Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
19. nov 2010

@meleri ahojky neboj ja fungujem a pozeram co pisete len vela veci sa rozhodne bzduci tyzden tak stale premyslam...
Este nerodim nebojte 🙂 v utorok som bola na akupunkturu a bolo to v pohode...

meleri
19. nov 2010

jé čau ! já se přiznám že tu sedím často protože jak malý spí nebo i ted manžel je s ním tak se mi nechce dívat na bednu ani číst a všechno mám porobené tak jsem radši tu....🙂)

držím ti palce ono to dopadne moc dobře tak i tak, výsledek bude stejně krásný, budeš mít svoje miminko a to ti pak vynahradí vše! 🙂))

barbora87
19. nov 2010

@meleri no to mna tiez nic nebavi ale stale vymyslam...ale musim trochu odpocivat lebo sme mali cely tyzden vybavovacky a behanie...dnes rano sme este v banke mali termin...a poobede som zaspala...bola som uplne k.o.
No problem je ze ja sa necitim pripravena byt matkou...mam teraz z toho taku paniku...
No bud tyzden sa rozhodne porod a byvanie tak som zvedava...ale vsetko bude tak ako ma byt...

meleri
19. nov 2010

já když mám najednou volný čas na chvíli tak nevím co s tím! nechce se mi číst, nechce se mi kreslit, ani psát ani nic...tak tady sedím..třeba ted bych mohla třeba vyšívat nebo péct nebo já nevím co ale prostě se mi nechce...

jejeje tak ten pocit znám! taky jsem ho měla hodně nepříjemný pocit, ale fakt se neboj za pár týdnů nebo měsíců do toho vklouzneš a budeš skvělá mamka! určitě! jde tam jenom o tu lásku k tomu dítěti, ten vztah, zbytek pak přijde!
přeju ti at to dobře všechno vyjde!

finfrle
19. nov 2010

Ahojky 😵
moje hlaseni 😀 vcerejsi noc...sli jsme si lehnout uz v deset,ze mala je klidna a uspavali jsme nakonec do dvou rana a i pak ji utisilo az to,ze jsme si ji vzali do postele a spala s nama.Co nadelam proste potrebuje to teplo od nas a nase obejmuti.
Dnes jsem byla poprve venku,myslim v jinem mestecku i s mm a malinkou.Zasla jsem do prace pro vyplaceni dovolene na tento rok s tim,ze kdyz to sef nebude chtit zaplatit dam to inspektorovi a holky ted se drzte...zaplatil mi to co mel do konce roku 🙂 tak se asi zalekl po tom poslednim co jsem mu tam nechala 😅 😀 Takze tento rok mame vyreseny.
Mala si prochazky a litani uzila v kocarku a krasne spinkala no muj milacek ale jakmile jsme prisli domu tak to zacalo 😀
Ted k veceru jsem ji sla prebalit,protoze mm hlasil,ze je v plene naloz,ze to slysel a reknu vam ta se mi tak pokadila,ze se rovnou musela i okoupat 😅 a nez mm nachystal vodu do vanicky tak se mi mala rozplakala a ceeelou me pocurala 😀 😀 😀 no proste sikovna holka.
Ted spinka a ja mam chvilinku na pc
Uz se to pomalu upravuje a zacinam poznavat co se deje a nejak si zvykat.
Uz tu pak za vami zacnu chodit casteji.Proste ten zacatek je narocnejsi.

@ivanajelinek Ahojky 😉 zanet prsu jsem celkem zvladla zazehnat varici sprchou,masazi a chlazenim.Byla to bolest neskutecna a jen doufam,ze ji uz nezaziju.Zlaty porod...
Jak se ma maly Lukasek?
Jsem nejak stastnejsi,klidnejsi asi mi to vyvetrani a to jak na malou uz jen prospiva.

@meleri ahoj s praci zatim nevim a ani moc nad tim nepremyslim.Uvidime co bude zatim neresim.
Ted jsou pred nama vanoce a uz jsem des koupila prvni ozdoby na okna 🙂 uz delam i plany co upeceme a co se bude muset dokoupit.

