Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
5. máj 2010

holky myslim na vas 🙂 zadny stresy ...

ja dneska letim na postu, par veci se tu zapomelo 😀 doufam ze mi prijde cd s fotkama od mirusch, pak nakup, dal poklizet ten borcus u nas no a pak na ausländeramt zjistit jestli se mi bude dat zmenit pas i tady v nemecku ....

barbora87
5. máj 2010

Jeee emily no tak si davaj pozor ale to mozno aj z nervozity...ja som tiez dobre nespala...som okolo3bola hore...ale urcite bude vsetko ok...a informuj!ja budem az okolo2informovat...neviem si predstavit ze po prvy raz uvidim moje mimi...

Schnucki no tak to mas naplneny den!a ako sa citis ako pani?

kleopatris
5. máj 2010

dobre ranko 🙂

emily a barborka myslim na vas 😵 emily mozno mas troska strach? dufam, ze nebudes chora 😒

teda popisali ste statocne 😎

my sme mali noc....hm, kazde dve hodiny to pytalo papat a o stvrtej v noci zacal tlacit s riadnym stonanim a o piatej s pomocou masaze atd. sa mu podarilo vykakat...tak sme isli prebalovat a tam spustil dalsich par davok a na koniec si ocikal pyzamo...na to som prisla az som ho isla brat. ze je hotovy...tak sme prezliekali este aj pyzamo. Tak som dnes vyborne do ruzova vyspata 😀 a teraz ranajkujem a co si maly nezmysli....zase kakal jak sialeny, tak mi teraz veeelmi chutia tie ranajky 😀 😝

schnucki
5. máj 2010

kleo koukam jste meli zajimavou noc 😀 ... sousedky mala taky vzdycky kadila pri jidle, veeelmi chutne 😝 😀 .... ale aspon je sranda ne 😉

ahoj barbor, tech prvnich par dnu jsem mela pocit ze bych mela cekat neco noveho, ale vse pri starem 😀 ... ja ani nevim, asi me to az tak nedochazi, ale kdyz me vcera na urade nazvali jeho manzelkou, tak me polil takovy hezky pocit, myslim ze jsem se i nadvznasela 😀

barbora87
5. máj 2010

Kleo dobru chut🙂ale aspon ze kaka!

Schnucki no mne to prve dni tiez nedochadzalo...a teraz to uz je samozrejmost...

meleri
5. máj 2010

já jsem dneska úplně hotová...včera jsem byla malého naočkovat, ufff, už naposledy pak nás to čeká až v pěti letech...ale už je nemocný, rýma, v noci nespal, ale aspon se už dostává do normálu..dokonce i s nočníkem si dal říct a pěkně sedí a kadí...
akorát mě sere že je tady tak hnusně, pořád prší je zima, fuj co to je, to snad sem přišlo z česka... 😅

meleri
5. máj 2010

KLeo

to věřím, hlavně že to bereš s humorem, no ono to ani asi jinak nejde ... 😅 já nevím jak vy ale já tenkrát proklínala huggiesky furt to protékalo a to vše jak kaka tak i jak se počůral takže furt se převlíkalo...jej já se už nemůžu dočkat až bude bez plen...tajně doufám že toto léto... 😵

barbora87
5. máj 2010

Tak babule idem k doktorovi...drzte palecky...som tak nervozna ze asi odpadnem

blondynka400
5. máj 2010

emily, no v 19tt na velký UTZ je ještě brzy, nemusí být ještě všechno dobře vidět. Ale ještě nedávno se to v tomhle období normálně dělalo až pak zjistili že je to o nějaký ten den později lepší..
Takže bych si z toho hlavu nedělala 😉

schnucki, no nevím jak v DE. Ale když máš fyziologické těhu v ČR, nemáš cukrovku, tak se průtoky kontrolují na velkém UTZ ve 30tt a pak až kolem 36tt nebo tehdy, když je miminko menší. Ono to zas musí vydat poměrně velké množství vln, takže to není úplně ideální dělat to nějka často.

