Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
14. nov 2010

@meleri no ja verim ze to prestane 🙂 jeee a kedy mal malinky narodeninky?prajem dodatocne vsetko naj naj naj

meleri
14. nov 2010

určitě, přinejhorším to vydržíš do porodu a pak už bude klid! 🙂
narozeniny má zítra ale tím že to dobře vyšlo aspon na den předem tak jsme to oslavili dnes....
ale nevím přišlo mi to takové nic moc.... 😖

emily327
14. nov 2010

@meleri jej blahozelame Samsonkovi k jeho narodeninkam a posielame velky boztek 😉 cmuk

barbora87
14. nov 2010

@meleri tak si urob s nim zajtra pekny dnik!

Babulky prajem vam pekny vecer zajtra vecer dam vediet co bolo u dr

meleri
14. nov 2010

holky děkuju!
musím říct že mám jaksi pocit že se ty narozeniny nevyvedly....:( zítra bych fakt chtěla zažít hezký den. bohužel ale nebudeme mít auto tak skysneme tady, asi u kamarádky. já už jdu taky k televizi. ahoj!

emily327
14. nov 2010

ahojte, dlho som sa neozvala, nejako ani nebol cas. Mali sme hrozny piatok. Malinku tlacili v brusku prdiky a ja som cely den s tym bojovala a snazila sa jej pomoct vsetkym moznym. Aj placom, ked chuda plakala. To stonanie a mrnkanie ma neskutocne bolelo. Cely den sa nevykakala a sem tam si poprdkala aj to s mojou pomocou, cvicenim noziciek. Uz na to nechcem mysliet, mame to za sebou a ja som rada,ze to preslo aj bez pouzitia rektalnej trubicky. V sobotu uz bola zlaticko, krasne sa pokakala a aj za piatok 😀 prekakala celu plienocku a mala hovienko na celom stehienku uschnute ( kedze kakala pocas spanku 😀 ) no zlaticko moje. A to bola akurat u nas na navsteve svokra xixi tak sme mali aspon spolocnost. MM je piatok, sobota a dnes cely den 13 hodin v praci ☹ Tak sme same. Dnes som dala malu iba na balkon, lebo som sa necitila moc dobre na prechadzku, vcera mal svagor s rodinou autonehodu a poviem vam, som rada,ze som neprisla o mlieko, ked mi to svokra zavolala. Synovec 2,5 rocny mal stastie,ze bol v autosedacke, mal iba ranku nad okom ale nemuseli mu to sit, svagrina nebola vzadu priputana, tak je cele otlcena, narazila si dost kolena a utrpela hrozny sok. Svagor je ok, ako vystrelili vsetky aj bocne airbegi,tak asi preto sa maly zranil. Dnes to ocko ma tak opuchnute,ze nan skoro nevidi. tak len sa modlime aby bol v poriadku. Na to ako do nich jeden debil co im nedal prednost narazil v plnej rychlosti, auto je na totalku kaput, rovno s nim do srotu, kedze ich to hodilo do zvodiel. No otrasne cosi. Pozerala som akurat v tom case spravy v tv a videla som kolko nehod na ceste a co sa stalo pocas dna, no vypla som to lebo mi doslo zle a za par minut na to takato sprava. Ach jaj, preto ja sa vzdy vzadu priputavam a mala nehrozi aby nebola v autosedacke. Vzdy ju este pridrziavam a mam smrt v ociach ked cestujeme, lebo niektori soferi su neskutocne arogantni na ceste. Otrasne. Svagor vzdy jazdi podla predpisov, vzdy opatrne a aj tak sa autonehode nevyhol. Ale to tak vzdy byva, ze ten co sadne za volant opity alebo kasle na predpisy sposobi nehodu a doplatia na to nevinni ludia.
Inak sa mame dobre, zajtra uz bude 6 tyzdnov od porodu, mala by som ist na kontrolu ku gynekologovi, ale v stredu je na Sk statny sviatok, tak pojdem az o tyzden neskor. Citim sa dobre, len mam strach z toho vysetrenia,on ten porodnik nie je moc citlivy, ked vysetruje hmm no tak dufam,ze to prezijem ale ratam,ze budem krvacat...
MM sa uz tesi ze budeme sexovat 😀 Ale ja mam pocit,ze to tak skoro nebude kedze mam zmiesane pocity, ako to vo mne vo vnutri vyzera... A hlavne ci to nebude boliet a bude mi to neprijemne. Pre mna je to utrpenie, kedze ja som hrozna nymfa 😀 😀 resp. bola som xixi neviem si zivot bez sexu predstavit, tak dufam,ze to nebude take zle vo mne.
Preletela som vas, co ste pisali. Ja som mala pocas tehu tak neskutocne opuchnute nohy,ze jedno stastie,ze bolo leto a nosila som slapky, lebo do ziadnych tenisiek som nohu nestrcila, dokonca ked sa mi spustilo mliecko, tak mi zase opuchli ale po prichode domov z nemocnice sa vsetko upravilo a nohy aj prsty na rukach odpuchli. Ja som pocas tehu nosila iba snubny prstienok,ten mi bol trosku vacsi a som rada,ze som ho nebola vymenit za mensi. Teraz mi je tiez tak akurat 😉
Tak tolko v skratke 😀 ;-D o mne. Malinka hajuska, mame skvely rezim, cez den vzdy od 13:00 do 16:00 buvinka, vacsinou ideme na prechadzku a ona hajuska a potom vecer vzdy medzi 20:00 a 20:30 zaspinka a to tak,ze ju polozim prebalenu, nakrmenu, okupkanu ( kazdy druhy den) do postielky a ona sama od seba bez uspavania zaspinka 😉 Jaj je to moj milacik. Som velmi stastna mamina 🙂 este mm by si mohol najst nieco normalne aby aj s nami bol a bolo by to idealne. A ako sa mate vy? Dufam,ze ste vsetky v poriadku 😉 cmuk dobru nocku

