Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
31. júl 2010

@mirus ze by nieco ako liecitelka????Neviem...ja som chodila k jednej heilpraktikerin na masaze a iba tie mi vzdy pomohli...teraz som prestala, lebo ono to ide dost do penazi..teraz potrebujeme ine veci ako masaz 😀
tak do kina nejdeme, davaju len same thrileri a akcne...jedine ze karate kid (to nove), ale na to chcel ist aj mm, tak pojdeme inokedy.Ideme sa niekam napapat a pokecat..
@finfrle akurat som volala s kamoskou(tiez slovenka co zije tu v nemecku, ma 2,5 rocneho syna) a spomenula som ze budem pouzivat latkove plienky, tak mi urobila "malu prednasku" ze ci som fakt normalna...skoda reci 😒

finfrle
31. júl 2010

@mirusch To je super,ze jste si to uzili 🙂
Taky bych neco takoveho podnikla.Dnes ale zustanu zavrtana!

@schnucki to mas pravdu,ze manzilkove kdyz tak dokoupi 🙂 s tim taky ypocitam 🙂

finfrle
31. júl 2010

@ivanajelinek 😀 😀 😀 ono v dnesni dobe je dost mamin co maji takovy nazor protoze o tom nic moc nevi 😀
Ja uz to neresim,minuly tyden se do me pustili dva maminky,ze jsem pry dost blba a ze oni maji penez dost na papirovky 😀 a ze to nechapou a takove ty divne veci 😀 ja to vazne neresim,beru to tak,ze vim na co mam (myslim to prani,ktere odvadi pracka) a co je pro mimi nej.
Hele kazda ma sve ja neposuzuji ani ty co pouzivaji jednorazovky ci latkovky je to na kazde z nas 😉
Podivej ja jdu do latkovek + jednorazovky na noc a venek a Emilka jde jen do jednorazovek a nic si nevymlouvame 😉 proste je to rozhodnuti rodicu!

finfrle
31. júl 2010

Holky posledni dobou se mi dela nejak nazvraceni,cim to?Zacala jsem i o mnoho mene pit 😕

ivanajelinek
31. júl 2010

@finfrle si to super napisala...Dakujem... 😎

mirusch
31. júl 2010

@ivanajelinek Jo, liecitelka, ale inak ponimana ako na Slovensku. Tam ked poviem liecitelka, tak si predstavia babicku s bylinkami 😀 Tu musia mat liecitelia prislusne skoly. Tato moja bola zdrav. sestra na JIS-ke, vselico mozne nasledne vystudovala a okrem ineho je aj majsterka sveta v pretlacani rukou 😕 😀 A ked som jej volala, tak najprv chcela vediet, ci som uz obehla lekarov, lebo bez toho by ma nezobrala (super pristup, konecne niekto, kto si nemysli, ze vylieci vsetky choroby sveta kuzlami). A mam jej doniest vsetky papiere od lekarov. Vstupny rozhovor 2 hodiny. Ked nic ine, tak sa aspon dostatocne vystazujem 😀 😀 😝 Drahe, ale v porovnani s ostatnymi cena v pohode. Urcim si hranicu, kolko investujem.

Inak ten novy Karate Kid by som si aj kukla. Som zvedava na toho chlapca.

A Ivus, preco chces pouzivat latkove plienky? Maju nejake vyhody? Ja by som bola asi prilis pohodlna na to.....

Schnucki, dobre skrinky. Keby si ich potrebovala poskladat rychlo, tak zavolaj, poslem manzela, to zvladnu potom raz-dva. To by sme uz mali byt naspat z dovolenky.

mirusch
31. júl 2010

Teda, ja si tiez myslim, ze to je na rozhodnuti mamy, ktore plienky pouziva, len ma zaujima, ze ake maju vyhody latkove.

