Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

janulka04
24. máj 2010

ahoj, ivi...ale si si uzila volno 😵
...emily s tymi tyzdnami..netusim, moja 😒

inac, tu uz naskocilo ze 25.5, tk uz mozem rodit... 😀

emily327
24. máj 2010

janulka, tak sup sup 😀 nevadi hadam tu to niekto bude vediet ako to je s tymi tyzdnami.
Ivana, tak to si mala fakt super volno. Ja som si takto uz neoddychla dlho. A ak ta to potesi, aj ja zajtra idem do prace 😒 Ale uz sa mi tam chodit nechce.
Inak super uz je po 21:00 a vonku je este vidno. Jaj milujem leto a letny cas 🙂

blondynka400
25. máj 2010

janulka, takže 2v 1? 😀 . Malá není pozadu, prostě je jen menší..... Doktoři jsou v tromhle fakt horzní, přeci se všechyn děti nerodí s "ideálními" 3,5 kg 😀 . Jako kdyby všichni dospělý měli stejnou váhu... 😀
A nejleší jsou ti, co podle UTZ ve 30tt posunují termín porodu, ty mám dfakt nejradši 😀

emily, ono se to tam nějak láme, přesně si to nepamatuju, ale kdyby jsi moc chtěla, najdu ti to... Ale jestli si dobře pamatuju, j to ještě 4 měsíc, 5 začíná nějak 22+5, ale faktz si nejsme úplně jistá... Každopdáně si myslím, že je to jedno 😀

janulka04
25. máj 2010

kocky, caves...kontrola v piatok 😀
akoze, neporazi ma uz???
V noci som mala take MS krce a dost dlho, vyse dvoch hodin, zimnicu, prehanalo ma....hmmm, tak akoze plany poplach....
dnes ukazkove CTG, ale hned po odpojeni krc a tvrdnutie, ja mam vazne pocit, ze ta mala to robi schvalne 😀 😀
ja zase o kilo viac...malu nekukal, takze ci ma 3 ci 5 kil, neviem 😝 😀
normalne som uz znechutena z tych poradni, teste sa, pokym mozete 😀
a ze vraj: Uz to nebude dlho trvat 🙄
aky vtipny je ten moj doki....to mi je jasne.....mam tak este 2tt...a papa Stella 😝

co vam poviem, krcok mi hladal zase az neviem kde...hmmm, takze opat ziadna dobra rada nezabrala, moja mala si o tych radach mysli svoje... 😀

blondynka400
25. máj 2010

janulka, no ty odhady stejně nejsou přsné, plus mínus kilčo není problém 😀 Tak snad se malá brzy umozdří a rozhodne se jít ven, ať ne netrápí

janulka04
25. máj 2010

blondy, ja si z toho uz nerobim nic, ak bude vacsia ako mam vybavicku, mozem minat a nakupovat!!! no aka super vyhliadka, nie??? 😀

meleri
25. máj 2010

Ahojte

tak je pořádné vedro tady, včera jsme byli u manželovy rodiny, Samson měl poprvé napuštěný bazének, tak to bylo supr..dneska nevím co vymyslím ale jelikož mám auto, tak asi zase nějaká voda..🙂

Blondy
dík za rady, každopádně uvidím jak to půjde dál a snad se ty 3 kg zadaří dát dolů..

Co je s Mirusch?

meleri
25. máj 2010

Blondy
napiš když tak nějaký ideální jídelníček...ocením fakt každou radu...jo s mencky je to pravda, ale i ta dvě kg vody potěší když jsou dole... 😝

meleri
25. máj 2010

tedy stačil by na jeden den..🙂

schnucki
25. máj 2010

ahojik holky,

rychle jsem vas prelitla ...
ja jsem dnesek prezila, sice mi v cekarne radne krucelo v brise, ale prezila jsem ... 😀 pred chvili jsem dorazila domu, uz jsem zdlabla tri krajice chleba a delam si nudle 😀

jani koukam male se nejak nechce ... drzim palecky aby si to brzo rozmyslela 😉

emily to nemam paru jak je to s tema mesicema 😒

dokonce mi kontrolovali i zelezo a mam vse v poradku, takze zadne tabletky navic 😀

meleri mirusch ma ted hodne prace, dela nejake praktikum, takze stiha sem tam nakouknout 🙂

meleri
25. máj 2010

Ahoj Schnucki,

to je fajn že je všecko ok a hlavně s tou krví! přeju dobrou chut!