emily327
14. nov 2010

zajtra uz mame 6 tyzdnov 🙂 Takto rastieme 😉

ivanajelinek
15. nov 2010

@meleri No ja to citim vtedy, ked mam prsia uplne tvrde a bolia. A mam odsavat teda po kazdom kojeni z oboch prs? Tuto noc zasa spal do 5.30 ale rano som az take prsia nemala. Som vecer nakojila o 23.00 a do rana to bolo v pohode. Tak som odsala po kojeni, ale nebolo tam moc.Len nejak 30 ml a to aj hned potom vypil este. Myslis ze si aj tak mam davat budik v noci a odsavat aj ked uz rano dneska ani vcera take naliate prsia neboli? No mam z toho zmätok.
@emily327 Krasne rastiete. 😉

yarden
15. nov 2010

Ahojte maminky, deticky a tehulky,

tak sa uz ozyvam zo SR. Doleteli sme v sobotu, let OK, len nam sa vzdy zadaria spolucestujuci. V priamom prenose sme mali hadku jedneho pana s pani o politike na pol lietadla. Sedel predo mnou a uz sme ho s MM upozornovali ze je hlucny a podobne, nezaberalo ani v anglictine ani v hebrejcine, hucal tam a este sprdol aj nas, ze co si to dovolujeme.
Bola som rada, ked sme vystupili 😝
Vcera den nakupny, chodili sme po vsetkych obchodoch, kde maju detske veci, hladali sme postielku, Kika a Ikea, to je hruza, take pochybne, tak dnes vecer pokracujeme dalej 😀

Vo stvrtok mam doktora, tak potom budem informovat. Citim sa OK, len som pribrala za posledny tyzden 600g. Alebo maly?

@emily327 Rastiete do krasy!!!

@meleri Zelam vsetko najlepsie Samkovi k narodkam!!! A super, ze s placentou je vsetko OK.
@barbora87 Informuj co bolo u doktora. Ako sa citis? Mna maly kope v bokoch a strasne ma to stekli 🙂
A asi reaguje na sem tam chrapanie mm, vtedy sa rozkope viac 😀

@bambulka303 Vitaj! Posielam tehu virus 😎

@schnucki Uzi si to v CR. Krasny pobyt.
@ivanajelinek A tvoj maly teda krasne spi. To je ako velke dieta 😎 A v ceskej kuchyni ste boli? Chutilo?

Zelam Vam vsetkym super den!!!

ivanajelinek
15. nov 2010

@yarden Ahoj. No tak potom informuj ako bolo u dr. 😉
No boli sme vcera na obede. A dopadlo asi tak, ze maly spal cely cas a ked doniesli jedlo, tak sa zobudil(to robi aj doma 😀 ). tak som musela nakojit(ved aka by som bola matka keby ja sa napchavam a dieta hladne, nie) 😵 . Tak sme si dali s mm svieckovu. A potom som povedala mm ze ved nech zje aj moju porciu, aby to nebolo studene ze ja si potom objednam novu. Tak ju zjedol a ked sme chceli objednat este jednu, tak casnicka povedala ze kuchyna je zavreta uz ze zacinaju az o 17.00 zasa (to v nemecku tak je vsade). Ale v kuchyni bol nas kamarat cech, ten sedel s nami potom chvilu.Tak povedal, ze on mi este jednu porciu spravi, ale mne to bolo blbe ho otravovat, tak som povedala ze nie. Takze som vypila flasu vody( bola studena a teraz ma boli hrdlo) a hotovo. 😀 Asi tak...

