Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
7. máj 2010

nemas zac 😉 .... na nas to papirovani asi jeste prijde 😀 ale tim ze jsme ted svoji se hodne veci zjednodusilo ....
ja mam posledni dobou taky chut na sladke, ani ne na cokoladu ale na sladke veci jo, ale ja nejak extremne nepribiram, tak se nejak nekrotim ... ale budu se ptat v pondeli doktora kolik toho vubec muzu .... verim ze je toho na tebe moc, pokus se nejak vypinat, ja ted treba hodne ctu 🙂 .... myslim ze s materskou by nemel byt problem 🙂

schnucki
7. máj 2010

jooo, jinak co se jmena tyce tak zatim je favorit Jennifer 😀

emily327
7. máj 2010

tisko ti schnucki toho lekara zavidim. ale ja mam skvelu gynekologicku doma na Sk, tak sa uz tesim ako k nej budem chodit. Prosim skus sa ho opytat v pondelok na to spanie na chrbte, lebo ja aj preto zle spim,ze sa vzdy podvedome zobudim na to,ze som na chrbte a tak sa budem velmi casto lebo to je jedina poloha, ktora mi vyhovuje momentalne. Tak ti budem velmi vdacna, ak sa ho na to opytas cmuk
Jennifer 😉 pekne meno 😉 take medzinarodne xixi

schnucki
7. máj 2010

jojo, jsem rada ze mam takoveho doktora .... neboj, uz jsem si to napsala na papirek s otazkama 😉 v pondeli se ti zeptam a hned jak dorazim dom tak pisnu, termin mam az v 7h, tak budu psat az vecer ....
jojo, je trosku tezky najit jmeno, aby s nim nasi nemeli problem a nebylo ani blbe pro nemecko, tohle se manzilkovi libi a me taky, tak je to zatim favorit 🙂

nak nemuzu usnout 😝

schnucki
8. máj 2010

ahojik holky,

co dneska vyvadite?? ja jsem jak sipkova ruzenka, furt se mi chce spat, vubec nechapu z ceho jsem tak unavena 😝
no ale uz jsem poklidila, pak pojedem jeste na nakup, poslat dopis na pojistovnu (menim svoji, budu u manzela) ... a vecer by jsme meli jit k sousedum, grilovat masicko 😀

preju vsem hezky vikend 😎

ivanajelinek
8. máj 2010

Ahojte... 😉 Ja som prisla z prace, idem nieco zjest a vyvalit sa na gauc...Tiez som akasi unavena...
Prajem tiez pekny vikend 😝

emily327
8. máj 2010

Ahojte, tak aj ja sa pripajam k unavenym tehulkam. Tiez som sa prave vratila z prace a mam dost. Hrdlo mam neskutocne zapalene a tak som rada,ze som doma a nemusim hovorit. Dnes mi volali z irskej sukromnej kliniky,ze maju pre mna datum UTZ a to na 17.5. o 13:00 hod. Tak sa uz neviem dockat. A ze v pohode by mali vidiet aj pohlavie babatka a tiez urobia diagnostiku UTZ. Tak som rada,ze sa to da urobit takto a uz budem kludnejsia. Potom si vsetky potrebne vysetrenia dam urobit na Slovensku, ked sa vtatime. Idem aj ja oddychovat a liecit sa. Mam na to 2 dni aby som sa dala do poriadku. Tak pekny vikend.

meleri
8. máj 2010

holky loučím se, jedeme na týden na dovolenou tak se ozvu pak.

Schnucki,

odpočívej jak to jde...🙂) co to papírování už se to blíží k zdárnému konci?

Emily,

super, tak přecejen ten ultrazvuk vyjde, to je moc dobře....vyleč se. bolí tě v krku?

já j sem taky nachcípaná, do toho mám mencky... 😠 doufala jsem že přijdou po dovolené..pamatujete si jak jsem potřebovala aby mi vyšly na to umělé oplodnění a nešly a ted je to tady když jsem je nechtěla... 😖

přeju vám všem pěkný víkend!

emily327
8. máj 2010

meleri a kam ides na dovolenku?
Ano boli ma v krku a velmi velmi od stredy vecera. Neviem sa toho zbavit, Kloktam solou ale moc to nepomaha, papam kazde rano strucik cesnaku,tak to hadam preliecim takto.
Ono s tymi menckami je to vzdy tak,ze ked chces aby prisli nepridu a ak nechces tak pridu, hm no zakon schvalnosti ☹ Ale to nech ti nepokazi dovolenku. A na ako dlho idete? Ja by som hned niekam sla, potrebovala by som vypnut fnuk som uz velmi unavena hlavne psychicky :-/

meleri
8. máj 2010

emily,
jedeme do hor, Alsace, už se moc těším!

