Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
28. okt 2010

jinak zitra jdu na krev jestli mam jatra v poradku kvuli HA a manza ma termin v bance ... ma tam nejakou znamou a chteji zkusit propocitat, jestli by jsme zvladli pujcku, ze by jsme pristi rok uz zacali stavet baracek .... prisel za mnou s tim vcera, ze vecer v praci kdyz jel nazpatek tak si tak premyslel 😀 ... bylo by to super, protoze kdyz ot pujde, tak bude lepsi nez platit 500euro najem to davat do baracku 😀
tak nam drzte palce

blondynka400
28. okt 2010

@emily327 ty prsa to přejde jen co se laktace ustálí... Jinkak ojit můužeš jak tu to vyhovuje, klidně dvakrát za sebou z jednoho, nebo při jednom kojení z obou, jeslti máš dost mléka, není žádné omezení. Jen by z jednoho měla být dostatečně dlouho, aby se dostala i k zadnímu mléku, ale říká se, že zadní mléko teče už po 2 minutách, ale nevím jestli i u takhle malého dorbečka, přeci jenom na začátku saní němají ještě tak zmáklé 😀
@yarden jo to je vlastně tqaky pravda, velký výběr je nejlepší 😀
@lubinka9 hele a ty jsi měla částečnou nebo plnou narkozu? 😕 Ona dost často je horší než jizva právě ta rekonvalescence po té plné narkoze, někdo jí dost těžko snáší....
Ale je dobře, že máš jen dobré vzpomínky. To o tom Cs na přáním nebyla narážka na tebe, vím, žej si měla své důvody 😉
@schnucki jé tak to bylo super. Určitě je lepší dávát penízky do svého než platit nájem 😝 😉

marulka83
28. okt 2010

zienky,a aj tie ktore mate deturence,viete mi poradit,respektive upokojit? 😉 Zijem v UK a snazime sa o babatko a tento mesiac sme sa snazili obvzlast aj s ovulacnymi testami. V den ,ked som mala dostat mrsku,som si robila test a nic, urobila som ich dohromady 5..Vsetko negativne. A vcera,2 dni po tom ,ako mi mala dojst,tak som zacala uuuplne slabulinko krvacat,. Dnes mi to uz nedalo a skocila som do lekarne kupit tehu test - a co nevidim - pregnant 1-2 weeks. Ostala som v soku,lebo som si myslela,ze z tehu tento mesiac nic,kedze som krvacala..Ostatne dni som mala aj zvysenu teplotu.(37.2). Volala som mojej midwife,a ta ma objednala az na 23. novembra, som jej povedala ,ze trolinku krvacam,a neskor mi zavolala aj doktorka, dala mi par otazok a povedala,ze vsetko ok...ze 80 percent zien ma slabe krvacanie pocas tehu. Iba,keby som krvacala silno, mohla by som potratit..Juj,citim sa tak zvlastne,manzel o chvilu dojde z prace po narocnom dni..Aj sa tesim a aj trolinku bojim..Tu to zdravotnictvo, oni to trosku asi beru na lahku vahu..Dakujem vam zienky za vase rady a skusenosti..Budem cakat na vase odpovede 😉 s pozdravom Marianna

mirusch
28. okt 2010

@marulka83 No, v UK toho vela s tebou neporiesia 😖 Uz sme tu to ich zdravotnictvo rozoberali, uf. Sa cudujem, ze ta neobjednali na krv uz skor. No ale nic. Teraz mozes len cakat a pripadne si o par dni zopakuj tehu test, ci bude znova pozitivny. Prave sme tu mali babulu, co mala tiez 1-2 tyzdne a potom uz nic. co sa tyka krvacania v tehu, tak ano, moze byt, poznam babu, co nevedela do 3. mesiaca, ze je tehu, lebo mala MS. Aj ked to sa nestava casto a ano, je to pravda, ze pokial krvacas silnejsie, moze embryo odist. Ale len vytok, to je ok.
Pocuj, k tym ovulacnym testom, tie sa nerobia pred MS, tie sa robia uprostred cyklu predsa, ked sa predpoklada ovulacia. Precitaj si znova navod. A preto ich je 5, lebo u kazdej zeny je ovulacia inak, preto zacinas v 12. den cyklu a robis si test kazdy den, 5 dni. A ked je druha palicka rovnako silna ako kontrolna, alebo silnejsia, tak mas ovu. Ale teraz budeme dufat, ze si tehu a uz ovu testy nebudes potrebovat, ok? drzim palce.

nevestinka2010
28. okt 2010

je ahojte, jen sem nakoukla, vim ze tu fin chodila a koukam, ze tu mate fotecky Elenky, to je fajn. Ja sem s fin v kontaktu jen pres sms, sem taky v Irl... tak nic ja zase padim, mejte se fajn 😉

meleri
28. okt 2010

@schnucki gratuluju s domečkem, at vám to s bankou klapne! ono ta zahrada je pak super pro děti!

tak manža mi dal po dlouhé době zapravdu s tchýní najednou to zas mezi námi funguje....

