Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
29. jún 2010

blondy ja pisem len co som citala v mudrych knizkach 😉 ja som to nejak neriesila, kedze som ziadne nemala q po porode som mala fakt len par kvapiek husteho mleziva a potom uz mlieko nastupovalo.

blondynka400
29. jún 2010

@kleopatris ne dík za vysvětlení, mně to bylo divné, tohle by mě tedy nenapadlo, i když mi to přijde jako blbost 😀
To jsou ty chytré knížky 😀
Jojo, to já jsme ho měla na rozdávání, nakojila jsm i 30 mleziva.... Jsem ten 4, den byla už skor nervozní, že mléko nikde. Ale on organismus veděl co dělá.... Příroda je chytrá 🙂

finfrle
29. jún 2010

@blondynka400 a kdyz mas to mlezivo 4dny a pak az mleko staci to prckovi nebo musis dokrmovat,nutili dokrmovani v nemocnici????Slysela jsem,ze miminu staci jen to mlezivo a pak az mlicko.Nechci aby v nemocnici male vrazili flasku,kdyz to neni potreba.Prece jenom Irum neverim.....

finfrle
29. jún 2010

Blondy to jsi napsala pekne ...priroda je chytra 🙂

kleopatris
29. jún 2010

finfrle ono by malo stacit mlezivo, ale maxi sa nevedel prisat a nedali mu nic najest a bol totalne dehydrovany a doma mi chudak vycikal take jak kriedu tehlovej farby 😠 zrazenu kyselinu mocovu ci co to bolo 😒

kleopatris
29. jún 2010

priroda je chytra, ale nie vzdy jej plany vyjdu 😅

finfrle
29. jún 2010

@kleopatris a jeje tak si myslis radeji prikrmit co!Chudak maxi a je to tezke naucit male se prisat?Zvazuji koupi toho chranice na prso pry to pomaha,kdyz mimi nevi jak ze je delsi?!Nevim

blondynka400
29. jún 2010

@finfrle hele já nedala malou z ruky, takže jsem nedokrmovala vůbec. Ale dej si na to pozor, oni dokrmují skoro všude. Už jsme to tu psala, hlavně když nemáš mimi u sebe, tak jim něco dají aniž by jsi to věděla, protože pak jim tam neřvou, ale jsou hodní, jak to tráví a přitom na to ten jejich organismus ješě není připraven. Dělají to tak skoro ve všech zemích 😝 Takže dokuď je to jen trošku možné tak nedat mimi z ruky 😝
Ono je to tak schálně, naopak to jakoby vyhladovění udělá miminku dobře a nastartuje to trávicí trakt, hned jak vyleze z bříška, tak na mléko ještě připravený není, navíc má zásoby a je na to připraveno. Úbytek do 10% je naprosto bežný.
Mně třeba i přesto, že jsem měla mléko až fakt relativně pozdě, malá skoro neubyla, narodila se 3100 a ubyla na 2950, takže fakt hodně málo, jakmile mi naskočilo mléko, okamžitě přestala ubývat.
Každopádně v čechách tě propustí tehdy, když mimi začně přibírat. A když máš mimi u sebe, tak tě nutí do příkrmů tehdy, když ubyde o více než těch 10%, jinak se to vbůec neřeší....

kleopatris
29. jún 2010

no maxi mal zlozvyk z brucha, ze si vtahoval jazycek a cucal ho a aj spodnu peru a tym padom sa nevedel prisat na bradavku, lebo vzdy vcucol jazyk a bolo dopite 😒 ale v nemocke mi dali kosicky a az tak mu to islo...a ako som tu uz raz pisala, pockaj s tymi chranicami az po porode, lebo su viacere velkosti a aby to malej pasovalo do pusky a tak 😉

kleopatris
29. jún 2010

no aj ja som mala maxiho nonstop u seba a pustili nas na 3.den po porode rano (pondelok v noci porod, stvrtok rano uz doma) a schudol zo 4230 na 3800...a teda on bol uz hrozne hladny chudatko a plakal mi tu druhu noc, ze som uz isla pre UM a to cele vyvrackal ☹

blondynka400
29. jún 2010

@kleopatris jojo to máš pravdu, ale to tehdy když je někde chyba. bohužel tu ale vyloučit nemůžeš nikdy....
@finfrle já bych do chrániče nešla, naopak to někdy způsobí to, že se mimi špatně přisává. Důležité je aby ti mim přiložili k prsu co nejdříve, max do půl hodiny po porodu a pak to zkuošet zhruba každé 2 hodinky vždycky trak 10 minut. Ono sice nic moc nevytáhne, ale naučí se přisát, když to neuděláš, můžeš mít pak problémy. Tedy ono je můžeš mít i tak, prostě některé děti se neumí moc sát, můžeš mít nevhodný tvar bradavek a tak....

