Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
20. jan 2010

Emily,

jej to je blbé, a co dělá, má noční?

holky ta únava se dá, nebojte není to zas tak strašné, ono to pak přejde. 🙂

emily327
20. jan 2010

meleri, nie on je kucharom a kedze maju vela ludi a malo ich je, tak mu volali, ci moze prist ☹ A slovak nemoze nikdy povedat nie, ak nechce prist o pracu 😢

ja som unavena a este ani nie som tehu - alebo som ????? Uz iba tyzden a budem si robit testik, tak uvidim.

schnucki
20. jan 2010

meleri ja bych to brala bez tech bolesti bricha, doufam ze nekdy polevej 😀 ale mam co chci 😀

emily ja nepracuju, studuju tady na vysoky 😝 ono se to docela da, i kdyz mi to dava zabrat, hlavne ucit se na zkousky, to mi dava hodne zabrat, jak jsem furt unaven ....
drzim palce na testik 😉 .... ja zacala pocitovat priznaky kdyz mela prijit ms ....

mirusch
20. jan 2010

Ahojte babule. tak som dnes popracovala viac ako som si myslela, ze budem, sefka mi dala lepit fotky na vystavu, co otvarame o 2 tyzdne. Zodpovedna uloha 😝 A tak sa milo usmievala, ze som to teda dorobila vsetko. Ono je fasa na dobrovolnej praci, ze ked sa ti nechce, tak proste ides domov a nikto ti nic nemoze 😀 Ale mne sa chcelo. A mali sme aj mesacny pohovor a tak. A zajtra idem zase, tak az neskor pridem.

Dakujem, ze na mna myslite, Emily, Lubi a aj ostatne. Uz mi je celkom ok, ale idem zajtra k Dr., lebo mi to udrelo do dutin a z toho ma boli hlava. Ach jo. Rovno sa jej opytam, ze co mam so sebou robit - ohladom imunity.

Emily, na teba som hrozne zvedava s tym testom, fakt.

Ja sa uz hrozne tesim na jar. Ked tu bola riadna zima, so snehom a riadne minusove hodnoty, tak mi nic nebolo. Ale akonahle sa oteplilo, nebo zatiahlo a je tma a prsi, tak mi je pod psa. Uf, uf.

emily327
20. jan 2010

studujes schnucki??? a v ktorom si rocniku? hm no to nezavidim sa ucit a byt tehu ☹ mala si typicke MS priznaky??? Alebo boli nejake ine? Ja mam tento tyzden divne vsetko, bolave bradavky, plne prsia a vytok.....
Ozaj aj pocas tehu ma zena vytok?? ( to ma len tak napadlo,ze ako to s tymto nasim "kamosom" je 😀 )

emily327
20. jan 2010

mirusch: prave som sa chcela opytat,ze ako ti je.... Na dutiny je fakt najlepsi solux, daj na mna, mam chronicke dutiny a pred mesiacom mi nic nebolo len ma boleli dutiny, tie sa sice liecia dlho ale da sa to ak zacnem hned na zaciatku vyliecit za take 2 tyzdne. Denne aspon 3 krat nahrievat nad soluxom alebo sa naparuj, ak nemas solux. Ale nie nad harmancekom ale iba voda a sol. Solux je pohodlnejsi ale ak nie je tak je dobra aj voda 😀 Inak aj ja som zvedava co mi test ukaze... Ale ja co sa stastia tyka stale tvrdim,ze to by velmi velka krava musela nadomnou preletiet a okakat ma aby sa aj na mna nalepilo trochu stastia 😀
Tu sa narazovo oteplilo a ja len cakam, kedy sa zase ochladi, lebo ked vidim ako uz ludia chodia v kratkych rukavoch a nie je vonku ani 10 stupnov nad nulou, tak ma az striasa. Uz teraz je vsade chripka ......

