Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
18. okt 2010

@ivanajelinek veru leti, nestiham sa cudovat. Treba si uzivat kazdu minutu aj ked ste na smrt unavene 😀 lebo o moment je to fuc..
@emily327 este k tomu pupiku, nam ho kazali susit zasypom, resp. drzat to v suchu, rychlejsie sa to hoji a odpadne.

ivanajelinek
18. okt 2010

my sme tiez pupik pudrovali. Pudrom od Weledy, ten je extra na osetrenie pupika.

janulka04
18. okt 2010

caves kocky, ja len zase z rychlika..
mam chripanu, tak som K. O.
mala spi so mnou, tak duuufam, ze ju nenakazim 😔
inac, my na pupik nedavali nic, iba hebamme kazala na gazovy stvorec nastriekat MM a s tym to povytierat.
a musim povedat, ze ma ozaj krasny pupcek, najkrajsi z mojich bab 😵

schnucki
18. okt 2010

@lubinka9 maly je rozkosny 😵 ... to ti verim ze jsi z toho az brecela, me staci kdyz tu mala rve kvuli prdikum a uz je mi ji taaaak lito, a predstava ze ji budou neco delat a ja ji budu drzet, budu asi plakat s ni 😀
doiufam ze ten ekzem brzo ustoupi 😉

@ivanajelinek my se snazime dodrzovat to koupani, koupeme mezi 7 a 8h ... jinak na prochazky nechodime v urcitou hodinu, ale jak se nam zachce 😀 ted budu asi chodit dopoledne, manza bude jezdit svoji nocni tak aby se aspon vyspal ... jinak me se brisko ztratilo uz v nemocnici, spis to vypada jak spek 😀 je to ale asi tim ze ja moc velke brisko nemela ... jinak ja se jeste nevazila, manza ale rika ze jsem dost pohubla tak uvidime, 26.10. mam kontrolu u doktora tak uvidime 😀 ....

schnucki
18. okt 2010

@janulka04 chripku, ojoj, prejeme brzke uzdraveni 😉

jinak my jsme pupik nemazali ani nicim nezasypavali, ale koupat jsme nesmeli, nam davala hebamme jakoby obvaz okolo nej, aby byl v suchu a musela jsem davat pozor abych to nedavala do plinky 😀

tak mame konecne ohradku, prave v ni chrni 😀

emily327
18. okt 2010

Ahojte, mam smutne spravy, finfrle bola v nemocnici na kontrole a pred chvilockou mi volala, ze si ju tam nechali 😢 Ma velmi vysoky tlak 104 na 140 a v jej stadiu tehu je to uz nebezpecne. Je z toho velmi smutna chuda moje, nechce tam byt, ale teraz to uz nie su zarty, je vo vysokom stadiu tehu a riskovat. ☹

ivanajelinek
18. okt 2010

@schnucki No ved u mna je to tiez len ako speck 😀 Kedy ides s malou na U3 vysetrenie? ja musim este urobit termin a aj pre seba u mojej dr.-ky. moja mamina isla zasa s malym na hodinku von. Len co ho daoma oblecem a polozim do kocara tak hned spi. Ja som zostala doma, pojdem sa natiahnut a nieco navarit.
@janulka04 Skore uzdravenie. 😉
@emily327 Juj chuda finfrle. Ale ako vravis vysoky tlak ku koncu tehu nie je dobry... Viem ze tu naposledy v nemocnici mala jedna kocka tiez vysoky tlak a jej robit cisarsky...Ked budes nieco veidet tak nas informuj.A inak ako sa mate aj s malinkou?

emily327
18. okt 2010

@ivanajelinek jaj no chuda moje, je mi tak smutno, lebo ked volala, tak plakala, hned by som sla za nou, keby som nebola tak daleko 😢 jasne, budem informovat hned ako budem nieco vediet.
Inak sa mame dobre s malinkou. Dnes sa jej spinkat moc nechce ale je zlaticko, uz ovela viac vnima ako na zaciatku a dnes mame 2 tyzdne 🙂 Bezi to rychlo. Planujeme krst, tak mame veselo 🙂 Ale inak pohoda. malinka je zlaticko.A co vy, ako sa mate? Inak ja som sa v piatok ked som bola na krv vazila a mam o 10kg menej po porode. Pribrala som cca 20kg a polovica je uz dole. Tak uvidime. Ale stale mam brusko ako keby som bola tehu, tak 3 mesiac 🙂 A ty si kolko pribrala pocas tehu? mam v plane po 6 nedeli cvicit.

