Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
1. dec 2009

lubi aj moj maly bol jak na drogach po tom zuckerteste 😀 asi hodinu alebo dve sebou sil jak divy 😀

booze som zvedava jak to s tymi jazykmi zvladneme, lebo aj ja aj drahy sme teda antitalenty na reci 😖 a ja este jak spravna zahoracka ani cistou slovencinou hovorit neviem 😅 tak sa musim premahat, lebo zahoractina by mu asi vela vyhod nepriniesla 😝
ale 4 reci klobuk dole teda fakt 😲

blondynka400
1. dec 2009

kleo, nevím, tohle byl test adacu pro mnodely 2010. Já ale nekoukám na celkové hodnocení, ale na bezpečnost, ta je pro mne nejdůležitější, ale i tak byl romer první. Ale ono je to v podstatě jedno.... 😉 . Všechyn mají plné hodnocení a to je to hlavní 🙂

meleri, no jo, nutela je nutela, ta jde rovnou 😀

lubinka, proš ti vůbec dělali CTG? To je v německu standart? V čechách se vůbec takhle brzy nedělá a abych pravdu řekla, přijde mi to zbytečný...

K těm řečem, oni se dti učí řeči úplně jinak a hlavně když to mají od malička, umí v tom jazyku myslet, což je nejdůležitější....

lubinka9
1. dec 2009

blondy, 28tt je najskor ako sa zvykne CTG robit tu v DE. A ked mi poradna padla na tento tt tak mi to rovno aj urobili. A cim skor sa na nieco pride tym lepsie si myslim 😉

blondynka400
1. dec 2009

lubinka, jo jen mě to překvapilo... V čechách se dělá v podstatě od 35tt. A nově zhruba ve 24tt se chodí na speciální kardiograg. Ale to ještě ne všude....

meleri
1. dec 2009

Blondy,

nejhorší je že je to návykové, dodneska jak vidím flašku tak mě to pokouší!

nebojte řeči fakt zvládne.

co to je CTG ?

blondynka400
1. dec 2009

meleri, CTG je monitor 😉
To manžel je úplně ujetý na nutelu, je jí schopný sníst tu 400g skleničku na posezení. Já si vemu tak lžičku a stačí mi to. Mámm radši bílou, ale musí být dobrá, což je jen vyjímečný...

mirusch
1. dec 2009

Tak som zase prd stihla, co som chcela. Manzel sa mi rehnil, ze od jednej chcem ist nakupovat a este som nebola. Ale stale nieco riesim, kurnik, nema to konca. Prekvapil nas domaci, prisiel a predostrel nam fakturu - doplatok. Tiez otalal asi 3 tyzdne, asi sa bal nam to ukazat 😀 Ide o doplatok za vodu, kurenie a podobne srandy. A je to takmer tisic EUR!! 😠 skoro ma svihlo. Zacal s tym, ze mame najvyssiu spotrebu v dome. Samozrejme, ked sme jedini, co tu naozaj byvame 😝 Susedia pridu len 6x do roka na par dni (inak ako super, nedupu nam tu nad hlavou) a jeho syn tiez len na noc, casto je prec aj tyzden. Tak nech ma nes...e! Co nemam kurit? Ved mame v byte len 20°. No nic. Problem sa neukazal v tom, ze mame velku spotrebu, ale v tom, ze nam dal nizke zalohove platby. Platime velmi malo za byt, no ale ked bol lenivy to prepocitat a zvysit.... Tak sme si zalohove platby dobrovolne zdvojnasobili, az sa zlakol, ze tolko netreba 😀 Ale aj tak sme a hotovo. Aj tak je to zvladnutelna suma. Len teraz to bude trochu brutal koncom roka - dovolenka, tento doplatok, poistka za auto a ine prijemne sumy.... Uf, uf. Radsej sa nebudem pozerat na stav uctov.

A do toho som sa dozvedela, ze mi zdvojnasobili poplatok za ucet v slovenskej banke, ktory vlastne takmer nepouzivam. Mozem rovno splachovat do zachodu. Musim kuknut, ci sa daju platit poistky v SR aj zo zahranicneho uctu, neviete nahodou?