to je pitomé, náš malý se taky nemůže zbavit rýmy, už to má skoro týden a furt! fuj...
mencky jsou humus...ale zas díky nim vždycky trochu zhubnu aspon.... 😅 jo no měl tam být na hotelu bazén no škoda....:( jedeme na týden takže příští nedělu zase zpátky. jo to se ti nedivím a jak dlouho ještě musíš chodit do práce? a co ty kolegyně už je to s nima lepší?

emily327
8. máj 2010

meleri, tak to je super, oddychnite si a uzite si hory 😉
mam v plane chodit do prace do konca juna tzn. do 27tt. Tak dufam,ze to dovtedy vydrzim. A v praci je to zatial ok, sefovci sa vratili z dovolenky vysmiati a oddychnuti, tak som zvedava ako dlho im to vydrzi. Ale zatial pohodicka. Len ked vidim ako tie moje kolegyne irky pracuju, tak sa mi vzdy zastavi mozog, nad ich zmyslanim 😀 Ale uz mi je to jedno, este to ten mesiac a pol vydrzim a potom uz ich nikdy neuvidim xixi.

meleri
8. máj 2010

emily,

dík no u nás je to představ si naše první delší dovolená mimo česko..jinak jsme furt u našich, max pár prodloužených víkendů u moře bylo ale nikdy ne týden...🙂

no hlavně že se uklidnili...moc ti přeju at ti to fakt rychle uteče...právě já jsem dycky měla pocit že se ten čas v těhotenství strašně vleče, jak to vnímáš ty? spíš ti to utíká? hele musíš pak určitě ze Slovenska napsat! budeš nám tu jinak chybět! 🙂

ivanajelinek
8. máj 2010

Ahoj Emily, tak to je super, ze si nasla nejaku tu kliniku... 🙂 Urcite sa tesis, ze?
Teba tiez tak hrozne bolievaju nohy ked dlho stojis? Mna neskutocne bolia, mam pocit ako keby som mala na nohach uviazane 100 kilove kamene...
A ako je Finfrle? Uz zacala trosku papat a priberat?
Meleri, tak peknu dovolenku...
Ozaj Barbora, VSETKO NAJLEPSIE K DNESNYM NARODENINAM!!!! 😎

emily327
8. máj 2010

meleri, zlatinko neboj ja budem s vami v kontakte aj zo Slovenska 😉 Budem potrebovat urcite vase rady aj ked sa babo narodi 🙂 Ale dakujem pekne, som velmi rada,ze som nasla toto forum a tuto temu a ze sme tu taka super particka tehuliek a mamiciek. cmuk Mne tehu ubieha neskutocne rychlo. Mam pocit,ze len minuly tyzden som si nasla na teste // a zajtra uz zaciname 20 tyzden. Co je uz polovica tehu za nami. Neskutocne fakt. Ja som nemala velke problemy na zaciatku tehu, tak mozno aj preto som to nevnimala. A teraz sa citim fakt super. Telo sa citi super ale hlava je unavena.
Tak si to poriadne moja uzite, budem na vas mysliet a vychutnavajte,ze ste rodinka po kope tolko dni 😉

Ivanajelinek, ahoj moja, no mna nohy bolia iba ak mame busy, tento tyzden som bola v praci len 3 dni a pohoda, nebolia ma velmi. Dnes som sa postavila na vahu a zistila som,ze uz mam 7kg navyse hm no velmi som pribrala na stehnach az mi to vadi, priatel ma upokojuje,ze je to ok, ze to vobec nevadi a ze to tak ma byt, aby ma potom nohy uniesli, ked bude brusko velke. Ja som vzdy mala mindraky, ked som pribrala ☹ Tak ma to hneva. Ja viem som hlupa v tomto ale ked vidim,ze niektore su ako palicky iba brusko im rastie..... Uz mi asi fakt sibe z tohto tu celeho, potrebujem vypadnut. Ale uz vidim prve co ked pridem domov, tak ma svokra privita,ze vyzeras ako hroch 😀 Ale ona to nemysli v zlom, len nebude to po prvy krat, kedy mi povedala,ze som dost pribrala hm no kaslat na to. A ty sa moja ako mas? Kedy mas najblizsiu kontrolu u lekara? Ja sa uz neviem dockat toho UTZ velmi sa tesime.
Inak finfrle mi dnes pisala, ze je jej stale velmi zle, ze len grca a grca hm no to vobec nie je dobre, lebo uz je od dnes v 16tt a este nic nepribrala ☹ Chuda ziena, fakt neviem ako jej mam pomoct, ide v pondelok k obvodnemu lekarovi tak som zvedava co jej povie, ale poznam irske zdravotnictvo, tak jej povie,ze ma doma oddychovat. hm
Barbora, vsetko najlepsie 😉

