Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
12. nov 2008

teda vy jste se rozjeli 😕
koukam njonja, ze to s chlapama mame podobny, muj se taky pred dvouma rokama a neco rozvadel a nic mu potom nezustalo, jen starosti, takze u nas je to taky od nuly, a vek nehraje roli, my jsme sice jen 5 let od sebe, ale rozhodne nekoukam na vek

to je fakt, spojuje nas vic veci ne jen snazilkovani 😀 a to je dobre

Musim vam oznamit, ze jsem myslela, ze myleho pretrhnu vejpul, vola mi (uz je v praci) a ja, co dr povydal? No a on tam vubec nebyl, normalne zaspal, zapomel si naridit budik!!! 😠 😠 tak tam musi pristi tyden zase volat, no nezabili by jste ho? Takze musime na spg jeste cekat, ho snad zazdim

Jinak mi dneska psala kamaradka, ktery jsem schanela adresy na CAR v Praze, ze je tehotna, 😀 tak me to potesilo, ale i trosku zamrzelo, jako ze mi porad nic 😒

lenkove
12. nov 2008

snuckie
no teda, akoby som mojho videla: my sme vcera zazili nasledovne:
manzel: Pojdem do Berlina zajtra popoludni.
ja: preco?
manzel: ale, prespim u mata..
ja: no urcite, zase sa opijete a rootu nezacnes ani na obed! pojdes az rano!
manzel: to co ma toto znamenat?
ja: to, ze si doma dva dni a chcela by som, aby sme boli spolu.
manzel: dobre.. tak dobre...
o pat minut
manzel: jeeeeeeeej,. ja som zabudol, ved ja som sa na zajtra vecer dohodol s christianom na tenis! aj tak by som nebol isiel do toho berlina zajtra...

tak povedzte mi, o com teda bola nasa debata??? 😀 inak, take prikazy davam velmi zriedka, ale tentokrat sa mi akosi chcelo. asi som tusila o tom tenise 😉

mirusch
12. nov 2008

No to je teda sila s tymi chlapmi. Prelozit cez koleno a riadne dat po zadku 😠
Moj niekedy ani neviem o com rozmysla. Ideme niekam a ja potrebujem hodit list do schranky....Poviem mu to pri oddchode z domu a este znova po tom, ako nastartuje auto. Vyjdeme na ulicu a on ide rovno....A schranka??? zabudol som...Tak tomu sa hovori kratkodoba pamat 😠
Ale Schnucki, to by som ho fakt prerazila, ze zabudol na budik! Ach jo. A to siel na spg poobede? Lebo co ja viem, tak to robia len rano 😕

schnucki
12. nov 2008

😀 😀 to jo, prehnout a narezat

mel termin ve 2 hodiny, nevim jestli mu budou delat hned odber, nebo nejdriv mluvit co a jak, nebo co ja vim, ... takze mel ve 12 vstavat aby tam vcas dojel, no a muj milej se ve dve hodiny vzbudil 😀 😠 normalne totiz kolem ty druhy vstava

😀 😀 tak to je dobry mirusch, jak ja rikam, skleroza jako brno 😀 ale co si budem povydat, ja co si nenapisu, to zapomenu 😝

blackie26
12. nov 2008

ahojte jojo presne tak prehnou a narezat
tady se to teprve rozjizdi to se teprve rozjede mirusch ten muj zas chrape ach jo ..........

lenkove
13. nov 2008

ahojte 😎
vidim, ze nasi muzi maju celko problemy s kratkodobou pamatou 😀 ten priklad od Mirus je doverne znamy aj u nas, len mozno v bledoruzovom.. Aj zato na neho obcas kricim, nemozem si pomoct 😕

aj mojmu robili spg popoludni.. jeden mal o stvrtej a druhy o druhej...
majte pekny den 😉

