Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
16. nov 2010

@yarden No to bude asi ta zaha. Ja som to mala tiez ku koncu tehotenstva. No spavaj radsej s hlavou tak vyssie. mne mlieko nepomohlo a inak sa pise, ze mlieko pomoze len kratkodobo, pretoze z mlieka tiez pali zaha. Ja ani neviem ci mi nieco pomohlo. Sa mi zda ze mandle. 😵

meleri
16. nov 2010

@yarden mě u prvního těhotenství žáha pálila až po 30tt ale ted mi to začlo už ted! zkus popíjet mlíko fakt to pomáhá..

jejeje já jsem jak hroch břicho mám velké poprvé jsem taky žádné neměla...nedokážu si představit u třetího dítěte! 🙂

meleri
16. nov 2010

@yarden já trpím s tou žáhou každý večer jak pes...prostě večer už nemůžu nic moc jíst.....kdyby tě to moc trápilo tak Gaviscon je super na to....ale je to chemie..

ivčo
jo měla jsem jen lokální umrtvení..
dík! musím se asi víc hlídat, nechci být jak slon po porodu.... ☹

yarden
16. nov 2010

@ivanajelinek
@meleri
Ďakujem kočky. Dúfam, že to nebude často. Ale dalo sa to vydržať. Tá hava vyššie pomohla. A mandle skúsim. To môžem 😀

oranzada
16. nov 2010

ahoj, konecne mame doma net, tak uz vas budem sledovat castejsie. Presunuli sme sa z UK do spanielska, to len aby som to nemala tak jednoduche 😀 som zvedava ako to tu bude postupovat, idem si doplnit detaily, nech som aktualna

finfrle
16. nov 2010

Ahoj dnesni noc 😝 spala jsem jen 2hodiny..zanet v obou prsech a bolesti hlavy...mala place a place ☹ 😢 je mi ji lito ...

meleri
16. nov 2010

@yarden a taky ti to dělá jako mi večer? já přes den dobrý ale na večer to začne pálit jako čert.....
např dnes sem měla v šest tři krajíce chleba se šunkou a s máslem a ted to už zas cítím.......já naštěstí mlíko můžu, chutná mi, takže mi to pomůže...

já dneska koupila tu odšťavňovačku, je to obrovská "mašina" ale teda co to dokáže...jsem fakt štastná, malému jsem udělala džus, i manželovi, malý všecko vypil, skoro půl litru, tak ted jsem ještě zvědavá jak to zachutná manželovi..

finfrle,

to je mi strašně líto, z čeho ten zánět může být? snad se to brzo spraví!

emily327
16. nov 2010

@ivanajelinek ahoj moja ano mala som epi, vdaka bohu,ze som si ju zaplatila Bez nej by som asi ani neporodila. ☹

emily327
16. nov 2010

@yarden @meleri no gaviscon sa v tehu moze 😉 A mne vobec na zahu nepomahal, mne pomohlo - za hrst vlasskych orechov. Ale mna zaha netrapila casto, ale ak ano, tak orechy mi vzdy pomohli. Vyskusaj 😉


@oranzada ahoj vitaj medzi nami 😉 Ty snazilkujes?
@finfrle chuda moje, dufam,ze to co najskor prejde cmuk keby sa vam dalo pomoct, hned tak urobim 😢
@meleri odstavovac je super vec, ja milujem ovocne stavy 😉 A ake lubi tvoj maly Samson? Aj zeleninove ci len ovocne?

ivanajelinek
17. nov 2010

Dobre ranko 😉 Tak my sme tuto noc toho moc nenaspali. Maly je akysi prechladnuty. Pakasliava a ma trochu soplik a kycha. Ale teplotu nema. Kedy sa ma vladtne ist k doktorovi? Az keby mal teplotu?

