Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
2. sep 2008

presne mirusch, pokud v tom clovek nelita do prace, tak to neva, ja mam na doma taky radnou silenou sbirku 😀 tak to ja do toho C&A mrknu, taky tam nekdy zajdu, ale asi blbe koukam 😵 ..... dekuju za typ, mrknu do Rewe, to tu mame kousek, a kdyz ne, skaknu do Toom, dekuji 🙂

No to na ten Creator taky mrknu, stahli jste to z internetu? ... sice praci jeste neschanim, ale neni na skodu neco takovyho mit 🙂

mirusch
2. sep 2008

Čiže SR, nie Praha? No a si myslíš, že ťa odtiaľto len tak ľahko pustíme 😕 😀 ? Ja už tiež nepatrím ani do IVF fóra, ani sem a stále tu straším. Už nie som snažilka 😅 Inak, priznávam bez mučenia, že dnes som sa zobudila s melódiou Email of the day a odvtedy ma naháňa 😕 Super paráda je to. IP neskôr.

mirusch
2. sep 2008

Schnucki, môj drahý tvrdí, že to už na internete videl, zadaj si do vyhľadávača - ten creator. Inak, neviem do ktorého C&A chodíš, ja z núdze do H...u, tam sú tepláky zozadu pod schodami, ale milujem ten vo Frankfurte, ten je fakt veliký. Môžme potom aj spolu. Inak, každú chvíľu spustia online shopping, no koniec sveta, to ja by som online nakupovala stále.

embabuli
2. sep 2008

dakujem mirush 😉

no SR alebo Praha, podla toho kde sa nam podari lepsiu pracu najst,
ja uz chcem len nejaku kde sa budem dobre citit..chcem si odpocinut od prilisneho stresu

a v tomto fore urcite chcem ostat, ma najviac zo vsetkych bavi 😉

mirusch
2. sep 2008

Jasne Embabuli, toto je úplne najlepšie, tu preberieme od ovulky, cez IVF a vyplácanie materskej až po taliansku zmrzku, Mojito Colu a Snoopy tepláky všetko 😀 A ak budete v Prahe, tak si tak či tak zahraničná, nie 😵
A s tou prácou máš úplnú pravdu. Veď aj u nás - pokiaľ nás netlačia financie, tak si dám radšej načas a nájdem niečo vyhovujúce.

schnucki
2. sep 2008

no nemysli si embabuli, ze se od tud jen tak vyparis, protoze se vratis domu, a jak rika mirusch, v praze budes taky v zahranici 😀 takze na to, ze sem nebudes patrit ani nemysli, patris sem, jedno kde pak budes!!!

mirusch to klidne muzem pak ve frankfurtu skaknout na malej nakup, jinak ja sem tam zajdu taky do h...u 😀
no online shoping je nebezpecnej, ale co se kalhot tyce, ty si musim vzdycky vyzkouset 😒

mirusch
2. sep 2008

Jj, kalhoty jo, aj topanky, ale zase, ked nepasuje, da sa poslat naspat 😅 Inak...do Frankfurtu na malej nakup? 😕 😀 😀 to k sebe nepasuje...

Ozaj, som vám ešte chcela napísať, čo som dneska zažila v autobuse 😉 Stretli sa tam v kočíkoch dve asi 1 a pol ročné deti - chlapec a dievčatko a veľmi sa obzerali. Potom chlapec povedal: Tata? A dievčatko na to: Tatata! Začala mu vyzúvať ponožky a nakoniec po ňom hodila bábiku. 😀 😀 Myslím, že to dievčatko veľmi dobre vie už teraz, čo od života chce 😵

schnucki
3. sep 2008

😀 😀 tak to je dobra, ta mala, 😀 😀

tady dneska leje uz od rana, je pekne hnusne, pocasi pod psa, ... to mam vetsinou i naladu pod psa 😖

mirusch
3. sep 2008

Schnucki, to je úplne najlepšie počasie na snažilkovanie 😀 Chlapa máš doma, takže... 😉

annaanna
3. sep 2008

jeeej ahoj mirush... ako sa mas?

mirusch
3. sep 2008

Jéééj, Anička dušička, a ty si kde? Teda, že som ťa už dávno nevidela. Ja už chodím prevažne sem a do mojej témy, lebo nejdeme na IVF...vlastne už nie som snažilka. Ako vy ďalej?

annaanna
3. sep 2008

a co si sa tak rozhodla, nesnazilkovat? ty nas chces takto opustit?
my momentalne snazilkujeme, mame 2 bobacikov v brusku a cakame ze co a ako..... 🙂

mirusch
3. sep 2008

Už som kukla v druhej téme. Vidíš, ani nedáš vedieť 😕 Tak tfuj, tfuj, tfuj, všetko dobré, nech sa zahryznú 😉 Nuž, rozhodla... ☹ takto to dopadlo. Mali sme ísť teraz v lete na to, ale strácali sme spermijky a nakoniec nemáme žiadne, no to je na dlhšie, som to už vysvetľovala v mojej téme...proste sme to ukončili. Je mi z toho smutno, ale nedovolím smútku, aby ovládol môj život, čiže plánujem nové veci.

