Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana98
autor
28. sep 2008

Mirusch, obe mesta su pri tom istom jazere, jedno zo severu a jedno z juhu 😀 no presne tam by som chcela... ale ked pocitam, ze chcu aspon 80e / doppelzimmer, tak ma nejako prechadza chut 😀 5*80+300 za vlak hore-dole a to sme este nic nejedli 😝
basel je super.. a aj zürich... 😵 alebo tak severne taliansko, teraz na jesen to musi byt naadhera 🙂

mirusch
28. sep 2008

Uf, Ivus, tolko krasnych miest je v Europe, ja mam z toho tiez tazku hlavu, rada cestujem, ale financie nepustia. Nuz, ale napr. aj Barcelona je strasne draha, hotel v meste by som si nemohla dovolit, ale pri letisku zrazu stal 60,- E s ranajkami pre dvoch. Cize co takto kuknut niekde na okraji mesta? Hm. Nam sa cez cestovku podarilo zohnat hotel uprostred Londyna za 56,- EUR pre dvoch a to sme mali 4 noci za cenu 3 a bol to 3-hviezd. hotel, velmi slusny. V hoteli boli vypisane ale ceny 100,- E 😕 A nemate od vas nejaky lacny let? Lietadlo je casto lacnejsie ako vlak. Ja som naposledy letela do SR za 10,- EUR jedna cesta 😨
Ozi, alebo chodte za Violoncielkou a mas to bez hotela 😀

ivana98
autor
28. sep 2008

praveze tu ziadne low-cost lety nemame, iba airberlin 😕 alebo easyjet z berlina, ale to je tiez trochu umständlich. vlak je fakt naprd ☹ mohli by sme ist kuknut kamosov do madridu, let by nas stal 130e tam aj spat 🙂 ale az v novembri... my sa vzdy tiez "zobudime" prilis neskoro 😝 tusim pojdeme len niekam kusok autom... 😀

mirusch
28. sep 2008

Ivus 😀 nuz, taketo veci treba trosku skor planovat. Ale isto nieco vymyslite. Ja mam tiez na "lacne" letisko 2 hodiny busom, ale stoji to za to, chodi pendelbus.
Ozi, k tomu svajciarskemu mestu, tak to bolo to mesto zo severu, nechce sa mi kuknut do mapy 😅
Na dnes prajem dobru noc, daj vediet co a ako potom 😉

ivana98
autor
28. sep 2008

http://maps.google.de/maps?hl=de&q=schweiz&um=1... 😀
ja by som to najradsej skombinovala - napr. 2 noci v Berne, aby si manzel uzil Schwyzerdütsch a potom este 2-3 vo francuzskej oblasti - napr. v Geneve 😵 aaach jaj, snivam dalej 😀

dobru 😉

schnucki
29. sep 2008

ahojik holky,
mirusch, na skypu je pritel, ja pisu na pc u rodicu a ty to tu nemaj ☹ takze pokud pises liebesbriefe, tak jemu 😀

ivus ok, uz neplasim 😀 ja si datumy nepamatuju, tak jsem se zhrozila, ze uz tenhle vykend 😝 jinak drzim taky palecky, aby si byla brzo tehu 😉 uzijte si vylety

ivana98
autor
29. sep 2008

dobre ranko 😉 dnes mam od rana nejaku zvlastnu naladicku.... pokusim sa to sformulovat a som zvedava co mi na to poviete 😀
vsimli ste si temu o surogacy rodicovstve? uz ju tusim zmazali... slo o moznost vynosenia dietata inou zenou. alebo aj v laickych temach o poplatkoch za IVF - stale mam pocit, ze verejnost vnima "neplodnost" ako nieco jednoznacne, a vacsinou vyzaduju, aby sa s tym dotycny par laskavo okamzite zmieril a rozmyslal nad adopciou. ale KEDY sa par stava neplodnym? ked sa snazi rok, dva, pät? ked vyskusal aspon 3 IVF, alebo ked je jeden z partnerov zdravotne obmedzeny?
proste to nie je cierno-biele a zaujimalo by ma, ako to je... 😅 tusim zalozim novu temu 😝

