Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zuzka11
9. feb 2010

Miri fakt 24, i proto je to Adam 😉 😀

Na me nejak skocila asi depicka z pocasi, uz bych potrebovala teplo jako sul, nejak nemam inspiraci na zitra, kam jit a tak.....ale to je tim, ze jsem unavena, tygr byl na ockovani tak je nejaky zpruzenejsi.....a tak bych to asi na Blondy prenesla 😉 Ani nevim, v jake casti Prahy bydli?

emily327
9. feb 2010

lubi, tak este potiahnite 😉 Drzim palce, nech to dobre dopadne, nech je to kedykolvek cmuk

Katka, som rada,ze sa uz citis moja lepsie cmuk Este chvilku budes musiet dietovat ale to sa upravi a budes zase v poriadku cmuk a co drahy? ako je na tom?

kleo, tak sa nam zatial opatruj a drzim aj tebe moja palce, nech je to kedykolvek aby to dobre dopadlo cmuk

meleri, urcite to zvladnes moja a velmi velmi velmi drzim prsteky cmuk urcite sa to podari 😉 verim tomu s tebou cmuk nech je to jedno babatko alebo dve to je jedno, len nech sa to moja podari 😉 Ja by som brala dvojicky hned 🙂

schnucki, jej ake mas krasne brusko, uz je ho vidno 😉 Inak ani ja nemozem spat na bruchu a dokonca pokrcene nohy mi robia velky problem, dostavam krce, ked mam dlhsie pokrcene nohy ☹ Vsetko je individualne, preto sme kazda jedinecna 😉 Inak vies ako nasa blondy je proste super idealna zienka tehulka, mamina 🙂 Ona si poradi so vsetkym 😉 aj spanim na brusku v 9 mesiaci 😀

Ivana, ahoj moja mam sa uz lepsie vdaka Bohu 🙂 Inak co sa tyka navstev lekara s partnerom ja som bola iba u obvodneho ale moj drahy tam bol so mnou a planujeme pocas celeho tehu takyto postup. Urcite chcem a aj on velmi byt stale so mnou pocas vysetreni ( samozrejme pokial sa to bude dat) 😉 A ja som stastna, ze mam vedla seba takeho muza. Inak ja si uz brusko natieram, takym olejcekom. Mozno je to skoro ale ako prevencia to nie je asi zle, lebo ked si pozriem u nas v rodine tak strie su a aj ja mam z puberty nejake ☹

zuzka, ahoj moja ako sa mas/mate?

emily327
9. feb 2010

tak som tu dnes aj ja. Konecne som to v praci povedala,ze som tehu a dala im papier o tom,ze nesmiem dvihat tazke veci. Tak ste mali vidiet tie ksichty mojich sefovcov 😀 Stary mi kukal na brucho nemohol tomu uverit a sefka na jednu jedinu sekundu vycarila usmev a od vtedy sa so mnou nebavi. Este nezabudli otazocku,ze ci to bola nahoda a ked som im povedala,ze sme to planovali tak len vyvalili oci a nechapali. Vlastne ich nezaujimalo,ze ci som ok, ako sa citim a ako to prezivam iba,ze kedy chcem odist. tak som im povedala,ze neviem, ze ked prejde 3 mesiac potom budem mudrejsia, ze teraz sa neda nic planovat. Ignoracia mojej sefky ma vobec neprekvapila a sef mi poobede doniesol aj kolegyni sladku tycinku 😉 Ale tiez ho vobec ako clovek nezaujimam. No skoda reci. Ale to ma vobec nerozhadze, lebo my s mojim milovanym sa velmi velmi tesime na nasu fazulku a nikto nam tu radost nepokazi 🙂 A je viac tych co nam praju ako tych co nie, takze kaslame na nich.

