Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
10. nov 2009

ja sa tesim na vianoce, ze sa konecne napapam maminkinych pernickov a tak 😵 minuly rok sme boli v nemecku u svokrovcov a to boli vianoce 😖 proste svokra uvarila len tak nejaku veceru (ziadna tradicia, ze ryba a salat....), a ziadne pernicky ani nic neboli 😢 len kupila u pekara nejaky kolac a bolo....ale zase nemala stresy jak nasa máti kazdy rok 🙂 tak sa tento rok dobehnem aj za minuly 😝

a s tou ukrainou si tiez myslim, ze je to o inom ako len o chripke....a aj tak ak mame ochoriet, ochorieme tak ci tak 🙂 a samozrejme sa aj uzdravime 😀

kleopatris
10. nov 2009

my sme vianocku nerobievali 🙂 ale viem, ze vela ludi robi aj na slovensku

blondynka400
10. nov 2009

kleo, no já ubud letos o vánocích doma, hezky s celou rodunou, tak jak jsem byla zvyklá, tak se docela těším 😵 . Minulý rok jsme byli sami v itálii, nebylo to špatné, ale nebylo to ono....

Tedy vánoce bez vánočky, to fakt nejde... Správně se má píct na 25 a když se umí, je to fakt mňam 😵 . Jen je lehký problém jí upléct, není to žádná legrace, ale babička mě to naštěstí stihla ještě naučit 😅

lubinka9
10. nov 2009

ani u nas sa vianocka nerobi, pecieme ine kolace.
No ja som zas trocha smutna, kedze budeme v DE s drahym sami.. Ziadne navstevy, raz k jednym na kapra a salat, potom k druhym na pecenu kacicu. A ktovie ci sa mi tu podari zohnat vsetko co potrebujem. Ja som za tradicne Vianoce. Kapustnica, ryba, salat. A kolaciky ☹ Ale snad si ich dokazeme vytvorit vo dvojici, minule sme moc neslavili, uvidime jak tieto. Nemam tu ani svoje ozdoby na stromcek, vlastne tu nemam nic, ani svoje dekoracie, niiiic. Teraz som si to uvedomila ☹

zeby som v 32tt isla na SK na Vianoce? 😕 🙂

meleri
10. nov 2009

Sakryš holky zajímavá debata ale malý se vzbudil, tudíž sem ho už přebalila, ted následuje krmení, pak bysme šli ven ale je hnusněěě..

sakryš jak to ona mi tvrdí míchat míchat, a ted si vybavuju že bábi sice míchala ale pak to dlouho nechala "odpočinout" jak to říkáte vy...no budu to muset ještě "prodebatovat".. 😀

Lubinko,

to je mi líto, takové vánoce sme zažili minule, tedy už s malým ale ten z toho ještě nic neměl..🙂) neboj vynahradíte si to až se narodí malý..

Blondy,

má to být recept na mikulášské Bandury..sme s Ostravy možná že se tomu v čechách říká jinak nebo na slovensku...prostě takoví ti pajduláci, nalepíš tam místo očí a knoflíků hrozinky...

holky už musím končit, škoda dočtu večer nebo později jestli dneska ještě malý zaspí....

blondynka400
10. nov 2009

lubi, no my minulý rok byli na vánoce tady. Bylo to fajn,i když mi byl otoršku smutno. Krom kapra se mi ale podařilo sehnat a udělat vše, takže jsme netrpěli... 😀

32tt je v pohodě, je jeď. 😉 Si vem mě, v 32tt ještě poletím a na konci 34tt pojedu autem a to ne zrovna nejkratší vzdálenost 😀

blondynka400
10. nov 2009

meleri, určitě to musíš nechat odpočinout a to poměrně dlouho. A pak až z toho těsta něco vytvoříš, ještě to musíš nechat na vále znovu doodpočinout 😉
Tak u nás se tedy na mikuláše nic podobného nepeklo. Ale třeba na velkonice jsme pekli tkaové kynuté zajíce, tak to asi bude hodně podobné 😉

kleopatris
10. nov 2009

no meleri my sme na mikulasa vzdy mali certa alebo mikulasa z vianockoveho cesta, ze by to bolo ono? 😕

ja som minuly rok aj slzicku pustila jak som volala s nasimi, predsa len prve vianoce bez rodiny :( ale nastastie tento rok sme u nasich a potom uz bude maly, tak budeme v trojke 😵
Lubi ja neviem ci by som isla 🙂 ja sa bojim aj teraz na konci novembra cestovat do nemecka na dedove narodky...este sa to chystam predebatovat s mojou Dr., sa bojim, ze ho chudaka uhrkotam v tom aute 😅 aaach jo, nemozeme mat arabelin kabat alebo prsten??