violoncielka
29. sep 2008

Ahojte babenky,
My tu v Italy mame krasne babie leto...supeeer.
Ivi mudro rozmyslas s tou robotou....Je dobre ked aspon jeden clen ma stabilny plat.A presne ked otehotnies ...mas to v suchu.Aj moj manzel mam trvalu zmluvu a tiez popri tom chodi na rozne konkurzy.....Nie je odkazany prijat hocico a tak si moze vyberat medzi ponukami (zatial si nevybral nic a niektori si nevybrali jeho 🙂 ...podstatne je ze sa nemusi stresovat,ze strati pracu)
Mirusch vidim,ze si zavislacka 😀 😀 .Ale aj ja mam skype a je to super.Takto som viac v kontakte (aj smojimi kamosmi aj s rodinou) ,ako ked som bola na SK.
Ivi je fakt ,ze ludia ktori sa neocitli v situacii bezdetnych parov,nikdy nedokazu pochopit tu tuzbu. 😒 nuz ja by som sa aj dala na adopciu,ale nedokazem sa povzniest nad nekonecnou byrokraciou (aspon tu v italy) a nad vysetrovanim a overovanim,ci sme fakt vhodni mat dieta. Nestaci,ze mu chceme dat nasu lasku.....No a cakat 2-3 roky na nieco co sa ani nemusi uskutocnit...Dakujem
Inac to je zaujimava tema o moznost vynosenia dietata inou zenou....ono je to asi nelegalne? Alebo v com je problem? Ale aj tak si myslim,ze to ludia robia....ale urcite ta nahradna nosicka musi vediet co robi.Aj ked ja osobne si neviem predstavit zenu,ktora dokaze pretrhnut puta s porodenym dietatom.
Schnucki,aj mne sa to stalo 😀 ,nikdy nevies kto je za PC,ked ho pouziva viac ludi.Ja radsej pozdravim dotycneho menom a potom cakam,ci sa mi ozve ,alebo nie.
Zaloz tu temu Ivi (teda ak ti ju nezmazu)

ivana98
autor
29. sep 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
violoncielka, v CR/SR je to nelegalne, matkou dietata je automaticky ta, ktora to porodila a neda sa to obist ani adopciou, pretoze adopcia je vzdy anonymna a nemozes ovplyvnit, do ktorej rodiny sa to dieta dostane. takze sa to neda ani v ramci vlastnej rodiny 🤐 takze sa to ani neda.
v jednom krimi-seriali som videla pripad, kedy zena chodila pocas tehu na vysetrenia pod falosnym menom a zdravoutnou poistnou, aby potom po porode dieta pripadlo tej spravnej matke. ale to je asi jediny sposob a riadne riskantny 😅

ja pomalicky uvazujem (ciste teoreticky) ako to u nas pojde dalej... manzel sice o tom zatial odmieta hovorit (este tomu mame dat cas) ale ja si podobne ako mirusch, neviem predstavit darcovstvo spermii. a ani nie som 100 % presvedcena o adopcii (+ byrokracia atd.).
minule bola debata o zvyseni prispevkov na IVF a tam ste mali vidiet niektore nazory 😲 (samozrejme najma od parov, ktore s pocatim nikdy problemy nemali) - napr. ze PRIRODA vie co robi, neplodni by sa nemali rozmnozovat; ste egoisticki, ak chcete IVF a nechate trpiet deti v detskych domovoch atd. A najma - Poistovna by nemala nic preplacat, pretoze si za to mozete samy, ak dlho odkladate plodenie a potom to zrazu nejde. 😕 😕 😕

snad touto temou neodstrasim ostatne kecatelky 😅

violoncielka
29. sep 2008

Ja som zas videla,jeden anglicky film ,kde baba 16 rocna sa rozhodla vynosit dieta a darovat ho bezdetnej rodine.Bol to velmi pekny film.
Ja tiez neviem,ci je to spravne ist na IVF,ci fakt nejdem proti prirode.....mam myslienky"co bude dalej?" co ak to bude mat vplyv na buducnost ludstva? (videli ste film I'm legend?) ach jaj
Ale na druhej strane si hovorim,ze to az take hrozne nie je...iba ti trosku pomozu vyprodukovat viac vajicok a oplodnia ich mimo tela. Ale ked sa inac nedokazu spermiky dostat k vajickam tak co mam robit?
V minulosti ludia nemali inu moznost,iba sa museli bud zmierit s osudom ,alebo osvojit si dieta.
Dnesna doba ponuka aj ine prostriedky a ja som slaba,aby som im dokazala odolat.
Dufam,ze vsetko dobre dopadne...Ach jaj.
Na konikovi ma napadaju aj taketo veci,preto sa niekedy radsej stranim pocitaca,ale nesmiem utekat pred svojimi myslienkami (lebo oni su v podvedomi)