Nemam rada taketo spravy. A zase som odbocila z temy, ale musela som sa niekde vystazovat.... 😅

Inak, Nutella, dnes som dojedla poslednu a manzel my vycital, ze ON ju kupil a ja mu ju zeriem 😀 Ale vydrzala 2 tyzdne pre dve osoby, tak co! Musim zajtra dokupit. Inak, som videla v obchode obrovsku Nutellu, ani neviem, kolko ma obsah, aj liter mozno, tak tu radsej zdaleka obchadzam...pre istotu.

blondynka400
1. dec 2009

mirusch, tedy to je slušný doplatek... 😝
Nevím tedy jak je to na slovensku, ale v čechách většina věcí nejde platit z cízího (eurového účtu). Ale jelikož už na slovensku euro je, myslím si, že by to nemusel být problém... Zkus se zeptat 😉

K nutele,tady se dá koupit i taková obrovksá, asi 10 kilová, vypadá to fakt super a ani to není drahý
😀

kleopatris
2. dec 2009

dobre ranko 🙂

mirusch to je teda doplatok 😖 to potesi vzdy a hlavne na konci roka....nam prislo za plyn 200 eur, ale to je proti vasim 1000 malickost.
s tym uctom neviem, ale aj ja mam na slovensku ucet a nechavam si poistky platit z neho. myslim, ze ale neplatim vela za vedenie uctu, hm musim kuknut lebo uz stracam prehlad. a asi sa da aj zo zahranicneho platit, len neviem, ci nemusis za trvaly prikaz do zahranicia odvadzat aj v DE nejake poplatky 😖

jo a tema nutela.....ja sa tesim, ked uz konecne porodim 😀 teraz sa musim strasne ovladat, aby som maxa neunutelovala 😝 blondy ja som jak tvoj manzel...v pohodke cely pohar na posedenie a este som nastvana jak sa rychlo minul 😅 este ze tu nemaju tie 10 kilove 😀

no a inak som domka 😵 a uz do prace viac nejdem 😵 som na pnke, lebo zase vrackam, tak som to uz vzdala s chodenim do prace 🙄 ja len dufam, ze po porode sa vrati moj zaludok do normalu......

meleri
2. dec 2009

Blondýnko,

aha dík. Jinak si fakt dobrá že odoláš nutele! já bych měla strach takovou velkou koupit prostě jak vímže to v té lednici je tak tam furt budu chodit..manžel ji dokonce jednou schoval pod gauč a pak sem ji všude hledaala a nadávala a on mi pak jen ukázal prázdnou flašku pod gaučem..🙂

Mirusch,

haha vidím že s Nutelou ste na tom podobně, jo já říkám furt že je to droga.

Kleopatris,

tak to je fajn že už máš volno, s tím zvracením je to zvláštní prý to tak někdo ale má, já teda za celé těhotenství zvracela jen jednou, takže nevím. jinak je to asi hormony a určitě tě to přejde.

já sem tak dochcípaná zase nosím masku malý je trochu nachlazený tak nevím jestli to chytnul nebo ne..

mirusch
2. dec 2009

Ahojte.
No, s tym uctom - ja to mam v Tatrabanke a vzdy som bola s nimi spokojna, ale teraz rozmyslam. Ono to pre cloveka, co tam ma pohyb a pouziva to a tak, nie je problem, ale ja tam mam len peniazky na tie poistky. Platila som 2,60 EUR za balik a teraz to zdvihli na 5 EUR. Cize 60 EUR rocne vlastne za co? Za to, ze mi odidu poistky? Idem zavolat do tych poistovni, ci sa to da, dam si obidve splatky na raz rocne a ak by to slo, tak poslem proste z nemeckeho uctu a mam to rozhodne lacnejsie. Lebo my neplatime za prevod nic, plati banka prijemcu. Co by sme mohli tiez prevziat - tento poplatok. No, uvidim. Aj ked to je super mat ucet aj v SR, zislo sa, ale takto... 😠

Kleo, dobre mas, radsej pekne ostan doma, aj tak si to uz mala za par.

