Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
29. júl 2010

@lubinka9 nečístím. Ptala jsem se na to doktorky-zubařky a prý stačí, jakmile se objeví první zoubek, ale to by se mělo pravidelně pak každý den večer před spaním 🙂

schnucki
29. júl 2010

ja si teda nekdy dam putenfleisch, treba ho davam do polivky .... no a sem tam jsme grilovali, tak jsem si snad dvakrat ugrilovala putenfleisch (kruti) ... a priznam se ze pastiku si teda nekdy dam, kdyz jsem u nasich .... male chutna 😀

ivus ja prave taky nevim jak to tvrdnuti vypada, takze je mozny ze ho sem tam mam a nevim o tom 😀
neboj, ja ji do zari v sobe udrzim i kdyby nechtela 😀

ivanajelinek
29. júl 2010

Ja si pasteku tiez sem-tam dam...Ved co mam robit ked ma prcek na to chut, nie 😀 Nieco by som zjedla ale neviem co 😨

meleri
29. júl 2010

aha tak o paštice jsem to nevěděla, myslela sem že je pasterizovaná. mi dr vyloženě říkal at se vyvaruju jehněčímu masu, syrovým steakům, nepasterizovaným sýrům a všelijakým těm syrovým sušeným salámům a šunkám, ale tento typ salámů je spíš na jihu.

meleri
29. júl 2010

dík s tou paštikou, aspon si dám bacha ale je fakt že zrovna ted v těhotenství mi strašně chutná! 😅

blondynka400
29. júl 2010

@meleri hele paštika by se neměla hlavně kvůli tomu, že je z vnitřností a je tam velký obsah vitamínu A 😉

meleri
29. júl 2010

blondy,
dík, jo je fakt že člověk radši nechce vědět co všechno tam dávají.... 😝 ale je to tak dobré. no ale už jsem s ní skončila. nechci o riskovat. a čím vadí vitamín A?

schnucki
29. júl 2010

ja jsem se o jidle tez bavila s mym doktorem a ten mi treba rekl, ze vetsina tech vyrobku co se dela ve velkym je tepelne zpracovana, tim padem tam nebezpeci nehrozi ... ja je ze zacatku taky nejedla, ale to proto ze jsem nemela chut, od te doby co muzu jist zas normalne tak si sem tam pastiku dam, ....
ono hlavne se nesmi syrove a rikal ze at si davam i pozor na veci ze stanku, takze ty si radeji nedavam, ale jinak bastim na co mam chut ....

ja se laduju buchtou a sem tam ji prokladam polevkou 😀

meleri
29. júl 2010

schnucki,

jo tady je právě hodně takových trhů kde lidi prodávají fakt domácí věci, třeba kozí sýry jsou tu právě nepasterizované, i tvaroh tak s tím jsem už skončila.
já nevím mám sice trochu nevolnosti ale strašně mi chutná slané, sladké vůbec nemusím.. 😕

ivanajelinek
29. júl 2010

@schnucki dobra kombinacia 😀 Ja chodim po kuchyni a rozmyslam, ze co si dam...Ale ked ja nevieemmmm....Dala by som si langose, ale nemam na ne vsetko, inak by som si aj spravila 😀 Zeby hranolky? Tie by sa este v mrazaku nasli 😝

blondynka400
29. júl 2010

@meleri může způsobit i to, že se mim narodí slepé nebo s těžkou vadou zraku

@schnucki jojo, tvůj doktor to vidí správně, je to přesně tak jak píšeš... Ono je potřeba být opatrný hlavně I trim, pak už bych to tak moc nehrotila 🙂

schnucki
29. júl 2010

@meleri tak to bych vubec radeji nekupovala, tos udelala dobre ... jinak ja jsem I.trimestr sladky vubec nejedla, vubec jsem na nej nemela chut a ujizdela jsem na slanych tycinkach, ... ale ted si rada sem tam dam susenku ....
cokoladu ale skoro vubec ....

