Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

yarden
27. sep 2010

Ahojte babulky...

IVI drz sa!!!! NEch mas rychly a bezbolestny porod!

Ja sa hlasim po jednom dni. Vcera popoludni sme isli na jednu prezentaciu slovenskeho regionu v IL, bolo to super. Citit kus domova, ludova hudba, tanecna skupina a slovenske jedlo. Len cesta naspat z Jeruzalema bola strasna. Noha furt na brzde. Osvietena som bola z brzdovych svetiel inych aut, az ma z toho boleli oci. Ja som zvyknuta hrat videohru a vcera to neslo 😠

@janulka04 Malinka je na spapanie. MA bozsky velke kukadla 😵
@finfrle Pls, aj mne receptik na mrvovy kolacik. Jedla som ho naposledy pred 10 rokmi... Ale chut nezabudnutelna. Sladky, kaloricky ale super.
A konecne ze sa rozhybal ten tvoj sef... Snad to nebude bouda, ako pises. MOzno mu fakt zavolali zo socialky a ako Ta najprv chcel oklamat, tak je mu lepsie ist radse podla zakona,m ako ho obist. To sa nevyplaca.

@barbora87 Opatruj sa pacientka. S krvou v moci nie je sranda. Zapaly poznam. NEzelam ani najvacsiemu nepraitelovi 😢

@blondynka400 Stastnu cestu domov. Idete sa schladit? xixixi

@emily327 Posledne upravy pred porodom? Este manikuru a pedikuru a mozes ist na to 😀

barbora87
27. sep 2010

tak babule hlasim sa som doma...
takze u obvodneho:
dr povedal ze mam velmi vela krvi v moci ale ziadne bakterie...jeho prognoza kamene alebo cysta...
poslal ma na utz obliciek a mocovych ciest...
hned som volala tak ze mam hned prist tak som bezala...
a na utz nic nenasli ziadne kamene ani nic tak si nevedia vysvetlit tu krv v moci....
a este take mnozstvo...
tak som bezala zase k obvodnemu a ze vo stvrtok mam priniest ranny moc a ked nebude lepsie mi chce dat antibiotikum...
volala som gynekologovi teda tej jeho asistentke a ona ze nemam urcite brat ziadne antibiotikum ze mam zbehnut k urologovi a co on na to povie na tie vysledky a ked on si nebude vediet rady alebo ked nieco najde tak s vysledkami ku gynekologovi ze on mi ked tak moze nieco predpisat kedze som tehu...

no slahne ma....este toto mi chybalo...idem teraz pohladat na nete nejakeho urologa

finfrle
27. sep 2010

@blondynka400 Prave ze stresem o mleko prijdes a tam bych nebyla vklidu a navic bych pred sedmouodesla z domu a vratila se az okolo pul pate a mezitim bych nemela moznost odsat jedine na nehigienickem zachode v praci a uchovat to tam je taky bez sance.
Socialka tu je ted na 9 mesicu a po ni je jako by socialka ale ta uz je jako omezena tim,ze hledas praci.Prakticky je to to same.
Jak jsem psala sedet doma tim jsem nemyslela nic nedelat.Je mi jasne,ze okolo mimiska behas a sama nevic co driv.Ja to myslela tak,ze rada se semtam pobavim s lidmi a docela me i ta prace bavila ale kdyz je sef vul...

@mirusch to jo honit holky nebudeme prece jenom maji toho ted nadhlavu 😉 hlavne at to Ivanka zvladne a schnucki taky!Ja nevim co sefa osvitilo ale radeji si dam na neho pozor.Ted pockam az ke kteremu datu mi uznaji materskou a ke konci roku si to necham proplatit a bude.
Nejak mam tuseni,ze chce provest nejakou zhovadilost,tak radeji opatrne.
@janulka04 koukam,ze jsi casto s holkama sama ale mate alespon mejdlo ne 😉 mala je vazne kocka!
S tim sedenim jste to spatne pochopili baby jedny 😀
@kleopatris ahoj uz jsem si rikala,ze se ani neukazes!Noha no dopadlo to tak ze byla zlomena.DOstala jsem specialni ortezu a ta to zafixovala.Bohuzel noha je stale slaba i po tech tydnech a kulham a mam omezeny pohyb.Stale je to dost bolestive ale ne jako predtim.Pres den to stahuji ale to vis...
Jak se ma malinky?

