Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana98
autor
18. máj 2008

Meleri, to mi je luto! Ale asi to tak malo byt... co uz, prirode nerozkazeme 😅 pekne odpocivaj!
Mmmka, este nie, az v juni 😀

Mirusch pa a uzi si dovolenku. Aj ja chceeem 😀
Violka, aj ja som taka nepivova. Vobec mi to nechuti.. a tu v nemecku som kvoli tomu za exota 😀 Ale ja sa nedam! 😎

meleri
18. máj 2008

No já nevím, proč se to stalo, asi to tak mělo být, ale nebojte, už ani nejsem moc smutná, hlavně že je to jedno, a že je snad vše v pohodě. Já jsem to pořád tak nějak tušila, že to asi tak bude....
No prý je to u těch IVF časté, že to nevydrží, někde jsem četla syndrom mizejícího dvojčete.

Holky, co je to slovensky "ťarchavosť"..asi těhotenství?

mirusch
18. máj 2008

Meleri, uz som ti vcera myslim pisala, co je tarchavost... 😉 Ano, tehotenstvo, len nobl pomenovane 😀
Drzim palce, nech ten druhy drobec bojuje. Pa.

rosienka
18. máj 2008

iva- no drahe to teda je 😖 a ani PN-ku za tie prachy nie su ochotni vypisat...ze vraj Z akeho dôvodu aj"... ☹ Ale vo stvrtok zacinam pichat, tak sa este spytam lekarky.

violi - ved tych 4000 Euro je este aj viac...je to zdieracstvo a najväcsie svinstvo je, ze stat sa tvari, akoby ho to nezaujimalo a ziadna choroba neexistivala...asi sme si sami na vine, ze jeden, ci druhy je neplodny, alebo ma znizenu plodnost... 😒 😠 Ved by to malo byt brane ako choroba ako hocaka ina, co sa poistovnou preplaca. Platime mesacne neuveritelne poistky a este ked nieco potrebujeme, tak si to musime zatiahnut sami. To je clovek potom fakt len poriadne nastvany... A oni asi rataju, ze dieta chce "skoro" kazdy, tak nech si ho sam zaplati...no super myslenie a pritom sa furt bedaka, ze je nizka pôrodnost a "dovaza" a umelo zo zahranicia cudzincami, co ale problem neriesi, iba pridava... Nuz, ale co cakat od skostnateneho myslenia??? Kym sa tu nieco pohne normalnym smerom, budem ja na dôchodku, hehe. Kym je praca a peniaze, tak si IVF môzem dovolit, ale kby nie, tak na dieta s mojim manzelom mozeme zabudnut, lebo on ma tak 20-40 spermii miesto zopar milionov a tam v prirodzenom cykle vekle divadlo nenarobime 😵

meleri - ako to, ze uz dvojciatka nie su? Ale to druhe je urcite v poriadku? 😕

mirus - peknu dovolenku, snad vam nebude furt liat v Dubline. Inak celkom pekne mesto, aj na pobrezi je pekne, tak stavnato zeleno 🙂

ivana98
autor
18. máj 2008

rosienka a to mas po ET chodit do prace? 😕 budes si brat dovolenku? 😕
mas pravdu, namiesto toho, aby nas stat podporil v tejto beztak narocnej zivotnej situacii, tak nam to este komplikuje. akokeby si clovek mohol vybrat, ze bude neplodny 🤐
pocula som, ze vo Svajciarsku je materska iba 90 dni? to akoze ma matka po 3 mesiacoch prestat kojit, supnut dieta do jasli a dalej pracovat? 😨

meleri
19. máj 2008

Rosienko,

takže stimuluješ? Tak držím palce, podruhé už je člověk aspon vklidu a ví do čeho jde..Jo co se týče těch peněz, tak je fakt, že je to blbě zařízeno, že to tolik stojí...já musím říct, že nás to tady nestálo moc..ale hlavně at to dobře dopadne!

No jedno mi umřelo, asi bylo moc slabé, nebo nějaké špatné, ale už je to dobré, jenom mám strach, aby to druhé bylo ok..

