Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
25. nov 2009

no minuly rok bolo skaredo v DE na vianoce, prsalo a bola som cela mokra 😒 takze hlavne nech neprsi 🙂
to je skoda lubi, ze vam to chcu skratit, hlavne, ked sa vam tam obom paci ☹ to sa vam asi ten novy bytik/domcek moc neoplati hladat, ci hej? ale sak mozno si to este rozmyslia a namiesto skratenia vam to predlzia 😉

meleri no aj ja som zvedava co bude ten nas maly vymyslat 😀 ked vidim jeho sestrenice tak sa tesiiiim naramne 😀 a ze pomsta, to musis ked si privedie nejaku frajerku rozpravat 😀 😀 vtedy bude najsladsia 😀

lubinka9
25. nov 2009

kleo, kiezby ale tu davaju kontrakty bud na 2 alebo 3 roky. My mame povodny na 2 roky. Ide o to, ze draheho sef na SK dostal ponuku do Portugalska a vezme ju, od augusta. No a tak pojde na jeho miesto, tak to bolo aj dohodnute vopred ale az 3/2011.
V DE sa nam moc paci, tak sme z toho trochu smutni. Ale aspon uvidia rodicia malinkeho vyrastat, ved predsa len prve mesiace sa meni najviac. Mali by sme ist spat ked bude mat krpuch 5-6 mesiacov.

kleopatris
25. nov 2009

ale zase aspon pojde na vyssi post na slovensku 🙂 to je tiez celkom fajn 🙂 a maly bude vyrastat tam, kde bude doma

lubinka9
25. nov 2009

no kleo, jemu sa velmi uz kariera nechce robit. Makal doteraz a chce byt hlavne s malym.. a nie v praci 10-12hod. a niekedy aj soboty. Proste sa zmenili priority.

meleri
25. nov 2009

holky, kdo z vás umí rýžový nákyp? mám na to recept ale buď to mám blbě napsané nebo co prostě mi to nejde..

nenapsaly byste když tak někdo?
já o mám strašně ráda a myslím že i malý by už mohl toto papat...

Kleopatris,

jo! nejlepší je před přítelkyní vytáhnout ablíčko kde jsou takové ty fotky typu nahatý na koníkách, nebo při přebalování, atd... 😀 no my máme jednu fotku v rámečku nahatého na koníkách, a myslm že tu zůstane viset až do důchodu.. 😝

Lubinko,

tak to je od mažela pěkné! takže půjdete na slovensko? všude dobře doma nejlíp.. 😵

lubinka9
25. nov 2009

meleri, vlastne tak skor pojdeme nedobrovolne. Tu sa nam paci. Len drahy by mal na SK prevziat casovo narocnejsiu pracu a o tom som pisala, ze uz nechce, kvoli malemu. 😉

a s tym ryzovym nakypom.. no receptov je kopec na webe, tak pozri nejaky iny. Ja som to este nerobila, nemam skusenost i ked minule som tak zvazovala, ze skusim. V skole som to mavala rada.
ja mam takyto:
150g ryze, 5dcl mlieka, 1 lyzicka soli, 2 lyzice krystal. cukru, 20g hrozienok, 3 lyzice masla, 2 vajcia, 1 vanilkovy cukor, slivkovy alebo iny kompot, lupane mandle, maslo na vymastenie formy, praskovy cukor na posypanie.
Postup: preplachnut ryzu, vlozit ju do vriaceho mlieka, osolit, osladit a miernym varom varit domakka. Zltky vymiesat s maslom a vanilkovym cukrom do peny, vmiesat do ryze, pridat hrozienka, tuhy sneh z bielkov a zmes prelozit do vymastenej zapekacej formy. Piect asi 20min. Nakyp vyklopit na plytku misu, ozdobit kompotom a olupanymi mandlami, poliat stavou z kompotu a posypat praskovym cukrom.