Ja som stale rovnako, vobec to nechapem. Raz ok, raz uplne grogy, zajtra idem pekne este na jedno vysetrenie, dnes mi zobrali krv, neviem ci niekto nieco zisti, ale lezie mi to na nervy.

lubinka9
2. dec 2009

caaaute 🙂

dobra tema, ze Nutella 😝 Ja nastastie nemusim, chuti mi to ale teraz to ani doma nemame, ktovie ci by ma to tak lakalo. Ja sa chystam na vianocne pecenie, to budem ulietavat urcite, asi uz pri robeni cesta 😝 😀
a hrozne mi teraz chutia mandarinky 😅 . Snazim sa to drzat na uzde..
vcera sa mi tak smiesne vydulo brucho na jednej strane, podla toho co mi Dr. hovoril o polohe maleho som vedela, ze je to hlavicka. Take to bolo mile aj drahy si sahol a nechapal z toho. Ale inak to stale neviem velmi rozlisit. Kope skor dovnutra brucha ako von, je chrbatikom nahor otoceny. Tak aj tie pohyby niesu nejako extra intenzivne, i ked sem tam.. 😵

inak uz asi 2-3 dni po sebe ma vecer pali zaha. Pekne nechutne, nechapem takto zrazu.

kleo, tak aj tak dobre nie? Uz si doma, mozes pomaly chystat hniezdo 😉

mirusch, ze 1000€, som zvedava ako to bude s nami. Ale platime kopec za prenajom, ja by som tipla, ze by nam mali este vratit. Ale tak to tu asi nefunguje, resp. nas prenajimatel ze by nam nieco vratil?? haha

a k tym uctom, my tiez mame ucty aj na SK a odtial mame porobene trvale prikazy na platby z SK. A z DE uctu posielame raz za cas vacsiu sumu na ucet na SK.
Podla mna to bude spoplatnene 😕, teda trvaly prikaz do zahranicia.

blondy a nieje biela nutela ako aj cokolada kalorickejsia? Ja mam teda bielu cokoladu rada, hlavne Milku 😝

meleri tak nech ti to coskoro prejde 🙂

meleri
2. dec 2009

ahoj tak po telefonu mi řekla že mám chřipku. 😖 teď ještě vědět jakou že..
blondy ty si dycky dobře informovaná, na normální chřipku zabírají antibiotika ne? většinou se berou tři dny ne?
dík.

mirusch
2. dec 2009

Lubi, no, uz som sa pytala poistovni, tak jedna s tym problem nema, akurat treba platbu navysit o ten poplatok v banke, ale to vela nie je. Druha sa tvarila, ako ze je to mozne, ale je to komplikovane a bla bla, no proste vidno rozdiel medzi medzinarodnou a slovenskou poistovnou 😀 Ale kaslat na to. Mozeme to urobit aj tak, ze poslem tu sumu na ucet nasim a oni to poslu poistovni a hotovo. Raz za rok. Sa budem toto one, nie? Doteraz som to robila presne tak ako ty, bolo to fajn mat SR ucet v zalohe, ale 60 EUR nie je mala suma. To by som len tak vyhodila do povetria. Za to si kupim prosim pekne 30 Nuttel! 😀 😅

Meleri, to ti Dr. povedala po telefone? No, otazka je, ci mas riadnu chripku alebo len virozu. Predpokladam, ze riadnu chripku nemas, lebo to by si bola schopna akurat tak lezat v posteli s vysokymi horuckami, bolestami svalov, hlavy, hrdla a bola by si rada, ze sa doplazis na vecko. To nemas. Tak mas virozu - virusove ochorenie, ktore ma miernejsi priebeh. Pozor!!!! Na virusove ochorenie sa NESMU antibiotika!! Tie proti virusom neucinkuju, dokonca zhorsuju priebeh a spomaluju liecenie. Mam to aj odskusane na vlastnej kozi, ked som este bola blba a moja Dr. asi tiez a predpisala mi po sebe 3 druhy antibiotik a mne bolo iba horsie a horsie a nakoniec som uz iba zvracala. Tak som vysadila vsetky lieky a konecne sa mi to zacalo zlepsovat.
Antibiotika sa davaju na bakterialnu infekciu.
Otazka je, co mas. Presne sa to da zistit len vyterom alebo z krvi. a to trva. Ja nastastie viem rozoznat, co v sebe mam. v SR som hned vedela, ze bakterie, podla priebehu choroby a pytala som si antibiotika. teraz viem, ze mam virus (teda ak to nebude nieco ine), lebo som slaba a tak a ani nam na to Dr. nic nedala, len ze mame Paralen alebo Ibuprofen a pokoj.

