Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
11. máj 2010

barbor chce to zatnout zuby a prezit to, ja byla na zacatku casto doma, i prochzaky mi nedelali moc dobre, ale ono to prejde ... verim ze ti po nakupovani neni, ja mam zatim jen dudliky a veci co nasi privezli, jinak jsem poradne nakupovat taky jeste nebyla 🙂

blondy vime uz od zacatku ze chceme dve deti, pritel teda strasi se trema, ale na to se mu vyprdnu 😀 ... z toho mam taky trochu obavy, ze budu plasit az se neozve, nebo bude lina ... po svatbe jsem o ni skoro nevedela, tak jsem si uz rikala jestli jsem ji neutancovala 😝
tak to nechapu co ti tak trucuje, kdyby aspon pokazdy, ale jen nekdy?? .... zkusenosti sice jeste nemam, ale myslim ze kdyby ji vadila poloha tak by se podle me vztekala pokazdy ... asi budes muset vymyslet jak ji rychle prelstit aby se nestacila vztekat 🙂 ....

ivanajelinek
11. máj 2010

Ahojte kocky, tak uz som doma od hebamme... Bola to fajn zenska...My povedala ze okolo 27 tyzdna mam zacat s prepripravnym kurzom, ze pojdeme obhliadnut nemocnicu spolu, ze ked nieco bude ze aj v noci je jedno, ze mam hned zavolat. zanechala na mna dobry dojem.Ona bude aj so mnou pri porode.My zasa dali taky pristroj na brucho(take ako CTG), len este nepocuvali srdiecko ale nieco ine. A za tyzden mam zasa u mojej dr. termin.hrozne ten cas leti. Teraz sme sa najedli(svokor nam super vyvara) a vyvalime sa na gauc a budeme pozerat asi hokej.Ved co ine, ze 😀
Vcera vecer som konecne normalne citila pohyby maleho.Doteraz to bolo len take ze ako keby mi tam nieco plavalo v bruchu, ale vcera sa akosi rozkopal.Len manzel je nestastny, ze ked prilozi ruku, tak on to este neciti.Da sa to uz tak intenzivne citit?
A uz zacinate nakupovat? Ved ja vobec neviem co. ze kolko coho asi, ze ake velkosti najviac a tak...Schnucki a medzi akymi kocarmi sa rozhodujes?

schnucki
11. máj 2010

ahojik ivus,

je super ze uz male muzes citit, vid ... my jsme zjistili ze ostatni ji mohou taky citit tak, ze tatka me tak dlouho objimal az ho kopla, tak jsme pozorovali kde je a kdyz jsem pred tydnem pritelovi prilozila ruku k brisku, ucitil ji, ale musel na ni trosku zatlacit, muzete to zkusit taky, ale netlacit moc 😀

ja si delam seznam co vsechno budem na zacatek potrebovat a zacnem se pomalu rozhlizet co kolik stoji a pomalu nakupovat ...
rozhoduju se mezi Hartan, Britax Römer a Jane 😝

ivanajelinek
11. máj 2010

No je to super...Skusime...
A jaky jane? My sme sa nakonie zhodli a kupili ten co ma aj lubka Quinny Freestyle...Ten je podobny Jane...Teraz musime zacat riesit izbu, potom Babyschale(autosedacku) a potom ten zbytok. Mne by sa niekto zisiel, kto by so mnou napisal ten nejaky ten zoznam, ze co treba na zaciatok...sem tam mi uz kamosky povedali lenze ono to nejak neni kompletne...Ale ved v juni idem domov, tak pobeham s maminou, ta uz skusenosti ma 😀 Sa uz hrozne tesim...

barbora87
11. máj 2010

Tak ja som konecne doma je mi otrasne zajtra budem cely den odpocivat...kupila som si po ceste ovocie nanuk a jedlo od cinanov ale len kuracie masko s ryzou...teraz budem len odpocivat a dufat ze ma mimi nebude dlho trapit

ivanajelinek
11. máj 2010

Ahoj barbor, tak pekne odpocivaj...Ja neviem ake to je byt zle, mne doteraz nebolo ani raz zle...Ja zasa napriklad nemozem jedlo od cinanov ani vidiet.A to predtym sme jedavali dost casto. Ja najradsej doma varene...I ked sa mi niekedy hrozne nechce, ale nemam na vyber... 😉 Tak sup.-sup odpocivat...