hmm, nejak som dostala chut na sladke. A piatok dalekooo 😝 😀

kleopatris
25. nov 2009

lubi s tou casovou narocnostou prace to chapem 😒 mam to doma...ale tak snad sa to u nich casom zlepsi 😒 bud su prachy a neni cas alebo naopak, malokedy mozeme mat obe ☹

ryzovy nakyp som uz robila, ale recept mam doma a ani za boha si neviem spomenut jak sa robi 😅 ale nejak podobne jak od lubinky. ja ho mam tiez rada, ale co ked drahy mi to neje 😠 ani zemlovku 😠 oni by furt len mäso jedli ti nemci ...

ja som akurat spapala parenu buchtu, taku maxibuchtu 😝 konecne som do seba nieco dostala a zatial mi neni zle 😵

lubinka9
25. nov 2009

no tak to hej kleo, nemci su riadne masozravi. A zemlovku mam tiez moc rada, hmm davno som nerobila, drahy zje nastastie okrem krupicovaj kase hadam vsetko. A zboznujeme jedla ako slivkove knedle, makove perky a pod. mnaaam.
asi mam krizu, ladove gastany traste sa! 😀 😀 😝 🤐

parene buchty by som si tiez dala, tu nedostat a sama som este neskusala.

kleopatris
25. nov 2009

skus v aldi, tie nase boli z aldi 😝 take megamaxi

lubinka9
25. nov 2009

tam som veruze nehladala. Skusim..
musela som si dat 2 krowky, dufam, ze zaberu do 5min, inak.. 😀

schnucki
25. nov 2009

ahojik holky,

kleo drzim palce a myslim na tebe aby se to u vas zlepsilo, .... ale fakt nepolev, jak pise meleri i kdyby meli litat talire .... a to ze se dohadujou za tvymi zady neni vubec dobre .... je to tvoje mimco, ty rozhodujes a oni se musej podridit ....

lubi tak vy uz se budete vracet .... a nejde tu zustat, kdyz se vam tu libi? .... ale zase budete mit babicku s dedou blizko 🙂

meleri malej je koukam provokater .... myslim ale ze musis dat najevo ze poslouchat musi, nejak ho treba potrestat aby to nejak pochopil .... ale aspon se nenudis 😀

jinak mirusch pokud se sem dneska dostanes, tak mate cas mezi 3-4h??

kleopatris
25. nov 2009

jee lubi, ze dve krowky 😝 to ja ked s nimi zacnem u dvoch nikdy neostane ... vcera som zrala nutelu lyzickou 😔

ahoj schnucki 🙂

lubinka9
25. nov 2009

kleo 😀 😀 😝 tak daleko ja este niesom. Aspon si tu nutellu natieraj na celozrnny chlieb 😀

schnucki, planovali sme zostat 2 roky, nikdy sme neuvazovali natrvalo. Uvidime co este zivot prinesie, kazdopadne sa nam tu paci a vedela by som si predstavit tu zit.

mirusch
25. nov 2009

Ahojte babule, no Kleo, prosim ta, ukludni sa. Ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa vari...alebo Neprekracuj rieku kym si k nej neprisla...alebo Nezdolaju nas situacie, do ktorych sa dostaneme, ale to, co si o nich myslime. 🙂
Par mudrych mudrosti. Maju pravdu. Teraz hlavu do kludu, nech neuskodis babatku. Povedz si svoj nazor, stoj si za nim a co sa bude diat, to je mimo teba, lebo ty sa budes starat o seba a dieta a hotovo. A keby nahodou predsa len dofrcali, tak sa opovaz sa o nich starat. Mozno pochopia potom, ako si to myslela 😀 Koniec koncov, svokra varit vie, tak nech sa paci.
Inak, s tym decakom som to az teraz pochopila 😅 Tak to jo. Inak, vidno, ze tvoj manzel je jedinacik ... teda nechcem nikoho urazat, ale on sa fakt tak sprava. Ono to je tazke, mat spokojnu manzelku a aj matku, isto chudak nevie, co je pre neho teraz mensie zlo - koho nastvat. Moj manzel to riesi diplomatiky a na otazky typu - kto vari lepsie - ja alebo moja mama - povie, ze bez svojho pravnika odpovedat nebude 😀 😝 Teraz ma dilemu, ze ci stat na mojej strane alebo na strane svojej sestry, ale nuz, nie je slepy a vidi, ze jeho sestra zrazu padla na hlavu.