finfrle
31. júl 2010

@ivanajelinek Ja to tak citim 😉

@mirusch Latkovky jsou zdravejsi,treba nemecky vyzkum prokazal,ze jednorazuvky treba u chlapcu ovlinvuji vyvoj pohlavnich organu a plodnosti a u devcat zase zanety a mocove problemy,zvedaji totiz 1-2stupne teplotu,nemluve o tom,ze jsou to z nich mnohem vice opruzeniny,vyhoda je,ze vydri dlouho a jen vezmes a vyhodis...
U me v Albicku najdes ty co uz mam koupene(latkovky) jsem byla prekvapena s mm jak jsou prijemne.Si predstav,ze to mimi je v papirovnce tak dlouho...si to srovnavam s tim,kdyz mam MS(je to prakticky stejny material) a nemuzu v tom vydrzet vic jak 4dny pak silim a co takove mimi jak se citi asi ono?!Ale jak rikam je to nakazdem!

finfrle
31. júl 2010

@mirusch 😀 jeste bych mela zminit tu klasiku co vsude pisou 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ekonomicke,ekologicke a zdravotne lepsi pro mimi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jsem si to studovala nekolik mesicu a rozhodovali jsme se co a jak...
Ja to budu mixovat.

schnucki
31. júl 2010

@mirusch urcite to klapne, ja s tim na 100% pocitam a ve ct me tam mas jak na koni ... mozna prinesu i buchtu 😵
jinak moc dekuju, urcite budem nekoho potrebovat aby s tim pomohl, ja budu do toho jen kecat .... uvidim az se ozvou ze kdy nam je privezou a ozvala bych se, ju ... dekuju ....
ja v tom muzeu taky jeste nebyla, ale stalo to za to, neee ....

jinak s tema plenkama na ostatni prdte, ja se musim priznat ze jak pise mirusch jsem na latkovky asi lina, takze ja pujdu urcite do jednorazovek, ale rozhodne vam tu do toho nekecam nebo nerikam ze jste hloupe, vzdyt je to kazdeho vec co pouziva ... driv byli jen latkove tak proc by to melo byt neco spatneho ....

finfrle
31. júl 2010

@schnucki kdyz to vezmes by se dalo dohadovat o vsem co clovek kupuje pro mimi 😅 jestli takovy ci makovy dudlik a jestli ano ci ne a pod 😀 ale u plen to vazne vyvolava u "odpurkyn" takove reakce 😀 😀 😀

mirusch
31. júl 2010

Moje sesternice pouzivali latkove, museli do dvoch balit, lebo to presakovalo a chudak deti potom vyzerali ako snehuliaci 😀 Keby sme si tak pamatali, ako to je mat latkove, ze?

@finfrle Tak to ja som ekologicka aj bez dietata 😀 Ja pri MS uz vlozky nepouzivam, iba tak slipky - mam Ladycup! 😉 Umyjes a ides dalej.

mirusch
31. júl 2010

@finfrle Ale pozdava sa mi tvoje riesenie - kombinacia 😉

ivanajelinek
31. júl 2010

@barbor kde si sa nam stratila?

finfrle
31. júl 2010

@mirusch ja mam taky kalisek 🙂 a nemuzu si vynachvalit(pred tehu) ale i ted pri plavani,paradni! 😉 Ono zalezi jake latkovky koupis nektere jsou pekne na houby.Je jich tolik druhu jeje
Ja je budu pouzivat stale ale na noc a k lekari jednorazovky,dokonce uz mam papirovky doma nakoupene v akci 😅

finfrle
31. júl 2010

@ivanajelinek Barbor si urcite uziva nakupy s manzelem pro prcka 😉 snad je vporadku.

schnucki
31. júl 2010

ahojik holky, tak jsme byli nakoupit a ted delam rizoto ... manzel si tam kuchti nejaky masicko ....