ok snad se Mirusch zase brzo ukáže....🙂

schnucki
25. máj 2010

meleri tu krev jeste nevim, dalsi termin mam 1.6. a tam mi reknou jestli muzu nebo nemuzu dal mlsat ... ale to zelezo mi rekla hned 🙂

meleri
25. máj 2010

aha no já myslela jako s tou chudokrevností, že nemusíš brát to železo. aha ty už jsi byla na testech na t. cukrovku. tak at je všecko v pořádku.

schnucki
25. máj 2010

jo takhle 😀 ... no hlavne ze si nakonec rozumime 😀
jinak hezke foto 🙂

blondynka400
25. máj 2010

janulak, bereš to krásně pozitivně, to se mi líbí 😀 . ale fakt jsem zvědavá, jak ta tvoje potvůrka bude nakonec veliká 😀

meleri, ono se takhle nedá moc napsat ideální jídleníček, musela by si jít na testy, jaký máš základní bazální metabolismus atd. Ono fakt je dobré na to zajít a podle toho se udělá jídelníček, řeknou ti, jaký typ pohybu je nejlepší. Určitě bude nějaké cenztrum i u vás, v Praze to není ano moc drahé, to co ptořebuješ stojí kolem 5 tis., ale přitom to pomůže fakt hodně. Každý jsme inidividuální a proto na hubnutí není jediný recept... 😉

schnucki, takže jsi takto vzorná těhulinda jo? 😀

schnucki
25. máj 2010

blondy a co to je za centra kde ti takove testy udelaji??

vypada to ze jo 😀 ... ja jen doufak ze ta tehu cukrovka bude taky negativni 🙂 .... docela rada si maznu nutellu na chlebik 😀

a jak se mate vy s malou?

blondynka400
25. máj 2010

schuncki, tak to je obře že negativní, hned o starost méně...
Ty testy: http://www.centrumvittore.cz/net/ (je to jen příklad 😀 )
No my se máme dobře, pořád stejně, pomalu začínám balit, za týden odjíždímě na nějaký den do čech, už se docela těším potřebuju změnu. Hold to naní zabaleno za 5 minut jak když jsem byla sama, takhle musím přemýšlet, hlavně otoh nechci moc tahat sem a tam.... 😅
Alorát včera v noci nevím co jí bylo, normálně usnula a za hodinu a půl se vzbudila a nemohla usnout zas na mě brejlila těma velýkam očičkama a smála se. Tak hold jsem dvě hodinky vytrápily v posteli a pak usnula normánlě v postýlce a spala už bez poroblémů až do rána... Ale fakt nevím proč to bylo, přes den nespaal nějak vé nebo méně než obvykle, no hold se jí asi nechtělo 😝 😀

schnucki
25. máj 2010

ty vysledky krve na cukrovku se dozvim pristi pondeli, mam kontrolu tak mi je rovnou reknou 😝

treba ji neco vylekalo, nebo se ji neco spatneho zdalo .... jeeee, ja bych taky zas nekdy jela k nasim, ale zatim nevime jestli to nejak zmaknem, nebo jestli pojedem az na kamosky svatbu .... doufam ze me teda dokturek pusti a nebude to zadny problem 😝
to verim ze je to jine baleni nez pro sebe sama 🙂 ... ja mam vzdycky takovejch veci sebou 😝

blondynka400
25. máj 2010

schncuki, aha, já mymslea, že ti řekli rovnou... Já to věděla hned ten den... 😉
Hele nevím, na to nevypadla, prostě se jí spíš necht+lo spát a nebo to byl jeden z jejich dalších prostestů 😀

ivanajelinek
25. máj 2010

Ahojte kocky... 😉 Ja som konecne prisla domov z prace.Mali sme hrozne moc roboty, bolo nas akosi malo zadelenych na dnesok.Tak som to len tak tak zvladla, bola som rada, ze som neodpadla...Neviem dokedy to takto zvladnem.Boli ma hrozne chrbat, ani v noci spavat nemozem, ani uz stat dlho...myslite si, ze bolesti chrbta mozu byt aj z tehu? Nohy si ani necitim, je to normalne?

schnucki
25. máj 2010

blondy ja jsem se sestricky ptala jestli si mam zavolat nebo pockat do pristiho uterka na kontrolu a ona rikala ze mi to doktor rekne na kontrole ... treba to posilaj do laboratore, nevim ....