finfrle
29. jún 2010

@blondynka400 No a myslis,ze mas pravo na to chtit mimi stale u sebe?Kde budu rodit pry se uz zlepsili,ze te tam nekdy nechaji i 2dny 😅 Jen si rikam,ze sama bych byla rada at je mimi stale semnou.Jen se bojim tech navstevach na pokojich,ktere jsou 24hod denne a chodi cele rodiny!Bojim se aby tam mimi prece jenom neco nechytlo 😒
Si rikam,ze snad mas pravo zamitnout prikrm ne?Zase aby me nenapadli,ze se o male nechci starat.......

blondynka400
29. jún 2010

@kleopatris hlavní je, že jste to zvládli 😉
Jojo Rakušani se s tím nepářou, v čehách by tě btakhle nepustili ani náhodou a potom co píšeš co jsi měla za porlbémy už vůbec. U mě bylo všechno úplně ok, rodila jsem v úterý odpoledne a domů jsem šla v sobotu ráno, a dřív by mě nepustili ani na revers... 😝

kleopatris
29. jún 2010

@blondynka400 prosim ta dava si mala nozky do pusky? kedy asi zacala? lebo nas maly si ich ocumuje, ochytava ale este necuca palce na nohach a ja by som tak chcela 😀

kleopatris
29. jún 2010

blondy a este mal maly silnu zltacku....ale ako vravis rakusani sa neparou...som rada ze to mame za sebou

emily327
29. jún 2010

schnucki, s vahou sa vobec netrap ja mam ovela viac ako ty a som za tebou 3 tyzdne... Hlavne, ze su malinke v poriadku v brusku.

blondy 😝 ty si fakt kamoska 😉

Barbora, neboj za chvilku budes citit aj ty kopanceky 😉 Ja mam malu tanecnicu v brusku,

Finfrle, no neboj za chvilku budes mat take brusko ako ja 😉 Dakujem pohladim aj ty pohlad svoju malu 😉

blondynka400
29. jún 2010

@finfrle hele máš, samozřejmě. Ale mě třeba přesvědčovali, ať jim jí prvmí noc nechám, že se nevyspím, že všechny miminka první noc brečí a tak. Ale umluvit jsme se nenechala, sice brečela, nevypsala jsme se, ale měla jsme jí u sebe, co dvě hodiny jsem jí přikládala, ona pak u toho usla a byla to docela pohoda 🙂
Ale ono třeba můžeš mít císaře a to s tebou mim den až dva není, jinka to nejde, nejsi ve stavu, aby jsi se o něj postarala....
A nadstandart tam není kde by jsi byla sama? 😕
Tak příkrm určitě zamítnou můžeš, ale víšj ak je to ve zdravotnictví, doktoři věí všechno nejlépe.... Já tam spíš vidím to riziko když ho nemáš u sebe, jinak tě nijak moc nutit nebudou, tedy alespoň v čechách ne 😉

finfrle
29. jún 2010

Kleo a jak jste to nakonec vyresili???Dal si umele ci to pak zvladnul...ale psala jsi ze kojis... 😉

Blondy Tak na to asi bude muset dohlidnout manzel aby mi dali malou k prsu a pak i po tech 2hod ja nevim jak se po porodu budu citit vubec nevim jestli zenska odpadne ci ne....tak manza dostane ukoly 😀

blondynka400
29. jún 2010

@kleopatris hele dala zatím jen asi jednou nebo dvakrát . Ale pořád si s nimi hraje hlavně s prstíky....
No řekla bych že is na to musíš ještě chvíli počkat, většina miminke to umí až tak kolem půl roku 😉
@emily327 viď taky si myslím 😀 Jsem si dala půlku decky vína a jsem nějak rozveselená, ani se mi nechce spát,i když vím, že bych měla...

kleopatris
29. jún 2010

ja nevim ja som po porode bola plna endorfinov, som mala maleho u seba v posteli a nemohla som od stastia zaspat a sa na neho vynadivat, som si ho prezerala az do rana a rano mi skolaboval krvny obeh z vycerpania 😀
finfrle no kojime, a UM mal len raz a aj to vyvracal, proste bol dehydrovany ale nastastie to potom s kocickami fungovalo a kojime doteraz a uz bez chranicov 😉

blondynka400
29. jún 2010

@finfrle hele jak kdo, to dopředu něvíš jak se budeš cítit. Ale já byla naprosot fit, jako kdybych ani nerodila, jsme i z porodního sálu chtěla odejít po svých, ale nedovolili mi to. Pořád semnou jednali jak s marodem, hrozně mě tím štvali 😝 😀
Ale sestrám na oddělní to pak došlo, že jsem úplně ok a žádnou péči nepotřebuju 😀