Dnes sa mam ukazkovo, pred chvilkou som dovarila segedinsky gulas a uz som aj za misku zjedla, vobec mi dnes nie je zle ani brusko ma velmi neboli, tak som rada, bala som sa,ze v robote mi bude zle a ze to nezvladnem ale pohodicka 🙂 Aj som dnes zabudla,ze som tehu xixi ale nie iba sa citim super aj som si pocas varenia zatancovala od radosti aka som stastna. Pisala mi este moja gynekologicka tak som rada,ze som s nou v kontakte a budeme vsetko spolu apson takto konzultovat. Rozhodli sme sa,ze ak sa budu vsetky potrebne testy a vysetrenia dat urobit tu na polskej klinike, tak domov nepoletime. A dnes mi uz aj z jednej volali, ze sa im mam ozvat ohladom NT screeningu (PAPPA testu) ked budem v 9 tt. Tak som rada,ze sa to da aj tu urobit, hoci nechapala som preco chcu najprv aby som mala za sebou prvy ultrazvuk a az potom prisla na tie testy dokonca mi ta baba v telefone vravela,ze ak by to boli dvojicky tak sa tento test robit neda a este nieco splietala,ze az ked pridem a urobia mi UTZ,ze sa moze stat,ze mi ani tento test nebudu moct urobit ale nepochopila som preco... hm no uvidim takze takto v skratke ako sa mame 😉
miruch - myslim na teba moja 😉

kkatka78
9. feb 2010

Ahojte Babulky,
no Emily fakt kasli na sefovcov...nech si trhnu...podstatne je,ze vy ste HAppy...Ja sa mam fajn,no zaludok este trosku ,,zlobi,, ale hadam to prejde. Drahy je fajn,uz s nim vsetci certi siju 😀 takze ok...no nebolo to nic prijemne...

Mirusch ako? Je uz lepsie? Drzkaj sa...Neviem,ci si bola,ale na fertility zmenili tu tabulku a je to teraz fasa,velmi sa mi to paci a je to ovela ovela zrozumitelnejsie...strasne ma to zacalo bavit 🙂 a uz som nainfikovala aj kamosku na SK...

Neviem na koho stavit,ci na Lubi a ci na Kleo asi dam x (remizu) 😀 ale hlavne nech ide vsetko ako po masle a nech su zdravi....

kkatka78
9. feb 2010

Mozte davat stavky aj na mna,ci sa nam to tento mesiac podarilo alebo nie 😀 😀 😀

emily327
9. feb 2010

katka, ved jasne kasleme na nich 😀 Tak ked ste uz obaja ok, tak sup do snazilkovania 😉 ja stavim u teba na vyhru tento mesiac 🙂 Tak sup sup, nech vyhram 😉

zuzka11
10. feb 2010

Dobre ranko!

Emily super, ze ti neni spatne! me vlastne taky nebylo, "jen" mi nekdy bylo tak nejak divne, trosku na motani hlavy....a straaaasna chut na sladke, delal jsem asi tyden takove prasarnicky, ze jsem misto obeda zbodla 300g cokoladu a tak🙂))pak v veceri vanicku zmrzliny..... 😔 🤐

Katy - jasne, ze na tebe budeme sazet!!! 😉

kkatka78
10. feb 2010

Emily,Zuzi vdaka 😉 nechame sa prekvapit.....

Zuzi,no to ja neviem ako toto papanie budem v tehotenstve zvladat....ja cokoladu moc nemusim ale zmrzlinku zboznujem,len aby sa mi namiesto ,,sladkeho,, babetka nenarodil tucniak 😀 😀 😀
Ja by som tehotenstve najradsej zila na zeleninke a polivockach....ale viem,ze sa to neda...lebo chute su iste brutal mix 🙂

ctenarka2
10. feb 2010

Ahoj těhulky i netěhulky a maminky, chci se zeptat, jestli má některá z vás zkušenosti s těhotenstvím a miminkem v zahraničí, ideálně v Itálii. Jsem vdaná, ale máme oba s manželem české občanství. Chtěli bychom se odstěhovat na 2-3 roky do Itálie za prací a mezitím se snad pokusit o miminko, ale nevím vůbec, co se k tomu zařizuje, jak je to s mateřskou, pojištěním a všechno okolo... Tak kdo může, poraďte prosím jak to je u vás nebo aspoň na koho se mám obrátit.

zuzka11
10. feb 2010

Katy vsak ono to trvalo nastesti jen tyden, pak jsem zase byla zavisla, a to az do konce, na rukole a cherry rajcatech 😀

babi si ze me delala srandu, ze budu mit uplne zeleny mliko 😉 A ted zavislosti pokracuji, miluju mrkev a cuketu 😵

mmmk
10. feb 2010

Caute holciny 😉 Vas tu zas pribylo 😀

Jen se na chvilku zastavuju, tehule v Nemecku, registrujte se na strankach hippu, tam napisete, kdy se narodi miminko. Vcera jsem dostala lahvicku masazniho oleje na bricho 😉 Takze kdyby se to nektere z vas hodilo... 🙂

blondynka400
10. feb 2010

emily, vykašli se na ně... To víš no, on málokterý zaměstnavatel je rád, když mu ženská otěhotní, tak to prostě je...

