Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
20. máj 2010

tak to jo, ja jsem v puli studia, takze si dam tak na rok pauzu, pak se pokusime to nejak skloubit abych ty dva roky mohla jeste dostudovat ... ja mam magistra, takze toho budu mit az nad hlavu, ale zkusim se zeptat na teilstudium, bojim se ze bych to normalne nezmakla .... musim totiz do skoly vlakem asi tak hodku a nechci aby mala byla cele dny u nekoho .... no ale uvidime ...

emily ahoj, ja ten spaci pytel urco koupim, sousedka ho ma taky a taky si to nemuze vynachvalit, ... tak to budu muset ten overal pripsat na seznam 😀 .... je super malou citit aniz by jsi musela na brisko polozit ruku, vid 😵 a uz ji i vidis??

barbora87
20. máj 2010

Emily hej rychlo to uteka uz mam1/4za sebou🙂no musim povedat od nedele ako my zacal 10.tyzden mi je lepsie...v jedeni som este vyberava ale uz je to fakt lepsie...tie 3tyzdne pred tym boli hrozne...akurat v pondelok som bola na cvicenie chrbtice a skoro som tam odpadla...nemozem sa namahat ale inak pohoda...len sa mi robia vyrazky ako v puberte🙂))
hej budem si to uzivat🙂ja som aj casto na toho chlapca davala pozor...len som zvedava ako to zvladnem s nou cele poobedie doma...lebo uz som ju bola vozit a to bola pohodicka ale dnes tobude aj krmenie a prebalovanie🙂

schnucki
20. máj 2010

barbor je super ze ti neni nejak zle 🙂 ta unava je normalni, klidne si casteji pres den lehni kdyz to pujde 😉 ....
neboj to zmaknes 😉 ... prebalovani neni tezky, krmeni je nekdy boj, ale to zmaknes 🙂

barbora87
20. máj 2010

Budem vas informovat🙂))no aj ja som rada ze mi je lepsie...aj ked musim povedat ze vyzorovo sa citim hrozne!!!chodim
v teplakoch lebo rifle su mi neprijemne a vsade ma tlacia...a tie vyrazky!no katastrofa!jedine co je super ze mam krasne pevne nehty!

schnucki
20. máj 2010

koukala jsi uz na tehu kalhoty?? ja jsem si je poridila docela brzy, jsou pohodlne 🙂

jinak papiry kvuli pasu mam tady uz obehane, jen musim vyplnit ty z cech, pani mi je tenkrat dala sebou, tak je jeste vyplnit a hodit do obalky ... i kdyz z toho mam takovy smiseny pocit, budu posilat s papirama i obcanku 😝

barbora87
20. máj 2010

Hej uz mam tiez jedny tehu nohavice ale tie mam vychadzkove🙂))

jeee no to ti verim...no ja som konecne vypisala papier pre poistovnu lebo som teraz freigestellt a aby mi
poslali peniaze

schnucki
20. máj 2010

na pojistovnu jeste cekame, ja presla k manzelovi, protoze u nej nemusis nic platit, ale jeste od nich nic neprislo 😝 .... a ty jsi pracovala nebo jak to myslis freigestellt?

letim nakoupit ....

barbora87
20. máj 2010

Hej ja som pracovala ale tym te nemozem robit vo vlaku som freigestellt a valam sunky doma...som rok cestovala a casto aj 3-4dni a teraz si to doma uzivam...
A co ides nakupit?

meleri
20. máj 2010

asi budu muset zítra ráno k dr. malému to sedlo asi na průdušky pořád kašle....mám ještě syrup z minula, ale nic moc...tak nevím už fakt co na tu jeho obranyschopnost....prostě co už nekojím tak je to nahovno.
včera to bylo něco, usnul až v deset večer..jeho obvyklý čas je 7 h.

