Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
20. máj 2010

holky co mi by jsme si bez vas pocali 😵

schnucki
20. máj 2010

tak mi to nedalo a otevrela jsem knizku co mi dala mirusch o spani deti a vsem okolo toho a tam se treba pise, ze deti na zadech spat mohou ... ze se nesmi davat spat na brisko, ale na zada pry jo ... takze asi je to vsude jinak ... tam pisou ze i na boku neni nebezpecne, ale ze by se meli pouzivat ty polstarky, ze jinak hrozi ze se prevali na brisko ... jo a taky tam pisou ze zadnej polstar ....

jsou tam dokonce obrazky jak muzu malou masirovat 😀 ... dobra knizecka, takova strucna, ale zaklady mi to da 😀
pak mam jeste od mirusch knizecku o jidle pro deti, mam co cist 😀

janulka04
20. máj 2010

schnucki, ja som vobec take nekupovala, zaprela som vacsi vankus o kraj posielky a na to som male oprela, tak ako na tom obrazku, aby boli akoze naklonene trosku... 😀
prepac, sa mi to blbo opisuje, ale hadam chapes...popr. viem, ze podaktore kocky pouzivali aj ten vankus na kojenie a na tom, polohovali....neboj, najdes si svoj styl 😉

schnucki
20. máj 2010

chapu jani 😀 dekuju ... ja zas nechci zbytecne kupovat moc veci, mame toho jeste spoustu na kupovani .... ten polstar na kojeni mam, tak zkusim pouzit ten a uvidime .... vim ze si nejaky ten styl najdu, jen me strasne tesi ze vas tu mam a muzu se inspirovat .... chvilema me prepadaj myslenky typu jestli vsechno zvladnu 😅

schnucki
20. máj 2010

Semifinale!!!!!!!

barbora87
20. máj 2010

Tak som doma okupana v posteli a som k.o. Dnes som skoro nic nejedla nechutilo mi...

blondynka400
20. máj 2010

kleo, hexavakcína je to co píšeš. Takhle se to jmenuje, tedy alespoň v čechách 😀
No k těm pneumokokům, říkala mi to kamarádka, co pracuje na hygieně a má nastarosti přímo vakcíny, co se budou používat v čr. Že to prostě není ideální, navíc že je to jak očkování proti chřipce, že to nezabrání zdaleka všemu, že některé děti potom mají naopak velmi časté záněty středního ucha a že ona by to svému dítěti nedala. Věnuje se tomu fatk hodně, takže jí v tomto směru fakt věřím... Takže jsme se rozhodla, že to nedám.

ivana, strany musíš v noci měnit, ale stačí po kojení, když se vzbudí, napápá se a dáš jí na druhou stranu. Do těch 3 měsíců když spí mimi hodně i přes dne by sis to měla hlídat a jednu spací periodu dán na jednu stranu a další na ruhou stranu... V kočárku samo spát na zádičkách, tam by se na boku ani moc neudrželo 😀
Ale jak vidím, janulka už odpověděla za mne 😀
Usínáček je toto: http://www.babyshopdino.cz/chicco-medvidek-usin....
Já už mám tedy z nové kolekce, takovou panenku a ta je hezčí. Ale nevím jestli to někde mimo it prodávají, ale dělají to různé firmy, jen to má všude různou podobu... Ale fakt doporučuju 😉

blondynka400
20. máj 2010

schnucki, ten polštář se dá jen na stranu, polštář nesmí mít pod hlavou 😀
Jinak když dáš mimi dobře na bok, riziko, že se ti přetočí na bříško je fakt minimální. Ono malokteré malé miminko rádo leží na bříšku... Spíš se po chvilce začnou vztekat.
Tak jasně je to jak se vším, jasně je to sikutabilní, co je třeba menší riziko pro syndrom náhlého umrtí, každopádně ale kvůli deformaci hlavičky je střídaní boků při spaní v kombinaci s ležeím na zádech, když je mimi vzhůru prostě nelepší, protože pak nehrozí, že bude mít šišatou hlavičku. To měl třeba můj táta jak ležel pořád na zádech a bylo to pak fakt komický, jak už neměl moc vlasů a bylo to vidět 😝 😀 . A minimkům se ta hlavička zdeformuje hrozně rychle...

