Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
8. okt 2010

dobre ranko 🙂

moj milacik uz je na prechadzke s babkovcami, normalne jak som s nim nonstop tak mi je vselijak 😖 asi to horsie znasam ja jak maly 😀 no co uz....inak par hlodov uz bolo, lebo maly este nesedi a svokra, no co s nim ked je taky jaky je 😠 a pritom je uzasne sikovny, len nesedi este a neleze...davala ho sediet a hned som jej to zakazala 🙄 normalne jak uz mam prcka uz som zacala byt odvaznejsia 😀 sak uz ide o neho nielen o mna.

@ivanajelinek ja som nedavala odgrgnut, a rano si odgrgol za vsetky nocne kojenia. Niekto dava odgrgnut aby ich brusko nebolelo, ale ja som bola rada, ze maly spi a tym by sa mi zobudil. A s tym kojenim je to normalne, ja som tiez kojila kazde dve hodky cez den, niekedy menej casto niekedy castejsie a v noci mi spinkal aj 6 hodin v kuse. Uzivaj si to kym to tak je 😉 neskor bude v noci hore kazdu chvilu (teda ked bude jak Maxi). A myslim, ze si sa pytala, ze ked ti zaspi v posteli a pri prekladani sa zobudi, tak mudre knizky pisu, ze sa ma pockat tak 20-30 minut a az potom prekladat, lebo miminka dosahuju fazu hlbokeho spanku az po tomto case. Ked ho prekladas skorej je v lahkom spanku a sa zobudi.

@finfrle zlaty manzelik 😵 ale potesim ta, ja ani miminko v brusku nemam a dneska som manzela vytlacala z postele, lebo krpec sa tak roztahoval a stale vrestal, ked som nahodou lezala tam kde sa chcel pretocit 😀 takze som spala asi 2 hodky v kuse 😝 ale neva, tie uzlicky nam za to stoja 😵

@lubinka9 krasna fotecka, ja ze kto to novy a to ty 😵

kleopatris
8. okt 2010

@ivanajelinek boooze ten je nadherny 😵 a ja chcem take drobatko 😵 aj mne tehu chyba a uz uvazujem nad druhym, ale vecer jak si laham znicena som rada, ze je len jedno 😀

schnucki
8. okt 2010

ahojik holky,

tak se zase narychlo hlasim ....

@finfrle 37tt, panejo, to leti .... neboj, poznas az to prijde 🙂 a jak se jinak citis?? co emilka??

@ivanajelinek ahoj, maly je naaaadherny 😵 povedl se vam .... jinak ja to taky tak delam ze kdyz mi zaspi pri krmeni tak ji soupnu do postylky a jsem rada ze spi ... na zacatku spala i 4h v kuse, ted se to nejak zkracuje, poprve spi dlouho a pak treba jen 2,5h ... ale nase mala ma casto po krmeni raus a treba za 20min se probere a dopije lahvinku, ... v noci ji davam odkrknout jen kdyz se mi krouti a je jasne ze ma bolesti briska, jinak ne ....
a co se pres den tyce, tak mi krmime kazde dve hodiny a kdyz je vzhuru (nekdy i 3h) tak je schopna jist i kazdou hodinu, ale to neda celou lahvicku 🙂

schnucki
8. okt 2010

@kleopatris 6h v kuse?? co ja bych za to dala, mi mame maximum 4h ....

jinak my jsme ted po hodce byli zas vzhuru a zas spinkame, doufam ze bude spat dyl jak hodku ....

posilam par fotecek, novou spaci pozici s rukama nahore a jedna s dudlikem, vcera s nim takhle usla, mohli jsme se tu s manzelem potrhat smichy 😀

lubinka9
8. okt 2010

cauec,

@kleopatris no my sme to my 😉 , tak nasi babkovci su prave na ceste sem. Mrnus mi spi uz vyse 2,5h 😕 🙂
@schnucki tak takych foto mame tiez par, mrnavy vacsinou ma cumel takto a sem tam mu vypadne, lahne nanho celom a potom ma otlaceny kruzok 😀
ivi, pokial mrnus spravne saje nieje potrebne dat odgrgavat za kazdu cenu, zbytocne ho preberies. Nanajvys mu z pusinky vytecie trocha mlieka. Predpokladam, ze ho polohujes a spava ti na boku. Takze to neries. A je to tak, cez den som ho niekedy kojila aj kazdu hodinu a v noci mi sem tam pospal aj 6 v kuse.