@ivanajelinek vid 😀 ... ja si sem tam udelam hranolky z brambor .... jeeeee, langose uz jsem taky dlouho nemela ....

@blondynka400 dekuju, ja si davala pozor do toho 4.mesice, ale pak jak uz jsem mohla jist vsechno, tak jsem se ridila jeho radou a mala je v poho 🙂

blondynka400
29. júl 2010

@schnucki no helel to jestli je malá v poho uvidíš až po porodu, dřív se třeba infikace listerii v pozdnější době poznat nedá... Každopádně nemyslím si, že by mělo být něco špatně. Já to měla podobně, od toho druhého trimu už jsem jedla i věco co by se "neměli" a žádný problém nebyl....

finfrle
29. júl 2010

Holky me pastika ted taky vic chutna,kupuji si ji jen vyjmecne ale snazim se ji nejist...

@ivanajelinek Taky nevim co snist 😀 tak zatim vyckavam ...jsi me pobavila,ze by jsi byla schopna jeste delat langose 😀 ty jsem nejedla roky jeje
Nejak bych snedla vse a pritom nic hmmm

meleri
29. júl 2010

blondy,

jejda! tak teda paštika u mě skončila.

Schnucki,

jo, fakt, manžel koupil nutelu a myslel si bůhví jak rychle zmizí ale já ji vůbec nejím. a to jindy po ní šílím. takže na tom asi něco bude, no a vidíš ty čekáš holčičku tak je to asi blbost s tím že kdo jí slané tak má kluka.
děláš taky dobře, stejně všecko sladké je pěkné svinstvo...to už fakt radši nějaké maso a hranolky..

blondy
ta listerioza musí být pěkný hnus. já z toho měla celkem nahnáno, no ale dávala jsem si fakt bacha..za to těhotenství jsem párkrát zhřešila, usrkla jsem si piva a vypila pár kofol v česku.

meleri
29. júl 2010

ivčo
tak já zrovna pojedla chleba se sýrem, teda pozor, pasterizovaným, z Lídlu... 😅 a fakt fajn....ted to zapíjím Oranginou, manžel mi usnul, tak asi zůstanu už sváma tady...

schnucki
29. júl 2010

@blondynka400 ja jsem prave do toho 4.mesice z jidla silela, furt na vsem zkoumala co tam je a tak a bala se neco snist, az jsem si potom rekla ze si dam akorat bacha na syrove a jinak si davam na co mam chut 🙂 ... nebudu radeji myslet na to ze by s malou mohlo neco byt, na zacatku jsem se tak stresovala, ze ted uz se jen tesim 🙂

ja teda na slanym fakt dost ujizdela, me to dostalo z toho meho nejedeni a bolesti bricha 🙂

finfrle
29. júl 2010

Schnucki,meleri vubec netusim co si dat...mam hlad ale na nic chut hmm

blondynka400
29. júl 2010

@meleri jojo listerioza je hnus, na začátk uje schopná embyrjko a potom i plod zabít, v pozdějším stádiu napáchat takové škody, že to nikdy nebude "normální" človíček
Kofola mim nic neudlá, maximálně pak bude to mimi hypearkativní, když si usrkneš piva v II trim taky se nic nestane, ale v prvním bych to pět neriskovala, všechno se zakládá, pak už se to jen vyvíjí, takže riziko poškození není tak velké

blondynka400
29. júl 2010

@schnucki ono si to člověk nesmí připouštět... Stresovat se ničemu neprspeje, ale zas sníst všechno na co přijdeš taky ok není... Ale určitě bude všechno v pořádku, to je jasný 😵

meleri
29. júl 2010

schnucki,

já se snažím taky, hlavně omezit ty éčka, jako v hotových jídlech, třeba mražená pizza, jenže kolikrát je člověk tak hotový že je za to vděčný, hodíš do trouby a je hotovo...
mě to taky pomáhá, asi mi to i zvedne tlak že je mi pak lít....

