Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
31. jan 2010

Hej babule, co nove?

mne sa akurat zohrieva grilovane kuratko s kyslou kapustou a zemiackami zo vcera 😝 😝 to si dam..

ivi vse OK, ja kukam co tu vyvadzate pravidelne ale niekedy ozaj neni cim prispiet. Inak tusim si sa pytala, ze odkial mam tie info ohladne uradov, je tu tema, Nemecko III. a tam su kocky, ktore radi a super poradia. Ja by som nevedela, na ktory urad sa mam s cim obratit keby mi neporadili. Ak mas nejake otazky tak sa na ne kludne obrat 😉
a inak dufam, ze u teba je vse OK 😉

no a emily mala pozitivny test, takze dalsia do party 😵

miri, s glutananom sme na tom rovnako. Ja teda niekedy zhresim s tymi hnusnymi hotovymi polievkami s dlhymi zakrutenymi rezancami a potom lutujem. Je to ozaj humus. Nastastie za cele tehu som sa vedela ovladnut 😉

meleri
31. jan 2010

Mirusch,

čau! jo když tak uvažuju ten Frankfurt není tak daleko od česka? třeba bysme se někdy mohli stavit jak pojedem autem..my ale jezdíme přes Nurnberg, tak nevím, mrknu se do mapy. tak to je super! tady nasněžilo taky, ale pět milimetrů a stálo to...ale v noci teda byla zima, musela jsem jít zapnout topení..

angličani jsou blázni, přitom jak jsem tam byla tak celkem slušně nasněžilo, ale kašlou na to..

no já nevím, myslím že se tmy nebojí když cítí matku ale když je tak samo v prázdnu tak asi jo. jenže to je život člověk si odmalička musí zvykat...

jo už je mi dobře tý jo ale byl to mazec, malem se mi zvedl kufr včera...jo ty jarne! ty jo tak to si šikovná! a kde sháníš to těsto? jo já nesnáším ten tuk! měla jsem kamarádku z Filipín a ta dělala tak úžasné ty rolky, vůbec nebyly mastné! k tomu dělala takovou fajnou omáčku na to namáčení to bylo fajn.

mirusch
31. jan 2010

Ivus, neboj nic, aj tebe bude zle, Schnucki je myslim nejaky ten tyzden pred tebou. 😉
A ozi, kde mame Schnucki? A Kleo?

Lubi, ja som dokonca zistila, ze asi sa mi vytvorila neznasanlivost nejakej prisady v hotovych produktoch. Proste sackove polievky a cokolvek sackove nemozem, lebo mam brutal problemy, kurnik, tak musim cerstve varit 😀 😝 Ale neviem, ze na co to moze byt ta reakcia. Teraz ako vysadili niektore veci a dali nove, akoze zdravsie, tak to proste nemozem....

No a tie jarne zavitky - tak sa to presne vola, ale asi to bude to iste, tak tie som zatial robila len parkrat, lebo je to strasna robota a zje sa to raz - dva 🙄 No, cesto som si sama robila, ale je tazke ho urobit take uplne tenucke.
Tuk tiez tazko znasam, moji rodicia si mysleli, ze len vymyslam, no ale odkedy sa viac-menej zdravo stravujeme, tak si moje telo odvyklo od tych typickych mastnych slovenskych veci. A zamiesali do halusiek rozpustenu mast a slaninu, nevedela som o tom. A celu noc som potom diskutovala s wc misou 😝

Meleri, nuz, ci je F. daleko od CR, to je relativne. Pre mna je daleko, ale pre teba nie 😀 A je mozne, ze ak idete cez Nürnberg, tak idete cez Frankfurt - neviem, kde sa napajate na tu dialnicu A3. To si musis zistit.