lubinka9
10. nov 2009

no ja neviem blondy, asi som posero. Co keby nieco a rodit cestou alebo na SK - chran Boh!
Radsej budem dufat, ze tu na Vianoce zozeniem aj nieco ine ako wursta 😀

meleri, blondy tie vase kolace podla nazvu vobec nepoznam 😕 Teda okrem vianocky 🙂

blondynka400
10. nov 2009

kleo, jojo, to bude ono, my ty zajíce taky dělali jako z vánočkového těsta... 😉
Tak to jsme na tom byli stejně, loni to byli taky moje první vánoce bez rodiny a myslím, že už poslední 😵

lubi, tak alespoń že vánočku poznáš 😀

No jestli se bojíte, je fakt lepší neriskovat. Já to nějak neřeším, co se má stát, stane ne. Navíc mi zatím ani létání ani delší cesty autem nevadí. A hold když to nepůjde tak někde zastavíme, přespíme a pojedem další den, svět se nezboří... A člověk si vždycky nějak poradí..... 🙂

meleri
10. nov 2009

hm no teda že by set o peklo jenom na moravě.... 😲 sem překvapená!

jako holky dělejte podle toho jak se cítíte, já byla celé těhotenství na hovno takže nic...ale jestli jste ve formě tak bych t oneřešila, teda hlavně letadlo je v klidku podle mě, auto je podle mě horší...

blondynka400
10. nov 2009

meleri, myslíš, že je auto horší? Mně nepřijde, ty rizika jsou při letu větší, ale ne pro mimi ale pro tebe. miminku se v pdostatě nic stát nemůže...
K tomu pečení, fakt nevím, ale babička byla z Moravy a pekla snad všechno a pořád. Ale tohle fakt neznám 😅

meleri
10. nov 2009

je fakt že když lítám tak je mi fyzicky fakt blbě, pokaždé chytnu takovou migrénu že mě bolí hlava ještě druhý den..nevím či je to těmi tlaky, ale zas je to rychlovka, nevím jak u vás ale tady když si připlatíš tak můžeš být za hodku v praze, co to je...zas v autě je to hrozně dlouhé, cesta kolikrát kodrcá na těch dálnicích...navíc s malým u nás už fakt nehrozí..i když někteří lidi takto s malými dětmi jezdi a vůbec si neztěžují! tak nevím no..

no je to sranda s tím pečením....my jsme z Ostravy možná že fakt u těch polských hranic je to o něčem jiném..🙂

blondynka400
10. nov 2009

meleri, tak mě létání nevadí vůbec, ale já letáala hodně i před těhu. Od nás to trvá 1:50, když je dobrý vítr, stihnou to o malinko rychleji... Hele o jakém připlacení to mluvíš? Mně tedy přes zimu létá jenom jeden přímý spoj, ale je jedno kolik zaplatíš, to letadlo letí pořádně stejně, jinak to ani nejde, to bych si muslea zaplatit stíhačku 😀
No já budu pak taky jezdit autem, dítě do roka podle mne (a podle většiny renomovaných pediatrů) nemá v letadle co dělat... A co vím (známý co mají malé děti a jsou postiženi stejně = jsou tkay na nějakou dobu venku) jezdí všichni autem a nikdo nemá problémy. Jen pro ty malinké to chce jinou sedačku, vek teré normálně leží, proto budu mít dvě autosedačky... 😝
Teď mně tak napadá, co zde děláš? Nepsala jsi, že nakoukneš až večer? 😀

meleri
10. nov 2009

u nás je to tak že s lufthansou to stojí kolem 180 € pokud jsi ochotna snést let s přestupem..takže přelízám někde v německu dycky a s malým je to fakt o hubbu...no a pak je tu air france, kteří lítají do prahy ale stojí to kolem 400 € a to je fakt brutál cena... ☹ jednou jsem byla ochotna to zaplatit ale od té doby se štrachám Lyon Katowice.. 😅 my to tady máme nahovno, kdybysme byli v Paříži tak to je pohoda...

jo můžu potvrdit že je to mazec s malým...teda do těch 7 měsíců to byla pohoda, prostě spal, ale pak to byla už hrůza, asi to cítí a hodně pláče...příště na to nebudu sama, poletí i manžel..

hele stačí si koupit hluboký kočárek ve kterém je takový velmi široký pás se suchým zipem, a na bocích úchyty na pásy, tím pádem využiješ korbičku jako sedačku, my to tak měli a nemůžu si to vynachválit, hodně malé mimi tam leží, usne i vklidu, jen musí mít zapnutý ten pás..do půl roku jsme tak malého vozili a až pak jsme dali to vajíčko, no a ted už autosedačka..