@finfrle ja vim ze se da polemizovat uplne o vsem, jen jsem tim chtela rict ze nerozumim tomu proc se tak rozcilujou .... souhlasim s tebou ze je to kazdeho vec, kazdy ma svuj nazor a ja napriklad nikomu jeho nazory neberu a nevnucuju moje 🙂

ja si ten kalisek snad koupim taky 😀

barbora je urcite v poradku 🙂

finfrle
31. júl 2010

@schnucki jj jsem pochopila 😉 Se citim nejak pod psa,uz dve hodiny me pali zaha ale silene a nic nepomaha ☹ dam si sprsku a snad se ulevi a zlepsi nalada.Nejak me nic nebavi jojo 😒
😅 Kalisek jj dobra vec.

yarden
31. júl 2010

Ahojte dievcata...
Tak uz sme opat doma... Let OK, len uz som unavena. Tu je o hodku viac a nejako som si zvykla zo SR ze je dlhsie svetlo...
Vcera na vysetreni mi vzali druhy krat krv a vysledky spoja s vysledkami z minuleho tyzdna a odpoved mi daju vediet nasledujuci piatok... Tak dufam, ze je vsetko OK.

Zatial dobru noc...
Pa.

ivanajelinek
31. júl 2010

Ahojte..@yarden vitaj spät 😉
Tak ja uz som tiez doma. Boli sme sa napapat, dala som si salat s roznymi druhmi ryb(bol tam losos, zubac, krevety, krevetovy spiz, udeny losos, kraby a tak...No mnamky...Som si pochutila.nakolko rybu zboznujem ale doma ju nemozem robit, lebo mi hrozne smrdi a mm manzel moc nemusi rybu, tak si dam ked niekam ideme,A potom sme sa este presli a isli na zmrzku.A teraz doma funim aka som plna.Sme super pokecali.Kamoska by chcela mat uz velke brusko(ona je nejak 13 tt), ale som jej povedala, ze nech sa neboji, ze si este uzije...a super je aj to ze jej frajer je slovak(nas dobry kamarat) ona(je nemka) moja naj kamoska, takze budeme aj potom s prckami spolu cosi podnikat...Teraz este pocitam knihu a pojdem tiez buvat..Dobru nocku vsetkym...

ivanajelinek
1. aug 2010

Dobre ranko vsetkym.. 😉

meleri
1. aug 2010

Finfrle, Mirusch,

kašli na ni, neví o čem mluví. at si o tom nejdřív něco přečte a pak může mluvit. jasně že klasické čtverce nesají, je to celkem na prd, dobré tak na novorozence, ale v dnešní době už se fakt dají sehnat věci které sajou jako houba..jasně bude to vždycky objemnější.... ale at si přečtou co v těch papírovkách je, za svinstva, a v tomto je dítě prakticky pořád od narození až do 2,5 let. já je neodsuzuju, na cestování když nemůžeš prát je to super, nebo taky na noc, ale nemohla bych je dávat pořád po té co jsem si přečetla co všechno obsahují.

Mirusch
o váze řekla že musí pít nějaký speciální rehydratační drink, jenže je to tak hnusné že to prostě do něho nevpravím...už prášky mu dáváme tím způsobem že ho manžel svírá a násilím mu je dáváme do pusy....kadí o trochu mín tak snad už to bude brzy konec..

finfrle
1. aug 2010

Krasny den!
Vcera mi bylo dost mizerne ani na farmu jsme nejeli...
Vecer me palela nekolik hodin zaha a nic nezabiralo.Nastesti jsem to pekne zaspala ani nevim jak rychle 😅
Vzbudila jsem se o pul druhe a do pate jsem cumakovala a pak uz jsem nezabrala vubec ale naladu mam super.CItim se fajnove.Mala si kope a mela jsem o ni i sen 🙂 byla tak malinkata jeje
Trochu vysvitlo slunicko to je nejspise duvod,proc mam lepsi naladu 🙂
Mozna kolem druhe pojedeme na ty kone 🙂 moooc se tesim.Mm se z toho chce vykroutit ale to mu neprojde 🙂 😎
Dnes mam velkou neznamou co uvarit,zvazuji domaci pizzu ale jeste nevim nevim co nakonec bude.
A jak se mate berusky?

@ivanajelinek Koukam,ze jsi mela moc fajn a pohodovy vecer! 😉 To jsem rada,ten salatek zni moooc dobre,ja ted krevety nejim 😒 pry morske plody v tehotenstvi nejsou moc zdrave ale vis ty co tobychom nemohli uz vazne nic 😉
Jak se ma maly v brisku a jak se citis?