yarden
15. nov 2010

@ivanajelinek To je blbe, ze si sa nenajedla. Ale maly ma vzdy prednost. A nezobudil sa preto, ze mu to vonalo? 😀
V IL mame tiez ceskoslovensku kuchynu, ma ju jeden slovak, zo zaciatku sme tam chodili, ale ja to radsej uvarim vsetko doma. Nejako mi to prestalo chutit 🙂 ale je to prijemne, daleko od domova mat kus rodnej chuti... 😎
A to som nevedela, ze to s restikami funguje tak v Nemecku, toto sa mi stalo v Bruseli, potom ma zachranil len fast food 😝

meleri
15. nov 2010

@ivanajelinek ivčo já bych ti poradila, odsávej jenom pokud máš prso fakt tvrdé a cítíš tam ty hrudky, že by z toho mohlo být něco zle. ono pokud budeš odsávat pořád tak se ti laktace hodně rozjede a budeš mít prsa nalitá pořád...ono jde o to odsávat proto, abys zabránila zánětu protože časem se to ustálí a už tě plná prsa nebudou tak moc trápit. při odsávání masíruj i trochu prs (a i při kojení) od hrudníku směrem dolů k bradavce, pomůže to "sestoupit" zadnímu mlíku.
odsávat samozřejmě můžeš i z toho důvodu že chceš jít třeba ven, a nechat malého samotného s manželem, nebo že se chceš v noci prospat...to je pak super..

já to dělala tak, že když malý dopil, tak jsem vždycky odsála z toho prsu z kterého nepil, já totiž kojila tak, že jednou jsem kojila z levého pak z pravého a furt tak dokola....takže když jsem kojila z pravého, a malý pak usnul, tak jsem odsávala z levého a pak jak se probudil (což bylo tak za 3 4 hodiny) tak jsem měla už zas mlíka moc.

meleri
15. nov 2010

yarden moc děkuju, vlastně má narozky dneska, narodil se odpoledne, jenže kdo by přišel v pondělí! 🙂 vidím že už jsi v 30 tt jeje to to letí, jen mi se to vleče! 😅

meleri
15. nov 2010

@meleri ivčo určitě se netrap v noci odsáváním pokud tě to fakt nebolí tak se radši prospi! 🙂

meleri
15. nov 2010

koukněte jak malý dneska papal mrkvičku s jablíčkem! 🙂

finfrle
15. nov 2010

Ahoj babule moje milovane.Mame se celkem fajn az na to,ze mam silny zanet prsa a reknu vam,ze to boli jako by mi v prsu cestovali ziletky...musela jsem malou vzbudit ve 4rano at pije jinak bych umrela.Mam odsavacku ale kloboucek v ni je spatna velikost tak cekam az prijde spravna.Rucne jsem odstrikavat zkousela ale ta bolest je velika,tak zneuzivam malou.K GP se nechystam protoze by mi dal penicilin a musela bych prestat kojit coz nechci.Takze reseni je mala a horka sprcha...
Jak se mate maminy?Tehule jak vam ty tydny leti ty jo 🙂

Mirusch myslim na tebe mooooc 😉 😵 jen nas maly dracek neda chvilku oddychnout teda vyjimecne ted.Spinka uz od devate s tatinkem v loznici,takze jsem se stihla i osprchovat a dat doporadku a i jsem uvarila no nejsem ja sikovna a to i s ziletkami v prsu 😀 😒 no jo ja to nebudu mit jednoduche nikdy 😀

yarden
15. nov 2010

@meleri Vsak aj Tebe to leti. Len nedavno si napisala ze si v 4tt, potom 5tt a uz si v 23tt. Cas leti velmi rychlo. TEda mne urcite. Mozno ze koncom, ked sa bude blizit den D, tak to pojde pomalsie, ale teraz to fakt leti. 😉
Robili ste aj party so Samsonkovymi kamaratmi v rovnakom veku?

finfrle
15. nov 2010

@ivanajelinek Ahoj holka jen v rychlosti melo by se odsavat max 1 denne at nemas pak az moc mleka!Vzdy po kojeni vyprazdnit jedno prso a pak az budes kojit z druheho taky pak vyprazdnit!Mlicko z jednoho dne muzes smichat dohromady,24hodin v lednici a 3 mesice v mrazaku.Nemelo by se odsavat oplne plne prso ale jen ty zbytky...koukni na stranky medela tam o tom i pisou.Ja mam medelu elek. ale cekam na ten nadstavec jako na smilovani jeje opatruj se

finfrle
15. nov 2010

@yarden Ty jo ty uz mas 30tt 😨 😨 😨 tak hodne stesti a setri se babo ono to leti az moc rychle!

