju a este k tomu hypoteky platit...fakt obdivujem

blondynka400
9. nov 2009

kleo, tak alespoň v nečem jsem dobrá, když už mám malé břicho 😀
Tak malé naštěstí kontorola nikdy nevadí, spíš naopka. Asi je to holka předvádivá 😀

Falšené kontrakce (mají i své přesné jméno) jsou něco jako poslíčci. Děloha a tlo se připravuje na porod. Projevuje se to buď bolestmi jako při MS, nebo krátkodobé tvrdnutí a nebo jak jsem psala i nijak, u každé je to jinak...
ale jestli ti tvrdne bříško víckrát denně, je to nedostatek magnézia. Pořádně to s doktorkou prober, ju? 😉