inak my sa plizime plazenim vpred.. 😎 , idem sa popukat jak dviha nemotorne tu prdelacku do vzduchu 😀 😀

kleopatris
8. okt 2010

@lubinka9 lubi hentak leze aj nas 😵 ale este ne na 4roch

baby idem sa "vyplakat"...ja jak sprosta balim maleho do teplucka, lebo je vonku podla mna velka zima uz a nechcem aby mal maly sopliky alebo nieco podobne. A oni si zase museli nieco dokazovat a byt s malym cez 2 hodky vonku, co on nevydrzi teda ani vo sne...po hodke sme vzdy doma. Takze jasne bol pekne zababuseny v kociku v teplucku a po hodke zacal byt nervozny...tak namiesto aby sa vratili domov ho svokra vybrala von z kocika - bez deky a tak ho uspala na rukach, popri prechadzke. Teraz sa vratili, maly uz sedel v kociku, ale ladovy jak sneh, fialove pery, ruky ledvaj hybal jak mal zmrznute, ked som ho prebalovala nohy mal tiez jak lady ☹ a jasne ze uz kycha 😢 mna slahne ked bude chory 😠 prvy krat som sa nechala oblbnut od mm a poslala ich samych, ale teda naposledy 😠 uz v zivote im moje dieta same nezverim 😠
a este gol...urcite im pri neseni vypadol dudlik na zem, lebo maly mal usta od blata 😠 😠 😠
a ze ucitelka v skolke! boze moj pokial su len take ucitelky v skolkach v nemecku jak ona, tak s panom bohom 😖

kleopatris
8. okt 2010

jaj a deticky som vam este nepochvalila 😵
@schnucki krasnucka mala, princeznicka 😵

@lubinka9 prosim ta jak casto davas maso? 6 krat do tyzdna?

finfrle
8. okt 2010

Ahoj uz jsem doma,byl to jen rychly nakup nejak mi nebylo hej...se tu strasne otocilo pocasi a nejak me telo zareagovalo.Uz lezim a nic nedelam.Mm ma o me strach,ze jsem behem chvilky prisla o veskerou energii ale to je i tim,ze vazne nespim.
Zvazuji jestli ma cenu se plahocit k GP radeji bych zustala spat a to by bylo nejlepsi.Uz se nikam netrmacet jen kvuli tlaku.To me jen unavi ale uvidim...

Rano volala Emilka,ze ji dneska prospusti,tak je moc nadsena 🙂

Vsechny fotecky holky co jste tu dali jsou nadherne ty deti vazne rostou jako z vody 🙂 a jak jsou roztomile 😵
@schnucki Dnes jsme se tu zastavili i u fotografa a docela nas zarazili ty castky...muzu se zeptat kolik jsi davala za nafoceni male?

finfrle
8. okt 2010

@kleopatris Ty jo to koukam...bych jim neco ale rekla! 😠 Musi respektovat co reknes ty a na co je maly zvyknuty.Bych jim teda rekla sve!Drz se snad maly nebude nemocny! 😉

ivanajelinek
8. okt 2010

@lubinka9 Nie, spava na chrbate.Doktor zakazal na boku.Ze lren na chrbate.Tak neviem. 😒
@schnucki No konecne vidim vasu malu...Je krasna. 😉 Vidim ze aj vy uz cumlikujete. My sme dali hned v nemocnici a teraz iny nechce len tie z nemocnice. Este ze mam 2 a potom uvidim.
@finfrle Tak ty sa fakt setri. Vela odpocivaj 😉
@kleopatris Tak to je sila, fakt...Vidim ze mas radost zo svokrovcov. 🤐
Ja by som chcela ist s malym nachvilku von, ale sa mi zda dnes akosi chladno. Ozaj akurat som si vsimla ze ma trosku zlte bielka v ocku. Je to zle? Lebo vcera hebamm nic nevravela.

schnucki
8. okt 2010

@lubinka9 my jsme se u toho dudlika fakt nasmaly ... vubec se casto smejem co dela za grimasy 😀 ... jinak jsem jeste mrkla jak jsi na predchozi strance davala ty fotecky, je neuveritelne jak to leti .... a tady jak zveda zadnici 😀 ... parada ....