ivanajelinek
8. máj 2010

Emily, tak to dufam, ze s nami zostanes v kontakte aj zo Slovenska...A to mas pravdu, ze to hrozne rychlo ubieha..A neboj, ja som tiez pribrala uz 6 kg,ale nevadi..teraz to mame povolene priberat 😀 Ja mam v utorok kontrolu u hebamme a potom 20-teho maja u mojej dr..A 10 juna by som chcela ist na 10 dni na slovensko, tak dufam ze sa mi podari.Lebo potom po porode neviem kedy sa dostaneme domov...
No tak Finfrle nic moc...To neni asi dobre, ze stale chudne...Chuda 😒
No ja idem do postele, este precitam par stran a urcite zaspim ako vzdy...Tak dobru nocku prajem 😵

emily327
8. máj 2010

dobru nocku Ivana, opatruj vas cmuk
Moj drobcek v brusku sa konecne po skoro 3 dnoch pohol, tak som rada. uz som sa zacinala bat.

barbora87
9. máj 2010

Ahojte babula
dakujem ivi a emily...
Dnes som sa zobudila ako hodinky zase a to som mala vcera 18hod den bez prestavky...a isla som spat o polnoci...ale bol to
pekny den boli sme na ranajkach noli u mna aj moji brazia (7a9rocny)pptom sme boli trosku po obchodoch okolo ibeda sme boli zase doma a od vtedy mi chodila len navsteva...som uplne k.o.dnes ma pride navstivit este teta zo slovenska a od zajtra mozem zase oddychovat🙂
emily som strasne rada ze mas toho 17.5.termin!a kolko za to musis platit?

schnucki
9. máj 2010

ahojik holky,

emily supeeeer ze mas termin, to je moc dobre, jen se nenechat odbyt 😉 .... jsem zvedava s cim prijdes, jestli holcicka nebo kluk 😀 .... no to se opovaz se pak neozyvat az budete zpatky doma 🙂

meleri uzijte si dovolenku 😵

holky tak ja mam opacnej problem, doma vahu jeste nemam, ale spis bych chtela vic pribrat nez jsem doted nabrala 😀 jinak ja vahu neresim, teda ted bych rada par kilo vic, ale neresim kolik priberu 😀 manzel si ze me dela srandu ze budu jak teletabis 😝

ahoj barbor, dodatecne vse nej nej nej k narozeninam 😵

emily at se finfrle necha klidne poslat do nemocnice, neni dobre ze nepribira .... jinak ji moc pozdravuj, at se holka drzi .... ono si sice male veme co potrebuje z ni, ale jist musi ....

jdu snidat, zas jsem se nemohla vyhrabat z postele 😀

emily327
9. máj 2010

ahojte,
babrbora. fuuha to s tymi navstevami mas dost narocne 😀 Aj ja som velmi rada,ze som nasla kliniku nie velmi daleko od nas,kde robia scan s diagnostikou. Bude to stat 100 euro, co nie je az tak vela. Mne je uplne jedno, kolko za to zaplatim, hlavne nech viem,ze je babo ok. Tak si uzivaj navstevu ale najdi si cas aj na seba a oddychni si trosku.

Schnucki, hm no s finfrle to je blbe, vies tu ist do nemocnice hm no podla mna az ked umieras a je to na tebe vidno, tak ta tam zoberu. Ja uz fakt nemam slov na tento system. Zajtra ide k lekarovi, tak som zvedava co jej povie. Ona chuda dufa,ze ju necha este doma PN. Tak jej idem napisat, ze ak by ju chcel poslat do prace, nech mu povie, ze nenastupi,ze nebude riskovat svoje aj babatkove zdravie, naposledy v praci odpadla. A teraz ked je doma,stale len grca a je slaba, tak jej praca fakt len ublizi ako pomoze. Hlavne ked tam musi stat na nohach a robi s jedlom. Dam vam zajtra vediet, ako dopadla.
No jasne neboj hned ako budem vediet co a ako a prideme domov, tak vam napisem 😉 Planujeme s finfrle sa tam stretnut, je to tak v polovici to mestecko kam idem na UTZ od nasich miest ako byvame, tak to by bolo super. Len dufam,ze jej nebude velmi zle. Co mas v plane na dnes?

