Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
5. okt 2010

Ahoj holky,
takže nejprve ohromná gratulace emilce, nakonec to bylo docela rychlé a malá je kouzelná 😵

lubi, kleo, koukala jsme na fotekčy, vy už doma nemáte miminka ale chlapy 😀
lubi, jakmile se palzí, tak si brzy dá pod sebe kolínka a bude lézt 😉 😀

Jo a dík za to info ohleddně železa, člověk se pořád učí, i když mi tedy stále není jasné, jak to může žeelzo ovlivnovat. Štítná žláza je mi jasná, ale železo, no všechno je možné. Já mám tedy žeelza chronický nedostatek už od malička a vlasy mi nikdy nepadaly, tak je to asi individuální 😀
@finfrle koukám že máš nějak starosti, tak ať malá ještě chvíli vydrží a vše je ok 😵

@ivanajelinek vítej doma. Máte pěkného plyšáka 😀 😀 A malý je taky samozřejmě krasavec po mamince 😵 😀
@mirusch čeho máš zápal? tohle slovo nepoznám.... Tedy takhle malá a anitbiotika, chudinka ☹ Hlavně aby byly v pořádku 🙂

blondynka400
5. okt 2010

Ještě jsem to nějak nedopsaal, u nás celkem nic nového, malá se anštěstí lidí nebojí a to jich vidí každý den až moc, začala se hrzoně předvádět, s každým laškuje,no fakt legrace. Akorát mu ti spí snad ještě hůř než "doma". Ale řekla bych, že je toho na ní tady moc, hodně nového, pořád někde je, není na to úplně zvyklá. Ještě že tu jsme jen tak krátce 😀

finfrle
5. okt 2010

@ivanajelinek Maly je uzasny! 😵
Otocila a pry je to opravdu holcicka.Vcera jsem byla 8hodin v nemocnici a teda vydesena moc ale bude dobre.

Holky mluvila jsem s Emilkou a je na tom spatne jak fyzicky tak psychicky.Ma moc nizky tlak a i sedimentace je zla,stale odpadava a hrozi ji pry transfuze...a dalsi.Mala se ji neprisava k prsu,ze ma moc ploche bradavky a kloboucek zatim taky nefunguje.K tomu vsemu ji dnes rekli ze ma mala zlomenou klicni kost(vim ze se to stava casto ale prece jenom kdyz jde o to tve mimi...) a ze vcera mela mala selest na srdicku.Vzali malinke krev a nastesti dnes uz je na tom lepe.Bohuzel nemuzou byt spolu.Emilka potrebuje opravdu odpocinek.

kleopatris
5. okt 2010

@ivanajelinek kraaasny je malinky 😵 uplne dokonaly 😵
@blondynka400 ledviny su to a myslim, ze schnucki ma zapal ledvin nie malinka. Inak nas dava furt kolena pod seba, drzi sa super na rukach, len to tazke brucho nie a nie dvihnut 😀 fajn, ze ma mala rada ludi 🙂
@finfrle to je fakt uz nefer ☹ k vam obom s emilkou ☹ co vas to irsko nejak preklialo? sak to uz neni mozne, jakkeby ste toho uz nemali obe dost za sebou ☹ odkaz emilke, ze na nu velmi myslime a ze malinka je nadherne miminecko 😵 a ty sa tiez drzkaj, snad to dnes dobre dopadne 😉
@meleri aj ty sa dnes drzkaj na kontrole 😵

blondynka400
5. okt 2010

@finfrle hlavně, že je malá hlavičkou dolu 🙂
Tedy to si Emilka užívá.... Ach jo ☹ . Ta zlomená kost nevadí, no jí to ani nebolí, sice to zní hrozně, ale ni to není. Jen jí pak nesmí dávat pár dní na bříško... Oni miminka regenerují jinak než dospělí. 🙂 Ten šelest už je horší no ☹
Až s ní budeš mluvit, že na ní myslím, aby jí bylo co brzy lépe a mohla být s malinkou spolu 😵