emily327
27. sep 2010

@barbora87 zlatino teraz vela vela tekutin, skus ten brusnicovy dzus na litre. To by mohlo pomoct. A kamene ( zo skusenosti z rodiny) sa daju vyplavit pivkom. Viem,ze vela ho vypit nemozes ale skus za malinky pohar denne. No antibiotika urcite nie, ak nemusis. Ale dufajme,ze sa to upravi, hlavne teraz musis byt v teple a nebehaj po vonku. Musis to vyliecit moja. Drz sa, neboj urcite budes v poriadku. Neboj bude to v poriadku. cmuk

finfrle
27. sep 2010

@yarden to jsem rada,ze jsi vporadku!Receptik poslu zachvilinku 😉
Ho pisnu sem at nemusim vsem do ip 😉
Mala se jo natahuje 😵

@barbora87 to jsou ledviny jj to jsem zazila i tu krev v moci.Mela jsem neznamou koliku ledvin a byla s tim 2tydny v nemocnici.Pomuzou ti opravdu brusinky rvi to do sebe!Kup juice a pit a taky urologicky caj!To te muze zachranit od antibiotik!!!Byt v teple a i vypit sklenici tepleho svetleho piva pomaha ale hlavne ten juice a a caj!!!
S tim si nezahravej vazne vim co rikam.V tomto jsem expert 😉

emily327
27. sep 2010

@barbora87 @finfrle urologicky caj sa pocas tehu tusim nemoze moja ☹

finfrle
27. sep 2010

@emily327 to nevim jestli se muze ci ne asi zalezi jaky a jake bylinky obsahuje hmmm 😕 tak moc tekutin urcite a i ovocny caj a treba hermanek ten je protizanetlivy tak snad i ten ale staci dost vody.Zapomen Barbor na bublinkove vody,cola ci fanta!

emily327
27. sep 2010

@kleopatris jaj no to nechapem ani ja. Boli sme sa prejst s priatelom a on,ze uz iba tyzden 🙂 A od zajtra mi bude hovorit,ze uz iba kolko dni a to ma fakt desi :-/ No ale raz to prist musi. Mam strach, ale verim,ze to vsetko zvladnem. Ako uz pisala aj schnucki, ani nie porod ma desi ale to,co bude ked prideme s malou domov.... Ci bude mala papkat, ako to bude so spustenim mliecka, ci jej to bude stacit, ci ju nebude boliet brusko... No toho sa bojim najviac ☹ Ale to asi kazda z nas. Inak nad touto otazkou ochrany po porode som uz rozmyslala aj ja. Ale ked budem kojit, tak asi nehrozi HAK. Hm no neviem,

finfrle
27. sep 2010

Ja na tu Ivanku tak myslim,ze bude mit skytavku i Schnucki jojo holky moje...hned jak bude mit Ivanka maleho v naruci budu myslet a hlidat Emilku 😀 no nezmar 😀 a ted jeste prihlidnout tu Barborku jeje
Mirusch pomoooc a Meleri ty taky!Yarden jeste,ze ty mas cas 😉

meleri
27. sep 2010

emily,

já ti držím palce at to nastopro zvládneš! a starost o miminko, je to zezačátku fakt těžké že to člověk neumí a má strach, ale určitě se dá! pokud možno určitě si vyžádej aby ti pěkně vysvětlili jak dítě dávat k prsu, co je špatně a co je dobře a ono to pak půjde, hlavně se nestydět, zvonit třeba 100x za den ale o to líp to pak půjde samo doma...HAK se dává i při kojení já jsem to ale nebrala když to u nás přirozeně nejde tak s tím zkušenost nemám....

emily327
27. sep 2010

@yarden ani nie upravy, ale ku kadernicke som sa chystala uz od prichodu na SK. Ale nejako vzdy do toho nieco prislo a aj problem bol najst lacne a dobre kadernictvo. A od minuleho roka od oktobra som nemala podstrihnute vlasy. A teraz ked som bola v tom salone, tak tam mali,ze aj kozmetika a tak som si povedala,ze si dam aj nafarbit obocie a vybavene. Vzdy som to robila, ked sme boli na Slovensku na dovolenke, tak som si povedala,ze ked si to dam teraz, tak uz dlho zase nepojdem. A na manikure a pedikure som nikdy nebola 😀
A ty sa mas ako? Ako prezivas tehu? Ozaj a co tak nejake foto bruska? Uz mate vybrane aj meno pre maleho? Ozaj vy sa chcete vratit na Sk este pred porodom alebo zostanete v Izraeli?

finfrle
27. sep 2010

@emily327 Prave jsem se dozvedela,ze znama co ma 5mesicni mimi tak prave zjistila,ze je v tom 😨 😨 😨 😅 pry je HA co se muze i u kojeni ale nevim nazev...

emily327
27. sep 2010

@finfrle jaj no ja cely den som myslou s Ivankou, boze mam pocit,ze rodim s nou 😀