mirusch
20. jan 2010

Emily ja viem, ja som s dutinami bojovala uz ako dieta. Prerazali mi ich x-krat 😝 Taka hnusna dr. tam bola, ktora kazdemu na privitanie nastrkala do nosa 20 cm ihly, je jedno, co ti bolo. A potom ten vyplach... doteraz pocujem ten zvuk, ked povolovala chrupavka 😔 A ked niektore decko zaplakalo, tak iba nan kricala. svina, fakt. To mi teda trvalo, kym som sa ako dospela znova odvazila k nosnemu-krcnemu....
Nemam tu solux, uz to nepredavaju, namiesto toho su ale tie cervene lampy, tak tu mam. Aj som ju uz vytiahla. A naparujem s morskou solou...ked sa mi chce 😅 Ale nemozem cakat, kym to prejde same, pretoze kazdy den migreny nezvladnem. Zvykne mi Dr. predpisat kortizonovy sprej, ten pomoze dost rychlo.

schnucki
20. jan 2010

ahojik mirusch .... super ze uz je ti lip 🙂 dej vedet co ti doktorka povedela, .... myslim na tebe at je to brzo pryc a muzu prijit na caj 😵

emily ja si ze zacatku myslela ze bolesti bricha jsou klasicke bolesti pred ms, takze jsem to nejdriv neresila, asi tak co jsem mela uz par dnu spozdeni jsem si zacal vsimat ze mam plnejsi prsa a az tehdy me napadlo jestli nahodou nejsem tehu, pockala jsem az jsem mela pres tyden spozdeni a testla .... jinak bolesti bricha me neopustili ... jak se to tam asi meni 😀
a kdy ze by ti ms mela prijit? .... jinak vytok mam stale, to je snad normalni 😝

schnucki
20. jan 2010

holky ja nevim co je morcacie 😅

jinak jsem ve 4.rocniku emily 🙂

teda mirusch ty mas zazitky, takovy doktory by vubec nemeli nechat neco delat 😠

emily327
20. jan 2010

mirusch, ty urcite najlepsie vies co ti pomaha, tak drzim palce aby to co najskor preslo 😉 Co sa tyka prerazania dutin, mne to robili asi 10 krat a pri poslednom,kedy sa to lekarovi nepodarilo na 2 pokus a ja som myslela,ze od bolesti asi ho nakopem, tak som si povedala,ze NIKDY VIAC. A musim zaklopat po operacii dutiny som uz ani u krcneho nebola a uz ani klop klop nemam silne zapaly, vzdy ked mam nadchu alebo mam anginu vyhrievam aj dutiny - preventivne. Ano aj ja mam tu lampu, ale to je pre mna to iste, solux alebo ta lampa, nevidim v tom ziaden rozdiel, iba ze lampa je lahsia 😀

schnucki, no mna tento tyzden tiez boli brucho ako pred MS, ale to asi bude z toho,ze sa hormony upravuju v tele po vysadeni HAK, lebo takto ma v podbrusku boli uz 3 tyzdne. Ale prve 2 to bola silna rezava bolest hlavne na pravej strane ☹ az som sa zlakla,ze som sa mozno prechladila alebo ze mi je nieco s cim treba ist k lekarovi.Ale potom som si nasla na nete vela clankov o tom,ze ak je ovulacia zze je to takyto prejav. Tak som to uz neriesila. Inak MS cakam buduci tyzden ale kedy presne neviem naposledy som ju mala v piatok, mesiac pred som nemala vobec a v oktobri som ju mala vo stvrtok a predtym streda a este predtym utorky som zvykla 😀 tak si vyber 😀 ja viem je to divne,ze som to mala takto ked som brala HAK mala by byt pravidelna, ale u mna to ak nebolo ☹ takze testnem v strede tyzdna v stredu, pred odletom do Anglicka a potom este skusim v piatok a uvidim. Alebo ma prekvapi MS a uz nemusim testovat vobec....