blondynka400
5. okt 2010

@kleopatris aha, tak to jo, bblě jsem si to přečetla... Tedy ne že tohle by bylo dobře, ale pořád lepší varinata...
Taqk to je šikula, takže už jen zvednou bříško, pak pořádně zaperovat a může vyrazit 😀 My tedy tu perovací část přeskočili, začaala lézt hned, jak si pod sebe dala kolínka, zvedla se na tlapkách a vyrazila, proto taky začala lézt poměrně brzy 😀 A hned ten den si ze 4 kecla na zadek, vyndala si nohy a seděla, to byl největší úspěch 😀 . Takže to co jíným mimi trvá tak 2 měsíce, ona zvládla za jeden den. Ale ono je to tak se vším, dlouho nic nic, už to vypadá, a najednou ze dne na den to umí, nevím jak to dělá 😅 ¨
K tomu je hrozně ukecaná, krom slova mámá řekla včera i tátá... 😅 Samozřejmě vetšinou jen slabikuje, ale bočsw už te řekne vyloženěa hlavně záměrně 😅

kleopatris
5. okt 2010

@blondynka400 no aj nas je hrozne ukecany, na chlapa sa mi zda az moc, blaboce furt a uz dvakrat sa mu podarilo mama ale len nahodou 🙂 ale to mi nevaaa ja sa v tom mama aj tak vidim 😀 Maxi sa len roluje, jemu sa nechce plazit, ked ma vymakanu techniku brucho chrbat...vsetko si tak poda, vsade sa dostane. a skusala som ci sa mu chce sediet ale kde, vystreli ritulu do vrchu a lahne si, no chytre mimco asi vie, ze este neni tak daleko 😀
a ty mas dievcatko, tie su vraj sikovnejsie a este k tomu tvoje geny 😵 neni sa co cudovat, ze je taka sikula 😵

lubinka9
5. okt 2010

caute,
tak sme uz chori vsetci ☹ Maly prska, kasle a v noci vysavame sople.
Ja som teda total K.O., teplota stupa, drazdivy kasel, tece mi z nosa,ach jo.. V noci sa mi neda spat, mam plne dutiny a neviem v noci dychat ustami 😒

@blondynka400 prosim ako vyzera ta sonda? Aj sa to nejak speci vola? nech viem ked budem pytat v lekarni. I ked teraz hlavne kojim maleho aby mal dostatok tekutin.

ivana, maly je krasny 😵

finfrle, emily, schnucki tak nech je vam co najskor lepsie!

my ideme poobede k pediatrovi asi, uvidime este ako teplota. Kocky kolko sa odratava ked meriate z konecnika?

ivanajelinek
5. okt 2010

Dakujeme!!!! 😉
Juj,tak odkaz Emilke, ze na nu moc myslim. Nie je to lahke. Ja som par dni po porode tiez dost preplakala, citila som sa neschopna, bezvladna, prsia (najmä bradavky hrozne boleli, ze som myslela, ze to uz vzdam). Ale nevzdala, a uz je to lepsie...
@finfrle Tak to ma tesi, ze sa malinka otocila. A ako sa inak citis?

kleopatris
5. okt 2010

@lubinka9 myslim ze 0.5 stupna 😉 tak sa rychlo uzdravte. Ty mas fakt moj obrovitansky obdiv, ja byt tebou uz som asi davno skocila z okna 😖

lubinka9
5. okt 2010

@kleopatris vdaka, sama sa cudujem, ze ma este neodviezli. Ale rovno na oddelenie so zamrezovanymi oknami. 😝
mala by som si castejsie holit nohy teraz ked ma odvezu aby sa nelakli 😀 😀

ale drahy je obrovska pomoc, to mam teda stastie na chlapa 😵 Dnes spal s malym on, je mu uz lepsie. Co z toho ked som nemohla spat co sa mi dychat nedalo.

no nas tata este nehovori, mama uz davnejsie. Ked mu poviem tata tak sa zacne usmievat a prdiet perami. Tak to je u nas zatial tata. 😀 Ale drahy sa tomu tesi aj tak 😀

kleopatris
5. okt 2010

no my mame papa, takze ked povie baba tak je manzel v 7 nebi 😀 tak to ma jednoduche 😀

blondynka400
5. okt 2010

@kleopatris heel určitě ho endávej sedět, to je vývojově špatně a mohlo by ho to zpomalit, na to si musí přijít dám... Větina mimnek dřív než v 9 měsíci nedesí... No mě toho taky moc nenaplazila, nebyl to pohyb, který by milovala 😀
@lubinka9 ona je to taková jakoby hadička a s baňkou, tím že se koupit i postroj, že to máš na boku a v tom je to UM. Tady se tomu říká sondička, jestli to má i jiný název to nevím 😅