schnucki
9. máj 2010

ahojik emily,
a neslo by ze by finfrle taky udelala termin v te soukrome klinice?? .... ja z toho fakt nemuzu, do prace ji poslat prece nemuze, vzdyt by se tam jeste sesipala ... pamatujes jak me bylo na zacatku hodne zle a manzilek me chtel vizt do nemocnice? byla jsem tenkrat u jine doktorky protoze muj doktor mel dovcu a ta si myslela ze zvracim a z toho jsem tak zhubla, napsala mi prasky, jmenujou se Vomex A Dragees, at se na ne zkusi zeptat v lekarne, doktorka mi tenkrat rekla ze jsou prave na to, kdyz zvracis, treba by ji pomohli trosku zklidnit zaludek a mohla neco zacit jist .... ale at se v lekarne poradi, ja si je tenkrat nevzala, me pomohli slane tycinky ....

jsem zvedava co na vas vykoukne, ja jsem napjata na zitra jestli se holcicka potvrdi, pak se utrhnu v nakupovani 😀 .... dneska prijdou manzelovi rodice na obed tak delam smazeny kvetak s bramborem, mam na nej strasnou chut ....
co vyvadis ty??

emily327
9. máj 2010

schnucki, no skusim jej za tie lieky napisat. Ale je to uz na nej ako a co urobi. Ja jej mozem iba pomoct, ale poviem ti,ze ja uz k svojmu lekarovi ani nemam chut ist. Pojdem tam iba o potvrdenie papierov o matersku a to bude asi tak vsetko. Je mi z neho nanic. Este si zistim,ze ci bude chciet za odber krvi na cukrovku nejake eura a ak ano, tak sa na neho vykaslem a pojdem si to dat urobit hoci za peniaze niekam inam. Jemu uz nedam ani cent. Drzim palce, aby sa zajtra potvrdilo,ze to je mala princezna v brusku a utrhni sa 😀 Ja tiez na to cakam. Uz mam vyhliadnutych tolko veci,ze sa neviem dockat nakupovania xixi Ale uz mam plnu tasku nakupenu takych neutralnych tak vela na zaciatok kupovat nebudem. Mam zoznam co treba na zaciatok pre novorodeniatko, tak z toho uz 90% veci mam. Ale chcem nakupit vybavicku minimalne do 1.5 roka, lebo doma na Sk je to velmi drahe a tu je to nadherne, lacne a kvalitne. Tak ak preto. Tak nech obedik so svokrovcami vyjde a ja nerobim nic, tlacim sa ovocim a cesnakom a liecim sa. To hrdlo velmi boli a z dutim mi tecie taky bordel boze, zase to budem liecit mesiac. Som aj rozmyslala nad Bioparoxom, to su take lokalne antibiotika na hrdlo a nos, co sa mozu v tehu, ale cakam,ze to preliecim sama. Len sa mi to zda uz dlho od stredy a mne je horsie ako bolo. vobec sa to nezlepsuje. Nemam teplotu, tak ma drzi este ako tak,ze ich nezacnem brat. Lebo ak by som mala este aj teplotu, tak ich urcite nasadim. Tak zatial bojujem. Takze tak. Idem napisat finfrle.

schnucki
9. máj 2010

ty prasky brat nemusi, jen me to napadlo protoze vim ze mi je doktorka chtela dat, akorat ze ja s misou nekecala a dostala se z toho sama 🙂 .... uvidi jak bude chtit, je to jen napad 🙂 ....
ja se ti nedivim ze uz se ti k nemu nechce, taky bych spis zasla nekam jinam protoze jeho nazory jsou udivujici ... a ten pristup, skoda reci ....
svokrovci jsou uz pryc, ale moc jim chutnalo, tak jsem rada 😀 obalovany kvetak jeste nemeli a moc jim chutnal .... ja se taky pekne nadlabla, pujdu se asi natahnout na gauc a lehce si zdrimnu, jsem zas naka unavena 😝
to ti covece neporadim s tim krkem, me to za par dnu preslo, ale ja mela i horecku, jsem se tenkrat vypotila a bylo to ... ale pokud jsou ty tabletky i pro tehule a tobe se to nejak nezlepsi, mozna je zkus, jestli zaberou ....