Jak jste vlastne na tom s darkama pro mm a pripravama na vanoce?Budete pect?

barbora87
19. nov 2010

@meleri dakujem moja...no mam z toho fakt divne pocity...neviem
No....proste neviem si predstavit mat mimi...a proste momentalne ani nic necitim k nemu...ziadne city...no dufam ze to pride...
No to poznam tiez boli dni co som len sedela a cumela...nic ma nebavilo...

meleri
19. nov 2010

finfrle
to je super s tím šéfem protože to byl strašný magor po tom co jsi všechno o něm psala, takže to znamená že už ho snad nemusíš kontaktovat ani s ním nějak jinak jednat....tak to je dobře.

my jsme to měli taky tak, některé děti jsou mazlivější, nakonec všechny mámy savců spí s mláďáty jen lidi si toto vymysleli aby trápili svoje děti, jakési kolíbky atd... 😅 ale už mlčím je to jen můj názor.

aha ne, já to pochopila z tvé zprávy že už to jako řešíš!
já taky nalepila na okna sněhové vločky..spadla nám totiž garnyž tak jsme si řekli, že to okno vypadá bez těch hader nějak líp! tak jsem to tam nalepila a je to fakt hezké...

mě děsí jen jedno - pečení...asi se na to vyprdnu a nakoupím jejich fr. cukroví, je skoro jak domácí tak co...

dárky nemám žádné protože ještě nepřišla manželova výplata ale pak jen nakoupím něco pro malého, jako hračku do vody (pokazily se mu ty staré) a pak vestičku, protože ta stará už splstnatěla a manželovi ponožky a možná něco na čtení...

meleri
19. nov 2010

@barbora87 já ti řeknu že se cítím stejně jako ty....k tomu děcku v břichu skoro nic necítím je to asi hrozné, svého syna miluju nade vše a už párkrát jsem se přistihla že na toho druhého vůbec nemyslím nebo že ho ani nemám ráda..
jenže já vím že to fakt přijde po porodu fakt! zatím je to jenom to břicho a nějaké ty kopance, a občas ultrazvuk ale pak to bude už miminko! bože závidím ti už jenom dva týdny! já ještě 4 měsíce! ☹

finfrle
19. nov 2010

@barbora87 ahoj ti povidam,ze az maleho uslysis plakat ani videt ho nemusis a vsechny pocity se nahrnou!Neboj bude to fajn!!!

meleri
19. nov 2010

@finfrle hele a co ty látkovky? má je ještě moc velké? ptám se ze zvědavosti...

finfrle
19. nov 2010

@meleri okolo 20tt jsem mela taky strach,ze nic neciitim a pod a pak je to vse ok a otoci se to proste hormony!
Jsme se s mm domluvili,ze dame pod stromecek malou 🙂 a darky letos vypoustime.

solinkarka
19. nov 2010

ahojte.mozem sa spytat teraz mi ovu test ukazal je ze ovulka je dnes alebo zajtra ale ja mam mat mrchu v nedelu..to znamena ze mrcha dojde neskor ci ako? 😲

meleri
19. nov 2010

@finfrle jo je to psycho někdy! to máš super, opravdu krásný dárek, takový stačí !

@solinkarka ježiš s tím ti neporadím já se v tom vůbec nevyznám! já poznala ovulaci podle bolesti a hlenu, bylo to nějak 15 den cyklu ale menstruace by neměla jen tak hned přijít jestli se nepletu!

barbora87
19. nov 2010

@meleri no ja to proste nechapem...su babule co uz zboznuju mimi este ked je to len zrnko a ja idem za chvilu rodit a nic...mam strach ze po porode to tak zostane...

@finfrle ahoj moja no ja dufam...som rada ze sa mate fajn a ze sef zaplatil...no ja mam pre mm parfem a dvd box seriu prison break ci ako sa to vola...viac nekupujem len detom v rodine...
A co sa tyka pecenia ja neviem piect a mne pecie vzdy babka

meleri
19. nov 2010

@barbora87 jo já vím, někdo je prostě mateřský typ asi takhle univerzálně...mě to nikdy moc nešlo, ale jak píše Finfrle ono po porodu přijde...i kdyby ne hned tak třeba za dva dny, za dva týdny, ale přijde!

meleri
19. nov 2010

holky dobrou noc už mě bolí hřbet tak si jdu přecejen lehnout ke knížce...manžel usnul asi už na celou noc tak ho nechám at se vyspí...

barbora87
19. nov 2010

@meleri no ja som vzdy mala deti rada ale od kedy som tehu tak som v tom divna...a pravdu povediac ani si to neviem predstavit...no chod si lahnut my s mm pozerame telku este sme sa napchavali...