Lubinka, to fakt? To uz len tak kratko tu budes? To sa ti ani stahovat neoplati... Dufam, ze na nas potom nezanevries.... ☹
No a vianocne trhy - super spica, ale ja tam chodim hlavne kvoli pecenym gastanom, na nasom ich maju vyborne, velke. Lebo inak v Nemecku pecene gastany nezozeniete. A pripadne cesnakovy chlieb, nejaky ten Wurst...mnam, mnam.

mirusch
25. nov 2009

Uf, pisete strasne vela. Ja som bola dnes v muzeu, nestiham. A budem aj cez vikend a ...uf, zase nemam na nic cas.
Lubinka, to je super, ze drahy zmenil priority. Ono, tie peniaze su asi lepsie za taku pracu, ale ked to porovnavam s kamaratkami tu, co maju manzelov rozcestovanych, na dobrych poziciach, pripadne chodia vecer o desiatej domov a maju male deti ... a maju sice napr. dom, ale co z toho, ked ona je vkuse sama doma. To mne teda viac vyhovuje mat draheho pri sebe. Sice menej penazi, ale zase nezivorime, tak co. Aj moj by mohol ist na vyssiu poziciu, ale odmietol. Aj tak je zastupca sefa a lezie mu to niekedy na mozog.

Lubi a ty chces rodit v DE? A Kleo? V Rakusku alebo skocis domov?

Inak, parene buchty maju aj v Rewe, ale nie su plnene, treba niecim poliat. Dokonca som tam minuly tyzden objavila knedlu, taku riadnu, slovensku, pisu ze na cesky sposob, no ved to je jedno. Skoro som odpadla. hned som ju kupila a urobila k tomu segedinsky gulas. 😵

Schnucki - IP.

lubinka9
25. nov 2009

ahoj mirusch, ty dnes nie si v muzeu?

no bavili sme sa s drahym vcera, ze sa nam ozaj asi neoplati stahovat. Tu mame 3 mesacnu vypovednu a taky kratkodoby najom by nam i tak asi nevysiel. Ale tie ponuky si asi pojdeme pozriet, nech mame prehlad keby nahodou v buducnosti 😉 a teta sa snazila..

no co by som zanevrela. Ved internet mame aj na SK 😉

lubinka9
25. nov 2009

miri to vazne? Knedlu? Ja sa po nej zhanam. Neznasam tie ich polohotove zemiakove knedliky ku kacici. Musim zohnat!

no a rodit tu v DE, samoska. I keby som teraz bola na SK tak si zaplatim radsej v AT.

schnucki
25. nov 2009

ja nevim co jsou krowky 😅 prosim prosim o vysvetleni .....

jinak kleo, s tou nutelou si nedelej hlavu, ja sice tehu nejsem, ale kolikrat dlabu banan s nutelou 😀 a vetsinou rovnou dva 😀

aha, lubi, to se vam asi fakt nevyplati stehovat, na tak kratkou dobu .... ale muzete se za nama nekdy prijet i podivat, az se ti bude po nemecku styskat, vid mirusch 🙂

ja miluju na vanocnich trhach takovy ty livance, nevzpomenu si jak se jmenujou, jsou strasne slaby a delaj je se vsim moznym .... ja beru prevazne s nutelou 😀

kleopatris
25. nov 2009

no knedlu som aj ja v Rewe objavila, este ked sme byvali v mnichove 🙂 ale nekupovala som, ja radsej vlastnu 😝 ale tiez sme kukali s drahym jak spadnuti z jahody, ze take daco tam maju 🙂

