Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
2. okt 2010

Ahojte babule
Tak konecne pisem zase...teraz mm odisiel takmam trosku cas...bolo toho vela za posledne dni...cez den upratovat potom makleri a vecer sme s mmriesili ako by si predstavujeme byvanie a ako by sme tomohli urobit a tak...no a posledne 4noci su na prd budnemozem spat alebo sa budim alebo ma prenasleduje cely stres vo snoch...dnes sme boli nakupit a poobede aso okolo2-3pojdeme pozerat na tie domy...
Ale uz som presvedcena ze chcem odtialto vypadnut hlavne najst kupcu...no uvidime...
Inal s ladvinami uz lepsie ale este nejsom uplne ok...
Maly je tiez nekludny posledne dni od rana do vecera kope a kope a mm len cumu zeco mu je ked je taky nekludny....

A co u vas?dufam ze ste ok babulky moje....

@emily327 moja je mi to tak luto ze mas taketo stresy :( je to hrozne a uplne ta chapem...u nasje to to iste aj ked mm robi a ja dostavam od poistovne...kazdy den mam strach ako to bude financne...

@meleri no moja tak s tym mocakom je to fakt na prd...ja som cely tyzden v teple a aj ladviny prikryte a taaak vela pijem tolko som ani v lete nevypila...ale uz je lepsie...aj ked este nie uplne a maly mi tlaci naladviny tak je to na prd

@finfrle ahoj moja ako sa citis ty?kufor uz zbaleny?

finfrle
2. okt 2010

@emily327 uz brzo 😉 Pry ze ji vysmrkas 😅 😀 chudatko moje tak si dej zase polevku at to nachlazeni vymizi uplne!!!
Podle toho jak to popisujes tak to vazne vypada,ze mas pomalu zacatek za dvermi teda mozna uz v baraku 🙂 Zvladnes to Emilko a az bude mala v naruci a jak se na tebe bude smat jeje 😵

emily327
2. okt 2010

@finfrle dakujem moja, ja viem,ze to zvladnem 😉 Ved ako kazda z nas 🙂 Len je to uz dlho,ze mi kazdy den nieco je a ze stale mam pocit,ze uz to pride a nic. No je to fakt na nervy.

finfrle
2. okt 2010

@barbora87 o tebe jsem si uz taky delala starosti,ze se neozves!
Citim se tak nejak chvilku dobre chvilku spatne ale jde to 🙂 trochu se to ted ke konci ztezuje ale zatim zvladame.Jsem si vzdy rikala,ze ten konec neni tak zly a ono chyba lavky jojo je to vazne narocnejsi.
Hele nech toho s tim kufrem jsme se prece domluvili,ze mne preskocime 😀 ale ne vazne uz neco je zabalene a pak dohodit jen ty drobnosti jako nabijecku,fotak a manzela 😀
Jak jsi na tom s ledvinama a pijes???

finfrle
2. okt 2010

@emily327 To verim mam se na co tesit koukam 😅

barbora87
2. okt 2010

@emily327 moja drz sa...take plane poplachy su fakt otras ale verim ze to budes mat skoro za sebou...a potom bude malinka tu a ani nepomyslis ze co bolo predtym...drz sa a skus si oddychnut aby si sa vyliecila...drzim palceky a vsetky tu na teba myslime

barbora87
2. okt 2010

@finfrle no bolo toho na mna vela posledne dni ked kazdu chvilu niekto ku namchodil a este aj 3navstevy som mala...no a potom rychlo nieco uvarit prisiel mm a riesili sme byvanie...
No neboj aj ty to budes mat za chvilu za sebou...treba si este uzivat cas s manzelmi...potom uz nebude cas...a bojim sa ze mi to bude chybat...napr dnes rano sme lezali v posteli a mazlili sa...bolo to uzasne...dufam ze po porode budeme tiez mat chvilky pre seba...
No ladviny lepsie ale maly tamtlaci a to uz aj ja citim...snazim sa lezat na lavej strane ako dr povedal ale to zase tam tlaci...ale bude dobre...som v teple doma a pijem viac ako v lete