emily327
17. nov 2010

@ivanajelinek ahoj, no ja by som sla uz teraz. Kamoska to tiez podcenila a nakoniec sa az po mesiaci, ked sa jej velmi vyhadzala ukazalo,ze prekonala infekciu a nebola liecena. A tiez mala jej mala iba soplik a kaslala a to jej sli zubky, tak si myslela,ze je to z toho slintania to kaslanie. Pre istotu by som zasla k lekarovi. Za to nic nedas 😉 cmuk Skore uzdravenie prajem cmuk

meleri
17. nov 2010

emily,

ten gaviscon má strašně hnusnou chuť jenže v nemocnici jsem neměla na výběr, páč tam mlíko neměli....jako když jsem byla se Samsonkem...ted je to ok, napiju se mlíka a přejde to...já mám pocit že se mi žaludek přestěhoval do krku..

zeleninové štávy jsme ještě nezkoušeli, mám takový pocit že by to nechtěl, ale dělám klasiku - mrkev, jablko, pomeranč, moc mu to chutná...

Ivčo

to je mi líto, k doktorovi radši zajdi, přecejen je malý, pokud nemá teplotu tak je to dobré, dávej mu hodně pít a odsávej hleny z nosu .....když je teplota tak se dávají čípky pro kojence. ale radši se zeptej dr. my jsme byli nemocní až v roce a to už je pak asi jiné.

finfrle
17. nov 2010

Zdravim...nespali jsme celou noc ☹ mala nam prozvracela opravdu pulku noci a druhou jsem se zase davala doporadku ja...prso me silene boli no co mam povidat.Ve tri rano jsem byla ve varici sprse a snazila se to rozmasirovat a odstrikat,sahla jsem i po odsavacce a mam z toho pekne prasklou bradavku a taky se mi k tomu vcera pridala neuveritelna bolest hlavy ani jsem oci nemohla otevrit.Mm hlidal malou celou noc a nevedel o koho se ma bat vice no peklo.Nastesti ted je lepe,jen si musim vice odpocinout.
GP mi tu da jen penicilin a to bych musela prestat kojit takze se k nemu zatim nechystam ikdyz v noci bych klidne i prestala kojit jak ty bolesti daji zabrat. 😢 😝 Stale doufam,ze to prejde a budu moci kojit jak jsem mela v planu.Zjistila jsem,ze po sunaru mi mala spatne kaka a silene prdi a to ji asi nedela vubec dobre...

meleri
17. nov 2010

@finfrle

to je mi líto..fakt nevím z čeho to můžeš mít ten zánět? věřím že asi děláš všecko možné aby se to spravilo, ach jo je to těžké....a co nějaká laktační poradkyně? někdy to pomůže..
s tím umělým, já jsem slyšela že to děti zacpává, říkala mi to mamka, že jak jsme byli na umělým tak jsme měli problémy..
s tím zvracením, ono je to u některých dětí normální, zkuste podložit matraci aby šla z kopce, aby na ní neležela vodorovně, dají se koupit i takové speciální "klínky" není to špatné...my jsme si s tím taky dost užili...

finfrle
17. nov 2010

Jeste nez pujdu spat holciny...dnesek byl docela ok tak snad i noc zvladneme jen mala zase zvraci a vubec netusim cim to je...ted spinka tak si jdu taky lehnout abych mela sily.
@meleri dekuji moc 😉

ivanajelinek
17. nov 2010

Ahojte. Tak my sme dneska vecer skoro hodinu vkuse plakali. Myslite ze to moze byt az teraz ta kolika? Maly si stale cmula pästicky a slinta. Keby ze nema 7 tyzdnov, tak si myslim ze su to uz zuby. Som z toho uplne zufala a nestastna. Takehoto som ho este nezazila. Prvy krat dneska plakal. A este k tomu mm chodi stale neskoro z prace, sme stale sami. Tak by som potrebovala upratat, poprat, pozehlit a neni kedy. Idem radsej s maly von ked neprsi. A vy sa ako vsetky mate?

