Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
21. jún 2010

schnucki, no finfrle mi dala aloe vera a dnes sme kupili aloe vera s tea tree, tak dufam,ze to zaberie. Lebo som fakt dost spalena ☹ Vobec som si neuvedomila,ze sme na slniecku od 12:00 do 15:00 a nicim som sa nenatrela fnuk No ale uz viem,ze sa tak skoro takto v tychto hodinach nebudem vystavovat slniecku. Asi do odchodu staci....

Ivana, no s tym chrbtom to je dost blbe. A co nohy? Ako si zvladla cestu? Dala si si tie speci ponozky? Ja nad nimi rozmyslam na cestu domov, predsa len sediet v lietadle tolko hodin ☹ citim sa super, som plna energie a uz iba 8 dni v praci a koncim a nastupujem na dovolenku 🙂 Co asi bude trvat minimalne rok. A domov sa uz tesim ale ako si posledne dni uzivame s finfrle a jej mm tak nam bude za IRL aj smutno ☹ Tu ma clovek vsetko co potrebuje a nemusi obracat kazde euro v ruke 2 krat ako to bude urcite doma. No ale budeme to musiet zvladnut. A ja viem,ze na Sk je vsetko hrozne drahe hm stacila mi posledna dovolenka doma a ked som videla,ze napriklad drogeria je drahsia na SK ako v IRL, tak sa mi to nechcelo verit hmm

meleri
21. jún 2010

Schnucki,

s tou nemocí, já sem jí to neřekla, páč bych se asi neudržela a nebyla bych moc slušná, ale napsala jsem jí to přes facebook, výsledek je že si mě smazala z přátel.. 😒 přesně tak, já jsem ted už 2 týdny radši jak kůl v plotě než abych lezla ke kamarádkám, a přenášela bacily...

a kdy jedete vlastně domů? tak at to zvládnete, to chápu mamka se určitě těší, hlavně at se to spraví s počasím...

schnucki
21. jún 2010

emily aloe by melo pomoct, urcite se ti mazni ... ono to slunicko kolem 12 je nejsilnejsi, no ale hlavne ze ses nespalila jeste vic, cmuk ....

ty ponozky by podle me nebylo do veci .... ivus melas je?

meleri tak to nechapu, nevim proc se urazi .... podle me je normalni ze kdyz je clovek nastydlej nebo nemocnej tak zustanu radeji doma, a k detem uz vubec nechodim .... to fakt nechapu

emily327
21. jún 2010

schnucki, no uz to nie je take ako to bolo vcera. Tak dufam,ze sa z toho nezacnem supat ale mi to pekne zhnedne .Tie ponozky su urcite kupim. Nie su zase tak drahe a budem sa aj v lietadle snazit chodit kolko sa len bude dat. Zase 2,5 hodky nie je taka dlha cesta. Inak ty uz mas do porodu iba 11 tyzdnov hmm neskutocne to ubieha,ze?

schnucki
21. jún 2010

2,5 hodky neni moc, ale rozhodne by jsi nemela celou cestu jen sedet ... jestli nejsou moc drahe, urco je kup ....
ono pokud jsi to zacala hned mazat, tak by se to snad nemelo loupat 🙂
jeeezis 11 tydnu, ani mi nemluv ... strasne to leti, je to az neuveritelny .... manzilek uz ted dohaduje v praci jak bude jezdit, aby byl kdykoliv pripraven byt co nejdriv doma, vypada to ze bude asi jezdit pres den u nekoho jineho, bude to mit tak hodku domu, kdyby to na me prislo ...

schnucki
21. jún 2010

jsem si mrkla do fotoblogu a tam tech 84 dni do porodu je fakt desivejch 😲

schnucki
21. jún 2010

no emily ty mas 104 dni a ivus 98 ... taky se vam to blizi 😀

meleri
21. jún 2010

Schnucki,

je to puberťačka.... 😝 ji nasere ted v podstatě všechno...ale pro příště už vím, otočím se na patě a odejdu at si rodina myslí co chce....

