Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
8. aug 2008

Meleri,

To jsem tu uz taky vydela, u rodinky kde jsem driv byla ..... na skolnich oslavach se vsichni bavili jak nejlepsi kamaradi a pak nic az do pristi oslavy 🙂 no, az na par vyjimek

jinak to s tema dvouma nechapu ... co je na tom spatnyho ze jsi ted tehotna, to je dost 😠

urcite nekoho najdes, treba na prochazkach s kocarkem 😉
ale je fakt ze na malym mestecku, vesnici, je to trosku tezsi, ale budu drzet palecky 😀

mmmk
8. aug 2008

Meleri, Schnucki, jsem ted na tom uplne stejne ☹ Bydlime v mensim meste, cizincu jsou tady mraky (sidli tu Bosch, takze vetsina jich maka prave tam). Ale jak si mam najit nejakou kamaradku? Mam dve "nemecke" kamaradky. Jedna se narodila v Eritrei v Africe a s rodici prisla do Nemecka, kdyz ji byly 3. A ta druha se sice v Nemecku narodila, ale jeji mamka je Slovenka, takze mluvi precizne slovensky 🙂 Ale obe bydli strasne daleko ode me. Jeste v Chemnitz jsem mela nekolik kamaradek, ale vetsinou Slovenek. Jednu Francouzku (byla dost alternativni, ale fajn), jednoho Francouze a Taiwance 😀 Jinak jsem samozrejme chodila na dychanky u nas v baraku se sousedkama. Vetsinou svobodny, svobodny matky kolem tricitky. A ja z nich byla jedina vdana a mela nejdelsi vztah 😀 Ale za kamosky je moc povazovat nemuzu. Nicmene bych brala takove dychanky i tady 🙄

schnucki
8. aug 2008

mmmk, presne jako u nas, nemame to lehky ☹ ja postradam kavove dychanky, co jsme s kamaradkou v cechach poradali, a poradame kdyz dorazim .... nebo dvd vecery ....

a kde ze to jsi? myslim v ktery casti nemecka 😀

meleri
8. aug 2008

Mmmk,

je to smůla...ale nejhorší na tom je, že už nemám vůbec sílu se snažit...že jsem tak zhnusená za ty 4 roky, že na to prostě kašlu a trpím v tichosti, max. si postěžuju manželovi nebo tady na koníkovi..

Ze zoufalství jsem zkoušela hledat něco po netu jako seznamku, jenže to funguje jenom když hledáš partnera....

Ale aspon jsi měla ty dýchanky...my to měli taky, ale pak útrum...navíc cizinci se vždycky za nějakou dobu rozprchli a byl konec...

taky mám v česku super kamarády a mrzí mě to....jinak bych tu byla štastná...

schnucki
8. aug 2008

my te tu rady vyslechnem, mas tu spriznene duse 🙂

to jo .... ja tu jeden cas mela kamaradku z cech, ale po roce se vratila do cech ☹

ale treba se to zlepsi a nekdo se prece najde 🙂

ja mam dneska takovou naladu naprd, navic tu jsou celej den bourky 🙄

mmmk
8. aug 2008

Schnucki, ja jsem jako kul v plote 😀 Jsem v Reutlingenu, jizne od Stuttgartu 😉 Ty jsi predpokladam nekde kolem Frankfurtu/a.M, ne? Byla jsem na erasmu ve Wiesbadenu, tak to okoli znam a rada tam jezdim 😵

Meleri, my v predchozim bydlisti meli docela hodne znamych (jak jsem psala, hlavne Slovaky, malicko Cechu). Osobne teda nemam pocit, ze stejny jazyk z nas automaticky dela s nasimi krajany kamarady. Musi mi ti lidi sednout a na takove jsem mela stesti tam. Tu nikoho neznam. Jedna mamina tu bydlela, ale mesic pred nasim nastehovanim se odstehovali o 100 km dal ☹ Jenze tu v Nemecku je to tezke v tom, ze stejne stare holky jako ja resi pomijive lasky, porad si jeste uzivaji parties, stridaji chlapy jako ponozky atd., ale me uz to neba... Ja uz nasla 😵
Znam par pejskaru, co se s nimi s nasi pejsinou potkavame, ale to jsou povetsinou lidi minimalne po tricitce a duchodci.