emily327
17. nov 2010

@finfrle drz sa moja, velmi na vas myslime, mame vas radi cmuk 😉 uz nech sa mate dobre a uzivate si malej....

emily327
17. nov 2010

@ivanajelinek ahoj moja, podobne sme na tom dnes aj my. Malinka cely den mrnci, place tak,ze ju ide roztrhnut, v piatok pridu moji rodicia a ja zajtra musim upratat, nakupit, navarit, chcem upiect kolac a to nehovorim o tom,ze musim ist s malou von lebo dnes som si chcela oddychnut a viac menej som bola cely den v posteli a ona za cely den spinkala tak maximalne 2 hodky a to zvykne spat vzdy od 13:00 do 16:00 ale to sme bud na prechadzke alebo sme von ze je v aute. No posrala som to dnes. prepacte mi za vyraz. Zajtra urcite s nou pojdem von. A teraz nechce spat, vzdy o takom to case uz krasne spinka a teraz nie ☹ Ach jaj. A tiez mam pocit,ze ju trapi brusko, lebo sa len puci, akoby ju tlacili prdiky ☹

emily327
17. nov 2010

@ivanajelinek inak aj moj mm je cely den prec, uz mi niekedy sibe ked som takto sama. Hlavne ked malinka nema svoj den a ja len krmim, prebalujem a snazim sa jej pomoct s bruskom. Kaslat aj taku pracu, ked je v nej 14 hodin.....

ivanajelinek
18. nov 2010

@emily327 Boze ved mi sme na tom rovnako. Dokonca aj s tymi manzelmi 🤐
No my sme celkom dobre spali. Manzela som nechala spat v obyvacke. Maly sa zobudil o 3.30 na kojenie a potom som ho zobrala k sebe do postele a spali sme az do 8.30. Teraz rano sa pogrckal, ach jaj...Dneska ideme k hebamme tak som zvedava kolko sme pribrali. Inak ja som kupila nejake cipky do ritky na brusko, a vcera sme mu chceli dat polku(pisu ze len polovicu), ale ani ja ani mm sme to nezvladli. Vy ste to uz skusali?

meleri
18. nov 2010

ivčo
ty čípky já získala praxi až teď.....dost pomůže je nejdřív nahřát chvíli třeba v dlani..ale je to záhul....nám se kolikrát stalo že jsme dali čípek a pokadil se...
my jsme dávali proti zácpě..ale s těmi proti teplotě jsme začli vlastně o dost později....

emily
to je mi líto že jsi sama, je to škoda že jsi tak daleko, já jsem taky tak sama každý den.....zkus si pozjištovat jestli není nějaké mateřské centrum poblíž a až bude malá trochu větší třeba bys tam mohla chodit...já tak chodím 1x týdně a jsem ráda že vypadnu odsud.

Finfrle,

náš malý taky pořád zvracel, u nás to byl nevyvinutý jícen, po 3 měsících to přešlo. ale jestli máte to samé to fakt nevím...jedině fakt aby měla hlavičku výš, k tomu nechat odgrkávat jak to jde....

meleri
18. nov 2010

mě už z toho těhotenství hrabe.....chtěla bych zas chodit s malým do lesa nebo na hory jako dřív, bože kdyby se to aspon tak nevleklo den za den, kde je do března....

yarden
18. nov 2010

Ahojte babulky...

Dnes som bola na vysetreni a UTZ a vsetko je v poriadku. Maly uz ma podla doktora (odhad UTZ) 1600 g. No ak pojde takymto sposobom hore, tak to bude big baby 😀
A posledne som mala placentu vpredu a dnes bola vzadu. To ona si v maternici cestuje 😀 ?
Doktor mi predpisal zelezo, ja uzivam aj sama, co si kupujem, ale mam od neho ine. Tak uvidim, ako na neho zareagujem.

Maminkam drzim palce, nech ratolesti spinkaju a nech Vam problemy rychlo skoncia.