😀 malý spí! je hnusně tak usnul..🙂) mám ted veget..

meleri
10. nov 2009

no ted se vzbudil takže konec! 🙂

blondynka400
10. nov 2009

meleri, tak to ti veget zkončil rychle 😀
Aha, tak už to s tím připlaceních chápu. No my létáme přímo, je to nízkonákladovka, takže ceny docela ujdou, jen to nelítá každý den, ale to neva. Kdyby se chtělo letět jiný den, chce to s přrstupem přes Řím, ale to vyjde o dost dráž...

No ono je to prý v letadle hrozně bolí, ale neví proč, proto tak brečí... Některé mimi to snáší relativně dobře, ale i tak se jim může poškodit sluch 😒 Ale vy už máte Samíka reltivně velkého, takže by to mělo být ok 😉

No já chci speciální autosedačku, přeci jenom je to docela dálka. Vypadá to jako zmenšená korbička od klasického kočárku, ale je to autosedačka. Akorát se to dá dát pouze na zadní sedačku a když pak budu jezdit sama, chci mít mimi u sebe vepředu, proto chci koupit i klasické vajíčko. Přeci jenom jezdím každý den a bez auta se ani nehnu... Navíc hluboký kočárek mít nebudu, nemám pro něj žádné využítí, ale tahle autosedačka se dá v případě potřeby krásně právě jako hluboký kočárek použít 🙂

lubinka9
10. nov 2009

hele blondy, ty to mas premakane. Mozes hodit link na tu autosedacku? Resp. aj s akym kocikom to ide dohromady 😉
my sa tiez chystame dost cestovat na SK a lietadlo sme pri mrnusovi obaja zavrhli.

blondynka400
10. nov 2009

lubi, to víš no, nic jiného mi ani nezbývá 😀
Takže to je ta, ve které mimi leží:
http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-0-...
A tady kočárky, na které to jde nasadit, stačí koupit adaptér za 250 Kč (jde na to dát i klasické vajíčko a pak to můžeš používat jako klasiký golfáč)
http://www.autosedacky-romer.com/index.php?page...

Všechno jsem viděla i v reálu a je to fakt super, navíc sedačka byla testovaná a prošla na plný počet hvězdiček 😉

kleopatris
10. nov 2009

aj my mame vybratu Römer sedacku..len neviem, ci mi treba aj tu kocikovu konstrukciu, ked budem mat normalny kocik 🙂 sme nad tym uvazovali, ale asi pockame jak bude treba

lubinka9
10. nov 2009

blondy a do auta sa to nasadzuje na adapter? Neviem si predstavit to upevnenie. A vo vnutri korby je dieta este nejak upevnene?

kleo, uz mas po, ci sa len chystas?

meleri
10. nov 2009

blondy,

prý se má v letadle kojit což jsem dodržovala a bylo to ok takže jestli ho bolely uši tak tím jak se napil tak snad polkl, jenže on už od jisté doby se stydí na veřejnosti takto pít či co prostě se nenapije ani za nic...::(

tak to je super věc, jen bacha jestli ti mimi rychle poroste tak po půl roce je to pak naprd..ale to hluboký kočárek taky vlastně takže pokud to koupíš tak asi zabiješ dvě mouchy jednou ranou...🙂
jinak jo, vajíčko je taky super věc, my to pak ještě dost využili no není to moc na dlouhé cesty ale dá se..