@meleri ano? No tak to si ja urcite potom nasadim HAK. Vieme,ze chceme aj druhe babatko, ale urcite nie hned. A co poznam baby, tak prave pocas dojcenia otehotneli velmi rychlo. A to nemame v plane. A dakujem za pismenka. Ja verim,ze to zvladneme s malou. Ja myslim pozitivne, len v kutiku duse mam strach. Je to neskutocne velka zodpovednost za maleho cloviecika, ktory je odkazany iba na mna :-/

barbora87
27. sep 2010

no babule je to fakt na prd...a tak mam to serie ze stale ma musi nieco trapit....
joj no dufam ze budem skoro zase ok...
no mm mi priniesol tie dzuse ale poviem vam bleeeeee
teraz robim veceru spagety tak sa konecne dnes napapam...aj ked mi fakt nejako jedlo nejde...ale nalozim sa do vane a potom sup do postielky dnes idu zase nase serialiky tak sa budem setrit...
zajtra pojdem asi do mojej nemocky tam je urologia tak nech na mna mrknu...zajtra mam mat aj cvicenie ale asi nepojdem ked sa ledva hybem ☹
som z toho smutna ☹

finfrle
27. sep 2010

@barbora87 Zadna vana!Ta jen v pripade bolesti jinak nene zapomen holka!!!Ted vazne tyden vydrz!!!

emily327
27. sep 2010

@barbora87 moja neboj coskoro budes ok. Ten dzus ak ti nechuti, tak skus aspon po trosku denne. A hlavne vela vela tekutin moja. A to cvicenie odloz fakt, teraz musis byt co najviac v teple a oddychovat. Nesmies to podcenit. Ale to urcite prejde, neboj. Ja viem,ze je to neprijemne a este v tehu, ale hlavku hore moja, Musis mysliet na maleho v brusku,ze vsetko to ako to vnimas ty,ze citi aj on. Urob preto maximum aby si bola v poriadku a rychlo sa z toho dostanes. Psychika je velmi dolezita, ked je clovek chory. cmuk drz sa moja

meleri
27. sep 2010

emily
nevím jestli to jde úplně nazačátku ale vím že po půl roce po porodu mi to dr. nabídl...už v nemocnici se o tom zmiňovali že jestli chci atd....ale my máme problémy takže nic nemusím... já to chápu já se taky dost bojím porodu...myslím že se budu pěkně klepat ty poslední týdny... 😝

barboro
to je mi líto snad už bude líp! at se to už zítra vyřeší na urologii..🙂

barbora87
27. sep 2010

@finfrle no ked mna tie kroze bolia a jedine co mi pomaha je vana ☹

@emily327 no urcite ho budem do seba liat ten dzus....aj ked po troske ale skusim to...no cvicenie fakt odlozim lebo to tiez nie je najlepsie ked mam bolesti a este k tomu cvicit,,no proste som z toho vsetkeho smutna a maly sa dnes nehybe a cely den som nejedla nic sladke...tak si dam po jedle nieco sladke a bude mi dufam lepsie...

barbora87
27. sep 2010

@meleri no je to fakt otras ☹ este aj tehule musia takto trpiet a lieky mi nemozu dat tak neviem veru
keby som mala len bolesti ale este k tomu ta krv...

yarden
27. sep 2010

@emily327 No ja prezivam tehu celkom OK. Ziadne stresy, uzivam si to. Nikam sa neponahlam, vsak tu sa to v tom teple ani neda 😀
A co sa tyka porodu, no viac sa priklaname moznosti byt tu. No musim sa asi definitivne rozhodnut v novembri. Uvidime. Najviac by mi vyhovovalo zobrat si svojho doktora zo SR sem a mat ho cely cas pri sebe... A meno vyberame, je vela moznosti a definitivne asi vyberieme, ked maleho uvidime 😀
@barbora87 A mas brusnicovy juice? Je sice taky trpky, ale liecivy. A vyskusaj ak mas moznost, aj juice z granatoveho jablka. Je sice horkejsi, alebo trpky, ale ma vela vitaminu C a ak mas nejake bakterie, tak cecko ich rozpusti a vyplavia sa rychlejsie z tela von...

Od rana sedim za PC, cele telo ma boli a slzia mi oci.... Ale pisem a pisem. Len pomaly to pribuda a cas sa skracuje 😠

finfrle
27. sep 2010

@barbora87 ono takove velke prohrivani a jeste i v tehu neni dobre.Uvidis co a jak zase jak se citis.
Preji ti klidny vecer a uzij si manzela a serialky!Ja taky dnes budu jen odpocivat a koukat na serialky a myslet na Ivanku.