Tak dobru noc a pekny vecer

meleri
19. nov 2010

@barbora87 jako já taky měla děti moc ráda ale ne tak jak syna..prostě se to nedá popsat, ta mateřská láska je fakt strašně silná!
jo měj se taky moc pěkně, tady dnska v televizi není nic...já už jdu asi spát.. 🙂

ivanajelinek
20. nov 2010

Dobre ranko 😉 Tak nachladnuta som uz aj ja. Hrdlo pobolieva a teraz aj nadcha. A na manzela tiez cosi leze. Takze tak sa mame.
@barbora87 Neboj, bude dobre. 😵
@finfrle Tak to su super spravy.
My asi tiez tento rok bez darcekov, ved najväcsi darcek uz mame. Dostali sme uz v septembri 😵 Ja by som chcela tu manducu(ten nosic), ale asi az po novom roku si ho kupim.
@meleri Neboj aj tie 4 mesiace ubehnu ako voda. 😎

ivanajelinek
20. nov 2010

Dneska tu nikto neni??? 😕

finfrle
20. nov 2010

@ivanajelinek Ahoj az ted jsem se dostala k pc...vstavala jsem pozdeji a pak jsem sla s malou na delsi prochazku.Mluvila jsem s Emilkou,ma na navsteve rodice 🙂 tak je rada.Pak jsem varila polevku (bramboracku s houbama) a obed.Upekla pernik a mezi tim kojila malou a mm prebaloval,takova pracovni sobota.
Ted sedime a odpocivam a pisu si co seznamek cukrovi a pocitam kolik ceho nakoupit 🙂 Uz je konec mesice takze se budu muset na to peceni vrhnout do dvou tydnu.

finfrle
20. nov 2010

@barbora87 To se mas,ze ti babi napece,to ja pecu a pak posilam i babi 🙂
Je uzasne,ze se svatky uz blizi jupiii!
Jak se citis???Co masaz,malinik?!Uz to mas zapar!!!Bude to uzasne neboj,na porod se hned zapomene a mimi je super!

meleri
20. nov 2010

ahoj,
my byli celý den u tchýně. venku je velmi škaredě a má být hůř a hůř, má pořád pršet což je v háji protože nechci chodit s malým ven v dešti (aby jsme něco nechytli).
jinak se cítím dobře, dítě kope jako o závod.
ahoj!

barbora87
20. nov 2010

@finfrle no moja babi mi vzdy vypeka 🙂
No malinik pijem, masaz som tento tyzden nerobila e asi dnes sa budem terorizovat...inak sa mam celkom ok...no ja sa porodu nebojim mam väcsiu paniku z toho co bude potom...
A ako sa mate s elen?

schnucki
20. nov 2010

ahojik holky,
hlasim ze jsme zpatky doma ... nestiham vas vubec docitat, tak doufam ze jsem nic nepropasla a ze se mate vsechny super ....

cestu tam i zpatky jsme zvladli, akorat vcera jsme prijeli az kolem pul 10 vecer, takze mala byla lehce rozhozena ... ale dneska uz je dobre, tak doufam ze bude i spat jako vzdycky ....
u nasich bylo super, poridili postylku s koleckama, takze vecer postylka a pres den ohradka .... koupili i ten kolotoc, tak jsem nemusela mit obavy ze mlou pres den nezabavim .... a dostali jsme vcelyho medvidka i s cd 😀 ....

jo a moje segra s ni kazde dopoledne koukala na smouly a mala se mi pak fakt po televizi otacela 😝 ... to ji tetka uci hezke veci 😀

dostali jsme taky spoustu veci na malou a par hracek, no proste bylo to super a mala je ted frajerka .... jo a naucila se nejak pistet, tatka muj ji rika pistalka, tak ji to asi zustane 😀 takze mame dalsi projevy 😵

jinak musim rict ze tak tezko mi nebylo snad nikdy pri odjizdeni jako ted co jsem jela domu s malou .... tatka se segrou jsou v poho, ale mamka se s tim nejak nemuze vyrovnat a tezce to nese 😔