Jeste pro holky v Nemecku - neni spatne hledat nejake zname pres nemecko.sk nebo germany.cz 😉 Tak nas objevili v Chemnitz nasi slovensti kamaradi (par). Pres mail jsme si domluvili pokec v hospode, pak jsme sli znova a pak nas pozvali na slovensky vecirek, kde se nase vzajemne sympatie vykrystalizovaly do podoby kamaradstvi 😵

schnucki
8. aug 2008

Je skoda ze jsi daleko od nas ☹ jojo, jsem v hessensku, od Frankfurtu smer Fulda. Ve Wiesbadenu je to opravdu hezky. Tak dej vedet az se sem zas poritis 😀

To mas pravdu, poznala jsem par cechu a slovaku co mi taky nesedli, neznamena ze to jsou krajani, tak se musime kamaradit. Ty lidicky mi taky musej sednout. Ja jsem jen vzdycky tak potesena kdyz slysim cestinu 😀 To je dobre ze uz si nasla 🙂 my jsme se tak nejak uklidnili spolecne, no a pak jsem zmizela ☹

tak na ty stranky kouknu 🙂 dekuju za typ

meleri
9. aug 2008

Já se tu seznámila na koupališti s jednou slovenkou asi 30ti letou, ale vůbec jsme si nesedly... ☹ Jednou jsme se sešly a konec..
Pak tu ještě jedna slovenka bydlela ale její manžel odjel za prací do německa. a nevím vůbec jestli se tady ještě kdy vrátí..

Vůbec tady ve Francii moc čechů nebo slováků není...myslím si, že v německu je to fakt lepší, že jsou to přecejen "sousedi" a že tam asi hodně čechů je..

Holky a nemáte třeba problémy s němci, oni moc čechy a slováky rádi nemají ne? Nebo se to změnilo?Mám tam tetu, co tam žije už 40 let a často se setkala se strašným chováním...ale ona tam odešla ještě za komunistů.

schnucki
9. aug 2008

Je pravda, ze tady je cechu a slovaku urcite vic, je to prece jen kousek .... i ja si tenkrat rekla - zas tak daleko to neni 🙂

No, ja si myslim ze se to uz zmenilo, jde asi i o generace, protoze ja co se setkala s takovym ne moc dobrym pristupem, tak to byli starsi lide. Mladi, ale i generace jako moje rodice me vzali uplne v pohode.
Ale co me dokaze rozesmat, kolikrat se setkam s tim, ze mi reknou - z ceska? jo ceskoslovensko 🙂 nejak spouste lidem uteklo, ze jsme se rozdelili

mmmk
9. aug 2008

Meleri, osobne mi neprijde, ze bychom jim nejak vadili (zrovna osobne my dva s manzelem).
Oni maji taktiku dotazu:
Odkud jsi, nejsi z Ruska nebo Polska? reknu, ze z CR.... +1 bod (Rusi a Polaci jim vadi asi daleko vic 😀 )
Co delas v Nemecku? rikam, ze hledam praci a prisla jsem s manzelem (=Nebudu se chtit vdat kvuli obcanstvi)....+1 bod
Co je manzelova prace? konstrukter v autoprumyslu (zadny zednik 😀 )...+1 bod
Co je tvoje kvalifikace/prace/vzdelani? (vysoka ekonomka) ....+1 bod
Jak dlouho jsi v Nemecku? (neco pres dva roky)...+5 bodu (pry mluvim nemecky o hodne lip nez lidi, co jsou tam treba 10 let 😀)

A jak projdu timto krizovym vyslechem a padnou tyto otazky, jsem uz brana uplne jinak. A jde to fakt poznat. Znam nekolik Cesek asi 150km odsud, kdyz jsem byla jeste ve skole v CR, tak jsem tam pracovala. A to jsou byvale au-pairky, vdane za Turky a jim podobne 😝 ... a i od nasich spolecnych znamych se dockam toho, ze me normalne berou, kdezto jima jakoby oporvrhuji. A nedelaji to za zady, normalne i pred nima.