Myslite,ze krst dietatka skoro 2 mesacneho je skoro? Ozaj a kedy ste strihali babatkam nechtiky? Nam kazali az po 2 tyzdnoch, dnes by sme mali ale mam normalne strach fnuk.

Inak ja pupcek nejako speci neumyvam, ale ked je vo vanicke tak je jasne,ze sa namoci a potom ked jej to chcem osusit tak to krvaca fnuk ale len chvilku. Cistim jej to kazdy den liehom ale zatial to neodpadlo. V stredu ideme na vazenie, tak sa lekara na to opytam.

barbora87
18. okt 2010

Ahojte babule
Hlasim sa ze sa mame dobre len mi dnes preskakuje a stahujem detsku izbu,robim poriadok v skrini,uz som aj malemu prebalovak pripravila a za chvilu pokracujem  musim vyuzit ze mam energiu

@emily327 ahoj moja moj stryko krstili malu v2mesiacoch...
Joj chudatko moje finfrle drzime jej moc palceky a nech sa to zlepsi!mooooc na nu myslime!pozdrav ju a nech sa setri....malinka je uz dopecena tak keby nieco moze rodit...

mirusch
18. okt 2010

Ahojte babule, tiez som hovorila s Finfrle, uz je lepsie, chcu odsledovat, ci jej zaberaju lieky na tlak. Vsetky vas pozdravuje. A tesi sa, ze zajtra ma tak ci tak predporodny kurz, tak moze ist v pyzame 😉

schnucki
18. okt 2010

@ivanajelinek ja jsem za ten spek rada, kamaradka mela velke bricho a mela pak co delat ho dostat zpatky 🙂 ... my mame U3 2.11., to bude mala sice mit 7 tydnu, ale doktor rikal ze to neva, maji totiz predtim dva tydny dovolenou, tak jsem zvedava jak dopadnem ... ja byla u doktora tyden po porodu a to jsme hned udelali termin po tom sestinedeli ...
jinak nam prisel dopis z frankfurtu, ze az pujdeme na U4 tak musi doktor vyplnit papir co byl prilozeny k dopisu a poslat jim ho aby vedeli ze nechavame malou kontrolovat, kdyby jsme to neudelali tak na nas poslou Jugendamt ... coz me prijde docela dobry, v cechach nic takoveho neni ...

@emily327 moc finfrle pozdravuj, vysoky tlak neni sranda, moje kamaradka mela kvuli tomu taky cisare, pry by normalni porod byl moc riskantni ....
me v nemocnici rekli ze nehty strihat az po 4 tydnech, takze my jsme jeste nestrihali ... doted ji sami odpadavali 😀 jinak ja se taky bojim je strihat, chce to nejlepe kdyz spi 😀 ... ja teda nevim kdy se deti krti, ale dva mesice jsou myslim v poho ...

@barbora87 super ze mas dost energie, vyuzij to 😉 ... hod pak fotecky pokojiku ...

schnucki
18. okt 2010

uz mame mesic 😀

tezz9
18. okt 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat Ms jsem měla 23.9 předchozí cyklus trval 36 dní cykly mám nepravidelné max týden. nejplodnější dny podle hlenu a čípku jsem měla 6.10 až 8.10, styk byl 4.10 5.10,8.10,9.10. Od úterý 12.10 mě mírně bolely bradavky, čtvrtek ,pátek jsem měla strašně slabé špinění, od té doby mě občas bolí podbřišek a bradavky čím dál víc. a když se jich dotknu nebo trochu zmáčknu, tak jsou strašně rudé. Těhu test jsem si dělala v sobotu 16.10 a dnes 18.10 z ranní moči a oba testy negativní. Mám ještě počkat mám nějakou naději na těhu??Děkuji za odpovědi

ivanajelinek
18. okt 2010

@emily327 Ja som pribrala 16kg a uz mam tiez tak polovicu dolu. este polku 😝 Tiez by som chcela po sestonedeli cvicit, tu robi habamme extra cvicenia na to.A nam tiez kazali sa mi zda az po 4 tyzdnoch strihat nechtiky. Moj maly dneska zasa len spi, uz rozmyslam, ci je to normalne. Zobudil sa o 7.00, potom som nakojila, potom len tak podriemkaval a o 10.30 som kojila znova.potom bol vonku a kojila som o 14.30 a potom zasa o 15.30 zaspal a este spi. Myslite ze neni hladny? Mne sa to zda ze papa menej ako pred par dnami, lebo dlhsie spava.Ale kazdy radi,ze budit ho nemam. Tak neviem.
@barbora87 Ale opatrne, dobre?