emily327
2. okt 2010

@barbora87 no je to na nervy fakt. Ale ved ja to nevzdavam, po vcerajsku som uz ok. Dobre som si poplakala a to sa mi velmi ulavilo. A uz myslim iba pozitivne, ved nejako bolo nejako bude. Hlavne nech sme v poriadku, lebo mam strach,ze zacne nejaka chripkova epidemia alebo ze ma nepustia za malou, ked budem aj ja chora ☹ Ale ja dutiny liecim vzdy tak mesiac, takze nemam sancu to vyliecit za par dni. Ale poviem ti,ze uz budem rada,ked uz bude mala na svete.Lebo toto cakanie je fakt na nervy. Ved uvidite same, ked to bude iba par dni do porodu a to cakanie,ze kedy to bude a sledovanie sa, hm no nic prijemne ale to patri asi k tomu.

finfrle
2. okt 2010

@barbora87 Sikulka doma v teple a hodne pit! 😉
Ja uz nemuzu lezet ani na zadech (tim omezujes prisun kysliku k miminku) a to je teprve peklo jeje takze levy ci pravy bok a kdyz jsem dlouho na levem tak me zacne bolet u lopatky, na pravem zase mala dovadi jako cert😀 si nevyberes!
Ja se priznam,ze ted jsem docela rada jako by ve sve bubline a mam klidek.Manzu pomuchluji ale nejak jsem ve vlastnim svete.

meleri
2. okt 2010

Barboro,

super že je ti už líp s tím močákem je to humus! vidím že toho máte taky hodně, ted s tím domečkem atd.....tak vydechni aspon o tom víkendu jestli to jde! 🙂

meleri
2. okt 2010

Emily
počkej zachvíli to budeš mít za sebou, pak už tady budu stresovat já s porodem, to už se tomu jenom zasměješ! a podruhé prý už je porod pohoda, všecko to jde rychle podle toho co lidi říkají...

meleri
2. okt 2010

hele popíjím potroškách ten urologický čaj (ještě z česka co mám) není to nějaké nebezpečné?

finfrle
2. okt 2010

@meleri nejsem si jista ale nekdo psal ze to neni moc dobre v tehtenstvi ale ja nevim...

yarden
2. okt 2010

Ahojte bruskane a maminky 🙂

Vcera den nemal konca. Rano som si dala ladovu kavu a nesadla mi na zaludok, a strasne som sa z nej potila a nic mi nepomahalo. Az po vypiti viac ako litra cistej vody to pomaly preslo. Ani jest mi nechutilo.
Ale za to vecer, to som sa rozjela.... Boli sme na jednej oslave, ponukali super papanicky, no mna nic neoslovovalo, az som si popytala hranolky.... A zbastila som dve velke misky. 😀 Take boli vynikajuce. A to ja ich vobec nemusim....
Teraz som vo svungu v kuchyni, v pondelok mam party a tak varim pre vela hladnych krkov.... Ale mam na to dva dni, tak snad to pojde OK.

@emily327 Skoro sa vyzdrav!!! A nezabudni na babske rady... Nech je malinka tu v pondelok na narodky priatela 😉 😉
@barbora87 Ty to neprehanaj velmi s tym upratovanim... Setri sa.
@finfrle Potrebovala by som Tvoju pomoc s varenim 😉 Co dens kuchtis?
@meleri Urolo caj by sa nemal pit. Radsej neskodny hermanek.... Alebo tie brusinkove stavy....

Drzte sa a snazte si uzivat volny vikend. 😎

finfrle
2. okt 2010

@yarden ty jsi dobra 😀 ja a dnes neco uvarit jo hihi
Mela jsem v planu kureci se zeleninou a ryzi nebo kvetakovy mozecek s kasi a nakonec bude cocka s vajickem a parkem 😀
Dnes mam na vareni nejak vypnuto! Mozna k veceru zase neco vymyslim na dalsi dny ale nevim.Na pondeli a utery kdy toho bude moc a budeme pryc z domu jsem vymyslela francouzske brambory pomojem 🙂 se salatem.Jen prijedeme domu a ohrejeme.
Davej na sebe pozor!Posledni dobou te tu taky je malo videt 😕

emily327
2. okt 2010

@meleri s urologickym cajom velmi opatrne moja, ja by som ho v tehu nepila. Skor skus brusnicovy dzus ak mas moznost si ho kupit a ak nie, tak vela vody s citronom 😉 Alebo si daj denne pohar pivka 😉 Hlavne krize v teple moja cmuk

emily327
2. okt 2010

@yarden ahoj, jasne jasne, pondelok to isti 🙂 A aku oslavu mas v pondelok? Jaj hranolky ja si pamatam,ze som mala take stavy,ze som si sem tam dala za plnu misku hranoliek.