Mirusch,

dík! 🙂 některá slova jsou jiná, ale člověku to po čase dojde, když se to slovo furt opakuje...🙂

holky koník nešel celý den, ale už fachčí, tak zas můžete psát... 😎

kitten
19. máj 2008

pekny den vsem! 🙂

Meleri - je mi lito, ze to jedno mimco to nezvladlo. moc moc na te myslim a drzim palce tomu druhemu! Hlavne se setri a odpocivej a nikam necestuj 🙂
Mirusch Peknou dovcu! Ted se ma pocasi v Anglii zlepsovat , tak snad budete mit pekne slunecno (je tu jen 13 stupnu)! Nezapomen destnik a teple veci a urcite si udelejte vylet do nejake whisky destillery😉
Me folici pekne vyrostly, ve ctvrtek jdu na odber, tak mi drzte palce at je to vse bez problemu 🙂
Rosienko at ti vajicka pekne rostou! 🙂 Po odberu vajicek by jsi mela mit neschopenku tak tyden - protoze pak po ET musis odpocivat. 🙂

mirusch
19. máj 2008

Dakujem vam babenky, rano uz frcime...no, pocasie nic moc, typicke Irsko. 14 stupnov, zamracene dva dni a dva dni dazd. 😀 Ale na to som si uz zvykla aj tu v DE, cize klasika. Pa.

jansinka
19. máj 2008

Ahoj holky!Mohu k vám?Jsem snažilka a jsem v cizině... 😕
Ale hádám, nemám takové zkušenosti a vědomosti ohledně IVF, laparoskopií a nejrůznějších souvisejících vyšetření.Mnoho jsem se již z předchozích stránek od vás dozvěděla, klaním se před vašimi znalostmi by the way, ale sama jsem to zatím nepodstoupila......
Meleri, dobře, žes tu zprávu přijala tak, jak jsi ji přijala. Jsi velmi silná!
A Ivka 98, jak jsi na tom tedy ted ty?
Violoncelka a ty?
A Mirusch co testy tvého muže, jak dopadly?
Mmmk,odevzdalas tedy už Diplomku?
Ináč všem příjemný večír přeji 😉

meleri
20. máj 2008

Holky,

dík moc za pochvalu..no já se moc silná necítím, ale prostě je mi i fyzicky líp...ty dvojčata to bylo dvakrát tolik hormonů a tělem to fakt lomcovalo..já jsem fyzicky celkem málo odolná..

Rosienko, určitě nechod do práce, nejlepší je už od punkce a pak tak týden dva po transferu. Já si myslím, že nejvíc to tělo deptá to, že si v práci nemůže odpočinou kdy potřebuje.

Jinak holky mějte se pěkně!

mmmk
20. máj 2008

Meleri, bud na sebe opatrna, at se ma to tvoje miminko jako v bavlnce a ty se ho dockas jako vanocniho darecku 😉

Jasninka, kde zijes v UK? Diplomku nakonec odevzdavam az po laparce, moje vedouci o te laparce vi a rekla, ze se mam v nemocnic vyspat a nemam se stresovat predtim. Tak mi dala termin az tyden po operaci a ja jsem ji za to neuveritelne vdecna 😵

meleri
20. máj 2008

Mmmk,

jo, už se jenom občas procházím...dávám si pozor..🙂 Jinak máš fakt super vedoucí, že je tak ochotná. Držím palce s laparkou, já furt nevím, co ta lapárka je. něčím ti napumpují vaječníky? Jestli je to ono, tak jsem na tom byla taky. Ale měla jsem to za "živa". pak ze mě jenom vytekla ta voda..anebo to byl možná jiný test.
ahoj

mmmk
20. máj 2008

Mel, laparoskopie, v mem pripade chromolaparoskopie je, ze ti v narkoze udelaji 3 diry do bricha, aby se podivali, co tam zlobi. Krom toho mi overi pruchodnost vejcovodu - prozenou jimi tekutinu a pak rozpichaji takovym kopim cysty na vajecnicich, pripadne nejake myomy atd. Proste se na me mrknou pres bricho a v narokoze. 😉

meleri
20. máj 2008

aha..tak to je už drsnějšího rázu..to je třeba narkozy...to mi teda nedělali. ale snad to pak nebude moc bolet!

kitten
20. máj 2008

mmmk. Kdy jdes na tu Laparoskopii?Meleri - jsi jeste na neschopence? Ja uz jdu na ten odber vajuch zitra 😝 Dnes je mi fakt divne - poboliva me bricho. Jsem uz na nemocenske ted, fakt bych ty posledni dny v praci asi nezvladla. 😉 Klobouk dolu tem kdo zvladnou celou tu dobu delat.Ahoj Jansinko. Jak dlouho se snazite vy?Ivano - tady v UK je materska jen 6 mesicu- treba moje svagrova vubec nekojila, a mimco slo v pul roce do skolky. Uz mas nejaka data na tvou laparoskopii?

ivana98
autor
20. máj 2008

Kitten, to je vraj normalne ze ta pobolieva - vajecniky pracuju. Budem na teba zajtra mysliet 😵
My sa buduci tyzden dozvieme ako dopadol tento cyklus a ak nic, tak mam tu laparku koncom juna/cervna. Dovtedy je este cas, tak na to ani nemyslim..

