Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
4. jan 2010

mirusch, druhý měsíc jo? To nějak brzy 😀

Předpokládáš dobře, no jo, otočila se.... Ale jak říkal dneska doktor, asi k tomu má svůj důvod.... Taky si to myslim, ale uvidíme, třeba jí to ještzě půjde, ještě nějaký den má 😎

mirusch
4. jan 2010

Blondy, brzy 😀 Ale zase sme si to zavcasu vsetko vyjasnili.
No, tak ako jej mama, aj dcera je proste extra 🙂 a ma svoju hlavu. Inak ja sa necudujem, komu by sa chcelo tyzdne trcat dolu hlavou 😝 Jej sa teda nechce a basta. Ale mozno ju este prehovoris, co ty vies. Inak som videla, ze vedia dieta aj manualne v bruchu otocit. Dost brutal to vyzeralo, aj ked matku to neboli, co na to dieta, to nikto nevie. Ale ako to dieta ta zena tocila, tak bolo tak krasne viditelne, az som sa cudovala.

blondynka400
4. jan 2010

mirusch, jojo 😀
Já se jí taky nedivím, mně by se taky nelíbilo být hlavou dolů....
Jojo, dá se, jsou na to takové speciální hmaty. Ale bolí to jak matku, tak to hlavně bolí ten plod a to prý dost. Proto se to v dnešní době v pdostatě nedělá.... Navíc když máš plecentu na přední straně,hrozí, že se poškodí a potom se taky dost často při těhle hmatech dítě do pupečníku zamotalo... 😝

schnucki
4. jan 2010

kleo teda to je brisko, panejo .... ale vy vsechny 😵

mirusch ja to tu jednou zminovala ze pojedeme, ale to jste byli jeste na dovce .... ja u nasich nechci sem chodit, nemusej vedet vsechno 😀

tak to ja ani nevedela ze se neco takoveho da, ale pokud jsou takova rizika tak prdet na to .... holka je proste po mamince 😀

normalne nam prislo vyuctovani za listopad, prosinec 2008 a mame doplacet 100 euro!!!!! a rodinka naproti nam ma 80 euro plus, za celej rok .... tak to my vysvetlete ..... normalne se mame obratit na majitele a ten ma ukazat originaly a poslat na firmu ktera to dela stiznost, ale majitel nam nezveda telefon, vi ze mu to nezaplatime, tak zitra jedeme primo na tu firmu, ze se majitel zdraha se o to postarat (kdyz tu s tim byl tak prej kdyby neco, mame zavolat firme, ale ve vyuctovani stoji, ze se mame obracet na majitele a ten se s nima spoji) .... tak tu budem delat dusno, pred nama si nikdo nestezoval, ted jsme 4 rodiny, nenecham si sr... na hlavu .... ach jo

schnucki
4. jan 2010

prominte, musela jsem to vypustit 😝

blondynka400
4. jan 2010

schnnucki, a to je za co? el, teplo a voda? 😕 To je docela divný.....

emily327
4. jan 2010

schnucki : dakujem za privitanie 🙂

emily327
4. jan 2010

mirusch: dakujem za podporu moja, ved uvidime ako to bude prebiehat, necham info 🙂

Inak dobry vecer prajem, ako pozeram som tu skoro jedina, co sa ide iba zacat snazilkovat ☹ hmm no dufam,ze coskoro vam budem pisat, ako mi je zle z tehu 😀

schnucki
4. jan 2010

blondy je to za vodu, topeni a par malickosti ... ale je tam neco spatne .... soused napriklad pry topi hodne v kuchyni, ale topeni jim uz par let stoji ve sklepe .... takze si na ne doslapnem 😠

emily hlavne to chce klid ... a neni spatny ze teprc zacinate ... a neboj se ptat, jsme tu od toho 😉

emily327
4. jan 2010

schnucki: dakujem pekne, zatial cakam na ovulaciu 🙂 a potom na MS ....atd. Ale dakujem, ze sem mozem kedykolvek prist a opytat sa alebo len tak napisat a vzdy ma tu niekto povzbudi 😉
Kde v zahranici sa nachadzas ty?