Tu sa ma vraj oteplit, uz teraz sa to pomaly spusta, tak neviem. Skoda. Nemam rada uprsane pocasie 😝

Zatra nam dotrepu novu chladnicku, no to bude zase zazitok to vsetko casovo napasovat, lebo staru nam tu nechaju, musim ju rozmrazit a dat znamej.

emily327
31. jan 2010

Ahojte, tak som konecne doma z vyletu v UK. Vyletik bol super 😉 Podrobnosti, zajtra vecer 😝 Som hrozne unavena. Co sa tyka tehu, tak podla mojich 3 testov co som si robila, tak to vyzera tak,ze som 🙂 Ved skuste same posudit - vid moj fotoalbum 🙂 ok dobru nocku a este mam jednu novinku ale to az zajtra pa pa

mirusch
1. feb 2010

Emily vitaj!!! Som hrozne zvedava na novinku 😉 Clovece, krasne ti tie ciarky silneju. Blahozelam! Vidis, ani si nestihla poriadne stresovat 😀

Babule, nas novy telkac je kaput. Tak ho vraciame Amazonu a posielaju nam novy. No ale uf, uf, po 3 tyzdnoch!

A dosla nam nova chladnicka, to zas bude bordel v kuchyni, nechali to v kartone 🙄

A teraz frcim k zubarke na kontrolu. Pa.

ivanajelinek
1. feb 2010

Ahoj Emily, tak vitaj spät... 😎 Aka bola dovolenka? Inak super, tesim sa s tebou... 😝

No Mirusch, ja som bola v utorok u zubarky...No vidis, telka sa pokazila ale prisla nova ladnicka 😵 ...aspon nieco...a co sa tam pokazilo za tak kratky cas?

Nam tu zasa hrozne snezi, hotove kalamity...
Schnucki a co je s tebou? Je vsetko v poriadku? Si sa tu uz dlho neukazala...

schnucki
1. feb 2010

ahojik holky,

ja si o vikend uzivala pritele, zas je celej tejden v cudu 😝

jinak jsem rodicum provarila svatbu, jakoze to bylo to prekvapeni, pritel dokonce pozadal rodice o moji ruku, jsem mu to napsala na papirek 😀 .... ale mam pocit ze mamka neco tusi 😝

emily super, to me moc tesi 😵 .... a jsem taky zvedava na novinku 😵

ivana me je zle jak po cem a jak kde ... ale s misou jsem jeste mluvit nemusela a doufam ze ani nebudu muset 😝

blondynka400
1. feb 2010

mirusch, no já zrovna čaje pro děti moc neuznávám. Fenyklový špatný není, ale takhle malému miminku bych ho tedy nedala. Zatím to řeším nahříváním bříška a masaží. Někdy je to lepší a někdy horší, ale řekla bych, že to ještě docela jde... Ale asi zaběhnu k doktorce, ať mi na to dá takovéty kapičky, to většinou zabírá, nějak se mi jí nechce nechat trápit, když to jde řešit...

meleri, já bych řekla že tím to není. Ono jí fakt evidentně bolí bříško, vždycky jí tak ztvrdne a kroutí se jak žížala. Je na ní vidět, že bych fakt chtěla spinkat, ale to bříško jí vždycky budí a pak se přetahne a to už je špatně...¨

emily, čárka vypadá že sílí, to je super 😵

mirusch
1. feb 2010

Ivus, sranda, fakt, budem kukat na chladnicku namiesto telky 😀 Ale to je mozne, prvych par dni, kym si nezvyknem, je o dost vacsia a ma rozne priehradky, vsak preto sme ju aj vybrali...
Telka zase ide 😝 Proste raz sa nam nedala zapnut, a dnes obraz siel, ale zvuk nie. Zase ide, ale ktovie dokedy, to je aj jedno, lebo sme uz ohlasili, ze ideme menit za taku istu, ale novu. Len ma stve to balenie, vybalovanie, musime vymysliet, kam tie kartony vsetky dame...

Aj tu snezi, tak si uzivam, lebo vraj sa ma uz zase topit. Skoda.

U zubarky bola taka nejaka empaticka sestricka, ako k dietatu ku mne hovorila a stale sa ospravedlnovala, ani neviem za co, ved mi iba zuby cistila 😀 Ale budem si dobrovolne davat 2 korunky, este uvidim podla ceny, tak dufam, ze ju tiez budem mat vtedy, nech ma ukludnuje. Lebo je tam jedna, co je dost brutal, ta sa s clovekom nekasle.

Schnucki, som si aj hovorila, ze sa tesis z priatela, tak ti zavolam teda dnes 😉 A to si musela vasim o tej svadbe povedat? A co oni vlastne na to?