schnucki
11. máj 2010

ivus od Jane - Slalom Pro ... a pro opravu ne Britax, ale Teutonia Mistral S ....
me poslala emily odkaz na stranku kde je seznam co by si mela na zacatku mit, jestli chces poslu ti ho ... ja si ho urcite vytisknu a podtrhnu co koupime .... me docela desi jak ten cas utika 😝

spravne barbor, hezky papat 🙂 .... myslim na tebe

barbora87
11. máj 2010

Dakujem vam...no ja skusam jedlo ze co mozem a co nie lebo na nic poriadne ani chut nemam a ked aj hej tak mi to nechuti az mi husia koza naskoci...no snad bude zajtra lepsie...

ivanajelinek
11. máj 2010

no mozes poslat, budem rada... 😉 A ten Jane Slalom pro som raozmyslala aj ja a aj ten MistralS, len tie teutonie su hrozne drahe...

schnucki
11. máj 2010

ja jsem mela v sesitku napsane jaky typ toho kocarku a i ceny, aby jsme vedeli co a jak a nekupovali az zas tak drahej, ale nejak ten sesitek nemuzu najit 😝 ale vim ze se mi tyhle libili ... jinak ten co mas ty taky neni spatnej, a neni ani tak drahej ... musim najit ten sesitek, jinak budu zas hodiny sedet u pocitace 😝

barbor me trvalo dva tydny nez jsem prisla na to co mi na zacatku chutna, ale neboj, ono se to v druhym semestru zlomi a budes pak zas jist normalne 😉

schnucki
11. máj 2010

ja jsem se nakonec rozhodovala mezi dvema kocarky, ale jak jsme pak pripravovali tu svatbu tak mi to totalne vypadlo z hlavy a bez sesitku jsem nahrana, takze je mozny ze jsem tu Teutonia vyloucila, az tak tolik penizku taky nemame 😀

barbora87
11. máj 2010

Ja uz sa tak tesim az budem normalna🙂pripadam si uplne divna🙂no dufam ze mi bude potom fakt lepsie,..inak stale rozmyslam ze co by to mohlo byt za pohlavie...lebo kamosky mali u svojich deti vzdy tusaka

schnucki
11. máj 2010

neboj, jses normalni 😀
ja jsem teda netusila co by to mohlo byt, ani jsem nad tim nejak nepremyslela, ale mamca mi treba rekla ze to bude asi holka, protoze mi brisko jakoby spadlo dolu ....

ivanajelinek
11. máj 2010

Barbor neboj si normalna..Aj my sme si uz tym presli, ze Schnucki? 😀
ja som tiez vobec nemala tusaka...No Schnucki, my sme ten kocar kupili v akcii bol z 570 eur na 320..A nekup to 😝

schnucki
11. máj 2010

presne tak, i nam bylo zle ... a me kolikrat hodne ... a ted je mi hej, kdyz teda nemam spavou nemoc 😝 😀

to je hodne dobra cena ... ja je potrebuju videt na zivo, pak se urcite rozhodnu, takze ted koumame kdy budeme mit cas a zajet se nekam na ne podivat ....

emily327
11. máj 2010

Ahojte, vy ste sa dnes ale rozpisali 🙂
Barbora, no ako citam, tak uz aj ty zacinas vnimat,ze si tehu 😀 Ale neboj, urcite to coskoro prejde. Len treba vela odpocivat a snazit sa dost pit a papat. Aspon malinke porcie a iba na co mas chut. Netreba sa prepchavat ani do seba na silu tlacit, lebo potom ti bude velmi tazko a budes zvracat. Ja som to takto mala. Mne nevolnosti presli okolo 14tt, tak dufam,ze tebe tak dlho nebude zle.Drzim palce 😉

