Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
3. júl 2010

Si predstavte,ze jsem si udelala besamel a chystam se vrstvit vrstvy na sebe a otevru lasagne a sami cervici a plisen...hovada vyrobci!Leteli do kose hodne rychle a misto nich jsem uvarila spagety,takze dnes lasagne ala spagety 😀
Uz je zapekam a voni uzasne 🙂 to bude zase manzel koukat 😀

@ivanajelinek mas to v ip 😉

@barbora87 jsi usnula co 😉 preji pekny den.
Ja si odpoledne pustim filmik a budu odpocivat.Jsem si dnes s manzou zatancovala 😀 mala mela radost 😵 a tancila s nama.Jsme si pustili Shakira waka waka 😀 jsme se zasmali 😀

barbora87
3. júl 2010

Tak babule najprv som sa s manzelikom pohadala potom som fakt zaspala a o2prisla jedna znama z ceska a manzel isiel na inline hockey maju turnaj...teraz ideme tam pozerat a potom si niekam sadnut...inak sa citim celkom ok len hrozneeee teplo...jeee finfrle tak taku party robite 🙂 sa tesim ked hodis fotecku spagiet 🙂

a co ty ivi?

yarden
3. júl 2010

Ahojte dievcata,

ako travite sobotu?
Tu je dnes desne horuco a tak sme doma a klimujeme. Len rano sme boli na nakupe. Aby sme mali co varit. Finfrle, si ma inspirovala knedlikami a rajskou, ale ja som urobila knedliky a vela segedinu. Na dva dni. A z cesta mi vyslo aj par buchiet na pare. Takych malinkych, ako jednohubky. Som sa s nimi pohrala.

U susedov je strasny buchot a hrmot. Prisli k nim vnucata a tak je pocut len krik a skoky do bazenu. No zajtra bude klud, tu je pracovny den a tak si oddychneme.

meleri
3. júl 2010

čaute holky hlásím se až ted, byli jsme skoro celý den někde..

stal se zázrak a malý začal spinkat ve své postýlce, prostě tam už chce být....ale chybí mi.. 😢 spali jsme všichni až do ted spolu, ale nadruhou stranu je to asi lepší kvůli tomu těhotenství...

mějte se moc pěkně přeju hezkou neděli!!

vervit
3. júl 2010

Preji peknou sobotu ija 🙂

yarden.... my jsem travili dnesni den dopoledne na zahrade, maly uz chodi sam, ma venku hrosi piskoviste, delali jsme fotky a nataceli jeho prvni samostatne kroky, odpoledne jsme pak byli s kamaradkou na prochazce. Muzu se zeptat, ty delas buchty z knedlikoveho testa. a davas do nich napln, zaujalo me to 🙂 🙂

meleri... to spinkani s nami znam, maly usne v postylce, ale behem noci se probudi a protoze ma postylku vedle nasi, tak se prekuli a spi dal jako nemluvne. Ma zatim 1 rok.Jak ctu tvoji zpravu, dockame se i mi toho, ze bude chtit spinkat sam.zatim nam to nevadi, jen obcas a to tehdy, kdyz se natahne pres celou postel, to je potom spanicko. mas stejne zkusenosti? 🙂 🙂 🙂
Preji pekny zbytek dne 🙂

ivanajelinek
3. júl 2010

Ahojte..My sedime na zahrade a grilujeme. teraz je vonku uzasne.. 😝 Ale v byte hrozne teplo...Pisala Schnucki ze uz dorazili k sestrenke.Cesta bola v pohode.Mam vas vsetky pozdravovat 😉

finfrle
3. júl 2010

Ahoj kocky moje!Emilka Vas zdravi a asi se za ni vypravime uz zitra 🙂
Dnesni den jsem mela takovy informacni 😕 ale uz mam prehled o tom o cem jsem potrebovala 🙂

@ivanajelinek Je fajn,ze si uzivas 😉 snad je ti lepe!
Ze schnucki zdravime 😉

@meleri To je fajn,ze jsi byla "nekde" 😀 z bytecku!Mam pro tebe nova videa a ty te urco pobavi 😀
Maly uz vi,ze nadesel cas,kdy spinkat sam🙂 a pro tebe i manzu to bude fajn zmena prece jenom za nejakou dobu se ti budou do postele rvat uz tri deti 😀
A jak se citis?Urco jak mas manzu u sebe je to hned lepsi 😉