meleri
5. jan 2010

čaute holky,

tak se hlásím zpátky po celkem katastrofální cestě, doufám že se to už nebude nikdy opakovat...ale naštěstí jsme všichni zdrávi..do Prahy jsme místo za pár hodin doletěli po třech dnech, když jsme uvízli ve Frankfurtu kvůli kalamitě...no a na zpáteční cstě nám zase ztratili kolečko od kočárku takže můžu být ráda že mám nosítko jinak bych byla v prdeli...prý ho ani nebudou hledat, takže si musíme sehnat nové...jak to fakt netuším protože je to italský kočárek prodávaný jen v česku...takže asi budu muset dítě odnosit dokud nezačne trochu slušně chodit..

ale jak u vás? jak jste prožily vánoce? no musím vás dočíst!
malý pořád spí po včerejší cestě ale já se musím vyhrnout na domácnost...🙂 mějte se pěkně!

lubinka9
5. jan 2010

ahojte,

meleri vitaj spat. No pani, ty mas teda zazitky 😕 Ale hlavne, ze vsetko dobre dopadlo. No a to koliesko.. tak nech to aspon preplatia, nie? i ked bude tazke ho zohnat ked pises. no teda 😠

ja som mala sviatky v pohode, klud a nohy v teple. 🙂

kleopatris
5. jan 2010

ahojky
tak ja som spät z nemocnice...cakala som jak hlupa, nez som sa dostala na rad (hlavne, ze som mala termin) a mam blbe spravy :( maly je stale moc velky a ta dr. v nemocke mna poslala znova na test na cukrovku 😢 som z toho akosi nanic...pozitivne je, ze inak je vsetko ok, ale co z toho, ked mam mozno zanedbanu cukrovku a poskodene babatko 😢

meleri
5. jan 2010

Lubinko,

ahoj, dík! 🙂 jo, ale co se dá dělat no...jo přeplatí ale na co mi budou peníze když nebude kolco..

Kleopatris,

ajaj, co to slyším...a na tom testu z 27 tt se nic neukázalo? Snad to nebude tak vážné s miminkem, tak ať je vše v pořádku! a ultrazvuk ti nedělali?

čaute ..

blondynka400
5. jan 2010

meleri a co je to za značku? Třeba bych ti ho mohla koupit a poslat, kdyby se to dalo sehnat....

kleo, a kdy na ten test jdeš? Ty jsi předtím nebyla? 😕
Já bych to neviděla tak černě, říkala jsi, že v rodině se u vís přeci rodí velké děti ne? A i kdyby jsi měla trěhu cukrovku, ještě neznamená, že by malému muselo něco být.... 😉

kleopatris
5. jan 2010

ahoj meleri, ani som ta neprivitala naspät 😅

blondy ja som bola na teste v 24 tt a bolo vsetko ok a teraz ta baba v nemocnici mna nastrasila, tak si musim zopakovat ten test a v utorok idem zase do nemocnice na ultrazvuk.....
dnes vecer mam este termin u mojej Dr. tak sa jej popytam, cim to moze byt...a mame v rodine velke deti a aj my s manzelom sme dost velki, ale aj tak mna to rozhodilo....
moze sa tehu cukrovka rozvinut az neskor? alebo nemoze jeho velkost suvisiet aj s mojou stitnou zlazou? boze dufam, ze je len velky, lebo je velky a nie ze mu nieco je :(

blondynka400
5. jan 2010

kelo, no on v 24 je poměrně brzy, protože cukrovka se může vyvinout zhurba do konce 28, někdy i později, i když to nebývá moc časté....
A štítnou žlázu jsi měla v těhu kontrolovanou?
Jak moc je vůbec veliký? Máš nějaký váhohový odhad? Nebo jakému tt odpovídá? 😕

meleri
5. jan 2010

Ahoj Blondýnko,

jej ty jsi moc hodná! Já už říkala mamce, zkusí se podívat jestli by jí to neprodali..jinak se to jmenuje Viper od firmy Zapa..

a ja se ti jinak daří? zatím jsem moc nedočítala..co miminko?