@kleopatris to si delaj srandu?? jak je vubec muze napadnout mrnouska vytahovat ven z kocarku?? ... nasi kdyz byli s malou venku a ona zacala brecet tak leteli co nejrychleji k nam domu ... a to ona nevi ze ma ten dudlik alespon ocucat a nebo mu ho vubec nedavat?? ... ja se ti nedivim ze jim ho uz nechces dat, taky bych jim ho uz samotneho nikam nedala, a to je ucitelka ve skolce 😕 .... snad ti mrnousek neonemocni ....

@finfrle my jsme ty fotecky co jsou na netu dostali zadarmo, platili jsme 220euro, ale mame tam 3x fotoserie (3x 3 fotecky format 13 x 18), potom karty o narozeni, 3x plakat, kalendar, potom knizka jako fotoalbum a potom na stenu jako jak mas obrazky, ofotim to ....

jinak ty karty o narozeni co se posilaji s tema ctyrma okynkama jsem ofotila z katalogu, protoze je nam popletly, tak cekame az poslou se spravnyma udajema ....

nam se zdalo 220 hodne, ale kdyz jsme to vsechno videli, praskli jsme prasatko, ta pani to udelala fakt skvele a treba to na stenu chceme nechat jeste 2x pridelat a dat rodicum k vanocum ....

schnucki
8. okt 2010

@ivanajelinek my jsme zacali cumlikovat az doma, takze trvalo nez jsme nasli ten spravny ... hebamme mi tenkrat poradila NUK flasticky, ze jsou hodne podobne jako prso, nebo se alespon snazi, tak jsme zkusili i dudliky od NUK a ty ji vyhovujou, tak je kdyztak zkuste 🙂 .... a jak spite v noci, uz je to lepsi? dosla ti IP?? ....
ja si myslim ze to belmo nebude nic spatneho, nase mala mela par dnu zluty nos a sestricka rikala ze je to normalni, ze snad kazde dite ma tu poporodni zloutenku a nekdy jen tak malo ....

jinak my byli vcera s malou u doktora a dostali jsme kapicky na prdiky a cajik, tak to trosku pomaha, ale stejne nekdy rvem jak o zivot 😝

lubinka9
8. okt 2010

@kleopatris 4-5x do tyzdna, tak mi povedala Dr. myslim, ze viac je dost velka zataz na traviaci trakt. Predsa len maso je maso. Tie zvysne dni davam kvapku olivoveho oleja. 😉
teda zabit je malo 🤐

kleopatris
8. okt 2010

@ivanajelinek ivi aj nam kazali len na chrbatiku, ale potom mal maly splostenu hlavicku 😖 nastastie sa mu to vyrovnalo a dr. mi na to povedal, ze to je teraz moda, lebo kazu lezat len na chrbatiku 😝 ale ja by som uz polohovala..
a to zlte v ocickach mal aj nas maly, u niektorych deticiek je to vraj z materskeho mliecka, takze si nerob starosti 😉 to zmizne pocase, nas mal take 2 mesiace urcite zltkaste bielka

@lubinka9 davas aj zltko? a inak ked nedas masko tak len zeleninku? lebo mne Dr. nepovedal nic 😠 som zase taka nas.ata na AT...bude nas vidiet az po 3 mesiacoch! mne sa to zda strasne malo, ze ho videl jak 5 mesacneho naposledy 😖 a o prikrmoch ani slovo, len co som sa ja pytala tak take zvasty mi potrepal....