schnucki
29. jún 2010

no jak vas tak ctu tak jsem zvedava jak to budem zvladat my 😀

blondy ja jedu ted v sobotu do cech a vracet se budu 18.7., pak se do cech ale uz nedostanu, nechci uz pak jezdit takove dalky, uz ted z toho mam hruzu i kvuli tomu vedru .... to jedine ze by jsi to dala nasim, ale zas nevim jestli se jim podari prijet tesne po porodu .... holt skoda ze jsi tak daleko 🙂

emily ja si hlavu nedelam, brisko mam radne, takze ocividne pribiram jen na nem ... aspon budu mit min na schazovani 😀

kleopatris
29. jún 2010

blondy a kedy sa zacinaju mimca plazit? lebo maxi od vcera vytrca prdelku a nozky si krasne vlozi pod brusko, ale neviem ci neni este skoro 😒

finfrle
29. jún 2010

@blondynka400
@blondynka400 No zkusim se na to tady poptat at vim co a jak!Rozhodne dekuji takove rady jsou fajn!Diky holky vim,ze jste to urcite psali ale je lepe si to ozivit prece jenom jste neco jako nase pruvodkyne pro prvorodicky 🙂
Rozhodne se pokusim malou nechat u sebe a manza zezacatku taky pomuze 🙂

emily327
29. jún 2010

blondy, aj som sa cudovala,ze si sa tak rozjela, pises tak,ze nestiham citat 😀 ale zase je pravda, ze su to vzacne rady 😉 Ja tiez pochybujem,ze mi malu nechaju non stop pri mne ale ak sa to bude dat, tak to tak urobim. Len dufam,ze ma porod nevycerpa na tolko,ze zaspim skor ako babo 😀 Ale vdaka za rady, urcite to budem aj ja takto praktizovat prve dni
A co sa tyka tvojho porodu ... No ty si proste idealna mama rodicka 😀 Ze po vlastnych si chcela odist 😀 Bodaj by sme aj my boli na tom tak ako ty 😉

finfrle
29. jún 2010

@emily327 jj mas pravdu blondy je neuveritelna 😅 😉

blondynka400
29. jún 2010

@schnucki no mylsím že to bohužel ai dohormady nedáme... Taky ho musím do čechh nějak dostat, takže k předání by bylo koncem sprna, takže asi tak 😝 😅
@kleopatris hele tak až tak kolem 7 měsíce, ale je to hrozně individuální, prostě jak které.... Malá to už taky zkouší, už i kousek odleze, tak jakoby se odstrká, je to docela komické. A když dělá koníky tak se umí otočit o 360 stupňů a děsně se u toho směje 😀
@finfrle určitě se poptej, tím nic nezkazší... Vždycky je v tomhle směru lepší víc vědět než méně 😉
@emily327 hele víš že ideální tedy fakt nejsem 😀 . Ale mě to prostě nějak fyzicky nesebralo, i když náročné to bylo dost ale hold jsem měla natrénování a ten pohyb v těhu byl fakt znát, že jsem nebyla schnilá jak většina rodiček....
uvidíš, třeba budete ještě lepší a faktp o svých odejdete. Já jsem to pak vzdala, hádat se nemělo smysl 😀

blondynka400
29. jún 2010

@emily327 neboj, taky už končím a jsu spát 😀 😀
To uvidíš, co je to po měsících totální abstinenece přičuchnout ke špuntu 😀 😀 .

@finfrle no to tedy jsem 😝 😀

No nic loučím se, přeji všem hezký zbytek večera a pěkné sny a ať váš ty vaše miminka v bříšku pěkně kopají 😀 😀

emily327
29. jún 2010

blondy ale ides nam prikladom, tak si na teba potom po porode spomeniem 😉 Dobru nocku moja ja som samozrejme zartovala a ja si tvoje rady vzdy vazim a som za ne fakt vdacna 😉 pa pa

meleri
30. jún 2010

Blondy,
no nevím, po IVF mě vždycky posílali, ale po IUI taky ne, takže asi jiný protokol..ale je pravda že v čr po ketu na krev holky chodí..
Kleo,
děkuju!

holky dneska sem zase brzo vzhůru, znova sem se testla, a čárka tam je a silnější! tak se mi ulehčilo. jen doufám že ten výtok nic není...možná to bylo to dvojče co bylo slabší tak to možná vzdalo.

já se přiznám že dvojčata fakt moc nechci, asi chápete proč...kdybych byla v čr tak je to jiné, mám tam mamku.