Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
20. sep 2010

Tak babule sme doma!stolicka super a este k tomu mi dala zadarmo satku na nosenie!tak som bola prekvapena!a potom sme s mm isli cez cast viedne kde sme byvali pred4rokmi a chodili sme tam do jednej restiky...v lete sme tam chceli ist ale bolo zatvorene...a dnes bolo otvprene!!!tak som si po 3rokoch dala vyprazane melanzani plnene sunkou a syrom!mnaaaam
Takze uplne uzasny den idem sa osprchovat a sup do postele 20.15mi zacinaju serialiky juhuuuu

ivanajelinek
20. sep 2010

@barbora87 Ahojky.A aku satku ti dala? ja mam tiez jednu doma, ale neviem ci si na to trufnem 😝
No krupicu si chcem aj ja dnes uvarit...Nemam doma ziadnu cokoladu a kvoli jednej cokolade sa mi nechcelo ist do obchodu, tak bude asi krupica 😀

barbora87
20. sep 2010

@ivanajelinek hmm no musim pozret este aj v krabici a s navodom mi to dala...len ten motiv nic moc :( ale neva aspon vyskusam a ked bude dobre tak budem pouzivat a ked nie tak nie...musim pozret zajtra ze co to presne je
Hmm krupicu mnaaam nerobte mi take chute 🙂

meleri
20. sep 2010

finfrle,

jo letí je to sranda jak rychle...ale já budu fakt ráda až to budu mít za sebou to těhotenství...
taky zbožnuju krupici....dneska sem si vzpomněla na tebe, dala sem si taky kakao společně s malým....

tak přeju pěkné sledování!

jo holky, jinak sem fakt štastná, malý začal opakovat slova, sice to má kolikrát daleko do originálu, ale prostě aspon se už snaží..dneska pořád opakoval "klokan" a "trojkolka" "kakao"....věci na "k" mu fakt jdou....🙂

kde ste kdo....

finfrle
20. sep 2010

@ivanajelinek tak koukamze jsi ok 🙂 to mam radost a odpocivas?!Ja mela chut na krupici a nakonec jsem sezrala manzelovi tunakovku co mohl mit i na zitrek 😀 ale ze si posmaknul,rikal,ze uz dlouho ji jen salam a sunku a ze prijemna zmena.Tak mu ted par dni budu delat pomazanky.
Noc je jeste mlada teprve pul osme u nas tak si mozna dam i tu krupici 🙂 tu jsem nejedla roky!

@barbora87 se zastav dame pyzamkovou krupici 🙂

@meleri je super ze se maly rozmlouva 🙂 jen si to tehu uzij ale hlavne at ho mas pekne!!!!!

ivanajelinek
20. sep 2010

@finfrle mne sa akosi neda odpocivat.Stale musim nieco robit. A na zajtra ma caka pekna kopa zehlenia 😝 A krupica uz spapana.Mnaaammm...

finfrle
20. sep 2010

@ivanajelinek se mas ale ze se ani s nama nepodelite no vazne 😝 😀 jste to s malyn snedli sami co 😀
Ja dnes neco malo posmejdila ale nic velkeho.Pradlo mi schne uz treti den 😝 ale kucharku mam napul prepsanou a jak uz jsem psala koukam od ctvrte na serial.Ted mam pauzicku po jidle a cajiku.

emily327
20. sep 2010

ahojte zienky, ako sa mate? My makame v byte od rana do vecera a nemam cas na nic. Stale nie sme nastahovani. ale uz sa to blizi. Dufam,ze v stredu tam uz konecne budeme spat a nastahujeme sa. Konecne sa mi podarilo nafotit postielku, tak vam pridavam foto. Uz som malej dnes zbalila veci ked pojdeme z porodnice. Len si nie som ista,ze ci mam vsetko co treba. A nemam sajn,ze co vsetko tam treba. Dostala som zoznam od lekara, ale snazim si to predstavit v reale,ze ked ju oblecu, ci bude mat vsetko. Co vsetko mate zbalene vy? Pripajam zopar foto postielky 🙂

ivanajelinek
20. sep 2010

@emily327 Ahojky...No super, ze uz budete nastahovani.Ale moc to ty neprehanaj 😉 Ja som zbalila viacej veci, ze keby nahodou sa pogrcka alebo nieco.Ale tu si ze vraj obliekas sama male...Tak som zbalila 3 dupacky, 2 bodycka, jednu taku bavlnenu kosielku, 2-3 take tenke kabatiky, taky tensi flisovy overal, ciapocku, ponozky, tenke rukavicky, no proste ja radsej viacej ako ma potom mm stresovat. Este som zobrala aj zavinovacku do autosedacky a asi zoberiem aj deku.Ved auto uvezie.A inak sa msas ako? Mna dneska zasa chytili teraz vecer take krce zvnutra stehien a tie triesla ma hrozne bolia.Ale len ked stojim na mieste. Mozno je to aj tym, ze uz neberiem magnezium. Asi si pojdem zajtra este kupit...