A jinak Nemky nemam nejak extra v oblibe, jsou hoooodne moc falesne a to ja nesnasim! 😠 Ale Nemci jako chlapi jsou podle me maximalne v pohode a docela chapu, ze se hodne Cesek za Nemce provda 😉

Schnucki, ozvu se, az tam pojedu. Tipuju, ze nejpozdeji v listopadu na Kreativwelt do Wiesbadenu. To je kreativni veletrh... Mozna by si tam i Mirusch prisla na svy 😉

schnucki
9. aug 2008

Tak takovej vyslech uz jsem taky zazila, a je asi pravda ze mi jim az tolik nevadime.
Ja bych se teda nikdy za turka neprovdala, mela jsem tu kamaradku co s jednim zila, maj spolu dite, a ve finale se starala i o jeho dve dalsi z prvniho manzelstvi (oni teda svoji nebyli) ale nemohla skoro nic, jen sedet doma. Jednou s nama byla v hospudce, on skoro kazdou pul hodku volal a ve finale zbudil maliho asi v pul druhy rano a prijel ji zkontrolovat. Tak jsem mu tam neco rekla a uz se mnou nepromluvil. No a od vanoc (pred rokem a pul) jsem o ni uz neslysela. Ale vim, ze chtela od nej pryc. ..... je to jina kultura

To jo, nemky falesny jsou a hodne, coz taky nemam rada. Ale nemci ne 🙂

Urcite dej vedet, to muze bejt zajimavy. Myslim ze jo, urcite pojede s nama 🙂

mmmk
9. aug 2008

Juuu, to by bylo super. Tam je totiz vzdycky strasne moc workshopu a posledne jsem tam byla s manzou a psikem a teda s tou eritrejskou (Schockoladenengel 🙂 ) kamaradkou. Jenze manzeliska to az tak nebralo, tak celou dobu frflal, psikovi bylo vedro (je to v takove veletrzni hale), takze jsem si nic nevyzkousela. Ale nakoupila jsem mega materialu a taky ziskala kontakty na super levne kreativni potreby online 😵

Taky bych se za Turka v zivote neprovdala. Me sem tam nejaci na ulici obtezuji (hnusi se mi to jejich pokrikovani a piskani) jen proto, ze jsem blond a jsem cizinka, tak jim uprimne rikam, ze ja jsem jina liga a jestli si fakt mysli, ze by na me meli 😀 To je vetsinou navzdy umlci 😀 😀 😀

meleri
9. aug 2008

Holky,

to se teda divím, že zrovna němci neví, že už není československo..vždyt jsme proboha jejich sousedi 😕

Jejda, češky si vzaly Turky tak to musí být fakt sebevražda...tady jich spoustu máme a je to hrozné jací jsou...mám podobné zážitky jako Mmmk...a arabi jsou skoro všichni taky takoví...ale víc už nepíšu. 🤐

Jo teda tak to je výslech.. 😅 ale taky se mi to stává, a taky když zmíním že mám vysokou školu tak to často pomůže....jenže já už ani žádné výslechy nezažívám, páč už skoro nikoho nového nepotkávám..

Jen ti lidi v tom turistáku byli moc fajn, a vzali mě mezi sebe a bylo jim to úplně jedno...naopak jsme celou dobu skvěle kecali..jenže to bylo v turistáku...když je potkám na ulici tak jenom pozdraví a pobavíme se a tím to hasne...

