Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
24. sep 2010

@lusinda1903 tak do viedne to mas kusok🙂))

lusinda1903
24. sep 2010

@barbora87 hej hej no to je 🙂

mirusch
24. sep 2010

Ahojte moje, tu som a vitam @lusinda1903 😉

Schnucki - IP. No nadherne babatko 😵 A stastni rodicia 😵 Jaaj, tesim sa na vas o 2 tyzdne.

Ja dnes ucim a celkovo som nejaka vyflusana, neviem z coho, tak asi budem oddychovat. Teda, ked pozehlim.

ivanajelinek
24. sep 2010

Ahojte. tak som prisla od hebamme.Sem tam nejaka ta kontrakcia.tak ma pozrela aj zdola, ale som neni ani na mm otvorena...Vsetko zavrete 😀 Takze cakame.Zajtra chce urobit este poldnovy kurz, tak asi pojdem. MM ide pomoct kamaratovi so stahovanim, tak by som sa aj tak sama doma nudila.
Schnucki tak to je super, ze uz je dobre s kojenim 😉 Tesim sa s tebou...

schnucki
24. sep 2010

@barbora87 manza mi hned po porodu se slzami v ocich rekl ze je na me hrdy 😵 .... jinak kdyz opominu ty stresy co ma na zacatku asi kazdy, jelikoz nevis co a jak, tak je to uzasny pocit ... hebamme co tu byla rikala ze mala ji v pohode a ze ted bude mit jakoby doby, kdy bude vzhuru ... byla v zastoupeni, moje se vrati zitra tak ji budu volat aby se jeste na ty prsa podivala jestli je nadale vse v poradku a zeptam se jak je to s vazenim, aby jsme vedeli ze pribira ....

jinak ta potvora byla od 12:15 vzhuru, koukala, mrcasila sebou a zaspala az ted, tak doufam ze tak dve hodky spat bude ....

@mirusch dekujeme ... pocitame s vama 😀

@ivanajelinek ty mas datum terminu toho 27.9.? ... ono to pak muze jit rychle, neboj 😀 a jak se jinak citis?

schnucki
24. sep 2010

jooo a jeste jsem se zapomela pochlubit, ze ve stredu kolem 10h snidame, ja prave krmila malou a zvonek, tak sel manza otevrit a pta se me, jestli jsem nekoho objednala ... ja jako koho a v tom se v obyvaku objevila moje segra s nasima 😵 normalne jsem se v tu chvili rozbrecela ... byli tu asi do 5h .... super prekvapko

blondynka400
24. sep 2010

@schnucki tak vidíš, hlavně že je malá ok. Hele a tobě až doteď buď spala nebo jedla? 😕 Malá měla tedy hned už od narození doby, kdyby byla vzhůru, 2 hodinky nebyly vyjímkou... Ale je fakt, že ona je typ spíše nespavého miminka. 😝
Jo a koukala jsme na ty fotečky, moc pěkný, povedla se vám 😵 😵

schnucki
24. sep 2010

@blondynka400 ona fakt vetsinou jedla, byla treba 10min vzhuru protoze jsem ji menila plyny a tak a po kojeni usla ... ja z ni dneska nemohla jak byla vzhuru, jsem se dokonce i ptala jestli je to normalni 😀 .... vase mala je sidlo ... nase kdyz se rozciluje a ma neuveritelnou silu a furt macha rukama

dekujem ...

jinak mrknete jeste vsechny na email ... my jsme meli moznost nechat malou profesionalne fotit v nemocnici, tak mame i album na netu, jsem vam poslala kod a adresu na email ....

yarden
24. sep 2010

@schnucki AHoj schnucki, poprosim aj ja fotecky, please... 😵 Nech vidim malinku princeznicku.

Ahojte ostatne,
hlasim sa ze som OK, brusko si kopka,ale nestiham. Od rana do noci som za PC a pracujem. Ale obcas na Vas mrknem...