Jansninka, vitaj, napis nam o sebe viac 🙂

ella1111
20. máj 2008

kitten ty ides uz na odber tak to budes vediet ci pri stimulacii sa mozme milovat.

inak som v DE a stimulujem na ivf.

meleri
20. máj 2008

Kitten,

jó, jsem na neschopence, kvůli tomu mrtvému dvojčeti..doktor mě nechal sám od sebe doma..
Jdeš zítra na odběr? Tak držím palce! Ono už pak bude jenom líp, neboj..břicho tě bolí asi z té injekce na vyvolání ovulace...je to dost nepříjemné...hlavně po té punkci pak nic nedělej, at se ti tělo zvetí na transfer..ten už je pak hračka..držím palce s tím zítřkem, at to dobře dopadne!
Ivčo,

držím palce, at se dozvíte dobré výsledky!

Ahoj Ello,

taky držím palce!

kitten
20. máj 2008

diky za podporu 🙂 Tak to mate Ivco jeste trochu casu na snazeni! Vis jestli jsi ovulovala?
Meleri, to je dobre ze te nechal doma, prece jen to da dost zabrat - hlavne psychicky se se vim vyrovnat.Pila jsi nebo jedla neco specialniho po ET?
Ello - nam rekli abstinovat az v pondeli - coz bylo 3 dny pred odberem vajicek - je to kvuli te HCG injekci, ktera ti dozraje vajicka a pripravi je na odber.Jinak my sexovali na zacatku stimulace, ale kdyz jsem videla jak ty folikuly rostou, presla me chut a manzu taky 😉 Pro nas oba je toto obdobi velmi stresujici, takze mazleni a tuleni nam uplne staci 😉 Kdy jsi zacla stimulovat? 🙂

ella1111
20. máj 2008

dnes zacinam pichat gonal ale od 3dna cyklu mam nosny sprej.na utv som mala 16folikulov.

meleri
20. máj 2008

Kitten,

já byla v té době otrokem svého těla... 😅 a to si poroučelo samé slané a kyselé! Takže jsem furt jedla kysané zelí a hodně různého masa...naopak jsem nesnášela sladké! Já měla už od 3 ho dne těh. příznaky, i když u té první IVF jsem příznaky neměla žádné! Je to psycho co..
Po té ET člověk vždycky přibere, protože žere jak nezavřený.. 😀 zkus se možná mírnit, to je vše..mě pomohly pomeranče když jsem se cítila unavená..

Ello

tak a´t to dobře snášíš! 16, to je pěkné číslo! 🙂

kitten
20. máj 2008

Meleri - ja byla zrava jen u toho zacatku, kdy ti vypinaji vajecniky. ted mam spis zizen. Ani na moji oblibenou cokoladu nemam chut.
Ello - 16 ! 🙂 To je dvakrat tolik co mam ja - to te budou asi pekne tlacit 😉 Kdy mas predpolkladany odber?Stimulovani Zdar! 😝

meleri
20. máj 2008

Kitten,

no počkej po transferu! 😅 Co to s tebou udělá ty chutě.. 😅

jansinka
20. máj 2008

Ahoj holky!
Meleri,dobře že jsi doma!Šetři se holka,vždyť v tobě vyrůstá v tobě malý zázrak!!!! 😉
Mmmk, tak si diplomku odevzdáš v klídku,poté co budeš mít po zákroku. Já to říkám pořád, že lidé jsou dobří a tvá vedoucí práce má nanejvýš lidský přístup.
Ivka, cítíš, že by se to tento měsíc podařilo?Tfujtfujtfuj!!!
My žijeme v Německu,nijak dlouho,vlastně to bude brzy půl roku.Časově ohraničit naše snažení se mi nějak nedaří.
Po vysazení antik.jsem měla měla problémy s cyklem-prudký premenstruační syndrom (zvracení,průjem,horečky apod) a chodila jsem na vyvolávačky,asi mi řádily hormony.No a minulý červenec,srpen a září mi dali Clomhexal a sledovali ovulaci.Ale nijak jsem krom těchto tří měsíců ovulaci nehlídala,spoléhali jsme na "přírodu/náhodu".Chodila jsem do dost náročného povolání a můj manžel také,no asi není divu,že se to nedařilo.Ted však jsme již skoro půl roku v dostatečném klídku a minulý a tento měsíc se tak trochu i řídím ovulačními testy.Ovulace probíhá,druhá fáze cyklu je dostatečně dlouhá.Jako by nebyl žádný problém....
Když jsem se tu svěřila gynekologovi se svým přáním otěhotnět, dal mi kapičky, které by mi měli srovnat cyklus a zmírnit premenstruační syndrom.No prostě je to spíš mastičkář bylinkář,to jednak a druhak,nevidí u mě nejspíš žádný problém....
Manžel na SPG ještě nebyl
Je to zkrátka tak, že nevím,kde to vázne,holky.Někdy mě to nechává v klidu,ale jak jistě víte a prožíváte podobně,období menstruace mi spustí skleslost a depresivní náladu...
S manželem jsme se domluvili,že když se nepodaří do konce roku,tak v lednu zajdeme do některého z center.V Čechách.Trochu mám ale obavy z toho,abychom to nenechávali takto neřešené dlouho.Abychom něco zbytečně nezanedbali.
Jak dlouho jste čekaly a kam jste zašly,když jste to chtěly začít řešit?
Omlouvám se za román.Polepším se. 🙂