zuzi, depka z počasí? Je fakt, že třeba dneska je hnusně šedo 😝 Už ani ten sníh není hezky bílý... 😝

ctenarka, já žiju dočasně v Itálii. Co se týče těhotenství, na veškeré těhu poradny jsem létala do čech, rodila jsem taky v čechách. Italské zdravotnictví je dost hrozné (ale hodně záleží na oblasti, kam by jste chtěli jet). dobrou péči máš akorát na soukromých klinikách, ale je to dost drahé. Jen pro srovnání, za UTZ a prohlídku jsem dala 250 EUR... Žádné pojištění na tyhle věci není, i Italky si to platí... Pediatra tam přes známou mámá sehnaného dobrého, ale i tak to chci kombinovat s českým, třeba očkovací systém mi italský nesedí. A hlavně každá země to má jinak, a když už najede na jeden systém, je u toho potřeba zůstat. Rodičovskou a porodné mám klasicky z čech. Jde to, i kdyby si rodila v IT, ale je to docela problém a běhání po úřadech,musíš si nechat překládast rodný list, j problém na zdravotní pojišťovně a tak... To je tak ve zkratce. Jestl itě něco zajímá, ptej se. Když budu vědět, odpovím 😀

schnucki
10. feb 2010

dobre ranko,

tak jsem se vyhrabala z pelechu 😀

emily super ze ti vcera bylo fajn .... a na sefa se vykasli, jak pisou holky, hlavni aby bylo vse v poho a ty dva at si trhnou nohou 😉

katka ja sazim taky ze se to povede, ale pockej co rekne mirusch, ta ma vetsinou pravdu 😀

jinak jestli kleo, nebo lubi .... tezke .... ja bych rekla ze lubi 🙂

ahojik mmmk, jak je? .... ja jsem covece registrovana nekde jinde, mam pocit, dostala jsem casopis s kremem a dostavam emaily, kde muzu i hrat o nejaky ceny a tisknout si kupony .... ale mrknu na to, oleje neni nikdy dost ....

no jasan, blondy, zuzi ... ze se nesejdete ... a az ja pojedu za nasima, tak se na vas prijedu osobne podivat 😀

jinak ja sladke vubec nemusim, ale sem blazen do bananu, tak to asi proto 😝

blondynka400
10. feb 2010

schnucki, a kdy sem pojedeš? Já už tu zas tak ldouho nebude....
Na banány pozor, větší množství je záhul na ledviny a těhu zvlášť. Nezapomeň, že musí pracovat za dva 😀

Jinak já taky spíš sázim na lubinku 😎

schnucki
10. feb 2010

planujem to na konec unora, do kdy jsi v cechach??
a kolik tech bananu muzu? .... ja si nekdy dam i dva za den, ale nejim je kazdej den 😅

blondynka400
10. feb 2010

schnucki, na konci února jedu pryč 😝 ☹
Dva za den jsou ok, jen je nejíst hned za sebou 😉

lubinka9
10. feb 2010

ahojte,
teda kukam, ze sa tu hazarduje, ide aj o prachy? 😀 By som si tiez stavila 😀 Nezabudajte, ze Kleo sa paci dnesny datum a intenzivne je jej manzel k napomoci 😀 Takze nic nieje iste kym to nieje iste 😉

inak k tym web strankam, skuste aj milupa, aletee, tiez rozdavaju vzorky 😉

katka, som zvedava ci MS u teba tento mesiac pride. Jeden z mojich priznakov bolo prechladnutie a pocit choroby. Budem drzat palce.

emily, no aj sekunda usmevu sa rata, nie? Hlavne, ze vysmiati ste vy s manzelom. 😉

zuzka, kukala som najnovsie fotky, prosim ta to tvoje brucho par mesiacov po porode..?? 😕 Som take nemala ani ked som makala v posilke 😝 A vraj, ze vsetko povolene.. jasan 😉

meleri
10. feb 2010

Zuzko,

no teda, takové detaily... 😀 my zkoušeli všecko možné i kdyby sme to dělali na stropě tak se nepovede.. 😝 jo promin nějak sem si to asi popletla..ale proč si chodila na tu diskuzi id. neplodných?

