Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kkatka78
6. feb 2010

Blondy,ale to ja ich tak volam v dobrom..oni su zlati ale niekedy su hrozne vychcani na to,ze maju take male mozgy...ale to su deti...ja ich mam rada vsetkych...je to pestre...jedna rodinka 10mes.+4r. a ta druha je 6r. a 18mes....takze je to pestre 🙂

ivanajelinek
6. feb 2010

No tak som neni sama. My sme vcera tiez servirovali rybu a tiez mi bolo hrozne blbo, ked som ju vynasala z kuchyne. 😀 Mala som co robit, aby som sa udrzala...Inak ryby nejedavam vobec momentalne. Kedysi som len ryby a teraz nic 😠 Neviete ako je to s garnelami, ci sa mozu pocas tehotenstva jest? Hej, v praci uz vedia...Normalne som nehcela este hovorit nic, ale tiez s tym nosenim tazkych veci a aj moja pracovna doba je niekedy az do noci, tak som to radsej sefovi povdala....A k lekarovi idem 22. februara, uz sa neviem dockat...
Ty sa tiez pekne vyliec, nech sa pratel o teba pekne stara... 🙂

emily327
6. feb 2010

ivanaj, dakujem moja, liecim sa ale som sama, priatel je v praci ☹ ale s fazulkou sa liecime a dufam,ze nas to dlho nebude drzat. Ja uz papier mam od lekara a som zvedava co mi na to v praci povedia. Ale je m to jedno, kaslem ich, prvorade je moje tehu a nie praca. Ja idem k GP az o mesiac a som zvedava,ze kedy dostanem papier z nemocnice od gynekologa ☹ dufam,ze to nebude dlho trvat.

ivanajelinek
6. feb 2010

Hej, radsej povedz...A rodicom si uz povedala?

emily327
6. feb 2010

jasne ti to uz vedia a neskutocne sa tesia, je to prve vnucatko v rodine 🙂

kkatka78
6. feb 2010

No Emily aj to mame spolocne?????
U nas to bude tiez prve ak bude...moja sestra deti mat nemoze a brat je este mlady.... To je skutocne asi osud 😉

emily327
6. feb 2010

katka, fuuha no pekne pekne my mame toho fakt vela spolocneho, ale ja brata nemam 😝

blondynka400
6. feb 2010

katka, to jo. Mně bylo jasné, že to myslíš v dobrém 😉

ivanajelinek, nevíš jak se řekne garnela česky? Hold jazyková bariéra. 😝 A vzhledem k tomu, že nevím co to je, těžko poradím, zda můžeš nebo ne... 😒

kkatka78
6. feb 2010

Emily ved toho sa to netyka 😀 😀 😀 😀 (toho brata)

emily327
6. feb 2010

katka 😀

ivanajelinek
6. feb 2010

blondy to je kreveta??? To su take ruzove morske prisery...
Emily u nas to je tiez prve vnuca v rodine...Ja som rodicom ani svokrovcom nic nepovedala, pockam este tie 2 tyzdne..Akurat som volala s maminou a ta sa vypytuje stale, ze kedy budu vnucata...Sa pytala aj teraz a musela som jej zaklamat... 🤐
Sme sa akurat najedli a dala by som si zmrzlinu s horucimi malinami, uz od obeda mam na to chut...Ale nemame doma ani zmrzlinu ani maliny 😠

emily327
6. feb 2010

ivanaj, no ja som to nevydrzala a povedali sme to aj svokrovcom aj mojej rodine. Ja verim,ze bude vsetko ok
Inak ja od kedy som zistila,ze som tehu, tak do mna moc sladke nejde, resp. som este nic sladke nezjedla 😎
ty mavas taketo chute?? Ze presne vies co by si si dala? Lebo ja vobec ☹

ivanajelinek
6. feb 2010

No ale len niekedy...Ja som nikdy nebola na sladke ale teraz sem-tam si musim nieco dat...A na tu zmrzlinu mi prisla chut uz v robote, ked som videla ako vynasa kolegyna zmzlinovy pohar...Tak som si povedala, ze to by som si aj ja mohla dat.... 😀 Moj manzel uz zo mna pomaly nevladze...Ja bud neviem ze co mam zjest, alebo zacnem vymyslat piate cez deviate...Vcera som si napr. na veceru udusila zeleninu, a ked bola hotova, tak som tam zacitila vonu brokolice a zelenina isla do kosa..Som normalna?

emily327
6. feb 2010

nie nie si normalna 😀 si tehotna 😀 ale nie robim si zarty, to je v pohode moja. Ja zase zatial vsetko co si nalozim alebo mi drahy pripravi tak spapam. Takze zatial je vsetko ok klop klop ja papam denne aj 6 krat ale v malych porciach a zatial ma este ani raz nepotiahlo na pokec s misou, co som velmi rada. Uz aj vies, kedy ti budu robit prvy UTZ?

ivanajelinek
6. feb 2010

Myslim ze o tie dva tyzdne...Ked som bola prvy krat o dr. tak tiez pozerala ale bolo vidiet len tu bublinku a ked som bola druhy krat(kvoli tomu ze som mala ten vytok) tak ma tiez pozerala a uz bolo vidiet nieco...Takze uz mam doma 2 fotky...A si myslim ze ked pojdem o tie dva tyzdne tak uz bude vidiet viac...A neviem ci si mam dat urobit aj ten NT screening...