Blondy aha, no ved ja sa az tak nevyznam do babatok. Ale radsej chod po kvapky, nenechaj ju trapit sa.

blondynka400
1. feb 2010

mirusch, tak už je mám, jsem zvědavá, jak to zabere 😉
V DE je asi zubař dost drahý, co? V IT stoj jedna korunka přes 1000 EUR, to mi přijde docela síla 😝

mirusch
1. feb 2010

Blondy, veru drahy. Teda normalne za plomby a tak neplatis nic, akurat minuly rok som musela za vypln korena, lebo sa zmenili zakony a kedze na tej strane mi uz chyba zub, tak mi nepreplatila poistovna. Skoro som odpadla z takej logiky. Ale kaslat na to.
Cakam na kalkulaciu od zubarky - rozne riesenia, ale tiez to bude do 1000 jedna asi. Ak ano, tak neviem, ci budem mat na dve. Mame speci poistku na zuby, ale ta uhradza len 25 % zo sumy. Keby sme chceli viac, tak je to hrozne drahe mesacne. A 25% uhradza poistovna. Tak som zvedava. A to mam tam koren, cize nemusi brusit vedlajsie zuby. To nechcem. Preto si ani nedavam robit tam, co mi zub chyba, nejako mi je luto tych dvoch zdravych susednych 😝
A bohuzial uz aj v SR je ta suma zhruba rovnaka, plus cestovanie, ach jaaaj. Kedysi som v SR platila za 4 korunky 12 000,- SK spolu, proste smiesna suma oproti dnesnym.
A co robia ludia, co tie prachy nemaju? Inak, robia teraz v DE take ponuky, ze si u svojho zubara, ale korunku ti vyrobia v Cine. Za omnoho nizsiu sumu. Ale na to sa ja nedam. 😝

Blondy - a potom informuj, ze ci kvapky zabrali. Chuda male, takto sa trapit.

ivana98
autor
1. feb 2010

ahojte, tak nam zacal zas pracovny tyzden 😝 😝

mirus, pokazeny telkac 😀 vy mate fakt stastie. a inak s tym "schovanym" tukom v jedle by som to nepodcenovala, my zase mame zazitok z vianocnej vecere u babicky, boli sme tam 6ti, ale iba mna s manzelom z toho poriadne natiahlo. FAKT poriadne a komplet. no a potom sme spali 24 hodin a nasledne sme boli fit.. Uz asi nie sme zvykli na husacinky (a vobec mi to nevadi) 😝

emily, cakame na novinky... nenatahuj 😀
schnucki, priala by som ti, aby ta mrne nezlobilo, ale neviem, neviem... mozno ti to dokonca doprajem 😝 snad to ale nebude trvat dlho 😵

vidim ze tu vo velkom style nakupujete spotrebice 😀 my sme pred par tyzdnami objednali gauc a uz sa nevieme dockaaat 😀 (snad ho nebudeme reklamovat).

blondy, mne tiez planuju korunku a zubar mi ju vypocital na ca. 350 € 😲 keramicku..(cast plati poistovna)

ivana98
autor
1. feb 2010

mirus, 1000 je nejako moc, nie? 😕 a to ti kalkulaciu nespravil na pockanie??
nad tou speci poistkou som uvazovala tiez, ale za 25 % to asi nestoji... kolko platis mesacne?

meleri
1. feb 2010

Mirusch,

tak to fakt nevím, jezdíme přes Rozvadov, to je na jihu, a pak směrem plzeń Praha a pak na Moravu...je to pakec...

jo tak má to tát no tak to je škoda...v česku se to prý letos drží od vánoc..tak jim závidím...

Emily,

vítej zpátky, já ani nevím že jsi někam jela, nezlob se, musím líp číst!

Ivanko

snad je už líp!

Schnucki

to je mi líto že je ti blbě, tak at je líp, a to s tou svatbou je romantické že se bude ptát rodičů..

Blondy,

snad se to spraví s tím břichem někdo na to trpí víc někdo mín, nevím co poradit, malý to neměl, trápil ho reflux..prdy se nám vyhly...tak at je líp!

jinak jsme byli na kontrole, malý má devět a půl kila a měří sedmdesát devět cm..🙂 a rostou mu stoličky..:(

ivanajelinek
1. feb 2010

Ahoj Meleri, ano uz je lepsie...Uz som sa prestala stresovat a mysliet na najhorsie... A kde vo Francizsku byvas?

