Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
22. sep 2010

Ahoj
Se mi ohlasila necekana navsteva,tak jste meli videt,jak jsem nasadila rychlost jako trysko mys uvarila jsem spagety upekla babovku,uklidila cely barak i se dala doporadku at vypadam normalne,kdyz me tolik mesicu nevidela 😅 ikdyz stejne vypadam hrozne 😀
Manzel nastesti vysal a vytrel ikdyz to delal i vcera ale to vite at je to tu pekne hihi no jsem blazen 😝 😀 Ted uz jen na ni cekam...

finfrle
22. sep 2010

@barbora87 Hele nepremyslej takhle jasny!Zadne takove jestli by prezil nic se nedeje!Nektere zenske krvaci i do 9 mesice.Koukni na Eminku jak krvacela a lekar ji rekl,ze je to normalni po vysetrni a pod hlavne zadne vysilovani jasny!Maleho donosis normalne 😉

finfrle
22. sep 2010

@ivanajelinek Jsem rada,ze jse vse vporadku.Tak maly jim utikal jo 😅
Schnucki ke konci rikali,ze ma mala 4kg a nakonec porodila 3,6 takze klidek snad to bude ok.Brisko mas malinke alespon me tak prijde ikdyz na tom nezalezi.
Maly se ohlasi az bude chtit ale je fajn,ze jsi vklidu 😉 Kdypak mas presny termin porodu?
Tady je pod mrakem a sem tam prsi 😒 takze nic moc.Jen me to stve kvuli pradla,protoze pak schne i nekolik dni.Zatim netopime doufam az zacneme bude to schnout rychleji.

Meleri to ja na zeli nejak chute nemam ani nemela.Tady je fajn,ze jsou polske kramy.

V sobotu mi mami posila balik pres tu prepravku,tak si rovnou udelam i od nich nakup 🙂

barbora87
22. sep 2010

@finfrle poviem ti vcera som fakt dostala bobky...ale maly kopal a vytrcal sa tak ma to uklzdnovalo...je to fakt hrozny pocit ked nevies co sa deje...dnes len lezim ale je mi nejako zle...teraz som sa ale napapala uvarila som si parky tak bude dufam lepsie...
Volala som dr a hovorila som so sestrickou ze mam ked mi v labaku nepovedali ze mam ist k dr tak mam len vysledky priniest ked pojdem zase k dr...tak budem trochu obmedzovat cukor a za2tyzdne idem k dr zase na odber
No a za to vcera povedala ze to moze byt ze sa z maternice nieco uvolnilo...dokial sa to nezopakuje tak ok...

Mam sa stretnut s 2koleginami ale nejako sa mi nechce...nemam naladu :(

finfrle
22. sep 2010

@barbora87 hlavne klidek nic to neni urcite!Radeji teda lez a odpocivej jestli se necitis.Kamosky muzou prijit za tebou domu ne a muzete jen sedet a kecat a kdyz neni nalada tak neni se kamosky nezblazni!
Bude dobre vazne 😉

barbora87
22. sep 2010

@finfrle no ja si fakt myslim ze toho vcera bolo na mna vela...tak skusim naozaj viac oddychovat...

finfrle
22. sep 2010

@barbora87 😉 😉 😉 spravne!

Mirusch snad jsi ok...ani radna.Zase makas co pracante!

Emilka ma toho jooo vazne hodne,dnes sla na kontrolu k lekari.

finfrle
22. sep 2010

Predchvili prisel balik 🙂 mam doma pumpu i vlozky do podprdy uz je to vyfocene.Vecer hodim foto.
Opatrujte se M.

barbora87
22. sep 2010

@finfrle co ma napadlo ci nemamzapal obliciekalebo nieco...no uvidim...bude dobre a keby nieco mm poleti so mnou do nemocky...
Tak pozdrav emilku a nech da vediet co u dr

blondynka400
22. sep 2010

@finfrle jojo, já jwsem en košík taky vzala a odnesla tam kam jsem chtěla, take když se mi to hodilo, byl v kolíbce, když ne, tak jsme si jí odnesla kamkoliv po bytě..
@barbora87 jojo, dokázal by přežít, neboj. 8 měsíc je nejhorší, protože to dozrávají plíce a když se ten proces přeruší, pak se to blbě nastartovává a děti mívají hodně dýchací potíže... Kdyžto když se narodí koncem 7, tak ti před porodem píchnou kortikoidy na rychlé dozrání, porod se minmálně 24 hodin pozdrží a je relativně vše ok. Takže i když je to paradoxně dřív, mimi má nižší porodní váhu, pro jeho další rozvoj je to většinou lepší, lale existují vjímky. Od 30tt není problém, aby mimi přežilo..

yarden
22. sep 2010

Caute babulky...
Som v pohode, len som trosku viac busy za PC. Zbezne si Vas prezriem, ale nestiham nic napisat...
Malinky si kopka, to ma naplna stastim...