ivana98
autor
29. sep 2008

Violoncielka, ja som ta tym nechcela deptat, prave naopak! chcela som ta podporit, ze IVF je uplne normalne a je najvyssi cas, aby to pochopili aj ludia, ktorych sa to netyka... napr. baba, ktora kvoli zapalu slepeho creva ziskala nepriechodne vajcovody rozhodne nie je "geneticky deformovana" a odsudena na neplodnost. Mna praveze take primitivne nazory dost rozculuju!

To, ze vyuzivas prostriedky modernej mediciny rozhodne nie je slabost 😉 😵 a IVF predsa nie je proti prirodzenej selekcii, to skor ICSI..
ak mas este pochybnosti, napis viac... 🙂 ja si myslim, ze robite spravne 😉

ten film sa volal Juno, vsak? v usa a uk je to legalne a pravne osetrene 🙂

violoncielka
29. sep 2008

Nie ivanka,vobec si ma nezdeptala
tieto myslienky som mala uz davno pred IVF a predsa sme sa rozhodli to podstupit. 🙂
A nastastie som v poho,zatial necitim ucinky injekcii a ani to neboli (pichanie do brucha).A este mam k tomu slnecny den.Vo stvrtok idem na prve sono tak tieto 3 dni doma nejak vydrzim.Ved mam tolko zehlenia a upratovania 😀
ano ten film sa volal Juno
Maj sa krasne

schnucki
29. sep 2008

ahoj holky, ja si myslim ze mate pravdu, rozhodne si nemyslim violoncielka, ze by bylo neco spatneho na tom, ze jdes na IVF, ja ti drzim vsechny palecky aby se vam to povedlo 😉
taky me ivus rozciluji ty primitivni nazory, a co jsem si vsimla, je to vetsinou od tech, co nemaji problem otehotnet, chtela bych je vydet kdyby se jim nedarilo,

A jit na IVF neni znamka slabosti, jen se clovek pokousi konecne si splnit to velke prani a mit rodinu, ja jsem rozhodne pripravena, pokud nebude mit pritel dobry spermiogram, na umele jit

schnucki
29. sep 2008

Ono prece neni nic spatneho na tom, ze se vajicko oplodni mimo delohu a pak ho tam zas uz oplodnene vratej, je to holt trosku pomoc kdyz to nejde normalne

mirusch
29. sep 2008

Ahojte zlatusikovia, uf, ale zaujimavo kecate a ja som to tak trosku prepasla 😅 Ale musim sa pridat, pretoze tymto sa zaoberam sama v sebe tiez. Ale po poriadku...

Ivus, tak tieto cestovatelske sny vobec nie su nezrealizovatelne. Trosku nasetrite a je to. Moj manzelik vzdy na zaciatku brble, co som si to zase vymyslela a potom je cely nadseny a vsetkym rozprava, co videl a zazil 😀 A tie peniaze to stoji. Peniaze si do hrobu nezoberieme a ak nam nieco zvysi, tak ich proste minieme.

Schnucki, neboj, nepisem ziadne liebesbriefy 😀 , ani som sa neodvazila nic napisat 😝 Inak, co si nestiahnes Skype aj u rodicov, to je 5 min. zalezitost, by ste mohli vecer pokecat.

Violoncielka, nuz, problem je, ze mam vela znamych, plus rodina a kazdy pouziva iny chat. Tak musim mat vsetky 😀 Ked som tu takto mimo, rada som v kontakte aspon cez PC.