njonja
13. nov 2008

Ahojte kocky,
ani som netusila, ze vam uz tolkym robili SPG!! Aspon viem, ze nie sme sami 🙂 Vcera vecer som mu to povedala. Nevyjadril sa, len tajomne mlcal. Spravim to asi tak, ze vezmem auto, pojdem za doktorom, vezmem skumavku a prinesiem domov. Moja akupunkturistka to nastastie ma u doktora zariadene tak, ze to moze zena vziat a naspat s cerstvym materialom doniest. MA vela japonskych pacientov, ktori by nikdy na nieco take ako produkcia"materialu" v ambulancii nepristupili, takze sa s lekarom dohodla takto.
Vcera mal akurat zle svedomie, lebo lekarka sa spojile este s jednym gynekologom, kedze tu ziadneho nemam, aby prediskutovala moju menzes na 11 den (cely zivot sm ju mala ako hodinky). Boli dost znepokojeni a vraj je to z velkeho stresu, ci som nejaky mala...(mohla mi prasknut cysta ci co, lebo dva dni som liala, a teraz uz vobec nic..). A mojmu drahemu to zaplo, lebo sme sa v piatok strasne pohadali, chcel vsetko skoncit. On vycsinou riesi vsetko okamzite a razantne. V tomto pripade sa mu nepacilo, ze sa neviem kontrolovat v jedeni (dohodli sme sa, kedze mam nabeh na baculku, ze sa budem kontrolovat a ja som pribrala 6 kil za dva tyzdne). Len som mu odvrkla a poslala kade-lahsie ...a to ho nastvalo...Ale teraz je zlaty, ako si uvedomil. Len ma obijma a ma ten vyraz tvare plny vycitiek, co spravil 😉

Tie masaze stoja 45Eur na sedenie, cize asi na hodinu. Mne to velmi pomohlo dat dokopy moj organizmus, lebo ked som sem prisla, nebola som celkom v poriadku. (mojmu drahemu odblokoval energiu masazou chodidiel a po 48 rokoch trapenia s dakou koznou neplechou mal zo dna na den pokozku uzasnu)..Teraz tam chodim raz mesacne.

Lenkove a ako dopadlo vas SPG? mate uz vysledky?

Kocky, tusim, ze u nas mnohych plati, ze muzi su z marsu a zeny z venuse 😀 Ja nieketdy stojim pred nim a skratka nechapem!!

lenkove
13. nov 2008

njoni,
papanie, no cela ja 😕 ja ked si nedavam pozor, tak tiez jem ako zmyslov zbavena.. a potom sa dostanem do normalu, pekne pravidelna strava, ziadne vykyvy a mastnoty a sa cudujem, ako som toho mohla tolko pojest.. dufam, ze sa niekedy vyliecim... Drzim ti palceky..

to s tou ms znie divne, asi fakt nejaka cysta, len sa nechaj povysetrovat...

my mame vysledky SPG: a nemame ziadne spermijky, ani jedneho bojovnika 😕 podla lekara su tam niekde zastoplovani... takze ja by som teraz najradsej kazdeho chlapa hned poslala na SPG,nech sa zena netrapi zbytocne.. Lebo mam pocit, ze my sa vieme pri snahe o miminko poriadne vytrapit. Pojedli by sme aj husenice, len aby to vyslo a pritom moze byt pricina uplne inde...

njonja
13. nov 2008

Leni, a co sa ta v vasom pripade robit? maju lekari nejake riesenie?

lenkove
13. nov 2008

njoni,
no vseobecne sa na to odporuca Mesa/Tese a IVF ICSI 😀 neviem ako si na tom so skratkami: tak v skratke (takej dlhsej) operacne odobratie spermii, "vstreknutie" spermie do vajicka ihlou, nasledny transfer embrya.. ale my akosi nie sme presvedceni, ze toto je to prave pre nas 😕
nasli sme na nete lekara, ktory to vie zoperovat, ak ide vskutku o blokadu: strekne kontrastnu latku a tak kde sa zastavi, tamto zoperuju... ze v 60 percentach sa objavia spermie v ejakulate.. percento otehotnenia je pomerne vysoke.. aj 20 percentna neuspesnoost operacie a zvysnych 20 percent komplikacie.. takze uvazujeme aj nad tym, zavisi od rizik ake to moze mat...
a pomalicky sa pripravuje a este pomalsie vybavujeme adopciu 😉

njonja
13. nov 2008

Hm, Leni, to vam verim, ze si to musite premysliet 😒 Som v tychto veciach novacik a uz len pri citani mam zimomriavky. Ale pevne verim, ze sa vsetko vyriesi tak, ako je to pre vas oboch najlepsie. Asi som fatalistka, ale som presvedcena, ze vsetko v zivote ma svoj zmysel a dovod, preco sa to deje prave takto.
Drzim placeky 🙂