@barbora87 A ty radsej len relaxuj. Urcite to nebude nic vazne. Nestresuj. SKodis malinkemu. Relax, ukludni si nervy cokoladkou 😀

@finfrle Ty si sikovnica a rychla. JA sa uz druhy den chystam upiect bublaninu, ale ako furt sedim pri PC a pracujem, tak potom sa mi uz nechce.

A Ivi, super, ze malinky v brusku je aktivny. Este sa mu asi vobec nechce ist na svet do zimy...

Opatrujte sa.

barbora87
22. sep 2010

@blondynka400 aha no dufam ze sa mi dopecie v brusku lebo by som sa zblaznila pozerat na takeho mini cloviecika v inkubatore...

@yarden dnes sa skoro nehybem a pravdu povediac ani nemam silu...no kvoly tomuvysokemu cukru v moci sa nechcem cpat sladkym ale rozmyslam ze si dam zlate oplatky...
Jeee super ze kopka 🙂 si to uzivaj!
A inak vsetko ok?

blondynka400
22. sep 2010

@barbora87 určitě, proč by lezl ven dříve.... Ty miminka v inkubátorech jsou vypadají hrozně,i když mají třeba 2kg, jsou to takový zajíčci. Asi bych se zbláznila, kdyby se mi něco podobného stalo.... I když já kdyby se mi narodilo dříve než v 30tt, tak bych nechtěla, aby ho zachránili, myslím, že je to proti přírodě a málokteré mimi pak vyvázne úplně bez následků 😔
Ale fůj, o tomhle se vůbec bavit nebudem. 😝

barbora87
22. sep 2010

@blondynka400 no je to fakt tema o ktorej by sme sa radsej nemali bavit....by som mala len zase psycho myslienky...uz teraz si hovorim ze radsej poperem vecicky az po38.tt
Uz som asi prisla na to preco su dni a netesim sa...
Ja mam proste strach si vybudovat vztah k malemu lebo sa bojim co ked nieco sa stane...

ivanajelinek
22. sep 2010

@barbora87 zapal obliciek urcite nie. To by si mala ine bolesti...Aj keby ze ides na toaletu.Ja som lezala v nemconici s jednou tehulkou a ta mala zapal obliciek, a ta mala ine bolesti. Hlavne klud, ked to bolo len jeden krat tak to urcite nebude nic hrozne...A co ti povedal ten doktor na ten cukor v moci vlastne?
@yarden tebe tiez aksosi nabiehaju tie tyzdne 😀 Praveze je tu teraz tak krasne, babie leto, no nemoze uz vyliezt? 😀
ja som aspon pozmyvala podlahu a pojdem zachvilku varit...
pridavam foto...40tt

ivanajelinek
22. sep 2010

@barbora87 no ja si myslim ze ten strach budeme mat ako rodicia asi uz stale...Ty si presne ako ja. Tiez som sa cele tehu obavala a aj teraz. Ale musime sa jednoducho z toho tesit 😎 Robime si to len a len horsie ked myslime na take veci, nie? 🤐

blondynka400
22. sep 2010

@barbora87 takhle to nemůžeš brát. Člověk musí myslet pozitivně. Ale je fakt, že já jsme začala nakupovat až koncem 7 měsíce, do té doby jsme neměla koupenou jedinou věc. Věci připravení jako vyprané a tka jsme měla až v tom 9 měsíci. A myslím, že to tak stačí, ale každý jsme jiný... 🙂

@ivanajelinek jsi krásná těhulka 😵 Tedy alep odle té fotky co jsi posílala předtím jsme myslelal že má menší bříško, tady na téhle máš pěkný buben 😀

ivanajelinek
22. sep 2010

@blondynka400 No ved aj doktorka mi dnes povedala ze mam ale poriadne brusisko 😀 Ale ja som rada tehulka. Mne bude za tym brusiskom aj smutno... 😀

barbora87
22. sep 2010

@ivanajelinek jeeee ivi si krasna tehulka!!!
Aha no vdaka bohu to sa mi ulavilo...lebo som si povedala ze tie bolesti v krizoch ze by s tym vsetkym mohli nejako suvisiet...no len ze mam vysledky priniest mi povedala ta na empfang...tak za2tyzdne idem na odber k dr tak to zoberem...
No ten strach je fakt hrozny...proste mam strach z toho vsetkeho...

