Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
16. sep 2008

Kde ste 😕 😕 Je mi tu smutno samej...

masie
16. sep 2008

Ahojte kocky - ak by vam to nevadilo rada by som sa sem trosku votrela 🙂 ja sice momentalne zacinam ivf cyklus v Blave, ale moj manzel je nemec a ideme sa stahovat do DE, kontretne do Wiesbadenu. Mirusch - ty nie si nahodou prave tam? Hrozne by ma to potesilo, lebo nejakych znamych tam uz mame, ale to su vsetko nemci...

mirusch
16. sep 2008

Nazdar Masie, vitaj medzi nami. Tak to idete na to najlepsie miesto, tu je nas viacej v okoli...Nie som priamo vo W., ale na vychod od Frankfurtu, nie je to daleko. A do Frankfurtu ideme napr. teraz vo stvrtok so Schnucki za dalsou babenkou z MK, ta chodi ale do inej temy.
A kedy sem pridete? Lebo o mesiac bude vo W. aj Mmmk, stretavame sa na veltrhu.
Drzim palce na IVF, nech vam to vyjde!!!

masie
16. sep 2008

Dakujem za mile privitanie 🙂 My sme vo W kupili byt a ten teraz musime kompletne zrekonstruovat a hned ako to bude hotove sa stahujeme. Moj manzel teraz uz pracuje vo Frankfurte (predtym bol niekolko rokov v BA) a lieta za mnou do BA na vikendy, takze obidvaja pevne verime, ze tento stav nebude trvat velmi dlho. Realne by to stahovanie malo prebehnut zaciatkom bud. roka. Na druhej strane sa mi velmi nechce z SVK lebo tu mam velmi dobru pracu a je mi uplne jasne, ze v DE taku nedostanem. Idealne riesenie by bolo dieta, ale u mna idealne riesenia vo vseobecnosti velmi nefunguju... 🙂 Frankfurt a okolie trochu poznam (aj teraz sme tam boli cez vikend) napr. Waldorf, Bad Homburg, Mainz a tak... Velmi by som sa tesila keby sme sa potom mohli stretnut resp. stretavat, lebo uz som mala obavy, ze mojou kamoskou tam bude asi musiet byt moja svokra 😀

mirusch
16. sep 2008

Masie, mas IP 😉

ivana98
autor
16. sep 2008

ahoj masie, vitaj 🙂

mirusch, sorry, ze sa neukazujem, trpim v praci... skusim konecne odpisat na mailik, oki? 🙂
pekny vecer vsetkym!!

mmmk
16. sep 2008

Masie, ja Wiesbaden miluju, pul roku jsem tam zila, je to tam bozi 😵

mirusch
16. sep 2008

Ivus, okej, tak ja ti to teda odpustim, kedze trpenie v praci poznam 😠 Ked budes mat cas. Nezabudni mi dat vediet cislo stanku, ked budes vediet a ktory den je najlepsie prist ta otravovat.

schnucki
16. sep 2008

ahoj holky, 😀 jsem dneska u pritelovi segry, tak jsem se hned nabagrovala na pocitac, zjistit co je noveho 😕

masie vitam te mezi nami 😉

jinak ja si jdu v pondeli pro vysledky, tak sem na to zvedava .... nevim jestli je to pocasim, ale mam od pondelka takovy divny nalady, neco jako sem tam deprese 😖

zas se nekdy ozvu 😀

mirusch
16. sep 2008

Aha, Schnucki, prekvapenie 😀 Tak to sme teda zvedave na tvoje vysledky. Depresie? Neboj, to zazenieme raz-dva.

Tak, teraz je pre zmenu chory moj manzelik a kedze mam zle svedomie, ze to chytil odo mna, tento tyzden bude doma. Vzorne sa o neho staram, fajnu polievocku som mu urobila, na veceru salatik, cajicek, no nie je mu dobre? Ja ked som chora, tak este aj upratovat musim. Ach jo.

No a dnes som s konecnou platnostou predala poslednu injekciu, co som povodne mala na IVF ☹ Takze tema uzavreta. 😔

ivana98
autor
17. sep 2008

Mirusch, mat cas? si robis srandu? 😀 cislo stanku este nemam, ale rovno ti poviem, ze sa tam dostanes len v sobotu alebo v nedelu. V ostatne dni je totiz len Fachbesucher-Eintritt 😕
nebud smutna.... bola to sice posledna injekcia, ale nehladaj v tom nejaku extra symboliku...