Kleopatris,
my máme Romer, a jsme spokojeni ale my máme tu na větší dítě.

kleopatris
10. nov 2009

tak uz mame po kontrole 😵 vsetko je ok, malicky bol asi smädny, lebo celu dobu pil 😀 a potom, ze ma furt stikutku... konecne sa nam ukazal aspon z profilu 😵 PNku som sice nedostala, nebolo dovodu. ze mam ist k normalnej dr. sa dat vypisat, ale kaslem na to...uz tych 13 dni nejak vydrzim....
lezime dole hlavickou, tak snad tak ostaneme, placenta tiez uz vybehla hore 🙂 takze som rada a mozem konecne v klude spat 🙂

lubinka9
10. nov 2009

kleo tak super, ze je vse OK. A nespoliehaj sa, ze uz nezmeni polohu. Ma u teba dostatok miesta tak sa to este 100x moze zmenit 😀 Ale hlavne nech je v spravnej polohe ked bude cas 😉
a hod aj nejake miery 😉 ale nie tvojeee 😀

ja som si zacvicila jogu, trochu uvolnila chrbat. Vzdy ma po cviceni chyti hlad ale navecer sa uz snazim krotit. A zajtra budem robit francuzske zemiaky. Mnaaaaam 😝

kleopatris
10. nov 2009

no miery nemam ☹ som si az v aute zmyslela, ze som sa zabudla opytat ... som bola tak unesena jak otvara pusinku stale a pije, ze som zabudla 😅 ale dr.povedala, ze vsetko sedi
a s tou polohou 🙂 viem, ze sa to moze este x krat zmenit, ale ja dufam, ze nie 😀
jo a dr. mi dovolila cestovat do nemecka, ze zo zdravotnych dovodov nema preco mi to zakazat....a ze lietanie je lepsie jak auto...tak teraz neviem 😝

napapaj sa lubi, ked si hladna, netrap chudaka maleho 🙂

jo a pridala som svoj nakladak 😀 maleho fotky su desne....proste fotoantitalent 😀 tak tie nezverejnujem....

lubinka9
10. nov 2009

teda kleo, si pisala posledne, ze si sa uz moc nezvacsila ale sklamem ta 😀
ale sekne ti to..

no a s tym cestovanim, to je fakt dilema.

inak kleo, blondy nechcete aspon krstne meno prezradit? 😕

meleri
11. nov 2009

Blondy,

jo bez auta si na západě člověk ani neškrtne... ☹ ale zas v těch tramvajkách člověk dycky chytil pořádnou chřipajznu taky..každý tam skuhrá...

Kleopatris,

tak to je super, hlavně s tou placentou, že vylezla! ted už si to můžeš užívat a nemusíš se ničeho bát...teda až na porod asi! 😅 ale hold si tím musíme každá projít no..takže ještě 13 dní a pak už máš veget? tak si užij ty poslední dny v práci snad tě to moc nevysílí..

já píšu dneska brzo, páč sem nemohla spát jaksi a tady jsou dneska prázdniny takže jedeme k prababičce, no tak sem pro ni upekla aspon perník.

holky přeju pěkný den. tady se zdá že bude fakt hezky. konečně!
ahojte§
Petra

lubinka9
11. nov 2009

Ranko,

meleri takze Petra 😉 , tak sa bude volat moja dcera ked sa nam podari 😵 Slubila som to drahemu kedze chcel aby sa dieta volalo po nom. A kedze maly nebude Peter, tak mu to dievca trochu vynahradi a bude po tatovi.
Ale to je este vo hviezdach. Ale snad..

u nas je teda hnusne, stale dazd a zima jak fras. Normalne vam kocky zavidim. Aspon keby slnko vyliezlo. 🙄

kleopatris
11. nov 2009

ahojky 🙂

no aj ja som vcera vecer porovnala este tie fotky a bola soknuta, ze predsa len narastlo 😅 ono mi to ani nejak neprislo, asi som uz zvyknuta na brucho....

ja mam meniny 25.11. a ked som na lade vianoce su na blate a naopak 😀 a vola sa tak polka slovenska....tazka hadanka co 😝

my sme dnes boli menit pneumatiky konecne, tak uz mam zimne...ale prisla som do prace az o svrt na 9, tak si dnes uzijem nekonecny den...ale nevadi zajtra a pozajtra mam dovcu 😵 a ideme na kontrakty s mamkou s detskymi potrebami a oblecenim 😵 tak sa tesinkam, ze konecne nieco malemu objednam 😵

a pocasie, u nas prsalo, teraz prestalo a vraj sa ma aj slnko ukazat...

meleri uzite si vylet k prababicke 🙂

kleopatris
11. nov 2009

o stvrt na 10 som myslela 😅