@blondynka400 no ja sa len bojim ze v 9.mesiaci nebudem vladat...uz teraz mavam bolesti krizov ze sa niekedy nepostavim...no uvidim ako sa budem citit

mirusch
22. sep 2010

Ahojte babule.
@finfrle Jasne, ze dneska pracujem, ako vzdy - muzeum 😝 Ale aj keby som mala zehlit, obavam sa, ze dnes nerobim nic, iba vybalim ten velky nakup, co som si doniesla z C&A 😅 Nuz par veci, co som uz dlhsie chcela, som sa odmenila. Nuz ved som si vcera zarobila, tak coze.
A ty akoze mne nadavas, ze tolko pracujem a ty co robis, haaa? Tehotna, noha zlomena a lietas hore-dolu.

@ivanajelinek Dobra foto 😉 Clovece, na teba keby clovek pozrel odzadu, tak ani nevie, ze si tehu, stihla, iba brusko trci.

@barbora87 Nevymyslaj clovece 😕 Si v najlepsom poriadku, lepsie ani byt nemoze. Pozitivne, dobre? Lebo si zle veci zlymi myslienkami pritiahnes. Jasne?

Nebudem na kazdu reagovat, sorry, ak mi nieco uslo.
Vcera to bolo dost unavne, dost dlha cesta, plus 4 hodiny tlmocenia. No, chvalabohu som nevedela, do coho idem, inak by som sa potentovala 😀 😝 Takto som prisla, svet gombicka, pokecala som s ludmi (5 vyoblekovanych), bez toho, aby som vedela, ze su to sefi najvyssi a celkom dobre slo aj tlmocenie, aj ked o tej oblasti nemam najmensiu sajnu. Asi preto bolo dobre, ze som nemala nervy 😀
Skusam volat Schnucki, ale nedviha, tak to asi vzdam, ved ona sa ozve.

blondynka400
22. sep 2010

@ivanajelinek jojo, to ti věřím. Mně právě bylo hrozně líto, že i den pře porodem jsem nevypadala jako pořádná těhulka. Tedy bylo vidět že,jsem těhotná ale,podle reakcí okolí tak 6 nebo 7 měsíc. Tak mi to bylo docela líto, ale i tak jsem se s bříškem špatně loučila. Je to takový zlváštní, v jednu dobu ho máš a pak už jen prázdno, ale za to plno v postýlce 😀 😀

blondynka400
22. sep 2010

@barbora87 ale budeš neboj.. On pak mírný pohyb je lepší než se válet na gauči, to bolí všechno tím spíš... 😉

barbora87
22. sep 2010

@mirusch dakujem si zlata...niekedy je to fakt psycho
Jeee co si vsetko pokupila?prezrad!
No schmucki dnes rano pisala tu na koniku tak mrkni
Jeee tak to si mala trosku zmenu vcera

@blondynka400 no ja som taka ze niekedy nemam silu ist na zachod a mam zase faze co som plna energie ze beham po rebriku

blondynka400
22. sep 2010

@barbora87 tak vždycky využiješ té druhé fáze a v ní všechno uděláš 😀

mirusch
22. sep 2010

@barbora87 Viem, ze pisala, aj som jej pisala sms a aj skusala volat, ale nedviha 😝
A ty pekne pozitivne mysli a predstavuj si ako je vsetko v poriadku a tak.

@blondynka400 Ozi, som ti chcela pochvalit fotku, normalne som sa potesila 😉

blondynka400
22. sep 2010

😀 @mirusch to jsem ráda

yarden
22. sep 2010

@ivanajelinek Tyzdne mi letia, sa az sama cudujem... Zajtra je uz 23tt.
A vyzeras velmi dobre.
A ked uz chces aby maly vyliezol, kedze je pekne tak sup na babske rady... 😀 😀 😀
Dnes som sa stretla s ludmi, co ma dlho nevideli a ze ci som tehotna. Ze taky druhy treti mesiac? Boli prekvapeni, ze siesty.... Neverili...

Teraz som si po obede dala sladku pauzu s cokoladou. A to do tehu som ju nemusela.

mirusch
22. sep 2010

@barbora87 Ooo, co som kupila... Snoopy teplaky, 2 teplejsie tricka s dlhym rukavom, kedze som velmi zimomriva, maju take fajne, co sice vyzeraju ako obycajne, ale zdnuka fajne hreju, potom podprdu a upletove saty s rolakom 😵 Teda ja to take normalne nenosim, ale vyskusame 😉

yarden
22. sep 2010

@mirusch Ty si tiez na snoopyho? Ja velmi... 😵

ivanajelinek
22. sep 2010

@mirusch Takze bude z tebaä este aj prekladatelka? To je inak dobry job, nie? A mas pravdu, treba sa aj odmenit.
@barbora87 Tak keby ze to je nieco zle s tym cukrom, tak by ta nenechali cakat 2 tyzdne. urcite je vsetko v poriadku.