blondynka400
5. máj 2010

kleo, jé co já bych dala za to, aby se malá vykakala, už je to zas 8 den a nevypadá to, že by to dneska bylo. Ale jí to evidentně netrápí 😀 . Je až neuvěřitelné, jak všechno dokáže beze znytku spotřebovat.... Kde vzala tak výkonný trávicí systé,m tedy nevím . A nebo jestli já mámá tak užasné mléko 😝 😀 😀

barbora87
5. máj 2010

Tak mame fotecku srdiecko funguje a mimi je tam

schnucki
5. máj 2010

meleri koukam ten vas malej je nejak casto nemocny, vid, at se brzo uzdravi .... je pres den bez plen, nebo stale bez? ja jen abych vedela ze doufas ze bude i pres noc bez, nebo pres den 🙂

blondy dekuju, ja nejak nemela predstavu jak se to kontroluje .... a jeste jednou pro blbe, to fyziologicke tehu je normalni? uz si to nekam napisu 😀

barbor super 😵 tak to me moc tesi ze srdicko je tam a mimi v poradku .... das fotecku??

emily327
5. máj 2010

ahojte, kedze mam slzy na krajicku a je mi dost nanic, tak len v skratke napisem. Kontrola v nemocnici pozostavala z toho,ze som tam hodinu a pol cakala, odmerali mi tlak co je dost nizky: 106 na 66 ale zeby sa tym oni interesovali sa povedat neda, ziadne otazky typu, netoci sa vam hlava, nemate zavraty nic take..... Potom sa ma lekarka opytala na zopar informacii ohladom ako sa citim a ked som jej povedala,ze ma casto boli v podbrusku tak povedala,ze je to ok bez toho aby sa mi kukla medzi nohy ok super ved ja som zabudla,ze irsky lekari vedia vsetko citat z oci a potom sme pocuvali srdiecko a bilo pekne a hned ho nasla, hoci ma upozornila na to,ze mozno to potrva dlhsie ale,ze sa nemam bat,ze je to normalne. Ale nasla ho hned na prvy sup a potom som sa poutierala a povedala som jej kedy letim na sk ze 11.7. a ona,ze dobre,ze ma objedna este tyzden pred odletom na kontrolu tak povedala,ze o 8 tyzdnov kontrola, dala mi do ruky tehu knizku a povedala good bye. Tak toto ma uplne dostalo, opytala som sa na UTZ povedala,ze to sa nerobi pri kontrole a ze sa nicoho nemam bat,ze vsetko je ok. Ze som zdrava a aj babo je zdrave. Hm aj ja by som chcela mat taketo rontgenove oci hm Tak vam poviem,ze taka zlost do mna vosla, volala som svojmu obvodnemu,ze ci nema kontakt na niekoho kde by mi ten scan urobili a ten,ze sa nemam rozculovat a mam prist k nemu. Tak som sla a vysvetlil mi,ze to je v pohode,ze nechape preco som cakala,ze nejaky scan este budem mat,ze sa to normalne nerobi a ze prvy som mala v 12tt a to staci,ze som ok vysledky su v poriadku aj krvi aj mocu, tak sa nemam coho bat. Zase urobil to co v nemocnici popocuvali sme srdiecko a zmeral mi tlak a to bolo vsio. Tak som mu povedala,ze na co vlastne lekar je? Ze to si aj ja mozem kupit tlakomer a pristroj na pocuvanie srdiecka a robit toto sama doma a nemusim sa trepat do nemocnice alebo k nemu a mozu si tak usetrit robotu. Tak ma upokojoval,ze nechapem preco tak trvam na to UTZ ,ze urcite je vsetko v poriadku a ze nemam sa stresovat,ze si mam zobrat par dni volna skoro ma porazilo, ja nepotrebujem dni volna ja potrebujem vidiet,ze to babo je v brusku ok a ze je velke na tento tyzden v ktorom som ako ma byt a ze aj nozicky a rucicky ma vyvinute a ze je v poriadku. Ked som mu toto povedala tak len kukal,ze nechape preco by sa babo nemalo vyvijat v poriadku. Tak ja na to,ze a co ked pri porode sa zisti,ze to babo sa narodilo predcasne len preto,ze ho pocas tehotenstva nikto neskontroloval ake je velke alebo sa v 20tt nebude uz vobec vyvijat, co potom? Noze take veci sa nestavaju a ze nechape preco na take veci myslim. Poviem vam,ze som len kusok od infarktu. A ked som sa este v nemocnici opytala na testy na cukrovku co sa robia v 24-28tt viete co mi na to ta lekarka povedala? Ze to sa robi iba rizikovym zenam,ze u mna nevidi dovod na tento test. takze ani toto. Mam dost musim to predychat a mojmu obvodnemu som rovno povedala,ze mal mi na zaciatku povedat co sa tu robi a ja by som si to vsetko ostatne co sa normalne v civilizovanych krajinach EU robi automaticky vybavila sama sukromne a nie sa tu takto nervacila. Zatial tolko napisem neskor idem do seba nieco dostat, som hladna, boli ma hlava a mam sto chuti sa zbalit a ist domov na SK uz zajtra :( Musim sa poriadne vyrevat lebo mi praskne srdce, neskutocne sme sa 6 tyzdnov tesili na to,ze uvidime zase drobceka a tu toto. Tak zatial.