Emily,
vidím že se ti to krátí už, za chvíli budeš mít oddych! 😵

schnucki
jak to děsivejch?

emily327
21. jún 2010

schnucki, no to uz nie su ani 3 mesiace 😀 Jaj ubieha to fakt neskutocne rychlo. Ja mam 104 dni.
Tie ponozky stoja len 5 euro, tak to je dobra cena. Budem sa prechadzat z jedeho Wc na druhe v lietadle 😀 A hlavne by sa budem snazit mat vylozene nohy na drahom pocas letu. Dufam,ze aj to pomoze.
No na nas ked to pride, tak budeme mozno rodit spolocne 😀 Hlavne nech sme v poriadku.
No to,ze manzel je stale na cestach to nie je boh vie co, ale zase ak si to vie naplanovat, tak aby bol nablizku, tak je dobre. Moj bude doma do konca oktobra, aspon taky je plan. Uvidime.

emily327
21. jún 2010

meleri, ano krati krati az sa toho odchodu bojim. Velmi som sa tesila, ked sme si zabookovali letenky ale teraz ako sa stretavame s finfrle a jej mm, tak si uz aj celkom viem predstavit,ze tu zostaneme a spolocne sa delime o radosti ale aj starosti nasich princezniciek. Na Sk, mi to bude chybat mat po boku niekoho ako je ona ☹

barbora87
21. jún 2010

Ahojte babule...tak sa hlasim ze zijem...ako ste vikendovali?
Ja som isla v sob s manzelikom do ceska jeho otec mal60.ku ale poviem
vam ze som myslela ze neprezijem...v sob mi bolo ako pred dvomi tyzdnami na odpadnutie ale povedala som si ze idem aj tak...tak ma cakalo4hodinove sedenie v aute prisli sme tam poobede chvilu sme posedeli a islo sa do restiky kde mi bolo len na plac lebo som sedela uplne na konci pri cudzich ludoch a nikto sa so mnou nebavil...asi o10sme isli z restiky a mali sme spat v obyvacke na gauci len sedeli do pol2do rana tak som tam sedela na kresle a bola som k.o. Noc na gauci ma skoro zabila vsetko ma bolelo a vcera zase4hodky v aute...boli ma zadok ako
nikdy pred tym a tak skoro na taketo cesty nepojdem...zajtra rano
idem zase na sk a poobede pridem a potom do konca jula ziadne cestovanie...dnes som len
lezala a uzivala si klud...tu je15stupnov a prsi stale tak ani von sa mi nechcelo aj ked by som potrebovala nieco na seba nejake tie nohavice ale nestresujem sa...pocitam dniky do dalsieho ultrazvuku...

meleri
21. jún 2010

emily

to chápu, člověku je hned v té cizině dobře když má s kým si popovídat, ale zas doma je doma a určitě se tam rychleji usadíte! třeba si tam brzo najdeš nějakou kamarádku.. 🙂

schnucki
21. jún 2010

urcite pomuzou i vylozene nohy, a pokud to pujde menit polohy 🙂 ale urcite to bude vse v poho 😉
on totiz manzeluv sef spolupracuje jeste s jednim co ma takhle firmu s nakladaky a manzel pro nej obcas jezdi ... no a ta tura denni je u nej pobliz, tak to chce jeste probrat se svym sefem, ze by jezdil v blizkosti .... protoze nechce si brat dovolenou nejak predem, kdyby si mala dala nacas, takhle si vezme dovolenou od porodu a bude pak dyl s nama doma 🙂
byla by sranda kdyby jsme rodili nejak u sebe 😀 ale spis to budete mit tak s ivcou, leda ze by nase mala uz nechtela cekat 😀
to ti verim ze si ted dokazes predstavit v irsku i zustat, kdyz jste se ted s finfrle nasli, je super mit nekoho s kym muzes to vsechno delit, kort kdyz jste ted tehu a pak maminy ....

meleri proste se na ni vyprdnout ... takhle jste zbytecne zas nemocny ....

schnucki
21. jún 2010

ahojik barbor,
prosimte, a proc jsi nesedela u manzelovi rodinky? a ze te nenechali si treba nekde v jinym pokoji lehnout? ... kdyz jsi byla tak unavena .... kdyz nekam takhle jedete, delej si prestavky, treba po hodine a projdi se ... snaz se ty cesty pak zvladaji, nemela by jsi cele ty ctyri hodiny prosedet ....
je ti dneska uz lepe?

barbora87
21. jún 2010

Schnucki no ani mi nehovor bola som tam odstrcena a bolo
mi to proste tak luto:(no po druhej strane sedel manzel ale ten sa bavil so vsetkymi a chodili von fajcit tak som fakt bola na prasky...az mi slzy tiekli ked som tam sedela...som teraz dost precitlivela a berie ma to...no moja svagrova ma nastvala ked poviem ze ma nieco boli tak mi povie ze som
len tehotna a nie chora tak som bola radsej ticho...hlavne ze oni mali celu izbu s velkou normalnou postelou pre seba...ale som povedala ze na buduce ked tam
prideme takze buduci rok tak my budeme spat tam lebo zrcite nebudem spat s mimcom ma gauci...
No vcera som v aute myslela ze si dam nohy uz na strechu som nemohla ani sediet...no dnes mi je lepsie som sa vyspala a mala som klud...do3som lezala v spalni...a dnes sme s manzelikom 4roky spolu tak
mi po robote priniesol ruze a milku srdueckovu bonbonieru tak ma to potesilo...len som sama lebo je na hokeji ale uz mam u neho objednane 2cheesburgeri lebo som sa rozjedla🙂