schnucki
20. máj 2010

no jo vlastne, uz si barbor vzpominam ... jsi vlastne psala ze jsi pracovala ve vlaku a to ted vlastne nemuzes 🙂 .... ja si taky valim sunky 😀 ve skole jsem si udelala prednasky na ktery nemusim a tak se valim doma 😀 ....
jela jsem pro jidlo, no ale hned vedle mame Kik, tak jsem neodolala a koupila teplacky 😀 .... komu by se nechtelo prepinat na ceskeho kone, hodim vam je sem 🙂

meleri a zkousela jsi o tom s doktorem mluvit, ze ti takhle casto stona? radsi k nemu zajet, at to neni jeste neco horsiho, chudak malej ... preju brzke uzdraveni 😉

meleri
20. máj 2010

Schnucki,
hezké tepláčky! 😵 s tou školou to je těžké, ale určitě to pak zvládneš, po tom roce, třeba prarodiče pohlídají občas jak tam budeš muset jet.. 🙂

já jsem právě změnila dr protože ta předtím byla otřesná, zaprvé malý z ní měl strach, jen ji viděl a řval, a zadruhé všecko řešila spoustou chemie, neptala se nikdy po příčině..ted jsme změnili dr. ale byl zdravý tak jsem tam šla jenom kvůli očkování....no ale budu to muset zítra pořešit..

blondynka400
20. máj 2010

meleri, no říká se, že to je zdravé, ej nsi nejsem jistá, že zrovna tady 😀

schnucki, já mám tedy spací pytle dva, ale skoro jsem je nepoužila. Malé se v tom nějak extra nelíbilo, nemohla si v tom mock opat, no prostě nic pro ní. Když dáváš spát mimi na bok (na zádičkách by vůbec spinkat nemělo), tak to moc nejde.... Když si jí v tom vytýhneš ven, tak ten pytel překáží, no prostě mě to noslovilo a to jsem si předtím taky myslela, jak to není dobrá věc, že se ti mimi neodkope a tak...
ale je to jen můj názor, každému vyhovuje něco jiného 😀 . Ale určitě můžu doporučit takovou tu teplou rychlozavinovačku na sucháč, tak je super 🙂

ivanajelinek
20. máj 2010

Ahojte kocky...Tak sme doma od dr...vsetko je v poriadku 😉 A chlapec potvrdeny na 100% 😀 Za tri tyzdne mam ten test na cukrovku, musim prist na lacno a ten test trva cez tri hodiny...A ze nejest.. 😝 .A potom mam hned aj v ten den kontrolu.Aspon mozem kludne cestovat na slovensko, ked budem vediet ze je vsetko v poriadku.My dnes predpisala tie pancuchy, lebo som jej spominala, ze cesta trva okolo tych 10-12 hodin.Tak povedala, ze si mam obliect tie pancuchy a v ten den zvysit prijem magnezia...
Ked dnes pride mm skorej z prace, tak chceme ist kupit uz tu nejaku tu izbu...Inak musim upratovat, ale som hrozne unavena, vsetko ma boli 😒 A toto hnusne pocasie je uz tiez na zblaznenie...

janulka04
20. máj 2010

ahojte, kocky... 😉
tak som vas preletela... 😀
schnucki, neviem, mna to spacie vrece neoslovilo...mi to prislo take, akoby bola mala stale v paplone...
to radsej tie kosielky na spanie a spacie vaky, ale tenke....pohladam fotky, co myslim... 😉

a s blondy suhlasim, my sme malej kupili taku tu fleesovu zavinovacku...je super, zatial teda nieje pouzita, ale kocky si ju chvalia, da sa dat aj do autosedacky, ja uz ju tam mam nachystanu, ze mm ju len sbali a sup pre nas do porodnice...ak sa tej porodnice teda vobec dockam 😀

pripojila som aj fotku tej zavinky do autosedacky...ja mam teda modru..ruzovej a cervenej som uz mala po krk 😀
a potom su tie kosielky na spanie..teda tie som mala aj pri malych a su fakt super, sup sup v noci prebalis

blondynka400
20. máj 2010

ivana, ty máě njaké problémy s žílamy že máš mít stahovací punčochy? 😕 . Já tedy každý měsíc létala letadlem, v 35tt jsem jela autem (a to je to od nás trošku dál než od vás 😀 ) a nic podobného jsem nepotřebovala... a když je fyziologické těhu tak ani nepotřebuješ, spíš si můžeš i uškodit... Tedy dle mé dr 😀

blondynka400
20. máj 2010

janulka, tak ty jí skoro na léto nebudeš potřebovat,ne? 😀
Já měla dvě, jednu speciální do autosedačky (přesně tu jak máš na fotce) a pak normální do postýlky.Malá na ní dodnes spinká, ikdyž už jí je tedy dávno malá, ale ona má takovou tu kapucku a horzně ráda se do ní choulí, tak jí tam nechávám jen tak rozeplou a přikryjují jí peřinkou...