schnucki
21. máj 2010

dobre ranko,
tak dneska me mala neda dospat 😝

blondy presne takovy usinacek jsem tu videla, a neco takoveho mame i v planu poridit 😀 ... maj tu ruzne druhy .... v te knizce to psali, spani na zadech a na boku, ale treba s tou deformaci hlavicky uz tam nepsali .... ja si myslim ze uvidime jak bude mala spat a pri nejhorsim pouziju bud normalni decku nebo ten kojici polstar 😀

kazdopadne blondy moc moc dekuju za info 😉 ....

dneska se mi vrati manzilek 😵 takze poletim nakoupit, poklidim tu a neco vymyslet k jidlu 😝 .... zitra jedeme k jeho zname se kterou se uz par let nevideli, pry budem grilovat .... a ja chci videt semifinale, tak odufam ze budem hrat od 6 ....

ivanajelinek
21. máj 2010

Dobre ranko 😉 Mne sa tiez neda spat.Tak sa idem uz pomaly chystat do prace.Vcera sme kupili izbu, takze zasa o jednu starost menej.Pani v obchode bola mila, nam poukazovala veci, ze co na zaciatok treba a ze co nie...
Baby co si myslite o Himmelbett? Lebo normalne ze nad postielkou nemas mat nic, zo zaciatku ani okolo ale v obchodoch to ponukaju jedna radost.
Mne napr. vcera ta predavacka povedala, ze mamicky si zvyknu uz teraz kupovat tie spieluhr, a pustaju to miminkam, ze si potom babo zvykne na tu melodiu...

schnucki
21. máj 2010

ivus super 🙂 az to date dohromady ukazes? ... my tu himmelbett kupovat nebudem, nemyslim si ze by to bylo potreba, ale ty spieluhr, hracky co hrajou do postylky ji urcite poridim, aspon jednu 😀
at mas dneska v praci trosicku klid 😉

ivanajelinek
21. máj 2010

Inak sem tam citam aj ine temy(ale len citam) .A si predstavte je tu na konikovi jedna baba co sa prihlasuje skoro do kazdej temy, samozrejme vzdy pod inym menom(a s inou foto), a vymysla si pribehy, kradne babam fotky z fotoblokov a dava si ich do svojich(UTZ, babetka, proste vselico)...Ze vraj zobrala aj nejake fotky (bola tam mamicka s babom) a stym vyhrala na nejakej sutazi na nete prve a druhe miesto... Je to fakt nechutne, baby si tu pridu pokecat, tesia sa s babetiek...Ale u nas v teme zatial nejaka neznama doteraz nebola, ci?

schnucki
21. máj 2010

ivus no nepovidej 😕 😕 😠 .... to by ji mel nekdo nejak zatrhnout ... sem tam se tu nekdo objevi, ale vetsinou pak zas zmizi .... tak to je fakt dost .... a jeste si vymyslet pribehy ....

schnucki
21. máj 2010

ivus a kde jste pokojik vybrali??

ivanajelinek
21. máj 2010

No este sme si ju mohli nechat u nich na sklade(normalne ju tam mali) dokedy potrebujeme, zaplatili sme zalohu, a ked budeme chciet si ju mozme prist vyzdvihnut.Ale asi najskor vymalujeme.Vy budete nejak malovat izbicku? Ja asi by som chcela bud bledo zltu alebo bledo zelenu...Keby ze viem kreslit aj by som nieco na stenu nakreslila, ale neviem... ☹
No ja nechcem tiez tu himmelbett.Ono to vyzera pekne ked je to vsetko take v jednej farbe, ale si myslim, ze je to naozaj zbytocne.A to bol zvonku taky maly obchodik, ale mali naozaj uplne vsetko..Ale oblecenie tam bolo trosku drahe. Ako dalsie by sme chceli kupit asi Maxi Cosi do auta.