schnucki
5. máj 2010

ahojik emily,

ja nestacim valit oci, normalne me to vytaci s tebou, jak muzou bejt takhle nezodpovedny to vubec nechapu .... me doktor ty vysetreni primo doporucil, pristi tyden koukame na organy a jestli je vsechno vyvinute, to je prece dulezite ... a dokonce mi rekl ze test na cukrovku bych mela podstoupit protoze je to prvni tehu .... ja nechapu tu nezodpovednost ....

vyplac se, ono to pomuze, zavolej manzelovi a vypovidej se .... nepremyslela jsi odjet na slovensko driv?? i kdyby to znamenalo ze bys musela odjet sama?? .... nebo je moznost si to druhe vysetreni udelat nekde soukrome??

to ti vlastne ani nedelali utz?? no to je fakt hruza,

schnucki
5. máj 2010

my ale vsechny pevne verime ze mimi je v poradku 🙂

posilam veeeelikanske objeti

ivanajelinek
5. máj 2010

Ahojte kocky. Tak ja som konecne prisla z prace...Nejak citim ze ide na mna choroba. Tecie mi z nosa a citim sa tak slabo..Neviete ci sa moze nieco zobrat, co pomaha na imunitu alebo proti prechladnutiu?

Boze Emily to nemyslis vazne...To ako ze kedy chcu spravit ten druhy UTZ...? To ja musim povedat, ze tu v nemecku k tomu naozaj super pristupuju...Mne uz pred dvoma tyzdnami ukazovala vsetky organy, rucicky, nohy, pupocnu snuru, mechur adt...My vsetko vysvetlila aj ukazala...Tearz ma buduci utorok termin a pride tam aj hebamme a potom mam zasa 20. maja termin...Hlavne sa nestresuj, musis verit ze babo je v poriadku.A neda sa ti ist niekam na nejaku tu sukromnu kliniku? Alebo ist skorej domov ako pise Schnucki? Posielam vam veliky CMUUUK!!!!

Barbor, no vidis...Super... 😉 Kedy mas dalsiu kontrolu? ako je to v rakusku vlastne?

blondynka400
5. máj 2010

barbora, velká gratulace 😵

schnucki, fyziologické těhu je normálně porbíhající těhu bez abnormalit a komplikací 😀

emily, no pěkná ukázka zdravotnictví.... 😠 Mimčo určitě v pořádku, přeci není jediný důvod, aby nebylo 😵

schnucki
5. máj 2010

ivus ja jsem tu v nemecku taky spokojena, prijde mi postarani o nas uplne super .... jinak ja jsem byla nachlazena na zacatku tehu a to mi ani nechteli dat kapky do nosu, ja to tenkrat vylezela ....

jinak to vypada ze na pritele neco leze tak doufam ze mi neonemocni, nerada bych od nej neco chytla ....

ja si to blondy myslela 😀 ... si to nekam napisu ....

barbora87
5. máj 2010

Dakujem...no fotecku dam ked si konecne urobim album🙂
no jedine co lekara nezpokojilo ze mam vysoky tlak tak mi dal tabletky a musim si merat tlak...ale tabletku musim zobrat len ked bude vysoky tlak...inak som dostala mutter kind pass to je tehu knizka...ale som teraz taka kludna...