ivana98
autor
20. máj 2008

Jasninko, ja sa citim ako vzdy... 😅 takze asi zase nic 😀
to ze su cykly po vysadeni hak rozhadzane je docela normalne - potrebuje to nejaky cas. a ten clomhexal ti dali v cr? sledovali ti pritom foliky alebo ti to dali len "naslepo"?
a aky preparat ti dal nemecky lekar? my uz tu pozname vselico. merias bt? teoreticky nemusite kvoli tomu cestovat do Ciech, centra su aj tu v nemecku - tvoj gynekolog ti moze napisat Überweisung(odporucanie) a plati to normalne poistovna, vacsinou nie skor ako po roku snazenia...ale zavisi od teba, prinajhorsom zaklames, ze sa snazite aspon 2 roky. spermiogram mozu robit uz skor, posli manzela k urologovi 🙂 na zaciatok je najdolezitejsi ten spg a tvoja ovulka. zvysok je na prirode 🙂 a kludne sa mozes kedykovek vykecat, depky pri ms pozname veelmi dobre...

Meleri, krasne to popisujes. 😀 No co, si tehulka, mozes mat akekovlek chute a pekne priberat 😉
Kitten, jasne, ovulku som mala. Ako vzdy 😎

rybca
21. máj 2008

Ahojte, je tu niekto z Holandska?

violoncielka
21. máj 2008

Ahojte babenky,
meleri tak s tym priberanim si ma velmi nepotesila.Ja som aj po obycajnom clostylbegit pribrala 5 kil za obdobie 10 mesiacov....jemineeeee.To aby som sa zacala pripravovat toto leto a poriadne zacala makat.(ja chodim behat,cvicim aerobic,plavam,bicylkujem),lebo len tak sa mi dari ako tak udraz vo forme.ja mam pomalsi metabolizmus a velmi rada sladkosti....takze bud sa vzdam sladkosti,alebo budem makat.....
ved vies,ze som si chcela kupit kolieskove korcule,ale ked sme sa konecne dopracovali do DECATHLONU,uz bolo moje cislo vypredane ☹
Ahoj Jasninka,my sme zacali hladat priciny po roku manzelstva,ale skoda,ze som hned nesla do centra,lebo som vlastne podstupila 2 krat vysetrenia u gynekologiciek,lebo najskor som bola v B.Bystrici a potom som urobila konkurz do Ziliny tam som si musela najst inu gyn,lebo dochadzanie bolo narocne.No a pritom som mala Martinske centrum 40 km daleko zo Ziliny....Nuz co az po 2 rokoch som sa dopracovala do centra a az potom sa zacalo seriozne vysetrovanie.
A teraz si hladam centrum v Italy,lebo tiez dochadzanie na SK,by bolo neunosne...Tak to je vsetko (celkovo sa snazime 3 roky a je mi luto,ze som sa nezacala zaujimat o to skor) Ale tiez je pravda,ze sa nemusite ponahlat,vela veci zavisi aj od veku.ja uz budem mat 36,takze.... 😒
Mozno tebe fakt staci upravit cyklus a vystopovat spravne dni....skus meranie teploty.Vysvetlenie najdes na www.merenibt.xf.cz