meleri
2. dec 2009

Mirusch,

je to v pr..li, mám chřipku jak vyšitou a k tomu aby se doktor pojistil dal mi prášek proti prasečí chřipce, bylo mi totiž strašně 39.6, nevím jak sem to dneska zvládla...

..menuje se to TAMIFLU a teda mi to dost zabralo zničho nic je mi úplně dobře skoro teda...jenom mi řekl ať nekojím, ale vůbec nevím jak přestat takto zničehonic! dívala sem se na netu a tam píšou že se kojit může a nebo píšou že prý účinky na dítě nejsou známy, pouze na krysách, a těm to prý neublížilo.. 😖

on mi řekl že antibiotika nepomůžou a tento prostředek nám předepsal všema, je to i proti prasečí chřipce..

Mirusch tak se taky drž, ať je líp! nevím jestli u vás existuje doliprane pro? zkus třeba nurofen. držím palce ať je líp zítra se ozvu..

mirusch
2. dec 2009

Aha Meleri, tak to mas riadnu chripku ☹ Chuda. Jasne, Tamiflu, proste antivirotikum. Ja mam na to tazke srdce, myslim si, aj sa to pise, ze proste im na lieky koncila expiracna doba, tak to nafukli s tou chripkou, aby sa liekov zbavili. Ale kaslat na to, ak mas chripku, tak ti antivirotikum zaberie, nech ju mas uz akukolvek, virus je virus a virus je svina, ci uz je prasaci alebo akykolvek iny 😝 Hlavne si tu teplotu stiahni, to je uz prilis vysoka. Paralenom, zabalmi a pod. A nech ti manzel pomaha, taka chora sa predsa nemozes starat o domacnost a dieta. Dufajme, ze to Samson nedostane 😔 S tym kojenim ti neporadim... Ja by som asi radsej nie, pre istotu.
A antibiotika nepomozu, ako som uz pisala, tie zaberaju len na bakterie. Na chripku vlastne nic nepredpisuju, len vylezat, Paralen, vitaminy. Pamatam ako sa ludia rozculovali, ze im je zle a Dr. im nic nedal. Ale na to sa fakt nic neda dat. Ja to skusam riesit homeopatikami, tie mi celkom pomahaju.
Prajem ti skore uzdravenie.

Ale teraz neviem, co mi je, je to naprd. Pretoze nemam nadchu, ani nic ma neboli, ale sa citim strasne slaba. Som zvedava na vysledky krvi a zajtra idem na stitnu zlazu.

lubinka9
3. dec 2009

Ranko,

kocky meleri, mirusch, co blaznite s chorobami. Nech sa vam ulavi a coskoro vyzdraviete. Treba pomaly piect vianocne kolace 😝
2 citrony vytlacit do 2dcl pohara, lyzica medu a doliat vodou. Jasne nevyzdraviete z toho ale pecka vitaminov to je! 😉
myslim na vas

blondynka400
3. dec 2009

meleri, no na mne je to hodně sladké... Já ji zas občas schovávám manželovy 😀
Ale musím říct, že tady je nutela lepší než jinde. Protože originál pochází z Itálie a prostě mi přijde, že tady chutná jinak než v čechch....