Ivanajelinek, ahoj moja, tak som rada,ze si bola na tom sedeni spokojna. Ono je to este skoro. ale fakt ten cas tak rychlo leti,ze coskoro uz budeme s kontrakciami v nemocnici 😀 Co sa toho zoznamu tyka, tak som ho poslala Schnucki, ale to uz asi mas od nej aj ty. Co sa velkosti tyka, ja mam pre babo taku supravicku pre newborn a potom som kupovala od 0-3 lebo ta newborn je len do 3.4 kg.Ale ak si das do google.sk najst vybavicka pre babatko, tak tam najdes velmi vela clankov a aj s velkostami ake su na Sk. Lebo tu je to znacene, newborn, 0-3 mesiaca, 3-6 atd. Super,ze si kupila kociarik v akcii, clovek na tom fakt dost usetri. lebo to je asi najvyssia polozka, kociar.

Schnucki, pomohol ti ten zoznam? ja si myslim,ze je v nom na zaciatok vsetko co potrebujeme a ak sa nieco pritrafi, tak sa to bude len nejaka malickost, co moze kupit aj manzel ked uz budete doma 🙂 MANZEL nie PRIATEL v tvojom pripade xixi
Aj ja uz chcem citit pohyby babatka fnuk. Svokra mi vravela,ze ak ma prvy krat tak dobre kopne tak to je presne polovica tehu, podla toho si budem presne vediet vyratat kedy sa babo narodi. Ale zatial este nekoplo. S tym srdieckom a krvou to muselo byt skvele. Ja o takomto mozem fakt iba snivat ☹

Blondy, no moja to je fakt divne,ze mala takto papa :-/ Mozno len nema svoje dni. Uvidis po par dnoch, ci to bude stale take alebo fakt ma len zle obdobie. Hadam sa to vrati do normalu.

Inak mne za posledne asi 3 dni tak narastlo brusko,ze mam pocit,ze uz idem rodit 😀 Fakt velmi, ako som ho predtym v pohode dokazala schovat pod mikinu, tak teraz uz aj v nej dost vytrca hm. Tak neviem ci to mam brat ako dobre znamenie,ze babo rastie alebo ci je v tom nieco ine. No uvidime v pondelok, budem sa jej pytat na vsetko mozne, tu si to budem moct dovolit, ked je to sukromne 😀 Neviem ako u vas ale tu je cez den maximalne 8 stupnov brrr neskutocna zima. Uz nemam jedinu bundu, do ktorej by som sa zapla fnuk a neoplati as mi kupovat nejaku, ked za chvilku pojdeme domov a bude teplo. Dufam,ze aj tu sa uz otepli aspon na 15 stupnov. Ja uz mam plnu tasku oblecenia 😀 Ani neviem ako ale kazdy tyzden nieco najdeme v akcii a nevieme tomu odolat 😀

ivanajelinek
11. máj 2010

Ahoj Emily, no Schnucki mi ten zoznam poslala. Myslim ze je super.vytlacim ho a asi doma s maminou pobehame...No u nas neni tiez nejak teplo, okolo tych 14 st, ale stale len prsi. Ja mam jednu budnu co este zapnem, tu mi vydrazela kolegyna cez e-bay prednedavnom.taka kozenna pod zadok, ale inak su mi ostatne tiez male...No ja som za 3 tyzdne pribrala 3kg, tak som zvedava ako to pojde dalej. 😀 Ja som uz kupila par veci naposledy v kinder-bazari..Tiez tak za tasku...teraz maju skoro vsade len letne a to asi uz kupovat ja nebudem...

emily327
11. máj 2010

Ivanajelinek, tak to je pravda,ze zimne veci sa uz vytracaju z obchodov ale tu prave na tie zimne zacinaju mat teraz neskutocne zlavy a fakt su skoro zadarmo. Preto sa uz neviem dockat pondelka, aby nam povedali, ze co to bude a potom sa uz bude lahsie nakupovat. Ja si to vzdy tak ratam,ze aka velkost a v akom obdobi nas drobcek bude. Ale na zimu toho zase vela netraba maximalne tak do 6 mesiaca. Potom uz bude teplejsie. A aj tak prve mesiace bude zabalene do fusaku a naobliekane v kociariku, tak toho fakt netreba kupovat vela. My planujeme vybavicku mat kupenu tak do roka a pol, takze my toho budeme nakupovat ovela viac, pred odchodom na sk.