barbora87
27. sep 2010

@yarden no bakterie prave nemam to je to...keby boli balterie tak mam nejaku infekciu a vedeli by co robit...
no ten brusnicovy dzus mi mm kupil ale je bleee ale tak po troske sa budem nutit ho pit...
no uvidime...skusim zajtra toho urologa alebo pojdem do nemocnice kde rodim tam je tiez urologia

kleopatris
27. sep 2010

@emily327 lenze u tejto HA co sa predpisuje pocas kojenia ti mrcha dojde hned 😠 a este tak vselijako....to ja teda ee, este malemu narastu ciciky alebo co 😀 a neboj vsetko klapne, ziadna z nas nespadla z neba jak maminka 😉 a jak tak vidis s kojenim tu mala kazda jedna vratane mna (okrem blondy 🙂 ) problemy a ze male bude brusko boliet, to mozes mat skoro istotu 😀 kup si par flasticiek Espumisanu a bude po bolestiach 😉
@finfrle snad sa ti ta noha do porodu zahoji, neviem si predstavit rodit s jednou bolavou nohou 😖 inak malinky sa ma super len je trochu lenoch, resp.rozmaznana potvora 😀 on sa plazit nebude, sak ked zareve mama dobehne a poda 😀 ale podareny je, furt by som ho len maznala, ale jak uz je vacsi tak sa nechce dat 😝 uzivaj si kym bude malinka malilinkata a bezmocna 😀
@barbora87 chuda, rychlo sa vyzdrav!
@meleri a jak sa mate vy? uz som tak dlho necitala, ze neviem ani jak ti je 😒

mirusch
27. sep 2010

@barbora87 Moja, to je dost naprd, krv v moci, ale daj sa teda este pozriet a radsej preliec. Dufajme, ze to je "len" zapal a nie nic komplikovanejsie. Ten dzus si pripadne skus riedit s vodou ak ti nechuti. Ja ho inak milujem najviac na svete, skoda ze tu u nas nepredavaju Ocean Spray, ten je americky ci kanadsky, to len obcas kupim u americanov. Tie nemecke su velmi sladke. Alebo skus tiez v lekarni, tam maju aj koncentrovany brusinkovy sirup, to sa len na lyzicky pije. Ale musis preplachovat, aj 3 litre denne.
Urologicky caj v tehu nie!

Ivus sa stale neozvala. Boze, ja len dufam, ze to uz ma za sebou a len sa zotavuje, tiez sa tak dlho trapit, ach jo. Dam vediet, ked sa ozve, hned.

meleri
27. sep 2010

barboro,
ajaj krev, když močíš? to měla moje mamka to je prý z ledvin......tak co nejvíc v teple, snad to za pár dní přejde ale je to hrozná bolest je fakt blbé že ještě v těhotenství se tak trápit...:(

kleopatris,

je mi moc dobře, akorát mám strach hrozný z toho ultrazvuku z 20 tt...kvůli placentě...:(

barbora87
27. sep 2010

@kleopatris dakujem...

@mirusch no mne ten dzus vobec nechuti :((( no budem doma zavreta lebo je to fakt otras a citim sa uplne na hovno...
Urcite informuj ked ivi napise...myslim ale ze bud uz ma maleho pri sebe alebo teraz uz predychava tie silne kontrakcie...

@meleri a co brala mamina na to?

finfrle
27. sep 2010

Receptik poslan!

emily327
27. sep 2010

@meleri ty mas aspon vyhodu,ze uz si raz rodila, tak mas aspon predstavu,ze ako to bude vyzerat 😀 Ale pri druhom uz budem aj ja asi kludnejsia 🙂 Neboj ty to urcite zvladnes cmuk

@yarden no tak je dobre,ze si tehu uzivas. Aj ja si uzivam, ja sa uz tesim na dalsie tehotenstvo 🙂 A co ta fotka bruska?
A ake je v Izraeli zdravotnictvo?

@kleopatris ved ja verim,ze aj vy mi potom ked budu problemy s malou pomozete 😉 No s tou HAK to bude zaujimave ako to poriesim po porode. Ale poradim sa s gynekologom. Zase mi to pride divne brat HAK pocas dojcenia. Predsa su to len umele hormony a hoci v nizkych davkach ale predsa. Hm

@mirusch skus pls napisat aspon sms Ivanke, ci je v poriadku. Zacinam sa o nu bat ☹ Uz je to hrozne dlho.

@finfrle vdaka za receptik 😉

finfrle
27. sep 2010

Jeste dodatek k receptu jen projistotu...Krem delam jednoduchy a osvezujici.Zakysana smetana s cukrem a vanilkou!

meleri
27. sep 2010

emily,

právě že vůbec! Cís řez je jen operace....a předtím jsem měla jen slabé kontrakce takže ty opravdové fakt neznám....ale dík třeba to fakt půjde líp! 🙂

BArboro,

bohužel byla taky těhotná, a víš jak za komančů...ona se nachladila...právě mi to popisovala že jí tekla ta krev a že je to od ledvin..nic kroutila se prý 5 dní a pak to přešlo..:( jak dlouho ti to už trvá?