Schnucki, to je to pocasie 😖 je to uplny sok.....aspon pre mna 😅

lenkove
17. sep 2008

ahojte babulky zahranicne 🙂
pocasie je sok aj pre mna, dala som si moju lahku vetrovku, pod nu svetrik a je mi zima 😅 to ako vonku.. robim si caj a akosi citim priedusky, dufam,ze z tej zmeny pocasia neochoriem ☹ este k tomu mam slabsiu formu psoriazy, stale sa mi to zhorsi na jesen.. a este ked bolo pekne som muzovi vravela, jesen je tu, horsi sa mi ekzem a sa mi smial ze som ako Ilko (to je taky znamy slov. meteorolog, kto nevie 😀 )a tu ho, nie jesen, ale zima prisla 😀

inak sa mam dobre, nechce sa mi pokracovat v praci, tak si hladam slovicka o neplodnosti, aby som sa s lekarom mohola pekne porozpravat 😀 a prihlasila som sa na tu jogu, huraaaaaaa 😀

mirusch
17. sep 2008

Ivuš 😀 okej, tak ťa teda vyrušovať budem len trošku...budem sa tváriť ako záujemca, nech nemáš problémy 😉 Som si aj myslela, že len cez víkend, to vždy tak je. My sme tiež zvykli bývať na veľtrhoch s ex-zamestnávateľom, tak to poznám.
Jasné, nič za tou injekciou nehľadám, teším sa, že sa nám trošku peniaze vrátili, sme si za to kúpili super stoličku k PC.

Lenkove, ach jo, počasie...ja som permanentná ľadová kocka 😕 V byte máme 20°C a stále to klesá, vytiahla som pekne hrubé flaušové pyžamko, elektrický ohrievač a tak. Ale stále sa nádejám, že sa oteplí. Alebo že domáci zakúri 😠 Ty by si s tou psoriázou mala bývať radšej na juhu pri mori...nevymeníš sa s Violončielkou? Alebo bol tu niekto zo Španielska...Joga, super, o tej som dlho rozmýšľala, ale obávam sa, že to nie je pre mňa. A ak budeš potrebovať nejaký slovník o neplodnosti...hm, je nás tu pár už (bohužiaľ) zbehlých, tak sa pýtaj.

Zajtra ideme so Schnucki do Frankfurtu a v piatok máme u nej dámsku jazdu, hm, teda takmer, jej priateľa za dámu nerátam 😀 Tak neviem, či sa tu do soboty ukážem...ak nie, tak viete kde som 😉

ivana98
autor
17. sep 2008

Mirusch, s tym casom som myslela teraz.... ze je ho malo. Stale som v praci... Na messe ho bude dost, okrem toho tam idem s kolegom a nie so sefom 😉

Lenkove, kludne sa pytaj, my sme tu tvoja prirucna encyklopedia 😀

mirusch
17. sep 2008

Oki Ivus, to je este lepsie 😉

lenkove
18. sep 2008

dobre ranko 🙂
tak vcera sme si pockali u lekara 2 a pol hodinky na to aby sme dostali 2 recepty a jedno odporucanie 😎
takze: muz ma v utorok prve sedenie u urologa, huraaaaaaaaaaa 😀
a ja v pondelok zacinam krankengymnastiku, mam 6 sedeni 🙂 mam hrozne stuhnute chrbtove svaly... najma ramenne...
a z tej jogy som ale este stale nedostala potvrdenie.. asi tam budem opat volat, 😠 😠
a po tyzdni prezierania sa dnes vynasnazim vratit sa k normalnej strave 😀 😀
a vy co dnes budete robit? 🙂

mirusch
18. sep 2008

Ahojte, kde sa flakate?
Lenkove, to je dobre, ze sa aspon nieco deje, nie? Potom informuj ako dopadol tvoj muzicek... 😉 A inak to predsavzatie o prezierani, to si davam kazdy den aj ja 😀 Ale fakt musim naplanovat par ocistnych dni, lebo tie 3 kila navyse mi nadherne na bruchu vidiet 😝
Dnes sme so Schnucki stravili pol dna v spolocnosti 6 mes. babatka a 2 rocnej slecny, myslim, ze Schnucki sa trosku vydesila, co vsetko take dieta obnasa 😕 😀 Hadam sa rychlo spamata a neohrozi to jej snahu o mimi.

No a ja som dnes slavnostne, po 2 tyzdnoch meskania, dostala madam MS.