kleopatris
5. okt 2010

@blondynka400 nedavam ho sediet, len sem tam ked je na vankusi oprety alebo tak, ze je taky polosed, ale ani to sa mu nelubi a hned si lahne 🙂
inak baby mam taku otazku 😅 su aj vasi krpci taki zakernaci? nas je hrozne, stale nas len sticuje, trha vlasy, stipe, kuse a strasne sa tomu smeje mrcha mala a neviem jak ho odnaucit 😠

blondynka400
5. okt 2010

@kleopatris tak polosed jo, to mu neublíží 😀 Tedy to je zázračné dítě, mě se malíá cpala do sedu někdy od půl roku, jakmile se někde mohla přitáhnout, ta kse přitáhla a šup už seděla. Já to právě neviděl ráda, není to fyziologické, ppředčasný pasivní sed může blokovat i lezení a následný dobrý vývoj, ničí pátek, tak jsem se fakt bála, ale neuškodilo jí to. Ale ono když si sedá špatně i když špatným způsobem je to asi něco jiného, než klasické posazování...
No malá naštěstí taková není, tedy občas mě taky jakoby kouše, ale protože jí trápí zoubky, tak si ze mně dělá kousátko, vlsy nosím stažení, protože si s nimi ráda hraje, ale samo občas nějaký vytrhne a občas mě škrábe i nehtama, ale tedya všechno je to neumyslné... Jinak si myslím, že v tomhle věku to neodnaučíš...
Jo a i když náhodou na něco řeknu au to bolí (ikdyž to neděláý schválně), tak se tomu taky směje 😝 😀

finfrle
5. okt 2010

Holky dekujeme a vyridim!Mazu do nemocnice papa snad pisnu vecer 😉
Emi bude v pohode je silna holka a zvladne to!Malinka uz ma srdicko ok i krev tak budou obe vporadku a ja s tim svym prdolou snad taky.

meleri
5. okt 2010

čaute holk y všecko je super placenta atd, nevím proč sem tak stresovala sem blbec....a čekáme chlapečka! 😵 já jsem štastná jak blecha no manžel je trochu smutný přecejen chtěl tu Emilku...
ivčo jsem ráda že jsi tady, jak se máš? co jizva v pohodě?

meleri
5. okt 2010

ivčo máš nádherné miminko ! 😵 gratuluju!! že jste to zvládli a že manžel pomáhá to je dobře, odpočin si jak to jde!

ivanajelinek
5. okt 2010

@meleri ahoj. Ale jazva v pohode uz... este to boli, ale je to zo dna na den trochu lepsie. Najhorsie bolo pre mna v nemocnici prve dni, ked som nemohla maleho ani zdvihnut, ani ist prebalit, no proste nic. vtedy som sa citila uplne bezmocna a aj som si poplakala. Ale uz je dobre.Tak super. Gratulujem k chlapcekovi 😵

meleri
5. okt 2010

ivčo,

jo to věřím je to hnusné ale ted už bude jenom líp! a jak dlouho jsi vlastně byla v nemocnici? já jsem taky byla taková čoveče asi tři dny mimo provoz...

ivanajelinek
5. okt 2010

@meleri v nemocnici sme boli tyzden. Minuly pondelok som isla a vcera nas pustili.

lubinka9
5. okt 2010

@meleri gratulujem k chlapcekovi 😵 asuper, ze placenta je OK. Drzim moc palce nech je vsetko nahalej OK.

kocky, ja bojujem s chorobou, vlastne vsetci. Mne vystupila takmer na 39, mlemu tiez zacala stupat. ☹ Bojim sa co bude v noci 😒

yarden
5. okt 2010

Ahojte,

@finfrle strasne ma mryi, co sa deje s Emily. Snad uz bude len kazdy den lepsie a lepsie. Moc ju pozdravujem a velmi na nu myslim.
A ty si poriadne vystrasila vsetky nas tu! Bud opatrna a radsej uz nic nerob. Len relaxuj a nestresuj sa, lebo ten tlak nie je sranda.