janulka04
20. máj 2010

blondy, ja musela na SVK v 38tt autom 😀
ale pancuchy som dostala tiez, lebo mna strasne boleli nohy a dost mi opuchaju, posledne 4 tyzdne, teda len vecer, ale normalne ma az bolia 😔

janulka04
20. máj 2010

neviem, blondy..toto leto nejako nie a nie prist 😀

schnucki
20. máj 2010

ahojik holky,

ivus super ze je vsechno v poradku 😵 ... ja jdu na tu cukrovku v utery, v pondeli nesmim od 10h vecer jist, prvni odber v 8h rano, pak dostanu nejakej sirup ci co, druhy odber v 9h a pak teprv muzu jist ... sem rikala ze umru 😝 sestricka na me at si vezmu velkou svacinu 😀
jinak me doktor taky nic nerikal o nejakejch puncochach na cestu ... jedine co me pri cestovani vadi jsou zada, po dvou hodinach me zacnou chytat, musim si priste vzit polstarek a davat si ho na zada ....

ja koupim ten spaci vak jen jeden a uvidim co na to mala bude rikat .... a to ze nesmi spat na zadech jsem nevedela, to se mi ale z boku na zada prekroutit muze, nebo ji mam pokladat na brisko?? vim ze sousedky mala spi na brisku, i kdyz na zada uz ji taky poklada (je ji rok) ....

jani dekuju, mam ted aspon predstavu co myslis 🙂

me mamca koupila taky nejakou zavinovacku, mam ji v albiku ...

janulka04
20. máj 2010

schnucki, ono vlastne mala lezi zapreta o bok postielky, das medzi nu a postielku nejaku zabranu, su vseliake tvarovane hovadiny, ale mam kamosku sestricku a povedala, ze staci klasicka deka, len to musi byt pevne...na brusko by som urcite tak maledieta nedavala...aj kvoli syndromu nahleho umrtia novorodencov...
ono ta poloha nieje ze uplne na boku, je tak akoby zosikma...neviem ako to opisat, kocky mozno budu vediet lepsie 😵

kleopatris
20. máj 2010

ahojky 🙂

my zijeme, ale docitavat vas teda nejdem 😀 😝

blondy preco by babo nemalo spat na chrbte? ja co citam a aj tu vsetci doktori odporucaju prave spanok na chrbate, vraj je podla studii najbezpecnejsia kvoli tomu syndromu nahleho umrtia 😕 nas teda na zaciatku spinkal na boku, ale teraz uz spi radsej na chrbte.
este mam taku otazku, ked kupkas malu, dostane sa jej voda do usiek?

my sme boli dnes prvy krat na joge s malym 😀 a on mi uz od 10:30 chrni jak zabity 😀 normalne ho to zmohlo, sa tesim uz na buduci tyzden...aspon mam konecne chvilu klud 😵

blondynka400
20. máj 2010

jsnulka, tak když otékají nohy nebo je problém s žilami, tak je to jasné, inka mi to tedy přijde zbytčné..
No já hold tady fakt porodit nechtěla, tak jsem neriskovala a jela v 35tt. Navíc v téhle době se v praze musíš hlásit v porodnici, nebo ti zruší registraci, takže mě nic jiného nezbylo 😝 😀

