Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
19. okt 2010

@mirusch no nevím, kdo je víc. Řekla byhc, že mě brzy dožene 😝 😀
@kleopatris já má zkušenost, že sačí 15 minut, to už spí dostatečně tvrdě. Ale tedy ne s přendaváním ze šátku a pod, ale když jse jí přendavala z velké postele do své postýlky 😝 😀
@schnucki jojo, konečně v 9 měsících. Tedy ne že by mi nějak ty zoubky chyběli, už mně dneska malinko kousla, jak si ze mne dxělá živé kousátko 😝 😀
Tedy vy už máte měsíc, to fakt letí... A jak se jinka vede. Už je vše ok? 😵

blondynka400
19. okt 2010

@schnucki heel já ten polštář v postýlce používala někdy do konce 5 měsíce a ještě vystalný zavinkou (takovou tu rychlo flaušovou). Tu jsem zapínala tak někdy do 3 měsíce, pak už jen na ní ležela, byla jí malá.... A i teď jí ještě používám přes den, malá pak spí klidněji, ráda si do ní choulí hlaviku...

ivanajelinek
19. okt 2010

@kleopatris No nad manducou rozmyslam. Mam doma sice satku, ale je pevna a nie elasticka a vcera sme to skusali, no a radsej nie. Ta manduca to je nosic, ze?
@schnucki No moj maly dneska tak drieme stale. Ale vonku spi najlepsie. Este ho len obliekas, das doma do kocara a maly uz spi. 😀 No a dneska zasa vzdy ked mu vypadne dudka tak sa zacne jedovat a pritom akoze spi.
@mirusch Letis? A odkial?

blondynka400
19. okt 2010

@ivanajelinek já jsem sice totální odpůrce různých šátku a nosítek (je mi v tom těch malých mimnke fakt líto), když tak tehdy, když malé zvládá koníky, aby mělo už pevnější svaly (kolem toho 3 měsíce). A taky je otázka, zda ti tam mimi bude chtít být, třeba ta naše potvůrka by tam nebyla ani pár minut, prostě vždycky potřebovala prostor a to by v tomhle neměla. Ale proč ti vlastně píšu 😀 Když už tedy bez toho nemůžeš být, myslím si, že manduca je jeden z těch lepších výrobků.... 😉

ivanajelinek
19. okt 2010

@blondynka400 No ved vcera som maleho skusala dat do satky a hrozne plakal pri tom. Takze sa bojim ze ked kupim manducu, tak sa mu tam tiez nebude pacit. Ale este vydrzim,ci sa to zlepsi.

mirusch
19. okt 2010

@ivanajelinek Letim z Frankfurtu do Viedne. Uf. Hadam bude dobre. Tuto streku som este nemala... 😕

ivanajelinek
19. okt 2010

@mirusch jaj.Ja ze zacal zasa Ryan-Air lietat...tak ti prajem peknu dovolenku...Ci ides pracovne?

lubinka9
19. okt 2010

caute,
my sme dnes zasa absolvovali lekara. Maly nieje stale fit, aj ekzem sa mu zhorsil. Tak sme vyfasovali nejake spreje do nosa a kvapky. Navyse mi dnes rano tak plakal. ze mu zmodrali pery 😲 😢 . Dr. uz minule pocula nieco na srdiecku a dnes uz to bolo zretelne pocut, mrnus ma selest. Tak sme dostali vymenny poukaz na echokardiografiu ☹ Tam sa ukaze ci je to selest, z ktoreho vyrastie, jak som mala ja alebo nieco ine.

jak ja by som chcela vediet kolko toho este moje plecia znesu... resp. pliecka maleho ☹ 😔

mirusch
19. okt 2010

@ivanajelinek Sukromne 😉 Ale vies co? Toto je AirBerlin a tiez ma vyborne ceny, prakticky to iste co Ryan Air. A hlavne je to prehladnejsie, co sa cien tyka. A dostanes aj napit v lietadle zadarmo. A mam to ovela blizsie k domu. Akurat ta vieden, no, ale aj to sa da zvladnut.

mirusch
19. okt 2010

@lubinka9 Jaaaj moja, este aj to ☹ No ale selest nemusi byt nic hrozne, nedoliehajuca chlopna, to ma kazdy druhy clovek. Tak dufajme. Uf moja, myslim na vas. Informuj potom. A to je aj sono, co bude mat?