finfrle
20. sep 2010

@ivanajelinek Ivanko magnesko se od 36tt nesmi i schnucki to psala,ze to brzdi kontrakce!Ty trisla je to,ze maly uz tlaci hlavickou dolu a roztahuje se panev ale magnezko neber se zeptej hebamme!!!

@emily327 no jo krasa uz jen to mimi dovnitr 😉

mirusch
21. sep 2010

Ahojte 😀 Ja tu uz hodinu strasim. O chvilu ma pridu vyzdvihnut 😕 Tak sa ozvem asi az zajtra. Zatial nerodte, nech mi to neujde 😀

zuzka11
21. sep 2010

I ja preju dobre ranko ahned me teda na zacatek vydesilo, kolik vy toho za den napisete, to nevim, jak mam stihat 😀

Miri - moc si uzij vylet!! a pak koukej poreferovat, oki?A prekladu se neboj, das tos prstem v nose....

Blondy - super fotky, diky...ja dam nejake tygra, jen asi stejne jako mam na FB, Miri neva?

ivi - Mg fakt do 36, pak uz je zbytecne, vim to na 100% 😀

Finf - ja jsem takovy privazek, kdyz jsem sem chodila, zila jsem v DE, ted jsem zpatky v Praze......a druhe...hm, tak snad za rok zacneme s vynechavanim vecerni televize a zacneme "neco" delat 😉 😀

Blondy - hm...uvazuju o praci....1.10 nastpuju 😀 Holky, drzte palce, musim a uvidim, jak to budeme vsichni zvladat......

zuzka11
21. sep 2010

I ja preju dobre ranko ahned me teda na zacatek vydesilo, kolik vy toho za den napisete, to nevim, jak mam stihat 😀

Miri - moc si uzij vylet!! a pak koukej poreferovat, oki?A prekladu se neboj, das tos prstem v nose....

Blondy - super fotky, diky...ja dam nejake tygra, jen asi stejne jako mam na FB, Miri neva?

ivi - Mg fakt do 36, pak uz je zbytecne, vim to na 100% 😀

Finf - ja jsem takovy privazek, kdyz jsem sem chodila, zila jsem v DE, ted jsem zpatky v Praze......a druhe...hm, tak snad za rok zacneme s vynechavanim vecerni televize a zacneme "neco" delat 😉 😀

Blondy - hm...uvazuju o praci....1.10 nastpuju 😀 Holky, drzte palce, musim a uvidim, jak to budeme vsichni zvladat......

zuzka11
21. sep 2010

Emily - kraaaasna postylka, faklt super...

meleri
21. sep 2010

dobré ráno holky

snad ste se vyspaly doružova jako já...dneska mě nečeká nic zvláštního ale už se těším na další dny kdy každý den někam pojedem atd...

Emily
moc krásná postýlka, jak pro princeznu, je super... 😵

ivanajelinek
21. sep 2010

Dobre ranko 😉 Praveze ja som sa pytala aj hebamme aj mojej dr.-ky a tie povedali ze mam brat magneziu stale. Ze to mi neublizi. Je pravda ze uz ho asi 2 tyzdne neberiem, a odvtedy tie kontrakcie aj to tahanie je naozaj silnejsie... no 100 doktorov-100 roznych nazorov, ze? Takze ho uz nebudem brat teda. Vcera som si dala este sumive magnezium, to hadam neni az take hrozne, nie?A inak musi sa brat magnezium alebo nejake vitaminy aj pocas kojenia?

ivanajelinek
21. sep 2010

takze pridavam foto mojho bruska 😀

blondynka400
21. sep 2010

@finfrle no mohly bychom začít 😀 😀

blondynka400
21. sep 2010

@zuzka11 a na plný úvazek? 😕 Já tedy mám něco jako částečný, zabere mi to tak 3 hodky denně a dělám doma a i tak je to doclea síla...
@ivanajelinek magnézium stále? To je totální nesmysl. Od 36tt se v žádném případě brát nesmí, je to příčinou přenášení, nemusíš pak cítít kontrakce a dokonce ani pak díky tomu nemusí být. Prosímtě v žádném případě ho neber!! 😉
Ještě jsem nesylešla, že by tohle nějyký doktor vypusul z pusy, za to bych osobně brala diplom 😠
V době kojení nic brát nemnusíš, nejleší je správná výživa, to úplně stačí a hlavně hodně bílkovin 😉
Jinak pěkné bříško 😉