No emily to mi je luto:(((chudatko moje nemas to tam lahke:(a tak si sa tesila!to su kreteni!!!tu su od poistovne 2utz ale ja som si priplatila a vzdy ked pojdem gyndosovi tak mi bude robit utz...
Tak zbehni privatne niekam!potom budes kludnejsia!ja by som ich niekam poslala!ved to je neludske ako sa zachovali!

No ja mam teraz vysetrenia v nemocnici ale to este neviem kedy a ake lebo sa musim bud tyzden nahlasit do nemocnice...no a gundosovi idem az v juli!

blondynka400
5. máj 2010

schnucki, no to si napiš 😀

schnucki
5. máj 2010

blondy uz to mam poznamenane 😀

barbor tak to je super, uz mas knizecku 🙂 ... my si taky priplatili, tady jsou hrazene 3 utz, ale my si dali balicek 3D s vysetrenim a dostavame taky kazde vysetreni fotecku 😀

blondynka400
5. máj 2010

schnucki, pilná studentka 😎

barbora87
5. máj 2010

schnucki hej uz je to oficialne:D no hej my tiez budeme vzdy fotecku dostavat...

ivanajelinek
5. máj 2010

No Schnucki, tak to skusim vylezat.Tiez sa nechcem zbytocne niecim napchavat...Sa tesim na piatok, mam volnicko... 🙂 Lenze ked si pomyslim na to, ze musim upratovat zasa, tak by som radsej isla do roboty... 😀

Emily, ako ti je? Uz je lepsie?
Baby a kolko ste uz pribrali? ja som od poslednej navstzevy u dr (ta bola pred dvoma tyzdnami) pribrala skoro 3 kg...Akosi sa to vysvihlo. Dokopy je to uz 6-7 kg...A hrozne ma svrbi posledne dni brucho...A u vas co nove inak?

schnucki
5. máj 2010

ivus me sice doktor rekl, ze kdyby me bolela hlava tak si muzu vzit paralen (pri spatnem pocasi me casto boli hlava), ale ja si radeji lehnu, ... zeptat se muzes, ja tenkrat byla jeste v prvnim trimestru, takze se v lekarne bali mi neco dat, ... ja se ale trosku bojim neco brat 😅

jinak me brisko taky casto svedi, pomaha mi ho namazat, to asi jak se kuze roztahuje ... na noc mazu olejickem, hrozne masti, a pres den mam od te a same firmy krem, tak mazu kremem, nekdy zapomenu tak to zacne svedit 😀

na me kouka nadobi, uplnej kopec, vubec se mi do nej ale nechce 😝 .... manzelika budu mit zitra a v patek doma, jde zitra k doktorovi, je nachlazenej a vubec nevypada dobre, snad neco nechytnem ....
jinak budu zitra volat na konzulat kvuli pasu, jestli mi ho vystavi tady, pak volat do pojistovny protoze budu menit k manzelovi, poslat do skoly kopii o uzavreni snatku kvuli zmene jmena, do banky .... uf

schnucki
5. máj 2010

jinak manzel malou opravdu citi, dneska rano prisel z prace, lezi vzdycky za mnou a objima mi brisko a dneska povida, ze mala spi a ja na nej jak to vi, a on ze ji vcera citil a dneska ne 😵 😀 cely se rozpliva