lubinka9
19. okt 2010

@mirusch hej sono. Chudacik, same vysetrenia, tolko stresu. vcera aj dnes, bodaj by sa mu ten ekzem nezhorsil 😠
sakra prace!

kleopatris
19. okt 2010

@ivanajelinek ano nosic a akoze nas maly bol teda spokojny od malinka, je tam aj vnutorna vlozka pre malinke babatka a ja ho teda vyuzivam stale...keby som tu manducu nemala tak si na zaciatku ani nenavarim. A neviem teraz ked si manducu pripinam a maly to vidi tak sa ide pojasit od radosti 😉 tak si myslim, ze sa mu v nej paci. Jaj a este si tam niekedy aj zdriemol 😵
@lubinka9 myslim na vas 😔

schnucki
19. okt 2010

@mirusch tak to jsme moc radi ze bahno pomaha 😀

@ivanajelinek a chodite na prochazky kazdy den? ja jsem nekdy rada ze jsem rada a ven se mi moc nechce, dneska jsme musim se priznat nebyli ... mala mi spi celej den, vubec nevim cim to je ....

@lubinka9 moc na vas myslime ....

ja vam ti nevim jestli se mi mala nekde nenachladila, docela casto hepcika a prijde mi ze ma maly opat v levem koutku ust ... a cely den spi, jen ji a spi coz ji neni vubec podobny ....

schnucki
19. okt 2010

a vubec prdi cely den, chodi casto na velkou a hazi mi mliko zpatky ... ale ne hned po jidle ale treba az po delsi dobe ... snad bude spat i v noci a zitra to bude lepsi ....

ivanajelinek
19. okt 2010

@schnucki No kazdy den. Ale dneska sme tiez neboli. Lebp je hrozna zima, prsi cely den a je hrozny vetrisko. Mne vcera maly spal cely den. teraz mi uz tiez od 16.00 spi. A to sme chceli kupat, ale zasa to nevyjde. Lebo ked sa zobudi bude mat hlad a potom uz bude neskoro. No nic, okupeme zajtra.Inak aj mne maly hepcika...
@lubinka9 Budeme na vas mysliet. Drzte sa, moja. 😔
@kleopatris No uvidim, ako to bude, ked odide mamina. Ak sa to nebude dat zvladnut, kupujeme manducu.. 😉

emily327
19. okt 2010

Ahojte, tak vidim,ze Mirusch stiha informovat skor ako ja. Nasa malinka od vcera nejako nie a nie spinkat. Asi si toho malo vysaje z prsia a potom nevie zaspat. Ale vzdy mam nejake to mliecko odsate v chladnicke, tak ohrejeme a dokrmime a uz buvka. Ja som si poobede lahla s nou a zaspala som tak,ze som vobec nepocula kedy sa zobudila. Rano som ozehlila 2 stojany pradla, oparala dalsie a vyvesila, uvarila si polievku a obed a neskor vybalila nakup co priniesol mm z mesta. To ma dost unavilo vsetko a tak som bola rada,ze malinka sa napapala a mm ju ulozil spinkat, ale to ja uz som bola tuha 😀

@lubinka9 boze ziena nase, tolko starosti kolko ty mas od porodu, az ma mrazi po chrbte a fakt velikansky obdiv, ze kolko toho dokaze tvoja psychika uniest. Urcite to nie je lahke a je ti casto nanic, ale si skvela mamina a ja verim,ze coskoro uz bude vsetko v poriadku a malinky sa vylieci a nebudete musiet chodit po lekaroch. S tym selestom si nerob hlavu, aj moja mala ho mala po porode a zmizol. Moj tatko ho mal tusim do 3 rokov a potom to tiez zmizlo. Velmi na teba myslime a drzime palce, nech ste uz konecne zdravucki. Posielam vela vela energie a sil, aby ste to spolocne prekonali cmuk Drz sa mamina 😉

