Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
22. apr 2010

blondy, my by sme sa s malym na SK dostali ale ja by som musela potom zostat na SK az kym by som nemala prenho doklad, inak by nas pri pripadnej kontrole na ceste do DE mohli v najhorsom pripade obvinit z pokusu o zavlecenie dietata do cudziny. Ja som to tu uz pisala.. a nechceme riskovat.
je to tak ako pise ivana. My sme obaja slovaci, takze nemame narok. a sme tu kratko..
no a na zapisanie do pasu treba preklad rodneho listu a to riesi ten konzulat s SK. Takze je to jedno ci vybavit pas alebo len zapis do pasu, potrebujeme na to ten prelozeny RL.

ivana, hej 3m a nemozes si ani priplatit zrychlenie 😠

kleopatris
22. apr 2010

boze lubi to je pekne nanic, ja ked si predstavim jak jednoduche sme to my mali...ale mas pravdu RL bol v nemcine a pre nemecky konzulat takze asi preto...

ivi gratulujem k chlapcekovi 😵 k tomu krajsiemu pohlaviu 😀

baby musim sa pochvalit 😵 dnes kojime prvy krat bez kosickov, skusali sme viac krat, ale vzdy to koncilo brutalnym placom a dnes zazrak ono to funguje 😀 jaka ja som happy si neviete ani predstavit 🙂
inak taka otazka, umyvate bradavky pred kazdym kojenim? ja som kosicky musela, takze neviem jak s bradavkami 😅

lubinka9
22. apr 2010

kleo tak super, ze sa zadarilo. 🙂
Ja teda pred kazdym kojenim neumyvam. Natieram si bradavky lanolinom aby sa lahsie klzalo ked sa maly prisaje. Uz nechcem riskovat co predtym. A mam taku masticku, ktora sa nemusi pred kojenim zmyvat. A nechcem maleho drzat v sterilite.
Tym ale nemyslim, ze bude jest vonku lienky ako ja 😀 😀

schnucki
22. apr 2010

lubi teda tak to jsou dobre tahanice s tim pasem ....

nase mala bude mit nemecke obcanstvi jelikoz pritel ho ma, budu ji muset zapsat do jeho pasu?? ja jen kdybych mela treba jet nekdy s malou sama k nasim co pak?? kde se vubec takove informace dozvim?? ....

kleo super ze i bez kosicku 🙂

blondynka400
22. apr 2010

ivana, aha, já myslela, že když se tm dítě narodí, tak má automaticky občanství té země, to je por mne tedy novinka...

lubi, aha, tak už je mi to jasné... To máte ale o troškinku složitejší, než je to v čechách... I když ono na dobu vyřizování je to vlastně stejné 😝

kelo, a váš malý má tedy vlastně jaké občanství? Německé? 😕

schnucki, a ty ji nechceš nechat udělat i české občanství? 😕 Ono od roku 2011 nebo 12 už nebude stačřit zápos do pasi, ale dítě zas bude mít muset vlastní pas, ckce to EU... Už to odhlasovali...

blondynka400
22. apr 2010

kleo, já bradavky neumývám, nejsem pro moc pro sterilní prostředí.... 😀 Ale nco jiného je, když máš třeba úniky mléka a nebo se v létě hodně potíš. Pak je potřeba je omýt (ale nemusí se před kažým kojem), tvoří se tam pak různé potvůrky a malé z toho může mít zažívací potíže. jo jinka i existujé speciální kapesníčkx, kterým si je potřeš, to mi skoro přijde lepší než voda, to se hlqavně někde venku težko praktikuje 😀

schnucki
22. apr 2010

blondy ja mela za to ze mala bude mit automaticky ceske obcanstvi, protoze ja ho mam, ale asi ne 😝 kazdopadne pokud by slo ze by mela obe, nebudu proti, ja kdybych zadala o nemecke tak se ceskeho musim vzdat, zatim to nejde abych mela obe 😝 .... takze ji budem muset nechat pas udelat ....

ja ale nechapu, kdyz ja muzu na obcanku jezdit do cech, to nestaci treba rodnej list, nebo neco, to musi mit mala pas?? ach jo, to jsou veci ....