No a k teme co ste sem hodili....Ivus, ja som to tiez citala, teda jedna baba skopirovala vycuc do mojej temy, boze, az mi zle prislo, aj ked viem, ze mnoho ludi je strasne zadubenych a neinformovanych. Ja osobne, ked nemam informacie, tak sa bud pytam alebo si zistim a neublizujem druhym. Rozhodla som sa pred nejakym casom nevenovat svoju pozornost podobnym hlaskam a nezaoberat sa takymito ludmi, pretoze to nezmenim a ublizuje mi to. Obraciam svoju pozornost inam. To je ako keby som o kazdom obeznom cloveku tvrdila, ze sa nema prezierat, ze je to jeho chyba...a pritom viem, ze castokrat je to sposobene chorobou, poruchou stitnej zlazy a castokrat za to ti ludia vobec nemozu.
Surrogate mother, hm, USA to maju v tomto smere dost povolne. Vsak si zoberte serial Priatelia....Phoebe vynosila deti pre svojho brata....Monika s Chandlerom boli v kontakte s matkou ich adoptivnych deti. A ono to fakt takto tam funguje. Clovek sa kludne moze stretnut s rodicmi deti, ktore si adoptuje. Pocula som aj o pripade, ked si par nasiel tehotnu, co dieta nechcela a povedali, ze otcom je on, ze mal s nou aferu, ale ze teda si to dieta zoberie otec a ona sa ho pred sudom vzdala. Hm. Ale by ma zaujimalo, ze co potom, ak sa zisti, ze nesedi DNA. V DE napr. nie je povolene PiGD -predimplatacna diagnostika- a v SR je to bezna vec. Alebo v DE je povolene darovanie spermii, ale vajicok nie. Preco??? Neviem co je lepsie a co horsie. Ci to alebo hento. Co je este eticke a co uz nie.
Violoncielka, ty si veriaca, vsak? Som ta myslim videla vo veriacej teme. Ja si myslim, ze to, ze idete do IVF je absolutne spravna volba, ste statocni. Kazdy, kto sa pre IVF rozhodne ma za sebou velky vnutorny boj, nie je to bez rizik ani po psychickej, ani po fyzickej stranke. O co ide v zivote...aby bol clovek stastny nie? A preto, ked clovek urobi vsetko preto, aby stastny bol a neublizi tym inym, tak nie je co riesit.
A to, ze neutecies pred svojimi myslienkami, to je iste. Ja na Konika chodim nadalej, pretoze som zistila, ze utekanie od problemov a mlcanie o nich mi nepomoze. Pomoze mi pravy opak...ze si to v hlave urovnam, vydiskutujem a pridem tym k pokoju aj sama v sebe.

Violoncielka, drzime ti palce v stimulke, nezabudaj vela pit - aj 3-4 litre denne a velmi neposkakuj, aby sa ti nepretocili vajecniky. Hlavne ku koncu stimulky si davaj pozor, oki?

Baby, ozvala sa mi Meleri 😵 😵 Je v poriadku, len bola mesiac v nemocnici kvoli krvacaniu a problemu s placentou, ale vyzera to ok, len musi stale lezat.

meleri
29. sep 2008

Holky tak vam po mesici a neco pisu a nezlobte se, ale nemohla jsem. Byla jsem v nemocnici do tedka, v sobotu me propustili ale musim porad lezet, mam vcestnou placentu. doktor je optimista, a mysli se ze cele tehotenstvi neprolezim, ale nevim...musim to nejak do prosince vydrzet.

Violloncielko,

to je hrozne slozite, taky jsem nad tim uvazovala, jestli to treba neni nejaky zamer proc existuje neplodnost, a proc nekdo jo a nekdo ne, jestli si tim treba priroda nezajistuje to ze pak treba jen ti nejplodnejsi pary maji deti...mozna ze to fakt ma nejaky vliv, treba ne hned na nas ale treba tak za petset let,ale ono je to tak slozite, a navic moc neduveruju nicemu co se kde pise...
Ja to ale radsi neresim, proste si myslim, ze je to jedinecna sance to IVF a asi by byl clovek blazen, kdyby si neurval trochu toho stesti....urcite do toho bez, ja ti drzim palce. at se zadari

mirusch
29. sep 2008

Este ma nieco napadlo...Tak ako urcite viem, ze darcovske spermie ee, tak zacinam mat dojem, ze nechcem ani adopciu. Isto, sme uz nad vekovou hranicou, tak vlastne ani nie je co riesit, ale takisto ma odradza ta sialena byrokracia, ktora v Europe funguje. A nakoniec sa financne naklady vysplhaju do nebeskych vysin. Ale napadlo ma, len tak z nicoho nic, ze ved som videla v TV program o moznosti pomoct rodine, co ma bud financne alebo ine problemy, zobrat dieta k sebe na poobedie, urobit s nim ulohy, ist s nim obcas na vylet a pod. a pritom dieta moze ostat so svojimi rodicmi a nemusi ist do domova. Viete niekto o tom nieco viac? Nejako ma nadchla tato moznost.