ivanajelinek
21. máj 2010

Ten obchod sa vola Happybaby...Mali tam aj kocare, tiez dobry vyber, no uplne vsetko...My sme uz boli pozerat tu v okoli skoro vsade a ono tie izby su skoro rovnake...Sme kupili bielu a trosku kombinovanu s tmavym drevom(ale len po okrajoch).Sa nam pacila, lebo bola taka mohutna, a skrina hrozne velika, oproti tym co sme doteraz videli.A stala 550 eur, tak to sa este da..Moj limit bol sice do 500 ale co uz. 😝

schnucki
21. máj 2010

aha, ja ale asi vim co myslis, vydela jsem tu kombinaci svetla s hnedou po stranach na netu 🙂 ... my malovat nebudeme, mam v tom pokojiku kombinaci zelene s fialovou a nabytek chci mit svetly, takze myslim ze by se to mlatit nemelo .... doufam ....
me ta himmelbett prijde taky zbytecna, ono to sice hezky vypada, ale ja to taky mit nemusim 🙂 .... 550 za celej komplet neni az tak moc .... ja chci v nejblizsi dobe privezt postylku od tchyne, abych videla jak je vubec barevna, jestli se mi to vubec bude libit a k tomu dokoupit skrin s wickelkommode (stolecek na prebalovani) .... tenhle vikend jedeme k tem znamym, ale pristi sobotu bych chtela zajet do toho obchodaku a vsechno omrknout ....

ivanajelinek
21. máj 2010

No my mame tu izbu bielu, takze trosku farby by som tam chcela...Musim prehovorit mm. 😀
Inak tu je ten link, ze pod akymi menami vystupuje https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/zablokovani-uzivatelia/

ivanajelinek
21. máj 2010

No akosi ten link nejde, tak neviem...Ale nevadi.Len som vam to chcela povedat o tej osobe.Ale ja si myslim, ze my tu nikoho takeho nemame..

Schnucki ozaj a ako sa ma Mirusch? Ma vela robotky? Ked s nou budes telefonovat, tak ju pozdravuj, ze na nu myslime... 😉

barbora87
21. máj 2010

Ahojte
tak u nas zase prsi...tak dnes sa budem len valat...mala som divny sen tak som taka divna...a stale rozmyslam nad tym najhorsim...
No o tej podvodnicke som tiez uz citala je to fakt hrozne:(((

schnucki
21. máj 2010

ja jsem taky premyslela o bile, ale ta postylka bila neni, tak to jeste vsechno musim omrknout .... ale myslim ze ta fialova se zelenou je barevna dost 😀 takze to menit nebudem ....
u nas urcite nikdo takovy neni ... ale je to fakt nehoraznost, si tu takhle z lidi delat srandicky 😠 a jeste krast ....

mirusch ma moc prace, az do 10.cervna se tu asi neukaze, ale budu ji moc pozdravovat 😉 .... chceme se i sejit az bude mit min prace, ale ted toho ma az nad hlavu 😝 dela jeste nejaky praktikum ....

schnucki
21. máj 2010

a to je jen na slovenskym konikovi?? ja o tom jeste neslysela ....

ahoj barbor, nemyslim na nic spatneho ... co te trapi??

ja dneska snila ze jsem byla v porodnici a mela malou uz v naruci 😵 .... juuuuuu

ivanajelinek
21. máj 2010

Ale fialova so zelenou musi fakt dobre vyzerat... 😉 Ved uvidis ako vyzera ta postielka a potom dokupis...
jaj kocky, ja by som tu aj cely den presedela a pisala s vami, ale praca vola...ako sa mi dnes nechce.Ale v pondelok sviatok, tak zasa volnicko a buduci tyzden zasa 3-tieho sviatok a potom este tyzdnen a mam dovolenku 😎
barbor tu je zasa tiez zima.Ved uz hlasili oteplenie, ze 24 st, ale neviem ze kde...Idem hodit teplu sprchu, nech sa trosku zohrejem 😀

ivanajelinek
21. máj 2010

Barbor, ja mavam tiez niekedy take hrozne sny, ale ono to potom nejak prejde.Neboj...Vsetko je dobre...

barbora87
21. máj 2010

No proste ked mam nejake cudne pichanie niekde na strane alebo tak tak uz chytam
paniku a proste chcela by som vediet ze mimi je ok...ale musim este pockat skoro3tyzdne:(((
no snival sa mu fakt divny sen a vcera tiez ze som behala niekde pri porodnici no na zblaznenie

ivanajelinek
21. máj 2010

A v rakusku nie su tiez kontroly kazde 4 tyzdne? Neboj zo zaciatku to mne islo tiez pomaly, ale teraz tie 4 tyzdne ubehnu ako voda...Ale ked sa ti nieco nezda, tak radsej zbehni k dr. alebo do nemocnice...Jak aj mne povedali radsej 5 krat zbytocne ako raz nekoro... Ja som tiez taka, jasne ze pri prvom babu nevieme, ze ci su ake tie pichania bolesti normalne alebo nie...
Ale zasa pichanie nemusi byt nic hrozne.Babo rastie a robi si v brusku miesto...