finfrle,
no nevím! co nějakou šunku ňam ňam...🙂

blondy,
jo já teda měla fakt problémy přestat jíst ty nepasterizované sýry ale jakmile mi dr řekl o té nemoci tak jsem přestala ze dne na den...taky mi moc chyběla ta šunka ze sušené kýty, ale vydržela jsem...kupodivu na alkohol jsem si už nezvykla a do ted nepiju nic, ani to pivo, navíc je tady hnusné.....je mi líto takových miminek, takové malé děti by vůbec neměly trpět! je to hrůza....

ivanajelinek
29. júl 2010

Tak hranolky zbastene a este som si uvarila aj kukuricu 😝 Ale stale to akosi nebolo ono.Neviem...@Finfrle no langose, som nasla nejaky recept na nete(normalne ti vydrzi cesto aj 3-4 dni v ladnicke pisu) takze ze vraj nemusis robit vsetky naraz...Tak to mozno vyskusa. MM ide na cely vikend prec, idu s muzstvom niekam trenovat, takte zasa cely vikend sama...Asi aj nieco upeciem..Nemate niekto recept na pernik? mam doma nejake ze pernikove korenie (od VITANY) a neviem co s nim 😖

blondynka400
29. júl 2010

@meleri taqk já nepasterizované saýty nikdo moc nemusela, snad je morarelu, ale ta je dobrá i z pasterizovaného mléka. Mně dělalo hrozný problém nejíst uzeného lososa, to byl fakt boj...
alkoholu jsem se celétěhu nedotkla, teď si dám občas večer půl decku vína, když vím, že malá nebude nějakou dobu chtít pít. Víno mi docela chybí, už se na něj těším... Jinak alkohol moc nemusím. Ale je fakt, že mi nějak extra nechyběl...
Taky mi je těch miminek líto, když vidíš tolik těhulí, jak chlastaj a kouří... Ale ono se není čemu divit, ve spoustě pramenů najdeš že sklenička vína nebo piva neuškodí, ale přitom to není pravda...

meleri
29. júl 2010

ivčo,

jo recept mám, právě z toho sáčku na koření....ale nevím to zhlavy jestli chceš tak ti to zítra napíšu..ted už se mi nechce do kuchyně...ale je to fakt jednoduché, ani se to nemusí dlouho šlehat....
tak to je fajn, langoše už jsem teda nejedla hodně dlouho! a hranolky ňam..

ivanajelinek
29. júl 2010

meleri dakujem...Teraz nemusis, budem piect az cez vikend?

finfrle
29. júl 2010

@ivanajelinek Tak hranolky jo 😝
U me nakonec vyhral chleba s pomazankovym maslem a pazitkou,jsem bezela na zahraku rychle ostrihat 🙂 uz jsem v pyzamku 🙂
Na langose i na pernik mam recet ale to snad az zitra muzu dodat...jinak nekdy jsou zezadu na tech prascich do perniku recepty!

finfrle
29. júl 2010

@meleri vy me drtite s temi langosemi,tak mastne by me asi zabilo ale je pravda,ze s tatarkou,kecupem,cesnekem a syrem mnam ale vyborne nezdrave!

meleri
29. júl 2010

ivčo

to je mi líto že je manžel pryč, to je fakt pitomé...ale přes týden spolu býváte víc? jo ok zítra ti to napíšu.

finfrle,
jej chleba s pažikou je super, nebo i vaječina s pažitkou! a jaký je v irsku chleba? tady je ta bageta, ale dá se tu sehnat i celkem normální chléb, ale jak kdy no....

meleri
29. júl 2010

finfrle
jako večer bych to nemohla, to by mi bylo blbě, ale na oběd nebo na svačinu, já to kupovala v těch boudách v Ostravě, ale oni ted všecky ty boudy v centru zrušili! takže třeba v Porubě ještě seženeš, a nebo Vyhlídal, ale tam je to kolikrát na hygienu..... 😅

finfrle
29. júl 2010

@blondynka400 Ja ti povim,ze pokazde kdyz jdu do nemocnice jsem vsoku,jak u vstupu huli zenske s velikanskymi brichy bych je v tu ranu pretahla pres ruce!