mirusch ja rodim v rakusku 🙂 nielen kvoli naslednym papierovackam, ale aj ze tie porodne saly a tie hebammy a tak tu vyzeraju fakt super 😵 sme uz boli okuknut a drahy by ma ani nenechal na slovensku rodit...by ma asi radsej doma odrodil sam....nechapem preco, ale nejak tej nasej komunistickej nemocke doma nedoveruje 😅

lubi ja tiez chodim strasne rada ocumovat bytiky 😵 a v nemecku su vacsinou aj peknucke, nie jak tu 🙂

kleopatris
25. nov 2009

schnucki crepes asi, ze 😝 😝 😝 joooj aj tie si daaaam 😝 boooze uz nech je piatok, tam prezerem celu vyplatu 😝 aj gastanky si dam, aj vsetko spapam 😀

jeee lubi teraz ma napada, ze ty si povodom z BA, ze? tak to ta pridem kuknut, budeme mat k sebe blizko 😀

schnucki
25. nov 2009

kleo uplne jsem prehlidla ze jsi zhubla, takze narizujeme klidovy rezim 🙂 .... povez jim svuj nazor a at se s tim poperou sami .... a jak pise mirusch, kdyby prece jen prijeli, delej ze tam nejsou 😉

ja jsem tu knedlik jeste neobjevila, mam ted tri zmrazeny v mrazaku od nasim, pritel je ma rad, tak vzdycky objedname 😀

kleo myslim ze jo, maj tam vzdycky neco jako panev, a na tu hodej testo, takovym necim to tam roztocej a vetsinou pak zamotaj do trojuhelniku ...... hmmmmmm uz se tesiiim

lubinka9
25. nov 2009

kleo hej z BA, i ked povodom zo Ziliny 🙂
a tie crepes, ved to su normal palacinky nie? Take tenucke. Tie Pfankuchen, ci jak sa to pise, to su take hrubsie lievance, jedia to s javorovym sirupom nie?

schnucki, krowky su take hnede hranate cukriky. Vacsinou byvaju rucne krajane aj balene. Neviem ci niesu povodom z polska. Uz ich ale vyrabaju aj inde. A vacsinou byvaju na obaloch kravicky. Su tusim z kravskeho mlieka + smotana.

mirusch
25. nov 2009

Lubi, z BA? Tak to aj ja pridem kuknut, to mam vzdy po ceste 😉 A ano, skus kuknut v REWE v chladnicke.

Veru, Schnucki, Crepes su to.

Kleo, ja viem, ze domaca je najlepsia, ale ja som to este nikdy nerobila a pravdu povediac sa mi nechce s tym trapit, ked ta kupenska je dobra 😅

Je fakt, ze v SR mame dobrych lekarov, ale pohodlie v nemocnici sa neda porovnat s DE a AT. Aj v casaku som raz videla - foto z nemocnice v SR a v AT. Na celej dvojstranke to porovnavali a ten rozdiel bol do oci bijuci. Hlavne sa mi tu paci, ze navstevne hodiny su vlastne stale. Samozrejme, v noci nie a doobeda je vizita a pripadne vysetrenia, ale este sa mi nestalo, ze by niekto co len slovo povedal. Aj za svokrou sme chodili hocijako. A ked som ja bola, tak susedina turecka rodina tam bola nasackovana od osmej do osmej. Ale nastastie vypadli z izby, aby som mala pokoj.

lubinka9
25. nov 2009

ech baby, jaka som nasrata.
Svokrovci furt rypu, ze co sme to vybrali za meno. Ze nech to zmenime. Dnes vraj na ulici stretli ratlika, ktory sa tak volal. A svagrina zasa pozna chalana s takym menom a nie su moc zadobre.
Keby som mala podla toho vyberat meno, ze kto jak vola svojho psa alebo kto akeho blbeho suseda, chalana pozna a pod...
Slak ma ide trafit, nie je bezne na SK to meno, no a? Aspon za mnou pride moj syn ked nanho na pieskovisku zavolam a nie polka sidliska. Nie je zahranicne, je normalne v slovenskom kalendari! Ze je v povedomi aj inych krajin beriem ako plus.
Uz aj drahy zacal pred chvilou s tym, ze ci to este nezvazime a pod. Sakra prace! 😠 🤐 Fakt ma pekne seru. Nasi tiez cumeli jak pero z gauca ale je uz ticho, zvykaju si. I ked mozno aj oni este budu rypat.
Po tom vsetkom aby som este nemohla vybrat pre svoje dieta meno, ktore sa mi paci. A bol to kompromis s mojim drahym. Mali sme vo vybere 3 a toto bolo medzi nimi.

