Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
14. nov 2008

mas pravdu ivus, tohle mi nedoslo ze kdyby bylo vsechno v poradku, nastane otazka - a proc to teda doted nevyslo - takze se asi toho kolobehu otazek nezbavim, dokud to nevyjde 😝

zkousim ale nad tim nepremyslet 😀

jak to? no toto 😕 😕

blackie26
14. nov 2008

ahojte tady to teda jede ja mam za sebou dlasi navstevu zubare a pristi tejden me ceka dalsi..jinak vse ok ptala sem se ho jestli by to mohlo ,it vliv ne me pripadne tehotenstvi a onn rekl ze by to mnelo byt v poradku jen vic vapniku m tak mam radost jiak mam termin ms za 4 dny tak uvidime nemyslim ze by neco ale nikdy se nevi. jste tu?

schnucki
14. nov 2008

ahoj blackie,

o zubari mi ani nemluv 😝 uvidis, treba to zrovna vyjde 🙂

blackie26
14. nov 2008

no nevim uz jeto jedno jen chc i abych to asppn mnela presne coz asi neovlivnim me se tak nic nechce dnes delat ach jo

schnucki
14. nov 2008

to ja bych to taky rada mela presne, aspon bych vedela kdy a co a jak 🙂 nekdy me to pekne toci 🙄 dokonce jsem premejslela zkusit ten kontryhel co pije mirusch, nebo ten agnus cactus, uvidim, zatim jen dumam

jinak mirusch, jak funguje ta vec na ms (nevim ted jak se to jmenuje) 😅

lenkove
14. nov 2008

ahojte 🙂

tak ste toho popisali hodne, ani neviem kde a cim skor zacat 😀

Asi zareagujem na Ivanu 😉 ja som to uz davno tvrdila, ze lepsie sme na tom my, co mame diagnozu ako niekto komu povedia vsetko je ok a nedari sa 😕 Lebo je jednoduchsie so zlom ktore pozname, ako s tym co nepozname, ze ano..
Nasa situacia je mozno tazka, ale viem na com som a mam pocit, ze aj nesiem zodpovednost za moj zivot mojimi rozhodnutiami.. Ked niekto tuzi po dietati a akosi sa nedari bez objektivnej priciny, tak to musi byt na psychiku hrozne.. viem o com hovorim, vyse dvoch rokov sme snazili bez toho aby sme vedeli manzelovu diagnozu..
mne sa naopak, po verdikte lekarov ULAVILO, hrozne.. ze nemusim mysliet na to, ze som pila malo byliniek a preto nemame dieta. ze necvicim, a preto nemam dieta. ze manzel nechce prestat jest soju, a preto nemame dieta, ze vela bicykluje, a preto nemame dieta. a este rady od okolia: nemysli na to (vrazdim za taku radu), uvolni sa (zabijam), privelmi sa na to sustredis (skrtim).. teraz je to ine, je to tazke, ale ja vo vnutri mam pocit, ze lahsie.. ale mozno len pre mna a nie pre manzela, kedze ta "chyba" /ako to neznasam napisat v tomto kontexte/ je v nom..

baby, drzte sa, tuzte po dietati, ale nenechajte si tym nicit zivot.. 😎

schnucki
14. nov 2008

ahojik,

ono je to tezky, ale myslim ze by pro me bylo taky snesitelnejsi vedet, ze je nekde chyba a ze proto to nejde .... prestala jsem to lamat pres koleno, ale nekdy me prepadne takovej smutek a spousta otazek 😒

njonja
14. nov 2008

Ahojte kocky,
Lenik, to si krasne napisla..tak uprimne, az sa mi tlacili slzy do oci...Myslim, ze ta tuzba je u nas vsetkych, u kazdej z ineho dovodu, ale myslim, ze stale rovnako silna...
Viete, ja verim tomu, ze dieta si vybera svojich rodicov...a vyberie si ich az vtedy, ked si mysli, ze su na tu ulohu pripraveni, alebo dozreli do stadia, ze sa navzajom od seba maju (deti a rodicia) nieco naucit..Ja som si teraz cez One Barian uvedomila, ze to, co mna ako dieta zranilo, podobne pocity, sa mi vratili nedavno pri mojom drahom. Ale tenrokrat som uz vedela, ako sa ku vsetkemu postavit a problem vyriesit.