@ivanajelinek vy chodite s malym kazdy den na prechadzky? No my tak raz za tyzden a dva krat ju dam von na balkon. Nechodime von kazdy den. Aj som nadtym rozmyslala,ze ci je to dobre. Ale nasej malej sa von moc nepaci. Ona sice chvilku vydrzi tisko, ale potom place a to aby clovek hned utekal domov. Ona je hrozny hlados a ja nikdy neviem, ci uz ma dost. Lebo ona vypije cely cecok, potom jej dam dokrm - odstriekane mliecko a ona dokaze este stale plakat. Niekedy som fakt zufala,ze asi fakt si cez ten klobucik nedokaze potiahnut tolko co potrebuje ☹ Ale bez klobucika sme pili iba 3 krat a tak hrozne ma bolia doteraz bradavky,ze zase krmim s klobucikom. A mozno tie bradavky bolia aj preto,ze si odsavam. No hlavne nech nezacnu krvacat. Lebo to by som jej uz potom nic nemohla dat.... Inak ja tiez nie som zastanca tych satiek. Nasa mala nemoze mat ani ruky v zavinovacke zviazane, lebo place. A pride mi to,ze v satke je dietatko take cele dokrivene.... Ale je to individualne a zalezi to na kazdom, co akemu babatku vyhovuje.

@blondynka400 caves kamoska,uz som na teba myslela,ze kde si sa stratila. Chybaju mi tvoje cenne rady. Potrebujem poradit ohladom cvicenia po porode a ako sa zbavit bruska 😉 A hlavne kedy s tym mozem zacat. A tiez si prosim fotky malej, vzdy som ich dostala a teraz nic 😢

@mirusch tak prajem stastnu cestu domov 😉 Hlavne stastny let. Let do Viedne som vzdy preferovala viac ako do BA. A hlavne, ak nebol cez Ryanair. A na ako dlho letis?

@schnucki ahoj moja, inak aj moja casto kycha, hlavne pri prebalovani. Ale inak pohoda. Skor ma casto stikutku. Ale tomu neviem predist ani zabranit. A ty chodievas von s malou kazdy den?

Ozaj maminy, my kupeme malu kazdy druhy den. Staci to? Ci treba kazdy? Pediater povedal,ze treba kazdy, ale nasej malej sa to moc nepaci, stale velmi place, tak kupkame kazdy druhy. Ritku jej vzdy utierame navlhcenymi vreckovkami a vzdy dbame na to, aby bola cistucka. Len mam pocit,ze ta voda co u nas tecie,ze je nejaka tvrda a ze z toho ma malinka suchu pokozku. Pouzivame Sebamed - pediater nam to odporucil ale stale je trosku sucha. Myslite,ze ju mam tym mlieckom natierat aj ked ju nekupkame? Lebo zatial to robim iba po kupani.

ivanajelinek
19. okt 2010

@emily327 No doteraz sme boli vonku kazdy den. A kupeme kazdy druhy, ale nasmu malemu sa hrozne kupkanie paci. Inak ja ho natieram po kupani olivovym olejom a uz sa vobec nesupe, pokozku ma krasnucku. To mi povedali v nemocnici a aj hebamme. No nas maly tiez zavinovacku nemusi, hlavne ked tam ma ruky zviazane. Ten nimi najradsej rozhadzuje 😀 No maly sa akurat zobudil, tak ideme prebalit a papat 😎

emily327
19. okt 2010

@ivanajelinek ja som tiez zacala olivovym olejom ale nezabralo to. Aspon po prvom kupkani. Ona ma suchucku iba na brusku a nozickach inak nie. Budem ju natierat aj v den ked sa nekupka. Nasa nema na vyber, je len v zavinovacke a ked ju kojim, tak je volne na posteli 😉 A moze si kopkat nozickami. Jaj uz vidim na nej ako sa meni a zda sa nam s mm,ze pekne pribera. uz ma vacsie licka 🙂 Ideme zajtra do poradne, tak som zvedava, kolko pribrala po tyzdni 🙂

blondynka400
20. okt 2010

@ivanajelinek hele já být tebou bych se na nějké šátky i manducy vykašlala... Osobně na to vidím fakt jen negativa. A třeba žehlit nebo vysávat s dítětem v šátku mi přijde absolutně nevhodné 😝 Je to tedy každého věc, ale myslím, že se to dá krásně i bez 🙂
@lubinka9 tedy holka, ty asi nebudeš mít klid... Tak ať je to hlavně ten, z kterého vyroste 😉
@emily327 to je divné s těmi fotkami, ale ok, pošlu znovu... To víš no času málo 😝
co se týče cvičení, do ukončení šestinedělí posilovat pouze šikmé břišní svaly (jestli nevíš cviky jenom na šikmé, radši se na to vykašli, mohla by sis spíš ublížit než pomoct) a pak můžeš lehce začít všechny cviky na bříško, ale chce to pomalu a postupně, radší víckrát denně s nižší intenzitou 😉