emily327
2. okt 2010

@finfrle hm no zeby som ta inspirovala tymi francuzskymi co som robila cez tyzden? 🙂 Tie moje mi chutili neskutocne, potom som prisla na to preco. Lebo boli robene zo slovenskych surovin a chut bola uplne ina ako v Irsku, nedalo sa to ani len porovnat mnam mnam. Vsetko mi tu chuti ovela viac ako v IRL.

finfrle
2. okt 2010

@emily327 🙂 ja je delala minuly tyden a nezbylo na me 😒 😅 tak chci udelat vice at si pochutnam 😀
Me zitra privezou ceske brambory a vlastne cesky nakup mnamka. Nejvice se tesim na ty drobnosti co prijdou pro nase male drobatko.Jak se citis?

mirusch
2. okt 2010

Ahojte. Zijem, ale mam nejaky pracovny den. Som upratala kupelnu, oprala niekolko pracok, prezliekla periny, potom obed a ozehlila som velku kopu. Teraz som si sadla, ze trosku popracujem za peniazky, kym pojdeme do restiky. Uf. Ale no, su to vsetko veci, co treba spravit a celkom som mala dnes na to naladu.

Precitala som vas, ale nebudem kazdej zvlast pisat, par som napisala IP. Som rada, ze sa Meleri a Barbor nasli 😉

finfrle
2. okt 2010

@mirusch Ahoj ja byla taky pilna vcelka ale asi ty vic hihi a normalne jsem na cele odpoledne usnula 😨 Ty brdo dobry!!! 😅 Jsem ted vyhukana,oci rozjete 😀 no vidim to na sprchu,caj s veceri a cumalovoat s mm na film 🙂
Preji krasny vecer Mirus a uzij si to 😉

meleri
2. okt 2010

ok čaj jsem přestala pít, ale je mi už i úplně dobře, dneska bylo hodně teplo takže se to asi spravilo...

emily327
2. okt 2010

Tak ja sa pre dnesok lucim, poobede sa mi na pol hodku podarilo zaspat, tak dufam,ze noc bude tiez taka,ze budem spat. Lebo som uz fakt unavena. Uz mi je dlho, mala sa spanuje v brusku a ked sa vypne a zatlaci sa cela dole, tak mam pocit,ze fakt vypadne. Idem sa vystriet, pozriem nejaky film a pojdem spinkat. Tak dobru nocku a dufam,ze este zajtra tu s vami budem 🙂 pa pa

blondynka400
2. okt 2010

Ahoj holky,
tak se zas hlasím. Co je zde nového?
U nás pohoda, malá je komická, evidentně si to tady užívá, všechny ty lidi a změnu prostředí 😀
@mirusch, dík za info ohdĺedně Ivči. Nechci být špatný prorok nebo že jsme to říkala, ale podle mne byla chyba, že ho násilně otočili, prostě je to proti přírodě, on nezůstla jako KP jen tak. Ale hlavní je, že jsou oba ok. A proč unkubátor? Velikóst nebo jiný problém? 😕 Fakt nestíhám dočítat, tak dík za info 😉

lubinka9
2. okt 2010

caute babky,

este sa nerodi? Emily cakam s napatim, nech to dobre dopadne..

my sme chori ☹ , Drahy dosiel chory uz vcera z prace, dnes rano som sa ja zobudila s knedlikom a skrabanim v krku. Teraz cakam kedy to skoci na maleho. Snad ale nie 😕 ekzem mame teraz zasa zly, znova sme museli nasadit kortikoidovu mast. Sialene ho to svrbi, v noci krici a place. Vlastne posledne 2 tyzdne fungujeme tak, ze sme v noci kazdu hodinu hore 😝 Som total K.O. A to som sa tesila, ze piatok a sobota v noci ma vystrieda drahy, ja len dobehnem na kojenie ale jak je chory tak sa to neda 😒 No ale ja sa nezastavim ci som chora alebo zdrava..