@yarden To vis ja jsem inspirace sama 😀 😀 😀
Zitra vam hodim fotecky dalsiho dila z dneska...manzel si tak posmakoval,ze to snedl cele a na zitrek nenechal,chodil s talirkem a kradl cele odpoledne 😅

finfrle
3. júl 2010

@barbora87 Barbor no a ty litas kde 😉 asi jako Emilka co po hospodach 😀
Emilka ma rozluckovou party ale pry pije jen brusinkovy juice,vsak ja se zitra te jeji Sonicky zeptam at mi naprasi maminku 🤐 😀 😀 😀 Je mi jasne,ze Emca je vzorna 😉 ale musim ji postouchnout,az prijde a bude si to tu cist 😅
Barborko preji at ti zase dnes bublinkuje brisko 😉 mala je uzasna kope a cim dal vic,nekdy se trefi do mista co by radeji nemela ...Dnes jak jsme s manzou tancovali tak jela s nama 😵 uzasny prcek!
Preji krasnou noc tehulky,maminky a snazilky!!! 😵 😵 😵 😵

barbora87
3. júl 2010

@finfrle Ahojky tak teraz som zalahla...napuchli mi nohy tak som sa ledva priplazila domov pritom som mala nizke sandale...ja som pila len sodu s malinovym sirupom...no uz sa tesim ked budem mimi zase citit...teda bublinkovanie...pozdrav emilku...a nech si to na party uzije...

Dobru nocku babule

meleri
4. júl 2010

Vervit,
ano tak to tak máme, občas se překuluje všelijak i napříč....já sem asi hrozná....nevydržela sem to, vy táhla ho z postýlky a spali jsme pak jako vždy v obětí...tak píšou že děti se těžko odpoutávají od toho společného spaní já bych řekla že spíš rodiče!

Ivana,
taky doufám že se zády se to zlepší, protože to není vůbec příjemné...

Finfrle,
děkuju určitě pošli, je to sranda pozorovat děti...někde na netu byla i srandovní reklama tančících dětí, myslím že to bylo na Evian. Ano včera jsme vypadli, manžel mi koupil zaodměnu za tu zkumavku knihu kterou jsem dlouho chtěla...

aha Schnucki jela k sestřenici a já myslela že do česka...🙂

tady byla včera obrovská bouřka, to už dlouho nebylo...ted je krásně svěže ale odpoledne určitě začne smažba....

mějte se pěkně přeju pěknou neděli, já se chystám vařit něco upéct, taky akvárko bych měla vyčistit...je toho spousta....

yarden
4. júl 2010

@vervit
Ahoj Vervit,

buchty na pare/parene buchty som plnila marmeladou. Moja babicka ich plnila obcas aj cerstvym ovocim alebo povidlami. A robia sa z klasickeho knedlikoveho cesta. Akurat som hladala aj recepty na internete, ci sa nemylim, len sa do nich prida cukor, ale nemusi.
Pre zmenu je to ina. Ale ja ich nevarim casto.

@meleri
A ako sa citis s bruskom? Kedy ides na vysetrenie?
A maly sa nebal spinkat sam v postielke? Ale ako citam, smutno bolo viac asi Tebe 🙂

Emily, chybas nam tu!!!

Zelam vsetkym krasnu nedelu. 😎

vervit
4. júl 2010

dobre rano 🙂
meleri......uz jsme vzhuru, malemu rostou spicaky a stolicky, takze mame spinkani na houby. vy uz mate zoubky vsechny? Taky se ti maly casto budil kdyz mu rostly? Ta zavislost matka a dite je u nas taky silna.Pro pohodli spuntika udelam cokoliv. Jeste davas malemu mlicko? A kolikrat denne? Maly nechce zadne jine mleko, nez irske, ani na dovolene v Cechach nechtel jine. Mamka mi musela posilat krabice s mlekem 🙂 🙂 🙂 . Tvrdosijne odmital jakekoliv jine.

yarden..... dekuji ze dobry napad, knedliky delam casto, takze to v nejblizsi dobe vyzkousim.Ja varim na pare i bramborove knedliky, nejsou tak matlave jako ve vode 🙂

dneska prsi a prsi uz od vedera a,vypada to, ze bude prset i nadale, presto preji krasny den 🙂 🙂 🙂

meleri
4. júl 2010

yarden,

ahoj jé knedlíky já se na to chystám už delší dobu a furt se nemůžu odhodlat....stejně jako ten rýžový nákyp...dneska sem ale aspon upekla ...

začínám se cítit naprosto dobře, až z toho mám strach že ty testy byly mylné...ale mencky fakt nepřišly.....