A vitam medzi nami novu tvar @lusinda1903
Drzim palce, nech sa coskoro zadari 😉 Nam sa po 5 mesiacoch.
@ivanajelinek JA uz som si myslela ze rodis... Sa mi snivalo, ze vidim maleho drobca a Teba ako si ho drzis v naruci 😵

emily327
24. sep 2010

Tak a uz mame vybaveneho pediatra. Dnes mi je fakt dost divne.... Uz nic nerobim budem iba sediet a mat vylozene nohy. Nejako od spodu citum divne tlaky a sem tam krce. Asi to uz dlho nepotrva, kym pride mala na svet. Nejako to citim,ze coskoro sa tak stane.

schnucki, to bolo fakt super prekvapko,ze vasi prisli 🙂

Ivana, tak to je divne,ze si este uplne zatvorena a nemas uz ani tyzden do porodu. Ja som otvorena na 1 prst uz od 8.mesiaca tusim. Ale neboj, mam tusaka,ze my dve budeme rodit v rovnakom case 🙂 Aspon to bude napinavejsie 😀

yarden
24. sep 2010

@emily327 Super, ze uz ste vo svojom. Tak si to uzivajte a uz len malinka Vam chyba...
A kde si hladala pediatra? Tam kde byvate teraz, alebo v rozne v BA?

ivanajelinek
24. sep 2010

@emily327 ja mam pocit, ze ma predbehnes 😀 Mna jak dneska hebamme vysetrovala zo spodu, tak odvtedy mam tiez take divne bolesti dolu. 😨
@schnucki no este 3 dni do porodu a nic 😀 Som rada ze je ti uz lepsie 😉

yarden
24. sep 2010

@schnucki Mala je nadherna!!! Krasne fotky. Je ako obrazok 😵

emily327
24. sep 2010

@yarden Pediatra mame priamo v rovinke kusok od domu. Takze sme sli k nemu. A mame sa ozvat, ked prideme z nemocnice a budeme doma. Tak som rada,ze uz aj toto mame vybavene. A ty si uz spat v Izraeli? My sme boli tak zaneprazdneni,ze som ti aj zabudla poslat cislo, aby sme sa stretli. Prepac moja 😉 A ako sa mas?

@ivanajelinek no to ja mam kazdy tyzden kontrolu zo spodu a vzdy po tom vysetreni hrozne bolesti v podbrusku. Ja som fakt zvedava ktora z nas porodi skor 🙂

yarden
24. sep 2010

@emily327 Tak to mate super, ze hned blizko domu mate doktora.Ja to zatial neriesim. V SR sme posledne boli len tyzden a opat zaciatkom oktobra priletime na tyzden. Mam 3D UTZ a cukor. A chcem ist konecne pozriet do AT kocik a nejake vecicky.
A kvoli cislu sa netrap. Ja nikdy nic nestihnem, ked som v SR...

emily327
24. sep 2010

@yarden Ano je to super, ze ho mame kusok, este som zvedava aky bude. Kociarik budes kupovat na sk?

emily327
24. sep 2010

Tak posledne farbenie vlasov v tehu mam za sebou 🙂 Dnes mi je fakt nejako divne, uz sa moc sledujem a po poslednej noci asi sa mi nebude spat velmi spokojne. Mam fakt tusaka,ze to bude uz coskoro.
Pripajam foto bruska 38+1

yarden
24. sep 2010

@emily327 No malinka uz asi coskoro vylieze von 😀 A mam pocit, ze mate rovnaku rohovu vanu ako my v SR... 😎
A kocik by sme kupili asi v rakusku. No uvidime.

ivanajelinek
24. sep 2010

@emily327 Ja sa dnes tiez tak citim. Mam akosi tlaky dolu, kazdych 5 min chodim na WC-ko a vzdy len par kvapiek ide von. A akosi mam tvrde brucho...Tiez sa az moc sledujem...A mas krasne brusko 😉
Ozaj a kde je dneska finfrle? 😕

meleri
24. sep 2010

emily,

aha ti iři ti jsou asi ožralí furt co...🙂 já si pamatuju v anglii, každý pátek a sobotu normálně bitky v ulicích atd...no jiný kraj jiný mrav...🙂)
tak to je super, to vám asi lezlo na nervy takový ruch, hlavně že máte ted klid! my po tom taky toužíme je tu celkem hluk....
neboj však to není naposledy a určitě budeš brzo toužit po dalším miminku a zase to přijde!
já se ti přiznám že mě to už ted podruhé tak nebere, teda zatím ne, spíš je mi to překážkou že nemůžu se Samsonkem dělat to co dřív, a tak spíš tak čekám že to už uteče....ale poprvé jsem se taky strašně těšila.....je to krásné....no možná ještě ted změním názor jak ucítím pohyby...to je pak teprve to pravé těhotenství! 🙂 měj se pěkně!

meleri
24. sep 2010

chudák Finfrle asi má problémy s tím šéfem... ☹

ivanajelinek
24. sep 2010

Babeny, na aku teplotu je najlepsie vykurit izby, v ktorych je mimi? Napr. izbu, kde sa bude prebalovat, spalnu, obyvku...