ivus me teda zada nekdy bolej, hlavne v aute nebo kdyz delsi dobu sedim .... premyslela jsi si o tom promluvit s doktorem? treba je ta prace pro tebe moc .... s tema nohama bohuzel nevim, ja jak nemusim delsi dobu stat jako ty tak bohuzel nevim ... ono tim jak se ti brisko zvetsuje tak to zatez na zada je, ja si treba beru do auta polstarek ....

ivanajelinek
25. máj 2010

No mam buduci utorok termin u hebamme, tak sa jej spytam.Este som chcela ist dnes do Krankenkasse sa spytat ohladom mutterschutz, ale mali uz zatvorene. Tak skusim zajtra. Oni by mi mali vediet povedat...Lebo to zacina byt na mna naozaj moc.
A u teba vsetko v poriadku? Ako dlho trval ten test na tu cukrovku?

blondynka400
25. máj 2010

schnucki, no se to všude dělá jinak... Sice výsledky hned jsou nejleší ael těch pár dní se dá vydržet 😀

ivana, do kdy vůbec budeš chodit do práce? 😕
Já bych řekal že to můžr být z těhu... 😝
V čechách jsem tam byla nějaké 2,5 hodiny, to by mělo být přibližně stejné, metodika je všude stejná 😀

schnucki
25. máj 2010

ivus u me je vsechno v poradku 🙂 .... no, prisla jsem tam v 8h, v pul 9 mi vzali prvni krev, pak jsem musela behem 5ti minut vypit 300ml sirupu, pak cekat hodku a v pul 10 mi odebrali krev podruhe, no a pak jsem mazala domu ... ale nejdriv jsem se stavila v pekarne 😀 ... uz v pet hodin rano mi krucelo v brise 😝

co ja vim tak by ti mel doktor dat nejakej papir ze nejsi schopna dal tuhle praci delat .... aby ti to jeste nejak neuskodilo

ivanajelinek
25. máj 2010

Blondy, normalne musim robit do 15-teho augusta... 😝 Volala som z jednym znamym z Aok (Krankenkasse) a on mi to zisti, ze na koho sa mam obratit...Mam mu v pondelok zavolat, tak uvidim...
No ja idem na ten test 9-teho juna...Boze zasa budu brat krv? ja to tak nemam rada 😖 Ale ked to inak nejde, tak co uz.Mne tiez sestricka kazala si doniest nieco na jedenie, ze hned ako bude po tom sa mozem najest.A cakala si tam v cakarni,ci si boloa medzitym niekde prec a potom si zasa prisla?
No ideme varit nejaku veceru.

schnucki
25. máj 2010

do 15.srpna to je docela dlouho ... super ze ti to ujisti 🙂
ja jsem si vzala sebou knizku a cetla jsem si v cekarne, ale klidne jsem mohla i nekam odejit .... jedine co nesmis je jist, ani nejake bonbony 🙂 na to se me sestricka hned zeptala, ze pry uz se jim stalo ze si pani rano pred odberem vzala bonbon a tim padem je ten test na nic 😝
jedine co mi zapomeli rict je, ze pokud je ten test na tvoje prani, coz znamena ze nemas cukrovku v rodine, tak ja musim priste prinyst ten sirup, zapomeli mi minule dat recept, takze ten sirup budu platit, ale jeste nevim kolik, v lekarne jsem jeste nebyla .... dali tobe nejaky recept?

mirusch
25. máj 2010

Meleri, chybam ti? 😉
Ja vas kazdy den kuknem, ale nestiham vsetko citat. Naozaj mam toho teraz vela, rano o osmej idem z domu, vecer o siedmej pridem, cez vikend este do muzea, som rada, ze stiham ako tak zhruba domacnost.
A vcera a dnes zase nabehy na migrenu, cize tabletky, no nic moc. Ale co sa da robit, mam MS, bez toho to u mna nejde.
Nemam ako na vas reagovat, kedze nemam prehlad, ale dufam, ze vsetko ide ako ma.
Schnucki, som zvedava na vysledok. Este niekto bol na kontrole? Vsetko ok?
Vlastne ani neviem, ako sa zapajat do debaty, kedze nie som ani tehu, ani mama... 😝
Myslim na vas babule. A ozi, Finfrle stale ok? Nezhorsilo sa jej to zase?