mirusch
20. jan 2010

Schnucki morcacie je Putenfleisch, neviem cesky 😝

emily327
20. jan 2010

schnucki, vsetci krcni lekari su rovnaki, na to musis mat zaludok aby si nim mohla byt, dufam,ze nestudujes medicinu a odbor Otorinolaryngologiu 😀 fuuha inak co sa skoly tyka, tak asi bude musiet prelozit statnice co??? alebo je to iba 4 rocna vysoka skola????

mirusch
20. jan 2010

Emily, som si aj myslela, ze ta lampa je to co solux 😅 Proste to hreje a to je hlavne. Nasi maju este taky dinosauri solux, co sa da prepnut aj na dezinfekciu miestnosti a vraj to aj opaluje, tak neviem co to je.
Veru, nosny-krcny-usny lekari, na to musi mat clovek zaludok. Ale v Nemecku mam zatial 2 skusenosti s tymito Dr. Raz kvoli dutinam, to bolo to prvykrat, ked som sa triasla ako osika, ale nic mi nerobili, akurat som dostala ten sprej, co mi aj moja Dr. potom predpisovala. A potom som bezala k jednemu (inak fakt prijemny Dr., musim vypatrat, kam sa prestahoval 😝 😅), lebo som mala strasne zvuky v uchu, pukalo, klopkalo, skoro som sa z toho zblaznila a vysvitlo, ze mam na bubienku vlas 😕 Skoro som odpadla. Vyberanie nebolo sice prijemne, ale trvalo len par sekund. A potom mi asi 2 tyzdne fucalo z ucha, ked som si fukala nos 😀 😀 Kym sa nevratilo do povodneho stavu. Celkovo sa tu v Nemecku zbavujem strachu z lekarov, je tu iny pristup ako poznam zo SR.

schnucki
20. jan 2010

teeeda emily to je clanek .... kazdopadne drzim palce 😉 .... ja jsem zkousela ovu taky pozorovat, ale nejak jsem na sobe nikdy zadny priznaky nepozorovala, jen snad dvakrat lehky spineni .....

mirusch dekuju 😀 me se do toho pletlo morce 😀

emily mam to na 4 roky, spis na pet protoze se to vetsinou za 4 nestihne, ale ja mam teprve dva za sebou, teda dokoncuju druhy rok .... takze prerusit a pak nejak dodelat 😀

emily327
20. jan 2010

mirusch, to je horske svetlo 😉 to co maju vasi 😀
fuuha no ked tak citam co vsetko ti je a bolo 😀 tak ty musis mat neskutocne zazitky s lekarmi .... Chuda moje, si si toho asi s nimi uzila, co???

emily327
20. jan 2010

schnucki, aha uz chapem 🙂 No neboj, hlavne nech ste s babom ok a potom aj skola sa dokonci 😉 Ubehne to ako voda a ty budes mat aj porod za sebou a aj skolu casom skoncenu 😉 Aj mas v plane chodit na vsetky prednasky do konca tehu, alebo uz teraz mas chut s tym prastit? Ja by som sa uz v tomto veku nevedela prinutit ucit, hoci este jedno ucenie ma caka ☹ vodicak 😒 tak dufam,ze to zvladnem.............

meleri
20. jan 2010

Emily,
jo tak to je blbé...teda pěkná diskriminace... 😖 A s tím testem tak ať to vyjde! 🙂 teda přerážení dutin to je strašné! proboha jak to dělají?? a je to fakt nutné, jo já bych mu taky dala do zubů..ti doktoři jsou někdy pěkní saďáci teda...