emily327
24. sep 2010

@ivanajelinek No aj ja mam tlaky dole a take krcovite a tiez chodim na wc kazdu chvilku a par kvapiek hm no vidim,ze to je asi v norme 😀 Finfrle dnes oddychuje, ale je v poriadku. Urcite sa ozve 😉 Volali sme spolu cez skype. Bola za sefom a u lekara na kontrole a je z toho dost unavena. Ale viac vam urcite napise sama.
Dakujem pekne 🙂 Je obrovske, fakt uz len porodit 😀 Pamatam si akoby to bolo vcera, ako nam posielala tesne pred porodom Janulka odfotene brusko a uz mam take aj ja 😀 Vcera bol spln, tak mozno preto mi bolo tak divne.
Uz pre maleho mate vsetko nachystane? Ozaj a ty mas odsavacku?

@yarden no vyzera to tak 😀 Ved uvidime. Priatel chce, aby prisla na svet 4.10. na jeho narodeniny,ze by to mal ako darcek 😀 ale nasa princezna sa prihasi kedy ona bude chciet, takze ja to beriem tak,ze ked pride pride, na datume nezalezi. Hej? No mozno mame rovnaku vanu, je super velka a pohodlna, da sa v nej super sadnut co je velmi pohodlne teraz ked som tehu. A uz mate vybrany model kociarika?

finfrle
24. sep 2010

Holky moje napisu zitra dnes uz toho bylo moc 😢 😢 😢 jsem uz vporadku.

ivanajelinek
24. sep 2010

@emily327 No ved to. Tod sme sa stazovali ze mame male bruska a pozri teraz 😀 Hrozne to ubehlo.Odsavacku nemam, tu ked v nemocnici vidia ze mas problemy s kojenim a musis odsavavt, tak tu ti predpisu na recept. Pojdes do zdravotnickych potrieb a oni ti ju na cely ten cas pozicaju. To by mali byt tie take elektricke ako sa pouzivaju aj v nemocnici. tak preto som ani ziadnu nekupovala. A teba tahaju tiez stehna z vnutornej strany? Lebo mna hrozne. Ale vsetko az vecer. Doobeda ked idem k hebamme, tak nic. Ziadne tvrdnutie brucha, ziadne kontrakcie, ziadne pichanie, tahanie, no proste nechapem. 🤐

ivanajelinek
24. sep 2010

@finfrle No aspon ze si sa ukazala a napisala. Uz som si robila starosti. Dufam ze je vsetko v poriadku.

emily327
24. sep 2010

@ivanajelinek Jaj pises mi z duse 😀 Ja ked idem k lekarovi, tak mi nic nie je a inak presne to tahanie stehien ako taky krc,ze? To mam aj ja ale to je asi normalne. Ja to mam niekedy aj cez den. A velmi mi puchnu chodidla a prsty na rukach. A sranda bola v poradni,ze ked sa ma lekar opytal,ze co nohy, opuchaju? Pocas vysetrovania zo spodu, tak sa kukol ako som ich mala vylozene a ze no vidim, ze nie a ja mu vravim,ze praveze ano. A on sa len zasmial a povedal, ze no to ste este nevideli moje 😀 😀 tak som sa dobre pobavila. Ale inak vsetko ok. Aj ty mas tie krce a bolesti v podbrusku? Ja fakt neviem ci to su uz tie kontrakcie alebo nie. Lebo ja mam silny prach bolesti a bojim sa,ze si to nebudem uvedomovat,ze uz zacinaju predporodne kontrakcie.... Ale to asi pocitm inac, no fakt neviem z toho mam strach, aby som neporodila doma 😀

ivanajelinek
24. sep 2010

@emily327 No akurat som nad tym rozmyslala, ze co ak na to neskoro pridem a nestihnem prist ani do nemocky 😀 No sem tam nejaky krc v podbrusku. A moj maly sa v brusku hrozne hybe, normalne ked vystrci nalavo nohu, tak to boli.Zasa ako vzdy vecer je aktivny...Asi ma pripravuje na to, ze sa po nociach nevyspim 😀
Tak jasa pojdem pomaly natiahnut. Uvidime co prinesie dnesna noc. Prajem dobru nocku...