Kleopatris,
to nic! Máš ted starosti.

taky se trošku divím že ti neudělali test kolem toho 28 tt. ty máš problémy se štítnou žlázou? doktoři často hodně straší místo aby člověka povzbudili.. ☹ držím palce ať je to v pohodě, hlavně aby ti řekli co se vlastně děje..

malý zase spí tak odpočívám, venku je tak všelijak, ale budu muset ven..

blondynka400
5. jan 2010

meleri, tak já mrknu 😉 Ale nevím, jestli prodají jenom kolečko... 😝 😀
No mně se daří dobře, mimi je v pořádku, akorát mě trápí, je KP, takže zatím to bohužel vypadá na císaře, jestli se tedy nějak neumoudří.... 😔

mirusch
5. jan 2010

Ahojte. Taaaakze: Schnucki 100? Za kurenie a vodu alebo za co? Nemate k tomu nejaky rozpis? Lebo ked nam majitel doniesol to vyuctovanie na 900 EUR (inak to bolo v poriadku, len my sme mali nizke Nebenkosten mesacne, tak sme si ich navysili), tak som presmejdila tie papiere, nam to pocita firma Techem a vam? To bolo ok, teda pokial moj pochop siahal, lebo to strasne zlozito prepocitavaju, hlavne tie spolocne priestory - chodba a tak. Inak kurenie, teda olej, je strasne drahy a ak majitel nakupuje v sezone, tak naklady stupnu, nas kupuje v lete. Nechapem celkom vasu situaciu, asi sa najprv obrat na majitela, skusaj znova a znova, v kazdom pripade by si mala mat original podrobnu fakturu s podrobnymi vypoctami. A odsleduj si, ci vam sedia pripojky vody - tam kde mate hodiny. Lebo ja som napr. az teraz zistila, ze na nase hodiny ide aj pripojka v pivnici, kde pouzivali vodu stavbari, ked prerabali susedov byt a teraz nikto nedokaze, kolko pouzili a budeme to platit my 😠 😠

Emily, este aj Schnucki sa viac-menej snazi, aj ked maju problem, neboj nic, vzdy sa niekto najde. A Meleri tiez rozmysla, ze zase zacnu... Kludne sa sem prid postazovat alebo pochvalit, nato sme tu, nie? Alebo sa pytaj, mas to tu plne odbornicok 😉 A vies odhadnut, kedy mas ovulaciu? Lebo ja som predpokladala, ze ako obycajne, stred cyklu, ale prd, ja som mavala az 17. den, ako som neskor zistila... Proste sa snazte stale 😀

Meleri - IP. Ale fuha, vidis, mohla som vas prist na letisko pozriet, keby som vedela... 😝 A daju vam vobec nejaku financnu nahradu za to koleso? A nemoze ti niekto v CR pomoct s hladanim noveho kolieska? Na nervy.

Kleo, hlavu do kludu prosim ta, este drobcovi uskodis tym, ze mas nervy. Nech ta len pekne kukaju a sleduju, ale mozno je fakt len velky, lebo je velky. Mozno bude proste velky chlapisko! Si zober, ze ja som sa narodila ako 4,3 kg a moj brat este viac! Je tiez mozne, ze ste pocali o nieco skor ako si myslis, ze bola ovulka skor, o kolko je vacsi? Juj, drzim vam velmi palce, aby boli obavy zbytocne!

meleri
5. jan 2010

Blondy,

jo taky si myslím že te kolečko mamce asi neprodají...jsem z toho smutná páč jsme ten kočárek měli fakt rádi...tchýně vytáhla kočárek po manželovi ale vůbec nevím v jakém je stavu..

a co je to KP? Císařský řez, no není to zrovna super, ale zas to není taková hrůza, ale přeju ti ať nakonec porodíš normálně!