blackie26
13. nov 2008

ahoj lenkove to me mrzi ...ja neni to lehky ale snad se najde nake reseni.... taky bych toho meho melaposlat na spg ale po 2 mesicich je to asi jeste zbytecne no uvidime tady celou noc a cele rano lije... tak se mi nic nech ce

njonja
13. nov 2008

Ahoj Blackie 😀 Prajem ti teda krasny dnik, ked ho uz mas uprsany 🙂

Ja sa pomaly zberam, mam moj kurz astrologickej psychologie, tak sa idem dat do ludskeho stavu, nech sa ma hviezdy nezlaknu 😵

schnucki
13. nov 2008

ahojik holky,

njonja, hezka fotka, konecne te taky vydime 😀 to je dobry ze muzete odelat odber doma a pak to tam donyst, az budete neco vedet, pisni

lenkove at se rozhodnete jak se rozhodnete, urcite to bude spravne, hlavne aby jste byli oba spokojeni 😉 drzim vam palecky

ja sem zvedava, kdy ten muj se tam konecne dohrabe 🙂

hezky den vsem

mirusch
13. nov 2008

Njonja, jéj, fotočka 😵 😵 Nuž, ten môj odovzdávala spg tiež doma, raz si doniesol nadobku od lekara, potom už z roboty, oni majú také isté a pritom nerobia v medicínskej oblasti. Ale keď potrebovali do CAR, tak musel tam. Totiž aj transport môže znížiť kvalitu. Treba to mať vo vrecku, aby sa neprehriali alebo nepodchladili. Ach jo. A do 15 minút mal byť u lekára. Preto v CAR chceli, aby to tam odovzdal, ale tam na to majú aj špeci miestnosť so sexy obrázkami 😀 Môj musel chudák odovzdať až 6x, ale šlo to dole vodou. Sa teda čudujem, prečo to nezamrazili.
Ale ako hovoríš, tak aj ja verím, že všetko sa nám deje z určitého dôvodu a náš príbeh až kričal, že to tak má byť....pre tie, čo nevedia...Keď som mala začať stimulovať, tak som dostala prudké bolesti a nasledovali 2 operácie...nič sa nenašlo. Keď sme mali znova začať, tak zrazu neboli spermijky. A keď som oplakávala 1000 EUR, čo sme stratili na nevyužitých injekciách, tak sme tých 1000,- EUR vyhrali 😕 😨 Tak som pochopila, že to tak malo byť...
No a s tým priberaním, nuž stane sa. Ja som si tiež dala všelijaké predsavzatia a nie vždy sa dajú dodržať. Ale inak je možné, že keď si toľko pribrala za krátku dobu, aj to môže ovplyvniť cyklus! Najlepšie je v kľude si to s chlapom všetko vyriešiť, aj keď aj mne sa už stalo, že nech som robila, čo som chcela, tak už som aj vybuchla a kašlala na to, ako by som sa mala správať. Taký chlap vie niekedy dobre človeka dožrať 😠 A žena chlapa tiež 😀
Inak tie masáže môžu byť super. Môjho by som na to nedostala, on takým veciam neverí. 😒

Schnucki, nuž a to vám nepovedali, či ide na spg alebo len na pohovor??? Nech sa nabudúce opýta. Lebo pred spg treba 5 dní abstinovať, to dúfam viete.

Lenka, nuž je to vaše rozhodnutie, ale myslím si, že by ste to predsa len mali skúsiť odblokovať. Záleží od rizík, neviem aké sú. Vieš, aby ste si potom niekedy nevyčítali, že ste neurobili všetko, čo sa dalo a nebolo v rozpore s vašim presvedčením. Aby si si nekládla do konca života otázku, že čo ak....