Blondy,

jo už jeden přežil ale dva, myslím že by byli drsně nedonošení a možná by přežili ale bůhví v jakém stavu by byli...některé ty děti z 26 tt a tak jsou kolikrát na tom v pozdějším věku špatně...ale nemusí být..

jo tak tchýně je ted kupodivu zlatá! musím si toho vážit bo bůhví co zas přijde..koupila nám týden v nějakém horském centru, abysme měli s manželem slušnou dovolenou..tady si fakt nemůžem nic dovolit jak je to drahý..po kamarádce se slehla zem. ale pořád se vídám tak 2x 3x týdně s tou druhou, ale jak to skončí tak bude prosě konec..:( tady se těžko navazujou kontakty, na vesnici, zdálo by se že naopak ale vůbec! lidi jsou strašně uzavření..pokecají to jo ale vocaď pocaď..

četli jste to o tom létání miminek? já mám fakt pocit že v česku projde fakt všecko! takový bordel..zachvíli se budou dít horší věci a nikdo ani nemukne.. 😠

meleri
10. feb 2010

EMily,
já bych taky brala dvojčátka, ale poprvé..🙂 ale kdoví přeju ti at ti to vyjde! a pořád je ti tak blbě?

blondynka400
10. feb 2010

lubi, tak o peníze by jsi se chtěla vsázet jo? A sama na sebe? 😀 😀 😀

meleri, no mě přijde, že když se mimi narodí do 32tt, skoro vždycky si pak nese do života nějaké pozůstatky. Jasně že nemusí, ale co znám z okolí, co se miminka narodili takhle brzy, vždycky pak měli a mají nějaké problémy 😔

Létání miminek? 😕 Vůbe nevím, o co jde.... 😕

meleri
10. feb 2010

blondy,

jo prý jsou přinejmenším vždycky menší nebo slabší než ty druhé děti...teda Sam se narodil o dost později v 35tt ale třeba do toho roka jsme to museli odpočítávat....

jo mrkni na Kojence, podepisuje se i petice proti tomu...nahé kojence chytí za kotníky a točí s nima ve vzduchu je to podle mě týrání, ale v česku zase všecko projde... 😒

kleopatris
10. feb 2010

Tak vy takto o nas 😀 a este, ze Lubi vyhraaa..teeeda a to ja mam oficialny termin skorej 😀 ja nechcem prachy, ked vyhram, mne staci neobmedzena poukazka na babysitting 😝 ale aj ja to tak vidim, ze nas Lubi s O. porazia...mojmu krpcovi je u mna tak vyborne, ze ho nevyzenie ani caj, schody, vana, prechadzky, sex...proste on to prespi a ide sa dalej 🙄

baby neviete, co je pravda na tom, ze mimina su tesne pred porodom kludnejsie? Nas maly je posledne dva tri dni divny :( a neviem, ci sa mam bat, alebo sa len pripravujeme na porod...proste sa hybe, len ked musi, nemozem ho niekedy ani bohovi zobudit...

Zuzi ahojky 🙂 no musim aj ja fotky pokukat, nech som v obraze 😵

Kati inak ja mam tiez taky pocit, ze by to mohlo byt tehu 😵
emily kasli na sefov, ono sa to da aj chapat, im vzniknu len starosti, ale vam radosti a to je hlavne 🙂

schnucki aj ja som bananova, este furt 😅 ale tiez len tak jeden denne a na zaciatku som sladke nemohla ani vidiet, ale to sa zmeniiii neboj a este ti bude luto za tymi dnami, ked ti nechutilo 😀

boze meleri to je hrozne s tymi miminkami 😠 to radsej ani citat nejdem.....

blondynka400
10. feb 2010

meleri, no to snad taky radši číct nebudu. To je hrůza 🙄
Já vím, že sa Samik narodil v 35tt. To je těch pár týdnů fakt takový rozdíl? 😕

kleo, tak babysitting jo? A ještě k tomu neomezený? 😀 to by tedy muslea být velká výhra 😀
Jinak já neporadím. Každopádně malá se ke konci taky méně hýbala. Ale v tom stádiu těhu, co jsi teď ty, šla akorát ven 😅

meleri
10. feb 2010

Blondýnko

nezdá se to ale je. a to on byl celkem slušně oplácaný ale ležel vedle něho chlapeček který byl jen o týden dřív než on a byl strašně vyzáblý.