A inak, casto sa stretavam s reakciou, ked kamoske poviem, ze teda nebudeme mat vlastne deti...tak si proste adoptujte. Ako keby to bolo ako ist do obchodu po chlieb. Kazdy berie tuto moznost ako samozrejmost pre bezdetne pary. No neviem, ale pre mna je aj toto druh stresu.

mirusch
29. sep 2008

Jeeej Meleri, uz som zalovala 😵

violoncielka
29. sep 2008

Mas pravdu Mirusch,ludia ,kt .nevedia o problematike adopcie,tak v dobrom umysle davaju taketo rady.Keby aspon tie urady vysli v ustrety parom,co maju zaujem o dieta.Ale je to zial naopak 😠 .
Dobra myslienka s tym pomoct rodinam,urcite existuju take rodiny,co by to uvitali,ale podla mna idealne by bolo spoznat sa s nejakou takou rodinou.
Meleri..uf...Ale hlavne,ze je to stabilizovane...tak sa radsej setri a ved 3 mesiace nie su az take hrozne....a mas tu aj nas 😉
baby ja som tiez presvedcena,ze robim spravnu vec.Nasim som o UO este nevravela,ale urcite im to po uspesnom IVF poviem.Moja mama je velmi veriaci clovek a raz ma dojalo,ked mi povedala (inac mi sa o tom velmi nerozpravame,lebo ja nechcem),ze existuje vela sposobov ako otehotniet,nech sa nebranim aj pomoci lekarov.
Mirusch,vidis lekarka mi nevravela o tom piti,ani o nejako setreni sa, ale ja pijem a dnes som chcela ist na plavaren,ale ostanem pri nejakej malej prechadzke
Schnucki mas pravdu.Ale aj tak to nie je lahke rozhodnutie.

meleri
29. sep 2008

Mirusch,

o tom jsem teda neslysela, ze muzes takto pomahat detem, je to zajimave. ja znam jen tu adopci na dalku, o tom porad uvazuju, ze casem az na tom budeme lepe financne ze bych mozna rada takto jedno dite "adoptovala".
Jinak ja nevim, adopce mi nic nerika, taky nam o tom lide mluvili, kazdy je jiny, ja pak nakonci manzelovi rekla, ze adopci ne. Ja se s tim pak tak nejak smirila, a zacala blbnout s tou akvaristikou a horama, a rikala jsem si, ze si pak casem poridim tech akvarek vic a budu je proste mit misto deti..
ono se asi da podle me zit i bez deti, ale je asi dulezite aby s tim souhlasili oba dva partneri a aby se jeden treba netrapil...

Jinak si myslim, ze i ta adopce je super vec, ale ja na to proste nejsem.

Violloncielko,

a v jakem "stadiu" jste, uz beres hormony? rozhodne se setri, ja pri prvni Ivf delala vsecko mozne a nebylo to dobre, podruhe uz jsem byla rozumnejsi...urcite prace a domacnost a prochazky v poho, ale vyhni se nejakym narocnym vyletum nebo cyklistice, ony ty vajecniky dost boli a myslim ze je lepsi kdyz si vzdycky na chvili treba lehnes...

mirusch
29. sep 2008

Violoncielka, ved hej, spoznat sa, ale ja nijaku taku rodinu nepoznam a chcem to oficialne, cize sa chystam na rozhovor s manzelom a potom sa spytam na mestskom urade ake su moznosti.
No a to ma teda udivuje, ze ti Dr. nic take nespominala, nam hned pri prvom rozhovore pol hodinu vsetko vysvetlovala na obrazku, ake su rizika. Moj manzel sa tak strasne nalakal, ze mi nechcel dovolit do toho ist. Nebudem ta strasit, ale je dobre niektore veci vediet. Hlavne o tom piti, to pomaha predist OHSS-hyperstimulaku. Tiez, ak budes mat po OPU-odbere velke bolesti brucha alebo problemy s dychanim, rychlo k lekarovi, kludne aj na pohotovost, moze sa hromadit voda v bruchu. A pocas stimulky su vajecniky kvoli folikulom zvacsene a ak hopsas hore-dolu, tak sa mozu prekrutit a tym padom o ne uplne prides. Inak, jedna babenka to mala nedavno v IVF teme, pritom nic nerobila, strasne bolesti, ale do hodiny ju operovali, tak jej vajecnik este zachranili. Je to zriedkave, ale treba si proste pri stimulke davat pozor. Plavaren by nemala ublizit, kludne chod. Len ide zase o riziko infekcie....Nuz, nie je to lahke 😝 Ak mas pochybnosti, zavolaj do CAR, su tam na to.