violoncielka
21. máj 2008

Ozaj,viete ako som pisala o tom centre tu v Pordenone....ako som sa toho zlakla,hlavne tych vysetreni....atd.
Nastastie som nasla talianske stranky,kde baby pisu svoje skusenosti s IVF ,o centrach a aj o cenach.
Je fakt,ze public center su o nieco lacnejsie,ale robia ti vsetky mozne testy a na kazdy ten test si cakas 4-5 mesiacov 😝 ,
Nakoniec som si nasla jedno privatne centrum,kde by mala IVF stat 1000 euro,je v Padove (100km od nas) a ty ma tam objednali na pohovor na 10.6,mozem priniest uz vsetky predosle vysledky (v POrdenone mi povedali,ze nesmu byt starsie ako 6 mesiacov) a povedali,ze na IVF by som cakala do jesene. No a ak budu potrebne nejake vysetrenia,tak ich mozem urobit bud v u nas,alebo ked budem na SK,dohodnem sa z centrom v Martine.
Takze som celkom happy
Este som sa chcela opytat,nerozmyslali ste nad IVF bez stimulacie? alebo lent soft IVF?
Lebo som sa docitala,ze to nie je az taka zataz na organizmus.Ale asi to musi urcit dr.,...Ja by som to aj skusila,aspon tu soft verziu,lebo ja som celkom dobre reagovala aj na clostyl.,mala som az 3 vajicka.....No ved uvidim,co mi povedia.Zatial na dnes vsetko
Mel ty sa setri,
Mmmk,to mas super s tou veducou diplomky (aspon,ze existuje zopar ludi,ktori nas vedia pochopit)
Ivi nebud smutna,uz vies isto,ze tento mesiac nic?......

ivana98
autor
21. máj 2008

Violka, ja zatial neviem vobec nic..takze nie som smutna. Len to obvykle cakanie.... 😀
super, ze mas ten termin...vies, najdolezitejsie je, najst si stredisko, kde sa citis dobre a kde lekarom doverujes 😉 o IVF soft vela neviem, ale myslim ze sa to pouziva vacsinou az ako x-ty pokus, ked uz to poistovna nehradi. Pravdepodobne by si mala iba malo vajcok a na zmrazenie ti nic neostane. Urcite sa popytaj lekara, ale ja by som na tvojom mieste sla radsej naprv do "normalneho" pokusu... vela dievcat pisalo, ze sa to da v pohode znasat (myslim fyzicky...) 🙂

jansinka
21. máj 2008

Ahoj Ivanko! 🙂
Jak moc myslíš na příští týden?Budeš dělat hned test nebo až když se třeba náhodičkou zpozdí ta mrška jedna..????ps:také mám příští týden konec cyklu 😉
S tím Clomhexalem to bylo tak,že misledovaly folikuly,do jaké velikosti dorůstají,zda jsou cystické a samozřejmě kdy prasknou 🙂, nevím kolik jich bylo,nevím kolik vajíček,stačila mi jen uniformace,že je to OK.
Víš,prášky jsem vysadila srpen 2006,takže to bude toto léto dva roky...ale jak jsem psala, snažíme jako že snažíme se od srpna 2007 a ted již skoro půl roku k tomu máme navíc bezva podmínky...Mám cykly sice delší,jinak ale naprosto pravidelný,kamarádka gynekoložka mi vysvětlila,že to nevadí,pokud jsou pravidelné a dochází k ovulaci a pokud je druhá fáze delší jak deset dní.Jak to máš ty?
Violoncelka a ty ženy,co už mají zkušenost s tímto centrem v Padove psaly dobré reference?A co se týká věku,kolegyně se mi dnes svěříla, že se s manželem rozhodli mít děti..divná fráze co??..a je jí 38!!!!!!!!
Jinak, teplotu neměřím, nějak mi to nejde skloubit.Vstávám v půl páté a toto po ránu zkrátka nezvládám.Snaha byla,ale brzy mi docvaklo,že když třikrát po sobě zapomenu,tak to jaxi nemá moc velkou průkaznost. 😀 Ale mám ovul testy.Osvědčují se.Jako kontrolu mám totiž vždy pravidelnou pichlavou bolest na vaječnících,takže i takto vím,že k ovul opravdu dochází....
Minulý měsíc jsem měla dokonce hafu příznaků těhu,ale nic z toho nebylo. 🙂 No,vlastně jo,šla jsem totiž na gyndu s tím, že mi z prsou vytékal sekret a tvrdila jsem,že těhutesty mi lžou,doktor se jistě musel v koutku úst smát 😀
Vždycky mi naskakuje otázka začínající slovem PROČ????Ale paxi uvědomím,že je hloupost si takové otázky klást.Dyt na ně odpověd stejně není!!!
Je fajn že tu jste holky,konečně se mohu někomu svěřít.Díky.
🙂