No a zacali sme davat umele mlieko nech si pomaly krpec zvyka, chcela som kojit uz len v noci lebo ma to hodne vycerpava. Vlasy padaju, nechty naprd, zuby ma zacali pobolievat. Maly odcerpava vsetok vapnik a kedze som na diete kvoli maleho alergii (nesmiem mlieko, mliecne vyrobky, syry, vajcia,..) tak uz sa prejavil nedostatok vapnika. Asi budem musiet zadovazit nejaku syntetiku.
S tym umelym mliekom som to videla moc idealne, krpec odmieta, musime mat HA a tie su dost nahorkle tak mu nechuti.. Zrazu zabudol pit s cucatkom, skusame vsetko mozne, vytrvalo odmieta. Nanajvys lyzickou a to mi polovicu vypluje. Zacal odmietat pit aj vodu, kedze si mysli, ze mu idem nutit mlieko, no des 😒
Takze kojim chcem nechcem aby mal vobec tekutiny 😒 poviem vam uz som dost v koncoch, ziaden spanok, striehnut na krpca aby sa neskrabal, teraz sme chori, domacnost, ani minutka pre seba,.. 😒 no ale to by bol zivot prilis jednoduchy, nie? 😉

no letim si k nemu lahnut, uz zasa place jak ho to svrbi 😢

kocky drzte sa!

janulka04
2. okt 2010

@lubinka9 lubinka, chudatko....ty mas teda naozaj vela tazkosti...
a nepomohol by nejaky preparat vitaminovy pre teba..tie vlasy...mne padaju strasne, dennne vysavam a plna postel ich je..od porodu ich mam asi o tretinu menej 😔
dnes som si bola kupit taku speci vodu....
a vraj vlasy zvyknu padat aj z nedostatku zeleza, tak skus zaradit brokolicu, hovadzie masko 😉
s malym ma to mrzi, dufam, ze bude cimskor lepsie
a do toho este aj tm chory... ☹
mas pravdu, my zeny musime fungovat, ci sme v poriadku.zdrave a ci uz sme totalne na konci sil 😔
mas moj velky obdiv, ako to zvladas, drzte sa a nech ste vsetci zdravi!!!! 😉 😵

blondynka400
2. okt 2010

@lubinka9 tedy holka stále trápení? ... 😕 Ono je to s tím přechodem na UM někdy docela oříšek no. A zkusili už jste všechny značky?
Ještě mě napadá jedna věc,zkusit to sondičkou jako malému mimi, s tím že z prsu pije MM a hadičkou mu přitom teče UM, dost dětí se dá takto oblbnout, pak už jen hadičkou s prstem a pak vemou většinoun a milost i lahvičku 😉
@emily327 nevím jak tu teď budu, je to časov´ě náročné, akždopádně jestli se něco rozběhne, tak držím všechny palečky co mám 😵

blondynka400
2. okt 2010

@janulka04 padání vlasů je z nedostatku železa? 😕 To slyším prvně, co mají vlasy a železo společného? 😕
Mně tedy vlasy nepadaly a nepadají, ale změnila se struktura, jsou ještě jemnější než byly a hodně se lámou 😖

janulka04
2. okt 2010

@blondynka400 blondy neviem...mne to vysvetlila raz kamoska tu nafore, jej sestra to mala a to bola pricina. Plus mam aj niekde taku speci masku na vlasy-navod. Ale este som neskusala. No ja som sa vymenila teraz jedalny listok a nakupila vodu na posilnenie a proti padaniu, tak hadam v lekarni vedeli, co mi davaju 😵

blondynka400
2. okt 2010

@janulka04 no já neříkám že ne, jen mi nějak uniká důvod 😀 . Železo je potřeba na krvetvrobu, na kvalitu vlasů jsou úplně jiné minerální látky. Jestli si dobře pamatuju složení vlasů, tak tam železo ani není 😅 Ale taky nevím vše, tak třeba na tom něco bude 😀
Ono to maso a tak je určitě ptořeba, ale tedy spíš než kvůli železu tak kvůli bílkovinám, protože těch mají kojící matky dost často nedostatek a z největší části můžou za padání vlasů, únavu, bledost a tak 🙂