Barborko a co ty jak se dari???

meleri
15. nov 2010

@yarden bohužel Samson žádné kamarády nemá..:( jednoho měl ale minulé léto se odstěhovali a od té doby žádný kontakt od nich..takže konec...to víš že mě to mrzí......byl tu jen bohužel s náma starýma...
ty jsi ted na slovensku? tak to je fajn, užijte si a odpočin si hlavně!

yarden
15. nov 2010

@meleri TO nevadi, ze bol len s Vami dospelakmi. Vsak o to viac je to mozno lepsie 😵
Som akurat v SR, ale to nie je oddych, to sa furt len vybavuje nieco, co sa neda cez internet.

Akurat som bola v DM drogerii a pozerala som plienky, no je z coho vyberat. Som si chcela doniest z IL Huggies s vytazkom z organickej bavlny a maju ich aj tu, tak to je super.
@finfrle Chudatko finfrle, myslim na Teba, nech to rychlo prejde a neboli to velmi a tie ziletky uz daju pokoj 🙂
Posielam pusiny. A malinka sa ma ako? Uz ste si nasli rezim na spinkanie? Uz je to lepsie?

barbora87
15. nov 2010

Tak babule hlasim sa ze nemam z banky dobre spravy...dokial mame nas byt tak mozeme zabudnut na vsetko...teraz som taka zdeptana a zerem co len najdem...teda teraz sa ukludnujem cokoladou a zapijam colou...takze sa mozem odstrelit...a tak som v to verila a dufala...a myslela som pozitivne...

No poobede mam o4termin u dr a pocitam s tym ze mi pivie ze to bude cisarsky kvoly maleho polohe...takze den v prdeli...
Ale co uz no nejako bude...len nesmiem dostat depky...

A co vy maminky a tehulky?

@finfrle ahoj moja to mi je luto s tym zapalom :(((
Drzte sa!
Ja som zrela na psychiatra ale inak pohoda

ivanajelinek
15. nov 2010

@meleri Dakujem 😉 tak budem odsavat len ked budu prsia naliate, alebo keby ze idem niekam prec a maly je s mm doma. Inak sa tym trapit nebudem.
@barbora87 Tak to mi je luto. A preco si myslis ze maly nelezi dolu hlavou? 😕 potom nas informuj, dobre? A hlavne ziadny stres. 😵
@finfrle Ahoj moja. Ako sa inak mate? Tak nech ti rychlo zapal prejde. Myslim na vas.

yarden
15. nov 2010

@barbora87 To ma mrzi s tym Vasim bytom. Ale snaz sa mysliet pozitivne. A preco si myslis, ze by si mala mat CS? Len ziadne depky. Nerobis dobre malemu. A coko a kolu si davam aj ja, ked potrebujem sladke. Ale vyskusaj Pepsi max, mne sa zda menej drazdiva. 😉
A uvidis, bude lepsie....

meleri
15. nov 2010

@yarden aha jestli máte papírování tak to jo, to si moc neodpočineš..jo Huggies jsou super, podle mě jsou to nejlepší papírové pleny....kolikrát nás zachránili před červeným zadkem.. 😅

barbora87
15. nov 2010

@ivanajelinek
@yarden jaj babulky moje ked ja sa stale snazim vsetko vyriesit a mysliet pozitivne...ale ten telefonat minuly tyzden od tej firmy mi urobil taku nadej....a teraz zase toto...no uvidime...do zajtra sa vsetko rozhodne ze ci by bola este nejaka moznost a vo stvrtok mame termin v tej firme co davaju tie domceky....
No myslim ze maly sa toci stale...no uvidime co dr povie

finfrle
15. nov 2010

Prave jsme se vratili z prochazky a mala je venku zlaticko 😵
Spinkani jsme si uz nejak nasli jak na to ale ne a ne spinkat poradne v postylce.Jakmile ji polozime je plac.Zkousi co asi vydrzime 😅
Jinak je uzasna a roste pred ocima.Dnes jsme pro ni dostali krasny vanocni komplet ale je stale moc velky a pochybuji,ze do toho stihne dorust...mozna vanocni ubor bude az v unoru padnout 😀 😀 😀
Rikame ji dracek,protoze vydava zvuky jako by chtela soptit ale nedari se to 😀
Hodim jeji fotecku jak je uzasna 😉

finfrle
15. nov 2010

Nas dracek 😵

barbora87
15. nov 2010

@finfrle jeee malinka je uplne uzasna!!!!a tie ksichtiky 😀 Nadhera!!!

ivanajelinek
15. nov 2010

@finfrle Jeeej, mala Elen je krasna 😉