S tou falešností u němek jsem se setkala, pár jsem jich tady poznala...pořád strašně usměvavé a strašně supeeer, ale občas se ukáže co si o tobě opravdu myslí...Francouzky falešné nejsou, ale za to jsou tak namyšlené že s tebou nepromluví ani slovo...takže co je lepší?

😒

Nakonec je to asi tak- jediní normální jsou chlapi, určitě němečtí chlapi jsou fajn...francouzi zas mají tendenci oblbovat ale jinak se radši bavím s nějakým chlapem než s ženskou tady..

schnucki
9. aug 2008

Tak tam urcite pojedem 🙂 sice nevim jestli by to toho myho zajimalo, ale pri nejhorsim udelame damskou jizdu 😀

To mas pravdu, jsou vlezly, drzi a vubec ne hezky. .... Ty jses borec, 😀 takze takhle na ne 🙂

mmmk
9. aug 2008

Meleri, ja jsem nedavno nahodou cetla, co jsi o Arabech ve Francii psala a plne to chapu. Oni se mozna ve sve zemi chovaji jinak nez venku. Turci v Nemecku jsou pro me odpad bez narodni identity. Nechteji byt Nemci a nejsou uz Turci. Na erasmu jsem poznala nekolik Turku z Turecka a fakt mi ti lidi kapli do noty. Stejne jako Rumuni. Vetsinou to byli informatici a architekti, straslive fajn lidi. A docela se stydeli, kdyz videli, jak si tu jejich krajane ziji 😀 Jedna ta moje kamaradka byla jednou na navsteve za jednim svym znamym Turkem (ona je byvala au-pair, uz nemusim vic vysvetlovat) a byla pak asi mesic v soku z toho, co videla. Ten turas chodil zasadne obleceny od hugo boss a jezdil v bmw, stejne jako jeho dva bratri. Zil ale s rodici v pidi bytecku o dvou cimrach, kde spal v pokojiku na patrovce a rodice meli jako loznici obyvak! 😀 😀 😀 Ale rodina ma 4 bmw, nikdo nemaka, ale vsichni nakupuji u bosse 😀 😀 😀

Schnucki, udelame damskou jizdu 😉

meleri
9. aug 2008

Mmmk,

tady je to brutál v tom, že jsou to většinou lidé naprosto negramotní, a podle toho se tak chovají, jako zvířátka..já z nich fakt mám strach..radši vždycky přejdu na druhou stranu, nebo si jich nevšímám...každé menší městečko je tu turkama dost obležené..my plánujem že se v budoucnu odstěhujem někam, kde budou jen rodinné domky a tudíž slušní lidé...nedaleko nějaký supermarket...všimla jsem si, že oni neradi bydlí na kopcích, takže plánujem domek někde na kopci..🙂) abychom už měli pokoj..

Jo, to jsem taky slyšela, že třeba žerou nudle ale mají drahé oblečení, toho jsem si všimla, jak se oblíkají, daleko líp jak francouzi..já nevím, nechci o tom psát, už jsem se jednou pohádala s nějakou ženskou, co je za jednoho vdaná tady na Koníku a nechcu už o tom moc psát, at třeba někoho zas neurazím svýma názorama... 😎

Holky vy se máte! 🙂 já už se těším jen na jedno-3 týdny v česku koncem srpna 😵 vykoupím tam dětské potřeby v tesku a u vietnamců, navštívím kamarády a pak se zas vrátím dobře naladěná..

schnucki
9. aug 2008

ahoj holky, koukam ze se nazorama shodnem 🙂 ale taky jsem si vsimla, ze se kolikrat oblikaj, az se ptam, kde na to berou.

Ja si myslim, ze kazdej muze mit svuj nazor, jedno jestli stejnej, nebo opacnej.