jinak ja taky mela za to ze podle toho kde se narodi tak takove ma obcanstvi

schnucki
22. apr 2010

asi jsem malou nadopovala moc cukrem 😅 mela jsem neco jako dva koblizky s marmeladou a muffins, nejak mi tam vyvadi, ale jak 😀 😝

holky kolik sladkeho vubec muzu? ja treba rada ulitavam na vanilkove zmrzline s cokoladovou polevou, sama si oboje kupuju ... no a v lete bych se toho mohla ujist 😅

blondynka400
22. apr 2010

schnucki, no bude ho mít, ale musíš si to vyřídit (podobná procedura jako lubinka), automaticky ho mít nebude, tak to nefunguje 😝 😀. Automticky ho má pouze tehdy,když se v čechách narodí.
Já myslím, že mimi můžou mít dvě občanství, zvlášť když každý rodič je jiné národnosti. Ale jistě to nevím, v tomhle se až tolik nevyznám 😅
No já abych s ní vycestovala a bylo to v pohodě,tak jsem jí musela mít alespoň zapsanou a to mám. Stačí, i když jí budeš mít zapsanou do občanky...
Pokuď dobře vím, tak tady v Itálii to platí.
Sladkého si jez kolik chceš, jestli tedy extrémně nepřibíráš a nemáš těhu cukrovku, ale na tu je ještě brzy. Jak to vůbec budeš mít s testy? Půjdeš na ně? Pokud vím, tak v DE se automaticky newdělají. Ale je to potřeba, spíše bych řekla nutnost 😉

schnucki
22. apr 2010

budu muset zjistit kde se tyhle veci vyrizujou a poradne se informovat, protoze az tak jista si taky nejsem 😅

mas pravdu, testy na tu cukrovku se tu automaticky nedelaji, my jsme ale probirali s doktorem na ktere testy pujdu a on mi ty na tu cukrovku doporucil, tak jsme s pritelem rekli ze pujdu, nevim teda jestli za to budem taky neco platit, ale doktor rekl ze bych mela, tak jsme souhlasili .... kdy se na ne vubec chodi?? .... zatim nejak hrozne nepribiram, na kontrole jsem cekala vic kilo nez jsem mela .... uz se uklidnila 😀

lubinka9
22. apr 2010

schnucki, ten Zuckerbelastungtest by mal byt urobeny do konca 28tt.
a tu je stranka s uzitocnymi info.. mozno najdes co potrebujes: http://www.eu-info.de/eu-familienrecht/

kleopatris
22. apr 2010

nas maly ma automaticky obidve obcianstva, ale zatial len nemecky pas. Schnucki nemci maju tak, ze ked krajna, z kt. si ty uznava dvojite obcianstvo tak ma dieta automaticky dve. Cechy myslim neuznavaju, co myslim znamena, ze sa mala v 18.tke bude musiet rozhodnut pre jedno z nich. A ked bude maly Nemec musi mat svoj pas, u nich uz zapisane do pasu nejde.

schnucki
22. apr 2010

cechy prave zatim neuznavaj, to vim, protoze ja se jednou budu muset rozhodovat, to ze se mala bude muset v 18ti rozhodnout o tom uz jsem taky nekde cetla, no uvidime .... zeptame se na urade a kdyztak budem fotit jak sileny 😀 aby jsme meli fotku na pas 🙂

dekuju za info holky

emily327
22. apr 2010

ahojte, tak som doma z prace, som utahana ako kon. Dnes je cely den pod mrakom a tlak je tak nizky,ze mam ledva otvorene oci ☹
Schnucki, dakujem za pismenka ja viem,ze bude vsetko ok, len predsa cloveka to napadne hlavne ked je to takto dlho. Problem je,ze tu sa nic take ako odber plodovej vody nerobi, takze by som musela letiet domov na Sk ak by boli zle vysledky. Preto som nahnevana,ze to bude az v 19tt ked sa ich dozviem. Ci to uz nebude neskoro na odber vody a celkovo na upresnenie vysledkov. Clovek musi ratat a byt pripraveny aj na to,ze to nebude ok. Ak si budem nahovarat,ze urcite to bude ok a vysledky nebudu dobre, tak sa potom z toho psychicky zrutim. Musim pocitat aj s tou druhou variantou a hlavne mat na nu riesenie resp. ak je moznost overenia spravnosti amiocentezou tak to urobit. Preto ma to cele hneva 😠
Inak co sa svadby tyka, tak to mas super,ze sa o nic nemusis starat su zlati v rodine,ze ta takto setria ako buducu maminu 😉 skvele. Inak testy na cukrovku sa robia medzi 24tt a 28tt tusim iba v tomto obdobi sa tento test moze urobit.