blondynka400
20. okt 2010

@emily327 jo ještě jsem tě chtěla poprosit, pošli mi prosím nějaké fotky malé, ať se na tu vaší princeznu taky podívám 😵
Ke koupání, doporučuje se koupat obden, třeba i jednou za 3 dny. Právě naopak časté mití není moc dobře. Já mylou koupala obden asi do 3 týdnů, pak ale každý den, už jse to tu psala, je to super věc pro zavedení ržimu. Vykoupat, najíst a spát. Navíc po koupání se většině miminek dobře spinká. A když je koupeš jenom v čisté vodě, je to pohoda.
K té suché kužičce, to má skork aždé miminko, to se časem spraví. Já doporučuju koupat jen v čisté vodě (žádné mýdlo, gely a pod), po vykoupání natřít olejem (je jedno jaký, já měla ráda olivový nebo od hippu). Na ty mléka se vykašli, to je o ničem, to možná až v pozdějším věku. Radila mi to i ségra jako zkušená matka, mazat do 2 měsíců olejem každá den a pak není problém z kuží a to potvrzuji 🙂
no a že se jí to nelíbí, ono některým miminkům to trvá déle, než se jim to zalíbí, ale určitě bych jí kvůli tomu nekoupala méně častrěji, prsotě so musí zvyknout. Zkusila bych třeba kyblík, ač ho moc neuznávám, na plakající mininka při kopání to většinou zabírá a nebo u nás se osvědčilo jí torkšu nakojit před koupáním a pak byla pohoda Ale tedy je dakt, že ona měla od malička vodu ráda, plakala snad jen porodnci a při prvním koupání, pak jsem jí dala přdtím najíst a koupala v kuchyňkém džezu, zaqpřela se nožičkama a už ani slza. Ona jim prý klasická vanička vadí, že se nemouhou zapřít a mají volnost, proto je ten kyblík nebo umyvadlo než dřez lepší varianta 😉

kleopatris
20. okt 2010

@blondynka400 ono sa to da aj bez satku ci manduci ked mas dieta jak ty 😉 ale ja by som teda maleho revat nenechala, srdce by mi roztrhlo 😔 takze lahko sa radi, ked mas skoro idealne babo, ale nas maly nemal rad ani kocik, ani auto, ani autosedacku a jak som s nim mala ist napr.von? V niektorych pripadoch sa to fakt neda nebrat dieta na ruky.

blondynka400
20. okt 2010

@kleopatris hele, kde jsi vzala že já mám ideální dítě 😕 😀 . Řekla bych že do ideálu má hodně daleko a užila jsem si ní a užívám občas taky dobře 😝 😀 . I když je fakt, že kočárek a auto měla vždycky ráda, i když teď v kočárku tak max hodinu a pak už nechce, protože se nudí a nechce se jí jen tak bezcílně sedět a už jen koukat to není ono...
Samozřejmě nenechat brečet, ale já bych osobně spíš miminko radši chovala na rukou, nebo zkusila různá houpací, vibrační lehátka (jsou i s tlukotem srdce a většniou zabírají), než ho dala do šátku. Jak už jsem psala od toho 3měsíce už do jde, ale do té doby tam prostě nemá co dělat a na tom se schodne i většina doktorů... Ale je to každého věc, já jsem hodně odpůrce, takže by mě na používání nepřesvědčilo asi nic....
Jinak v tomhle směru neradím, jen píšu to co si myslím 🙂

emily327
20. okt 2010

Ahojte, tak nove spravy od finfrle. Spala 5 hodin v noci, co je super, konecne si oddychla chuda. Po tych liekoch silno krvacala z nosa, ale to hadam prejde. Dnes by mala vediet, ci ju pustia domov alebo nie. Tak jej drzme palce, nech je uz vsetko v poriadku a nech si to chuda tie 2 tyzdne do porodu uzije co najviac 😉