@schnucki naaadherne fotecky, ale s tak krasnym miminkom skarede byt ani nemozu 😵 nam na prdiky pomahala autosedacka 😝 aj ked nie moc dobre na chrbat, ale krasne sa tam vyprdkal a aj vykakal 😉

inak ja mam radost zo svokrovcov teda vzdy....minule mi svokor chodil v byte v topankach, vyzul sa na koberec pod stol....o tom ze maly sa na tom koberci hrava nemusim hovorit 😠

a idem sa este pochvalit 😵 prave sa prvy krat hojpal na 4 😵 konecneeeee

lubinka9
8. okt 2010

@ivanajelinek no ja by som polohovala, kvoli hlavicke. Aspon do prvych 3 mesiacov. A preco zakazali na boku? Mne prave Hebamme radila polohovat na boky 😕
@kleopatris my zltko nemozeme kvoli alergii, preto ten olivovy. Ja nemozem vajcia, mlieko, mliecne vyrobky,.. ale acidko mozem a probioticke jogurty tiez, to mi zas poradila kozna, ze to pomaha pri liecbe ekzemov.
Ked nedam masko, tak dam napr. zemiak s tekvicou alebo brokolicou, niekedy do toho pridam par kolienok alebo spagiet. Inokedy zasa ryzu so zeleninkou, prip. cestoviny so zeleninkou. Ale to kombinujem aj ked davam masko..
My ideme najblizsie az v 9 mesiacoch. Dovtedy ale este musime k imunologovi.
Inak Kleo, robili Maxikovi po porode sono mozgu a obliciek? Lebo mna sa to pytala terajsia pediatricka, tak zistujeme v nemocnici v Nemecku a ak by nie asi nas objedna..
a super, dalsi pokrok 😵 sa ti nasi chlapci dohanaju 😀
@schnucki NUK cumle pouzivame aj my, som maximalne spokojna, tie Genius, ortodonticke. A aj lyzicky, poharik, misky.. hlavne, ze je to BPA frei. 😉
my sme teda nemali problemy s prdikmy, to skor teraz so zeleninky. Inak su dobre kvapky Sabsimplex, ci jak sa to pise.
@finfrle tak ako je?

lubinka9
8. okt 2010

@kleopatris ozaj a davas malemu pit caj? Lebo my sme stale na vode a MM. Ale jak ideme teraz k imunologovi tak mi kazala vynechat mliecnu davku a 3 hod. pred vysetrenim dat caj 😕 Sice nechapem ale OK. Ale jak donho dostanem caj ked nieje zvyknuty to by ma zaujimalo. A hlavne, ze termin mame o 7:30rano a tlacit donho caj o pol 5 ked zvykne spat.. 😕 😒

ivanajelinek
8. okt 2010

A ako ho mam teda polohovat? jednoducho dat lezat nabok a za chrbat mu nieco podlozit?

schnucki
8. okt 2010

@kleopatris super ze na 4 😵

@lubinka9 my kupujeme taky veci od NUK, male vyhovuji 🙂

jinak jste me taky zarazili s tim spanim na boku, mala spi na zadickach, uz se mi i radne na zadech poblila, nevim jak to takhle v lehu zmakne, ale mohla jsem prevlikat postel 😝 ... ale s tou sformovanou hlavickou jste me vydesili ....

kleopatris
8. okt 2010

@lubinka9 myslim ze nerobili, tu nerobia absolutne nic 😠 musim sa draheho opytat, ten bol u poporodneho vysetrenia ...inak cajik nedavam, len mm a vodu jak vy 😉

@ivanajelinek, @schnucki ja by som vazne uz polohovala, tzn.v perinke polozit na bok, pri dalsom kojeni vymenit stranu a tak opakovat...lebo my mame fakt cudnu hlavicku 😅 sice uz sa mu to vyrovnava, ale ja tam stale nieco vidim...ja som aj plakala ze som taka blba pocuvala doktorov a knizky a nie mamu a sestru 😠

lubinka9
8. okt 2010

@ivanajelinek ako pise kleo a ak nemas maleho v zavinovacke tak kludne tesne ku kraju postielky nabok, po kojeni vystriedat. Malicky je este polohu si sam nezmeni. Alebo ak mas ten banan na kojenie tak ho daj do postielky v tvare tesneho U a maleho tam vloz. Ja som to tak robila ale mne mrnus od zaciatku spi v Schlafsacku, ziadne deky, perinky, nic..
@schnucki ved mi je divne, ze to tak Dr. povedal, ved prave kvoli tomu vygrcknutiu v spanku a na chrbte.. 😕 nielen kvoli zdeformovanej hlavicke