Jeeeeee, 3 tydny 😵 tak si to koukej poradne uzit 🙂 ..... na to se taky tesim, az budu nakupovat vecicky. Zatim kupuju jen kamaradkam, kdyz maj spunti narozky, nebo vanoce a tak 😒 a pokazdy se v tom vyzivam 😀

To mi taky vzdycky zvedne naladu 🙂

mirusch
9. aug 2008

Prekvapenie 😕 😀 Skoro som spadla zo stoličky, koľko ste popísali. My ideme až zajtra, tak si užívam konečne kľudné prípravy, takmer všetko hotové, parádička.
Perfektnú tému máte, ja som z toho bola na nervy, že som tu taká odrezaná od sveta, teda od kontaktov. Teraz sa dá, ale nedá sa to porovnať so SR - veľmi mi chýba niečo také, čo som mala, keď som robila v Blave. Bola tam moja blízka kamoška a keď niektorá z nás mala smútok, problém, druhá bola o pol hodiny u nej a utešovali sme sa. Absolútne úžasné. Pamätám sa, že keď umrel môj vtedajší priateľ, tak ona okamžite dofrčala, aj keď už bol večer a mala svoje prvé rande s prvým priateľom. Tomu sa hovorí priateľka 😵
Teraz môžeme len tak na diaľku 😔 Ja tu mám dosť známych typu - dobrý deň-ako sa máte-dovidenia. Ale aj to poteší, že človeka poznajú. Potom známych môjho manžela, s niektorými som sa skamarátila aj ja, ale iba natoľko, že som si istá, že sa môžem spoľahnúť, že pomôžu, nič blízke smerom priatelia, len kamaráti. Doteraz sa stretávam s dvoma babami z kurzu, čo som chodila, jednu máme spoločnú známu so Schnucki 😀 Schnucki som vlastne znovuobjavila, človek niekedy fakt nechápe ako sa cesty prelínajú. A teraz sa ma už nezbaví 😀

Pochopila som, že niečo musím robiť, keď som si uvedomila, že sa dávam do reči s babkami. U lekára, v obchode, na plavárni. Samí dôchodci. Ale príjemné babky mám rada, aj v nemocnici som ležala s takou zázračnou babkou. Ale predsa len, potrebujem rovesníkov. Rozhodla som sa vyvíjať iniciatívu, pretože ja mám občasnú samotu veľmi rada, ale niekedy mi to už lezie na mozog. Začala som chodiť na nemecké fórum, keď sa vrátim z DV, založím si tému a skúsim nájsť nejakých nemcov s podobným osudom v okolí. Stretla som jednu nemku, čo som jej predala injekciu, milá baba, ale nezhovorčivá, typ človeka - mám problém a budem si ho riešiť sama. Ale ak príde znova po druhú injekciu, tak už pritlačím... No a ešte okrem Schnucki som tu spoznala ešte jednu babenku češku z MK a s tou sme si sadli, už sme sa stretli niekoľkokrát.
Ja osobne som nemala vyslovene zlý zážitok s Nemcom (ak nepočítam jedného debila na jednom úrade,ktorý ma vítal so slovami, že mi nevie pomôcť...že je veľká konkurencia na trhu práce a ja som aj tak cudzinka...tak som mu povedala, že ja si teda trúfam...a skončilo to tým, že bol on taký mantavý, že nevedel nahodiť údaje do PC, tak som si otočila monitor k sebe, ukazovala som mu čo a kde 😠 😠 Som zvedavá, či on ovláda 4 jazyky a má VŠ 😠 ) .
Rýchlo ma zobrali medzi seba, keďže mám manžela nemca a nemecky som sa tiež rýchlo naučila a to každému veľmi imponuje.
S vašimi názormi na turkov súhlasím. Uf. Ale zase, pri laparke som bola na izbe s jednou turkyňou a tá bola veľmi príjemná, aj keď nevedela veľmi nemecky, čo ma hnevá, ak niekto žije v krajine tak strašne dlho a neučí sa jazyk. Prišla za ňou postupne celá rodina a susedia 😀 , ale musím povedať, že boli veľmi slušní a ohľaduplní voči mne. Asi tiež záleží - sú slušné rodiny a sú nemožné rodiny.