finfrle
21. nov 2010

@barbora87 37 😨 jeeeeee toto leti 🙂

@meleri u nas je krasne hehec 😀

Dnesek byl paradni a i je nejak se to prehouplo a mala je uz kazdym dnem sikovnejsi.Sli jsme spinkat uz ve 22.00 a jeste ve 22.30 se mi pokakala a poblinkala ale pak mi hned usnula vedle me a mm a vzbudila se az po 5.00 no krasne.Zjistila jsem,ze kdyz spinka s nama spi mnohem dele a klidneji.Uplne mi to prospelo,sice kdyz je mimi v posteli spis jooo slabe a hlidas se ale dodalo mi to elan.Prsa se taky ustalila teda zatim 😅 🤐 at to nezakriknu.
Mlicko mi jde krasne a mala uz se taky lepe prisava,jedine co je jeste problem,ze je u prsou i hodinu,nez je spokojena. 😝
Dnes tu mame krasne,tak si tatinek zasel na prochazku i s malou a ja zatim uklidila poradne barak a umyla okna a vyprala zaclony.Uz to potrebovalo zenskou ruku 😅 😀 ted jsme pobastili a relax u pc a tv nez se mala vzbudi.

@schnucki ahoj vceliho medvidka mame doma taky a je paradni 😉 si zpivame a mala nema paru co to je 😀

emily327
21. nov 2010

@ivanajelinek ahoj, no to momentalne neviem. 3.11. mala 3800g co sme boli naposledy na kontrole u pediatra. Dalsiu mame o mesiac 3.12. sama som zvedava, kolko pribrala.

Inak mala som tu rodicov, otec sa nevedel vynadivat na malinku aka je krasna a ako uz vnima a komunikuje 🙂 Samozrejme aj mamina bola mimo ;-D Bol to pre mna dost narocny vikend a som dost unavena. Ale som rada,ze som nemala klasicky stereotyp a ze tu bol aj niekto iny ako len mm. Ten zajtra a v utorok pracuje zase cely den a my budeme so Sonickou same ☹ Chcela som sa opytat, neviete mi poradit, malinka ma na obidvoch lalockoch uska taky suchy zlty exemik a smrdi ako hnisave usko ( ako ked vam hnisa ucho - myslim dierka kde sa dava nausnica) A ma taky exemik aj na pravom oboci uz viac ako tyzden 😢 Skusala som jej to potierat olejcekom ale nepomaha, dnes sme vyskusali lieh, tak uvidime. Mozno zajdem do lekarne sa na to opytat, ale bojim sa,ze mi tam predaju iba nejaku znackovu mast od firmy s ktorou maju zmluvu a malej to vobec nepomoze ☹ Neviete poradit, co na to?
Inak je malinka zlaticko, som neskutocne stastna a neviem sa na malinku vynadivat a hlavne stale by som ju len bozkavala 🙂 Je to uzasne mat doma malinke stvorenie.

ivanajelinek
22. nov 2010

Dobre ranko 😉
@schnucki Vitaj spät. Ako sa mate s malinkou?
@finfrle Fiha. Tak aj vy uz pekne spinkate. Len tak dalej.A co pouzivas uz latkovky? Ja striedam ked sa mi chce dam latkovku(hlavne ked sme doma) a na noc a na von davam pampers.
@barbora87 Tak ako moja? Kedy ides k tomu dr.-ovi? Potom informuj.
A ako sa ma nasa Mirus? 😕
Inak my sme akosi malo spali. Vcera sa zobudil o 17.00 a potom zaspal az o 23.30 a uz o 4.00 bol hore. AYle zasa sme si zdriemli na hodinku pocas kojenia a uz od 5.30 sme hore. Maly mi tu blabota, smeje sa. Moje zlaticko...Dneska ideme na baby-massage. Minuly pondelok maly plakal, ale ked som ho doma masirovala 3 krat(vzdy vecer, ked sme nekupali) a zakazdym po masazi hned zaspal. Tak uvidim dneska ako bude reagovat. Buduci pondelok mame prve ockovanie, ale akosi ma soplik, tak nam to hadam prejde do tyzdna.

meleri
22. nov 2010

@ivanajelinek jé to jsem nevěděla že máš látkovky. a co máš zač? klasiku, nebo moderní? já nevím jak to bude s druhým mimčem jestli budu zvládat to dávat hned, asi taky ne...ale uvidíme..

no mi samson nechce dneska zaspat přitom je už unavený....asi ho budu muset uspat ve velké posteli. je to blbé odpoledne jsem plánovala výlet sice není pěkně ale jestli mi pak bude vyspávat do tří tak je to pak naprd...:(

meleri
22. nov 2010

@emily327 jeje tak to fakt nevím co to může být? zkus se radši zeptat dr.... 🙂