emily327
18. okt 2010

@ivanajelinek moja ja by som sa nebala.ze je hladny, ak by bol, tak neboj on by si vypytal 😉 Nasa ma tiez dni, kedy len spinka a malo papka. Ale dnes ma opacny, malo spinka a skoro stale chce cecik 🙂 Ale ona je hladoska, ked sa prisaje vidim vsetky hviezdicky, tak ma boli bradavka. Ale co uz pre to stvorenie neurobim? Aha no ja som jej chcela strihat nechtiky uz teraz,ale asi pockam do stredy a opytam sa na to pediatra.

emily327
18. okt 2010

Finfrle je stale v nemocnici a najblizsie kedy ju pozrie lekar je streda. Lieky co jej dali, nezabrali, stale ma vysoky tlak. Meraju jej ho kazdu hodinu. Ja verim,ze tie co jej daju na noc, ze zaberu. Len sa jej chudatku neda zaspat ☹

barbora87
18. okt 2010

@emily327 a preco az v stredu???no hroza...tak nech sa drzi...no chuderka ta jej nespavost :( no dufam ze to bude mat co najskor za sebou a bude ona ajmalinka v poriadku...

barbora87
18. okt 2010

No ja som uplne k.o. A boli ma uplne mega hrozne kostrc ze ani sediet nemozem a ani sa hybat poriadne nemozem...hmm neviem z coho...asi som dnes bola prilis aktivna...zajtra doobeda idem zase na tehu cvicenie a poobede sa pridu pozerat 2zaujemci na byt...a potom idem k mamine a budem u nej do stredy vecera...mam z toho trochu hrozu ale nejako to uz zvladnem u nej...budem tam sama s bratmi lebo mamina ide do roboty...

emily327
18. okt 2010

@schnucki jej mala je zlatunka 😉 Ako rychlo to ubieha,ze? Uz ma mesiac 😉

emily327
18. okt 2010

@barbora87 no tak sa moja u maminy drz. Neboj zvladnes to a s tou kostrcou to je dost zle, Ja mam moju zlomenu a zle zrastenu, tak viem o com pisem. Netreba vela sediet, nic ine neporadim 😉 pa pa A odkazem finfrle,ze ju pozdravujes cmuk

barbora87
18. okt 2010

@emily327 no citim sa tak divne ked nejsom doma...a este ked musim niekde spat :( a este ktomu bez mm...
No problem je v tom ze som dnes skoro vobec nesedela ale asi to mamz toho namahania...ako to ze ju mas zlomenu?
Urcite pozdrav finfrle a ze mi tu chyba...tu sama chcipam

emily327
18. okt 2010

@barbora87 no ja som si zlomila kostrc ked som mala 13 rokov a zle sa mi zrastla, odvtedy sa mi zle sedi dlho na jednom mieste. A v tehu to bolo o to horsie. Tak preto viem,ze ake to je. Finfrle pozdravim moja a neboj ja ked mam cas, tak som tu 😉 Opatruj vas cmuk pa dobru nocku

barbora87
18. okt 2010

@emily327 aua :( a pri porode si nemala problem?
Ok dakujem moja...no dufam ze tu sem tam nakuknes za opustenou tehulkou

schnucki
19. okt 2010

dobre ranko holky,
my dneska nejak moc spime 😀

@ivanajelinek ja bych se taky nebala ze ma hlad, oni si reknou, neboj 😀 ... a jaka byla noc??

@emily327 mo finfrle pozdravuj, ja bych to s tim tlakem videla na cisare, ale uvidime ... kazdopadne ji prejeme at je ji co nejdrive lepe ... vid, je to hruza jak to leti, uz je to mesic co ji mame doma , uf ....

@barbora87 jak ti dneska je, uz lepe? ... ja se tu taky snazim byt, ale nekdy neni vubec cas ....