Mirusch,

ahoj! tak i to lepení fotek je fajn, to vůbec ani pořádně nevím že děláš v muzeu, to by mě strašně bavilo! a co to je za muzeum, historie nebo umění? nebo zvířata?

jejda ty dutiny to je celkem humus...já to měla jednou ale nakonec se to nějak vyřešilo už ani nevím jak byla sem malá..ale dost to bolí..

holky teda maso z morčete... 😅 😝 😀 no nevim nevim, no asi to bude jako s tím velboudem a ťavou nebo tchýní a svokrou ne.... 😅

meleri
20. jan 2010

tý jo bůhví co Blondýnka, stejně to muselo být asi maso, to její miminko je celkem velké, no snad to moc nebolelo! hlavně že to má za sebou..

schnucki
20. jan 2010

tady se dela po dvou letech takova velka zkouska, neco jako bakalar a tu ja chtela delat v lete .... ale s tim ted nic nebude 😀 .... v breznu pojedu do skoly se poradit, ale asi s letnim semestrem prastim, nevim jak bych to dala a nechci ten semestr ztratit, tak doufam ze to pujde 🙂

meleri to je kruti maso, ja jen neznala ze se mu rika slovensky jinak 😀

emily budes dela ridicak?? tak to drzim palce 😉

emily327
20. jan 2010

meleri, no myslim si,ze sa tu kazdy den naucim jedno nove ceske slovo 😀 alebo ja naucim niekoho slovenske 😀 ale je to fajn,ze si rozumieme a obe strany si mozu pisat v svojom jazyku 🙂 parada 😎
Co sa prerazania dutin tyka, tak je to fakt hrozne - do nosa ti vopchaju taku ihlu dost hrubu ihlu ktora je duta, tou ti prerazia celnu kost ako sa konci nos a zo spodu namontuju hadicku, cez ktoru vtlacaju vlaznu vodu. A tym robia preplach dutin, nezelam to nikomu, ak nemusite toto prezit,tak si to nikdy nedajte urobit. Ja som nemala na vyber kedze ma moja detska lekarka ( ked som mala 15-nast) liecila tak,ze mi kazala sa 3 mesiace naparovat nad harmancekom a ked som prisla na krcne a videli v akom stave mam dutiny, tak neverili vlastnym ociam, harmancek vsetko upchal lebo vsetok ten hnis sa zrazil do kopy o to horsi bol ten vyplach a nasledne 3 tyzdnovy pobyt v nemocnici ☹ kde do mna tlacili denne asi 10 tabletiek a mna hlava bolela coraz viac a viac.... uz je to minulost, nerada na to spominam, ale aj toto je zivot.....
Ale viem,ze ak budem mat deti, budem im zakazovat potahovat nosom a chodit v zime bez capice...

schnucki
20. jan 2010

no ja si to vubec nedokazu predtavit, zadeckem napred .... jsem zvedava na vypraveni .... ale hlavne ze to holky zmakli a jsou v poradku 🙂 😵

mirusch
20. jan 2010

Schnucki, ze morce 😀 😀 A coze, s bruskom sa ti nechce ucit ci ako? 😝

Meleri, no ja robim ako dobrovolnicka v muzeu babok. hrozne ma to bavi, aj ked to je zadarmo. Normalne som u kasy - proste s navstevnikmi, ale dostavam uz aj ine ulohy a som aj zapisovatelka v predstavenstve, proste cim dalej, tym viac zodpovednejsie. Len skoda, ze tam nie je platena praca.

Emily, uf, to si mala fakt huste s dutinami 😖 Mne najprv napchali do nosa niekolko 20 cm ihiel s niecim, co uvolnilo obsah dutin. A potom ten postup, co si popisala ale s obrovskou striekackou. Uz len pohlad na tu striekacku mi zmrazil vsetku krv. Vies, ale keby ta Dr. bola citlivejsia, ale ona iba hucala, ze nerev mi tu!! Proste hroza. Tu v Nemecku je dost bezne, ze si ludia preplachuju nos sami - solny roztok, do jednej dierky leju a druhou to ide von, ale ja to v zivote robit nebudem, ten strach a spomienky mi v tom brania.