kleo, a nechceš tu velkou poslat? 😀

mirusch, meleri, ať vám je holky lépe 😉

lubinka, není, je to úplně na stejno. Dokonce tu co mám ráda, tak má kalorií míň, protžoe je i méně tučná...
Jinak ne všechna bílá čokoláda je kaloričtější než klasická. Já mám bílou horzně ráda, normální ani nemusím, ale milka mi zorvna moc nechurná, je taková umělá, lepší je třeba lindt nebo carte D or (nebo jak se to píše 😝 )

meleri
3. dec 2009

Mirusch,

manžel tu se mnou byl ráno, ale vypadá to že to už na něho taky leze byl na tom hůř jak já...nejlepší by bylo kdyby to chytla tchýně -svokra.. 😀 😝

dík! no hlavně ať ti brzo zjistí co ti je! jinak mi je asi tak o 80 procent líp. je to asi šílený dryák že to tak rychle zabralo..Samsonek je pobledlý a má rýmu ale teplotu ne...

Lubinko,

jo děkuju citron je super věc, snažím se!

Blondynko,
to sem nevěděla že je z Itálie! tak to je dobré! jo věřím že tam musí být lepší!

jinak já moc bílou nemusím mi naopak chutná ta hořká atak..

holky už končím malý se tu na mě věší...

blondynka400
3. dec 2009

meleri, ferrero je italská značka, ale většinu věcí vyrábí v německu. Ital by ale svojí věc z německa nekoupil, takže tady se prodává pčímo ta italská... 🙂
Dělali ti test z krve jestli máš normální nebo prasečí chřípku? 😕

meleri
3. dec 2009

blondýnko,

jo tak nutella je ferrero? to jsem fakt nevěděla..no děláš mi s tím chutě! 🙂

nedělali! bylo mi tak zle měla sem skoro 40 tak mi to předepsal a hned jsem si to co nejdřív vzala. říkal že kdyby to chytl malý tak to není sranda že by mohl skončit na hadičkách v nemocnici... ☹ je fakt že to zabírá teda skvěle.

meleri
3. dec 2009

takže vlastně nevím jakou chřipku mám! 😖 ale prý to zabírá na všecky chřipkové viry tak je to asi jedno..

mirusch
3. dec 2009

Ahojte.
Tak mam nanic noc, chcela som ist rano na stitnu zlazu, ale ako som sa obliekla, tak som sa zase vyzliekla a do postele. Sla som zase k Dr., ze nevladzem nic a ona, ze vraj som podla krvi uplne zdrava 😝 Ze to vidi tak, ze to mam celkove vycerpanie. A ze ziadne take, ze v posteli, ze mam ist von. A ked nevladzem? no nic. Dala mi nieco na posilnenie, este musim ist do lekarne a uvidime. A zajtra skusim na tu stitnu zlazu. Lebo ani teplotu nemam. Ach jo.

Meleri, asi to je aj jedno, aku mas chripku, hlavne, ze liek pomoze a rychlo sa z toho dostanes. Ale keby sa ti to zhorsilo, tak chod za Dr.

Uverili by ste, ze ani na Nutellu nemam teraz naladu 😕? A to som si vcera jednu kupila. hm....

Blondy a biela cokolada je vobec cokolada? Lebo som niekde videla ci citala, ze tam vlastne tie kakaove bobule vobec nie su, ze to je len nejake maslo a bla bla, neviem. V kazdom pripade chuti a to je hlavne. Ja zjem vsetko, co sa mi dostane do cesty, ale najradsej mam tmavu cokoladu a uplne najviac varovu. Neviem preco, ale ta mi najviac vyhovuje. Aj moj otec zvykol mame tajne vyjedat zasoby a ona potom isla na Vianoce piect a ... ups. Tak uz pre istotu kontroluje a skryva na nezname miesta 😀 A jemu kupuje extra. On tvrdi, ze cokoladu nema rad, ale tajne ju vyjeda. A tak dokola 😀 😀 Hrozna sranda.
Moj manzel stale ulietava na Rumbe. Proste mu k spokojnosti staci krabica (60 ks) Rumby a hotovo.