Kleo

tak at už to vyjde! třeba když se zklidnil tak to bude jak píše Blondýnka, no kdo ví! 🙂 hlavně že je všecko v pořádku.

možná ti to vyjde na víkend kdo ví! 🙂

Zuzko

ty máš fotky a kde? já nikdy žádné neviděla, vůbec nevím kde je vystavuješ... 🙂

blondynka400
10. feb 2010

melri, tak je pravda, že mu v pdostatě chyběl měsíc a to musí býr někde znát.... Já právě jestli si pamatuju váhu, co jsi psala, tak to už zas žádné tintítko nebylo 😉

zuzka11
10. feb 2010

To letani je hooodne kontroverzni tema, ted jsme mluvila s jendouz mamcou na plavani, a ona to dela,a jsou dost prisna pravidla, nesmi s e jit do tociveho pohybu, to pry skodi, jinak ne....tekze pokud to nekdo chce delat. tak asi ve fakt dobrem centru a u spolehlivych lidi....ja bych si asi netroufla, bala bych s e, ze tygra pri jeho zivosti uspustim.....

mel - vsak ano, ano, ja byla idiopatka, dlouho nam to neslo a pak ryc 😉 😀 doted nikdo nevi, proc nas adam nechal tak dlouho cekat, kdyz vsechny vysledky byly ok.....

Joooo, jeste vam musim neco napsat, co ten nas padouch del, zacina to byt pekne rypavej muzskej..... 😀 to ze pri kojeni me jednou rukou simra po zebrech a druhou se s nim proste MUSIM hladit, to jsem si zvykla, kdyz s enejde boze potrebuju podrbat nebo tak neco a prerusim hlazeni, tak on vyfluske čudl, kouka na me apocka, dokud ja onen ukon nedokoncim a zase se s nim nezacnu prstikovat 😉 No a ted, tou druhou rukou, ktera doted byla na zebrech, tak me stipe do vnitrni strany paze - ano, ono kriticke misto, ktere tak nehezky planda, kdyz se drzime tyce v tramvaji 😉 😵 Chce tim pako padouch rict, ze mam zacit posilovat nebo jako co?!!! 😉 😀

zuzka11
10. feb 2010

Lubi - 😉 ty jsi lichotnice 😵

Kleo - nevim jak to zklidneni, ale pry je to tak, ze vaha se zastavi acca do par dni porodis....tak sup na vahu a nahlas....

jak jste na tom vuebc tehulky nase, Lubi, Kleo, kolik jste v plusu?

Schnucki, Emily se neptam, ty zatim snedly olivu 😀

Jooo, a jeste jedna "story" od nas, Adam miluje kdyz si prdne tak ja mu musim zazpivat - Dám dělovou ránu....bum, bum bum bum, ndeje boze kdyz zapomenu nebo kdyz jsme na verejnosti 😉 😀

A uz vas necham byt 😉 😵

meleri
10. feb 2010

Blondýnko,

ne myslím že kdyby se narodil v termínu tak těch 3500-4000g by měl! ale fakt ty děti třeba pod 2000g to je síla..

Zuzko

děkuju za odkaz, Adam je moc krásný a furt spokojený!

jinak ty brdo mi to fakt přijde nebezpečné takové věci ale nechci tady o tom psát je o tom diskuze už jinde..

zuzka11
10. feb 2010

mel jaka byla vslatne oslava 1.narozenin?

blondynka400
10. feb 2010

zuzka, a jaké to má mít pozitivní účinky? 😕
Asi to tak mělo být.... Ne, že bych tomu úplně věřila, ale říká se, že mim přijde až tehdy, když je maminka 100% připravená, tak možná na tom něco je....
Tak ty máš už krom břicha povolené i ruce jo? 😀 . Hele odkdy jsi cvičila? Já bych už horzně ráda začala, ale dr. mi říkal, ať mě to prý zatím ani nenapadne, tak nevím, ten rosol na břiše už nechci 😅

meleri, no doufám, že teď u druhého se placenta usídlí lépe a bude to už v pohodě 😉