ivanajelinek
21. jún 2010

No my sme pocas tej 11hodinovej cesty mali len 2 prestavky. ja som to chcela mat cim skor za sebou. A ta kamoska isla aj s malym domov (2,5) takze to bolo o to este narocnejsie.Takze som to chcela mat cim skor za sebou...Vcera celu cestu preplakal, no katastrofa 😒 Hej mala som tie pancuchy, take tie samodrzky, ale poviem vam ze natiahnut ich bolo hrozne...To bol jak neopren 😀 Mne ich ale predpisala moja dr...Emily no nohy v poriadku, ved ked uz nechodim do prace, takze uz tak vela nestojim...
Ahoj Barbor 😉

barbora87
21. jún 2010

Ahoj ivus!vitaj doma!sme na teba mysleli!tak ako bolo?a co maly?vsetko ok?nekopal vela?

finfrle
21. jún 2010

Krasny vecer maminecky!
Meli jsme mooooc pekny vikend
Sobotu jsme chodili po kramech a koukali co pro mimi pak pekli s manzou kolace,teda on jako pomahal ale u auta 😀 Mnamka a nedeli jsme stravili s Emilkou a polovickama na louce u vody a hrali karty,Pekne jsme se pripekli 🙂 Ja to odnesla nejmene 😀

Dnes v nemocnici me tak dostali,ze se mi tam udelalo tak ouzko,ze jsem zrudla a odesla jsem na zachod i mala to citila,protoze zacala vazne moc kopat a stale kope
Predstavte si,ze uz od zacatku tehu mi u GP(obvodak) berou tyden co tyden kolem 5 ampulek krve a i pred 14dny v nemocnici na veskete nemoci,kde meli i zjistit krevni skupinu a pod...a dnes mi brali krev zase a na mou otazku proc? mi jen rekli,ze udelali chybu a nevi ani mou skupinu....a tim to nekoncilo....
Bylo to neuveritelne...proste misto aby se me ptali na mimi a muj stav,tak se me ptali na kecy jako jak dlouho jsem v IRL a jak se mi tu libi a co delam za praci a co varim a pod...no neprestili by jste je?!Jsem se taky ptala na dalsi scan a to mi rekli,ze uz nebude!
Taky mi prisel dopis ohledne predporodniho kurzu a datum mi pridelili 4tydny pred porodem!Trochu pozde ne?!
Dalsi navstevu u nejakeho doktora(protoze na mou otazku,kdo nas odrodi a je muj lekar mi jen rekli,ze se toci a ze nevi) mam za 8 tydnu to je ve 29tt ale nastesti jsem si vydupala za 7tydnu test na cukrovku...ta se tu dela jen vyjmecne,potvory jedny Irske!
Jo prohlidka znamenala,vzani krve,moci,poslech srdicka a tlak.Nejak se me ani nezeptali jak se citim a jake mam problemy.
Jeste,ze me dnes cela nase tehu patricka podporila 🙂 vid Emi 🙂
No uz se nebudu rozcilovat....
Pokusim se vas docist ale jsem fest unavena a skrabe me v krku ☹

ivanajelinek
21. jún 2010

Barbor bolo dobre...Praveze maly ani moc nekopal...Len posledne dni kopal jak divi ale v noci...Chapes??? 😀
Finfrle to ako vazne? A to uz akoze nebude ziadny UTZ? ved to nemozu...A 😀 na slovensko uz n ejdes, ze by si sa dala este aj tam vysetrit?
Ja som si doniesla z domu fit loptu, tak skusim nejake cviky na ten moj uboleny chrbat.
Inak citala som ze sa tu zasa merali bruska...Idem aj ja odmerat..

finfrle
21. jún 2010

@emily327 Tehule jedna ty me chces rozplakat co!Me je to taky lito,ze o vas prichazime i manza si postesknul!
No co nadelame takovy je zivot ale bylo,je a jeste parkrat bude uzasne setkani!

ivanajelinek
21. jún 2010

Takze ja mam tych 96cm...Takze sa trosku zväcsilo zasa.

barbora87
21. jún 2010

Ivi no tak uz chcel ist domov asi🙂a nakupila si nieco na sk?

Finfrle to akoze uz sa nezaujimaju ze ci bude babo dobre rast atd?to je pristup teda joj posli ich niekam!ja idem na utz za 3,5tyzdna a uz pocitam dni a neviemsa dockat....