Inak nehovorte dvakrát, lebo kým si nenájdem prácu a budem teda slobodne sa pohybujúci človek, tak vás všetky prídem navštíviť. Meleri, ty si v ktorej časti FR.?

Mmmk, na teba si tiež brúsim zuby, možno zhrabnem aj Schnucki, len ku vám nechodí vlak, však to nejako poriešime - do Stuttgartu možno a tak pod. a v každom prípade sa teším na listopad, tak to ma nezabudni informovať, o tom veľtrhu som nevedela, bože, veď ja som nadšená zo všetkého tvorivého, som tam ako na koni. Dohodneme potom všetky tri.

No, hádam som všetko, čo som chcela. 😀 Čafte zlatúšikovia. Odporúčam extrovertne oslovovať ľudí, ku ktorým vás to ťahá, nikdy neviete, kde nájdete spriaznené duše. Pá.

schnucki
9. aug 2008

Jeeeee, Mirusch, .... no ty ses teda rozjela 😀 .... ale mas pravdu ze zalezi na lidech, me jsou ty turci proste nesympaticky (ale jak zensky, to nevim).

To jo, to nase znovu setkani bylo jak z knihovny 😀 ja sem pro, zajet nekdy k mmmk (kdyz ji to nebude vadit, ze bych prifrcela taky) 😵 a pokud by to bylo o vikend, muzu mit auto a budem vychechtany 😀

Takovou kamaradku mam v cechach taky, a mas pravdu, moc to cloveku chybi, takovy to - zavolani ze mam problem a behem 10m se to uz resi 🙂

mirusch
9. aug 2008

Oki Schnucki, dohodnute. Vikend, auto, vychechtane, uz sa tesim. Hm, este potrebujeme suhlas od Mmmk a datum a uz balim... 😀 😀

My teraz cakame na pizzu, hodim sprchu a pekne spinkat, lebo o druhej v noci vstavame. Papa.

mmmk
9. aug 2008

Tak to by bylo fakt super, kdybyste me prijely navstivit 😵 Ale asi bude nejlepsi ten Stuttgart, protoze tady v Reutlingenu neni nic moc k videni. Dneska jsme byli ve S s manzelem. To jsem si zase vyslechla o utraceni 😀 Jasne, kupovali jsme tchynce (svokre) darek k narozeninam v yves rocher a ja si samo prihodila do kosiku jeste veci pro me 😀 Pak si kupoval manzel tasku v H&M a ja si prihodila do kosiku salu 😀 A jeste jsem v kreativlädle nakoupila karty na pranicka a k nim stejne ladene obalky... to uz malem vypadalo, ze me tam manzelisko necha 😀

A jestli muzu doporucit kreativni stranky, tak fler.cz. Chodim tam taky, je tam spousta kreativnich diskuzi (plst, mozaika, decoupage atd.) 😉

schnucki
9. aug 2008

Jupiiiii, mame to odsouhlaseno 😀 😀 😀
😀 to znam, my byli u nasich, i s pritelovou sestrou, a zajeli jsme do prahy nakupovat, ten malem vyskocil z kuze a prohlasil, ze priste si tam muzeme jet sami (ona je v nakupovani jeste horsi nez ja) 😀

Jdem pro dvd a ups ..... mam v troube pizzu 😨

schnucki
9. aug 2008

jeste me tak napadlo, premejslela jsem o tom femigardu, jestli bych ho taky nemela vyzkouset, co si o tom myslite?

a sezenu ho popripade i v nemecku?

mmmk
9. aug 2008

Schnucki, v Nemecku to nekoupis a dotkori se na jeho ucinky divaji skepticky. Neznam nikoho, komu to prokazatelne pomohlo. To si radsi kup Frauenmanteltee 😉

schnucki
9. aug 2008

Dekuju 🙂 a ten sezenu v lekarne a nebo i normalne v obchode?