mirusch
29. sep 2008

Meleri, nuz, este je moznost Pflegekind, hm, neviem ako sa to preklada do slovenciny, proste, obdoba adopcie, ale s tym, ze to dieta je u teba len na nejaky cas, par tyzdnov, mesiacov alebo aj rokov, ale nie si jeho rodic, len sa on staras a ked sud rozhodne, ze sa moze vratit do rodiny, tak ho musis "vratit". Aj nad tymto som uvazovala, ale myslim, ze by mi srdce odtrhlo, ak by som si na dieta zvykla a musela sa ho potom vzdat. To radsej moznost brat si dieta len na poobedie a pod. Inak bol tu v DE nedavno taky pripad, ze museli dve male deti rychlo z rodiny prec, dali ich k starsiemu paru, myslim mali okolo 50-tky a po case rozhodol sud, ze deti pojdu do adoptivnych rodin a kazde do inej. Oni sa odvolali, lebo nechceli deti rozdelit a tiez si ich chceli ponechat a nakoniec ten sud vyhrali. Co mi dava nadej, hlavne kvoli veku, aj ked tymto smerom aj tak asi nepojdeme.

mirusch
29. sep 2008

A este...ono sa nie asi da zit bez deti, ale urcite. A ja si na tu myslienku celkom dobre zvykam, aj ked to obcas zaboli a dost, ale uz to nie je tak casto a myslim, ze zacinam byt v pohode.

meleri
29. sep 2008

Mirusch

to bych taky nesnesla, mit doma dite, skoro jako tvoje a pak ti ho vezmou, to je strasne, to asi radsi nic. Ja na tom byla taky tak, byla jsem v pohode, a obcas me to zabolelo, kdyz jsem videla rodinku s detmi, atd...ale clovek se musi snazit to nejak zvladat, je to kriz....s tou adopci je to priserne slozite, snad to trva nekolik let, a spousta papiru a ja nevim ceho....to me taky odrazovalo...

Jinak s tim hyperstimulakem, ja ho teda mela poprve silny, a neni fakt o co stat, napuchle bricho, bolesti zil, opuchly oblicej...da se tomu predejit tim, ze te doktor pravidelne sleduje a snizuje davky hormonu...na me se poprve moc nesoustredil a tak jsem pak tak dopadla; ale podruhe me uz hlidal a v pohode...u me prekvapive zabralo, ze jsem vubec nepila, asi tak pul litru denne ani ne, ale pomohlo mi to.....taky existuji ruzne caje na odvodneni, behem tehotenstvi je s tim taky trochu problem, a takovy caj ted piju a pomaha mi to, curam zase tolik kolik vypiju....
Bazen je v pohode, dost mi pomohl, jen pozor na studenou vodu, at si ty vajecniky jeste nenachladis....jinak asi akorat ta cyklistika neni dobra....

holky ja ziju furt ve strachu, jsem ûplny maniak, stokrat za den se kontroluju jestli nekrvacim, v noci se budim a delam to same, nevim jak se toho strachu zbavit...vzdycky si pak oddychnu kdyz vidim, ze je vse ok, ale za pul hodky kontroluju zas.... ☹