schnucki
11. máj 2010

emily seznam je super, taky si ho hodlam vytisknout a projit, nechci toho kupovat moc, prinejhorsim se prikoupi ... ja se s oblecenim zatim drzim, prece jen bude rijen, nevim jestli bude jeste teplo nebo uz zima, tak chceme koupit par oblecku a pak dokoupit .... i kdyz jak znam rodice a kamosky, asi toho i dost dostanem 😀 ....
emily ja si nemyslim ze kdyz te poprve kopne tak je to polovina tehu, u kazde je to jinak a me jeste radne nekopla, ze bych videla nozicku, sice ji citim vic nez predtim a jak uz jsem psala kdyz manzilek zatlaci muze i on ji lehce citit, ale jeste to nejsou takove ty kopy co je muzem i videt .... neboj, mrnousek se ozve 😉

jinak tady je ted bourka, tak doufam ze se rychle prezene, nerada mam bourky kdyz jsem tu sama 😝

schnucki
11. máj 2010

teda ja jsem truhlik, zari bude az se mala narodi 😝 ... no jo, uz mam dost 😀

ivanajelinek
11. máj 2010

Akurat som kupila na E-bay supravu od dysney aj s 2-mi ponozkami novu za 5,50...Manzel uz zo mna nemoze.ked pride tak odfotim a hodim foto...Maly zasa kope o sto sest 😀
Ozaj vy mate niektora ten pas do auta pre tehotne?

schnucki
11. máj 2010

ivus nakupujes na e-bay? ... ja ten pas nemam, ale uvazuju o nem, prece jen s autem docela jezdime a ja nemuzu byt normalne pripoutana, tlaci me to, takze si vzdycky drzim pas dole trosku od tela ....

letim do hajan, preju vsem dobrou noc ....

barbora87
12. máj 2010

Dobre ranko tak dnes som vynimocne spala do8.30...dufam,ze mi bude lepsie ako vcera aj ked teda zatial nic moc...no uvidim budem dnes len doma

blondynka400
12. máj 2010

schnucki, takže z trebe bude nakonec matka pluku jo? 😀

Tak malá mně opět překvapila, nevím co to zkouší 😀 . Včera jídlo před spaním pohoda, pak usnula i bez řevu, jen chvilku nemohla zabrat a asi dvakrát jí vypdl dudu, ale to se stane. Pak spinkala normálně ale po druhé přestávce kolem 4:30 prostě neusla. Nebrečela, ale smála se na mě z postýlky jak pominutá. Nemělo ceni jí tam trápit, tak jsem jí vyjímečně vzala k nám do postele, ale rozsvítila jsem, nechci aby si na něco podobného zvykla (jako že ve tmě u nás v posteli), byla aboslutně vychechtana, kopala si nožičkama a pořád se smála, někdy po 6 jsme jí zkusila dát dudu, jestli už je unavená a během minutky zhlasla jak baterka a vstávala přesně v 8, jako vždycky 😝 😀 . Tak fakt nevím co to zas mělo být, tohle se mi taky ještě nestalo, je to hold potvůrka 😀

barbora87
12. máj 2010

Blondy ved to je nadhera ked sa na teba tak chechta🙂

blondynka400
12. máj 2010

barbora, jojo, to je, ona jek ouzelná když se smějew, to jí jde fakt výborně. Navíc teď už se směje i nahlas, takže je to občas fakt prča 😀

barbora87
12. máj 2010

Jeee tak to musi byt nadhera🙂

blondynka400
12. máj 2010

barbora, neboj, taky se brzy dočkáš 😎

barbora87
12. máj 2010

No pockam si este🙂

blondynka400
12. máj 2010

barbora, heel víš jak se říká, kdo si počká ten se dočká 😀