lubinka9
8. okt 2010

@kleopatris a prave v AT je toto sono povinne. Pediatricky mi to povedala ale aj to, ze na to vacsinou kaslu 😠

kleopatris
8. okt 2010

@lubinka9 to vazne? ja take ale v Mutterkindpasi nemam 🙄 musim sa opytat Dr. nabuduce...tu to vsetko beru tak na lahku vahu, ze o tom vazne pochybujem..
inak lubi taha si aj vas maly uz pindika? nas si vcera roztrhol tu kozicku medzi pipikom a vajkami 😔 nastastie to uz ma dnes ok, ale jak mu v tom zabranim neviem 😝
a este ked uz ta mam na drate 😀 jaky mate pupik? nam sa furt zapaluje a dr.ze to je normalne, tam mu ostava odumreta kozicka a ta sa zapaluje, to akoze bude mat cely zivot zapaleny pupik? 😠

lubinka9
8. okt 2010

@kleopatris nas si taha pipika uz daaavno a uz sme mali aj par x tu kozicku natrhnutu, vzdy som nakremovala a bolo OK. Tomu nezabranis. Ten nas si s nim robi take veci, ze to az mna boli 😅 😀 😀
pupik sa nam nezapaluje ale tazko sa nam cisti ma ho taky uzavrety, ziadna dierka v bruchu. A tak musim raz za cas mokrymi vatovymi tycinkami do usi vydolovat spinu. A vtedy ho mame "po operacii" 1-2 zacervenany ale potom OK. A hlavne cisty 😵
no odpajam sa, sexy man ma uz caka v posteli navonany. nakremovany,.. letim (a draheho nemyslim) 😀 😀

pa

finfrle
8. okt 2010

@schnucki Ahoj moc dekuji za to,ze jsi nam to i vyfotila 😵 mala je vazne nadherna!Hledame ted nekoho kdo by to vyfotil a vypadalo to krasne.Uvidime...

@lubinka9 Ale jo uz je lepe.Bylo mi vazne spatne,rekla bych ten tlak to bylo s tim silenym pocasim.Uplne to semnou mavalo 😒 ted jsem ale vporadku 🙂

@ivanajelinek Co ja vim,zadne polohovani by se delat nemelo ani na brisko dokud neni mimi velke.Zjistilo se to,ze miminka ktere spinkaji na zadech maji mensi umrtnost novorozenat ...ja nevim co maminky ale ja polohovat nebudu a necham ho tak jak se podle lekaru ma ale to vis tisic lekaru tisic nazoru 😉

kleopatris
8. okt 2010

@finfrle ked ju nechas na chrbatiku tak jej aspon hlavinku men, nas strasne rad spaval na pravej strane a mna nenapadlo pretocit ju. a teraz ma taky (teda uz skoro nema) splosteny pravy bok 😉 ja som sa tiez bala, preto som na chrbatik davala..

finfrle
8. okt 2010

Se musim jeste pochlubit.Se mi podarilo od dvanacte az do treti spat a jen jednou na zachode 😀 a vazne mi to pomohlo.Vecer jsem byla u GP nakonec mm me donutil.Tlak byl ok a i moc.Musim stale lezet jestli pry nechci porodit uz ted.Me pochvalil,ze jde videt,ze jsem odpocivala. 🙂
Takze plany na vikend lezet a lezet.

finfrle
8. okt 2010

@kleopatris to je dobre vedet hlavicku teda otacet budu 😉 a jakje malemu ted?

finfrle
8. okt 2010

@kleopatris Myslim po te dnesni vychazce.

kleopatris
8. okt 2010

@finfrle pochopila som 😀 zatial ok, ale tak ono sa to ukaze az zajtra asi, keby nieco..
je fajn, ze je ti uz trosku lepsie, aj si bola u toho GP alebo nie? a jak tlak?

finfrle
8. okt 2010

@kleopatris jj byla tlak dobry musim jen zustat stale lezet kvuli prekrvovani placenty..ale uz jsem si zvyknula na pohodu v luzku.Mala ma zase skytavku jojo pokazde po mliku.....jsem to asi prehnala cely litr 😅