MIrusch,

jo dík! odepíšu ti. jo náhradu nám dají..ale peníze jsou naprd když mi kolečko nenahradí..

schnucki
5. jan 2010

ahojik holky,

mirusch nam to taky dela techem, dneska jsme tam byli a volali majiteli co si to vymejsli a posila jim tam lidi, byli jsme dve rodiny 😀 .... jinak stale volame majiteli a doufame ze se brzo ukaze .... pisnu IP, nehci tu s tim nejak otravovat ....

kleo moc o tom nevim, ale drzim palecky at je malej jen vetsi 😉

meleri teda koukam ty jsi si uzila .... ale aspon ze to odneslo jen kolecko ....

blondynka400
5. jan 2010

meleri, já mám právě taky pocit, že to kolečko jen neprodají...
Ale přijde mi, že by ti to měla letecká společnost fakt uhradit, je to jejich vina....
No stejně to zkusím, za to nic nedám 🙂

KP je konec pánevní nebo-li je zadečkem dolů... Takže abych jí zbytečně neohrozila, zbývá mi akorát císař a nebo tedy je ješě šance, že se otočí, i když není velká ale je. Nejvcí mě na tom štve, že už byla skoro otočená (hlavičku měla nad kyčlí) a pak nevím, co se stalo, ale v neděli večer se otočila zas hlavičkou nahoru. Ale vzhledem k tomu, že je to evidentně cestovatelka, tak se naděje nezvdávám a třeba jí to dojde 😀

mirusch
5. jan 2010

Meleri a nevystruha ti to koliesko manzel z dreva napr.? 😀 😝 Promin, blba sranda. Ale za opytanie nic nedas. No ale ked opravuju, tak vymienaju predsa aj jedno koliesko, nedalo by sa to do tej firmy nahlasit ako oprava?

Schnucki, bojuj 😠

Blondy, to je ono! Cestovatelka! Ked si mamina moze cestovat hore-dole, tak aj dcera moze!

blondynka400
5. jan 2010

meleri, a ještě mě napadlo co jiné kolečko ale stejné velikosti? 😕

mirusch, nesnídala jsi náhodou vtipnou kaši? 😀

schnucki
5. jan 2010

mirusch my se nedame!!!!

blondy myslime na tebe a na dalku malou premlouvame 😉 drzime palecky at se jeste prece jen otoci 😵

meleri to co pise mirusch neni spatnej napad, prece se muze rozbit a pak by ho meli nejak nahradit, prece nejde aby sis koupila kocarek a neco se porouchalo a ty sis musela koupit novej .... myslim na tebe

blondynka400
5. jan 2010

schnucki, tak uvidíme, zda to zabere 😀

mirusch
5. jan 2010

Blondy 😀 A ty si co ranajkovala? Ze ina velkost 😝 Chuda Meleri....

blondynka400
5. jan 2010

mirusch, a nepotřebuješ brýle? Já jsem napsala jiné kolečko ale stejné velikosti 😀
Jinka já dneska skoro nic nejedla, nějak němám chuť 😝

kleopatris
5. jan 2010

ach babulky ja ani neviem o kolko je maly vacsi, minule bol asi o 10 dni, uvidim co povie moja Dr...ta tetka na UZV bola fakt divna a ja totalne v soku, takze som aj jazyk ja krava stratila 😠
a inak viete co je najlepsie? ze som dostala dalsi termin do nemocky az na termin porodu! (teda okrem UZV, ale to robi ine oddelenie). Takze dnes som sa nahlasila, bez toho ze by so mnou nieco robili, teda zmerali mi tlak a hotovo a dalsi termin mam az o 6 tyzdnov!!!! hlavne ze u nas sa chodi raz za dva a neskor raz do tyzdna.....boze zlate slovensko...ja by som fakt tento rakusky zdravot.system vyhodila do vzduchu! a ze ked to na mna pride skorej, tak mam proste prist....

meleri ja si myslim, ze musia nahradne diely predavat, my kde sme objednavali kocik, tam maju aj extra kolecka, ked ti praskne alebo tak. nech sa mamka skusi opytat, ale podla mna to musi ist

schnucki 100 EUR, hm pekne...ja mam pocit, ze nedoplatky su furt, stalo sa vam uz ze vam niekto dobrovolne vratil preplatok? nam teda nie....ale nedoplatky mame furt 😠