blondynka400
19. okt 2010

Ahoj holky, přišla jsme se na vás podívat. Nějak teď nestíhám, zas mi přibyla práce, už přemýšlím co s tím, pouštět se mi to nechce, ale začíná to být neúnosné... 😖 K tomu jsme tu měla kamarádku, takže toho bylo fakt dost 😅
Zas jsem poslala fotečky jako každý měsíc, takže jestli opět někdo nedostal kdo máte zájem, písněte mi do ip 😀
Jinak u nás nic nového, tedy vlastně ano, máme první zub, tedy zatím maličký kousíček, v 9 měsících docela úspěch 😝 😀
A co se týče jídla je to potvůrka, začala mi odmítat obědy, tedy mixované, když jí dám kousky, tak mi sní úplně všechno, i celou normální těstovinu (vřetýnko), ale včera jsem udělaal pokus, "oběd" jsem jí dala ráno místo joburtu s banánem a normálně mi to snědla, takže si semnou prostě jen hraje... 😠 😀
Tak jsem to hold prohodila, oběd má ráno a v poledne má jogurt a pak semnou kousky, podle toho co já mám k obědu 😀

ivanajelinek
19. okt 2010

@schnucki No noc bola narocna. Nakojila som o 22.30, potom nachvilu zadriemal a ked som ho polozila do kolisky tak bol hned hore. Tak sme boli hore do 1.30, potom som znova nakojila. A okolo tretej sa zasa zobudil, lebo on mi zaspi na rukach a ked ho polozim do kolisky, tak je hned hore. Tak som si ho zobrala k sebe do postele a driemali sme do 5.30, nakojili a potom zasa spal so mnou v posteli az do 10.00. Neviem cim to je, on zaspi len na rukach. 😒
Nieco nove o finfrle?

mirusch
19. okt 2010

Ahojte. Finfrle pisala, ze rano mala tlak super, chceli ju uz pustit domov s liekmi, dali ju ale este na pasy a tam na chvilu odpadla. Tlak mala zrazu velmi nizky. Asi to prehnali s davkovanim. Tak caka co povie Dr. Uf, nema to lahke.

@blondynka400 Dakujem za fotocky, slecna rastie, no fiiiha. A vidim, ze je riadne prefikana 😀 Ale mama je viac 😀

@ivanajelinek No, nebudes to mat jednoduche. Kamaratke tiez chcela dcerka len na rukach spat a len pri nej, sama v postielke neexistuje... Uz ani nevie, co to je spanok. Neexistuju nejake finty? Opytaj sa hebamme, lebo sa zblaznis 😖 A keby si ho skusila zabalit ako Schnucki malu? Proste ruky k telu, zabalit a Schnucki este ma okolo malej aj ten kojaci vankus, aby mala pocit, ze je v bezpeci, ohradena, ako v brusku.

@barbora87 Neboj nic, pride Meleri o chvilu, budes mat tu s kym byt 😉 A o chvilu rodis, leti to, leti, hrozne rychlo.

kleopatris
19. okt 2010

@ivanajelinek ja viem, ze ste tu skoro vsetky proti noseniu babatiek, ale ak ti mozem poradit kup si Manducu, je to vazne obrovska ulava 😉 ja poznam velmi dobre, co mas za babo mam take doma, takze ked bude jak Maxi, tak viel Spaß 😵 a ked ti zaspi, neprekladaj ho hned, ale asi az za 20 minut, az vtedy spi hlboko

schnucki
19. okt 2010

@blondynka400 dekuju za fotecky, mala je rozkosna 😵 ... a mate zoubek, veeelka gratulace ....

@ivanajelinek to znam, tohle mi mala dela rada ve dne, ze mi zaspi pri krmeni a jakmile ji polozim tak je vzhuru ... jak psala mirusch, ja jsem na zacatku malou zamotavala, aby mela ruce pevne u tela a nemohla s nimi hybat, deti maji na zacatku potom strach kdyz maji ruce volne, ... ted uz mi spi bez zamotavani, ale v postylce mam pro jistotu jak psala mirusch kojici polstar aby mela neco okolo sebe ... pres den mi spi v laufgitter na volno, ale v noci ma okolo sebe ten polstar ... to baleni mi poradila hebamme, protoze mala v noci nechtela spat ....

@mirusch dekujeme za info, ma to holka tezke ... ze na ni moc myslime ....
a jak je tobe, pomohlo bahno? 😀

mala je dneska jak sipkova ruzenka, vubec nevim cim to je ze tak casto spi ... doufam ze nebude v noci vzhuru 😝

mirusch
19. okt 2010

@schnucki Clovece, to bahno je fakt cierne 😕 😀 Neverila som tomu, ale fakt ma to potom bolelo menej 😕 Ale ako som si ho vcera zmyla, tak vsetko cierne, vana cierna 😝 a zrazu rura zase zapchata 😖 Ale to nebolo z toho, domaci zase trosku posparal a hadam uz je dobre. No skusim znova, je to zaujimave, ktovie cim to je, ze to pomaha.

Ten cas tak rychlo leti, mala by som sa uz aj balit, vo stvrtok letim do SR 🙄 Ale najradsej by som bola doma v posteli.