Zuzi, One brain je metoda, kde sa davaju tvoje obe polovice mozgu do suladu. niekedy mas totiz v podvedomi zakodovane informacie, ktore ta brzdia v dalsom vyvoji, dokonca aj v otehotneni. Je to vsetko len o sile podvedomia. Pomocou tej metody sa da identifikovat problem, pripadne pocit, ktory ti z toho problemu zostal a naladit tvoje podvedomie spolu s vedomim spravnym smerom.

Kamaratka si to nedavno dala spravit tiez z dovodu, ze tuzila po babatku a lekari jej povedali, ze nema sancu prirodzene otehotniet a umelo to nebolo zo zdravotnych dovodov mozne. Povedala si, ze nemoze nic stratit. Par mesiacov po tom otehotnela a 12.12. (co je mimochodom presne rok na to, ako to podstupila) ma termin
🙂

Zuzi a zatial neviem ani vykladat, ani nemam jasnovidecke schopnosti. Ucim sa astrologiu, ale to hlavne zo zvedavosti a preto, ze tento smer, ktory sa ucim, je zamerany na analyzu osobnosti a vztahov, nie na predpovede. No napriek tomu, ze ja sama nemam tieto schopnosti, verim vo vyssiu lasku a energiu. nie som veriaca v klasickom zmysleslova (kostol, boh a tak), ale svojim sposobom verim. A pomaha mi to. Hlavne tu vonku, kde mi tiez nie je vzdy lahko.

schnucki
14. nov 2008

normalne mam nejakou mlsnou a nevim na co .... jsem zbastila gorbaciky ale nepomohlo

jinak mirusch, uz je to lepsi s tvoji hlavou, pomohlo to od doktorky?

njonja
14. nov 2008

schnucki, korbaciky?? Boze, ako by som si dala!! To ako si ich prepasovala do Nemecka? Normalne v lietadle?
Inac aj ja teraz prave rozmyslam, co si pojdem spravit🙂

schnucki
14. nov 2008

nene,my jezdime k nasim autem, takze den pred odjezdem koname velkej nakup a hura nazpet 😀

koncem listopadu mi prijede kamaradka, uz ma poslanej seznam co nakoupit 😀

njonja
14. nov 2008

To je skvele, ze chodite autom! Ja mam potom doma vzdy taku slinu, ze sa to neda vydrzat!! My vzdy lietame a to nemozem take veci vziat. Teda, tajne by som mohla, ale ja som posero 😨

blackie26
14. nov 2008

ahoj dobry vecer holciny my uz sme po veceri korbacity bych si dala taky...taky bych brala vedtet ze to nejde nez se snazit a nic z toho no neni to lehke

mirusch
14. nov 2008

Ahojte drahusikovia 😉 Krasne ste dneska popisali, mrzi ma, ze som sa sem nedostala skor. Rano som sa vychystala, ze idem konecne do fitneska a za par minut ma prepadla migrena 😠 Zase 😠 . Este som zvladla oducit hodinu anglictiny a potom rychlo tabletku. Nastastie zabrala. Ale som aj tak dost nepouzitelna.

No, kde skor zacat...najprv lahsimi temami....
Schnucki, ja pijem Femigard, nie kontryhel 😝 No a ak myslis Ladycup, tak je to paradicka, Ivus ma zo mna isto radost 😀 Vobec necitim, ze to mam v sebe, som slobodna ako vtak 😵 , akurat v noci mi to pretieklo, neviem preco, ale mala som vlozku, takze nic sa nestalo. Takze super.

Njonja, my tiez chodime autom a tiez robime nakupy 😵 Ale hlavne keksiky a cokoladky. Moj drahy si oblubil Rumbu, co aj ja milujem, naposledy sme brali celu krabicu, 60 ks! 😅 😕