violoncielka
29. sep 2008

Mirusch,ved len vdaka konikovi viem,ze mam vela pit.Tu v Italy je to trosku komplikovane s tym Car.Vies oni ti lekari su vsetci z Bologne (asi 300 km od nas) Tam maju hlavne sidlo ale maju vetvy v rozlicnych mestach (aby ludia nemuseli tak daleko dochadzat) Takze oni cakaju na nejaky termin ,kedy provincia povoli urcitemu poctu zien uskutocnit IVF (lebo provincia hradi 3/4 sumy) Teraz to vyslo na oktober a mam stastie lebo pocet sa pohybuje okolo 200 zien. Ine provincie ani nedaju suhlas (co som si citala na internete niektore chudiny cakaju na poradie aj dva roky)
Takze ja v podstate stale volam do Bologne a oni su uz trosku nervozne z tych telefonatov..minule mi aj vynadala,ze musim vediet co mi je prednejsie praca ,alebo IVF (no vystihla som zly okamih).Pytala som sa jej pritom iba ako dlho bude trvat to vysetrenie prvy den,lebo mi ponukli v orchestri v Udine pracu tento tyzden a skusku mam o 10.00.No ale v podstate ma pravdu,odmietla som to a tak tento tyzden sa setrim doma a konikujem 🙂 .
Ak ta to zaujima tak ti este objasnim ako to funguje, takze ja som sa s nimi este vobec nestretla (iba na prvom pohovore ale v inej vetve tohto caru).teraz budem dochadzat do Udine (60 km) vlacikom velmi pohodlne na monitoring.Tento vykonavaju dve lekarky (s ktorymi telefonujem) a ktore mi na zaklade mojich vysetreni predpisali mnozstvo ake mam brat.
Meleri dnes vecer ma caka 4 injekcia gonalu (nie je to nic strasne) zatial necitim nic zvlastne,iba trosku napate prsia a malinko pichanie vajecnikov.
No a samotny odber vajicok realizuje jediny lekar ,ktory je specialista iba na tieto odbery,ostatnym sa nezaobera.
Potom to pokracuje klasicky,daju do skumavky vajicka (ale nie velky pocet) a spermiky a cakaju.
Tu v italy sa mi paci,ze nezmrazuju embrijka,ale vajicka,takze o jeden problem mam menej 🙂
Celkom mi to dobre padlo opisat to takto obsirne,dufam,ze vas tym neotravujem.Pa

violoncielka
29. sep 2008

Meleri,chudatko.....neboj sa,musis byt odvazna,aby sa aj babatko nebalo..prosim ta.
Ani bicykel v obyvacke? Ved mne sa zda,ze tam okrem noh nic nepracuje.Do kelu!!! akurat som si ho chcela kupit! 😝
Meleri a od ktoreho dna ta zacal kontrolovat,lebo ja idem na kontrolu az na 7 den.

meleri
29. sep 2008

vidim, ze v kazde zemi je to fakt jinak, tak je zajimave si to pocist. no hlavne, ze jsi mezi tema dveste zenskyma a ze jdes do toho! jinak se fakt setri, hlavne po te punkci, a pak po tom transferu se prave clovek nejvic nafukuje, tak urcite odpocivej, i kdyz ja i chodila ven a bylo to v pohode...
jo gonal znam, ale ja brala ten puregon.
to je super ze vam zmrazujou vajicka, tady prave ne; a tak kdyz se nezadari tak na to musis uplne odznova.... 😠
at se dari!

mirusch
29. sep 2008

Meleri, chapem tvoj strach, isto by som robila to iste 😝 , ale opakuj si, ze vsetko je v poriadku, pozitivne mysli, predstavuj si, ako je babatko v poriadku, tvoja placenta tiez, aby si chudatko zbytocne nestresovala. Vlastne ti staci vydrzat mesiac a potom uz by bolo ok, aj keby sa narodilo. Ver, ze bude vsetko v poriadku a bude 😉

Violoncielka, kludne sa rozpisuj, mne osobne to velmi pomohlo, usporiadat si svoje vlastne myslienky. Zaujimave, ako to v IT funguje, to som netusila teda. Ale vdaka aj za to, nie? Ze vobec taku moznost mate. Je to fakt, ze clovek v takej situacii musi jedno uprednostnit, nech sa deje, co sa chce, najprednejsie je zdravie a rodina. Vsetko ostatne ide potom 😉 A vies, preco sa zamrazuju vajicka a nie embrya? Ma to nieco spolocne s tym, ze IT je viac-menej katolicky stat? Lebo vajicko je bunka, ale embryo uz clovek vlastne...

mirusch
29. sep 2008

Meleri, to ani embrya vam nezmrazuju??? 😨
Violoncielka, nuz, dala si sa na boj, tak teraz musis byt opatrna. Hlavne ked je pri IVF tak vysoka potratovost. Nemusis cely den lezat, ale bicykel fakt pocka.

violoncielka
29. sep 2008

Presne tak mirusch,je to preto lebo taliansko je katolicky stat a aj ked IVF konecne pripustili,zmrazovanie embrii je absolutne nepripustne.Ja som tomu velmi rada.Spravne si to pochopila 🙂