schnucki
21. máj 2010

ivus nam se ta kombinace moc libi, mame ji i v obyvaku 😀 sice se vsichni hrozili kdyz jsme kyble s barvama prinesli domu, ale vypada to pekne 😀
ja jsem prave manzilkovi uz rikala ze tenhle vikend pritahnem tu postylku at vidim jak je barevna a pristi se mrknem po obchodech, myslim totiz ze je svetlounce hneda a k tomu by bila asi nesla ... ale oni jsou i hezke ty svetlounce hnede 🙂

ja taky nevim kde to teplo je, tady ma byt taky pekne, ale je zatazino 🙄
ivus preju presto hezky den a co nejmin prace 😉

barbor to pichani neni nic spatneho, to je jak se ti roztahuje maternice 🙂 ja kolikrat volala doktorovi a on me vzdy ujistil ze pokud to nedoprovazi krvaceni, tak je to v poradku, a ze to pichani muzu mit i cele tehu 😝 .... ale jasne, vsichni si delame hlavu, ja taky kolikrat panikarila 🙂 .... snaz se ale myslet pozitivne 🙂

koukam taky dobre sny 😀

emily327
21. máj 2010

ahojte kecalky, tak vy ste toho popisali 🙂
Ivana, to preto si si vymazala album? Kvoli tej babe? Myslis,ze by som aj ja mala zrusit? Neviem o tomto necitam ine fora. 😨
Nie je niekde na nete obrazok izbietky co ste kupili? Planujete,ze babatko bude spinkat od narodenia same v izbe?
Nech ti to v praci ubieha 😉 Inak ja tiez stojim 6 hodin denne na nohach ale neopuchaju mi zatial. Iba na vecer citim,ze su unavene, tak vzdy ich po praci vylozim. Inak super,ze kontrola dopadla dobre a hlavne,ze je to na 100% potvrdene,ze je to chlapcek 🙂

schnucki, tak super,ze mm sa uz dnes vracia. Muselo ti byt smutno,ze? Tak prajem pekny vikend, uzite si to 😉

Blondy, dakujem za fotky, malinka je prekrasna 🙂 Musi vam robit radost. Inak super,ze ste napisali rady aku polohu ma mat babatko prve mesiace pri spinkani. Tusim moja svagrina maleho mala v perinke a tu mala opretu o stranu postielky, tak to tiez asi staci nie?

Inak prajem vsetkym dobre ranko a hlavne pekny dnik. U nas je od vcera leto 😀 Oteplilo sa na skoro 20 stupnov co je poriadny hic 😀 Uz ani nepamatam kedy bolo takto teplo a na Irsko je to horuco. Tak sa tesim, ako sa budem v praci potit... Je to tam na skapanie, nemame tam ani klimu ano okna nic, ked je vonku dusno ako bolo vcera, tak clovek ma pocit,ze sa vari zaziva. No som zvedava ako dlho to vydrzim 😎

emily327
21. máj 2010

barbora, sny mame asi kazda divne. ale to pichanie je v pohode. Neboj 😉 Ty mas blizko Sk a predsa v rakusku je zdravotnictvo na inej urovni ako tu v IRL. Neboj vsetko je urcite v poriadku. Clovek musi mysliet pozitivne a nenahovarat si, inak by sa zblaznil. Pokial nekrvacas, tak je vsetko ok 😀 povedal by ti lekar v IRL 😀

barbora87
21. máj 2010

No som fakt z toho zblbla...no bola som 5.5.a teraz 7.6.to mi zacne 13.tyzden...a to je uz v nemocnici ta nackenfaltemessung ci ako tomu hovoria a to uz sa aj v tej nemocnici nahlasujem...dufam ze po ukonceni 3.mesiaca budem
kludnejsia...no napr ked si kychnem tak ma pichne v podbrusku potom mam
zase niekedy ze ma ako keby slepe crevo pichalo no katastrofa!proste mala by som sa tesit ze som tehu ale momentalne som divna...
No a vcera sa mi snivalo o porodnici ze som si to tam chodila okukavat aj s kamoskami a potom ze som v telke videla tu izbu kde ja budem rodit a ta izba je vo fialovej farbe je tam aj vana a vsetko je fialove a dostala som paniku z tej izby🙂