Zuzi, aj ja mam niekedy take stavy, ze by som najradsej k mamicke, nech mi uvari kakavko a polutuje ma, no ale aspon jej teda zavolam. Uz som to tu niekde pisala. Zavolam jej, ze som chora alebo cojaviemco mi je a ona ma lutuje do telefonu ako len moze 😀 Clovek to proste niekedy potrebuje. A moj chlap to nie vzdy chape. Ach jo. Ale zase na druhej strane viem, ze keby sme boli stale pod jednou strechou, tak si lezieme ohromne na nervy a hadame sa, takze tak. Ale aj ked som daleko, mam rodinne zazemie. A som za to ohromne vdacna. V nasej rozvetvenej rodine je to tak, ze aj ked sa nestretavame casto, akonahle nastane emergency, tak sa v momente vsetci zmobilizuju a riesi sa. Je to proste super. Toto napr. moj manzel nepoznal.

schnucki
14. nov 2008

ahojik mirusch 😀

ty tvoje bolesti hlavy me mrzej, je to nejaky prapodivny 😒 femigard, mas pravdu, ja ty nazvy furt pletu 😅

jooo, treba to taky vyzkousim, dokonce jsem tu na to nasla tema 😀

mirusch
14. nov 2008

Pokracovanie 😉 ...

No a co sa tyka tych ostatnych veci, co ste rozoberali. Ja som presla tolkymi stadiami vyvoja, ze to radsej ani nejdem pocitat a vymenovavat 😖 😝 Dlho som nemala tuzbu po dietati, ved som ani nemala trvaly vztah alebo vztah, z ktoreho by som dieta chcela. Odjakziva som mala niekde v podvedomi, ze dieta mat nebudem, ale snazila som sa to zahnat. Potom tuzba prisla a prisiel aj manzel. Jasne, ze som kazdy mesiac cakala a dufala a verila a bola sklamana. Potom prisli vysetrenia a striedali sa beznadej s nadejou a strachom. Neistota ma hrozne ubijala, presne ako pisete, najhorsie je nevediet. Lebo clovek nema co riesit. Ked sa problem pomenuje, tak sa mozu hladat riesenia. Dost mi to slo na mozog a musim spatne povedat, ze aj nasmu vztahu to nepomohlo. No a nakoniec prisiel ten telefonat z CAR, ktory zmenil chod mojich myslienok a aj zivota.... proste konecna diagnoza, kedy mi pocas par sekund v hlave docvaklo a nastal pokoj. Je mi to tazko vysvetlit, ale v momente som pochopila, ze je koniec, ze uz nebojujeme a tento poznatok mojej dusi neuveritelne ulavil. Zvlastne. Znamenalo to, ze dieta mat nebudeme. A napriek tomu sa mi ulavilo. Asi som pochopila, ze konci zmatok, trapenie, viera, beznadej, proste sa moja dusa oslobodila a zmierila. Som divna? No a toto a moja viera v to, ze sa nic nedeje bezdovodne a zbytocne, mi pomohli. Isto, ze su chvile, ked este trochu bojujem s osudom a pytam sa preco. Ale kuk moje motto- Nezdolaju nas skutocnosti, do ktorych sa dostaneme, ale to, co si o nich myslime! Je to tak.
A este jedno uzitocne - Neprekracujte rieku, kym ste k nej neprisli.... Trpezlivost. Krok po kroku. Netrapte sa, kym neviete, preco sa vlastne mate trapit a ci sa vobec mate trapit 😉

Ja tiez verim vo veci medzi nebou a zemou. Niekedy ma to chyti viac, niekedy je to v uzadi. Ale v zivote sa mi stalo niekolko veci, ktore sa vysvetlit rozumom nedaju a tie ma utvrdzuju v tejto viere.
V byvalej praci mi jeden kolega "vestil" z tarotovych kariet. Zapamatala som si hlavne jednu vec, co mi povedal a co ma zasiahla, pretoze to bola ohromna pravda - Bijes hlavou o mur. Keby si sa otocila, zistila by si, ze mozes ist mnohymi inymi smermi....Bola to pravda, bola som v absolutne nefunkcnom vztahu. Ked sa vztah skoncil ( aj ked bohuzial partnerovou smrtou ), stretla som terajsieho manzela a ukazali sa mi nove moznosti.

Takze vam prajem, aby ste nebili hlavou o mur, aby ste boli trpezlive a trapili sa iba ked sa budete mat pre co. A aby ste boli vdacne za to, co mate. A ak dostanete viac, berte to ako dar navyse.