mmmk
9. aug 2008

Ja osobne ho kupuju v reformhausu. A jeste k tomu piju fenchel a ringelblume 😉 A jeste teda na doporuceni doktorky zobu kyselinu listovou (folsäure).

meleri
9. aug 2008

Mirusch,

asi je pozitivum, když máš manžela němce, já to taky tak vnímám, můj manžel je francouz, ale nadruhou stranu mám někdy pocit, že si lidi zas myslí, že jsem s ním proto že je francouz, protože jinak bych v česku žila v díře bez elektriky, ledničky a sporáku... 😠 naštěstí takových lidí je mín a mín...
s tímto jsem se setkala kdysi ve Walesu, že mi ukazovali: a toto je pračka, a toto je mikrovlnka, a toto je trouba, a když jsem jim řekla že to taky doma máme, tak jim bylo trapně....

Já už to fakt nezkouším, nevyhledávám, prostě když někdo projeví zájem, tak ho projevím taky..

Já bydlím jižně od Lyonu, region Rhone Alpes.

Jsem ráda, že se to holky rozjelo a že si tak píšem...

Ten femigard, tak to fakt nevím co to je! to je asi na podporu cyklu, že? hele a co zkusit i nějaké bylinky,v německu jsou na to taky machři ne? Tady ve francii bylinky moc neletí....

Jinak ti turci mají náhodou super dvě věci: super turecký čaj který se jmenuje jak česky "čaj" a a pak tzv "sahlep" je to jako krupička v mlíce a pije se to se skořicí tak to je moc dobré...aji ten kebab není špatný.. 🙂 si dělám prdel...prostě mi víc vyhovuje asi jejich kuchyně než oni... ☹

mmmk
10. aug 2008

Meleri, tusim, ze to bylo na beremese. Holky, co bydli ve Francii nebo tam byly nejakou dobu jako au-pairky, tak psaly, jak se k nim Francouzi chovali. Pry se rodice deti porad ptali, jestli jezdi Cesi na dovolenou, jestli znaji splachovaci zachod atd.!

A od Anglanu me to teda fascinuje taky. Hlavne, ze oni maji porad jeste dva kohoutky na umyvadle a nemaji temer nikde smesovaci baterie, ktere jsou uz snad vsude v Evrope zcela bezne 😀

Tady v Nemecku se mi jeste neco takoveho nestalo. Ale spis proto, ze jsme sousedni stat. I kdyz se me treba kamarad zcela bezelstne ptal, jake to je a jak lidi reaguji, kdyz vsude postavaji prostitutky 😅 😀 😀 On byl vzdycky jen kousek za Rozvadovem a to hlavne v dobe, kdy lehkych divcin staly zastupy kolem silnic. 🙄

schnucki
10. aug 2008

ahoj holky, 😀
to, ze se anglani takhle vyptavaj jsem uz taky slysela, od holek co tam byli jako au-pair, ale o francouzech to slysim poprvi 😨

Jinak me se to tu taky jeste nestalo. To s tema prostitutkama je dobry 😀 😀

Ja sem jen cetla, ze ten femigard ma zlepsit cyklus a prej to pomuze i chalpovy zlepsit spg, ale moc se mi tomu verit nechtelo. 😒 Tu kyselinu listovou papam taky, srovnala mi cyklus, i kdyz mam moc velky mezery, zkusim ten Frauenmanteltee a kouknu na to ostatni. Dekuju za typ 😀

Jinak mmmk, bude to znit asi blbe a mozna se budes chlamat na zidli 😀 ale reformhaus mi nic nerika 😅

Meleri, jsem taky rada jak si tu spolu povidame 😀 kouknu do mapky kde ze to jsi

mmmk
10. aug 2008

Schucki, Reformhaus je takovy ten obchod, kde se prodavaji ty bio produkty a caje atd. Hod si to do vyhledavace a podivej se, jestli neni nejaky u tebe v okoli 😉