No ale toto vam musim napisat. Vcera dosiel dar, co som mu objednala k Vianociam. Potvrdenie chodi na jeho mail, tak som mu tam smejdila a mazala, ale bohuzial to rozdelii na 3 baliky, tak som just tu jeho objednavku prepasla a on uz vedel, ze nieco ma, aj ked si nestihol vsimnut co. Tak som mu to rovno vcera dala, vsak nech sa zabava. Bol to MP3 player, nasla som taky s dobrymi hodnoteniami na Amazone. Tak on sa sice nevyslovil, ze teda je stastny ako blcha, ale podla jeho reakcie si myslim, ze ano. Umyl mi totizto riad 😀 A to sa stane iba ked ja umieram s migrenou a este ho o to musim poziadat, alebo ked sa velmi tesi. To je jeho podakovanie. Sranda nie? A od vcera s nim nie je rec, lebo ma vkuse sluchatka na usiach, kade chodi. Akurat, ked sme sli na prechadzku a chcel to mat v usiach, tak uz som ho sprdla 😝

lubinka9
3. dec 2009

cauky,

tak dnesny Unterricht za mnou, teraz silno uvazujem o ladovych gastanoch vzhladom k tomu, ze som si prebehla par prispevkov od vas vyssie 😝 a neviem neviem ci odolam.

inak miri, ja si myslim, ze to mas vycerpanost organizmu. Ono sa ti to nikdy nestane ked potrebujes zaberat, makat a riesit veci, za to ale ked vybehnes po velkom strese na dovcu alebo po nej tak sa clovek rychlo zlozi. Podla mna ma Dr. recht a ked sa ti aspon trochu da chod von, na trhy, daj si gastany, wursta, proste pozitiva nahanat. Mas toho za poslednu dobu dost.. Ale uz sa vam blizi dovo tak to bude lepsie. Verim tomu.

a super, ze sa darcek pacil len bacha aby tie sluchadla nemal stale v usiach a ty sa budes chciet rozpravat. 😝

meleri, super ze zabralo. To je hlavne! A maly nech sa drzi a nech ho to obide.

janulka04
3. dec 2009

Ahojte, babulky..ako sa mate?
lubi, nevies mi poradit..ako je to tu v Nemecku...za vysledky z krvi si treba zavolat, alebo ako?
a dostavaju sa tu tiez tu baby boxy? A ako je to s tehu knizkou? mne ju este nedal 😒

janulka04
3. dec 2009

meleri, vyzdrav sa....

lubinka9
3. dec 2009

ahoj jani,

je zvykom, ze ak su vysledky zle volaju oni hned ako ich maju. Inak zvyknu povedat kedy si mas zavolat.
no a ja som hned pri prvej navsteve dostala kopec casakov, prospektov a nejake vzorky oleja a cajov. Chodim ale do sukromnej praxis.
no a Mutterpass som dostana na druhej navsteve,tusim som bola v 10tt pri prvej uz zvyknu davat ale moj Dr. to vtedy nestihol vypisat. Tebe este nedali? 😕 To si davaju nacas, kam ti zaznacili udaje z prveho UTZ? a vysledky vsemoznych krvnych testov na zaciatku? 😕

janulka04
3. dec 2009

ja som ubi najprv chodila na svk do 10tt, potom sme cakali na papiere zo Slovenska...a ja tiez chodim do sukromnej...povedal, ze tehu knizku mi da pri dalsej navsteve, ale to som isla na druhy den len na krv, tak mozno myslel dalsiu navstevu 14,12, kedy idem do poradne...ja som magor z toho
na svk mi nedali tehu preukaz, ved na co, kedze vedeli, ze mienim chodit sem...no, uvidim
a velke dakujem 😵 😉

lubinka9
3. dec 2009

no tak to je OK, to ti da najblizsie. Ak si sla len do labaku a nebola s Dr. tak to dostanes na najblizsej poradni.
A ked sa ti nieco nezda tak sa ozvi.
A NT-cko ti robili uz tu v DE? Je to nadstandart, nie je to bezne vysetrenie tu v DE. Treba si on povedat. Tu sa robi medzi 11+0 - 13+6 tt

janulka04
3. dec 2009

lubi, ja som bola tu u lekara prvykrat teraz v pondeok a to uz som bola 15tt ☹