Blackie, tož, máme riadne ochrápaných chlapov 😀 Môj takto nahlas "pozerá" telku každé poobedie 😀

No, nám dovezú šporák v pondelok. Tak sa teším a zároveň desím toho chaosu, keď budeme vymieňať aj prac. dosku... uf, uf. A si predstavte, skoro ma šľahlo...môj drahý dostal od Quelle akože darček-prekvapenie k narodeninám. Tak sme si ho tiež vypýtali a viete čo to je? Sklený rám na fotku...ale ako pamiatka na zosnulého 😕 😠 Rozmýšľam, že im zavolám a spýtam sa, ako to mysleli ...

schnucki
13. nov 2008

😀 😀 tak ten darek od quelle je dobrej for, to bych se mozna i trosku namychla a zavolala tam 😀 😠 😝

Jinak dekuju mirusch za typ, az tam bude volat reknu mu at se rovnou zepta, co a jak, o ty abstinenci vyme 🙄
v pondeli, to jde

jinak Leni jak pise mirusch, zkusit se ma vsechno 🙂 😉

zuuuzana
13. nov 2008

baby tak hcg wert O. ☹
dostala som duphaston.

vy ste sa tu teda rozpisali fuuuuu mam fofry v praci a este aj tu 😀

schnucki
13. nov 2008

ahoj zuzi,
ja zacatecnik, muzes pisnout co to znamena 😅

mirusch
13. nov 2008

Zuzi, ach jo ☹ Takze nic. Ale nevzdavaj a terorizuj lekara, kym ta neda do poriadku!

Schnucki, ak myslis to hcg, tak to je hormon, ktory stupa pri tehu. Nula znamena ziadne tehu 😒
Uf, jasne, ze nech sa spyta! Ale obavam sa, ze pri prvom raze bude len pohovor, aj moj tak mal. Inak mohli by mu urobit zaroven aj hormnonalny profil, ked uz tam bude. Moj napr. mal hormony dost naprd a teraz musi do konca zivota brat kazde 3 mesiace injekcie a 2x do roka na kontrolu. Nie kvoli dietatu, to je pase, ale kvoli jeho zdrav. stavu a tomu, aby nedostal osteoporozu.

zuuuzana
13. nov 2008

ahoj baby cely den lustim zahadu mojho upreneho priania po dietati.
myslim, teda vzdy som myslela ze som clovek dobrodruh a egoisticky karierista... a zrazu je vsetko tak ine az my to sposobuje doslova sedenia u psychologa...
a mam to, proste som hladala a hladam rodinu rodinu tu v inom state kde nikoho nemam a jedina rodina ktora bude tvojou "rodinou" je dieta ... teda viem ze v niektorych ociach to bude dost "uzko" skreslene...
ale musim konat musim ist prec tam kde mam rodinu.....
hladam lasku ktora vznika len medzi matkou a dietatom, ale spat k mamine ja utekat stale nekozem ...
tak som si nasilim chcela vytvarat psychicky aj organicky tuto lasku sama...
co predsa nema zmysel ...

sorry asi som blazon ale tak velmi sa mi ulavi ked dam svoje spoznanie do eteru

mirusch
13. nov 2008

Zuzi, blazon nie si. Je to zaujimavy pohlad, musim sa nad tym zamysliet. Mat nieco svoje, svoju rodinu...nuz, keby sa nieco stalo mojmu manzelovi, tak co spravim? Naspat do SR, lebo co tu sama...Keby som mala deti, tak ostanem. Ma to nieco do seba. Ja som velmi chcela mat nasu miniverziu, pokracovanie, niekomu odovzdat svoje skusenosti a postrehy, odhalovat zazraky a uskalia sveta. hm. Je to na dlhsi rozhovor.
Inak ten psycholog nie je od veci, ja sa uz par mesiacov pohravam s tou myslienkou, ze si to u nejakeho ujasnim a asi to aj spravim, lebo niekedy neviem kam z konopi. Zatial tuto ulohu prebral Konik 😉 , ale aj tak skor ci neskor budem potrebovat jasno v hlave.

Vela stastia v spoznavani seba 🙂

njonja
13. nov 2008

Ahojte kocky,
tak uz som spat🙂
Ja svoje nezodpovedane otazky riesim niekde medzi nebom a zemou. Mam svoju jasnovidku, kartarku, astrologicku, ale nesnazim predpovedat do buducnosti (teda aj to niekedy), ale analyzovat, odhalovat, co je v mojom podvedomi, preco sa veci deju tak, ako sa deju a co sa z toho mam naucit. Niektore vedia pomocou roznych metod ako One Brain a podobne vyriesit velmi vela otazok. Je to taka moja poradna, kde sa spajam s vyssou energiou.
A Zuzi, vobec nie si blazon. Skor je rozumne a casto odvazne, hladat odpovede na otazky...