A este...Ivus, aj ked na cas nebudes snazilka, dufam, ze nas sem budes chodit kukat. O to ta prosi dalsia nesnazilka 😉

mirusch
14. nov 2008

Ahoj Schnucki, vidim, ze sa nudis 😀 My mame zajtra navstevu, tak musim varit vo velkom, hadam mi uz hlava da pokoj. Inak, ten sprej od Dr. pomaha. Migrena je uplne od veci 😠

schnucki
14. nov 2008

😀 😀 neee, uceni uz mi hlava nebere, tak koukam na domino day a pisu tu me chytrosti 😀

to jsem rada ze ti pomaha, a snad ti hlava zitra na chvili vypusti 😉

jinak si to tu krasne napsala, a ja si rozhodne nemyslim ze jsi divna, a ac ten telefonat znamenal konec snazeni, je myslim normalni ze se ti ulevilo, a musim rict, jak tu uz nekolikrat receno bylo, ze te obdivuju za tvoji silu .... ja si myslim ze jeste kolikrat hlavou o zed biju, musim se naucit veci vydet jinak, z jine stranky a jak pises, tesit se z kazde malickosti, nekdy mi to dela jeste problem .... ale snazim se 😀

snazim se i byt trpeliva 😀

jinak ivus, koukej se tu nekdy ukazat, radi te tu uvidime 😀

mirusch
14. nov 2008

Schnucki a aj ostatne babenky, co ste to spomenuli, dakujem vam za obdiv 😅 , aj ked neviem, ci si ho zasluzim. Keby ste ma videli po veceroch nariekat, tak by ste asi zmenili nazor 😀 Teda, vtedy, ked to bolo cerstve. Ale aj tak ma to obcas prepadne. Dolezite je ale, teda ja si to aspon myslim, nie to, ze chvilami pochybujeme a citime sa bezmocne, ale to, ako sa celkovo staviame k zivotu a k nasmu osobnemu osudu. Isto, ze si mozem teraz mysliet, ze sa mi zrucal svet, nadeje a uz ma nic dobre necaka. Alebo si svoje sny a tuzby vysnivam nanovo. A budem hladat ine sposoby, ako byt uzitocna.
Vcera mi volala jedna pani, chcela mi nieco predat...to nie je podstatne. A povedala, ze "....pre malych ludi ako vy a ja". Maly v zmysle obycajny. Tak som jej povedala, ze teda ja mala urcite nie som. Najprv som jej to chcela rozvinut, ze som aj ja dolezita pre svet, ale vykaslala som sa na to a iba som povedala, ze ved meriam 178 cm 😀 😀 Tak sme sa zasmiali a bolo.

Schnucki, vyznie to teraz fakt blbo...ale ja v tvojom veku 😀 😀 😅 som vobec nebola v rozmyslani tak daleko ako si ty. Prd som vedela o zivote. Takze nic sa nedeje, pekne sa snaz, trpezlivosti sa naucit da a to ti hovori najnetrpezlivejsi clovek na svete 😀 A aj ostatnemu.

V kazdom pripade mozem byt silna len vdaka ludom, ktorych mam okolo seba a medzi nich ratam aj vas tu na konikovi. Sama by som sa uz daaaaavno scvokla 😀

njonja
14. nov 2008

Mirush, uzasne sa citaju tvoje slova 🙂 Ja si tiez myslim, ze to, ze sme tu, je uzasny dar. A niekedy, ked ma prepadnu tmave chvilky, sa hnevam sama na seba, ze som taka. Nie je to len fraza, ze stastie pochadza z cloveka sameho.. Kazdy sme sucastou niecoho uzasneho a obrovskeho, kde vsetko do seba zapada a ziadna nahoda nie je nahodou...