My sme boli dnes v poradni, malinka pribrala za tyzden 200g co je super. Je to mala hladoska, tak som rada,ze pribera a ze mliecko je kvalitne. Sestricka sa pozrela na ten pupocnik a ukazala mi ako ho treba cistit, hoci ja som to robila presne tak ako to ona ukazala, pekne aj z vnutra som to cistila a ked jej to docistovala, tak sam odpadol z coho sa velmi tesime 🙂 Doma sme konecne ostrihali nechtiky, malinka krasne drzala a uz mozme aspon fungovat bez rukaviciek. Mala som obavy,ze ci noznickami jej to budem vediet ocistit ale v pohode som to zvladla a hlavne noznicky su kvalitne. Tak sa tesime,ze sme krasne pribrali, ze konecne odpadol pupocnik, ze sme ostrihali nechtiky a tiez sme dostali vitamin D a vitamin K. O 4 tyzdne pojdeme na USG s rucickou a na sono obliciek a ak tam bude vsetko v poriadku, co my pevne verime,ze bude, tak budeme velmi velmi stastni.

emily327
20. okt 2010

@blondynka400 ahoj moja, fotky poslem mailikom. Inak dakujem za info k cviceniu, ja som roky chodila do posilnovne a cely zivot cvicim brucho, takze cviky ovladam, ale pockam kym skonci 6 nedelie a potom zacnem pomalicky cvicit. Co sa tyka toho kupkania, tak asi jej dam vzdy pred malinko cucnut aby sa ukludnila, ked sa zobudi a potom okupkame, lebo vcera sme to tak vyskusali a super ani nemukla. A budem natierat olivovym olejom z lekarne co mam. Ja som aj pri prvom kupkani pouzila olejcek ale pediater,ze nie ze mam pouzit to mliecko Sebamed, tak sme hned kupili a mastime tym. No ale ak radite,ze olejcek je lepsi, tak budem olejcekom a to mliecko pouzijem neskor. Len nie je problem,ze si teraz za tu chvilku pokozka zvykla na mliecko a teraz dame zase olejcek? A tiez som za kupkanie obden. A my kupeme iba v cistej vode a sem tam pouzijem mydielko na zadocek ale inak iba cista voda. Vdaka za rady cmuk a vy sa mate ako? Co malinka? A ty? Stale pracujes z domu?

blondynka400
20. okt 2010

@emily327 jé finfrle už porodila 😵 Jak jsme tu nebyla úplně mi to uniklo, ale jak čtu tak má nějaké problémy... Mohla by jsi mi to prosím ve zkratce napsat co a jak, Dík moc 😉
Já si myslím, že je fakt dobrý dát miminku toršku napít před koupáním. Oni tedy říkají že ne, že mu pak třepeš s bříškem, ale jestli ti malá nezvrací, tak si myslím, že to žádný problém není. A ty jí koupeš po tom co se vzbudí? Měla by se koupat před tím nejdelším nočním spánkem, nejlépe těsně před, pak dfát najíst a pak spinkat 🙂
No hele oni doktoři mají občas své názory a ne vždy s tím tedy souhlasím, musíš to torkšu profiltrovat. Sebamed je dobrá firma, ale olejíček prostě nic nenahradí... Já už malou dávno po koupání ničím nemažu a kůži má krásnou až se doktorka vždycky diví, čím jí mažu, ať jí prozradím tajemství pro ostatní maminky. Takže podle mne je méně v tmohle případě více 🙂 To že jsi používaal mléčko a teď olej určitě problém není, ale často bych to neměnila... To mýdlo bych nepoužívala ani na zadeček, to kdyžtak až později, část se ti pak stejně dostane i na ostatní pokožku...
No my se máme dovře, malá je docela v poho, už má první zoubek, stále leze jako turbomyš, občas si stoupne když chce na něco dosáhnout, začíná mluvit, máma, táta, ham, ne (to používá velmi dobře), hlavně už nemluví jen tak, ale moc dobře ví co to znamená a kdy to použít, umí se dobře vztekat když něco chce a já jí to nechci dát nedo dovolit, ale jinak pohoda. Až tedy na to spaní, to je stále tragedie a přitom na začátku zhruba do těch 5 měsíců tak krásně spinkala... 😖
Pracuju stále, ale je toho čím dál tím víc, takže přemýšlím co s tím. Pouštět se mi to nechce, baví mě to a pojí mě to s profesním životem, ale pomalu přestávám stíhat ☹ Malá si sice hodně hraje sama, hlavě si teď prohlíží knížky a nepotřebuje mně, jenže jakmile vidí, že mám notes, tak chce psát semnuo a neudělám vůbec nic 😝

emily327
20. okt 2010

@blondynka400 zlatinko, nie finfrle je v nemocnici. Hospitalizovali ju kvoli vysokemu tlaku ☹ Je v 39 tyzdni.