Mirush je mi luto, ze to u vas tak je. ale obdivujem vasu silu, fakt, klobuk dole! A dakujem za tie rady k SPG. To mi zatial nikto nepovedal...
PS: konecne som pochopila, ako sa zmensuju fotky a tak sa mi tam podarilo jednu prilepit🙂 Haleluja!!

zuuuzana
13. nov 2008

ano mirusch konik je super balzam na dusu, ... len skoda, ze nas, nase postoje a hlavne situaciu nezmeni, lebo zial len my same toto vsetko musime zmenit ...
pokial to samozrejme je v nasej moci ...

uplne si to mirusch vystihla "Vela stastia v spoznavani seba "

baby aj vy niekedy myslite "ach jaj teraz by som sadla do auta alebo busu sla k mamine na caj, alebo pokecala s kamaratkou s ktorou som uz kecala v pieskovisku... alebo proste isla do obchodu a posrandovala s predavackou, ktora pozna mna, pozna mojich rodicov a vie ze nie som sama ... ze nie som zranitelna ... ze je tu niekto kto na mna dohliada, niekto kto vie aka nesikovna som bola ked som bola mala (niezeby som si tuto vlastnost dala vziat teraz ked som velka 🙂)... ze MAM RODINU "

hmmm som nejaka melancholicka ... asi pojdem radsej do vanni a zaplavam si aspon jednu rundu 🙂

zuuuzana
13. nov 2008

ahoj njonja tak ani ty este nespis... aj ja sa tymto sposobom snazim priblizovat k vesmiru ... len mam pocit, ze niekedy viem aj ten vesmir poriadne nastvat ... a to tou moju "super odvahou"

a co znamena One Brain? aj ty vies nieco vyjasnovidovat?

ja som si raz kupila tarotky, ale nikdy som si netrufla na ne ... hi hi hi cize pribudla dalsia vypln v kniznici

ivana98
autor
14. nov 2008

dobre ranko 🙂 konecne mam na vas trochu casu a vidim, ze sa tu hned preberaju zaujimave temy 😎

zuzi, je skvele, ze sa nad tuzbou po dietati zamyslas, aj ked nas niekedy vysledky nasich myslienkovych pochodov prekvapuju 🙂 u mna je to podobne, najprv som o tom pol roka rozmyslala, raz tak potom inak, zrazu som mala pocit, ze musim mat dieta okamzite a ked sa tak hned prvy mesiac nepodarilo, tak som si dokonca (ciastocne) vydychla, ze mam aspon viac casu nad tym rozmyslat a uvedomit si ze/ci to naozaj chcem(e) 😝 no a je jasne, ze tym ze sme tu v zahranici viac osamele si viac uvedomujeme potrebu zazemia. To ale neznamena, ze je na tvojej tuzbe nieco falosne alebo nespravne... 😉 nikdy nevies, ako by sa vyvijal tvoj zivot na slovensku, alebo kdekolvek inde alebo s inym partnerom.

ja som si minule s hrozou uvedomila, ze je pre mna tema snazenie a vsetky informacie okolo toho nahradou za nejake hobby 😅 pred pol rokom som mala krizu, ze nemam pocit, ze by moj zivot bol naplneny aktivitami, ktore ma naplnaju.. nasledne som sa uplna na konika a kriza bola prec 😅 😕 to ale neznamena, ze by teda moja tuzba po dietati bola len falosny kryci manever, ona je naozaj tu 😎

asi to vyznie ako ruhanie, ale normalne si niekedy dakujem, ze som neotehotnela na prvy sup 😅 moje myslienky, nazory na zivot by sa uberali uplne inym smerom 😕

schnucki
14. nov 2008

dobre ranko holky,
nejprve dekuju mirusch za typ, hned si to pisnu, kvuli tem hormonum, aspon neco 😀

jinak tu resite zajimave tema .... me casto napadaj otazky proc a nac a jakto ze tak a ne jinak .... a po mem premysleni jsem zjistila, ze moje prvni rozhodnuti snazit se o dite bylo z duvodu, ze jsem tu casto sama, vim ze to zni kapanek egoisticky, ale bylo to tak, casem jsem ale zjistila, ze to nebude jenom tim, casem se to zmenilo v jakesy kriceni po diteti, nekde uvnitr me a posledni dobou me nekdy prepadaj myslenky, co kdyz to nevyjde .... urcite neni nic spatneho na tom se nad tim zamyslet a mit v sobe jasno,

zuuuzana
14. nov 2008

ano ivka moja tuzba tu je tiez, len premyslam nad tym ze tej prirode sa nechce spolupracovat. a zrazu mam neuveritelne pochybnosti...
a snazim sa tu tuzbu analyzovat do detailu ... a hladat pomoc niekde v universum...