Jaj, babky, tak dobre sa mi s vami pise 😅

mirusch
14. nov 2008

Presne tak Njonja. Sme sucastou niecoho uzasneho a obrovskeho 😵 Ale nehnevaj sa na seba, ze mas tmave chvilky. Kazdy ich ma. A ak sa budes hnevat, tak budu chodit castejsie. Isto, ze aj ja mavam nalady, ale zvalim to vzdy na hormony a hotovo 😀 No a ked ma prepadne smutok najvacsi na svete, tak ho prijmem ( aj to mam z jednej mudrej knihy ), tesim sa ako mi je krasne smutno, zapalim si sviecku, vyberiem jeden z romantickych filmov, co mam na taketo prilezitosti, zhrabnem cokoladu alebo chipsy (podla nalady) a je mi smutno. By si neverila, ze ked pripustis "tmavu chvilku", tak odide ani sa nenazdas. 😉

schnucki
14. nov 2008

😎 jsem prave vylezla z vany 😎 jeste musim umejt nadobi 😝

mirusch, nezmenila bych nazor ani kdybych te po vecerech vydela, myslim ze je to naprosto normalni takove vecery mit, pro me je udiv jak rychle jsi to dalo by se rict prekonala .... jak njonja pise, strasne hezky se cte co tu pises, me vzdycky pomuze tvuj nazor na vec, diky nemu si veci v hlave prerovnam a dojdu k tomu spravnemu 😀 😉

dekuju, je fakt ze jsem si spoustu veci c zivote ujasnila a uvedomila, jen ta moje trpelivost 😅 ale ucim se pilne

jinak ja jsem taky rada, ze tu s vama muzu byt 😀

mirusch
14. nov 2008

Vsetky sme tu uzasne, no nie? Mate spravne nazory a ja som naozaj vdacna, ze som vas spoznala 😵

Schnucki, takze z vany 😀 Ja som prave dovecerala, skor som nestihla 😅 Teda ani som nemohla, lebo sme sa cestou z nakupu zastavili v restike nasich kamosov a predlozili nam obrovsky kus torty 😀 To je vyhoda mat kamosov z restiky 😀 Zvykne sa nam ujst navyse. No ale to znamena, ze som dneska aj napriek migrene neschudla ani gram 😝
Schnucki, ziaden nazor nie je spravny. Zalezi len na tom, ci si myslis, ze je spravny 😝 Treba si v hlave vsetko premliet a urobit vycuc zo vsetkeho co citas, pocujes, zazijes. A ked si myslis, ze ten vycuc je spravny, tak ho nasleduj 😉
Ucit sa, ucit sa, ucit sa....povedal kto? vies?

mirusch
14. nov 2008

Schnucki, este k tomu prekonaniu.....vies, mala som na vyber. Bud sa budem trapit donekonecna alebo sa vzchopim a budem bojovat. A ja rada bojujem. Aj s celym svetom 😠 😀 Co teda nemusi byt pozitivna vlastnost...

schnucki
14. nov 2008

vidis, a zas jsem o neco chytrejsi 😀 .... podle me se bojovat ma, ne hned zahodit vse a utapet se v trapeni, ale vzchopit se a zkusit to jinak, prekonat to, najit jinou cestu .... i kdyz musim uznat, ze me nekdy chvili trva nez se vzchopim 😅

a ted vycistit zuby a spat!!! ze jsme tu dneska ale krasne pisali 😀

dobrou holky, jdu se zavrtat

mirusch
14. nov 2008

Jasne, krasne sme popisali 😵 😀
Idem aj ja splnit tvoj rozkaz - zuby a spat 😉 Dobru noc.

njonja
14. nov 2008

Doru nocku, kocky, idem si aj ja lahnut 🤐 ...Som rada, ze vas tu mam

zuuuzana
14. nov 2008

ahojte, tak ja mozem konecne na net a vy idete spat. no ale neva mam co citat 😀

bruuu noc 😔

mirusch
15. nov 2008

Tak Zuzi,este citas? 😀 A ty co tak neskoro 😕 MS uz dorazila, ci co ti vlastne Dr. povedala, ze preco nie? Aku si mala sliznicu?

Schnucki, este som chcela k tomu bojovaniu...ty si sa pekne naposledy vzchopila, bud na seba hrda...nech ti to ta zelena na stene pripomina 😉 Ze vies prijat radu a nieco s nou v sebe urobit. to je velka vec. Lebo je mnoho ludi, co su jednoducho zabedneni a nepohnes nimi. Na to je pekne prislovie - Komu niet rady, tomu niet pomoci.

Tak babenky, dnes som off, mame navstevu, som zvedava, ci nieco popisete. Papa.

blackie26
15. nov 2008

aho j tak oukam predtim co sem napsala ze se to nak nenacetlo ach jo... tak vam popreji hezky vikend
vy tu ale jedete....