jo nebál a to byla bouřka jako prase, ale já sem se bála...🙂))

barbora87
4. júl 2010

Ahojte babule
tak o pol9uz som bola hore a som k.o. Teraz sa pripravujem ideme na ten krst...ale je mi dooost blbo od zaludka...skusila som si dat chlebik a nepomohlo a teraz 2marhule...no neviem citim sa bleee

ivanajelinek
4. júl 2010

Ahojte 😉
@meleri Schnucki isla do Ciech, len u tej sesternice mali prestavku, neviem ci do dnes, aby nemusela tak dlho sediet v aute 😉
My ideme dnes zasa na navstevu k znamym, chlapi chcu robit kotlikovy gulas na zahrade. Dneska neni hroko, je tak pod mrakom, takze mne to super vyhovuje 😝
Inak co mate dnes ostatne v plane? My sme dnes pozerali ci nie je pri nas niekde pobliz nejake more, ze by sme sa zbehli buduci vikend okupat. Ale akosi sme nic nenasli.Vsetko daleko ☹

finfrle
4. júl 2010

Ahoj zdravim a mazeme pro Emilku a jeji rodinku 🙂
Urcite se tu na vas podiva papa

barbora87
4. júl 2010

@finfrle Zdravim emilku a uzijte si to!

Ivi u nas stale horuco a dnes mi je zle:(a co tvoj chrbat

ivanajelinek
4. júl 2010

@barbor, tu akurat prsi...JupiiiiiiiTak sa tesim 😎 😎 😎
Aaaale chrbat pobolieva.Ale neviem preco k veceru sa to vzdy zhorsuje. 😒
A vy komu idete na krst? A z coho ti je zle? Ze by z toho tepla?

meleri
4. júl 2010

ivčo,

jo tak! super tak přecejen jeli do čech, to je fajn ta přestávka, ono to snad ani jinak nejde....

no my chceme jít k vodě, malý ještě spí a na oběd nic nechtěl tak ho pak ještě musím nakrmit..

asi tě to k večeru bolí už únavou...

dneska tu vedro povolilo, asi díky té bouřce včera, ale zítra má už zase smažit.... 😖

ivanajelinek
4. júl 2010

@meleri no tu je akurat po burke 😎 Parada!!!!
A mate tam niekde nejake jazero? MM dnes pozeral ci to nemame niekde blizko do francuzska pri more...Ale najblizsie je niekde mesto Dieppe to je pri meste Le Have co ako...Nepoznate to?

meleri
4. júl 2010

ivano;

jo jezero tady jedno máme zrovna bysme ted k němu chtěli jet. aha to neznám zeptám se manžela, jestli to není Atlantik, to bude trochu studenější...

🙂

barbora87
4. júl 2010

@ivanajelinek Ahoj ivi...a nic ti trda nepomaha?mna stale boli zadok a ta kostrc :(
pred hodkou sme prisli z krstu...mala od kamaratky bola krstena...ta co jej davam aj na malu pozor...mala bola uzasna...

zuzanka7117
4. júl 2010

Caute baby, ja sa nachadzam v Norsku a uz takmer rok sa snazime o babo......raz sa nam to podarilo minuly rok v novembri, ale bohuzial v 6 tyzdni sme o to prisli.....Odvtedy sa snazime a stale nic....aj ked teraz neviem neviem, nechcem nic unahlit, ale moznost by tu bola, ak si to zase nenamyslam. Davam tomu este par dni a skusim si urobit test....Uvidime.. 🙂

barbora87
4. júl 2010

@zuzanka7117 Ahoj zuzi vitaj u nas...a co robis v norsku?to mi je luto ze ste o to prisli :(
tak drzim mooooc palceky aby co skoro bola z teba tehulka!

zuzanka7117
4. júl 2010

Dakujem....pracujem tu ako postarka a moj nastavajuci ako vodic autobusu.....Boli by sme naozaj velmi stastny, ale myslim, ze je pravdepodobne, ze mi meskaju par dni, pretoze teraz mame naozaj vela prace, stresu, unavy a tak....Aj ked dufam, ze sa mylim... 😒 Priznaky mam ako pred MS, len ma najskor velmi zacali boliet bradavky, tie uz ustupili asi po tyzdni ale teraz ma velmi bolia prsia a cakam kazdym momentom, ze uz zacnem krvacat / uz asi 3 dni/ 🙂 a stale nic....mam trochu strach si urobit test, bojim sa aby nebol negativny....
A ty sa kde nachadzas a co robis...prepac, nejde mi otaznik 🙂