schnucki, tak koukám, němci mají jiná pravidla na test na cukrovku než v čechách 😀 . Tam by se nemělo jíst od půlnoci když jdeš na odběr ráno v 8 😀
Tak může spát na zádičkách, ale není to pro malé mimčo bezpečné, spaní na bříšku je ještě horší, to ani náhodou (u ročního už je to teokšu něco jiného). Každopádně malé mimi by jsi měla nechat spinkat pouze na boku, strany střídat, aby ne nezdeformovala hlavička a nedošlo pak k preferenci jedné strany a nálsedné stranové predikci.. Když ti nedrží na boku, dá se podložit polštářky, existují na to polohovací válečky.Je to hlavně jako prevence vdechnutí zvratků, synodromu náhlého umrtí (spaní na bříšku je jeden z nejrizikovějších faktorů), nedeformuje se hlavička jak při spaní na zádech...
Když pak se pak už mimčo více hýbe, polohaví předměty je dboré dát pryč a nechat ho, ať si samotné vybere svojí polohu. Mně spí malá od zčátlku sama na boku, když se náhodou převrátí ve spánku na zádička, tak se vzbudí a sama se přetočí nebo jí pomůžu a spinká hned dál..

schnucki
20. máj 2010

ja si prave nedokazu predstavit jak ji mam do te postylky polozit .... a pozdeji bych rada aby usla sama, abych ji nemusela uspavat, to se ale prece sama nejak natoci ...
no jsem ted z toho cela nejaka paf 😝

ahoj kleo, joga s malym, to musi byt fajn 🙂

ivanajelinek
20. máj 2010

Blondy, nie nemam nijake problemy so zilami.Tak neviem...Lenze mna tiez hrozne bolievaju nohy, ked uz dlhsie stojim...Vidite, sto doktorov a kazdy ma ini nazor na vsetko...
jani kde si kupovala tie spacie kosielky?

blondynka400
20. máj 2010

kleo, i pro dospěleho člověk je spaní na boku zdravější než na zádech. Víc viz výše co jsem psala schnucki. Hold asi zas rakouská specialita. Ale poloha na boku je fakt ta nejbezpečnější, hlavně kvůli syndromu náhlého umrtí... Ale on už je Maxík poměrně veliký, a jestli si zvykl spinkat na zádičkách, nic s tím neudláš. Maximálně bude mít trošku zpláclou hlavičku 😀
Jojo, dostává se jí voda do uošek, nevadí jí to. Ale prý to některá miminka nesnášejí a proto u koupání brečí...
A co vůbec Maxík? Už je vše ok?

janulka04
20. máj 2010

na e-bayi, ivi 😉
a este mam par aj zo slovenska 😉

kleopatris
20. máj 2010

no Maxik mi furt mrkoce a hucakuje 😀 aaale ja uz si s tym hlavu nerobim, sme si uz zvykli 😝 len ked ma kakat, tak sa nevyspime a pol dna prereve. nastastie nekaka zas tak casto, tak sa to da vydrzat 😀
ani nasmu ta voda nevadi, len minule jak tu bola mama, ze nedavajte ho tak nizko, ide mu voda do usi...a on si to prave vychutnava ked je skoro cely ponoreny, doslova to zboznuje....tak som sa zlakla, ci mu to nejak nemoze ublizit, zapal uska alebo tak.
No my mame troska zlezanu hlavicku 😔 ale na pravej strane 😒 pomaly sa uz vyrovnava, tak dufam, ze sa mu to este spravi, nechcem mat sisate babo 🤐 vzadu ma akurat plesinku jak furt toci tu hlavu hore dole a sucha si ju 😝
Tu je fakt este aj u lekara plagat, dieta neprikrivat a ukladat na chrbat.

kleopatris
20. máj 2010

a blondy uz si sa rozhodla o tom ockovani na pneumokoky? ja furt nie som na 100% presvedcena 😒 a uz mame ist v piatok..

schnucki
20. máj 2010

blondy mam malou v noci kontrolovat jestli se mi neprevraci na zadicka? a po jake dobre ji mam prevalovat na druhy bok?? .... je teda fakt ze ja spim taky na boku, na zadech se nevyspim ....
blondy kdy ti mala zacala usinat sama? premyslela jsem kdy s tim zacit ....

kleo kamaradka chodila s jeji malou plavat, to ji bylo par mesicu, tak ona ta voda asi nevadi ....

ivanajelinek
20. máj 2010

jani ty kupujes tiez casto na e-bayi, ze? ako ja...Este musim ist na postu, prisiel mi balik...Objednala som nejake veci 😀
A pod cim si hladala tie kosielky?