@nevestinka2010
myslíš jako Finfrle? tady jsou nějaké fotky? Finfrle už je doma? sakryš zase sem něco zameškala....

meleri
28. okt 2010

hm no já žádné nevidím, sakryš nebo jde o malou od Emilky, já sem strašná nevím ani jak se jmenuje její holčička... 🤐 ☹

nevestinka2010
28. okt 2010

@meleri pokud sem to dobre pochopila, tak emilka dala fotky finfrliny Elenky... o stranku dozadu...

emily327
28. okt 2010

@meleri zlatinko finfrle je stale v nemocnici a ked si das o stranku dozadu, tak tam su 3 fotky malej Elen 😉

emily327
28. okt 2010

@nevestinka2010 ahoj, pravda ja som ich dala na stranku dozadu 🙂 A ty si kde v IRL?

nevestinka2010
28. okt 2010

@emily327 ja sem v Galway a ty?

emily327
28. okt 2010

@nevestinka2010 no Galway je krasne mesto mladych 🙂 Ja som bola v Co. Mayo, Ballina. Boli sme tam 4 roky a od jula sme na Slovensku, vdaka Bohu 🙂 A ty si ako dlho v IRL? Planujete tam zostat zit? A pohlavie babatka ste nechceli vediet?

marulka83
28. okt 2010

@mirusch ahojky,asi sme sa zle pochopili..ovulacne testy som robila v strede cyklu od 11.steho dna a 5 tehotenskych tesne pred a v den ,ked mala dojst mrska 😉)))) no uvidime,co bude...

nevestinka2010
29. okt 2010

@emily327
ahoj, v lete to bylo 3 roky, co jsem tady a manzel 4 ... Prave, ze se budem taky vracet do CR, pristi leto, takze taky po 4 a 5ti letech... mimi se narodi jeste tady. No nechceme znat pohlavi, chceme mit velke prekvapeni az pri porodu 😉
Rodinny zivot si tu predstavit moc neumim, jako doted jsme si tu pekne uzili, neco nasetrili, ziskali zkusenosti, ale byt tu na trvalo, nevim... Tak z tebe citit, ze jsi na SK stastna, ja se taky do CR tesim i kdyz urcite v necem to bude horsi, preci jen tady jsou lidi trochu jiny, ale verim ze tam u nas uz se to taky zlepsuje...

nevestinka2010
29. okt 2010

ja sem tu mezi vas chtela chodit, ale nejdriv pred svatbou sem nebyla jeste snazilka, no a po svatbe jsem byla snazilka jen par dni ... no a pak mi pripadlo, ze uz bych nestihala chodit jeste do zahranicnich snazilek... 😀

meleri
29. okt 2010

@emily327 nezlob se, ty máš Soničku, a ona má Elen. Takže je to její miminko!
@nevestinka2010 však klidně tady choď...🙂

mirusch
29. okt 2010

@marulka83 Aha, tak sme sa nepochopili. No ale neva 😉 V kazdom pripade pockaj par dni a skus znovu urobit tehu test a hlavne si sleduj ten vytok-krv. Keby sa ti nieco nezdalo, radsej chod na pohotovost. Viem ze normalny termin v UK rychlo dostat takmer nie je mozne. Drzim palce.

Babule, napisem viac, teraz tu budem mat studentov, ale hadam potom 😅 Myslim na vas.

blondynka400
29. okt 2010

@nevestinka2010 taky si myslím, že sem klidně můžeš chodit 😉 Ono tu snažilek už stejně moc není 😝 😀 Asi by jsme se měli přejmenovat 😀

nevestinka2010
29. okt 2010

jo diky holky, obcas asi zavitam

marulka83
29. okt 2010

@mirusch dakujem aj tak za odpoved. Radsej trosku pockam 😉 pekny dnik

meleri
29. okt 2010

@nevestinka2010 jé ty jsi skoro ve stejném týdnu jak já! hele napiš určitě, aspon si můžeme občas postěžovat.... 😅

meleri
29. okt 2010

marulko,
s krvácením na začátku těhotenství nemám zkušenosti tak nevím, ale vím že někdo špiní když se embryjo zahnízduje? mohlo by to být možná ono..každopádně s tím nic neuděláš tak asi není jiné rady než žít pokojně dále a s časem počkat co bude dál....ale je to těžké člověk na to furt myslí zvlášt když je to poprvé..přeju ti at je vše ok!

kkatka78
29. okt 2010

Ahojte dievacata, no som z toho vsetkeho v totalnom soku,este som nikdy ani nepocula nieco take,co sa stava teraz mne....Dnes rano som si robila TT a vysiel pozitivny,druhy pasik bol viditelny volnym okom,ale nie strasne silny a dnes som volala k lekarke a krv.vysledok bol negativny. Takze medzi utorkovym pozitivnym testom a dnesnym pozitivnym nasledovalo asi 5-6 kt, vysli negativne...a teraz mam z toho riadny gulas....