barbora87
4. júl 2010

@zuzanka7117 A nastavajuci je slovak?a ako dlho tam uz si?je tak v pohode robotka ako postarka alebo?no drzime vam mooooc palceky hlavne mysli pozitivne...no pockaj s testikom este tak 2dni a to sa ti ukaze na sto pro ci a ako...dufam ze nam oznamis peknu spravu 🙂
no ja zijem vo viedni uz 11rokov...teraz tehulkujem...som
vydata manzelik je cech

zuzanka7117
4. júl 2010

Moj nastavajuci je slovak, ale spoznali sme sa tu v norsku. Dufam, aj ja ze bude dobra ta sprava....ale radsej sa pokusim este na to velmi nemysliet.
A v praci by sa to trochu skomplikovalo, pretoze rozvazam baliky, ktore si sama nakladam, aj vykladam.Je ich dost a poniektore maju aj 20-30 kg. Asi by to bolo dost nebezpecne pre zacinajuce tehotenstvo a hlavne po skusenosti, ktoru sme mali minuly rok... Takze neviem ako by som to spravila hlavne teraz v lete, ked je vela ludi na dovolenke a praca sa zdvojnasobila. Ale samozrejme, ze v prvom rade by sme mysleli na babatko a urobili vsetko preto aby to vyslo.
Ako prebieha tvoje tehotenstvon a ake si mala priznaky

barbora87
4. júl 2010

@zuzanka7117 Jeee super ked ste sa tak nasli 🙂 drzim
naozaj mooooc palceky...a smiem sa spytat preco ste prisli o mimi?
No ja som aj kvoly robote doma vypisana...robila som vo vlaku v gastronomii a tu je tehulkam zakazane robit vo vlaku...e neviem ako to je tam u vas ale urcite sa potom informuj alebo chod na pnku...
No nemozem sa prilis stazovat tehu prebieha zatial v poriadku...no na zaciatlu som bola unavena a nemohla som spat na brusku ako vzdy...bolo mi to hrozne neprijemne ale ked som nedostala ms tak som si myslela ze mam nejaky zapal alebo cystu...no ked bol test pozitivny tak som nechapala lebo som s tymten mesiac nepocitala..no potom
som sa citila fajn az asi v7-8tyzdni som mala od rana do vecera presne tri tyzdne hrozneeee nevolnosti a depky...prsia boleli bradavky ako keby mi ich niekto okusal no hroza...po tych troxh tyzdnov nevolnosti ustupili ale potom som odpadavala...a teraz uz lepsie uz aj vyrazky su lepsie lebo som vyzerala hrozne...a teraz mi je tak raz za tyzden zle ale uz aj lepsie papam

zuzanka7117
4. júl 2010

Neviem, preco sme o to prisli, zacala som mat najprv slaboruzovy vytok, potom to preslo do krvacania, ktore sa dost zosilnilo.Kupili sme letenky na SK, ale chybali este asi 3 dni do odletu. Nakoniec sme isli aj na pohotovost tu v Osle, kedze krvacanie neprestavalo a mala som aj bolesti.Po takmer 3 hodinach v cakarni medzi chorymi s roznymi ruskami cez tvare atd. ma konecne vzali dovnutra a urobili mi test z mocu....bol pozitivny, potom ma lekarka pozrela, trvalo jej to asi 5 sekund a nakoniec povedala, ze mam mierne otvoreny krcom maternice a moze ale nemusi to byt potrat. Nemohli mi ani vziat krv, lebo som este nemala vsetky papiere OK, takze keby som im tam umrela, tak ich to nezaujma. O dva dni na to sme isli na SK, hned na druhy den k lekarovi, ale uz tam nic nevudel....a v ten den zo mna vysli dve take riadne hrudy krvi, takze to bol asi ten potrat.....z krvnych testov nakoniec vyslo, ze to bolo v 6 tyzdni...
Tolko moja skusenost s norskym lekarstvom.
S robotou neviem ako to bude, som iba ako brigadnik a ani neviem, ci mam narok na marodku...musim si to zistit....
Som rada, ze vy mate vsetko ok. Ja som sa narodila v decembri, tak este viac drzim palce.....kolkeho mas termin

barbora87
4. júl 2010

@zuzanka7117 Joj to mi je luto :((( no mame tu babenky z irska a tam je tiez to lekarstvo bleee...je to hrozne :( no drzim palceky aby to uz tak nedopadlo...
No urcite sa informuj a vsetko na plno vyuzi!
No dakujem dufam ze bude nadalej vsetko ok...mame 19.12.termin...