Inak nove nic, ale myslim, ze na jeden den stacilo vzrusa.

lenkove
18. sep 2008

mirusch,
jejda, aspon ty si tu 😀 😀 cely den kontrolujem temu 😀
som rada, ze sa tvoje hormony umudrili a poslali ms.. prajem ti ju pohodovu a bezbolestnu 😉

inak, s tym urologom som sa trosku prekvapila 😕 volala som tam ja (Keby to ostalo na muza vola na vianoce), povedala som, ze ide o kinderwunsch a cakala som, ze mi povedia "25. pridite, 5 dni nesexujte, dovidenia" a slecna, ze najprv bude gesprach s lekarom a tak 😕 no uvidime... neviete mi nahodou povedat, ci sa za tieto vysetrenia plati? ja viem, ze to zavisi od poistovne... ale trosku ma zmiatlo,ze lekar nenapisal diagnozu na listok.. 😕

a s prezieranim, snaha bola, ale nevyslo to 😝 sice som aspon nejedla sladkosti a biely chlieb 😝 ale cosi navyse som zjedla, uz ani neviem co.. ahaaaaaaaaa, banan poobede.. ze sa to nema 😀
na bruchu aj mne vsetko vidno hned.. ale co potesi brucho aj celkom skoro odchadza.. ale nohy a boky, bleeeeeeeee 😝 😀 😀

mirusch
18. sep 2008

Lenkove, dakujem, nuz, bezbolestna nie je, ale ja s tak tesim, ze dosla, ze jej odpustim aj to 😀

Nuz, normalne by si nemala u urologa platit, teda tvoj chlap. My sme mali byt samoplatci v CAR a predsa sme neplatili ani jedno vysetrenie okolo toho, ani urologa, ani odbery krvy, ani moje ultrazvuky...len ti treba odporucanie od obvodneho alebo z CAR. Moj muz sa objednal na vysetrenie a spg a bolo hotovo. Tak ci tak ma chlap narok na jedno vysetrenie u urologa rocne. Aj hormonalny profil mu robili, spytajte sa aj vy na to.

Nuz, mne obycajne staci jedna migrena a 2 kg su za 2 dni dole ako nic. Len teraz uz mozem brat triptany, kedze sa nesnazime, tak som uz davno nemala riadnu, 2-dnovu a teda ani som nic neschudla 😕 Ale poviem ti, radsej znesiem tie 2-3 kg navyse ako sa trapit s nou. Rozmyslam, ze si spravim jeden den s lahkou stravou, zeleninkou a tak, potom jeden den len na tekutinach a bujonoch a potom este par dni lahsich, ale nejako brutalne hladovat nemienim...Ved uvidime. Ide aj o to, aby som si nemusela kupovat nove nohavice, ked som si uz raz satnik obnovovat musela. BMI index mam stale v norme, tak zatial ziadna panika 😉 A navyse chcem zase do fitneska kvoli chrbtici, tak verim, ze popri tom sa trosku upravi aj brucho.

lenkove
18. sep 2008

mirusch

migreny 😕 😕 chuda.. to ti verim, ze radsej sa posunies vyssie do normy ako mat migrenu 😕 to je des.. 😔
plan ocisty vyzera bojovo, idem sa inspirovat 🙂 . mne najviac pomaha, ked si varim sama a nechodim vyjedat po restikach a jedalnach.. to sa potom vzdy zvrhnem, najma na sladke.. ked si naplanujem, navarim, pobalim so sebou, je to max. navyse ten baban.. inak dnes som citala asi v plusky.sk ze aj Studenkova si vsade nosi vlastne jedlo 😝 😝

a dakujem za rady, skusim ho na to presvedcit, nech sa ozve aj o krv, lebo on ako toooo, dost "zabuda". Inak je celkom samostatny 😀
a fitnesko je super, ta obdivujem 🙂 ja dufam,ze mi ta krankengymnastik nieco pozitivne donesie, napr. natlak na pravidelne cvicenie 🙄 ze ano.. to by mi bodlo isto najviac...