ivanajelinek
25. máj 2010

No ja si musim zaplatit ten test sama 15 eur.Recept som dostala ale este som nebola v lekarni, ale sestricka mi hovorila, ze to stoji 6 eur.My mame v rodine cukrovku,(moja babka) ale aj tak si ho platim sama.Neni to az tak vela, tak sa to da.Takze rano len umyt zuby a utekat hned na test, ze? ja mam uz o 8.10 termin.Ja si tiez zoberiem knizku a budem cakat v cakarni, ved kde budem behat,nie?

schnucki
25. máj 2010

ahojik mirusch 😵

ivus me ten recept zapomeli dat, takze jsem dneska koukala, ale 6 euro neni moc ... ja platila za odber 5 euro 🙂 .... jinak teoreticky by jsi to mela mit zadarmo, pokud to mate v rodine, ... ale ono to neni moc 🙂 ...

emily327
25. máj 2010

Ahojte, tak aj ja som doma. Dnes sme mali malo ludi, ale poviem vam,ze stat na nohach 6,5 hodiny mi uz fakt robi problem.
Ivana, aj mna velmi bolia nohy, hlavne na vecer. Ale chrbtica mna bolela pred tehu a ako som otehotnela a asi pribrala tak sa mi to nejako ulozilo v krizoch a nebolia uz. Chvala bohu, lebo som sa bala,ze ked budem tehu,ze to moje krize nezvladnu. No do 15.augusta to je dost dlho a to potom ked budu horucavy hm no bude to tazke. Ja uz iba mesiac a koncim. Budem rada, ak ten mesiac zvladnem 😎

Mirusch, finfrle sa ma uz lepsie. Len ma nervy z uradov a z prace, kde sa dohodla so sefom,ze by chcela nastupit po PN iba na 3 dni a on s tym nema problem ale ze ked jej kolegyna bude mat dovolenku,ze musi chuda makat 6 dni v tyzdni. Co je hrozne vela. A bola za tou kolegynou a ta jej hned povedala.ze si zoberie volno ked ona nastupi. Tak si to neviem ani predstavit,ze sa chuda vrati do prace po viac ako mesacnej PN zoslabnuta a vystavena a hned bude pracovat 6 dni a 8 hodin denne. Ale uz viac ako tyzden nezvracia a uz aj papa, velmi som rada,ze jej to uz prechadza. Inak som s nou v kontakte kazdy tyzden. Dufam,ze coskoro uz bude mat aj ona internet. Zatial vysledky NT nema este asi taky tyzden a pol musi pockat. Je to hrozne,ze na geneticke testy sa caka v IRL az 6 tyzdnov ☹ Dala som jej cislo do nemocnice, aby si zistila preco ked uz je v 18tt jej neprisla pozvanka na UTZ a predstavte si,ze oni ju vobec ako tehotnu neregistruju, vobec v nemocnici o nej nic nevedia,ze existuje. To znamena,ze ten jej debilny obvodny lekar ziadnu ziadost do nemocnice neposlal. Tak mu hned volala,ze do nemocnice ma poslat okamzite faxom ziadost o UTZ pre nu a sestricka sa jej pytala,ze na co jej to je.... Skoro ma porazilo ked mi chuda volala. Tak jej povedala,ze by chcela vediet,ze je dietatko v poriadku a ze ma vsetko ako ma v tomto tyzdni mat. A ona jej na to,ze aha ze ak jej ide iba o to aby dietatko videla cez UTZ tak ze to jej netreba. No nezabijete ju? No tak jej slubila,ze to tam posle. Tak uvidim ci do konca tyzdna finfrle nieco pride a ak nie tak som jej vravela,ze nech okamzite meni toho GP - obvodneho lebo to je fakt taky debil. jaj som sa zase dobre rozculila. No tak takto v skratke sa ma finfle.

Schnucki, no sikulka,ze si zvladla ten test na cukrovku resp. odber krvi 😉 Ja rozmyslam,ze ci si to mam davat robit. My v rodine nemame cukrovkara. Tak neviem.

Blondy nevadi,ze nevies pohoda. Ja mam taku tabulku a v nej je,ze od 22+2 zacina 5.mesiac tehotenstva to je podla PM ale podla lunarneho kalendara som uz v 6.mesiaci 😀 tak to je ako s mojimi terminmy porodu 😀 mam ich 3 😀 😀

Janulka, no moja tak co mala v brusku? Stale sa jej nechce von? No hadam si to do konca tyzdna rozmysli cmuk este to vydrz, ved raz to musi prist 😎