emily327
5. máj 2010

ahojte, tak som sa ako tak ukludnila a hladam sukromnu kliniku kde by mi tento scan alebo akykolvek urobili. Najhorsie na tom je to,ze robia 3D a 4D ale bez diagnostiky a to mi je na dve veci ☹ Dakujem za podporu a hadam to do jula vydrzim a bude dobre. Volala mi finfrle,ze jej kamoska rodi za par dni a ze tu v Irsku sa robi iba jeden scan a to je vsetko pocas tehu, no mna to fakt nezaujima a budem si to riesit sukromne lebo inak by cloveka slak trafil. Volala som s maminou a ta,ze ved pohoda nestresuj sa,ze vsetko bude ok. A pytala som sa jej, ci som sa predcasne narodila,ze nie narodila som sa v termine v 9.mesiaci len tatko bol vazne chory v tom obdobi a mamina mala stres a vela zvracala tak preto, aleze som bola malinka ale gulatucka 😀 2150g a 45cm hm no to je fakt dost malo.Takze tak sa mame.

barbora, som rada,ze si ok a ze si pocula drobcekove srdiecko 😉

schnucki, nie nerobili mi UTZ a uz do konca tehu oficialne v statnej nemocnici neurobia, setria 😀

Ivana, moja ja som pribrala od zaciatku tehu 6 kg, takze sa tym vobec nestresuj. Je pravda,ze okrem mna ktora si to sledujem to nikoho v nemocnici napriklad dnes nezaujimalo,ze kolko som od zaciatku tehu pribrala a ani mojho obvodneho este som sa u neho nikdy nevazila hm no ved naco ked aj tak bude vsetko OK 😀 citim sa ako na planete X 😀

blondy, ahoj moja no pojdem na sukromny scan a vybavene a vydzim do odchodu domov a doma to hadam uz bude ok. Ale dakujem za pismenka.

blondynka400
5. máj 2010

ivana, no já nakonec přibrala asi 16kg, s tím, ale přibírat jsem začala až někdy od 24tt.
To, že tě svrbí břicho je jak se roztahuje kůže. Hodně ho maž, nejlépe třikrát denně, ať je ta kůže co nejvíce elastická, takhle se dopředu ohlašují strie 😝

schnucki, je hezký jak to ty chlapi prožívají co 😵

emily, tak to jsi byla tedy fakt malinká. Ale je dobře, že to bylo v termínu. Každopdáně to pak doktorovy na SK řekni, on stres a výživa v těhu má velký vliv, ale že by znamenala až tak malý plod, to nebyl určitě jediný důvod... Ale hlavní je, že jsi to pořádně dorostla 😀

schnucki
5. máj 2010

emily jsem rada ze uz jsi se trosku zklidnila, ... je to fakt naprd, ja bych tam teda nerodila ... delas dobre ze to budes resit na te soukrome klinice, zkus se zeptat jestli by pri tom utz nekoukli jestli je vse ok, a rozhodne se nenech odbyt ... pak na sk vse sve doktorce rekni 😉 ... myslim na tebe moja zlata ....

blondy jojo, jsem rada ze to taky proziva a ze uz muze neco citit, beru ho na kazde vysetreni, vim ze chce a nechci ho o neco ochuzovat ... strasne rada vidim vzdycky ty jeho rozzareny ocka a jak se na me vzdycky tak pisne podiva 😵 ... nekdy i malou budi, klepe mi na brisko a klepe mi s nim 😀

jeeee, tak to mazu malo, mazu vecer a pres den 1x, tak se musim polepsit 😅 ... jinak jak jste to delali s olejickem? ja ho mazu jen vecer, nez se ten olej vzdycky vstreba 😝

jinak ja z vas asi pribiram zatim nejmin 😝 ... na posledni kontrole jsem mela tri kilca navic, takze jsem byla na vaze jako pred tehu, jsem zvedava pristi tyden, doufam ze to bude nadale stoupat, ale doktor rikal ze to neni spatne, ze je dulezite ze to jde nahoru a brisko se mi zvetsuje, tak asi tak ... pry to pujde pozdeji nahoru az se budu divit, asi budu jako blondy 😀

barbora87
5. máj 2010

Emily tak drzim palceky nech sa co najskor na utz dostanes...je to smutne ze sa tak chovaju a nemaju pochopenie...

Poviem vam ze som sa smiala ked som pocula srdiecko lebo to pre mna bol zazrak!len ten tlak
je na prd...