blondynka400
10. máj 2010

Ahoj holky,
tak jsem se zas na váx přišla podívat.
U mně celkem nic novéh, aorát malou v noci horzně sesštípali komáři, k tomu stále zlobí s posledním jídlem před sapním, nějak se jí nejde přisát, pak se rozčílí a potom už řve hlady ale naúpít se neumí. Ale včera už jsem jí očůraal a šlo to celkem i bez řevu, tak uvidim, jak dneska 😝 😀 . Ale je to zajímsavé, je to jen tohle krmení, vše ostatní je úplně bez problémů, tak nevím, co je to zas za formu protestu, protože na to mi to vypadá... 😝 😀

barbora87
10. máj 2010

ahojte
tak dnes len odpocivam zase mi je nejako nevolno aj ked teraz trosku lepsie ale som sama doma s hafanmi a uzivam si klud...je to nadhera 😀 len zajtra sa chce prist pozret jedna zenska na nase posledne steniatko...je to nas chlpacik a ja neviem ci ho chcem dat prec ☹
a aky bol u vas vikend?
emily super fakt sa moc tesim az nam povies ze babo je ok a co to bude 😉
ja mam termin 7.6. v nemocnici na vysetrenie a potom az 15.7.

ivanajelinek
10. máj 2010

Ahojte kocky...Tak my sme boli vcera v Koline na hokeji...Slovensko-Rusko...Zacali MS v hokeji...Je to od nas tak 270 km a dostali sme od nasho kamarata listky(on hrava tiez za slovensku reprezentaciu), tak sme isli na vylet.Ale poviem vam, hrozne ma to vycerpalo.isli sme uz vcera okolo 11-tej, pozreli Köln..Hokej bol az o 20-tej takze sme sa az okolo polnoci vymotali a prisli sme okolo 2.30..Tak som dnes bola do 13.30 v posteli...Hrozne ma bolia nohy, a aj tolko ludi(bolo tam 19 000 ludi), bol tam hrozny hluk, ale inak tam bolo fakt super. teraz mame listky aj na stvrtok, ale to asi ja zostanem doma, lebo v piatok musim ist rano do prace.tak nech idu chlapi sami. Mam tu svokra aj so svagrom...

Emili tak pozdravuj Finfrle...
Schnucki, daj vecer vediet ako si dopadla u dr.
Barbor, tak pekne odpocivaj... 😉

emily327
10. máj 2010

ahojte, tak len info of finfrle, je na pohotovosti a dostala infuziu a zobrali jej krv a moc a cakaju za vysledkami.Tak som zvedava, lebo maju podozrenie na stitnu zlazu. Boli v nemocnici dost prekvapeni,ze jej obvodny lekar GP neurobil dolezite vysetrenia v 12tt. Tak jej pridelili gynekologa, co sa bude o nu starat a aj rodit by mala pri nom. Viac info neskor, ked sa ozve.

schnucki
10. máj 2010

ahojik holky,

blondy chudak mala, ... ja jsem taky vzdycky strasne postipana od komaru, ale zatim sem jeste zadneho neobjevila 😀 .... preju at se ti malou podari zas ocurat 😉

barbor jen si uzivej a odpocivej 🙂 ... jeeee a co mate za pejsky?

ja se musim dneska zeptat kdy se mam prihlasit v nemocnici, pujdu tam i na prohlidku co a jak to tam maj 🙂

ivus ono je to narocny byt nekde dlouho, ale dobre ze sis to uzila 😉 ... taky bych sla na hokej 😵

termin mam az kolem 7h, ale spis pozdejc, az vsichni odejdou, takze se ozvu asi az po 8h, uz se nemuzu dockat 😵

schnucki
10. máj 2010

emily ahoj, moc finfrle pozdravuj, jsem moc rada ze konecn nekdo neco dela, zni to blbe ale jsem rada ze je v nemocnici a ze ma jineho doktora, snad ji konecne pomuzou .... moc pozdravujem .... 🙂

blondynka400
10. máj 2010

schnucki, tak tady jsou celý rok, ale v zimě jsou takový pomalejší, já jim říkám retardovaný, dají se snadno zabít a když kousnou, tak to během chvilky zmizí...
Ale v létě je to fakt síla, navíc je protě třeba nenajdeš sedět nastěně jako v čechách, fakt nevím,kam se ty mrchy schovávaj 😝 😀 .
Holky mi poradily tohle : http://www.babyexpert.cz/produkt/prenosny-odpuz...
Tak to zkusím....
Každopádně nevypadá, že by jí to nějka trápuilo, a už z toho má akorát takové malé červené tečky, ale i tak, kousat jí prostě nenechám 😠 . Něco zabrat musí

blondynka400
10. máj 2010

emily, tedy to jsou zpárvy od finfrle... to je síla, co se tam děje ☹