barbora87
21. okt 2010

Ahojte babulky
Ako sa mate?co nove?ja som prisla vcera neskoro vecer domov...bola som od utorka vecera u maminy lebo isla vcera do roboty a nemala nikoho pre deti...
Dnes budem len doma o12sa pridu pozerat na byt a poobede pride kamoska...

A co u vas?vidim ze mate z vasich drobcov radost...
Dufam ze aj ja budem mat z mojho...

A co finfrle?

schnucki
21. okt 2010

dobre ranko,
tak my jsme se ani nachladili, prijde mi ze ma rymu a uz si nejsem jista jestli kdyz mi vyzvraci mliko to je normalni ... zkousim ide dneska kdyz chce po hodine jist dat ji cajik, mam pocit ze pribirame trosku moc 😀
snazim se nahnat detskeho doktora aby se mi na ni radeji podival ....

@blondynka400 ja nevedela ze pracujes, a co delas? ... to je super ze mala uz zacina mluvit, koukam je to pekna rostanda 😀

@emily327 mohla bych poprosit taky o fotecky? dekuji moc 😵
jinak pozdravuj finfrle ... a jak se jinak mate?

@ivanajelinek ja ji uz taky nezavinuju, vzteka se mi 😀 ... to mazete normalne olejovym olejem z kramu??

@barbora87 a jak bylo u maminy? ... vy se budete stehovat do domecku, nebo to pletu? a kdy vlastne? ... a jak ti je?

barbora87
21. okt 2010

@schnucki ahojky bud rada ze pribera 🙂)) a uz vam ide topenie?
No u maminy som sa citila tak divne...ja som teraz najradsej doma...v mojej posteli a tak...
No predavame byt a chceli by sme reihenhaus...tak uvidime...ale tie co by sme chceli budu hotove az buducu zimu tak by sme isli byvat ku mamine do vtedy...ale veru neviem ci bysom to tam vydrzala...no uvidime...z jednej strany by to bolo financne lepsie...
No inak sa citim celkom ok...niekedy sa citim ako keby ma presiel nakladak...no a mala by som zacat uz aj pre maleho chystat...este nemam nic pripravene

lubinka9
21. okt 2010

caute,

@ivanajelinek a nemas v okoli nejaku maminku, ktora tento nosic ma alebo podobny? Ze by ti pozicala a vyskusala by si ci ti v tom maly vobec vydrzi. Lebo tusim to nieje lacna zalezitost.
no spominam si ako tu kleo pisala, ze jej maly plakal uplne vo vsetkom okrem tej manduci, to si neviem predstavit, ze by ho mala vonku hodinu nosit na rukach a bruchom tlacit kocik, to je asi dost o hubu.
No ale zvaz si to, pre a proti. Myslim, ze pokial sa to neprehana ako chvilkova pomoc sa to da pouzit 😉
a kukni sem: http://www.mytoys.de/Cybex-Bauchtrage-i-GO-Purp...

@barbora87 teda ziram, ze 32tt. A drzim palec na vlastne byvanie, aj my sa zhaname po domceku
@emily327 ak ma mala suchsiu pokozku skus si dat v lekarni namiesat kyselinu mliecnu. Je to prirodzena zlozka pokozky a nadherne zvlacnuje. Nezostava potom mastny film. My to pouzivame. Ale neviem ci to nieje na predpis, nam to pise kozny, skus sa popytat pediatra.
a finfrle moooc drzim palce 🙂
@blondynka400 tvoja mala ma uz pri spani vankusik ci nie? Inak vdaka za fotky mala je vyrehnena. A konecne mate zubok, to si dal nacas 😉 . A vidim, ze IKEA v postielke vedie, hniezdo aj obliecky, take mame aj my 🙂

no a niekto tu pisal, ze mu mala/maly kycha. To je normal, babatko stale len lezi. Ked sa zacne viac hybat tak to prestane. Mne tak povedala Hebamme a aj tak u nas bolo.