annaanna
3. sep 2008

mirusch, drzkaj sa.... nove veci t.j. adopcia?

mirusch
3. sep 2008

Ďakujem 😉 , nuž, riešime. Aj keď na adopciu máme už vysoký vek bohužiaľ.

schnucki
3. sep 2008

to jo mirusch, taky jsem toho hned vyuzila 😉 ze ho mam doma

ahoj anna 🙂 taky drzim palecky (i kdyz se nezname) 😉

mirusch, a kdyby jste do toho sli, je to hodne velky problem? (vas vek) .... jedem nakoupit, mrknu na tu kolu 😀

mirusch
3. sep 2008

Schnucki 😀 Dobrá PN, nemôže sa sťažovať 😀
No, ešte sme stále nešli po úradoch, informovala som sa na nemeckom fóre, tam mi to vysvetlili, že žena do 35 r. a chlap do 40 r. ale častokrát je to individuálne, preto sa musíme ísť informovať, aj keď otázka je, či to fakt chceme. Môj chlap mi sľúbil, že sa budeme aspoň informovať, ale stále nič, musím sa s ním porozprávať. Teraz musím riešiť svokru, lebo nemá kto 😠 a to má 3 deti, môj drahý je z nej zostresovaný a ja musím byť silná ženská a riešiť a zisťovať nemecké zákony, dnes ale bola posledná kvapka a dávam od toho ruky preč. Lebo všetci sú chudáci a ostáva všetko na mňa, tak to teda nie, idem sa venovať svojim veciam, howgh. Ale inak som v pohode 😀

annaanna
3. sep 2008

schnucki - ďakujem pekne...
mirusch - svokra je chorá?

schnucki
3. sep 2008

nemas zac 🙂

se prece muze trochu starat i nekdo jiny ne, 3 deti starosti mas ty 😒 presne, ... hlavne zustat v pohode 😉 ..... normalne jsem tu objevila cherry colu, ale ne mochito, musim mrknout jeste do toom
... pokud se rozhodnete ze jo, budu drzet palecky aby to vyslo, ale je to asi velky rozhodnuti ....

mirusch
3. sep 2008

Anna, nuž, má 88 rokov...to hovorí za všetko 😔

Schnucki, veď potom pokecáme...Ak chceš, tak vám kúpime 6-balenie v sobotu - napíš. Mne najviac chutila aj tak obyčajná pepsi s citrónom, to bolo dostať v SR, ale už nie je.
Práve prepisujem citáty, čo som si podčiarkla v múdrych knihách, tak sa inšpirujem a zbieram energiu, niektoré knihy musím znova prečítať, sú skvelé.
Poznáte niekto Lea Buscaglia? Dobré veci písal a prednášal.

annaanna
3. sep 2008

mirusch nepoznám, čo píše?

mirusch
3. sep 2008

Hm, to by bolo na dlho vysvetlovat, ale mam od neho jednu velmi pozitivnu knihu Living, Loving and Learning (Zitie, milovanie a ucenie). Doda to cloveku chut zit, ist dalej, sebavedomie a tak. Neviem, ci na Slovensku sa da od neho nieco zohnat, ale napisal toho vela, tak hadam...Len ma to napadlo, lebo sa mi prave dostala ta kniha do ruky a aj som si poslzila trosku, ako pekne pozitivne to pise.

embabuli
4. sep 2008

ja som zase nedavno v ramci budovania pozitivnej nalady pozrela vsetky sfilmovane verzie Jane Austen 🙂
a dobru knihu si budem musiet nechat priniest, tu len tie finske 😒

inak s nasim septembrovym snazenim neviem neviem, manzel teraz berie tri tyzdne antibiotika ☹
to asi velmi nepomoze uspesnemu oplodneniu ..

ivana98
autor
4. sep 2008

dobre ranko,
Mirusch, cola s prichutou mojita? si robis prdel? to som este nevidela 😀

Embambuli, ze Jane Austen 😀 pri kazdej navsteve BA si vozim slovenske a ceske knizky 😉 knizne regaly u mojich rodicov uz su poriadne vyrabovane 😀
inak s kvalitou biologickeho materialu by som si moc nerobila starosti... ono nove potvorky dozrievaju aj tak az 72 dni, takze je mozne, ze budu na 3 mesiace zdecimovane alebo im to vobec neovplyvni.. ale co ti to vlastne vysvetlujem, ked sa vyznas v krmeni much tak asi budes biolog, vsak? 😅

viete co ma pobavilo? tu v DE stale riesia, ci je tzv. Einbürgerungstest opravneny (=test pre uchadzacov o nemecke obcianstvo, ohladne zakladnych kulturych, moralnych hodnot, jazyka atd). a pritom ked uz teda niekto naozaj chce byt nemcom, tak to urcite nie je problem, tie otazky su hrozne lahke 😝 Mirusch, ty si take nemusela robit, ze?
http://www.spiegel.de/kultur/gesellschaft/0,151... (treba skopirovat cele)

embabuli
4. sep 2008

biolog sice som, dokonca genova inzinierka..ale co tak badam vo vedeckom svete, kazdy odborny clanok konci..
The details of this process remain elusive, further experimental evidence is necessary...
proste aj ti najvacsi vedci prd vedia 😉

inak co si myslite o tychto dvoch nazoroch,
ci pred ovulkou dat v milovani kratku pauzu a potom sa na to pustit,
alebo sa milovat co najcastejsie a na ovulku nedbat..
hm?