no idem ja schladit hlavu a ukludnit zlc, bo ma asi drbne namojveru 🤐

kleopatris
25. nov 2009

lubi kasli na nich 😠 vy ste sa obaja rozhodli a uz aj malicky vie, ze sa tak vola 😵 menit mu meno na konci tehu...podla mna je to krasne a nezvykle meno a mas pravdu, dobehne len tvoj syncek za tebou a nie cela blava...a aj tak, ty diktujes meno pri porode, tak nech aj prasknu od jedu, si ho tak pomenuj a hotovo 😵
kukni sa na nas, kolko psov maxov beha po svete 😀 a tolko si sa uz natrapila, nech ta nechaju na pokoji a ta podporuju 🙂 sak oni si zvyknu, neboj 😉
vidim, ze kazda mame nieco 😀 no nebolo by idealne mat tych manzelov z decaku? ja to furt hovorim 😀 sa tesim jaka ja budem svokra, he he

meleri
25. nov 2009

holky,

dneska se nevykakal, 😅 za to mě dvakrát mile překvapil,vyčůral se do nočníku.

Lubinko,

moc děkuju! už je to skopírovaný a zkusím to uvařit..

holky dneska to byl záhul malý nechtěl usnout no konečně jakž takž spí, já vařím ještě rajskou, tak se mějte!
ahoj!

mirusch
25. nov 2009

No Lubi, este aj teba nasieraju? 😠 Do kelu s nimi. Ak sa tebe meno paci, tak ho just daj. Nech sa aj postavia na mihalnice! A just. Do kelu. Vsak si oni zvyknu, neboj nic. Kolko starych rodicov si muselo zvykat na krkolomnejsie zahranicne mena. My drzime s tebou a sme v presile 😵

Veru baby, berte si ponaucenie a budte prijemne chapajuce svokry, lebo bude zle 😀

Meleri, no vidis, blahozelam! Vsak sa nanho aspon mrac, keby sa zase do vane, nech sa zlakne, potom ti bude chciet urobit radost, uvidis.

lubinka9
25. nov 2009

kleooo, mne to uplne vypadlo ale este stiham..
Vsetko NAJ k meninam 😵 a snad zariadis Vianoce na lade 😉

diky kocky, ze aspon vy to chapete. Nic sa menit nebude. O. zostava a hotovo. Ja to tak citim, on to citi tak v brusku, keby som to zmenila viem, ze by som to olutovala. Takze tak!

blondynka400
26. nov 2009

Ahoj holky,

tak hlásím návrat zpět. Let by labsolutně bez problémů. Na velkém UTZ taky vše v pořádku, malá je prý krásné symetrické miminko co se jen tak nevidí 😀 . Akorát má hodně dlouhé nohy, ale doktor se smál a prý říkal že je to jasné, po kom to má 😀. Jo a vážila 1650g, takže to na melé miminko nevypadá 😀
Jinak na kontrole taky vše ok, čípek nezkrácený, plně uzavřený. Už mě čeká jen jedna poradna za 3 týdny s monitorem a pak už mě předá do porodnice. Hrozně to letí 😅

meleri
26. nov 2009

lubinko;

tak to chapu; to nasere; clovek se tesi z toho jake pekne jmeno vybral a oni mu do toho zacnou druzi kecat...
my meli to same kvuli Samsona; dokonce i kamaradka se mi posmivala; az me to stvalo...tezko se to ignoruje...

Blondynko;

tak gratuluju! to je krasna vaha; a hlavne ze dobre prospivate; ono uz to asi dost poleti tedkom ke konci...