Schnucki kdepak mame sipkovou ruzenku??? 😉
Barbor no tak co to je to bude ale velky cerny puntik,si pisu! 😀
@meleri Jak se dnes citis,co podnikate?Hlavne mirne jasny!Te musime ohlidat jsi az moc akcni 🙂 a jak je malemu lepe?Snad ty leky co dostal zabrali,bobek malinky!Ty uz jdes tedkom k lekari,ze jo!?

@yarden Super,ze uz jsi zpet 😉 CO to bylo za brani krve,vysledky ceho?YDrzim pesti at je vse vporadku!
A jak jsi si uzila volnicko?

ivanajelinek
1. aug 2010

@finfrle ahoj.... 😉 Je mi dobre, akurat varim pomalinky obed...bude klasika hovädzia polievka (vyvar so zeleninkou a slizikmi) a dnes budu klasicke rezniky a k tomu neviem...Asi opekane zemiacky a ryza...A Mozno upecem aj nejaky pernik.Len nemam ziadnu polevu navrch.mozno dam len marmeladu a kokos...
@meleri takze malemu este neni moc dobre, ze? Prajem nech sa rychlo uzdravi 😉

finfrle
1. aug 2010

@ivanajelinek Na pernik je paradni jen citron s cukrem,osvezujici poleva 😉
Koukam,ze jsi jako vcelka 🙂
Ja zatim nevim asi vyhraje ta pizza,kyne jen pul hod a asi udelam vice druhu at je navyber.Kousek jen jako cesnekovy chleb,syrovou,sunka a olivy a mozna ananas,kouknu co da lednice 🙂

meleri
1. aug 2010

Finfrle,

ajaj tak to je nic moc to pálení..ani mlíko ti nepomáhá? fakt nevím co na to, znám akorát ten GAviscon. ale taky nic moc...
tak pizza je super, to si pochutnáte!
a užijte si odpoledne,at vám to počasí vydrží!

mě bylo včera taky celkem blbě, ale ze zácpy....budu to muset začít řešit, bohužel mi to zase začlo. malý pořád kadí, cpeme do něho ty prášky, snad už to zabere.
odpoledne jsme chtěli jít k prababičce a na pout, ale nic dlouhého, hlavně tam jedem bo musím vyluxovat auto.

ivčo
co jsou rezníky?

já udělala rýžový nákyp, kvůli malému, ale manžel to nechtěl jíst, tak je hlady... 😝

yarden
1. aug 2010

Ahojte kocky...

Vcera som zaspala ako sipova ruzenka... Rano som sa zobudila o 6 hladna ako vlk a isla som si po juice a venceky, co som si doniesla. Zjedla som ich v polohe lezmo pri PC a potom som zaspala do 9. Ale aj tak sa mi stale ziva. To teplo a vlhko mi nerobia dobre.

@finfrle Prvu krv co mi brali boli tie PAPP-A testy a v piatok pred odletom este na Downov syndrom. MYslela som si ze to robia naraz, ale asi kazda nemocnica ma iny system. Pri prvej krvi mi robili aj NT UTZ. Vysledky budu buduci piatok.
Na morfologicky som objednana na 3.9. tak opat poletim domov na chvilu... A vychadza mi to tak kazdych 5-5 tyzdna na lietanie. Este ze ten doktor je taky zhovievavy...
A doma to niekdy nie je dovolenka. Len sa clovek stale nahana po rodine a navstevach, plus vybavovanie papierov, co za tri mesiace prisli a podobne. Ale pohodicka.

A vy ostatne ako?

meleri
1. aug 2010

yarden,
kde ty vlastně žiješ?

finfrle
1. aug 2010

@meleri Nevim jak z ni bude nadseny manzel uz dloooouho jsem ji nedelala.
Ti chlapi jsou hrozni co 🙂 rozezrani 😀 muj musi snist co udelam ale vetsinou se domluvime.
S tim malym to je mi lito ale snad uz bude lepe!
A auto at vysaje manzel ne ty!!! 😉

finfrle
1. aug 2010

@yarden Tak to je parada pak dej vedet jak dopadli ale urcite vse bude ok 🙂