lenkove
18. sep 2008

inak aj ten vas je cim dalej tym viac zabudlivy??? 😝
dnes som pozerala Ehe ist a tam chlapik povedal, ze keby zavrel oci,tak si nespomenie co ma na sebe 😀 som sa pobavila, ze jasneeeeee, to je moj muuuuuuuuuuuuuz 😀 😀

lenkove
18. sep 2008

akosi ma zmaha unava, idem sa hodit do neglize.. flaneloveho...muz je este v praci... 🙄

mirusch
18. sep 2008

Nuz, ten den len na tekutinach a bujonoch som mala pred kolonoskopiou a vyborne to odlahci telo, len clovek musi fakt vela pit, lebo inak je brutal hladny. Ale treba dat 1-2 dni lahsie dni ako pripravu, nech to nie je pre telo taky sok. a na manzelikovi som odskusala, ze pomaha, ked sa k masu urobi len zelenina a ak zemiaky, tak napr. pecene v rure a samotne, len s maslom. alebo zeleninove rizoto. na veceru len salat, kludne aj so syrom a troskou oleja. A kazdy den maly kusok cokoladky, aby si nebola frustrovana. On pekne pomaly chudol a cholesterol mu klesol o tretinu.

Nuz, u mna bolo fitnesko viac menej vychodisko z nudze, ked som kvoli bolestiam absolvovala kolonoskopiu a 2 operacie, az nakoniec doslo na moje slova a bol to ortopedicky problem a nepomohlo nic, az som sa na lekarov vykaslala a vyziadala si speci program od trenera vo fitnesku a chodila tam 2x do tyzdna. Po 2 mesiacoch som nevedela, co to je bolest chrbta. sice je to hrozne drahe, ale idem sa prihlasit na rok. Tie peniaze ma donutia tam pravidelne chodit 😀 inak na stuhnute svalstvo na siji je vyborna Muskelentspannung nach Jacobsson (ty si v DE, vsak?), chodila som do VHS a poistovna mi to preplatila.

Oki zlatusik, idem vypnut PC, kuknem zajtra, co si popisala este. Dobru nocku prajem.

ivana98
autor
18. sep 2008

ahojte, tak ja sa hlasim, ze som doma z prace 😝 ale nie robim si srandu, "uz" som sa stihla aj najest 😀

lenkove, na zaklade Überweisung su vysetrenia bezplatne 😉 a ked nemas überweisung, tak zaplatis tych 10 euro a hotovo. spg je plateny Krankenkasse.
a co som dnes robila? praca, medzitym som bola na obede v uni-menze 😝 a okrem toho planujem koneeeecne zajtra vecer odcestovat na predlzeny vikend na slovenskooo 😵

mirusch, gratulujem k ms 🙂 tak uz nech ti cyklus neblbne...

lenkove
19. sep 2008

mirush, ivana
dakujem za infosky 😀
a obed v unimenze ti nezavidim 😀 normalne kvoli tomu prestavam chodit na univerzitu, lebo to tam nezvladam 😀 cez semester varia este ako-tak, ale teraz je to len currywurst a ostatne cely tyzden rovnake (prehanam 😀 ).
takze cely tyzden som doma, nic nerobim 😕 len citam konika a cakam na vysledky tehu testu... 🙄 vcera som si robila, 11dpo ghost line, teda negativny 😔 dnes klesa teplotka, cakam svinuchu 🙄
tak hura do dalsieho snazenia 😵 😵 😵

ivana, krasny vikend na SK. my ideme o tyzden, k mojej mamicke, nevidela som ju od aprila 😵 😵 v sobotu ma byt pekne, uz sme si naplanovali turu do Bavorskeho lesa, huraaaaaaaaaaaaa 😀 kto nas kedy pride pozriet a pochodit hory, haaaaaaaa 😵 ?
majte krasny den, ja skusim pracovat 😅 😅 😀 😀

schnucki
20. sep 2008

ahoj holky,
tak jsem se zas konecne dostala k pocitaci 😀 nooo, trosicku jsem vydesena byla, ale rozhodne me to od snazeni neodradilo, jen si to clovek podle myho predstavuje trosku ruzovejc 😀 ale kazdopadne jsem na to pripravena

Mirusch, jak uz jsem ti rikala, supr ze ms konecne prisla 😉 jinak ten frankfurt a prenocovani u nas bylo super 😀 musime zopaknout .... kdo se prida???

U nas je teda zima a osklivo, tak doufam, ze mate lenkove na ten vylet hezky 😉

Preju hezky vikend vsem a pokusim se sem jeste dostat 😀

mirusch
20. sep 2008

Zdravim, zdravim. Co porabate? Lebo tu je fakt kosa. Ale vcera bolo nadherne a celkom teplo.
Schnucki, ak ta teda to klabosenie a prenocovanie neodradilo a tvoj priatel to prezil v zdravi 😀 , tak to mozme zopakovat, to je jasne, hadam sa niekto prida... 😕
Ozi a ako vlastne chces zvladat studium a pripadne deti? 😕

Ivus, neprehanaj to s tou pracou, uf, uf. Dokedy tam vlastne chces ostat? Na kolko si predlzila?