blondynka400
29. okt 2010

@kkatka78 tedy ty si záhada... Ale že by zas test z moči vyloženě kecal, když tam je fakt proužek a ne nějaký duch, to se mi nezdá... Dneska si byla na krvi? Hele a co UTZ? Jestli tam nějaké počínající těhu je, mělo bý to být poznat, už jen třeba z výšky sliznice se dá usuzovat, zda jde o počínající těhu. A kolikrát jsi měla negativní test z té krve? A test z moči byl pozitvní tenkrát a pak až teď a mezi tím jsi měla negativní nebo jak to přesně bylo?
Jo a BT si meříš? Jeslti ne, i tak si ítra ráno změř a porovnej to s teplotama co jsi měla tenkrát, výškya se moc nezmění, jestli je stále vysoká. MS předpokládám že nedorazila... Hele fakt jsem zvědavá, co se z toho vyklube.
Ještě mě napadá jedna věc, ale ta se tě snad netýká, když je cysta na vejčnících, tak občas vycházejí lehce pozitivní testy z moči, MS nikde a v krvi většinou žádné HCG není...

schnucki
29. okt 2010

@marulka83 souhlasim s mirusch ... pak dej vedet co a jak 😉

@nevestinka2010 ahojik, my tu rady uvitame nove tvare 😀

@kkatka78 teda ty jsi fakt zahada, zkus co psala blondy ... jsem zvedava co z toho vyleze 😵

@blondynka400 to jo, za chvili se muzeme prejmenovat 😀

jinak my jsme dneska byli v te bance a pujcku by nam fakt dali, to jsem cumela ... tak ted zacneme pomalu resit jestli koupit nebo stavet a co a jak ... nebude to rychle ale jednou se k domecku dopracujem 😀

jinak jsme si najeli na system a mala je do 9h tuha a spi do 12-1h rano, takze super .... jen jsem zvedava na pristi tyden az tu nasi najednou nebudou ....

marulka83
29. okt 2010

@kkatka78 ahoj,tak to musis byt teda riadne vytocena. Drzim palce,aby sa doktorka pomylila. Daj vediet,ako to dopadlo.

marulka83
29. okt 2010

@meleri mohlo by to byt,ale uhniezdovalo by sa zhruba po 14 dnoch po ovu..uvidime...

kkatka78
29. okt 2010

Takze pridavam link na moj graf BT....rozmyslam,rozmyslam a stale sa cez to neviem nejako ,,premysliet,, Koncom septembra som bola u gynekologicky na SK na prehliadku a robila mi aj sono zvnutra a povedala,ze je vsetko v poriadku....rozmyslam,keby som mala cysty na vajecniku,ci by to uz vtedy nebola videla....MS mam dostat zajtra alebo resp.v nedelu....mam normalne predmestruacne priznaky ....no asi som nejaky mimozemstan 😀

emily327
29. okt 2010

ahojte, nestiham odpisovat. Finfrle je s malou v poriadku, len je hrozne ale hrozne unavena. Nespala skoro vobec od 25.10. ☹ Poslednu noc celu prikladala malu k prsnikom, ale malinka je stale hladnucka. No este nema mliecko, ma len mazivo. Je chudatko zufala, ze ma bradavky neskutocne ozuzlane a babatko hladne. A to o tom,ze je neskutocne unavena z toho,ze nespala, je to fakt vela na psychiku ☹ Uz nech su doma a nech sa jej mliecko spusti. Mali by malinkej dat prikrm. Moja Sonicka mala tiez prikrm a nic sa nestalo. A vdaka tomu,ze jej davali v nemocnici Nutrilon, tak ked som ju doma potrebovala dokrmit ( ked som kojila s klobucikom, parkrat sa stalo,ze mi vycuckala oba prsniky a stale bola hladna) tak jej Nutrilon nerobil ziadne problemy s bruskom.

My sa mame super, dnes som sa konecne odhodlala ist sama (bez mm) s malou na prechadzku, bolo nadherne vonku. A zvladla som to super 🙂 Od pondelka budeme casto sami, lebo mm zacina pracovat. V pondelok pojde do prace o 8:00 rano a pride o 23:00 vecer ☹ Ale super,ze aspon nejaky prijem do domacnosti.
@nevestinka2010 no na Slovensku je tazsie ako v Irsku ale iba co sa tyka financii. Inak som stastna,ze som doma na Sk, lebo mentalita Irov mne vobec nevyhovovala. Tebe velmi drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a hlavne sa priprav na inu starostlivost v IRL ako v Cechach. Ci mas v plane chodit aj domov na nejake vysetrenia? Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a ak by si potrebovala nejake info co sa tyka vysetreni pocas tehu, tak kludne napis. Ja som odchadzala v 29tt na SK.

@blondynka400 no co sa tyka toho prinesenia babatka na izbu po 6 hodinach po porode, to nechapem preco je. Asi. aby si zena oddychla. Fakt neviem.