emily327
24. sep 2010

@ivanajelinek inak ja mam odsavacku - zdedila som ju od svagrinej, je rucna, ale velmi si ju pochvaluje. Tak som rada,ze ju mam doma, clovek nikdy nevie kedy ju bude potrebovat. Jaj moja no ja mam presne to iste, v noci je aktivna az neskutocne mala. Zacne vecer a aj cez noc sa vrti v brusku. ja po vcerajsku mam fakt strach, ale neviem preco cez den ma to ani nenapadne,ze by som mohla ist rodit a stale cakam,ze to bude v noci 😀 ach jaj no uz nech to mame za sebou. Dobru nocku moja. Ja sa musim postavit a poprechadzat sa, malinkej sa v brusku cka :-/ pa pa

finfrle
25. sep 2010

Dobre ranko,uz se zlepsuji 4 hodiny spanku ale od ctvrte tu beham jako hrom 😝 😖 😀 Jsem vzdycky po ranu tak briblbla hruza.Nas capart se vcera vecer neuveritelne kroutil teda az jsem valila bulvy 😨 😀 takze predstava kde a jak momentalne je vlastne neni 😅 blize misto urceni je bricho 😀
Pisnu jak jsem dopadla s varizovanim u sefa,takovy rekap...predem upozornuji,ze jsem UZ v naprostem klidu.

Predevcirem mi zavolal vecer sef ohledne papiru,ktere jsem mu tam nechala...jak je spatne vypsal a taky kvuli dovolene na kterou mam narok...(co se dovole tyka,jen jsem napsala at mi zdeli kolik dni a kdy u konce roku bude vyplacet nic vic,ze ji chci a pod Ne,ne)
Rval po me do telefonu silene az jsem se pak rozbrecela a do toho mm ,ze ma sef asi pravdu,kdyz se tak brani.
Hned jsem si pripadla ublizena(hormony 😅) a plac uz nesel zastavit k tomu se pridali ze stresu silene ale silene bolesti v brisku.Manza me pak uklidnil dala jsem sprchu a resili jsme to do jedne v noci.Pak se mi omluvil,ze uz mu taky ruply nervy ale uvedomil si chybu a druhy den jsem dostala krasnou kyticku 🙂.Se mu ani nedivim.

Celou noc jsem nespala a to vazne ani hodinu v kuse,proste nervy zapracovali.Se muzes snazit sebe vic at se nenervujes a nerozrusis ale telu neporucis.
Mm rano vstal a jak jsem delala snidani tak me popadl a pustil veselou pisnicku aby me uklidnil a rozveselil a nutil me tu tancit 😀
Jeli jsme na kontrolu a ta dopadla dobre(tlak se snizil,moc ok,srdicko silne jen me dychani trochu pokulhava...) A na spanek a dalsi veci co me trapi v tehotenstvi si mam koupit lahev vina 😀 to je ale lekar co 😀 😀 😀

Pak jsme jeli za mym sefem a to bylo neco co me teda sebralo ale moc,malem jsem se pak slozila...
Dal mi obalku s udaji co jsem potrebovala pro materskou a v tom prilozil i sek za proplaceni dovolene,kterou jsem nevybrala pred nemocenskou.Jen mi tak tu obalku hodil a odesel.Tak na neho cekam a rikam mu,ze tu dovolenou vzit nemuzu,protoze kdyz jsem na nemocenske tak nesmim prijmout jine penize ani za dovolenou a on ze je to muj problem a ze ho to nezajima.Tak rikam,ze je to zakon a on ze je mu to jedno a rval na me teda silene,zvedal mi nad hlavou sve ruce jako by me chtel snad vyfackovat az se vsichni zakaznici i pracovnici koukali se sklonenou hlavou aby jim taky asi jedna neprilitla ....silene,otocil se a sel pryc.Tak jsem odesla bezeslova.Tam me mm uz videl a vyskocil z auta,jsem myslela,ze sebou seknu.Priste tam pry uz pujde sam a vyridi to se sefem on,kdyz nema uctu ani k zamestnanci a jeste v pokrocilem stadiu tehotenstvi.

Zajeli jsme na citizen info.,a socialku a nahlasili ten sek a podepsala jsem cestne prohlaseni,ze si ho nenecham vyplatit dokud budu na nemocenske.Takze ted cekam na jejich vyjadreni.
Jakmile mi schvali materskou mame kontakt na inspektora,ktery bude resit proplaceni zbyvajici dovolene,ktera mi nalezi za materskou...dela to okolo 900eu coz je dost a propadnout to nenecham!Tak bude jeste boj.

To byl jen ctvrtecni vecer a ptecni dopoledne 😀 si poctete hihi nicmene vcerejsi odpoledne,vecer bylo moc fajn.Sousedky me zahledli s mm venku jak jdu okolo nasi ulicky a jen se otvirali jedny dvere za druhyma 😀 a museli jsme povidat a na caj 😀 tak jsme obesli hned 3 baraky 😀