emily327
6. feb 2010

tak to mas super,ze uz mas 2 fotky, ja zatial ziadnu ☹ a kto vie kedy budem nejaku mat ☹ za ten NT screening sa porad s lekarom moja ale ak mas moznost, tak si to daj urobit, ja by som si to urcite dala 😉

adisek
6. feb 2010

emily: ja jsem si nechavala delat NT screening v Dublinu, jestli chces vic info, pisni do ip 😉 a prvni fotecku jsem mela v 5tt 🙂

emily327
6. feb 2010

adisek, dakujem pekne za info poslala som ti IP 😉

ivanajelinek
7. feb 2010

Ahojte , ja sa chcem len spytat, ze aky rozdiel je medzi Nt screening a tripple testom? Lebo v podstate v obidvoch sa zistuju tie chromozomy a aj ten down syndrom.Je potrebne obidve vysetrenia robit alebo staci len jedno z toho?

emily327
7. feb 2010

ahoj Ivi, to by zaujimalo aj mna. Ci su potrebne obidve vysetrenia alebo staci iba jedno z nich. Tak dufam,ze nam niekto odpovie 😉 Nase lekarky este asi spinkaju = blondy a mirusch 😉

A ako sa dnes moja mas? Ja som po prvy spala ako babo, konecne som sa dobre vyspinkala.

meleri
7. feb 2010

čaute holky no nevím u nás tady se to tak nejmenovalo.
poze vím že jde o to aby se vyloučil downův syndrom. berou krev matce a na ultrazvuku se měří nosní kůstka, a velikost krční páteře, dr mi to tak vysvětloval že podle toho se to dá poznat...jinak pak samozřejmě ještě ty testy.

holky taky mám dotaz, kdy jste začly brát kyselinu listovou? vím že se má brát před otěhotněním akorát nevím odkdy. nechci to zapinkat.

ahoj
mějte se!

adisek
7. feb 2010

Ahoj holky, mne dr. tady v Irsku rikala, ze NT screening je presnejsi jak tripple testy, ktere hooodne casto vychazeji falesne pozitivni. NT screening se dela mezi 12.-14. tydnem a tripple testy v 16. tydnu. Pokud tripple testy vyjdou pozitivni, dr. vas posila na amniocentezu- odber plodove vody. V Cechach jsou myslim tripple testy povinne, pricemz NT screening si vetsinou maminky plati samy, coz absolutne nechapu 😠 ale kdyz jsem mluvila s mym gynekologem v Cechach, tak rikal, ze by se melo od tripple testu odstoupit a nahradit ho prave tim NT screeningem... my jsme byli jen na NT screeningu...

a kyselina listova by se mela brat uz 3 mesice pred planovanym otehotnenim, aby se predeslo vrozenym vyvojovym vadam

meleri
7. feb 2010

adisek,

dík za upřesnění ohledně těch testů, tak co si pamatuju dělali mi to v 12 tt. takže jsem to tripple testy neměla ale to NT. ale neplatili jsme tady nic! v 16. tt mi už nic nedělali.

ok super, sice už je trochu pozdě, ale začnu ji užívat. dík moc jsi zlatá! 😵

ivanajelinek
7. feb 2010

Ahoj Emily mam sa dobre..Akurat varim obed...Som tiez dobre spala, len som ola uz o 8.30 hore, lebo som musela ist na Wc 😠 Som sa tesila, ze si konecne dlhsie pospim a nic...No musim sa asi spytat mojej dr. ze co je lepsie robit, ale si myslim ze obidve vysetrenia su zbytocne, nie? A ze kolko asi stoji ten NT screening...A tebe je uz dnes lepsie? Choroba ustupuje? Co varite dnes na obed?

adisek
7. feb 2010

meleri: nemas zac 😉

emily327
7. feb 2010

adisek, dakujeme za info, urcite sa skusim objednat na ten NT screening v Dubline.

meleri, ja som zacala brat kyselinu listovu ako som vysadila HAK ale hned sme zacali aj snazilkovat a hned som tehu, ale tak ako adisek napisala, tie 3 mesiace pred by sa mala brat 400mg denne.

Ivana,

emily327
7. feb 2010

Ivana, ja som spala do 9:30 co je dost dlho. Choroba stale este mam plny nos, ale namam teplotu, tak sa to da. Liecim sa, nechodim ani von aby ma zbytocne neofuklo. Este zajtra mam off, tak dufam,ze sa dam do kopy, aby som mohla nastupit do prace. A co na obedik?? fakt dnes neviem ☹ Nemam momentalne na nic chut fnuk Daj nejaky typ 😉

ivanajelinek
7. feb 2010

Ja dnes varim hovädzie mäso a k tomu knedlu a nejaku omacku..Nakolko ked nieco robim na oleji napr. smazim alebo mäso len tak opekam tak mi je dost blbo a nemozem to jest...Tak skusim dneska varene mäso, uvidim...A kdeze mas dnes priatela, zasa v praci? Ja pozeram akurat ake su rozdiely medzi tymi dvoma testami a viac zien sa priklana k tomu Nt screeningu ako k tym tripple testom...Ze vraj je spolahlivejsi...Ale ved ked sa prebudia dnes nase dr-ky, tak nam mozno poradia viac a budeme mudrejsie, nie? 😝

emily327
7. feb 2010

adisek, na ten NT screening sa treba vopred objednat? A nevies ci staci telefonicky alebo mailom? Vopred dakujem za info 😉 a hlavne za super informacie v IP si zlaticko cmuk

meleri
7. feb 2010

Emily

dík, začnu s tím co nejdřív..🙂