finfrle
21. sep 2010

@mirusch Ivanku ti ohlidame aby nezacala bez tebe 😀

@zuzka11 vynechavani televize rikas jo 😅 😀 to se mam na co tesit 😀 😀 😀

@ivanajelinek Ahojky to mas pravdu kazdy rika neco jineho.Ja se docetla na vice strankach i knizkach ze od 36 by se magnezko nemelo a treba by se mel zacit ten casj z maliniku a pod...
Co se tyce vitaminu pri kojeni,tady se prodavaji vitaminy pro kojici matky.Taky Gravimilk je vlastne o vitaminech a latkach co pri kojeni potrebujes..ale mozna se zeptat nasi studnice vedomosti Blondy 😅 😀
Ty jo brisko uz je dole no parada...kdy mas termin a dalsi kontrolu??

@blondynka400 No radeji zadarmo 😀

finfrle
21. sep 2010

@blondynka400 ani nestihnu docist a uz jsou tu rady 😉 tak to ma byt hihi

Vyspala jsem se zase malo a na nic,nejak mi to astma zacina delat dost velke problemy ale snazim se nepouzit sprej na zachvaty co me ted dost prepadaji v noci.
Krece v panvi vazne hnus ale co nadelam,ze 😝 😅 Jen diky nim se zacinam bat toho dne kdy to prijde 😝
Vcera na tu kasi nekonec nedoslo,manzel mi udelal plnou misku jogurtu s broskvi a rohlik,takze chut na neco jineho zazehnal.
Holky predstavte si,ze vcera mi pomalu vyhuboval at se nesmeju,ze moc trepu s malou a dnes zase at dycham jen do plic a ne do bricha(coz ted stejne ani nemuzu) 😀 on se o to bricho nejak boji 😀 no mam doma prcu se tomu smeju jeste vic.

blondynka400
21. sep 2010

@finfrle no dobře, ale jeidně, že jste to vy 😀
Já už jsem odpověděla, já jsme proti syntetickým vitamínům a minerálům, když jíš normálně pestře, je to aboslutně zbytečné, většinu tělo stejně nevstřebá a vyloučí a pak bohužel ještě brání ve vstřebávání přirozených vit. a stop. prvků z normálních zdrojů... 😉

blondynka400
21. sep 2010

@finfrle náhoda 😀 😀

finfrle
21. sep 2010

@blondynka400 Dekujeme uctive 😀
S vitaminama mas pravdu,prijde mi ze vsichni strasi s tim,ze ovoce a plno veci behem kojeni nemuzes a tim padem se ani tech vitaminu do tela nedostane ale jak pises zalezi na tom co papas.Kdysi jedli maminy vsechno a deti rostli normalne tak nevim co to je zase dneska za modu.Uvidim az sama budu kojit.Zatim si zadne vitaminy nekupuji...

blondynka400
21. sep 2010

@finfrle ono to není až zas tak horzný, co při kojení nemůže, tedy možná tak první měsíc, pak je dobré začít pomalu zkuošet nové věci, pro mimi je to důležité.... Takže z ovoce a zeleniny jsem pak jedla vše, krom asi do 5 měsíce jsme vynechávala citrusy. Teď už jsem úplně bez omezení, jím občas i lehce pálivé jídlo a žádný problém. Jediné co opravdu vynechávám je česnek ten je fakt špatný...

ivanajelinek
21. sep 2010

@blondynka400 Dakujem. ved uz ani to magnezko 2 tyzdne neberem.Takze vlastne pri kojeni hlavne vela mlieka, jogurtov , syrov a tak pod., ze?
Ja som sa pustila do zehlenia. Ale poviem vam, ze sa mi hrooozne nechce 😠 Ale musim, lebo sa to nakopi a potom to uz nedozeniem... 😀

finfrle
21. sep 2010

@blondynka400 jak je to s kojenim v tom mam chaos kojit jen z jednoho prsu a druhe odstrikat nebo z obou a pak odstrikat zbytky z obou?