kleo, super,ze kojis bez kosickov, parada asi je to teraz viac osobne ako s kosickami,ze? Musi to byt asi iny pocit, ked citis pusinku priamo na bradavke 😉

lubka, dakujem za pismenka aj tebe, pozri co som napisala schnucki. ja verim,ze bude vsetko ok. Inak co sa obcianstva tyka, tak ani v Irsku nedostane narodene dietatko v ich krajine hned irsky pas. Mna uz na to upozornovali, ale skor tak,ze nerataj s tym,ze tvoje dieta bude mat irsky pas. Lebo vela poliek sem chodi iba porodit aby dostalo ich dieta irsky pas. Pred rokmi to zrusili, teraz musi dieta zit v krajine minimalne 2 roky a jeho rodicia tu musia zit minimalne 5 rokov na to aby dieta dostalo irsky pas. Mne je to viac menej jedno, ja by som ani nechcela aby moje dieta malo irsky pas ani s irmi nic spolocne. Ale ma vie dorazit, ako mi to vedia splechnut do ksichtu,ze to tak nebude, vies ako keby ratali s tym,ze som otehotnela pre tuto vyhodu a ona to vlastne vyhoda nie je. Ale mne je to fakt jedno. Inak 3 mesiace je dost dlha doba hm no papierovacky, uz sa tesim na tie moje, ked sa vratime na sk. To bude zabava 😀

schnucki
22. apr 2010

emily ja vim jak to myslis, my si s pritelem po kontrole u doktora (po NT testech) doma sedli a probrali i tu variantu, kdyby byli vysledky spatne, doktor nam to i doporucil ... aby jsme vedeli co budem delat a aby to nebyl sok, mozna i proto jsem byla takova klidnejsi nez normalne jsem ... je to sice blbe, a clovek ma myslet pozitivne, ale myslim ze bylo dobre ze jsme o tom s pritelem mluvili a byli za jedno co budem delat kdyby byli vysledky spatne .... takze neni nic zleho na tom ze nad tim premyslis 🙂

natahni se a odpocin si 😉 .... ja jsem taky placla na gauci 😀

jojo, jsou do priprav svatby zapojeni vsichni 😀 ale u priprav budu taky pomahat, do vyzdoby musim kecat, no ne 🙂 .... i kdyz se docela bojim ze to bude narocne, vim ze kdyz neco cely den vyvadime, nebo uklizim tak se pak musim tak na pul hodky natahnout a v hale to jaksi nepujde 😝

ivanajelinek
23. apr 2010

Dobre ranko, tak ja mam volno a nemozem spat...Si myslim, ze uz si ani dlhsie nepospim...Zobudil ma hlad...Tak idem porozmyslat, ze co budem robit...A vy co mate dnes v plane kocky?
Emily, neboj vsetko bude dobre...Este par dni a ides aj ty na UTZ...A dozvies sa urcite viac...Tak mysli pozitivne...
Ja to beriem tak, ze ak sa ma nieco stat, tak sa stane a ja tomu nezabranim.....

schnucki
23. apr 2010

dobre ranko,

ivus vitej v klubu 😎 ja uz cely tyden vstavam mezi 7 a 8h, nekdy i driv 😝 .... ja dneska letim na urad, pak mam sraz s kamaradkou, pak vyzvednu pritele a pojedem zamluvit kytky .... takze se dneska ozvu asi az vecer, jdu se nasnidat, umyt nadobi, do sprchy a pak letim 😝

a venku je taaaak krasne, uz je 7° 😵

blondynka400
23. apr 2010

schnucki, no ten překlad se dělá jedině v Brně. Já se o to zajímala jen trošku, kdyby se malá náhodou narodila tady. I když se ti mimi narodí venku, tak porom co zařídíš český rodný list, tak máš nárok na porodné a rodičovský příspěvek. Každopádně je to zdlouhavá procedůra 😝
Cukrovka je 24-28tt. to ej dobře, že tam půjdeš, ono tam jde fakt o hodně. Nechápu, jak ot někde nemůžou dělat a zvlášť v tak rádoby vyspělé zemi, jako je DE....No i kdyby jste si to platili, moc to stát nemůže, jsou to dva malé rozbory krve a jedna dávka glukozy 😀

kelo, jasně, ale do 18 může mít dvě ne? 😕

uvis, schnuvki, tedy proč vstáváte tak brzy 😀

schnucki
23. apr 2010

dobre ranko blondy, ja si myslim ze asi nechame rovnou udelat ten pas, mala bude mit automaticky po pritelovi nemecke obcanstvi, takze jeji rodnej list bude hned a bude se dat udelat pas, pak budeme muset zkoumat jak je to s tim ceskym a nechat ho nejak udelat .... pak co mi prekladal veci na svatbu, v praze, je super rikal tatka, tak kdyby neco, nekoho na preklad mame .... jinak penizky na malou bych mela dostat tady, dostali jsme od pritelova sefa takovou brozurku a tam stoji ze i kdyz studuju, mam na prispevky narok, ale budem delat termin po svatbe a zajedem se pro jistotu zeptat ....
s tou cukrovkou mas pravdu, my jsme ni nepremysleli kolik nas to bude stat, je to dulezite takze jedno kolik nas to stoji .... a co by se vubec stalo kdybych ji nahodou mela??