Joj babule je to skoda ze sa musite rozlucit...ale hovori sa ze vzdy sa vidime 2krat v zivote tak sa urcite uvidite...ja ako som teraz taka ze zo vsetkeho mi je do placu tak by som to asi nezvladala...ked som predala havinka co som si chcela nechat to steniatko tak som revala o zivot a to som este nebola citliva...ale teraz me berie vsetko

finfrle
21. jún 2010

@ivanajelinek Ahoj na Slovensko ne 😀 mozna by to bylo do Cech 😀 kdyz jsem ceska 🙂ale bohuzel se uz nikam nejspise nedostanu.
Pokojicek je uzasny 🙂
Dnes me v nemocnici pekne dostali jojo
Jejda mala/maly (uz tady nicemu neverim)ale stale kope juuuuu

finfrle
21. jún 2010

@barbora87 jj uz je to nezajima vlastne nic je nezajima ani nezajimalo .....
Uvidim,kdyztak si zaplatim jeste nejaky scan ale uvidime,nejspise zavolam svemu lekari do CR co mi na to rekne

barbora87
21. jún 2010

Finfrleto je fakt smutne:(a vy chcete uz na vzdy zostat tam?no keby si isla do cr tak sa uvidite s emilkou🙂

ivanajelinek
21. jún 2010

Barbor, no nakupila som nejake malickosti...zavinovacku do autosedacky, hracky, plienky (ale bavlnene a bambusove) osusky a tak...Este svokra chce kupit sady do postielky, zavinovacky a fusak kupi moja mamina, a to asi vsetko. Ved stale neviem co este.Aj ked mam plno zoznamov aj tak neviem.. 😀
No finfrle ved som aj myslela ze do ciech 😎 Ved teda aspon zavolaj nejakemu dr v cechach...

finfrle
21. jún 2010

@barbora87 zatim jsme tu nic moc neplanujeme ale tak za 2roky to budeme muset vazne probrat...
Ivanka no vidis jsem mimo 😅 😅 😅 musim volat do CR a zjistovat co a jak

barbora87
21. jún 2010

Jeee ivi tak aspon nieco a kolko vysla ta zavinovacka do autosedacky?

Finfrle no tak drzim palceky aby bolo vsetko ok

ivanajelinek
21. jún 2010

Barbora stala 23 eur. Je od ceskej firmy emitex, som od nich objednala aj fusak na zimu. Ale ta zavinovacka je krasna, hrozne hruba.Lebo mali letnu, prechodnu a zimnu.Tak som hned brala tu zimnu.

emily327
21. jún 2010

Sla som len do sprchy a vy ste sa neskutocne rozpisali 😀
barbora, no to co zazila na tej oslave to je ako zo zleho filmu..... Ale kasli uz na to, mas to za sebou a hlavne,ze ste s mimi v poriadku. Ale nabuduce by som asi nechala mm nech vybavi, aby si nemusela spat na gauci, hlavne ked si tehu. Ja ani neviem preco ale od kedy som tehu, tak som plakala tusim iba raz. Ale to bol fakt taky zachvat placu. Ale inak pohoda. NIe som nejaka precitlivela, skor ma irsky zdravotnicky system a celkovo irsko prinutilo byt ovela pokojnejsou, brat vsetko s rozumom a celkovo byt nad vecou a nepripustat si veci tak ako sa na prvy pohlad zdaju. Predtym som casto reagovala hned ako sa nieco stalo a teraz som nejaka kludnejsia a beriem to tak ako to je. Asi sa snazim co najmenej stresovat a rozculovat, aby som tym neublizila malej. Skus sa nad nejake veci aj ty takto povzniest, hlavne ak su take,ze sa nedaju zmenit a ze sa daju hodit za hlavu.

Ivana, no ta cesta musela byt fakt hrozna a 11 hodin, to by som ja urcite nevydrzala. S mojou zle zrastenou kostrcou som rada,ze sedim tu pri PC par hodin,nie to tolko v aute. Ale hlavne,ze uz to mas za sebou. No nas vybavicka taka kompletna caka az po prichode domov na Sk, lebo musime pozriet v akom stave je kociarik, postielka ( to este nevieme ci nebudeme kupovat, lebo maly v nej este stale spi a to uz ma viac ako 2 roky) a ostatne veci,podla toho nakupime co bude treba. Zatial sa tym nezatazujem, budem rada, ak nam nase viac ako 100kg kufre dojdu domov a my v pohode odletime z IRL a budeme uz doma. Inak ty mas nejake male brusko. Boze to moje je uz ako keby som mala zajtra porodit 😀