schnucki
4. sep 2008

dobre ranko holky,
mirusch to by bylo super kdyby jste nam ji vzali, mi tu toom nemame, musela bych do hanau, nevim jestli se tam do soboty dostanu. Kdyby jo, pisnu, ale pocitejte s colou i pro nas 😀 jsi zlaticko ..... jinak toho spisovatele taky neznam, mrknu na net 🙂

embabuli ja si taky nemyslim ze by to melo nejakej velkej vliv, ale odbornik nejsem 😖 a co je s manzelem? (smim-li se zeptat 🙂 )

ivus opravdu existuje, pila jsem si u mirusch a je doooobra. Ja si koupila cherry a zeleny caj, cherry je dobra, jako Mister Peepr, jestli si to nekdo pamatujete, a zeleny caj zkusim dneska 🙂

ivana98
autor
4. sep 2008

ta veticka je zazracna formulka. 😀 ja som nieco podobne dokonca pisala o.i. do obidvoch mojich diplomoviek 😀 (hovori sa spravne obidvoch, oboch, alebo ako? fuuj, moja slovencina chradne 😝 )

em a ovulku sledujes? merias bt, pouzivas ovu testy? ja si myslim ze je najlepsie sa milovat priebezne a casto a bez silenia 😀 pretoze prave tou spominanou pauzou sa ti pri nepravidelnej ovulke moze rychlo stat, ze ovu presvihnes 😅 a okrem toho - abstinencia sice zvysuje mnozstvo ale zhorsuje ich pohyblivost... aha a posledna povinne snazilkovske upozornenie: NEMYSLI na to 😀 😀 ( cynicky smajlik 😝 )

schnucki, a ako sa to vola? ten toom co stale spominate je predsa Baumarkt, nevsimla som si, ze by tam mali nejaky extra vyber potravin 😅

violoncielka
4. sep 2008

Ahojte babenky,
Ivus...napis nejake otazky z toho testu,rada by som sa pobavila 😀 .(ako nemcov poznam tak si to viem predstavit...juuuuj 😀 )

Emi,pekny hlas...ja takej hudbe velmi nerozumiem,ale vidim,ze mate vela ohlasov.Ono je to asi ako s klasikou...neda sa to zvladnut na prvy krat.Citim tam vesmirnu melancholiu.... 🙂

No a dievcata,kedy ze to dojdete na taliansku zmrzku.???...ja uz sa tesim na ryzovy nakyp a urcite si musim kupit nieco makove...zajtra cestujem k nasim na SK.Uz sa tesiiiim 🙂

Emi s tou vymenou genetickych informacii 😀 - robte tak ako to citite.Ale ak si merias teplotku tak niekedy sa je aj dobre prinutit (rozpravam o sebe),aby si nepresvihla tych par dni.Niekto tvrdi,ze obden,niekto,ze aj dva krat cez den.Moznosti mas vela,ale hlavne nech je to o laske prosim ta... 😉 😵
Majte sa krasne a zite naplno...pa.VCL.(to je moja skratka,tak sa to pise v orchestri)

embabuli
4. sep 2008

schnucki manzel sa necitil dobre a nasli mu slaby zapal prostaty, tak mu nasadili antibiotika
aj tak sa bojim trocha, ci je s nim vsetko v poriadku,
pred 10mi rokmi ho operovali na pravom vajecniku kvoli nejakej cievke,
celkom rutina ale bohvie, tak 100 percentny zostava len jeden..
ale zase si vravim, uz som dvakrat otehotnela tak asi chyba nebude v nom ale skor vo mne ze sa neudrzalo,
alebo to len bola nestastna nahoda a nabuduce bude vsetko ok 😉

ivana no jasne ze Nemyslim 😀 😀 😀 akoze.. 😝
ale fakt, ani uz nemeriam BT..mam ovu pravidelnu a aj tak to spoznam podla hlienu a bolesti,
ale manzel kupil omylom ovulacne testy namiesto tehotenskych ..tak mozno vyskusam

schnucki
4. sep 2008

ivus toom je sice baumarkt, ale je i Toom, kde jsou potraviny, takovej mensi obchodak, je tam i drogerie, par oblecku a hracky a veci do kuchyne, ale prevazne potraviny. On jeste existuje Toom Getränkemarkt, takze zkusit trochu zapatrat 😉 a kde ze to bydlis?

tak to drzim embabuli palecky aby bylo vsechno v pohode, ale dvakrat se to uz povedlo, tak to asi nic velkyho nebude 🙂

ja bych na zmrzku zajela klidne hned 😀 ... jinak hezky pobyt na slovensku violoncelka, hezky si to uzij 😉