ako dlho sa vy snazite?

a schnucki ja sa snazim byt pozitivna a hovorim si ked som uz dva krat otehotnela, otehotniem aj dalsi krat... len najprv chcem si vsetko ujasnit vo svojej hlave potrebujem auszeit.

len niekedy ma tiez prepadnu tieto cerstovske myslienky co ak...

ivana98
autor
14. nov 2008

zuzi, myslim ze keby priroda nechcela spolupracovat, tak by ti to dala najavo inak 😉 okrem toho, len kvoli tomu predsa nezacnes brat hak, nie? najlepsie je snazenie, ktore nepocitujes ako nejaku ulohu, proste nechat volny priebeh.. ale k tomu je sakra tazke sa dopracovat.

my sa snazime vyse roka a zatial ani naznak uspechu. spg je ale v poriadku a ja teoreticky tiez. niekedy mam na snazenie kazdy tyzden iny nazor 😀 ale teraz sa kvoli neuspechu zacnem viac venovat praci, potrebujem pocit, ze nestagnujem, aj za cenu toho, ze snazenie prerusime, mozno to tak bude lepsie 🙂 ale nebudem lutovat, ze sme s tym zacali, proste sme to tak citili ale poucili sa, ze sme boli asi naivni 🙂

auszeit je vyborna vec, praktikujem pravidelne 😀 ale s uvazovanim "co ak" zatial dajte pokoj, na to bude este dost casu ked to bude soweit. mna to trapilo kym sme nemali vysledky spg., poucena konikom som bola presvedcena ze urcite nebudeme mat ziadne spermie a trapila sa tym dopredu... vlastne zbytocne 😅
a v konecnom dosledku - ak by ste deti nemali mat, tak s tym aj tak nic nespravite. kazdopadne ale treba poznat svoje hranice a nevzdavat to 🙂

schnucki
14. nov 2008

ja jsem momentalne ve fazi, ze tomu nechavam volnej prubeh, asi je to i tim, ze mame jiny starosti, ale jakmile ma prijit nejakej termin u doktora, tak me to premysleni zas prepadne 😠

myslim ze to mam jak ivca pise, nemame spg a tak me kolikrat napadaj otazky a premyslim, ale vsechno ma svuj smysl ..... myslim ze clovek prestane dumat kdyz vi ze je vse v poradku, a nebo kde je chyba, u me to tak alespon je, az budeme vedet co a jak, budu klidnejsi

kazdopadne si zuzi myslim, ze jak pises, uz se to povedlo, ted to jen chce zjistit proc to prece jen nevyslo 😉 🙂

u nas ani naznak, takze asi nekde chybicka bude 😒

takze nam preju uspesne dopracovani ke snazeni volnym prubehen 😀

ivana98
autor
14. nov 2008

Miso, presne tak... naznak 🙂 tiez som si hovorila, ze chcem // aspon na par dni 😅 co je teda pekna blbost, ze?

inak ta asi nepotesim, ale nam ked povedali ze je spg. OK tak sa mi v prvom momente vobec neulavilo 😅 samozrejme ze som si nezelala nulovy spermiogram, ale tak nejako som prepokladala, ze budeme mat malo spermii - tym padom by sme mali vysvetlenie preco to dovtedy neslo, mozeme kompletne odovzdat zodpovednost do ruk dr. a nemusim sa nad tym zamyslat 😅
no a tym ze sme v poriadku sme zas akokeby na zaciatku - teoreticky by sa mohlo podarit hned v dalsom cykle, teoreticky niekedy o rok, dva a mozno nikdy 😕 to je najhorsie, keby mi niekto vedel garantovat, ze sa to PODARI, hoci aj o 5 rokov, ale urcite ano, hned by som vedela zit kludnejsie 😝 uz som to tu spominala, ale ak by som vedela ze mame nejaky maly (riesitelny) problem, tak by som dokazala mat lepsiu trpezlivost ako takto..

a inak teda docasne opustam status snazilky, musime sa asi predsa len zabezpecit, to som ale mrcha, co? 😅