No, Meleri, ono je to niekedy fakt nutne, ten preplach, hlavne ked sa to tam vsetko zastavi a hnisa to, to je nebezpecne. Musi to proste von....

mirusch
20. jan 2010

Ale Emily, aj mne to ostalo - v zime nejdem z domu bez zakrytej hlavy 😀 ciapky nenosim, ale vzdy mam kapucu, pripadne este celenku aj cez usi. 😝

emily327
20. jan 2010

mirusch, tak ja celu zimu iba s capicou. Uz som si na to zvykla a ak ma kvoli tomu,ze nebudem mat capicu ma boliet hlava a to fakt staci,ze ta ofukne, tak to mi nestoji za to ☹ A moj drahy mi dnes kupil capicu 🙂 tak som vystrojena na vylet do Anglicka 😀

emily327
20. jan 2010

Inak nasa blondy to zvladla super, ved ona je cela super a dokonala sexi zienka, ja som o nej vobec nepochybovala,ze to nezvladne 😉 berte si z nej vsetky tehulky aj netehulky priklad 😉

meleri
20. jan 2010

ty brďo tak morče je krůta? 😀 no dobré! 😅 teda už mlčím... 🙂

EMily,

jo já taky! 🙂 je to sranda...nic ve zlým, já má slovenštinu hrozně ráda...a taky polštinu, tam jsou ještě srandovnější rozdíly..jako šukat je hledat, a pak ty jejich nadávky, to je taky sranda...pša krev cholera..jen kur..a je v každým slovanským jazyku stejná...hele a slovensky je prdět prdět nebo pukat už sem to zapomněla...

ty br´do tak to je masakr, to jsem tak jednou čekala v čekárně a zrovna vyšla paní co jí to dělali, no fakt radši znova na císaře, to bolí až pak!

Schnucki jo...musí to celkem bolet takový porod..ale zas pak už je veget... 😵

Mirusch, jaké muzeum babok? jako babek? zas ta slovenština..ale je to fajn, a časem tam nemůžeš nastoupit i za plat?

ty vogo fakt ty dutiny, já bych jim asi utekla, já mám cikánské předky takže s odvahou nic moc....prý i muslimové si tak proplachujou v klidu dutiny, a dokonce prý se tak dá větrat i prdel ale už mlčím.. 🤐 ale věřím že s těma dutinama je to těžké..já říkám měla sem tenkrát štěstí že se to nějak vyřešilo přirozeně..

holky musím už končit, za chvíli začíná můj oblíbený seriál.. 🙂

emily327
20. jan 2010

meleri, tak ty nas opustis kvoli serialu??? no fuj,ze sa nehanbis 😀
ja mam tu bordel este od obeda a musim este varit na zajtra ale neviem sa odlepit 😵
Ale este som prejedena, robila som slivkove knedle, tak este fucim 😀

mirusch
20. jan 2010

Meleri, babka ... hm baby radte. No loutka to nie je, tie sa pouzivaju v divadle, nie? Ahaaa, panenka 😀 Mame aj 3000 rokov stare, taku zbierku nema hocikto. Vsetko mozne mame, len aby som si konecne nasla cas si to poriadne pokukat a naucit sa nejake veci.
Meleri, nuz, preplach u lekara je proste zazitok, fakt. Ono to zas az tak brutal neboli, ale ten zazitok, ten s tebou ostane na cely zivot. To praskanie kosti, obrovska striekacka, to, co z teba tecie... 😝 Dobru chut.
Ale ja si stale hovorim, ze my nemame ani potuchu, co vsetko cloveku moze byt a coho sme usetreni. Takze radsej drzim hubu a krok a tesim sa, ze mi nic horsie nie je.

mirusch
20. jan 2010

Emily ako si robila tie knedle? Ja sa tiez na to chystam, ale nemam potuchy ako sa robia 😀

emily327
20. jan 2010

mirusch, suhlasim s tebou. Toto asi nebolo este tak hrozne ako ked niekedy vidim v tych dokumentoch co davaju, co vsetko si chori ludia musia vytrpiet a co vsetko im robia brrr uz to mame za sebou a hadam sa to uz nebude opakovat klop klop aby som to neuriekla 😉 ozaj otazocka, nedostavas aspon nejake davky v nezamestnanosti??