to vis, mala si me asi uz cvici 😝 denne se budim brzo protoze mi kruci v brise a potrebuju na zachod 😝 ja se vzdycky prevalim a snazim se usnout, ale zadna sance ....

barbora87
23. apr 2010

ahojte babenky...tak dlho som tu nebola ale teraz sa pridavam uz ako zaciatocna tehulka 😀

schnucki
23. apr 2010

ahojik barus,

tak to moooooc gratuluju a preju jen to nej nej 😵 .... jak se vubec mas??

kleopatris
23. apr 2010

dobre ranko 🙂

blondy mne sa zda, ze do 18tky ma obe obcianstva, aspon tak mi to kolegyna Ceska vysvetlovala 😅

schnucki no fakt, preco tak skoro z postele? joj este tyzden a bude z teba pani 😵 normalne ti zavidim, hned by som si nasu zopakla 😅

emily malicke bude isto zdrave 😵 ja som na tych testoch vobec nebola...hlavne oddychuj a stres s odloz na neskor 😉

barbori supeeer! gratulujem mooooc 😵 tak sa drzte a pekne tehulkuj a v januari kocikujeme 😀 😵 sice my uz mozno budeme behat, ale neva 😀

baby poviem vam kojenie boliiii 😝 😅 ale vydrzime, hlavne ze to funguje 😵 chudatka bradavky nemali cas sa pomaly adaptovat 😖

barbora87
23. apr 2010

dakujem 😎 no mam sa fajn...len trosku sa stresujem lebo 5.5. mam zase ultrazvuk...a dufam ze srdiecko bude fungovat...ale inak sa mam dobre az na posledne 2 dni to som extremne unavena...ale inak sa citim dobre...vcera sme boli pozerat nemonicu a bud stvrtok ideme dalsiu pozret lebo musim 5.5. povedat gynekologovi kde chcem rodit

kleopatris
23. apr 2010

barbi ja som rodila v Mödlingu a bola som fakt s priebehom porodu spokojna a chodia tam aj baby z viedne rodit a hlavne sa staci nahlasit az v 32 tt a nie do 10 tt ci jak to je vo viedni 😉

ivanajelinek
23. apr 2010

Kleo, to musis v rakusku dat tak skoro vediet ze kde chces rodit? Ja som este nebola omrknut ziadnu nemocnicu.Jednu mam hned tu pod nosom, jak sa hovori a dve su tak 20km od nas...ale asi zostanem tu, kde byvame, nie?
Emily ja som tiez na tych testoch nebola...Tak neboj...A dnes pracujes?

barbora87
23. apr 2010

jeee a aky bol porod?vsetko ok?no mne je mödling dost daleko 😒 tiez som pocula len dobre veci...a vies ako v decembri mam termin 😖 ale bola som pozret lainz vcera a na bud tyzden pojdem pozret kaiser franz joseph a uvidim...
no tak v januari mozme chodit kocikovat 😀 teda dufam ze bude vsetko ok

barbora87
23. apr 2010

ivanajelinek no tu sa musis do 10.tt nahlasit lebo v 12 tyzdni mas uz vysetrenie v tej nemocnici
no tak to si zober tu co mas na blizku:D nie aby si rodila po ceste uz

schnucki
23. apr 2010

jen si ze me delejte srandu 😀 jak ja bych si rada pospala, ale neeee, mala musi dostat najist 😎

barborka neboj, srdicko bude, uvidis 🙂 ... dej pak urcite vedet .... to musis uz ted vedet nemocnici?? ja v zadny jeste nebyla 😕 teda vim kde budu rodit, ale jeste jsem se tam podivat nebyla ....

kleo ja tomu nejak nemuzu stale uverit, myslim ze na urade nejakou tu slzu uronim 😅 budu se vdavat a budu mamina, uf 😀 ... holka vydrz, a neexistuje nejaka masticka na ty bradavky? nejaka uklidnujici nebo tak ...

schnucki
23. apr 2010

jinak ja mam nemocnici tak 20m odsud, tak to snad stihnem 😀

lubinka9
23. apr 2010

ranko,
my uz spime na balkone 😉 a mali sme celkom dobru noc. Tak mozno bude nalada aj na upecenie strudle 🙂

barborka gratulujem a nech je vsetko v najlepsom poriadku. 😵 Pekny vianocny darcek ste si urobili 😉

kleo bacha, nech ti maly neznici bradavky hned zo zaciatku. Je to hrozna bolest. Radsej by som to na tvojom miesta striedala este s kosickami nech si maju kedy oddychnut 😉

ake mate plany na vikend? u nas ma byt az 24 stupnov a mozno pojdeme na piknik