Vcera mi Lubka urobila chute na kura na kapuste so zemiakmi, tak som dnes robila....Tak sme sa dobre najedli 😝

Mne tiez zubarka hovorila v utorok ze bude musiet urobit korunku, tak som zvedava..Naposledy som si davala robit pred 2 rokmi na slovenksu a 2 ma vysli okolo 500 eur(sa mi zda)...Tak neviem co mi povie tu, ze kolko to bude stat...

emily327
1. feb 2010

ahojte, tak som konecne doma 🙂 Som velmi ale velmi unavena fnuk Vylet v Anglicku bol super o to viac sme si ho uzivali, kedze som este pred odchodom nasla // tak sme sa fakt vytesovali 🙂 Ciarka silnie a buduci tyzden idem k lekarovi na krv. Inak budem velmi vdacna za kazdu radu co sa tyka prveho trimestra, co papat a co nie a coho viac v tomto obdobi a jasne davat na seba pozor 🙂 Jaj som rada,ze som uz doma a poviem vam,ze ste mi chybali 😀

ivanajelinek
1. feb 2010

Ahoj Emily, na internete najdes vela informacii ohladom toho co mozes jest a co nie..Mne povedala moja doktorka ze mozem vsetko...len ze mam davat väcsi pozor co sa tyka vyrokov dovezene z cudziny...

A to druhe prekvapenie mas co? 😝

ivanajelinek
1. feb 2010

Emily a to si uz dnes bola hned v praci? No nezavidim hned po dovolenke do prace...To nemam moc rada...

emily327
1. feb 2010

ivana, ja viem ale myslela som specialne v prvom trimestri ci sa treba niecoho vyvarovat.... ale pohoda mam uz kopec clankov z netu. To druhe prekvapenie je.............. Moj drahy ma v Anglicku ( nezavisle na tom,ze som tehu) poziadal o ruku 🙂 Bol to pre mna taky sok,ze doteraz tomu nemozem uverit, aj ten prsten a aj ten pozitivny testik.

emily327
1. feb 2010

ivana ano bola som hned v praci ☹

meleri
1. feb 2010

Ivčo,

uf to je dobře! 🙂 hlavně že je už líp! já žiju kousek od Lyonu. je to předhůří Alp.

Emily,

super! 😵 😵 tak to je nádhera! no radu..ono je to těžké, každý to prožívá fakt jinak...snaž se jíst pokud možno zdravě, sežen si kyselinu listovou, zkus co nejvíc ovoce, zeleninu, podle toho jak co budeš snášet..omez alkohol, nepasterizované sýry, nejez syrové bifteky ani neuzenou šunku. snaž se hodně odpočívat..

když tak píšu o tom odpočívání, tak jsem strašně štastná že zas po 14 měsících můžu spát celou noc! 😵 najednou mám zas tolik energie!

ivanajelinek
1. feb 2010

Ja som si to myslela, ked si rano pisala ze mas este jedno prekvapenie..Tak to je super....A na kedy planujete svadbu? BLAHOZELAM!!!!

emily327
1. feb 2010

meleri, nemoze sa neudena sunka?? To som vobec nevedela. A moze sa bambino syr? Alebo natierkove masla?? A co parky?? No lebo vela clankov si protireci. Tak som z toho mimo. Ozaj ake mnozstvo kyseliny listovej by sa malo pocas prveho trimestra uzivat denne???