@meleri Gratulujem k chlapcekovi. Ideme s chlapmi do vedenia?
@ivanajelinek A maly je nadherny. Taky maly vonavy uzlicek 😵

meleri
5. okt 2010

ivčo,

super aspon sis odpočinula! a byli tam hodní?

lubinko,
děkuju! to je mi líto že jste nemocní, ted už je to blbé období, že to začlo ...:( tak at se z toho co nejdřív dostanete!

yarden,
jo kluků je jaksi víc nebo se mi to zdá? co je vlastně s Emily? on a je nemocná? myslela jsem že je vše ok !

barbora87
5. okt 2010

@finfrle ahoj moja no cely den na teba myslim tak je u as dufam vsetko ok...
joj chuderka emilka ☹ je to smutne ze tiez musi trpiet...moc ju pozdravujeme a drzime palceky

@meleri ahojky jeeee vidis to ze je vsetko ok!gratulujem k chlapcekovi!tak dufam ze teraz uz nebudes mat take myslienky

@ivanajelinek ahoj ivi!vitaj zase u nas!mysleli sme na teba!ako sa citis?malinky je krasnucky!!!!super si to zvladla!ale oddychuj este...

barbora87
5. okt 2010

no inak ja sa mam ok rano som bola na odbere ale brali len 1 ampulku takze pohoda...potom sme boli v banke,potom v toys r us mali akciu na tie sacky do kosa na plienky a na pampersky a vlhke obrusky tak sme kupili...
a pottom sme boli2 hodky v tej firme co stavaju tie domceky...sme mali rozhvor s jednou pani super zenska!vsetko vysvetlila a tak..
teraz uz len byt predat a bude dobre...
ja sa citim dnes nejaka chora v hrdle ma boli a taka unavena som ale zajtra bude leopsie

mirusch
5. okt 2010

Ahojte, som naspat, bola som nakupovat s tehulkou 😉 Som vybavena na zimu, aj cizmy, aj dlha vetrovka. Ale som o 210 EUR lahsia 😅 😝

@meleri Tak to ti srdecne blahozelam ku chlapcekovi, ak k tomu, ze je vsetko ok. Nabuduce budes stresovat, az ked bude dovod, ok?

@lubinka9 Joooj moja, nemate toho dost aj bez toho? ☹ A neskusis davat sebe aj malemu studene zabaly? Aspon na nohy? Neviem ako je tu u malych deti, ci sa mozu...Pamatam sa, ze nas mama vzdy balila do mokrej plachty celych 😝 Radsej chod na pohotovost, keby sa ti to nepozdavalo uz.

@ivanajelinek Vitaj moja. Neboj, zvladnes. To je normal, ze si par dni bola grogy, ved si po operacii! Pekne pomaly, je super ze ti manzel pomaha, dalsi sikovny chlap.

Jooj, Emilka to nema lahke, do kelu. Asi ju tiez tak skoro nepustia, najprv sa musi dat do poriadku. Este je chora? A nizky tlak k tomu, mojej mame museli kvoli tomu davat transfuziu.... 😖
@finfrle Pozdrav ju aj odo mna, ze na nu velmi myslime vsetci a posielame silu.

Ok, idem trochu pracovat ...

mirusch
5. okt 2010

Som zabudla, Schnucki mi pisala, ze teda ma aj zapal mocaku, aj obliciek (ledviny), berie teda antibiotika a jej manzel ostal dnes a zajtra doma, lebo ona nie je schopna sa o malu teraz velmi postarat, ma velke bolesti.

A moj manzel je tiez doma, chory, cize to znamena, ze to od neho asi chytim, stretnutie so Schnucki v nedelu sme uz zrusili ☹ ☹ 😔 Je to cele na ...

barbora87
5. okt 2010

@mirusch ahoj mirusch jeee aj ja by som isla nakupovat 😉
joj chuderka schnucki tak nech sa lieci aspon ze jej teda mohli dat lieky....myslime na nu a nech sa skoro uzdravy

meleri
5. okt 2010

barboro,
tak jsi zvládla ten náročný den dneska, a s domečkem už je to na dobré cestě to je super, snad si ted trochu víc odpočineš!

mirusch,
sem myslela na tebe co si mi řekla a celkem mě to uklidnilo, a ted to ze mne spadlo úplně ten strach a uklidnila sem se a dneska večer jsem poprvé cítila pohyby a malinké kopance toho miminka.....a vydupala sem si toho Adriana, takže žádné příšerné jména se konat nebudou... 😝 jen manžel trvá aby druhé jméno bylo po mém dědovi, ale ten se jmenoval Kornelius... 😅 😝 to je jméno co, jak za trest...

ježiši chudák Schnucki to musí být festovní bolest, bože, tak doufám že jí ty antibiotika zaberou conejdřív...