Lenkove, ghost line? 😕 Neskusila si este raz? Alebo uz MS svinucha dosla? Ja by som rada dosla a pochodila s tebou, ale teraz je uz kosa a ja som hrozne zimomrava, tak neviem, neviem. Ale pozriet by som prisla...kedy, to je ina otazka.

ivana98
autor
20. sep 2008

ahojte 🙂
Mirus, ja som stale nepredlzila...uz mi to pripada byt vtpne...tipujem ze to budeme riesit posledne septembrove dni, ale nepredpokladam, ze by ma sef nechcel. ale uz to mam pomaly na haku, ak by som vazne mala byt od 1.10. nezamestnana, tak sa najskor zo srdca zasmejem 🙂

prave vam pisem od rodicov z petrzalky...to je dialka, co? dnes skoro cely den prsalo a kosa snad este horsia ako v de... 😝 no neva!
pekny zvysok vikendu!

mirusch
21. sep 2008

Ahoj Ivus, ach jaj, ze Petrzalka...mne sa niekedy tak zacnie, ako by to bolo super, moct vybehnut rovno z domu do zahrady, kedykolvek do lesa, kedykolvek za kamoskami.... ☹ Ale nuz, keby som to vsetko mala, tak by som si to zase nevazila a chcela by som byt niekde inde 😅 Takze takto aspon sa vzdy na tie chvile v SR tesim...a teraz, ked som aj tu nasla take skvele baby, tak je to ovela svetlejsie 😉

Dnes je prvy jesenny den, teda oficialne. Kosa je tu uz dlho ako v decembri. Vcera nam konecne zacal domaci aspon temperovat, ked uz nie kurit, lebo by som tu nacisto uz zahynula. Som Schnucki strasila, ze u nich budem, kym nam nezacnu kurit, lebo u nich je fajne teplucko. Tak isto celu noc telepaticky posobila na nasho domaceho, aby s tym nieco spravil 😀 😀

Dala som si zavazok, ze od pondelka sa seriozne venujem hladaniu prace alebo zhananiu studentov, lebo toto poflakovanie ma teda ani len najmenej nebavi. Zacala som pokukavat aj po vacsich bytoch, aj ked moj manzelik iba vzdycha, nechce sa mu. Hm, ale ked sme mali sibnutu susedu, tak sa stahoval chcel hned. Hm. Proste citim, ze musim svoj zivot konecne pohnut nejakym smerom, lebo zhnijem.

Otazka na nezamestnane...rozmyslali ste niekedy nad dobrovolnou pracou? Myslim tym, pomoc tym, co to potrebuju zadarmo...nejako sa proste realizovat a mat z toho dobry pocit? 😕

violoncielka
22. sep 2008

Ahojte babenky
tak som tu. Nestiham chodit na konika,lebo sa vraciam neskoro domov a skoro odchadzam.Tak uz sa mi to blizi,som rada,ze mam teraz tolko prace (aj ked uz o tyzden nemusim mat ziadnu.... 🙂 ) aspon sa nezaoberam myslienkami na IVF.
Mirusch jasne,ze rozmyslam aj nad dobrovolnou pracou.Ja som dokonca mala taky napad ist do orchestra a byt clen navyse a bez platu
🙂 ,len aby som mohla hrat a byt v blizkosti s ludmi.Ale to je nerealisticke.Rozmyslala som aj nad pracou trebarz obcasnej opatrovatelky v charite, alebo dobrovolnicka v detskych domovoch,alebo nejaku aj som rozmyslala,ze si urobim nejaku skolu zdravot.sestra.....vselico ma napadlo,ked som to povedala manzelovi tak ma vysmial:"Ty ved sa ti hnusi aj spotena podana ruka".
Mam vela predstav,ale v skutocnosti neviem ako to funguje,ani som nesla do detailov.
Raz ma tak napadlo otvorit si sama nejaky kseft.Mna by aj celkom bavilo mat Bed & breakfast, alebo alternativnu matersku skolku s vyucbou hudby a jazykov......
No mirusch snazim sa ti napisat vsetko co ma napada,mozno ta nieco inspiruje,ale asi su to kraviny a dost tazko realizovatelne napady.....money,money 😒
Co mate inac nove? Nestihla som si vas precitat,ale od buduceho pondelka uz budem mat trosku viac volna tak to dobehnem.
Majte sa mi krasne pa