Zelam krasny den, i ked tu v BA je dnes zamracene a sychravo a rano bola hmla. Je tam na spanie.

finfrle
18. nov 2010

Ahoj dnesni noc byla fajn.Mala okolo pulnoci usnula a vzbudila se ve 3.30na kojeni a ve 4 uz spinkala ale s nama v posteli 🤐 😅 a vzbudili jsme se az po 8.00 🙂 takze to bylo moc fajn.Bohuzel ale dopoledne nic moc,usnula mi malicka az okolo pul druhe do te doby plac a nejake neduhy ☹ Me je lepe jen jsem unavena.Dnes jsem se vazila a mam o 10kg dole...jeste mam ale stale velkou nadvahu,tak uvidime kam klesnu a kdy budu muset zacit makat...Zatim je ale cas.

meleri
18. nov 2010

yarden,

to je super! a krásná váha! s tou placentou to teda nevím! já ji měla furt stejně, ale slyšela jsem že by se měla posunovat nahoru....
to je krásná váha, aspon nemusíš mít strach že by bylo miminko nějaké moc malé, to je taky úleva....ono ty malá miminka jsou hezká ale pak se o ně starat jejeje to je práce..... 🙂

užij si domova, třeba bude zítra lepší počasí...tady to není o moc lepší bohužel, taky dost mlha a zima. ale co naděláme...

finfrle
to je super že je to lepší! uvidíš už to bude určitě lepší a lepší...a že spala malá s vámi no a co, vždyt je to super, užijme si dětí dokud nás ještě chtějí, za pár let to bude už : "nešahej na mě.."
ajaj ty už budeš muset jít brzo do práce, jeje, to ti nezávidím, při tvé makačce co máš....a jdeš zpátky k tomu Irovi zlému nebo přecejen radši někde jinde....

ivanajelinek
19. nov 2010

Dobre ranko 😉 Tak my sme uz od 4.30 hore a nechce sa nam spat. Som zasa v noci zaspala pri kojeni.Som hrozna, ze? Mna dost boli hrdlo, neviete co sa na to moze? Vcera sme boli u hebamme a mame 4720g. Sme pribrali za tyzden len 150g. Ale pokial neschudol, tak ze je to v poriadku.
@emily327 Tvoja mala ma kolko?
@meleri Tak sa mi vcera podarilo dat malemu cipok 😉
Inak som ho vcera vecer masirovala nohy a brusko a potom ze mu este vycistim nostek a prisla som do izby a maly uz buval. Takze masaz pomohla. Lebo v pondelok na kurze sa mu to este nepacilo, dost plakal, ale uz je dobre. Tak mozme ist v pondelok zasa.

ivanajelinek
19. nov 2010

@finfrle Ako sa mate? Co ten zapal? Uz je lepsie?
Ozaj a co Barbor? Nerodi uz?

blondynka400
19. nov 2010

Ahoj holky,
nějak vůbec nestíhám, ale fotky jsme poslala, tak kdyby někdo nedostal, kdo máte zájem, postup už znáte 😀
Příští týden snad bude lépe 🙂

meleri
19. nov 2010

ivčo
tak to je fajn, že se podařilo, ono to fakt pomůže....o těch masážích jsem slyšela, ty jsou super, taky bych na to chtěla chodit ale myslím že nebude kde..ty děti po tom porodu to prý potřebují....

já jsem zvědavá jak se Barbora nakonec rozhodla, zda normálně nebo ten c. řez.

já jsem dneska totálně KO. jsem pořád KO, pořád se musím do všeho nutit..nejradši bych si jen tak lehla na půl dne a nic nedělala...

ahoj blondy,

jak se máš? zase se těším jak tady znova napíšeš..🙂

meleri
19. nov 2010

páni tady je mrtvo.. 😕 tak mám pocit že tu píšu už jenom já..asi se na to vyprdnu! 😅