finfrle
21. sep 2010

@ivanajelinek To ti nezavidim ale je to i urcity relax ne!? 😉
Uz to mas zapar!Me naskocil novy tyden jeje 😨

blondynka400
21. sep 2010

@ivanajelinek já jsme žehlila včera večer, taky se mi nechtělo ale musela jsem 😅
Jojo, mléčné výrobky jsou potřeba kvůli vápníku, pak hodně maso,ale i kvalitní sacharidy, těstoviny, rýže, brambory. 🙂
@finfrle žádné odstříkávání. Prvních 14 dní by si měla kojit každé kojení z obou, pro dobrý rozvoj laktace. Pak je ideální jen z jednoho a další kojení zs z druhého a střídat to. My jsme někdy po první měsíci jeli z obou, s tím že jedno vypila úplně a druhé částečně, je to hold kyselina no 😀 . nově se říká, že ani tento model není špatně, záležé kolik máš mléka, jak žravé mimi je a co vám oboum vyhovuje.
Ostříkávat pouze v případě, že si chceš mléko nasyslit na horší časy a nebo pak v případě, že je narušen přirozený cyklus nabídky a poptávky... 😉
Žádné zbytky odstříkávat nemusíš, zbyky v podstatě nejsou, to si mimi vypije při dalším kojení.... 😉 Hlavně třeba budeš dobrá kojný, ale myslím si, žep otom, co mimi dopije toho z prsu odávačkou uř moc nedostaneš. Sebelepší odsávkačaq ti nikdy nevezme tolik jako ústa miminka 😉

emily327
21. sep 2010

Ahojte, dakujem za pochvalenie postielky 🙂 Vcera som padla od vycerpania a celu noc som nemohla spat, bolela ma dost hlava. A aj rano ☹ Ale moj drahy mi rano namasiroval krcnu chrbticu alpa kremom a preslo to. A dnes som si dala po prvy krat slabulinku kavu pocas tehu, hrozne sa mi toci hlava. Rozhodli sme sa,ze uz dnes balime vsetky veci od svokry a ideme uz byvat do nasho, lebo ja som uz hrozne ale hrozne unavena z toho chodenia hore dole, tak sa nastahujeme a pomalicky budeme pocas dna vybalovat. Uz toho nie je vela a bude to urcite lepsie pre mna. V noci som mala taky krc v podbrusku,ze som myslela,ze uz porodim ☹ Ale bola som tak hrozne unavena,ze som rano povedala priatelovi,ze to takto dalej nejde. Cele dni som na nohach a makam a keby to na mna prislo, tak ani nebudem mat silu porodit malu, lebo uz teraz som fest unavena. No tolko od nas. Inak pohoda, Zajtra idem do poradne. Uvidim co mi lekar povie. Zatial je vsetko ako ma byt 🙂 Tesi ma,ze mi lekar stale vravi,ze to bude lahky porod, ale uvidime ako to bude.

@ivanajelinek no asi je to vsade inac. Tu sa do nemocnice berie iba deka, plienky bavlnene, rukavicky, ciapocka, ponozky, jednorazove plienky, navlhcene vreckovky na ritku, to je vsetko pre babatko do nemocnice a potom z porodnice, tak to mam nejaky zoznam ale fakt neviem co vsetko, tak toho vezmem radsej viac, sestricky nech si vyberu ked ju budu obliekat z porodnice domov 🙂 A ako sa mas dnes? Inak tie krce mam aj ja a poviem ti,ze je to take silne,ze neviem sa pohnut z miesta, ked mi stiahne panvu a cele podbrusko.... ale to uz je asi normalne, kedze to uz mame za par 🙂 Inak mas polovicne brusko ako mam ja 🙂 Aj vies aky je malinky velky? Tesim sa,ze sa im podarilo maleho otocit, to je fakt skvele.

@finfrle ano ano uz len mala nam do nej chyba 🙂

@zuzka11 dakujeme cmuk

@meleri dakujem pekne 🙂

ivanajelinek
21. sep 2010

@emily327 Juj tak sa troska setri..ja som konecne dozehlila, a poviem ti, ze mam dost 😝 Teraz este nieco navarit, este asi aj povysavam a hotovo pre dnesok. Ked pride mm z prace, tak pojdeme asi nakupit, lebo mne sa samej po nakupoch uz nechce.
No tu pre babo do nemocnice nemusis brat uplne nic, len nejake veci pre seba a potom az ked pojdeme domov. Ale to nebudem brat hned, to potom nech mi mm donesie...Ja idem zajtra tiez na kontrolu k hebamme tak uvidime ci sa nieco zmenilo...
Ja som si povedala, ze sa nebudem nejak stresovat, jednoducho ked to pride tak to pride...Aj som si povedala, ze nebudem mat strach z porodu, ale to sa neda. Ked si na to spomeniem, tak mi neni vobec dobre.Neviem ci je to normalne, ale asi preto lebo vobec netusim, ze co ma caka. 🤐