Ivana, si zlata dakujem pekne.Svadbu zatial neplanujeme asi az ked sa babatko narodi. Kedze potrebujeme hlavne teraz zariadit byvanie, tak svadba bude musiet pockat ( nie su na nu teraz peniazky )

meleri
1. feb 2010

emily,

ono jde o to že v těch syrových šunkách můžou být nějaké baktérie...jde myslím o toxoplazmozu jestli si to správně pamatuju..a u nepasterizovaných mléčných výrobků zase o listeriozu..pomazánková másla jsou podlemě v pohodě, protože je to všecko pasterizované, jenom prostě nepij třeba nějaké čerstvé mlíka, nebo ty bio sýry nepasterizované..
jejda já si to už nepamatuju, stačí se zeptat v lékárně, ta kyselina listová je důležitá před početím, po a myslím že ani celý první trimestr se brát nemusí..zeptej se doktorky.
jasně párky můžeš, ale nesmí být jehněčí maso, to si pamatuju že mě doktor zakázal..vůbec jehněčí maso (jako maso z ovce) by se nemělo počas těhotenství jíst..proč to si už nepamatuju, jen mi to říkal...

ivana98
autor
1. feb 2010

ahojte 🙂

emily, no ja som tusila, ze tvoje druhe prekvapko nejako bude suvisiet s papierovackami a vybavovanim 😵 😀 na parky sa vykasli, nemaju ziadnu vyzivnu hodnotu. A ohladne syrov a sunky - plati pravidlo, ze tie surove su moznym zdrojom nakazy... ale v obchode aj tak kupis len tepelne upravovane produkty, takze neboj 😉 a ta neudena sunka - ak je aspon varena, tak je ok 😎

meleri, ja viem, ze francuzi su dekadentni, ale ja by som emily odporucila ten alkohol vylucit uplne 😝 😝
Sam uz ma skoro desat kil? to uz nie je miminko, ale kluk 😵

ivanajelinek
1. feb 2010

A emily ako dlho este budete v Irsku? Ci mate v plane sa vratit na Slovensko?

No to mas pravdu, ze vela clankov si protireci...Mne hrozne momentalne chutia jogurty, zemiakova kasa, kuracie mäso a jem vela zeleniny...Ovocie mi napr. akosi nechuti...ale si myslim ze to sa bude menit...

A v kolkom tyzdni si myslis ze si ?

emily327
1. feb 2010

meleri, dobre ze si o tom jahnacom masa napisala. To som vobec nevedela. Dik moc za rady.

ivana98, ale udena sunka sa moze?? ja som citala, ze udeniny vobec ☹

ivanaj, ak vsetko bude ok a tehu bude v pohode tak sa planujeme vratit domov koncom jula, zaciatkom augusta, musim zistit v ktorom tyzdni tehu sa moze lietat ( myslim ktory tyzden je ten posledny, ktory akceptuju) Urcite chcem rodit na Sk. Takze cca 2 mesiace pojdem na matersku. Co som si vyratala resp. mi ukazala taka tehu kalkulacka podla poslednej MS, tak to vyzera,ze som v 4 tyzdni a 5 dni. A ty si v ktorom tyzdni????

ivanajelinek
1. feb 2010

Ja by som mala zacinat 6-ty tyzden...Ale ked si tu dam do nastavenia den poslednej MS tak mi ukazuje uz 7-my tyzden...Tak neviem, som z toho akasi zmätena...
A potom uz na slovensku zostanes ci sa vratis spät? A odkial zo slovenska ste?

emily327
1. feb 2010

ivanaj skus tuto stranku: http://tehotenstvo.academy.sk/index.php kamoska si to tiez ratala cez tuto kalkulacku a lekar jej to vypocital presne tak isto 🙂
Ake mnozstvo kyseliny listovej papas denne???
Ano potom uz na slovensku zostaneme navzdy. My sme prisli do Irska, iba pre to aby sme zarobili peniazky na byvanie a vratili sa domov. A byvanie uz mame, hoci s uverom na krku ale mame a teraz tieto okolnosti 🙂 ale aj tak sme mali v plane sa vratit domov na Sk nastalo tento rok, tak tehu nam iba upresnilo cas kedy 🙂
Ja som z vychodu Sk a moj drahy je z BA. A ty si odkial? Ty planujes v zahranici aj rodit??

emily327
1. feb 2010

inak Ivanaj, to je super,ze sme skoro v rovnakom tyzdni tehu, tak to je skvele. Ozaj aj teba tak velmi boli v podbrusku??? Inak aj schnucki je tusim v takom tyzdni ako ty , mozme si vymienat nase pocity 🙂 parada som velmi rada,ze som nasla tuto stranku 😀 Este ma aj casto pali zaha fnuk ☹